ICON
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
John Wetton opustil rozklíženou superkapelu Asia na začátku roku 1991, neboť necítil ze sestavy patřičnou stimulaci a sílu, a tak se pro něj na dlouhý čas projekt jménem Asia uzavírá. Metitím se proto John Wetton vrátil ke studiové práci a... a k natáčení sólových desek.

V roce 1987 se objevil v projektu Phenomena nazvaném "Dream Runner". Tato superskupina je však jen studiový obraz věhlasných muzikantů. Vedle Wettona jsou zde např. Glenn Hughes (ex-Deep Purple), Scott Gorham (Thin Lizzy), Ray Gillen (ex-Badlands), Neil Murray (ex-Whitesnake, Black Sabbath) a jiní. Největším hitem Phenomeny se stane skladba "Did It All For Love", kterou také Wetton nazpíval. Na této desce se představili Michael Sturgis (Drums), Neil Murray (Bass), Mel Galley (Guitars), Scot Gorham (Guitars), John Wetton (Vocals, Bass), a Leif Johansen (Keyboards). Soubor Phenomena však nikdy nevystupoval živě.

S nově obnovenou energií se John přestěhoval do Kalifornie a začal pracovat na jeho druhém sólovém albu "Voice Mail", prvním albu, kde opravdu předvedl svůj talent pro emocionální, autobiografický materiál. Pod tímto titulem vyjde nejprve v Japonsku a v Evropě se dostane na pulty prodejen až o 3 roky později pod názvem "Battle Lines". Dvě skladby z alba "Hold Me Now" a "Battle Lines" se staly klasikou pro Wettonovy fanoušky. Při znovuvydání desky později název skladby "Battle Lines" nahradil i původní název alba, když britský producent Bob Carruthers vybral toto téma pro jeho film "Chasing The Deer". Na podporu alba se John vydal na své první sólové turné, které bylo zachyceno a později vydáno na CD s názvem "Akustika". V té době však John Wetton bojuje s těžkým alkoholismem, který jej doslova zabíjel.

V roce 1997 vydává Wetton další sólové album "Arkangel", které bylo emocionálně bohatší a přineeslo mu další vyžadované skladby jeho živých vystoupení - "Arkangel" a "Emma". Dalším albem "Sinister" z roku 2001, které bylo vydáno i pod názvem "Welcome To Heaven", Wetton završil vydání tří sólových alb. Alba podpořil rozsáhlými turné po Evropě, Japonsku a Jižní Americe. Současně se objevuje jako nájemný muzikant na dvou studiových počinech Steva Hacketta (ex-Genesis). V roce 1996 a 1997 spolupracuje s kytaristou Stevem Hackettem na projektu Genesis Revisited. Z tohoto projektu vzniká výborné album "Genesis Revisited" a následně i skvělé živé dvojalbum "The Tokyo Tapes". S Hackettem a Ianem McDonaldem (ex-King Crimson, Foreigner) si zahrál na jednom pódiu i letitou pecku "The Court of the Crimson King" z repertoáru King Crimson.

V roce 1999 byl učiněn pokus o částečné obnovení progresivní supergroup Asia, ve kterém by se spojili hudebníci John Wetton, Carl Palmer a Geoff Downes s Davidem Kilminsterem na pozici kytaristy. Nicméně Downes vycouval z projektu, když se rozhodl držet působení ve stávající sestavě Asia s Johnem Paynem. Wetton a Palmer místo toho vytvořili projekt s názvem Qango s Kilminsterem a Johnem Youngem na klávesy, který nakrátko nahradil Downese právě v kapele Asia v roce 1989. Jak jsou ty osudy některých muzikantů svázany...

Živý set kapely byl založen na písních z repertoáru Asia a Palmerové bývalé kapely Emerson, Lake & Palmer. Kapela však měla jen dvě oficiální vystoupení a kromě standardů z éry Asie hráli věci od Jimiho Hendrixe a ELP. Po roce účinkování soubor v tichosti zaniká. Kapela ale neupoutala stejnou pozornost jako možný reunion Asia. Dvě vystoupení byly naplánovány na listopad 1999, ale musely být zrušeny, neboť Wetton absolvoval operaci zápěstí. Místo toho kapela naplánovala pět vystoupení ve Velké Británii v únoru 2000, včetně toho v Londýně 4. února, kde se Keith Emerson mihl při vystoupení, a šest pak v dubnu 2000. Následující plánované turné a nápady k záznamu studiové alba ale vzaly za své a Wetton a Palmer se vrátili ke své sólové aktivitě. Přesto druhé vystoupení ze 3. února 2000 bylo zaznamenáno pro živou nahrávku "Live In The Hood", což byl jediný oficiální zaznamenaný výstup kapely.

Nicméně v roce 2002 se objevuje bezejmenné album, pojmenované jenom dvojicí autorů "Wetton Downes" (někdy označované jako Wetton-Downes nebo Wetton & Downes) a je v podstatě prvním albem vydaným bývalými členy Asia Johnem Wettonem a Geoffem Downesem. Album tak v podstatě představuje předchůdce jejich sérii alb pod hlavičkou Icon. Je to především sbírka dříve nevydávaných demonahrávek, která byla povětšinou zaznamenána během přestávek Asie koncem 80. let minulého století v době jejich krátké reformace v roce 1990. V září 2017 Downes oznámil (prostřednictvím svého Twitter účtu) opětovné vydání tohoto titulu s remasterovaným zvukem a dalšími skladbami, jako "Icon Zero" na Epicon Records.

