Anima Mundi














Zpět
Anima Mundi je symfonická prog-rocková kapela z Kuby, která byla založena v roce 1996, a to navzdory tomu se tak "Ostrov Svobody" nestal výjimkou vzhledem k překážkám politického a administratívního charakteru. Kapela ve své hudbě kombinuje symphonic rock, new age, space, keltské vlivy a tradiční kubánský hudební styl. Její osobitý zvuk připomíná ozvěny velkých progresivních rockových dinosaurů ze 70. let a zdaleka jejich nejsilnější inspirací je však britská kapela Yes a jejich hudební produkce se tím ani nijak netají. Zároveň však kapela přináší své vlastní představy a perspektivy progresivního rocku směrem k novému tisíciletí. Texty jejich skladeb jsou stejně fascinující mix mysticismu, duchovna a fantazie, a píše je především kapelník, kytarista a skladatel Roberto Díaz. Ostrov Kuba rozhodně není zemí, ve které by se hrál odjakživa progresívní rock a napříč tomu se títo muzikanti svoji kvalitou vyrovnají evropským či britským prog-rockovým kapelám.
Kapela vznikla na jaře v roce 1996 z podnětu kytaristy a zpěváka Roberto Diaze a jejími členy se dála stali klávesistka Virginia Peraza, bubeník Ariel Valdés, basista Gustavo Camptis a zpěvák a kytarista Abel Gonzalés, všechno byli společní přátelé, kteří studovali na specializaci jako učitelé hudby. Nadšení britským artrockem ze 70. let se projevilo postupně na vzniku tří demonahrávek "Eterno Cauce" (1997), "Tierra Invisible" (1998) a "Más Allá" (1999). Skupina přizvala další dva hudebníky hrající na keltské dudy a flautu spolu s dalšími keltskými folkovými nástroji jako Tin Whistle. Dochází také k výměně baskytaristy, když místo Gustavo Camptise zaujal jeho post Ariel Angel a zpěváka Abela Gonzalese nahradil Andremil Oropeza. Anima Mundi si rychle získala důležité jméno na alternativní kubánské scéně poté, co nabídla první živá vystoupení a objevila se na specializovaných rozhlasových stanicích, neustále vyvíjené aktivity netrvalo dlouho, aby se stala hlavní progresivní rockovou národní kapelou k překvapení a potěšení mnoha fanoušků.

Vzhledem k úspěchu, kterého dosáhli na národním půdě, Anima Mundi začala v roce 1999 plánovat vydíní svého prvního plnohodnotného studiového alba. Pozměněná sedmičlenná kapela vydala v roce 2001 album "Septentrión" nejdříve na domácí značce Egrem, jež se věnuje tradiční lokální a populární hudbě. Album se však dostalo i mimo Kubu a přineslo tak velmi pozitivní ohlasy od recenzentů a rádiových posluchačů. Debutový album přitom měl nějaké neduhy hlavne z hlediska zvukové kvality. V dalším roce upravené a remastrované album vydal italský kultovní label Mellow Records a povědomí o Anima Mundi se dále rozšiřovalo po Evropě a kapela začala koncertovat na progfestivalech konaných na americkém kontinentu.

Kapela pak začala nahrávat v srpnu 2002 instrumentální party na své druhé album. Tvrdé roky dřiny se vyznačovaly potížemi při výrobě alba, ale také spěchem, neboť bubeník Ariel Valdés se rozhodl natrvalo usídlit v Kanadě, ale stihl zaznamenat téměř všechny skladby z nového alba. Tyto roky byly charakterizovány neustálými změnami v sestavě kapely i kvůli problému s nalezením zkušených hudebníků, kteří by byli připraveni přijmout jejich hudební směr. V letech 2003-2004 Anima Mundi koncertovala celkem málo, když mino základní trojice R. Diaz, V. Peraza a A. Valdés vystupovali s hostujícími hráči na baskytaru a bicí, když jejich původní rytmická sekce z kapely odešla. Baskytarista Ariel Ángel po více než tří rocích v sestavě, také opustil kapelu, avy se věnoval hraní kubánské tradiční hudby. Na konci roku 2004 se členem Anima Mundi stává basista Yaroski Corredera a druhý bubeník a perkusista Osvaldo (Osvi) Vieites.

Anima Mundi začali nahrávat své druhé album v srpnu 2002. Nastalo ale období s problémy v produkci alba a odchodu některých hudebníků. Tyto roky se vyznačovaly neustálými změnami v sestavě kapely kvůli problému s nalezením dovedných hudebníků, kteří byli připraveni oddat se tomuto hudebnímu žánru. Anima Mundi strávila celou tu dobu hledáním cesty, jak učinit svou produkci alba naprosto nezávislou, a zúčastnila se několika koncertů a některých národních rockových festivalů, kde je podporovali hostujícími hudebníci na bicí a basu. V roce 2003 se stal bubeníkem Osvaldo Vietes, když odešel z kubánské kubánské metalové kapely Agonizer, která vyznávala styl death trash. Jeho přítel Osvaldo Vietes, který byl v té době bubeníkem Anima Mundi od konce roku 2003, zavolal Yarovi (Yaroski Corredera), aby jej požádal, zda by se nepřipojil k Anima Mundi jako basista. V roce 2006 přišel nový, mladý zpěvák Carlos Sosa, který kromě kvalitního zpěvu přinesl i anglicky psané texty (kromě dříve napsaných původních španělských). Tato sestava uzavřela kruh, aby konečně v roce 2007 dokončila dosud zaseknutou produkci alba druhého alba. U největšího evropského progresívního labelu francouzské Musea Records pak v roce 2008 vydali druhé album nazvané "Jagannath Orbit", které přineslo kvalitní kompozice a instrumentaci a mělo celkem slušnou odezvu a znamenalo příznivý posun pro kapelu. Od tohoto okamžiku byl nový materiál distribuován v Evropě a ve zbytku světa. Po odchodu bubeníka Osvalda Vietese v roce 2005 až do roku 2008 kapela hrála naživo s jazzovým bubeníkem Eduardem Martínezem do okamžiku, kdy se k Anima Mundi připojil silný a symfonický bubeník, veterán kubánské rockové scény s obrovským potenciálem José Manuel (Manolo) Govin.

