ANGE - progressrock.cz

      Zpět
Skupina ANGE (anglicky Angel) je francouzská progresivní rocková kapela založená v září 1969 v Belfort, Bourgogne-Franche-Comté, Francie, bratry Décampsovými, Francisem (klávesy) a Christianem (zpěv, akordeon, akustická kytara a klávesy). Hudba kapely je od svého vzniku inspirována středověkými texty a fantazií. Někdy se ji také říká francouzští Genesis. Tato kapela je bezesporu nejdůležitější prog kapel Francie. Spojením progrockových vlivů s francouzským folkem a divadelními vokály a la Jacques Brel (Ange překryl Ces Gens-la z Brela a ukázalo se, že to byl jejich první hit v roce 1970), Ange hudba, ale hlavně jejich texty, jsou na špičkové úrovni. O třicet let později, po několika změnách v sestavě, vede charismatický a teatrální frontman Christian Descamps novou generaci Ange po boku svého syna Tristana na klávesy, Hassana Hajdiho na kytary, Thierryho Sidhouna na basu, Caroline Crozat na zpěv a Benoîta Cazzuliniho na bicí. Tato kapela je více než vřele doporučována, je to povinný poslech pro fanoušky divadelního symfonického progresivního rocku, zejména období mezi alby "Caricatures" a "Guet-Apens".

Christian a Francis Décamps éra

Tuto francouzskou symfonickou progresivní rockovou kapelu, podobnou současníkům jako Genesis nebo King Crimson, založili bratři Christian DÉCAMPS a Francis DÉCAMPS, oba zpívající klávesisté, později se k nim přidali kytarista Jean-Michel Brézovar, baskytarista a flétnista Patrick Kachanian, bubeník Gérard Jelsch a rytmický kytarista Jean-Claud Rie. Skupina vznikla ve čtvrtém čtvrtletí roku 1969 sloučením plesového orchestru Christiana Décamps nazvaného Les Anges, a skupiny jeho bratra Francise Décamps, Évolution. Christian Décamps již několik let praktikoval něco jako "popová a taneční skupina" a Francis tíhl spíše k rocku. Ange byl zpočátku ovlivněn Procol Harum a King Crimson a jejich hudba byla docela divadelní a poetická. Příběh Ange začal v roce 1970 v Belfortu, kdy se Christian a Francis Decampsovi rozhodli přeskupit své společné skupiny, aby zahráli tříhodinový titul složený Christianem. Dne 31. ledna 1970 se Ange proslavili v Belfortu, v kulturním centru La Pépiniere, s 3-hodinovou operou "La Fantastique Épopée du général Machin", kterou Christian Décamps složil na své zbrusu nové varhany Hammond. Živé ukázky z tohoto koncertu lze nalézt na dvojalbu "1970-1971 - En concert" vydaném v roce 1978 nakladatelstvím RCA bez souhlasu skupiny.

Po několika návštěvách Paříže v Golf Drouot z iniciativy jejich manažera Jean-Clauda Pognata (nar. 1943, známého také pod pseudonymem Jean-Claude Vincent, který vytvoří labely Crypto, Caepe Records a Arcane). První koncert v Golf Drouot, chrámu pařížské rockové scény té doby, skupina zahrála 5. dubna 1970. ANGE se stali velmi rychle osvědčeným artiklem této Mekky... když získali každoroční finále Golf Drouot a podepisují smlouvu s Phillips na svůj první singl "Tout feu tout flamme". Debutovali singlem "Israel /Cauchemar" vydaným v roce 1970 na CAEPE Records.

Klasická sestava (kromě bubeníka, který se často měnil) nahrála mnoho kultovních klasik, jako jsou "Caricatures", "Le Cimetiere des Arlequins" a řadu mistrovských děl jako "Au-dela du Délire", "Émile Jacotey", "Par les Fils de Mandrin" a "Guet-Apens". Jejich prvním úspěchem ve Francii byl cover písně Jacquese Brela "Ces gens-la" na jejich druhém albu "Le Cimetiere des Arlequins".

V roce 1971 Rie skončil a Kachanian se uvolnil pozici pro baskytaristu Daniela Haase, který dokončil první dlouhodobou sestavu kapely. Jejich druhý singl "Tout Feu Tout Flamme / Docteur Man" se objevil na konce téhož roku na Philips.

S podporou časopisu Best, zejména novináře Hervé Picarta a Jeana-Bernarda Hebeyho na RTL, vydali Ange dne 7. června 1972 vydali svoji debutovou desku "Caricatures", jehož kouzlo zapůsobilo ihned. V jejich spletité progresivní hudbě a teatrálním a poetickém rocku používá zpěvák Christian Décamps slova a obraty frází, které jsou v rockové hudbě vzácných, a skupině dodávají originalitu, která ji odlišuje od ostatních francouzských formací té doby. Během léta 1972, Ange koncertovali na tříměsíčním turné po Francii jako předkapela pro Johnnyho Hallydaye a jeho "Johnny Circus". Tady všechno začíná pro francouzské divadelní progresivní rockové hnutí. Než Ange přistáli na scéně, většina francouzských kapel té doby zpívala anglicky a víceméně kopírovala své evropské bratry přes kanál La Manche. Obecný předpoklad je, že Ange chtěli napodobit Genesis, a je na tom něco pravdy. Je to rozcestník, ale nevypráví celý příběh. Ange přivezli zpět národní hrdost a jsou pravděpodobně nejslavnější progresivní rockovou skupinou, která se kdy ve Francie objevila - samozřejmě nepočítám ty, kteří mluví kobajsky (jako Magma). Zvuk je syrový a špinavý, zejména varhany, a je blíže tomu, čemu dnes říkáme proto-prog, než plnohodnotnému "Foxtrot". Toto první album Ange bylo docela dobrým začátkem jejich kariéry. I když to rozhodně není jejich nejlepší album, stále stojí za to poslechnout si je pro každého, koho tato dobrá prog kapela zajímá. Ačkoli Caricatures bylo první album skupiny, dvojité LP "In Concert" bylo sestaveno z živých vystoupení před tím, než Ange nahrávali ve studiu. V prosinci 1972 vydali Ange mimoalbový singl "Le Soleil est Trop Vert/Le Vieux De La Montagne".

Ještě před vydáním druhého alba "Le Cimetiere Des Arlequins" z roku 1973 absolvovali první anglické turné. Ange triumfovali v Anglii a zejména na festivalu v Readingu v Anglii 26. srpna 1973 spolu s GENESIS v hlavní roli a kapelami The Spencer Davis Group a John Martyn, kde je sledovalo asi 30 000 posluchačů. Po velmi temperamentní show, která trvala čtyřicet minut, se skupině dostalo bouřlivého potlesku. V roce 1974 vyšlo album "Beyond Delirium" obsahující nezapomenutelné a emblematické názvy jako "Les Longues Nuits d'Isaac", "Fils de Lumiere", "If I Were The Messiah", stejně jako jeho eponymní skladba. Tyto kousky zanechají trvalou stopu ve francouzském progresivním rocku. V roce 1977 trvaly koncerty Ange Tour 77 až dvě hodiny a dvacet minut. Christian Descamps přiznal: "Vystouopení je možná i tak trochu dlouhé. Opravdu musíš urazit tu vzdálenost, a pak se nemůžu chovat jako předtím, protože jsem si zlomil nohy. Vždy je tu bolest, která mi to připomene. Tento koncert je velmi únavný."