Fanoušci pak byli potěšeni oživením skladatelského týmu Wetton/Downes, když John se vrátil do studia a začal pracovat na novém albu. V roce 2003 vydává Wetton další sólové album "Rock Faith", na kterém se objevují dvě písničky "I’ve Come To Take You Home" a "I Lay Down", které napsal společně s Downesem, a mezi fanoušky se začíná mluvit o reunionu Asie v její původní sestavě. Tento neklid byl na čas utišen až dalším projektem, kterého se Wetton účastnil.


Počátkem nového století začíná opět fungovat spolupráce mezi dvojici Wetton a Downes a vedle Asie natočil Geoff Downes nové album s dlouholetým přítelem a spoluzakladatelem Asie Johnem Wettonem. Společně vytvořili projekt ICON. První album "ICON" vyšlo v dubnu 2005 na labelu Frontiers a hodně se těšilo přízni fanoušků a recenzentů. To by mohlo znamenat další významný obrat v historii skupiny Asia.

Během příprav reunionu kapely Asia v roce 2006 vystupoval Geoff sólově v Japonsku v rámci jeho sponzorské smlouvy na klávesy Roland a poté v březnu koncertoval po Velké Británii s Johnem Wettonem jako duo iCon na podporu jejich deburu. Společně s nimi vystupovalí jako koncertní hosté kytarista John Mitchell a bubeník Steve Christie. Zatímco se připravovalo reunionové turné Asia na podzim 2006, Geoff se realizoval v několika dalších projektech. Přijal pozvání bubeníka Alan White, aby s ním nahrál album WHITE.

V červnu se znovu spojil s Johnem Wettonem na dvou koncertech na Raglan Festival ve Walesu, kde hráli jako akustické duo nebo jako iCon. Wetton a Downes spojili následující show s nahráváním, díky čemuž vzniklo druhé album iCon "ICON II - Rubicon", které vyšlo v říjnu 2006. Pánové Wetton a Downes svým fanouškům přinesli v druhém pokračování jejich projektu ICON luxusný přídavek k jejich společné práci v kapele Asia. Dárek je to opravdu luxusní, neboť album "Icon II - Rubicon" je "adult oriented rock" (AOR) jak vyšitý, famózní dílo skutočných mistrů ve svém oboru.

Ve svém společném díle roztáčejí vskutku svůj talent fantastickým spůsobem s kompletní paletou všech artrockových výrazových prostředků. A ve více případech i zalovením v netradičních žánrových vodách. Pompézní, hymnické aranžmá v "Reflections", "Rubicon", "The Glory Of Winning" se střídají s klasickými rockovými vypalovačkami, při kterých si decentně nazvučené kytary - zahrál si je i John Mitchell znamý z kapel ARENA, KINO a It Bites, vykračují po hustých klávesových kobercích jao třeba ve "Finger On The Trigger", "The Die Is Cast" nebo "Whirlpool". Právě klávesové linky od Downese a nádherně procítěný vokál Johna Wettona stojí po celou dobu celkom pochopitelně v popředí. Když je v důležitých okamžicích citlivě doplní violončelo Hugha McDowella (E.L.O.) a housle sotva 15 letého zázraku jménem Katie Jacoby, je o vrcholný zážitek z překrásné a inteligentní rockové hudby razem postarané.

Skutečnou chuťovkou alba jsou bezesporu dvě dueta Johna Wettona se zpěvačkou Anneke Van Giersbergen (ex-The Gathering, VuuR). Krásná Holanďanka zde dostala naštěstí mnohem větší prostor v porovnání s jejím hostováním u Napalm Death, a to ve skladbách "To Catch A Thief" (nádherná, skoro muzikálová záležitost) a "Tears Of Joy", baladě s ozvěnami keltských vplivů, hraje její skvělý hlas rozhodující úlohu. Aby žánrových přesahů nebylo málo, přidávají ještě roztopášnou do folku usazenou kompozici "Shannon", ve které se během krásného slunečního dne projdete anglickým venkovem za cukrovou vatou vedle jarmarkových kolotočů. Melodie jsou sice na této desce celkem dost přeslazené (popovější), ale v žádném případě nesklouzávají do kýčovitých poloh, vše je zde mistrovsky zvládnuté.

Během přestávky na světovém turné s Asia se iCon objevili v Japonsku na řadě koncertů na podporu vydání alba "Rubikon". Wetton a Downes ipravili pro fanoušky setlist na nové iCon skladby a občas zahráli oblíbené písně Asia, včetně "Don't Cry", "Go", "Only Time Will Tell", "Die Is Cast", "Voice Of Americ"a, "Paradox/Let Me Go", "Meet Me At Midnight", "The Glory Of Winning", "Never In A Million Years", "Days Like These", "Rubicon", "Sole Survivor", "Open Your Eyes", "The Smile Has Left Your Eyes" a legendární "Heat Of The Moment". iCon pak pokračovali v turné mezi závazky Asie, včetně vystoupení v Rusku počátkem roku 2007.

Při přestávce turné Asia v lednu 2009 se Wetton a Downes setkali a připravili zvláštní večer pro fanoušky projektu iCon, koncert v kostele St. Mary-Le-Bow v Londýně. Koncert měl za úkol připravit jejich třetí album iCON s vystoupením natočeným pro pozdější vydání pod názvem "Urban Psalm". Fanouškům však připravili ještě překvapení s méně a vzácně hranými klasikami Asie jako "Countdown To Zero", "My Own Time" a "Rock and Roll Dream". Třetí album prostě nazvané "ICON 3" vyšlo o něco později v roce 2009. iCon pak pokračovali na turné souběžně s kapelou Asia.