Kapela byla konečně konsolidovaná a vrátila se do studií, aby vytvořila nové album. Třetí album připravila kapela k vydání v roce 2010 pod názvem "The Way" opět u Musea Record. Jednalo se znovu o vyrovnané dílo a jeho kvalita byla oceněná rovněž pozitivními recenzemi. Album obsahovalo pouhopouhé 4 skladby, z nichž jedna má trvání přes 26 minut, jedná se o čtyřdílný epos nazvaný "Spring Knocks on the Door Of Men" (hezký název "Jaro klepající na dveře mužů"). Album tentokrát nahrála nová sestava s Virginií Perazou (klávesy), Roberto Díazem (kytara a zpěv), Yaroski Correderou (basová kytara), Manuelem Govinem (bicí) a Carlosem Sosauem (také zpěv). jako hosté se na albu uvedli Mónica Acosta (fagot), Yailin Martinez (flétna) a Javier Mauri (bicí). Základní pětku v sestavě tak tvoří hudebníci, kteří všichni pocházejí z hlavního města Havana City. Nová deska okamžitě dosáhla první desítky světového žánru a stal se nejúspěšnější deskou kapely do té doby. "The Way" byla mnohými označena jako progresivní rocková klasika, získalo uznání po celém světě a přineslo kapele i umístění na prvních místech progresivních žebříčků roku 2010. Kspelu Anima Mundi přiřadilo k nejpopulárnějším progresivním umělcům po celém světě.

Kapela začala The Way Tour v Evropě v červnu 2011, kdy byli pozváni hrát naživě na starém kontinentu. Toto turné přivedlo kapelu do nových etap a na novou vyšší pozici na mezinárodní scéně. V roce 2012 kapela Anima Mundi nahrála své první živé 2CD a DVD nazvané "Live In Europe", poprvé pod vlastním labelem AMMUS, které zachycuje jejich první vystoupení v De Lakei v Helmondu, Nizozemí, během jejich evropského turné v roce 2011.

Tento a přístí nadcházející kroky byly možné díky pomoci a managementu Joba Roodenburga z Holandska, skvělého přítele Anima Mundi, který se od roku 2012 připojil ke skupině jako manažer. V roce 2012 začala Anima Mundi nahrávat své čtvrté studiové album v Nizozemsku. Nahrávka a produkce pak byla dokončena v Havaně v roce 2013. V roce 2013 se ale vysoce uznávaný zpěvák Carlos Sousa rozhodl opustit sestavu kapely Anima Mundi pro osobní a rodinné důvody. Kapela plně respektovala jeho rozhodnutí, poděkovali mu za jeho přínos a do budoucna popřáli mnoho lásky a štěstí. Zároveň kapela uvedla Emmanuela Pírko-Farratha jako jejich nového zpěváka, který je zkušeným profesionálem, kapelu Anima Mundi znal po téměř 10 let jejich historie a byl velmi dobře obeznámen se členy kapely i s jejich hudbou. Emmanuel znovu nahrál vokály pro nové album. Jako zpěvák má velmi charismatický a magnetický hlas a jeho zabarvení se hodilo velmi dobře pro nové chystané album, které vyšlo 15. června 2013 u AMMUS pod názvem "The Lamplighter" a nacházely se na něm 2 členité vícedílné suity "The Lamplighter", "Tales From Endless Star" a závěrečný "Epilogue" v celkovém trvání přes 53 minut. Kapela ji nahrála již v novém složení s Emmanuel Pírko-Farrathem jako zpěvákem, Roberto Díaz na kytary, Virginie Peraza na klávesy, Yaroski Corredera na basu a bubeník José Manuel Govin. Nahrávka "The Lamplighter" představuje koncepční album a kapela k tématu uvedla: "Toto je cesta ve světě legendy a magie, po planetě nazývanou Země, lidské dítě, o matce hvězdě zvané Slunce, smyslu existence a o "Lampě Jeho Veličenstva Lásky", světu, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a přicházejí k nám v každodenním životě získávají magickou a udivující esenci, že pouze osvícené srdce je schopno je vidět."

Začátek nového evropského turné odstartoval speciální koncert, který se konal ve slavném De Boerderij v Nizozemsku, aby představil nový materiál fanouškům. Kapela spolupracovala se slavným běloruským umělcem Edem Unitskym na přebalu alba. "The Lamplighter" to také dotáhl do Top 10 žánru prog a umožnil Kubáncům hrát si na slavných pódiích společně s významnými kapelami a umělci na festivalech a koncertech jako The Night of the Prog (TNOTP) v Loreley, LARS festival a Burgherzberg Festival.

V roce 2013 kapela informovala, že jejich zpěvák Emmanuel Pírko-Farrath se neobjeví na příštím albu Anima Mundi a následně i na turné v roce 2016 z důvodu, že nyní žije dlouhodobě v USA. Vztah mezi Anima Mundi a Emmanuelem zůstává stejně dobrý jako vždy a kapela i zpěvák nepřivírají oči před budoucí spolupráci. Po dlouhém období konkurzů vzhledem k přihlédnutí na hudební nároky Anima Mundi, kdy hledali nového sólistu, skupina představila jako nového zpěváka Michela Bermudeze. Michel Bermudez bude s kapelou nahrávat nové album a absolvuje i následné turné v létě příštího roku.

Od srpna do října 2014 skupina koncertovala po Evropě v rámci tzv. Tales Tour. Setlisty tohoto okruhu byly založeny především na největších epických kompozicích Anima Mundi. Uprostřed turné pak začala kapela skládat své páté studiové album. Většina hlavních myšlenek se zrodila v Nizozemsku a Německu a koncem roku 2014 se vrátila zpět na Kubu. V té době již Emmanuela Pirko-Farratha vystřídal vysoce ceněný zpěvák Michel Bermúdez. Anima Mundi oficiálně začala pracovat v novém albu v lednu 2015. Začátkem letošního roku 2016 kapela hrála v Havaně City. O šest měsíců později bubeník José Manuel Govin kvůli špatnému zdravotnímu stavu, jehož zotavení bude trvat dlouhou dobu, musel opustit nahrávací zkoušky. Jeho místo v sestavě dostal nový bubeník a saxofonista Marco Alonso.

Nové album přišlo o něco později, a sice až 28. dubna 2016 právě během 20. výročí založení a po téměř dvou letech intenzivní a tvrdé práce. Dostalo název "I Me Myself". Zdá se, že album je nejeklektičtějším albem a úspěšně navazuje na cestu, kterou si vytýčili ceněným albemm z roku 2010 "The Way". "I Me Myself" je znovu koncepční album o některých z hlavních lidských odezev a výzev, kterým musíme čelit během naší existence v současném světě. Ve frázi: "Já sám sobě" je ukryt hudební a koncepční nástěn lidských konfliktů. Témata jako je naše podřízení se průmyslu a technologiím a primitivní a divoká praxe války, hledání přechodové reality na stvol na tuto hustou a zneklidňující hmotný život, nebezpečí utváření ideologií a víry s ostatními, otroctví k nereálnému modernímu vnímání času, který společnost zabíjí v každodenním životě, naše nejhlubší pociti existenciální samoty a naše odpovědnost při naší cestě do budoucnosti v hledání lepšího světa, to jsou základní témata alba.