Samotné druhé album překvapivě otevírá cover od Jacquese Brela "Ces gens-la", převzatého z alba "Le Cimetiere des Arlequins" vydaného v roce 1973, přirozeně teatrální píseň a perfektní volba pro repertoár Ange, pěkně upravenou kapelou ve stylu Theatrical Prog. Zbytek alba ukazuje náznaky známé již z debutu Ange, symfonický/psychedelický rock s intenzivními klávesovými pasážemi hranými bratry Decampsovými a výrazným vokálem Christiana Decampse v popředí. Druhé album přidává k pastoračnímu prog modelu jejich debutu trochu více cirkusové hudby - vzhledem k harlekýnskému tématu alba to není překvapivé. Je to sevřenější a mnohem rafinovanější počin než jeho předchůdce "Caricatures", a i když to rozhodně není nejprogovější nahrávka skupiny, je zde tolik nezapomenutelných aranží jako na každém vydání Ange. Produkce zůstává velmi zakalená a dodává albu celkovou strašidelnou atmosféru i v jeho romantičtější momenty. Kompozičně album stojí vedle debutu kapely dobře, ale je o něco hlasitější s omezenými instrumentálními tématy a ještě teatrálnějším přístupem. Hudba je docela okouzlující s psychedelickými kytarami, folkově akustickými momenty, včetně některých flétnových pasáží a silné baskytary. Temné klávesové party vždy zůstanou Angeovou obchodní značkou. Velkorysé mezihry a krásné varhanní přestávky jsou nabízeny s velkorysostí a dodávají albu jedinečnou symfonickou chuť, která jen Ange mohl vytvořit. Ne tak dobrý jako jejich debut, ale samozřejmě další úspěšné album Ange. Album bylo zvoleno 73. nejlepším francouzským rockovým albem portálem "Rolling Stone".

V letech 1973 až 1976 odehráli v Anglii 110 koncertů. Dne 10. ledna 1974 se odehrál pařížský koncert v Mutuality před více než 2000 diváky poprvé po deseti letech.

V prvních letech byli dalšími členy kapely Jean-Michel Brézovar na kytaru, Francis Décamps na klávesy, Gérard Jelsch na bicí a Daniel Haas na baskytaru a akustickou kytaru. Do alba "Au-Dela Du Délire" (1974) byla formace původní, poté u alb "Émile Jacotey" (1975), "Par les fils de Mandrin" (1976), "Guet-apens" (1978), "Vu d'un chien" (1980 ) a následujících se proměnilo několik hudebníků kolem dua bratří Décampsů, mimo jiné Guénolé Biger, Jean-Pierre Guichard, Claude Demet, Robert Defer, Frederick Chojnacki a Serge Cuénot.

Třetí album "Au-Dela Du Délire" z roku 1974 představovalo mistrovské dílo a brzy se stalo zlatým diskem, když se jej prodalo přes 200 000 kopií. Turné k albu bylo zpožděno kvůli zlomenině obou Christianových nohou při zkouškách, kdy musel skočit na trampolínu a přistát před mikrofonem, což nedopadlo dobře. Na koncertě v Detached House v Paříži jim aplaudovalo 12 000 lidí. Francouzské vydání časopisu Rolling Stone označilo toto album za 73. největší francouzské rockové album (ze 100). Třetí studiové album je obvykle považováno za jejich nejlepší chvilku a důležitý základní kámen ve francouzské progrockové historii. Album je rozhodně krokem vpřed oproti jejich předchozím albům. Tentokrát je materiál mnohem pevnější a rozmanitější. Jejich zvuk je také o něco tvrdší ve srovnání s jejich prvními dvěma alby. Ale každopádně hudba je hlavně fantastický symfonický prog se solidní instrumentální prací. Album se prolíná do různých stylů od středověku, hard rocku a folku až po plnohodnotný symfonický rock. Mellotron zároveň inovativně dominuje celému albu, vytváří náladu a vytváří někdy veselou a někdy temnou atmosféru. Tohle je, jak někteří uvádějí, opravdu teatrální a pro jeho proměnlivé nálady lze jen souhlasit s tím, že toto album převyšuje své vrstevníky a konečně, Ange zní zcela originálně. Pro album rekrutovali hostující zpěváky Erica Bibonna a Michela Leflocha spolu s houslistou Henrym Loustauem. Na konci turné ale Gerard Jelsch opouští skupinu a nahradil jej Guénolé Biger.

V roce 1975 Christian prostřednictvím svého bratrance objevil příběh starého podkováře, který vypráví legendy. Rozhodl se s ním setkat a nahrát si jeho komentáře, aby je začlenil do nového alba, které ponese jeho jméno "Émile Jacotey". V roce 1975 vyšlo čtvrté album francouzské progresivní rockové kapely Ange "Émile Jacotey". Nové album je ale jasným krokem zpět od Ange skvělého třetího alba "Au-dela Du Délire". To je fantastické symfonické prog album, ale "Émile Jacotey" nedosahuje kvality svého předchůdce, ale to neznamená, že je to špatné album. Album obsahuje o něco větší důraz na tvrdší rockové skladby, ale obecný vzorec kapely se pro toto vydání výrazně nezměnil. Hlavním lákadlem jsou stále melodramatické vokály Christiana Decampse, zatímco aranže sahají od „pastoračních“ akusticky řízených prog balad až po lehce "přehnané" kytarové skladby. Většina písní je pěkná, ale obsahuje příliš mnoho spíše průměrného vokálů. Hudba má stejné ingredience a charakteristiku jako předchozí alba Ange, teatrální temná hudba s melodramatickými vokálními aranžemi, které kapela na každém albu tak dobře nabízí. "Émile Jacotey", který začíná skladbou "Bele, Bele petite chevre", tvrdší a agresivnější skladbou než cokoli na "Au-dela Du Delire", pokud se nepočítá zlověstná malá marimba a vibrafonové přestávky, představuje Ange v typicky vášnivé náladě. Na albu bubeníka Géralda Jelsche poprvé nahradil svalnatější a zdatnější Guénolé Biger.

V roce 1976 přišel Jean-Pierre Guichard na bicí, aby nahrál nové album "Par Les Fils De Mandrin" je páté album francouzské progresivní rockové kapely Ange vydané v roce 1976, které je charakteristické větším využitím Mellotronu. Album získává Grand Prix Akademie Charles Cros.

Jedním z důvodů, proč se kapele nepodařilo prorazit na britském trhu, bylo to, že zpívala francouzsky. Ange nakonec vydali anglicky nazpívanou verzi svého pátého alba "Par les fils de Mandrin" ("By The Sons Of Mandrin), které bylo těžké najít a špatně se prodávalo, ačkoli tato verze byla od té doby k dispozici na CD. Bohužel po třech albech se kvalita tvorby začala snižovat a "Par les fils de Mandrin" asi nebyla dobrá volba, jak se pokusit prorazit na britském trhu.