John Wetton Estate a Geoffrey Downes s potěšením oznámili v červnu 2018 opětovné vydání alb iCon Trilogy, nově remasterovaných s bonusovými skladbami. Na opětovné vydání osobně dohlížel Geoff Downes a přinesou návrat jednotlivých alb na trh pro fanoušky, kteří si přejí zakoupit definitivní vydání.

O jeho vztahu k psaní písní a formování iCon, Geoff Downes řekl: "Během celé své kariéry není pochyb o tom, že některé z mých nejslavnějších úspěchů byly písně, které jsem napsal později s Johnem Wettonem. Nejenže jsme byli skvělí přátelé, ale také pokrevní bratři ce se týče psaní písní. Jeho kouzlo na mne velice zapůsobilo a mimo mimořádně úspěšnou šablonu Asie jsme se rozhodli vyjít spolu s projektem Ikon. Bylo to "brnění", které bylo vyrobeno v nebi, protože zde jsme měli možnost rozšířit naše nejvnitřnější myšlenky a různé vlivy bez zásahu. Byli jsme to skutečně "my". Spolupracovali jsme také s některými nejlepšími hudebníky na světě, kteří byli ochotni účastnit se tohoto projektu."

Pro fanoušky celého odkazu iCon se plánuje vydání Set boxů, které obsahují tyto alba a všechny další nahrávky dua iCon, včetně dosud nezveřejněného materiálu. Geoff Downes dodácá: "Katalog Wetton Downes Icon se skládá ze čtyř studiových alb, z této trilogie a z předchůdce nazvaného "Zero" a různých živých nahrávek a uvede některé z našich největších spolupracovníků; pevně věřím a jsem rád, celé dílo je znovu vydáno se všemi bonusovými skladbami a některými dosud neslyšeným ztvárněním našich klasických skladeb. Ve skutečnosti je to iCon jako celek. Pokud si vážíte hudby od Johna a ode mě, pak upřímně doufám, že si tyto nová vydání oceníte. Posaďte se a užívejte si. Vím, že John by byl stejně pyšný, že tyto projekty se opět dostanou na trh. Všechny tyto nahrávky označují zvláštní období v našem osobním a tvůrčím životě.

"ICON 1" byla základem reunionu Asie. "Rubicon" je spojena s mysticismem, symbolismem a mnoha vrstvami, které osvětlují Johnovu lyrickou zdatnost, prakticky bezkonkurenční v jakékoliv éře tvořivosti. John se plně ztotožnil s událostmi, které se vyskytly v obou našich osobních životech s klasickými událostmi v římské historii, překročení Rubiconu, a otázka smrti byla intenzivně propojena s osobními úvahami. Jeho vokální výkon je ohromující. Těším se na diskusi o tomto úžasném období v našich životech v delší době ve velkém SetBoxu plánovaným na Vánoce 2019.

"ICON 3" byla dalším naším milníkem, když se Dave Kilminster znovu spojil s Johnem, japonské turné a možná nejúplnější DVD, kterého jsem se účastnil, "Urban Psalm" natočené v kostele St.Mary Le Bow. Mohl bych hovořit hodiny a hodiny, vzít celou brožuru, ale nyní... Naše hudba může žít navěky."
Alba vyjdou na našem vlasním labelu Epicon Records prostřednictvím Cherry Red.

Zpět
Členové:
John Wetton - Vocals, Lead Guitar, Bass Guitars
Geoff Downes - Keyboards, Backing Vocals
Hostující členové:
Pete Riley - Drums
Ann-Marie Helder - Vocals, Flute
Dave Kilminster - Guitars
John Mitchell - Vocals, Guitars
Steve Christey - Drums, Percussion

Členové
(Celým jménem John Kenneth Wetton)
(Narozen 12. června 1949 Willington, Derbyshire,
zemřel 31. ledna 2017)
Bass, Vocals


John Wetton byl anglický zpěvák, baskytarista a kytarista. John byl profesionálním zpěvákem, hudebníkem a skladatelem již od konce 60. let minulého století. Postupně vystupoval se skupinami Mogul Thrash, Family, King Crimson (kde spolupracoval s přítelem z dětství Robertem Frippem), Roxy Music/Bryan Ferry Band, Uriah Heep, U.K., Wishbone Ash a Phenomena. Wetton získal světovou popularitu v roce 1982 s nástupem nové skupiny Asia, když skupina prodala miliony kopií svého debutového alba z roku 1982, které se v hitparádě Billboard Hot 100 umístilo na prvním místě. Toto album zůstává dodnes jedním ze čtyř alb, která v tomto žebříčku zůstala na 1. místě po dobu devíti za sebou jdoucích týdnů.

V srpnu 2007 John Wetton podstoupil operaci srdce, která odsunula zbytek naplánovaného koncertního turné obnovené skupiny Asia do doby, než se plně zotaví. Zemřel dne 31. ledna 2017 ve věku 67 let po několikaletém boji s rakovinou tlustého střeva.

Podrobněji na: http://www.progressrock.cz/wetton/JohnWetton.html

Členové
(Celým jménem Geoffrey „Geoff“ Downes)
(Narozen 25. srpna 1952, Stockport, Anglie, UK)
Keyboards


Geoff Downes je britský rockový klávesista, skladatel a hudební producent. Je znám především jako člen skupin Asia a Yes, krátce i Buggles. S Yes hrál v letech 1980 až 1981, když kapela po první roztržce vydala v novém složení album "Drama". Podruhé se k této skupině připojil v roce 2011 a nahrál s ní desku "Fly From Here". Od konce 80. let vydává rovněž vlastní sólové desky.