Kapela téma glosovala: "Carl Sagan ve své knize a seriálu "Cosmos", kde položil otázku "Kdo hovoří o Zemi?, upozorňuje lidstvo na nebezpečí, kterým čelíme při našem technologickém dospívání. Možná, že toto album je naše "Kdo hovoří o Zemi? a naše odpověď zní "Já sám sobě." Budoucnost je v našich rukou."

První oficiální živá prezentace kapely se odehrála 28. dubna bezprostředně po vydání alba na koncertě v Museo de Bellas Artes (Muzeum výtvarných umění) v Havaně. Dne 12. května se Anima Mundi přesunuli i s novým zpěvákem do Evropy na turné I Me Myself, 20. výroční turné po celé Evropě se zastávkami v Nizozemí, Velké Británii a v Německu, která skončilo 17. července s nezapomenutelným a silným vystoupením na slavné The Night Of The Prog (TNOTP) v německém Loreley. S "I Me Myself" se kapela opět dostala do první desítky žánru v několika zemích a posunula se na hranice zcela nového eklektického znění. Album bylo kritiky považováno za symbol pohybu vpřed v kariéře Anima Mundi, a to především díky svému čerstvému a těžšímu zvuku.

Možná nejočekávanější nahrávkou Anima Mundi pro diváky a kritiky, byla vydání nového alba v roce 2018, které dostalo název "Insomnia". Temná, dystopická, objevná a dobře hodnocená nahrávka rychle vyšplhala na nejúctyhodnější místa v dosavadní kariéře kapely a přilákal novou základnu fanoušků po celém světě. Kapela pozvedla laťku již na předchozím albu s příchodem nového vřelejšího a charismatického zpěváka Aivise Prieta Bauta. Leader kapely Roberto Díaz k albu uvedl: "'Insomnia' je nové umělecké směřování Anima Mundi". Album je otevřenými dveřmi pro odvážnou hudební budoucnost, která obnovila jejich hudební kariéru s novými zvuky, které i když kradmo navazující na svého předchůdci "I Me Myself", byly naprosto nečekané pro fanoušky a kritiky. Album vyšlo u německého labelu Progressive Promotion Records, samotného masteringu se ujali známí Kalle Wallner a Yogi Lang z kapely RPWL.

V roce 2018 kapela vydala i živé album a DVD nazvané "Once On A Live" nahrané v Havaně, Kuba, v roce 2017. S Insomnia Tour se kapela vydala ještě v říjnu 2018 představit nové skladby na evropském turné po Nizozemí, Němkecku, Polsku, Itálii a Francii, když předtím odehrála několik pozoruhodných vystoupení i na Kubě. Druhoun část turné si naplánovali i na rok 2019.

Zpět
Členové:
Roberto Díaz - Guitars and Vocal
Virginia Peraza - Keyboards and Vocal
Yarosky Corredera - Bass
Marco Alonso - Drums and Saxophone (2015-dosud)
Aivis Prieto Bauta - Lead Vocals, Backing Vocals, Guitars
Bývalí členové:
José Manuel Govín - Drums (2008-2017)
Michel Bermúdez - Lead Vocals, Keyboards, Guitars, Percussion (2015-2017)
Emmanuel Pirko-Farrath - Lead Vocals (2013-2014)
Carlos Sousa - Lead Vocal (2005-2013)
Osvaldo Vieites - Drums and Percussion (2003-2005)
Anaisy Gómez - Bagpipes, Clarinet, Flute, Tin Whistle (1999-2017)
Ariel Valdés - Drums and Percussion
Gustavo Comptis - Bass
Abel González - Guitars, Vocals

Členové
(Narozen 29. ledna 1971, Havana City, Cuba)
Guitars and Vocal


Je příliš těžké mluvit o něm, aniž bychom se zmínili o Anima Mundi, protože se zdá, že je to jedno a totéž. Ještě v době dospívání objevil báječný svět symfonické hudby se zvláštním zájmem pro ruskou školu (Čajkovskij, Stravinský a Prokofjev). Když mu bylo čtrnáct, začal se jako samouk učit hrát na kytaru. Během té doby hrál a zpíval se skupinou přátel v místní rockové kapele, o rok později založil jeden svůj vlastní projekt, který hrál hlavně cover skladby. Kapela se jmenovala Oda a spolu s ní Roberto se vůbec poprvé prezentoval veřejně. Ovlivněn byl v té době psychedelickým rocku z konce šedesátých let - The Beatles, Pink Floyd, Procol Harum, až v roce 1989 usoudil, že se přikloní k tomuto směřování a zformoval kapelu S.U.H., která hrála již jeho vlastní kompozice.

Ve stejném roce začal studovat obor hudební výchovy a klasickou kytaru a věnoval tomu všechen svůj čas. Pak ale objevil magickou hudbu kapel Yes, Ricka Wakemana, Emerson Lake & Palmer, King Crimson a Genesis, což od tohoto okamžiku naprosto změnilo jeho zájem a myšlenka na zrození Anima Mundi se mu začala honit v hlavě.

V roce 1994 donončil studia ve svém oboru a o dva roky později se jeho sen se stal skutečností, když vytvořil kapelu se skupinou spolužáků. V Anima Mundi hrál Roberto na kytaru a ukázal se také jako skutečně nadaný skladatel, díky čemuž se stal leaderem a duší kapely. Anima Mundi velmi rychle prorazili na kubánskou alternativní hudební scénu a formace stala jednou z nejprestižnějších kapel na ostrově. A od té doby je jeho hudební život navždy pevně svázán s touto kapelou.

Dodnes Anima Mundi vystupuje jako jediný fungující exponent progresivního a symfonického rocku na Kubě. Roberto Díaz téměř produkuje vše, co souvisí s tímto stylem rockové hudby. Díky hudebním zkušenostem Roberta je Anima Mundi je jako most, který přesahuje daleko za hranice.

V kapele mu dlouhodobě dělá společnost hráčka na klávesy Virginia Peraza, když společně vystupovali s různými autory a kapelami, a to nejen ve studiu, ale také naživo. Mezi nimi najdeme Raúla Ciro (ex-Superavit) v letech 1998 ažo1999, Miguel Ulises (ex-Cetro) na albu "Trampas De La Belleza" (1999) a Tesis De Menta (2004 a 2005).

Je také členem vedlejšího projektu hudebníků Anima Mundi nazvaného Nimbo. Jeho členy jsou Anaisy Gómez, Virginia Peraza a právě Roberto. V tomto projektu se věnují spojování keltské a symfonické hudby, New Age a rocku a s jejich hudbou seznámili velké množství lidí po celé délce ostrova. Nimbo nahrála zatím jednu studiovou desku s názvem "Sobre Las Brumas" (2005).