Na obrovské turné, které bude následovalo v roce 1977, skupina nabídla show hodné velkých anglosaských či amerických počinů. Skupina využije příležitosti nahrát koncerty na sportovním stadionu v Lyonu 12. května 1977 před více než 10 000 lidmi a na na sportovním stadionu Palais des Sports v Paříži. Výsledkem tohoto triumfu a turné bylo nahrání dvojalba na veřejnosti, které vyšlo ještě v roce 1977 jako živé dvojalbum "Live 1977 - Tome VI". Bohužel "Tome VI" představuje také konec jedné éry, neboť Jean-Michel Brezovar a Daniel Haas opustili skupinu, unaveni vnitřními hádkami a nedostatkem finančních dopadů. Protože pokud skupina funguje velmi dobře, všechny peníze se reinvestují do koncertů. Ange právě ztratili část své duše a ještě o tom nevěděli.

K Ange se přidávají dva noví hudebníci, kytarista Claude Demet a baskytarista Mick Piellard. Následuje krátké prezentační turné v roce 1977, a to za účelem demonstrovat fanouškům, že skupina stále existuje. Pak skupina vstupuje do studia, ale už bez Piellarda, který právě skupinu opustil. Bez ohledu na to Ange nahráli téměř celé nové album bez baskytaristy, než se ke konci sezení připojil Gérald Renard.

Došlo rovněž k rockovější změně směru, i když v průběhu let docházelo k různým progresivním reformacím, kupř. pro album z roku 1992 Les larmes du Dalai-Lama. Ange, sponzorovaná francouzským rádiem RTL, neúnavně koncertovala až do konce roku 1977 a vítala v průměru 5 000 až 6 000 posluchačů na show.

Šesté album kapely vyšlo v roce 1978 pod názvem "Guet-apens". Nové album ale nezískalo takový úspěch, jaký si zasloužilo, i když se jedná pravděpodobně o jejich nejplněji realizované album z instrumentální perspektivy. Album ale bylo poměrně špatně přijato a špatně se prodávalo. "Guet-Apens" je Ange mellotronové album, v popředí plné smyčců a sborů. Pokud "Guet-Apens" v té době trpělo poklesem popularity skupiny a negativními recenzemi, postupem času se ukázalo jako nové mistrovské dílo v kariéře skupiny. Jednoznačná obdoba "Au-dela Du Délire" s extrémně silnými názvy, od příběhu slepého muže s "A Colin Maillard", přes temné a gotické "Réveille Toi" (nekrofilní milostný příběh) až po dlouhou suitu "Capitaine Coeur De Miel", což nám připomíná, že Ange stále zůstávají skvělou progresivní rockovou kapelou. Po špatných prodejích a zejména kvůli konfliktům mezi dvěma bratry se skupina v roce 1979 rozpadla. Naneštěstí po tomto albu se kapela nakonec vzdala a na dalších 20 let se obrátila k popu.

Christian a Francis vydali svá sólová alba, které ale nezabraly ani jednomu z nich, což je přinutilo věci opravit a reformovat Ange. Francis Décamps v doprovodu Guicharda a Renarda vydal v roce 1979 své první sólové album "Histoire De Fou", kterému snad scházel jen lepší zpěvák. Christian Décamps založil Christian Décamps & Fils s Claudem Demetem a krátce poté vydal "Le Mal D’Adam". Album bylo velmi vzdálené od vesmíru Ange, které si však vážně zaslouží znovuobjevení, zejména pro tituly "Le mal d'Adam" a brilantní "Blériot". V roce 1980 prokletí bratři znovu spustili stroj s Jean-Pierrem Guichardem a dvěma nováčky: výjimečným novým kytaristou Robertem Deferem, více zaměřeným na heavy metal, a baskytaristou Didierem Viseuxem.

Nadcházející 80. léta byla pro kapelu smíšená, protože pokud je skupina na pódiu vždy vynikající, alba vydaná v tomto období se ukázala být v lepším případě spíše dobrá "Vu D'un Chien", "La Gare De Troye", v horším špatná "A Propos", "Egna", "All Fire All Flame"), každé album obsahuje svůj podíl velmi dobrých titulů a více ucházejících titulů. Produkce těchto alb navíc u některých z nich ošklivě zestárla. V každém případě se skupina v tomto období vzdálila od svých progresivních kořenů na úkor rockové stránky své hudby, Christianův zpěv se stal méně teatrálním a texty méně mystickými.

V roce 1980 Ange představili album "Vu D'um Chien" s novým kytaristou Robertem Deferem a novým basákem Didierem Viseuxem, a jako vždy vyjeli na turné. Jednalo se o skvělé nové album toho roku, který si také zaslouží být znovu oceněno za svou skutečnou hodnotu. Album přineslo docela tvrdý rock, ale zní tak komerčně, že není přitažlivé pro progresivnější vkus fanoušků. I přesto se jedná o jedno z Ange jedinečných a skutečně úspěšných alb 80. let.

V roce 1981 se Ange novým albem "Moteur" zařadili do nejslabší odrůdy s neinspirativním albem. Podobně jako předchozí album, i tohle znělo více rockověji. Úvodní skladba je téměř hard-rocková. Na galaxie daleko od velkého "Capitaine Coeur De Miel" například. "Saga" je další rocková skladba s velmi dominantní basovou hrou, poněkud sci-fi textem i pro tuto spíše průměrnou skladbu. Jedna z mála pěkných písní z tohoto alba je "Rien N'Est Trop Beau Pour Toi". Přinejmenším obsahuje pěkné klávesy, které připomínají, že Ange byla skvělá symfonická kapela. Bohužel je to nejkratší skladba z celé pouze taktovací něco málo přes dvě minuty. Plně rocková je i "Mourir, Souffrir". Nálada u "Touchez Pas A Mon Ciné" je blues-jazzová. Velmi zvláštní pro skladbu Ange, ale alespoň nám unikne příšerná atmosféra většiny ostatních písní. Zazní zde i dobré kytarové sólo. Nadprůměrné jsou i texty, které popisují filmový průmysl (od soundtracku až po režiséra). V podstatě celé album obklopuje vesmír filmového průmyslu (koncept), texty jsou občas tvrdé proti celému systému hvězd.

Ale ani to nestačilo, když se kapela se proměnila v TV umělce ve filmu "Les Rats de cave" se Sim, režiséra Jeana-Clauda Morina, šílené detektivní komedii napsané Marie-France Briselance s herci Simem a Romainem Bouteillem. Některé nevydané tituly byly nahrány, ale nebyly nikdy vydány, a vzhledem k jejich úrovni tím lépe. Po těchto neúspěších se Ange ocitli na hraně.

V roce 1982 měli bratři Décampsové nápad natočit album coververzí, příležitost vzdát hold jejich vlivům. Brel samozřejmě, ale také Brassens, Aznavour, Dutronc, Nougaro, Polnareff... Vznikla kolem nich nová sestavy skupiny Serge Cuenot (kytara), Laurent Sigrist (baskytara) a Jean-Claude Potin (bicí). Bohužel výsledkem bude velmi průměrné album "À Popos De...". Pouze téměř 10-minutová skladba "Le Bal Des Laze" měla úspěch, když se skupina vrátila ke svým prog kořenům. Velkým problémem Ange 80. let byl zvuk mazlavých syntezátorů a roztěkaných elektronických bicích, zvuk, který je dnes stále stejně bolestivý. Ange však odmítali zemřít a brzy zvedli hlavu.