Narodil se ve Stockportu v Anglii a svoji vášeň pro hudbu získal prostřednictvím rodinného spojení - jeho otec byl vyrhaníkem a sbormistrem v kostele ve Stockportu. Dokonce ještě předtím, než nastoupil do hudební školy v Leedsu v roce 1971, bylo pro rodinu a přátele zřejmé, že mají budoucí hvězdu.

Geoff Downes je nepochybně jedním z nejdůležitějších rockových hráčů. Jeho instrumentace vždy ¨překračovaly hranice s charakteristickými synthezátorovými zvuky. Geoffova hra na varhany Hammond je rovněž světově proslulá. Jeho oceněný autorský rukopis překračuje žánry, od čistého popu až po klasický prog. Jeho láska k hudbě je nyní stejně vášnivá jako v době dospívání.

Podrobněji na: http://www.progressrock.cz/asia/Asia.html#downes

Členové
(Narozen 26. února 1969, Great Britain)
Drums, Percussion


Pete je technicky vynikající bubeník s obrovským množstvím koncertních a studiových zkušeností v neuvěřitelných řadách stylů. Pete má impozantní seznam TV, rozhlasových a relačních vystoupení, které vyvrcholily jeho prací v Top 40 act Republica.

Pete začal hrát na bubny ve věku 15 let a brzy přehrával alba Black Sabbath, Ozzy Osbournea a Deep Purple. Poté, co strávil několik let se svou vlastní cestou, začal pracovat s takovými známými příručkami jako jsou seriály Gary Chester’s New Breed a série Gary Chaffee’s Patterns. Ve 20 letech se Pete mířil na jih od svého rodného města Leicester a brzy začal koncertovat, což nakonec vedlo k tomu, že se k němu připojil kytarista Jan Cyrka. V té době Pete začal studovat s renomovaným učitelem Bobem Armstrongem, který byl zodpovědný za vyladění několika oblastí Peteovy hry, přičemž se soustředil na tradiční bubnování a rozvoj hraní podle partitur. Pete pokračoval v nahrání dvou CD s Janem a během té doby také spolupracoval s několika dalšími kytarovými hvězdami včetně nahrávání s Eddie Clarkem z kapely Motorhead a hodně koncertoval po Británíi s Philem Hilbornem.

V roce 1996 začal na tehdejší nové hudební škole Pete na Academy of Contemporary Music (ACM) v Guildfordu, kde stále učí. Jednoho dne, když na ACM Pete dostal pozvání od kamaráda Jana na konkurz pro popovou skupinu Republica, začal s ní Pete pokračoval v práci v příštích třech letech.

Pete také spolupracoval s kytaristou Phil Hilbornem, napsal sérii instruktážních sloupků pro časopis Rhythm, provozuje pravidelné clinic vystoupení, kde předvádí bicí Premier a hraje v noisy fusion skupině Gothrie Govana Erotic Cakes. Jako bubenický instruktor na ACM’s Drum School Pete nabízí studentům své bohaté zkušenosti a znalosti. Pete také pravidelné psal články pro časopis Rhythm, stejně jako publikoval v Modern Drummer. Je také autorem tří knih o hře na bicí Double Trouble, 100 Tips For Drums a Crash Course-Drums.

Členové

(Narozena 1. června 1976, England, UK)
Vocals, Flute


Anne-Marie Helder je britská zpěvačka a skladatelka, nejznámější z přední britské rockové skupiny Panic Room. Od roku 2000 také působila jako sólistka s různými kapelami. Anne-Marie studovala Art na A-Level a pak umělecká škola s cílem stát se výtvarnicí nebo textilní/módní návrhářkou. Ovšem kvůli pocitu, že je omezována úzkými učebními metodami, rozhodla se změnit svou cestu a místo toho studovala filozofický obor (ve Swansea). Kresbu přesto má stále jako svoji osobní vášeň. její zálibou je také podmořské potápění. Od 15 let je vegetariánkou.

Anne vydala sólovou EP "The Contact" v listopadu 2004, která získal silné recenze a zajistila jí vysílání na BBC Radio 2, s legendárním DJ Bobem Harrisem, který prohlasil: "to je velmi dramatická hudba." Po vydání desky Anne vystupovala ve Spojeném království, Evropě a USA jako sólostka nebo doprovázela známé umělce.

V roce 2005 podporovala Fishe na turné Return to Childhood a od té doby zahájila svá vystoupení s umělci jako Midge Ure, Nick Harper, Glenn Tilbrook (Squeeze) a pak podporovala jako zpěvačka i turné kapely Ultravox v roce 2010, se každý týden uskutečnila tisíce vystoupení v místech po celé Británii, včetně Birmingham Symphony Hall, London Roundhouse nebo Glasgow SECC.

V letech 1999 až 2002 byla členkou skupiny New South Wales Creamy Jobe, ve které se stala jednou ze tří hlavních vokalistů. Anne také hrála na klávesy a flétnu. Skládala a vystupovala i s vlastní kapelou, v níž působili Guy Wendon, Chris Woodman, Mathew Dermody a Steve Lott. Creamy Jobe byla vybrána, aby v roce 2000 zahrála na BBC Music Live Week, což jim zajistilo turné po celém regionu Swansea a vyvrcholilo představením BBC v Singleton Parku ve Swansea dne 20. května 2000. Den koncertu se shodoval s vydáním jejich jediného alba "Creamy Jobe Greatest Hits II – Voices on Vinyl". Anne se se 23. srpna 2014 objevila se skupinou Creamy Jobe na setkání, aby oslavili 15 let od vzniku kapely.