V poslední době je možné Robertovu kariéru objevit i ve spolupráci s kubánskou legendární klasickou rockovou kapelou Los Kents, která byla založena již v roce 1965. Repertoár Los Kents je sestaven z klasických písní z několika známých kapel, jako jsou například Deep Purple, Rolling Stones, Beatles, Iron Butterfly, CCR, Procol Harum, Cream a dalších ze šedesátých a sedmdesátých let.

Roberto také skládal a hrál hudbu pro televizi, kde jej vždy doprovázela neoddělitelná Virginie. Někdy také pracoval jako hudební producent. Svůj muzikantský život na pódiu i ve studiu doplňuje i svoji práci jako učitel výuky na kytaru od roku 1995 až dodnes. Stál v čele Guitar Class na Instituto Superior Pedagógico Enrique José Varona, Havana City. Ke svým kytarovým vlivům řadí hudebníky jako jsou Steve Howe, Steve Hackett a Roine Stolt
Členové
(Narozena 7. května 1972, Havana City, Cuba)
Keyboards and Vocal


Virginia je zakládající a trvalou členkou kapely Anima Mundi, kde je hráčkou na klávesy, ale také působí jako autorka, zvukařka a koproducentka. Dává kapele ženský nádech, který se stal pro kapelu nepostradatelným.

Už od dětství projevovala o hudbu a malbu. Ještě jako dospívající už byla fanouškem klasické hudby a vyjádřila svou touhu jít na hudební školu studovat klavír. Virginia vystudovala v roce 1995 Instituto Superior Pedagógico Enrique José Varona (ISPEJV), kde se specializovala na hudební výchovu hlavně ve výuce na klavír. Miluje také hru na kytaru, pro její výraznost, a obdívuje atmosféru se symfonickými zvuky, hlavně těmi se smyčci a dřevěnými dechovými nástroji. Tam se také seznámila s Robertem Díazem, který také navštěvoval stejnou školu a poté plánoval založit progresivní rockovou kapelu.

Nemůže to být vlastně ani jinak, protože každý, kdo poslouchá její interpretace zjistí, že snad pocházejí ze světa elfů.

To je také důvod, proč je zvyklá na jiné umění, které spočívá ve výuce a sdílení. Virginie byla učitelkou dětských sborů v Centro Vocacional de Arte Dominika del Amo, v Ciudad Libertad, zúčastnila se také různých kulturních aktivit, jako členka sboru Orfeón Plaza, který patřil ke Casa de Cultura de Plaza v Havaně (1992-1994) a do projektů se zpěváky jako Miguel Ulises a Raúl Ciro. V roce 1996 pomáhala Robertu Díazovi zformovat prog-rockovou kapelu, která vešla ve známost o rok později jako Anima Mundi. Od té doby je její hudební kariéra těsně spjata s práci v kapele, pouze s občasnou paralelní spolupráci s jinými projekty. Mezi ty nejdůležitější patří např. projekt Nimbo.

Projekt Nimbo tvoří tří hudebníci, hrářka na dudy Anaisy Gomez, kytarista Roberto Díaz a konečně Virginia, která hraje na klávesy. Ve tvorbě Nimbo se odráží keltský vliv, který kdysi Anima Mundi využila rovněž na albu "Septentrión".

V poslední době je součástí rovněž jiného projektu Los Kents. Je to legendární rocková skupina založená v roce 1965. Práce s nimi není jen skvělý a zdravý koníček, ale také způsob, jak si hudbou přivydělávat. Občas můžeme číst její jméno v hudebních titulech některého televizního pořadu kvůli jejímu zaměření skládání hudby pro tento komunikační prostředek.

Jako hráč na klávesy spolupracovala s dalšími hudebníky nebo projekty jako Raúl Ciro, alba "Ciro 3C" (1998) a "Queso" (1999), Miguel Ulises, album "Trampas de la Belleza" (1999), Tesis de Menta, dvě první CDS dema plus live (2004-2005), Los Kents, live (2006-2008), Vieja Escuela, live (2015-2017).

Virginia udělala pozoruhodnou práci i jako grafik pro webové stránky Anima Mundi, propagačních akcí, bannery a některá z nejlepších přebalů alb Anima Mundi, jako jsou "The Way", "Jagannath Orbit", "Septentrión" (remasterované vydání), DVD a CD "Live In Europ" a zajišťovala projekt Nimbo EP "Sobre las Brumas". Je také skladatelkou a producentkou hudby pro televizi, kde je třeba zmínit Guanhacabibes, La Noche de los Libros, Coordenadas, Secuencias, Dando la Nota, Noticiero Buenos Días a Noticiero de Cine Latinoamericano.

Ve svém volném čase, kterého moc nemá, dává přednost poslechu klasické hudby umělců jako Debussy, Chopin... nebo dokonce rockové Ricka Wakemana a Keitha Emersona. Má ráda také paradigmatické prog-rockové kapely, jako například King Crimson a Yes.
Členové
(Narozen 17. ledna 1971, Havana City, Cuba)
Bass


Yarosky je velmi podobný Govinovi, pokud se jedná o míchání různých pracovních míst, přeste je jeho velkou předností vytrvalost. Jako hudebník začínal velmi mladý samovýukou hry na elektrickou kytaru.

Koncem 80. let minulého stolení nastoupil do místní heavy metalové kapely Sacramento. Počátkem následující dekády se přihlásil ke studiu klasické kytary v Conservatorio Ignacio Cervantes, nicméně během krize v 90. letech na Kubě, musel začít pracovat, aby uživil svoji vlastní rodinu a studia byl nucen ukončit. Navštěvoval tehdy i rekvalifikaci pro techniky k údržbě a opravám automobilů. Stal se také učněm při dílenské výrobě hudebních nástrojů, hlavně pak kytar. Zde se vyučil také jako houslař pod vedením mexického učitele Abel García z Paracha. Od tohoto přelomu až do současnosti se neusále věnuje výrobě nástrojů jako jsou kytary, tres (typické kubánská malá kytara) a loutny, všechny z nich jsou označeny jeho jménem.

Zatímco se učil tomuto smému novému povolání, vrhl se také na svoji hudební dráhu, když v roce 1994 vstoupil do jedné z nejvlivnějších kapel kubánské metalové scény Agonizer. Toto seskupení vyznávalo styl death trash a Yaroski začal v té době hrát na sólovou kytaru. Během působení v této kapele složil velice důležité písně a nahrál album "Bless The Innocence" (2004), pustil se na turné po celém ostrově, když se účastnil různých festivalů a společných koncertů.