V roce 1983 se ze setkání s hereckým souborem v burgundském podkroví zrodilo show a nové album, snad to nejlepší z tohoto období, "La Gare De Troyes". Předchozí dvě alba Ange nebyly vyloženě progrockové skvosty a tohle bylo na stejné úrovni. Beat zůstal téměř stejný, mix mezi jazzem, popem a stylem disko. "A Saute-Mouton" je pravděpodobně nejhorší skladba ze všech, "Questions D'générations" zachraňuje pouze text, ale pokud nemluvíte ve francouzsky, ten příšerný rytmus písně vás zabije, než dosáhne konce. První skladba, která je trochu jiná, je "Va-T'en". Jazz-rocková skladba, která rozbíjí ambientní a nudnou disco náladu. Ale vrátí se znovu, jakmile začne další "Les Moments Bizarres". "Shéhérazade" je první dobrá píseň se skvělou interpretací od Christiana, pěkná soft-rocková píseň se skvělými a vzdušnými klávesami, docela příjemná skladba. Píseň "Les Jardins", v níž opět hrají důležitou roli klávesy, je již více v tradici Ange, která alespoň opouští nudný disco beat. Album již více "poslouchatelné", které se pohybuje mezi vynikajícími skladbami "La gare de Troyes", "Tout bleu" a méně dobrými ve stylu "Moteur de sinister Mémoire...".

Ale v roce 1984 si Ange našel své publikum s dalším velmi dobrým albem "Fou!" které, pokud si potrpí na lepkavé syntezátory, znovu objevuje inspiraci z nejlepších let ("Oči šílence", "La pour personne", "Fou" a "Crever d'amour-prélude"), aniž by hodnotil skvělý přebal ztvárněný Philem Umbdenstockem. Na základě tohoto úspěchu Ange uspořádali celou sérii triumfálních koncertů v pařížském Zenith. Ne, Ange jsou snad nesmrtelní a jsou to znovuzrození Ange ze 70. let s návratem Jean-Michela Brézovara a Daniela Haase plus bubeník Jean-Pierre Guichard na antologický koncert v Zénith de Paris, 25. října 1987. Koncert byl vydán jako živá nahrávka v roce 2002 pod názvem "Tome 87".

Bohužel při dalším albu "Egna" z roku 1986 kapela upadla zpět. O prog rocku zde není řeč. Kapela se sice musí vyvíjet, ale změna hudebního směru je v případě Ange naprosto neuvěřitelná. Bohužel "Egna" je šesté chudé album Ange v řadě. Je na tisíce mil daleko od jejich skvělé hudby 70. let. Chápu, že kapela je méně inspirovaná, ale s touto pravidelností je to spíše nečekané. Úvodní píseň "C'est Apres Coup Que Ca Fait Mal" je naprosto příšerná. První skladba, která tomuto příšernému zvuku unikla, je "Les Dessins Animés". Jeho prostorná hudba na pozadí ji však nezachrání před průměrností. Ange dokonce představili jemnou a naivní rock/pop/baladu "Coeur De Paille Coeur De Pierre". Rockový FM styl samozřejmě nebyl ignorován, ale "Le Dernier Romantique" nemá nic společného s romantismem. Po slabém intru "Le Cul Qui Jazze" je to asi nejméně slabé číslo na tomto albu. Tento jazzrockový kousek ale zdaleka není skvělý. Druhou průměrnou písní na tomto albu je závěrečná "Tout Comme Dans Un Livre", Melodická rocková balada, alespoň se to dá poslouchat.

Francis Meyer nahradil Potina za bicími a skupina přijala zpěvačku Martine Kesselburg, která do tohoto světa surovců vnesla trochu ženského kouzla. Role předurčující roli, kterou později bude zastávat Caroline Crozat. V roce 1987 ztratili bratři Décampsové svého otce a rozhodli se mu věnovat album, které se zpočátku jmenovalo "C’est Pour De Rire". Bohužel, vzhledem k nejednoznačnému výsledku, byli ostřílení Brézovar a Haas přivedeni v roce 1987 zpět pro novou verzi "Tout Feu Tout Flamme", jak toto nové nové album pojmenovali. To ale asi nebude stačit, aby se zabránilo dalšímu ztroskotání. Skončí Ange?

Ale 10 let po vydání "Guet-Apens" se stejná sestava znovu sešla a vydala další dvě alba. Na prvním z nich se kromě pěti "Mandrinů" v Ange objevil i kytarista Robert Defer, který se znovu připojil ke skupině v roce 1988. V roce 1989 byli Ange pověřeni prezidentem oblasdti Belfort, Jean-Pierrem Chevenementem, aby napsali album o francouzské revoluci, k jejímu dvoustému výročí. V roce 1989 Ange vydali novou rockovou operu inspirovanou dvoustým výročím francouzské revoluce "Seve Qui Peut", kde byl popsán příběh dubu, Quercus, a to od narození až po smrt jako nehybný svědek sebezničení lidí. Dobré album, zejména pak skladby "Les Plaisirs Faciles" a finále "Seve Qui Peut", které znamenaly velký návrat největší francouzské progresivní rockové kapely. Skupina přinesla svoji velkolepost z minulých let, a i když nedosáhla geniality prvních alb, ukázalo se lepší než poslední nahrávky skupiny.

V roce 1992 následovalo album "Les Larmes Du Dalai Lama", možná nejlepší od dob "Guet-apens". I když jsou tato alba moderní, přesto zachytila jedinečné ingredience kapely. Bylo to jejich poslední studiové album v původní sestavě, ale ve skutečnosti to není úplně zásadní z nich. Některé písně nejsou špatné, ale také ne příliš zvláštní, docela rockové s některými přítomnými symfonickými prvky jako u "Les Larmes Du Dalai Lama", "Le Ballon De Billy" a "La Bete". Další zní velmi popově jako "Tout Oublier", "Bonnet Rouge" a "Les Enfants Du Hasard". Píseň "Couleurs En Colere" je spíše rocková balada s akustickou kytarou, ale také dobrými částmi elektrické kytary. Tato a nejdelší skladba "Nonne Assistante A Personne A Tanger" jsou tak trochu výjimečné ze všech ostatních. Shrnuto a podtrženo, tohle album asi není pro milovníky prog rocku obecně příliš zajímavé, ale stále je to dobré dílo této skvělé francouzské kapely a stojí za to, aby si jej vyzkoušeli všichni přátelé francouzského symfonického progu.

Vztahy mezi bratry Décampsovými se bohužel dramaticky zhoršily a Francis oznamuje svůj brzký odchod, což vede k nevyhnutelnému oddělení skupiny. Nové turné, včetně vystoupení v Olympii v únoru 1993. V roce 1994 vyšla kompilace "Mémo" se 4 nevydanými skladbami, z nichž 3 byly z alba Caricatures. Od roku 1994 Christian Décamps připravoval následovníka Ange a spojil své síly s kytaristou Jean-Pascalem Boffem pro třetí album projektu Décamps & Fils s názvem "Nu", na kterém se podíleli Daniel Haas, Hervé Rouyer (bicí) a Tristan Décamps (klávesy). Turné z roku nazvané "Un Ptit Tour etthen s'en vas" bylo označeno jako rozlučkové turné skupiny. Tohoto rozhodnutí litoval Jean-Michel Brezovar, který by zůstal ještě pár let a na pár alb. Pro toto turné kapela oznamuje návrat původního bubeníka kapely Gerarda Jelsche. Koncem roku 1995 vyšlo 2CD "Un P'tit Tour Et Puis S'En Vont" obsahující kompletní koncert z turné. Vyšla také jednoduchá verze s pěknou obálkou "Rideau!" zabírající část show, čerpající ze všech období.