V letech 2001 až 2004 byla Anne členem waleské kapely Karnataka spolu s Jonathanem Edwardsem a dvěma dalšími členy Panic Room (Paul Davies a Gavin John Griffiths). Když se kapela rozdělila v roce 2004, čtveřice pokračovala ve spolupráci, což bylo místo, kde se narodily myšlenky a hudba Panic Room. Baskytarista Karnataka Ian Jones později reformoval skupinu bez jakéhokoli dalšího bývalého člena.

V roce 2006 začala Anne spolupracovat se skupinou muzikantů, včetně Paula Daviese, Jonathana Edwardse a Gavina Griffithse, se kterými předtím hrála v Karnatakě, aby zahájili nový projekt kapely, který chtěl být jak rockový, tak i experimentální, dynamický a plný tvůrčí svobody. Až se kapela zavedla, stali se z nich Panic Room. V roce 2008 vydali své debutové album "Visionary Position", v roce 2010 vydala další album "Satellite", která vystřelila kapelu na vrchol nejnovějších světových špiček v britské hudbě. Album, které získalo vícenásobné ocenění, také přineslo první ocenění Anne jako jednotlivce za svůj hlas: byla v roce 2010 vyhlášena za Best Female Vocalist magazínem Classic Rock Presents Prog, kde pro ni hlasovalo více než 30 000 lidí a od té doby získala cenu ještě nespočetněkrát. Panic Room koncertovali na propagaci alba "Satellite" a v roce 2011 udělali své největší turné, když během 6 týdnů odehráli ve Velké Británii více než 20 koncertů.

Začátkem roku 2012 skupina uzavřela smlouvu s Esoteric Antenna a Cherry Red Records pro jejich další album "S K I N", které vyšlo na labelu Panic Room, které bude až do tohoto okamžiku zcela nezávislé. První dvě alba a "Incarnate" z roku 2014 byly vydány na vlastním labelu Firefly Music, u níž je Helder obchodním partnerem.

V roce 2013 vytvořili Anne Helder a člen Panic Room Jonathan Edwards akustické duo Luna Rossa. V roce 2013 vydali své debutové album "Sleeping Pills & Lullabies" s následovníkem "Secrets & Lies", které vyšlo v listopadu 2014.

Koncertovala také s britskou rockovou kapelou Mostly Autumn, kde hrála na klávesy, flétnu a zpívala. Anne poprvé spolupracovala s kapelou, když pro ně v roce 2007 dělala sólové vokály, a později toho roku souhlasila s tím, že ji zastoupila flautistka a klavíristka Angela Gordon, zatímco ona měla mateřskou dovolenou se svým prvním dítětem. Začátkem roku 2008 došlo k řadě přesunů v sestavě skupiny a jak Gordon i klávesista Chris Johnson odešli, aby se snažili o další projekty, Anne byla pozván, aby se k nim připojila jako klávesistka, hráčka na akustickou kytaru, flétnu a zpěvačka. Anne nahrála vokály a flétnu na albu Mostly Autumn z roku 2008 "Glass Shadows" a od té doby se objevuje na každém jejich albu. V roce 2013 podpořila Steve Hacketta na turné Genesis Revisited II. Zpívala jako hustující zpěvačka v projektu ICON Johna Wettona a Geoffa Downese, podílela se na tanečním albu "Electronica" od Geoffa Downese a albech dalších umělců včetně Dave Kilminstera, Parade (nyní Halo Blind) nebo The SKYS.

Členové

(Narozen 25. ledna 1962, Eastville, England)
Guitars


David Kilminster je britský kytarista, zpěvák, skladatel, producent a učitel hudby, který koncertoval jako doprovod s několika prestižními hudebníky, včetně progresivních rockových umělců Stevenem Wilsonem a Rogerem Watersem.

Dave začal hrát na klavír už v dětství a později se pustil i do kytary. Během svého mládí zpíval také v pánském kvartetu. V roce 1991 získal cenu "Guitarist of the Year" v soutěži "Guitarist Magazine" s instrumentální skladbou "Sundance", když v té době pracoval na počítačích pro IBM. Krátce poté byl Kilminster požádán, aby vyučoval v kytarovém institutu v Actonu. Jeho práce tam také zahrnovala psaní materiálů na zkoušky a kurzy pro Trinity College a Thames Valley University. Kilminster vyučoval na Academy of Contemporary Music v Guildfordu a psal pro časopis Guitar Techniques. Po úspěchu jeho globální satelitní série nazvané Killer Guitar vydal instruktážní DVD pro Roadrock's Lick Library.

V roce 2002 Kilminster koncertoval s Keithem Emersonem a jeho skupinou The Nice, když nahradil kytaristu Davida O'Lista. V letech 2006 až 2008 se zúčastnil turné s Rogerem Watersem "The Dark Side Of the Moon" a od roku 2010 do roku 2013 cestoval jako sólový kytarista na Watersově turné "The Wall Live 2010-2013". Na obou turné hrál party původního kytaristy Davida Gilmoura. Vystupoval také s hudebníky jako John Wetton (ex-King Crimson), Ken Hensley (ex-Uriah Heep), Qango (klon Asia), The Nice a Carl Palmer. V květnu 2015 nahradil Kilminster Guthrieho Govana v kapele Stevena Wilsona pro turné po Severní Americe v roce 2015. Od května do října 2017 se Kilminster připojil k Rogeru Watersovi na jeho North American Us and Them tour.