O jedenáct let později, když jeho přítel Osvi Vieites v roce 2003 opustil kapelu, řekl sbohem kapele Agonizer i on v roce 2005 se oba dva připojili k Anima Mundi. Jeho přítel Osvaldo Vietes, který byl v té době bubeníkem Anima Mundi od konce roku 2003, zavolal Yarovi, aby jej požádat, aby se připojil k Anima Mundi jako basista. To byl okamžik, kdy se rozhodli nahrát druhé CD kapely "Jagannath Orbit" a během tohoto nahrávání Yaro jasně ukázal svůj dar a dovednosti hrát jako skvělý basista. V roce 2005, kdy jeho přítel Osvaldo Vieites opustil kapelu, se také rozloučil s Agonizer a téhož roku se oficiálně stal řádným členem Anima Mundi. Doposud, Yaro má dlouhou a významnou kariéru nejen naživo, ale také ve studiu přidával své zkušeosti na albech "Jagannath Orbit" (2008), "The Way" (2010), "Live In Europe" (2012), "The Lamplighter" (2013), "I Me Myself" (2016) a "insomnia" (2018). Vystupoval také na všech turné kapely od roku 2004 až do současnosti.

Yaro je také profesorem hry na kytaru. Tuto práci na částečný úvazek vykonává především na ISH International School of Havana.
Členové
(Narozen 28. září 1990, Pinar Del Rio, Cuba)
Drums and Saxophone


Na albu z roku 2016 se uvedl jako nový člen kapely hráč na saxofon, bicí a percussion Marco Alonso, který od té doby s nimi vystuje i koncertně.

Členové
(Celým jménem Aivis Prieto Bauta)
(Narozen ***, Cienfuegos, Cuba)
Lead Vocals, Backing Vocals, Guitars


Aivis je kubánský zpěvák a hudebník, pocházející a žijící v Cienfuegos na Kubě, v současné době je novým zpěvákem kapely Anima Mundi, který se uvedl na albu "I Me Myself" z roku 2016.

Působí rovněž jako cantante director ve společnosti Bouquet, zpěvák v Proyecto VIVA a kapele Los Moddys. Předtím působil v projektu "VIVA". Studoval na škole Ciencias Medicas de Cienfuegos, před tím IPVCE Carlos Roloff.
Členové
(Narozen 21. září 1969, Havana City, Cuba)
Drums


José je univerzální, praktický a také snílek. Je vždy připraven zapojit se do věcí se stejnou vibrací a kuráží jakou má on sám. Od konce osmdesátých a začátkem devadesátých let se věnoval především oboru biologie, jeho zájem o rockovou hudbu jej ale přiměl k tomu, aby se připojil k místní kapele jako bubeník.

Až do roku 2000 byl členem Nu Metalové kapely Amnesia, do níž jej přivítali pro jeho silnou a těžkou formou hry na bicí.

Od té chvíle hrával na všech rockových festivalech na ostrově, ať již jako člen jeho první kapely, nebo později jako člen melodické death gothic kapely Teufel.

V roce 2006 nastoupil do heavy metalové formace nazvané Rainfall a v dubnu 2007 se nakonec stal členem Anima Mundi. Při své hudební profesi Govín pracuje i na částečný úvazek jako úředník.

Mezi jeho největší vzory patří především hard rockoví hudebníci jako John Bonham, Ian Paice, Neil Peart, Peter Criss a Dave Lombardo.
Členové
(Narozen 28. listopadu 1990, Holguin, Cuba)
Lead Vocals, Keyboards, Guitars and Percussion


Když kapela Anima Mundi nemohla po vydání alba "The Lamplighter" počítat nadále se zpěvákem Emmanuelem Pirko-Farrathem, začala hledat nového zpěváka. Po dlouhém období konkurzů vzhledem k přihlédnutí na hudební nároky Anima Mundi, kdy hledali nového sólistu, skupina představila jako nového zpěváka Michela Bermudeze. Michel Bermudez bude s kapelou nahral nové album "I My Myself" a absolval i následná turné v létě 2016.
Členové
(Narozen 26. ledna 1984, Pinar del Río, Cuba)
Lead Vocals


Emmanuel v roce 2013 nahradil v sestavě kapely odcházejícího zpěváka Carlose Sousu. S kapelou nahrál album "The Lamplighter" z roku 2013. Poté ale přesídlil do Spojených Států a kapela s ním nadále nemohla počítat.
Členové
(celým jménem Carlos Sosa Denis)
(Narozen 25. prosince 1984, Havana, Cuba)
Lead Vocals


Carlos se stal členem Anima Mundi v roce 2006, který kromě kvalitního zpěvu přinesl i anglicky psané texty. Nahrál s kapelou její druhé a třetí album "Jagannath Orbit", resp "The Way".

V roce 2013 se uznávaný zpěvák Carlos Sousa rozhodl opustit sestavu kapely Anima Mundi pro osobní a rodinné důvody. Kapela plně respektovala jeho rozhodnutí, poděkovali mu za jeho přínos a do budoucna popřáli mnoho lásky a štěstí.
Členové
(celým jménem Osvaldo Vieites Bailo)
Drums and Percussion


Osvaldo Vieites Bailo byl dříve členem thrash-death metalové kapely Agonizer (Drums, 1993-2003).
Na konci roku 2004 se členem Anima Mundi společně s basistou Yaroski Correderou a působil v ní až do roku 2006. S kapelou stihl natočit jejich druhé album "Jagannath Orbit" (2008). Nahradil jej bubeník José Manuel Govín.Pak nejspíše emigroval, neboť se objevuje v kapelách na Floridě.

Nevermade je rocková kapela z Miami, Florida, která vznikla v roce 2012. Jejími členy jsou Roberto (Tico) a Luis (Luiso) Ramirez ny kytary, Osvaldo Vieites (Osvy) na bicí, basista Jorge Luis Barba a zpěvák Frank Sanchez. Od března 2014 je členem cover kapely NFI, působící na Floridě, jejímiž členy jsou Luiso Ramirez (guitar), Bruce Cantrell (bass) a Osvaldo Vieites (drums).
Členové
(celým jménem Anaisy Gómez Fernandez)
(Narozena 21. ledna 1984, Havana, Cuba)
Bagpipes, Clarinet, Flute, Tin Whistle (1999-2017)


Anaisa je kubánská hudebnice, která byla členkou Anima Munde v letech 1999-2017.

Nyní je Anaisa členkou vedlejšího projektu členů Anima Mundi pod názvem Nimbo, kde hraje na klarinet, dudy a tin whistle (cínovou píšťalu). Dalšími členy projektu jsou Roberto Díaz a Virginia. Nimbo odráží více keltské vlivy, které kdysi měla i Anima Mundi, hlavně na albu "Septentrión".