Živé album "A... Dieu" z roku 1996 obnovuje chybějící tituly předchozí živé nahrávky. Během tohoto turné Christian prohlásil časopisu ROCKSTYLE, že toto je poslední turné aktuálních Ange, ale vyhrazuje si právo, pokud si to bude přát, nazvat svou skupinu Christian Décamps & Fils jménem ANGE. Ange, sponzorovaní francouzským rádiem RTL, neúnavně koncertovala až do konce roku 1977 a přilákala v průměru 5 000 až 6 000 posluchačů na show. Triumfální turné o padesáti termínech, na kterém skupina odehrála celé album "Beyond The Delirium", končilo v pařížském Zenitu plném k prasknutí. Tam se 6. prosince 1995 se konal poslední koncert starých Ange v Zénith de Paris s výjimečnými hosty - Steve Hogarth (zpěvák Marillion) a Hubert-Félix Thiéfaine. Ange nadobro skončili, ale Christian už věděl, že se noví Ange připravuji ke svému zrození... Během prvních let (obecně považovaných za nejlepší) byli dalšími třemi členy kapely Jean-Michel Brézovar na kytaru a flétnu, Gérard Jelsch na bicí a Daniel Haas na baskytaru (a akustickou kytaru). V roce 1995 Ange zahájili rozlučkové turné, které skončilo v prosinci téhož roku v Zénith de Paris. Tím skončilo období skupiny "Éra Francise Décampse".

Christian a Tristan Décamps éra

Christian, Boffo, Tristan, Rouyer a baskytarista Thierry Sidhoum zahájili první turné, zasévali semínka nového Ange, a vydali živé album "Vesoul" v roce 1995. Na oslavu odloučení Ange a jeho 25-leté kariéry první Ange se reformuje (Christian Décamps, Francis Décamps, Jean-Michel Brézovar, Daniel Haas a Gérard Jelsch) na triumfální a legendární turné, z něhož budou čerpána živá vystoupení "Rideau!" a "A... Dieu".

Ange 1996 Po vydání alba "Nu" v roce 1994 pod názvem Christian Décamps & Fils vydal Christian Décamps v doprovodu svého syna Tristana v roce 1997 pod stejným názvem čtvrté album "Troisieme Étoile A Gauche…" s bookletem, kde pod slovem "syn" byl uveden název "Le Nouvel Ange". Ange tak byli zpátky na scéně, Christian už má znovu solidní skupinu, kterou si vyzkoušel na turné jako Christian Décamps & Fils. Ange je zpátky se členy Christianovy sólové kapely, Tristanem Decampsem na klávesy (Christianův syn), Hassanem Hadji na kytaru (nahradil Jean-Pascala Boffa), Thierry Sidhoum na basu a Hervé Rouyer na bicí. S touto sestavou nahráli v roce 1997 vznešenou desku "Troisieme Étoile A Gauche", hodnou svých velkých klasiků z jejich nejstaršího data. Když bylo toto album vydáno, nikdo se nenechal zmást. Bylo to vskutku album Ange, které máme v rukou a které se stejně jako anděl z obalu snaží, jak nejlépe umí, schovat svá křídla pod starý kabát.

Christian Décamps & Fils, přejmenovaní na Le Nouvel Ange, zahájili v roce 1997/1998 nové triumfální turné. V roce 1999 se skupina oficiálně přejmenovala na Ange a kromě pár rozhořčených jí nikdo nic nevytkl, a to zejména díky dalšímu velkému úspěchu "La Voiture A Eau". Nové turné vedlo ke zrodu nového dvojité živé nahrávky "Reves parties" (2000) obsahující také úryvky z turné 1997/1998. První CD překvapivě obsahuje téměř celé album "3eme Étoile A Gauche", jeden z posledních sólových počinů Christiana DECAMPS & Fils.

V roce 2001 se k Ange připojila zpěvačka Caroline Crozat, která přinesla svůj nepopiratelný talent, svůj hlas a svůj šarm do skupiny, která toho roku vydala nový opus "Culinaire Lingus". Kromě příjemné "Adrenaline" je album označeno názvem "Around an exquisite corpse", na kterém se několik sekund sólo dělí někteří z největších kytaristů, včetně Tommyho Emmanuela, Jana Akkermana, Nono Kriefa, Paula Noone, Dan Ar Bras plus Angeovi známí, jako Claude Demet, Serge Cuenot a Jean-Pascal Boffo.

V roce 2001 Xavier de Fontenay navrhl skupině, aby se zúčastnila volby Miss Francie 2002 živě z Mulhouse na TF1 prostřednictvím sekvenčního turné v Belfortu během koncertu v Maison du Peuple na žádost Jean-Pierre Chevenement.

V roce 2002 antologický koncert v Zénith de Paris (album "Zénith An II") umožňnil setkání se starými členy jako Daniel Haas, Claude Demet a Guénolé Biger a také umožňnil navázat spojení s novou generací včetně Tryo a Jean-Marca. Pozván byl i Miro. V roce 2002 vyšla velmi dobrá live bahrávka z turné v roce 1987 pod názvem "Volume 87". V roce 2003 vydal Christian Décamps & Fils neoficiální "Murmures". Poté přišel odchod bubeníka Hervé Rouyera, nahrazený bubeníkem Benoîtem Cazzulinim pro album "?", které vyšlo v roce 2005. Po trojici výborných alb přišlo opět mírné zklamání, stejně jako živé album "Le Tour De La Question", které trpí příliš nedávnými písněmi, i přes obal velmi povedená klasika "Le chien, La Poubelle Et La Rose".

V roce 2002 režisér Jean-Claude Morin vypráví příběh skupiny v dokumentu "Un Ange Passe" a zdůrazňuje latentní konflikt, který mezi oběma bratry existoval a kterým skupina trpěla. V roce 2003 v TV filmu "Fragile" Jeana-Louise Milesiho, jehož děj se odehrává v roce 1974, můžeme vidět dva mladé herce na koncertě Ange. Záběry z místnosti se střídají s ukázkami z dobového koncertu, kde Ange představují "Fils de lumiere".

V roce 2003 bylo vydáno živé album "En Concert - Par les Fils De Mandrin Millésimé 77". Tento velmi dobrý live koncert je perfektním doplňkem k "Volume VI", protože šlo o zbytek nahrávek koncertů v Palais des Sports v Paříži použitých pro toto album. Skupina se vydala na turné k propagaci tohoto živého alba a dokonce vydala i DVD z těchto koncertů.

V červnu 2006 skupina vystoupila ve Spojených státech během NEARfest, nejvýznamnějším mezinárodním festivalu progresivního rocku. Francis Décamps za doprovodu Gérarda Jelsche vytvořil svou novou skupinu Gens de la Lune a v roce 2008 vydal stejnojmenné album, první opus této skupiny. Dne 12. srpna 2006, v rámci svého koncertu v Bergeracu (Dordogne) a k 60. narozeninám Christiana Décampse, přizvali Ange kapelu Lazuli, aby je během večera podpořili. Dne 25. listopadu 2007 Ange pozvali Nelsona Monforta na zahájení Olympia.