Dave znovu vydal své akustické kytarové album "'Playing With Fire" v roce 2004. V roce 2007 uvedl na trh rockové album "Scarlet", na kterém představil i své spoluhráče z Emerson, bubeníka Pete Rileyho a basistu Phila Williamse. Album bylo znovu vydáno v roce 2012 jako "Scarlet - The Director's Cut". Po něm následovalo nové album s originálním materiálem "and... The Truth Will Set You Free" v roce 2014. Kilminster koprodukoval první sólové album Anne-Marie Helder "The Contact" z roku 2004. Anne zase zpívala na jeho albu "Scarlet".

Členové
(celým jménem Jonathan Christian Mitchell)
(narozen 21. června 1973), England)
Guitars


John je britský kytarista, zpěvák a skladatel. V současné době působí v britské kapele IT BITES nebo ve vlastním projektu LONELY ROBOT. Je také znám jako kytarista z několika progresivních rockových kapel jako ARENA, The Urbane, KINO, FROST*, kapely Johna Wettona. Ještě dříve se ukázal ve skupinách jako Lurch, Montserrat, Fake Smile nebo Gash.

V roce 2008 se Mitchell připojil ke kapele A, kde hrál na basu namísto původního basisty Daniela P. Cartera, aby podpořil jejich turné s Wildhearts během prosince po Velké Británii, stejně jako na desetizastávkovém turné v roce 2009.

V roce 2012 Mitchell cestoval s Martinem Barre s jeho kapelou "New Day", kde zpíval vokály v mnoha písních od Jethro Tull.

Je také hudebním producentem a zvukařem v Outhouse Studios, nahrávacím studiu v Readingu, Velká Británie, kde se nahrávala a produkovala hudba pro několik populárních britských rockových kapel včetně Enter Shikari, You Me At Six, Lower Than Atlantis, Architects, Ivyrise, Anavae, The Blackout, Kids In Glass Houses, Funeral for a Friend, My Passion, Exit Ten, Touchstone a You And What Army.

Členové
(Narozen ***, Southampton, Hampshire, UK)
Drums, Percussion


Steve je britský bubeník, je nejznámější z jeho práce v kapelách Jadis a Lounge Lizard. Žije v Londýně a od 1. února 2014 pracuje ve společnosti Vintage, která se zabývá prodejem bicích sestav. Spolupracoval také s mnoha dalšími hudebníky jako např. John Wetton (ex-King Crimson, ex-UK, Asia), Ken Hensley (Uriah Heep), Geoffrey Downes (Yes), projekt ICON (Wetton/Downes) a Steve Thorne.

Jeho současnými projekty jsou Christey Trio, Davey Jones Locker Steve Richards Trio. V roce 2002 byl Steve Christey součásti kapely Johna Younga.

Lounge Lizard Trio založili ke konci roku 2005 pianista Steve Christie (piano, organ a mellotron) a bubeník Steve Christey, k nimž se připojil Steve Roberts (bass).

Zpět
Nahrávky Icon (Wetton/Downes):
2017 Urban Psalm Live
2017 Zero
2012 Icon: Heat Of The Rising Sun
2009 Icon 3
2006 Icon Live: Never in a Million Years
2006 Icon: Acoustic TV Broadcast
2006 Icon II: Rubicon
2005 Icon
2005 Heat Of The Moment (EP)
2002 Wetton Downes


Skupina:
John Wetton - Vocals, Bass and Guitars
Geoff Downes - Keyboards
Hosté:
Dave Kilminster - Guitars
Hugh McDowell - Cello
Pete Riley - Drums
Anne-Marie Helder - Lead (04) & Backing (09,11) Vocals (Mostly Autum)
Diskografie Urban Psalm Live
2CD, vyšlo 2017, Frontiers Records/UMe Digital (US)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Countdown To Zero ()
02. Go ()
03. I’ve Come To Take You Home ()
04. Twice The Man I Was ()
05. Elstree ()
06. Voice Of America ()
07. The Die Is Cast ()
08. To Catch A Thief ()
09. Starless ()

Disc 2
10. Paradox/Let Me Go ()
11. Raven ()
12. True Colours ()
13. Heat Of The Moment ()
14. Rubicon ()
15. Don’t Go Out Tonight ()
16. My Own Time ()
17. Days Like These ()
18. In The End ()
19. Rock And Roll Dream ()

Disc 3 (DVD)
01. Countdown To Zero ()
02. Go ()
03. I’ve Come To Take You Home ()
04. Elstree ()
05. Voice Of America ()
06. The Die Is Cast ()
07. To Catch A Thief ()
08. Starless ()
09. Paradox/Let Me Go ()
10. Raven ()
11. True Colours ()
12. Heat Of The Moment ()
13. Rubicon ()
14. Days Like These ()
15. In The End ()
16. Rock And Roll Dream ()
Total Time (00:00)

Label Epicon Records (přes Cherry Red) vydal první koncertní album "Urban Psalm", jehož vydání bylo naplánováno na 9. června 2017. Album bylo naplánováno ještě před smrtí Johna Wettona v lednu 2017 a bylo plně podporováno společností Downes a Estate Wetton Estate. Koncert byl natočen 21. února 2009 na ikonickém kostele St. Mary-le-Bow v Londýně. Na nahrávce se také objevují Dave Kilminster (Roger Waters, Keith Emerson) na kytary, Pete Riley, kterého Wetton nazval "nejlepším bubeníkem na světě", Anne-Marie Helder (Panic Room) s vokály a Hugh McDowell na cello.