Zpět
Studiové desky:
2018 Insomnia
2016 I Me Myself
2013 The Lamplighter
2012 Septentrion (remastered)
2010 The Way
2008 Jagannath Orbit
2002 Septentrión
Živé nahrávky:
2018 Once Upon A Live (DVD)
2018 Once Upon A Live
2012 Live in Europe
2012 Live in Europe (DVD)

Demo nahrávky:
1999 Más Allá
1998 Tierra Invisible
1997 Eterno Cauce


Skupina:
Roberto Díaz - Electric Guitar, Acoustic Guitar, Percussion, Loops, Bass Guitar [Fuzz Bass Guitar], Orchestrated, Effects [Sound Effects], Lead Vocals, Backing Vocals, Vocal Percussion, Vocals [Weird Vocals]
Aivis Prieto - Lead Vocals, Backing Vocals
Marco Alonso - Drums, Percussion, Saxophone
Virginia Peraza - Synthesizer, Orchestrated, Percussion, Loops, Electric Piano [Rhodes], Electric Piano [Wurlitzer], Mellotron, Electric Organ [Hammond Organ], Keyboards, Effects [Sound Effects], Backing Vocals
Yaroski Corredera - Bass Guitar, Guitar Synthesizer [Synth Bass]
Hosté:
Julio Padron - Trumpet
Diskografie Insomnia
Vyšlo 2018, Progressive Promotion Records, PPRCD067 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Citadel (11:14)
     1.1 Act I - Confidential
     1.2 Act II - Scenery
     1.3 Act III - Broken
02. Nine Swans (4:07)
03. Electric Credo (3:29)
04. The Hunter 4:49
05. Insomnia (7:16)
06. Electric Dreams (3:51)
07. The Wheel Of Days (5:28)
08. New Tribe's Totem (10:55)
09. Her Song (7:05)
Total Time (58:07)

Producer: Roberto Díaz, Virginia Peraza
Composed: Roberto Díaz, Virginia Peraza (03)
Lyrics, Concept: Roberto Díaz
Lyrics: Heidi Burgs (09)
Recorded: Drums And Percussion: Celso C.R at Theatre Hall El Ciervo Encantado
Recorded: Electric And Acoustic Guitars, Bass Guitar, Keyboards And Weird Voices: Roberto Díaz, Virginia Peraza At Anima Mundi Home Studios
Recorded: Lead And Backing Vocals, Saxophone And Trumpet: Celso C.R at Tancel Lab
Recorded, Engineer [Engineered], Mixed: Roberto Díaz, Virginia Peraza
Mastered: Kalle Wallner, Yogi Lang (RPWL)
Artwork [Cover And Booklet Artwork]: Douwe Fledderus
Designed at Blissy Design
Photography [Band Photo]: Angel Vasquez
Poté, co ztratili původního zpěváka Carlose Sosu, po zkušenostech s dalším zpěvákem Emmanuelem Pirko-Farrathem na jedné desce, znovu našli svůj hlas s Aivisem Prietem, který je opravdu vítaným přínosem. "Insomnia" představuje významnou změnu hudebního stylu kapely. Vždycky to byla barevná symfonická progresivní rocková kapela; vyplněné neuvěřitelnými klávesami, emotivními s přízemním zvukem. Zde převládá pocit melancholie, přechodu a emocionálního zmatku. Kapela se stala spíše jako proggy Dead Can Dance, rozhodně je zde slyšet více Vangelise v temnějších pasážích, a dokonce i v celých skladbách, které se zdají být inspirovány Blade Runner. V podstatě je to druhá část trilogie, která začala "I Me Myself". Je to příběh o osobních zmatcích a vnitřních bitvách. Lze to opravdu cítit ve způsobu, kterým se některé písně noří do temnoty, jen aby byly rozsvíceny vlnami oslepujících synthazátorů nebo gigantických kytarových sól, i když se někdy hudba dostane až k jazzu a je jemnější. Album obsahuje několik skladeb, které jsou delší a stejně i písně. Existují však některé skladby, které vůbec nelze označit písněmi, jsou to strukturované, ambientní, zážitkové výpovědi, které pro nás vytvářejí prostředí nebo náladu.

Skupina:
Roberto Díaz - Electric, Steel, Acoustic & Spanish Guitars, Fx, Vocals
Michel Bermudez - Lead Vocals
Virginia Peraza - Piano, Fender Rhodes, Hammond, Mellotron, Synth, Fx
Yaroski Corredera - Bass
Marco Alonso - Drums, Percussion, Saxophone
Hosté:
David Blanco - Trumpet
Diskografie I Me Myself
Vyšlo 28. dubna 2016, Anima Mundi Music, AMMUS006 (2016, Cuba)

Seznam skladeb:
01. The Chimney, The Wheel And The War (18:02)
   Act    I - Lullaby
   Act   II - Round And Around
   Act  III - Acid Skies
   Act  IV - Wolf Affairs
02. Somewhere (10:48)
   Act    I - Toccata
   Act   II - Where Chaos Sleeps
03. Flowers (6:01)
04. Clockwork Heart (4:08)
05. Train To Future (15:11)
   Act    I - Mindnight Express
   Act   II - Bridge To The Unknown
   Act  III - I Was The One
06. Lone Rider (7:22)
Total Time (61:32)

Co-producer: Roberto Díaz, Virginia Peraza
Artwork: Douwe Fledderus
Album "I Me Myself" je koncepční album o některých z hlavních lidských odezev a výzev, kterým musíme čelit během naší existence v současném světě. Ve frázi: "Já sám sobě" je ukryt hudební a koncepční nástěn lidských konfliktů. Tématy jsou např. naše podřízení se průmyslu a technologiím a primitivní a divoká praxe války, hledání přechodové reality na stvol na tuto hustou a zneklidňující hmotný život, nebezpečí utváření ideologií a víry s ostatními, otroctví k nereálnému modernímu vnímání času, který společnost zabíjí v každodenním životě, naše nejhlubší pociti existenciální samoty a naše odpovědnost při naší cestě do budoucnosti v hledání lepšího světa, to jsou základní témata alba. Na albu se uvedl jako nový člen kapely hráč na saxofon, bicí a percussion Marco Alonso.