Rok 2007 byl pro kapelu celkem rušný, když vyšly dvě živé alba, jedno z turné Cunilaire Lingus v roce 2001, druhé z posledního turné Le Tour de la Question, a také nové studiové album. V roce 2007 totiž Ange znovu našli inspiraci pro "Souffleur De Vers", vynikající od začátku do konce, a které odstartoval "Tous Les Bumerangs Du Monde". Toto nové album zní rezolutně moderně, s některými elektro nádechy v určitých titulech jako "Dieu Est Un Escroc". Celkový dojem je velmi pozitivní, ale ne všechny tituly jsou úspěšné. Skladba "Tous les Boomerangs du Monde" představuje povedený úvod s ironickým názvem o neštěstí současného světa, je rozhodně rocková. Následuje "Les Ecluses" s mnohem melancholičtější atmosférou a éterickou hudbou. "Dieu est un escroc" je protináboženský titul v souladu s "Si J'étais le Messie", ale s mnohem méně silnými slovy. Skladba "Souffleurs De Vers" (film) je 16-minutový titul, který proto podrobně popisuje příběh uvedený v "Synopsi". Nevidíme minuty tohoto dlouhého titulu bohatého na atmosféru, který proto vypráví o osudu soukromého světa Netu, ale „zbývají slova“. Od 4. minuty je to Honoré Bazingue de la Touffe, "Worm Blower", "Petit-fils De Voltaire", který mluví na atmosférické pláži a prezentuje se jako "milovník Slova".

Na oslavu čtvrtého desetiletí existence zahájila progresivní rocková kapela v listopadu velké turné 2009/2010 s názvem "Ange: The Roaring 40th". Na pódiu nasadilo kombo z Belfortu svůj divadelní a poetický vesmír 20. listopadu 2009 v místnosti Chez Paulette v Pagney-derriere-Barine (Meurthe-et-Moselle), která rovněž slaví 40. výročí. Po tomto prvním koncertním termínu následovalo mnoho dalších. V roce 2009 Ange opět vystoupí v Moulin de Brainans (Jura) 21. listopadu.

Ange také vydali nové album dva roky po "Souffleurs de Vers". Vyšlo 18. ledna 2010 pod názvem "Le Bois Travaille, Meme Le Dimanche". Bylo to další celkem dobré album, i když skupina až příliš často upadá do stylu elektropopu, který se k poezii Christiana Décampse moc nehodí. Toto album obsahuje svůj podíl na skvělých titulech, jako je tento "Hors La Loi", který má nárok na svůj první skutečný videoklip. Jen by bylo lepší, kdyby Ange opustili své syntezátory a své počítače, aby se vrátil k lidštější hudbě, směsi francouzského šansonu, anglické pop music a dobrého rocku. V roce 2009 vyšel i záznam živého koncertu Souffleur De Vers Tour.

V roce 2010, hned po vydání nového opusu, skupina Christiana Décampse znásobila živé vystoupení. Dne 31. ledna 2010, čtyřicet let na den po prvním koncertu skupiny v Belfortu, Ange uspořádali speciální koncert v Olympii v Paříži, který zahájil turné "La 40e rugissante" ke 40. výročí skupiny. Dne 4. prosince 2011 pozvali Ange téměř na hodinu Gense de la Lune na pódium Bataclan. Francis Décamps jako vzpomínku na svoji bývalou skupinu přehrává "Jour apres jour" na kytaru se svým bratrem Christianem, což se od posledního koncertu rozlučkového turné první éry Ange v roce 1995 nestalo.

Olympia byla již od začátku října vyprodaná, další termín byl stanoven na září 2010. V únoru a březnu Ange vystoupili v La Passerelle ve Florange (Moselle), v Ninkasi Kao v Lyonu, ve Scarabée v La Verriere ( Yvelines), na Salle des Fetes v Melunu (Seine-et-Marne), na Rocksane v Bergeracu, na La Traverse v Cléonu (Seine-Maritime), na Espace Malraux v Joué-les-Tours, na olympijských hrách v Nantes, na Forum de Vauréal (Val d'Oise), v La Passerelle v Mauléon (Deux-Sevres), v Théâtre Sébastopol v Lille a v La Boîte a Musique v Issoudun.

Během léta 2009 se Christian Décamps a jeho syn zúčastnili několika představení keltské rockové opery Anne de Bretagne Alana Simona z Nantes. Christian si zahrál roli Françoise II., vévody z Bretaně, a Tristan se uvedl v roli Karla VIII.

V roce 2011 Caroline Crozat opustila Ange po 10 letech dobrých a loajálních služeb a nové album Ange by mělo brzy spatřit světlo světa. Takže na viděnou v životě... Ve stejném roce vydalí i živé album "Escale a Chti Land", poslední album se zpěvačkou Caroline.

V květnu 2012 vyšlo album "Moyen Âge", na kterém se vedle čtyř písní objevuje dlouhá homonymní suita o délce více než 50 minut. V dubnu 2013 hráli Ange v japonském Tokiu na dvou výjimečných koncertech ve studiu Yamaha Ginza Studio. Následujícího 2. září 2013 zemřel po dlouhé nemoci kytarista Claude Demet.

Skupina se rozhodla znovu nahrát album "Emile Jacotey" s tím, že zahrne i nové nevydané skladby a velké hity. V červnu 2014 tak vyšlo album "Émile Jacotey Résurrection", předělávka po třiceti letech emblematického alba skupiny "Émile Jacotey" vydaného v roce 1975, plus čtyři dosud nevydané skladby. Rok 2015 přinesl živé vydání z turné Emile Jacotey Ressurection. Dne 5. listopadu 2016 "Un Pied Dans La Marge" (UPDLM), oficiální "klan fanoušků" skupiny, oslavil své 20. výročí a 70. výročí Christian Décamps v Harfleuru v Normandii.

Dne 2. března 2018 skupina vydala nové album "Heureux!" a vyjeli na turné. Dne 18. května 2019 skupina zahrála podruhé v Nancy během turné Heureux!. Koncert zaznamenán a vyšel jako box set (2CD/DVD) v červenci 2019 pod názvem "Escale heureuse".

Ve dnech 31. ledna a 1. února 2020 Ange slavili své padesáté výročí v Trianonu (Paříž) s mnoha hudebníky z předchozích formací - klávesista Francis Décamps, baskytaristé Daniel Haas a Laurent Sigrist, kytarista Serge Cuénot, bubeníci Fabrice Bony, Hervé Rouyer a objevili se i Jean-Claude Potin a zpěvačka Caroline Crozat. Všichni hudebníci se sešli, aby jako přídavek provedli "Hymne A La Vie". Tato představení znamenala začátek turné k 15-zastávkovému turné k výročí 50 let, které bylo odloženo kvůli pandemii covid-19. A konečně, oficiální stránky skupiny oznamují nová data koncertů v letech 2021 a 2022.