Skupina:
Geoffrey Downes - Keyboards, Programming
John Wetton - Vocals, Lead Guitar, Bass Guitars
Hosté:
Scott Gorham - Guitar (09)
Francis Dunnery - Guitar Solo (09)
Mike Sturgis - Drums (09)
Agnetha Fältskog - Vocals (13)
Diskografie Zero
2CD, vyšlo 2017, Frontiers Records/UMe Digital (US)

Seznam skladeb:
01. Walking On Air (4:31)
02. I Would Die For You (3:11)
03. Only You (More Than Words Can Say) (5:40)
04. Running Out Of Time (4:10)
05. Soul (4:15)
06. Just As Long (As I Need You) (4:12)
07. Don't Say It Again (3:27)
08. Kari-Anne (5:11)
09. Lost In America (4:41)
10. Please (4:49)
11. Summer (Can't Last Too Long) (4:04)
12. We Move As One (4:02)
13. Oh! Carolann (5:21)
14. Christina (3:27)
Bonus Tracks:
Total Time: (61:01)


14. She knows (demo)
15. I Would Die For You (alternate version)

Produced: Wetton/Downes
"Zero" je revidována nahrávka alba "Wetton/Downes" a jedná se o předchůdce alb projektu iCon. Většina skladeb byla nahrána ke konci 80. let v době před jejich reformací v roce 1990. Originální verze alba vyěla v roce 2002 a zdá se, že v rámci retrospektivy historií iCon je John a Geoff přisoudili do rodiny iCon. John přišel s nápadem na název "Zero" a oba dva se shodli i na novém obalu nahrávky. Album bylo v roce 2017 remasterováno a obsahuje i dva dříve nevydané bonusové kousky.

Skupina:
John Wetton - Vocals, Bass and Guitars
Geoff Downes - Keyboards
Hosté:
Dave Kilminster - Guitars
Hugh McDowell - Cello
Pete Riley - Drums
Anne-Marie Helder - Lead (04) & Backing (09,11) Vocals (Mostly Autum)
Diskografie Icon: Heat Of The Rising Sun
Vyšlo 201, The Store For Music, SFM TF CD 018 (UK)

Seznam skladeb:
01. Countdown To Zero (4:25)
02. Go (4:46)
03. Elstree (4:31)
04. The Die Is Cast (6:46)
05. Book Of Saturday (3:12)
06. Tempus Fugit (5:59)
07. Rendez-Vous 6:02 (6:16)
08. Angel (5:56)
09. The Night Watch (4:17)
10. In The Dead Of Night (5:58)
11. Heat Of The Moment (4:41)
12. Video Killed The Radio Star (3:20)
13. I've Come To Take You Home (5:14)
14. Twice The Man I Was (4:49)
15. The Voice Of America (4:28)
16. Battle Lines (5:49)
17. Rubicon (7:28)
18. Don't Go Out Tonight (4:54)
19. My Own Time (4:28)
20. Days Like These (4:04)
21. Rock & Roll Dream (7:05)
22. Meet Me At Midnight (3:16)
23. True Colours (4:03)
Total Time (115:45)Skupina:
John Wetton - Vocals, Bass and Guitars
Geoff Downes - Keyboards
Hosté:
Dave Kilminster - Guitars
Hugh McDowell - Cello
Pete Riley - Drums
Anne-Marie Helder - Lead (04) & Backing (09,11) Vocals (Mostly Autum)
Andreas Wollenweider - Harp (04,07)
Diskografie Icon 3
Vyšlo 2009, Frontiers Records, FR CD 406 (2009, Italy)
CD Irond IROND CD 09-DD716 (2009, Russia)
CD King Records KICP 91370 (2009, Japan)

Seznam skladeb:
01. Twice The Man I Was (4:42)
02. Destiny (5:22)
03. Green Lights And Blue Skies (4:25)
04. Raven (3:57)
05. My Life Is In You Hands (6:21)
06. Sex, Power And Money (4:28)
07. Anna's Kiss (4:30)
08. Under The Sky (4:54)
09. Don't Go Out Tonight (4:05)
10. Never Thought I'd See You (5:04)
11. Place In Our Time (5:39)
Total Time: (53:27)

Producer: Geoffrey Downes, John Wetton
Artwork: Karen Gladwell and Michael Inns

Skupina:
John Wetton - Guitars (Acoustic), Harmonica, Vocals, Bass
Geoffrey Downes - Keyboards, Vocals (Background)
Hosté:
John Mitchell - Guitars
Steve Cristey - Drums
Diskografie Icon Live: Never in a Million Years
Vyšlo 2006, Frontiers Records FR CD 306 (Italy)
CD Renaissance (UK)
CD Renaissance RMED-0801 (US)

Seznam skladeb:
01. Pane Bruno (0:49)
02. Heat Goes On (5:02)
03. Only Time Will Tell (4:50)
04. Voice Of America (4:15)
05. I Lay Down (4:01)
06. Days Like These (3:42)
07. Bolero (Instrumental) (2:05)
08. Meet Me At Midnight (2:28)
09. Never In A Million Years (4:07)
10. We Move As One (4:16)
11. Paradox (Instrumental) (0:56)
12. Let Me Go (5:35)
13. Don't Cry (5:14)
14. Open Your Eyes (9:05)
15. Smile Has Left Your Eyes (3:55)
Total Time: (60:18)

Skupina:
John Wetton - Vocals, Acoustic Guitar
Geoff Downes - Keyboards
Hosté:
Hugh McDowell - Cello
Diskografie Icon: Acoustic TV Broadcast
CD/DVD, vyšlo 14. července 2006, Frontiers Records

Seznam skladeb:
01. Heat Of The Moment (4:53)
02. Voice Of America (3:51)
03. Let Me Go (6:27)
04. God Walks With Us (4:39)
05. Sole Survivor (5:05)
06. Meet Me At Midnight (2:35)
07. The Smile Has Left Your Eyes (3:32)
08. I Lay Down (3:49)
09. Open Your Eyes (5:20)
10. Only Time Will Tell (5:07)
11. Don't Cry (4:01)
12. In The End (4:44)
Bonus Track
13. There In Your Bed (2:08)
Total Time (56:11)