Skupina:
Roberto Díaz - Electric & Acoustic Guitars, Percussion, Fx, Vocals, Orchestrations
Emmanuel Pirko-Farrath - Vocals
Virginia Peraza - Keyboards, Percussion, Fx, Vocals, Orchestrations
Yaroski Corredera - Bass
José Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gómez - Clarinet
Diskografie The Lamplighter
Vyšlo 17. června 2013, Anima Mundi Music, AMMUS005 (2013, Cuba)

Seznam skladeb:
Suite The Lamplighter
01. On Earth Beneath The Stars (4.24)
02. The Call And Farewell Song (6.20)
03. Light The Lantern Of Your Heart (6.09)
04. The Human House (3.57)
Suite Tales From Endless Star
05. The Dream Child Behind The Mask (9.05)
06. The Return - Part I (3.29)
07. Endless Star (10.38)
08. The Return - Part II (3.24)
Epilogue
09. His Majesty Love (6.58)
Total Time (53:04)

Produced: Roberto Díaz and Virginia Peraza
Mixing: Virginia Peraza
Mastered: Maykel Bárzagas
Photography: Nacho Vázquez
Artcover: Ed Unitsky

Nahrávka "The Lamplighter" představuje koncepční album a kapela k tématu uvedla: "Toto je cesta ve světě legendy a magie, po planetě nazývanou Země, lidské dítě, o matce hvězdě zvané Slunce, smyslu existence a o "Lampě Jeho Veličenstva Lásky", světu, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a přicházejí k nám v každodenním životě získávají magickou a udivující esenci, že pouze osvícené srdce je schopno je vidět."

Někde existují lampy, které osvěcují nejhlubší prostory vesmíru, zatímco jiné rozsvěcují oblohu našeho srdce. Srdce nebo Hvězdy, Láska se také rozsvítí a spolu s nimi osvětlí magický svět, který nás obklopuje. Od těchto lamp dostáváme příležitost na cestu přes tento kouzelný svět, který dýcháme každý den. Tato stará a tajemná postava s lampou se zjeví, aby nás odvedla daleko do zázraku života. To je cesta světem legendy a magie, a to prostřednictvím planety zvané Země, lidstva, matky hvězdy nazývané Slunce,zajišťující smysl existence a Lampa Jeho Veličenstva lásky, svět, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a provázejí nás v každodenním životě, získávají magický a udivující význam, že pouze osvětlené srdce je schopen je spatřit vidět. Tak zavřete oči, protože Anima Mundi a symfonický orchestr začíná hrát v koncertním sále melodií, které vás dovedou s nestárnoucím časem do příběhů ze světla lampy, která osvětluje svět: The Lamplighter.

Skupina:
Roberto Díaz - Electric and Acoustic Guitars, Vocal
Ariel Valdes - Drums and Percussion
Virginia Peraza - Keyboards and Vocal
Ariel Angel - Bass Guitar
Andremil Oropeza - Lead Vocal
Regis Rodrígues - Galician Bagpipe, Recorder & Tin Whistle
Anaisy Gómez - Galician Bagpipe, Recorder & Clarinet
Hosté:
Diskografie Septentrion
Vyšlo srpen 2012,
10th Anniversary Remastered Edition

Seznam skladeb:
01. Horizonte (2:00) (instr.)
02. Por Siempre (3:44) (instr.)
03. Centinela (5:16)
04. Caleidoscopio (2:22)
05. Peregrino Del Tiempo (11:31)
    a. La Partida
    b. En Faena De Hombre
    c. Cabalgando El Reino
06. Más Allá (5:13)
07. La Montana Del Vigía (4:25) (instr.)
08. Las Praderas Del Corazón (6:33)
09. Tierra Invisible (3:51)
10. El Hallazgo (5:45)
11. El Umbral (8:41) (instr.)
    a. Vuelo De Libertad
    b. Encuentro
12. Septentrión (11:16)
    a. Vision Ý Anhelo
    b. Recuerdos Del Aliento
    c. Sin Regreso
    d. Oculto Firmamento
    e. Océano De Abismos
Total Time: (55:11)


Skupina:
Roberto Díaz - Guitars and Vocal
Virginia Peraza - Keyboards and Vocal
Yarosky Corredera - Bass Guitar
Carlos Sosa - Lead Vvocal
José Manuel Govín - Drums
Hosté:
Javier Mauri - Percussion
Mónica Acosta - Basson
Yailín Martinez - Flute
Diskografie The Way
Vyšlo 2010, Musea, FGBG 4405 (2010, France)

Seznam skladeb:
01. Time To Understand (13:59)
02. Spring Knocks On The Door Of Men (26:32)
   Act 1. Spring Arrives From Her Celestial Dwelling - The Ordinance
   Act 2. Revelation - Apotheoses At Infinitum
   Act 3. Heading For eternity - The Last Journey
   Act 4. Seasons For An Alchemist - A Game Beyond Nature
   Act 5. Mother Spring-The Way.
03. Flying To The Sun (9:33)
04. Cosmic Man (8:18)
Total Time: (55:11)

Recorded: Gustavo Dushene, Reinier López
Engineer: Virginia Peraza
Mastered: Maykel Bárzagas
Photography: Alejandro Garcia-Mayorca, Jorge Torres
Artwork, Cover, Illustration: Javier Mauri with Virginia Peraza

Skupina:
Roberto Díaz: Electric and acoustic guitars, bass (02), vocal
Virginia Peraza: Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Ariel Valdés - Drums, bongo, batá
Osvaldo Vieites: Drums
Carlos Sosa: Lead vocal
Hosté:
Anaisy Gómez: Clarinet, galician bagpipe, recorder
Javier Mauri: Percussion, recorder
Donna Betancourt: Basson
Jacobo García: Didgeridoo
Diskografie Jagannath Orbit
Vyšlo 2008, Musea, FGBG 4747.AR (France), reedice 2009
2013, Anima Mundi Music, AMMCD 004 (Europe)

Seznam skladeb:
01. We Are The Light (17:43)
02. The Awaken Dreamer In The Soul Garden Dreams The Flower Planets (4:39) (instr.)
03. Toward The Adventure (6:20)
04. There’s A Place Not Faraway (5:20)
05. Jagannath Orbit (In The Orbit Of Love) (11:46)
06. Rhythm Of The Spheres (16:31) (instr.)
07. Sanctuary (5:21)
Total Time: (67:40)


Skupina:
Roberto Díaz - Electric and Acoustic Guitars, Vocal
Andremil Oropeza - Lead Vocal
Virginia Peraza - Keyboards and Vocal
Ariel Valdes - Drums and Percussion
Ariel Angel - Bass Guitar
Regis Rodrígues - Galician Bagpipe, Recorder & Tin Whistle
Anaisy Gómez - Galician Bagpipe, Recorder & Clarinet
Hosté:
Diskografie Septentrión
Vyšlo 30. července 2002, MC EGREM (2001)
Mellow Records, MMP 432 (2002, Italy)
Anima Mundi Music, AMMUS 003 (2012, Cuba) Remastered, with new cover art