V roce 2021 se spojili své síly tři bývalí členové Ange, Serge Cuenot, Jean-Claude Potin a Laurent Sigrist, aby vydali a vydali album pod názvem "Anaboise". Anabiose je především inspirovaný návrat Doudou, Tempo a Lolo, jinými slovy Serge Cuenot, Jean-Claude Potin a Laurent Sigrist, respektive kytarista, bubeník a baskytarista skupiny Ange v polovině 80. let. Zde se opět sešli po boku Michaëla de Potter na klávesy a Frédéric Cuenot na rytmické kytary, aby mohli společně nahrát první album s progrockovými a bluesovými tóny.
Christian Décamps vydal několik alb jako Christian Décamps & Fils ("Christian Décamps and Son"), než v roce 1999
skupina oficiálně přijala jméno Ange, čímž začala "éra Tristana Décampse". Nová sestava vydala několik alb od "La
Voiture A Eau" v roce 1999, "Culinaire Lingus" (2001), "?" (2005), "Wormlowers" (2007), "Le Bois Travaille Meme
Le Dimanche" (2010) a "Moyen Âge" (2012). Formaci pak tvoří Christian Décamps, jeho syn Tristan Décamps
na klávesy, Hassan Hajdi na kytaru, Thierry Sidhoum na baskytaru a Benoit Cazzulini na bicí.

Po "Par les fils de Mandrin" a živém dvojalbu "Tome VI" kapela vydala album "Guet-apens" zaměřené na
mellotron a poté došlo k rockovější změně směru, i když v průběhu let došlo k různým
progresivním reformám, např. pro album z roku 1992 "Les Larmes Du Dalai-Lama".

Ange, považovaný za francouzský ekvivalent Genesis kvůli jejich těžké divadelní verzi
progresivního rocku, vydal 14 alb od 70. do poloviny 80. let. Skupinu vedli vokalisté
Christian a Francis Decamps a její součástí byl kytarista Jean-Michel Brezovar, baskytarista
Daniel Haas a bubeník Gerard Jelsch. V roce 1973 se La Cimetiere des Arlequins stalo
nejprodávanějším albem kapely a ve Francii získalo zlatý status.

Zpět


Současní členové:
Christian Décamps - Lead vocals, Keyboards (after 1970)
Tristan Décamps - Keyboards, Backing Vocals (after 1997)
Hassan Hajdi - Guitars (after 1997)
Thierry Sidhoum - Bass (after 1997)
Benoît Cazzulini - Drums (after 2003)
Bývalí členové:
Caroline Crozat - Vocals, Choir (2001-2010)
Hervé Rouyer - Drums, Percussions (1995, 1997-2002)
Francis Décamps - Keyboards, Vocals (1970-1995)
Jean-Michel Brézovar - Guitars (1970-1977, 1988-1989, 1991-1995)
Daniel Haas - Bass (1971-1977, 1988-1995)
Jean-Pascal Boffo - Guitars (1995)
Gérard Jelsch - Drums, Percussions (1970-1974, 1994-1995)
Fabrice Bony - Drums (1993)
Jean-Pierre Guichard - Drums (1976-1981, 1988-1992)
Martine Kesselburg - Choir (1987), Vocals (1990)
Claude Demet - Guitars (1978, 1990)
Jean-Marie Schreiner - Drums (1979, 1990)
Robert Defer - Guitars (1980-1981, 1990)
Serge Cuénot - Guitars (1982-1987, 1990)
Bruno Nion - Vocals (1989)
Laurent Sigrist - Bass (1982-1987)
Eva Santi - Choir, Vocals (1987)
Gabriel Troyan - Bass (1987)
Francis Meyer - Drums (1987)
Jean-Claude Potin - Drums (1982-1986)
Didier Viseux - Bass (1980-1981)
Frederick Chojnacki - Bass (1980-1981)
Gérald Renard - Bass (1978-1979)
Mauro Serri - Guitars (1979)
J. Frieden - Keyboards (1979)
J. Migaud - Keyboards (1979)
Guénolé Biger - Drums, Percussions (1975)
Jean-Claude Rio - Rhythmic Guitar (1970)
Patrick Kachanian - Bass, Flute (1970)

1970-1971
1971-1972
1972-1974
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Gérard Jelsch - Drums, Percussions
Patrick Kachanian - Bass, Flute
Jean-Claude Rio - Rhythmic Guitar
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Gérard Jelsch - Drums, Percussions
Daniel Haas - Bass
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Gérard Jelsch - Drums, Percussions
Serge Cuénot - Guitars
1974-1975
1975-1976
1976-1978
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Gérard Jelsch - Drums, Percussions
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Guénolé Biger - Drums, Percussions
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Jean-Pierre Guichard - Drums
1978-1979
1979-1980
1980-1982
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Pierre Guichard - Drums
Gérald Renard - Bass
Claude Demet - Guitars
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Pierre Guichard - Drums
Jean-Marie Schreiner - Drums
Gérald Renard - Bass
Mauro Serri - Guitars
J. Frieden - Keyboards
J. Migaud - Keyboards
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Pierre Guichard - Drums
Didier Viseux - Bass
Robert Defer - Guitars
Frederick Chojnacki - Bass
1982-1987
1987-1988
1988-1990
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Serge Cuénot - Guitars
Laurent Sigrist - Bass
Jean-Claude Potin - Drums
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Serge Cuénot - Guitars
Laurent Sigrist - Bass
Francis Meyer - Drums (1987)
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Jean-Pierre Guichard - Drums
1990-1991
1991-1993
1993-1994
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Claude Demet - Guitars
Robert Defer - Guitars
Daniel Haas - Bass
Jean-Pierre Guichard - Drums
Jean-Marie Schreiner - Drums
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Jean-Pierre Guichard - Drums
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Fabrice Bony - Drums
1994-1995
1995-1996
1996-1997
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Daniel Haas - Bass
Gérard Jelsch - Drums, Percussions
Francis Décamps - Keyboards, Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Daniel Haas - Bass
Jean-Michel Brézovar - Guitars
Jean-Pascal Boffo - Guitars
Hervé Rouyer - Drums, Percussions
disbanded
1998-2001
2001-2003
2003-2010
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Tristan Décamps - Keyboards, Backing Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Hervé Rouyer - Drums, Percussions
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Tristan Décamps - Keyboards, Backing Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Caroline Crozat - Vocals
Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Tristan Décamps - Keyboards, Backing Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Caroline Crozat - Vocals
Benoît Cazzulini - Drums
2010-dosud


Christian Décamps - Lead Vocals, Keyboards
Tristan Décamps - Keyboards, Backing Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Benoît Cazzulini - Drums
Členové
Členové

Členové Christian Décamps
(znám také jako Chriscrafe, Mr Dé)
(Narozen 11. srpna 1946, Héricourt, Haute-Saône, France)
Lead vocals, Keyboards


Christian Décamps je francouzský hudebník, skladatel, spisovatel, zpěvák a producent. Je nejznámější z kapely Ange, kterou založil v roce 1970 se svým mladším bratrem Francisem Decampsem.

Ve velmi mladém věku byl posedlý neodolatelnou závistí vypadat jako Orson Welles na konci svého života spíše než Alain Delon na začátku svého. Rychle přitahován hudbou a její scénou, našel na konci roku 1969 kapelu ANGE (což ve francouzštině znamená Analyze Naturelle des Grands Esprits), která se během 70. let prosadila jako jednička na francouzské rockové scéně se 6 zlatými disky a více než 3 miliony prodaných alb. Na scéně Christian DECAMPS uváděl každý titul skupiny v reálném životě, využíval svoji vokální sílu a vysoce hodnocená gesta spolu s velmi zvláštním zvukem.