Written: Wetton/Downes except
Written: Richard Palmer-James (03,12)
Producer: Wetton/Downes
Engineer, Recorded, Mixed, Mastered: Rob Aubrey
Recorded, Engineered, Mixed At Aubitt Studios

Skupina:
John Wetton - Bass, Vocals
Geoff Downes - Keyboards
Hosté:
John Mitchell - Guitars
Steve Cristey - Drums
Anneke Van Giersbergen - Vocals (04,05)
Hugh McDowell - Violoncello
Katie Jacoby - Violin (05,06)
Diskografie Icon II: Rubicon
Vyšlo 2006, Frontiers Records, FR CD 406
CD Avalon MICP-10616 (2006, Japan)
CD Seoul Records SRCD-2917 (2006, South Korea)
CD Renaissance Records RMED-0802 (2006, US)
CD Frontiers Records S.r.l. FR CD 309 (2006, Italy)

Seznam skladeb:
01. The Die Is Cast (6:17)
02. Finger On The Trigger (4:01)
03. Reflections (Of My Life) (5:02)
04. To Catch A Thief (5:37)
05. Tears Of Joy (4:49)
06. Shannon (4:24)
07. The Hanging Tree (4:17)
08. The Glory Of Winning (4:12)
09. Whirlpool (5:28)
10. Rubicon (6:25)
Bonus track on Korean and Japanese CD:
11. The Harbour Wall (4:17)
Total Time: (50:32)

Producer: Geoffrey Downes, John Wetton
Engineered, mixed and mastered at Aubitt Studios during summer 2006
Engineer, mixing, mastering: Rob Aubrey
Artwork: Mixed Images

Skupina:
John Wetton - Vocals, Bass Guitars, Classical and Acoustic Guitars
Geoffrey Downes - Keyboards, Vocoder
Steve Christey - Drums
John Mitchell - Guitars
Hugh McDowell - Cello
Hosté:
Ian McDonald - Flute
Annie Haslam - Vocal (03,11)
Diskografie Icon
Vyšlo 2005, Frontiers Records, FR CD 242 / UMe Digital (US)

Seznam skladeb:
01. Ouverture: Paradox + Let Me Go (6:28)
02. God Walks With Us (4:40)
04. I Stand Alone (6:08)
05. Meet Me At Midnight (2:34)
06. Hey Josephine (4:52)
07. Far Away (4:04)
08. Please Change Your Mind (4:45)
09. Sleep Angel (4:12)
10. Spread Your Wings (3:46)
11. In The End (4:47)

Bonus tracks
01. There In Your Bed ( 2:24)
02. The Smile Has Left Your Eyes '05 (3:42)
03. Heat Of The Moment '05" (4:38)
Total Time: (57:05)

Recorded at Aubitt Studios, Southampton, UK
Producer: Geoffrey Downes, John Wetton
Engineer, mixing, mastering: Rob Aubrey

Skupina:
John Wetton - Vocals, Bass, Dobro, Classical and Acoustic Guitars
Geoffrey Downes - Keyboards, Vocoder
Hosté:
Steve Christey - Drums
John Mitchell - Guitars
Hugh McDowell - Cello
Ian McDonald - Flute
Mike Stobbie - Orchestration
Annie Haslam - Vocal (05)
Diskografie Heat Of The Moment
EP, vyšlo 2005, Frontiers Records, FR CD 256 / UMe Digital (US)


Seznam skladeb:
01. Heat of the Moment '05 (4:38)
02. Overture/Paradox *
03. Let Me Go *
04. The Smile Has Left Your Eyes '05 (3:42)
05. In the End" (featuring Annie Haslam) (4:47) *
06. There in Your Bed (2:24)
Total Time: (00:00)

Recorded at Aubitt Studios, Southampton, UK
Remixes with orchestrations: * Mike Stobbie
Producer: Geoffrey Downes, John Wetton
Engineer, mixing, mastering: 'The Rev' Rob Aubrey at Aubitt Studio, Southampton, Hampshire, UK, and Steve Rispin at Liscombe Park Studios
EP vyšlo také na labelu Frontiers Records a obsahuje některé skladby z alba "Icon", z nichž některé byly remixovány se změněnou instrumentací od Mike Stobbieho.

Skupina:
Geoffrey Downes - Keyboards, Programming
John Wetton - Vocals, Lead Guitar, Bass Guitars
Hosté:
Scott Gorham - Guitar (09)
Francis Dunnery - Guitar solo (09)
Mike Sturgis - Drums (09)
Agnetha Fältskog - Vocals (13)
Diskografie Wetton Downes
Vyšlo 3. září 2002, Stallion Records, STALL103CD

Seznam skladeb:
01. Walking on Air (4:31)
02. I Would Die for You (3:11)
03. Only You (More Than Words Can Say) (5:40)
04. Running Out of Time (4:10)
05. Soul (4:15)
06. Just as Long (As I Need You) (4:12)
07. Don't Say It Again (3:27)
08. Oh! Carolann (5:21)
09. Kari-Anne (5:11)
10. Lost in America (4:41)
11. Please (4:49)
12. Summer (Can't Last Too Long) (4:04)
13. We Move as One (4:02)
14. Christina (3:27)
Total Time: (61:01)

Produced: Wetton/Downes

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
...nejsou

https://geoffdownes.com/sample-page/
http://www.davekilminster.com/index.php


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  6.12.2018 
Menu Poslední aktualizace: 6.12.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©