Seznam skladeb:
01. Horizonte (2:00) (instr.)
02. Por Siempre (3:44) (instr.)
03. Centinela (5:16)
04. Caleidoscopio (2:22)
05. Peregrino Del Tiempo (11:31)
    a. La Partida
    b. En Faena De Hombre
    c. Cabalgando El Reino
06. Mas Allá (5:13)
07. La Montana Del Vigia (4:25) (instr.)
08. Las Praderas del Corazón (6:33)
09. Tierra Invisible (3:51) (instr.)
10. El Hallazgo (5:45)
11. El Umbral (8:41) (instr.)
    a. Vuelo De Libertad
    b. Encuentro
12. Septentrión (11:16)
    a. Vision Ý Anhelo
    b. Recuerdos Del Aliento
    c. Sin Regreso
    d. Oculto Firmamento
    e. Océano De Abismos
Total Time (71:03)


Skupina:

Roberto Diaz - Lead Vocals, Backing Vocals, Guitar [Guitars]
Virginia Peraza - Keyboards, Backing Vocals
Yaroski Corredera - Bass Guitar
Michel Bermudez - Lead Guitar, Acoustic Guitar, Keyboards [Backing Keyboards], Percussion
Marco Alonso - Drums, Percussion, Saxophone

Diskografie Once Upon A Live
DVD, vyšlo 20. října 2018, Progressive Promotion Records, PPRDVD069 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Mind Frontiers (3:31)
02. Pandora Syndrome (2:02)
03. The Chimney, The Wheel And The War (19:31)
04. Somewhere (11:58)
05. Artful Device Maker (1:23)
06. Flowers (6:01)
07. Nine Swans (4:19)
08. Electric Credo (1:58)
09. Clockwork Heart (6:21)
10. Endless Star (14:09)
11. Lone Rider (7:13)
12. Train to Future (15:50)
13. Time To Understand (13:33)
14. Cosmic Man (12:14)
Total Time: (120:03)



Skupina:

Roberto Diaz - Lead Vocals, Backing Vocals, Guitar [Guitars]
Virginia Peraza - Keyboards, Backing Vocals
Yaroski Corredera - Bass Guitar
Michel Bermudez - Lead Guitar, Acoustic Guitar, Keyboards [Backing Keyboards], Percussion
Marco Alonso - Drums, Percussion, Saxophone

Hosté:
Diskografie Once Upon A Live
2CD, vyšlo 11. října 2018, Progressive Promotion Records, PPRCD068 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Mind Frontiers (3:23)
02. Pandora Syndrome (2:06)
03. The Chimney, The Wheel And The War (19:57)
04. Somewhere (12:00)
05. Artful Device Maker (1:26)
06. Flowers (6:00)
07. Nine Swans (4:11)
08. Electric Credo (1:48)
09. Clockwork Heart (6:34)
CD 2
10. Endless Star (14:39)
11. Lone Rider (7:10)
12. Train To Future (15:54)
13. Time To Understand (13:55)
14. Cosmic Man (13:11)
Total Time: (122:14)

Recorded live at the Theatre Hall at the El Ciervo Encantado, La Habana, Cuba 6/17/17
Composed: Marco Alonso (01), Virginia Peraza (01,03,08,09,11)
Recorded [Concert Sound Recording]: Celso C.R
Producer [Production]: Elisabet Lindenau, Heidi Burgs, Kay Lindenau, Peter Burgs
Producer [Production], Executive Producer [Executive Production], Engineer [Engineered], Mixed, Mastered: Roberto Díaz, Virginia Peraza
Executive Producer [Live Executive Production], Producer [Production]: Naiviv Zubeldia
Tour Manager [Manager], Producer [Production], Executive Producer [Executive Production]: Job Roodenburg
Sound Designer [Front Of House And Stage Sound]: Alejandro García
Artwork: Douwe Fledderus
Photography [Band Photo]: Nacho Vazquez
Crew, Photography [Photos]: Olivia Rodríguez


Skupina:
Carlos Sosa - Vocals, Keyboards, Percussion
Roberto Diaz - Guitars, Backing Vocals
Virginia Peraza - Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gomez / bagpipes
Diskografie Live In Europe
2CD, vyšlo 2012, Anima Mundi Music, AMMUS 002 (2012)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Time To Understand (14:57)
02. Rhythm Of The Spheres (18:08)
03. Sanctuary (10:33)
04. La Montana Del Vigía (4:24)
Total Time: (48:02)
CD 2
05. Spring Knocks On The Door Of Men (26:15)
06. Flying To The Sun (09:37)
07. Cosmic Man (09:37)
08. The Return (3:56)
09. Firth Of Fifth (fragment) (5:29)
Total Time: (54:54)

Recording At Lakei in Helmond The Netherlands June 18th 2011.

Skupina:
Carlos Sosa - Vocals, Keyboards, Percussion
Roberto Diaz - Guitars, Backing Vocals
Virginia Peraza - Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gomez - Bagpipes
Diskografie Live In Europe
DVD, vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. Time To Understand (14:57)
02. Rhythm Of The Spheres (18:08)
03. Sanctuary (10:33)
04. La Montana Del Vigía (4:24)
05. Spring Knocks On The Door Of Men (26:15)
06. Flying To The Sun (9:37)
07. Cosmic Man (9:37)
08. The Return (3:56)
09. Firth Of Fifth (fragment) (5:29)
Total Time: (1:42:56)



Diskografie Más Allá
Vyšlo 1999

Seznam skladeb:
01. Por Siempre
02. Mas Allá
03. Las Praderas del Corazón
04. Tierra Invisible

Diskografie Tierra Invisible
Live, vyšlo 1998

Seznam skladeb:
01. Tierra Invisible
02. Estrella sin Fin

Diskografie Eterno Cauce
Vyšlo 1997

Seznam skladeb:
01. El llamado del Universo
02. Sendero
03. Las Praderas del Corazón
04. Signos
05. Eterno Cauce

Zpět



Sestava kapely při nahrávání alba "Septentrion"




Zleva doprava: Virginia, Manuel, Roberto, Yarosky and Emmanuel




Sestava Anima Mundi: (zleva) Manuel Govin, Roberto Díaz, Virginia Peraza, Hein van den Broek: (Lead and Backing Vocals), Emmanuel Pirko-Farrath, Remco Engels (Percussion and Keyboards), Yaroski Corredera, Anaisy Gomez Fernandez (Bagpipes and Clarinet)




Anima Mundi 2016: (left to right) Virginia Peraza, Roberto Díaz, Michel Bermudez, Marco Alonso, Yaroski Corredera


Mě se prostě malby Ed Unitského líbí....


From L to R: Yaroski Corredera, Virginia Peraza, Roberto Diaz, Marco Alonso, Job Roodenburg, Michel Bermudez





Anima Mundi 2019

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.animamundimusic.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  18.11.2016 
Menu Poslední aktualizace: 17.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©