Poté, co Francis opustil Ange v prosinci 1995, Christian a kapela pokračovali s jeho vlastním synem Tristanem Décampsem na klávesy.

Členové Tristan Décamps
(Narozen 4. srpna 1972, Belfort, Territoire de Belfort, Franche-Comté, France)
Keyboards, Backing Vocals


Tristan Décamps je francouzský hráč na klávesové nástroje, skladatel, skladatel a zpěvák. Je synem Christiana Décampse, leadera francouzské rockové skupiny Ange. Je rovněž členem francouzské progrockové kapely Ange, kterou v roce 1970 založili jeho otec Christian Decamps a strýc Francis Decamps. Když posledně jmenovaný opustil kapelu v prosinci 1995, Tristan zaujal jeho místo.

Na klávesy a zpěv začínal po boku svého otce ve skupině Christian Décamps et Fils v roce 1990. Poté v roce 1995 nahradil svého strýce Francise na klávesy a zpěv ve skupině Ange.

V roce 2001 vydal sólové album "The Toy" a podílel se i na dalších produkcích jako zpěvák, skladatel, performer a producent-aranžér pro různé skupiny a umělce. Od roku 2009 se účastní dobrodružství Anne de Bretagne, Opéra Rock Alana Simona.

Členové Hassan Hajdi
(také Pierce Hassnan)
(narozen 17. března 1966, Toul, Lorraine, France)
Guitars


Hassean je francouzský hudebník, hráč na kytaru, který je nejznámější jako člen kapely Ange, ke které se připojil v roce1996. Působil také v kapele Band of Gypsies (2015-present) nebo od roku 2011 vystupoval i sólově.

Kytarista a skladatel Hassan hraje na kytaru od roku 1975. V devíti letech přešel od klasiky k rocku pod vlivem J. Hendrixe, inspirovali jej mimo jiné i Johnny Winter, David Gilmour, Mark Knopfler, Joe Satriani, Steve Vai, Mike Stern, Robben Ford, Eric Johnson, Georges Benson, Jeff Beck nebo Allan Holdsworth.

Spolupracoval také s mnoha umělci jako jaou např. William Sheller a Bernard Lavillier. V březnu 2013 vydal sólové album "Gilded Cage". Hostoval také na albách kapely Athanor "Le testament du diable" (2006) a Messaline "Illusions Barbares" (2015).

Členové Thierry Sidhoum
(narozen 31. října 1967, Lorraine, France)
Bass


Thierry je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější jako člen skupiny Ange 2nd Generation, ke kterým se přidal v roce 1997. Hostoval také u kapely Messaline na jejich albu "Guerres Pudiques" z roku 2005.

Thierry vydal své 1. sólové album "Sur Terre". Je opravdu velmi zajímavé a obsahuje zvláštní mix rocku, balad, někdy dokonce i indického zvuku. Je zároveň inspirováno spoustou stylu a to jej dělá velmi surrealistickým. Jen je velmi krátké, cca 30 minut.

Členové Benoît Cazzulini
(narozen ***, France)
Drums


Benoît je francouzský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen skupiny Ange 2nd Generation, ke kterým se přidal v roce 2003.

Koncertoval také se svým spoluhráčem z Ange pod hlavičkou Hassan Hajdi & Band Of Gypsies, objevil se s nimi na živém záznamu "Live Au Satellit" z roku 2016.

Členové
(také jako Kaharo)
(Narozena 9. dubna 1968, Paris, Île-de-France, France)
Vocals, Choir


Caroline je francouzská hudebnice a zpěvačka. V poslední době byla nejznámější jako členka kapely Ange (2000-2010).

Je známa také z působění kapel Black And Blues, Los Nullos, Taupes 50 a Coup D' États (1996-1998).

Členové Hervé Rouyer
(narozen ***)
Drums, Percussions


Hervé je francouzský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je nejznámější jako člen skupiny Ange, jejímž členem byl v letech 1995 a znovu 1997-2002.

působil také v kapelách Le P'tit Jézu a Jo Cimatti, spolupracoval také s kytaristou a skladatelem Jeanem-Pascal Boffo, byl také členem předchůdkyně Ange 2nd Generation, skupiny Christian Decamps & Fils. V roce 1997 vydal album s projektem DeBoCo (Eric Delaunay, Jean Pascal Boffo a Gilles Coppin).

Členové Francis Décamps
(narozen 17. května 1952 v Héricourt, Héricourt, Haute-Saône, France)
Keyboards, Vocals


Francis Décamps je francouzský hráč na klávesové nástroje, skladatel a zpěvák, nejznámější ze skupiny Ange, kterou založil se svým starším bratrem Christianem Décampsem. Je strýcem Tristana Décampse. Později působil také v kapelách Gens de la lune a Transworld.

Oba dva založili v roce 1969 pololegendární skupinu ANGE a až do roku 1995 bylo Francisovo působení v této kapele jeho hlavní činností jako hudebníka a skladatele. Našel si také čas na skládání a vydávání několika sólových počinů mimo kapelu, Histoire de Fou v roce 1979, Vie en Positif v roce 1991 a Decamps la Joie, Epicer Marchand d'Rock v roce 1992. Kromě toho se také podílel na projektu Transworld (pod přezdívkou John Diksou), který vydal singl "The Makers Of Music" v roce 1979. Z Ange odešel v prosinci 1995 a vyšel předními dveřmi na konci nezapomenutelného turné "A...Dieu, které skončilo v Zénith de Paris v prosinci 1995. Jeho místo pak zaujal synovec Tristan Décamps.

Po svém odchodu z Ange si vybral nějaký čas oddechu, aby dobil baterky, a poté se Francis Decamps začal věnovat psaní materiálů pro jiné umělce, režíroval řadu projektů a skládal hudbu pro krátké filmy. Stával se stále plodnějším a znásobil své zkušenosti až se postupně stal režisérem a tvůrcem různých projektů, zejména tří muzikálů "Le Temps d'une Lune" (SHINTO), "Le Banc" (s teenagery z prioritních čtvrtí), "La Belle et la Bete le retour" (skupina Generations Stars). Několik dalších sólových alb se také podařilo prosadit "A Vous Mes Voyageurs" v roce 1995 a "Hommage a Roger Comte" v roce 1997, což byla poslední nahrávka jeho sólové kariéry.

Od roku 2005 do roku 2007 úzce spolupracoval s Jean-Philippem Suzanem, složil a produkoval svůj první singl a také album, než se rozhodli oba dva společně v roce 2005 vytvořit skupinu GENS DE LA LUNE, ve které byl klávesistou a lídrem. GENS DE LA LUNE vydali svůj poslední opus 12. února 2021, než se po dvou rozlučkových koncertech v Epinalu a Giromagny dne 6. března 2021 rozpustili.

Francis Décamps obnovil svou sólovou kariéru a vydal 17. května 2022 za pomoci svého přítele a komplice Pascala Gutmana album "Bien Au-Dela Du Délire", které zcela reviduje mýtickou tvorbu skupiny Ange. Tento opus uzavírá kapitolu triptychu prvních 3 alb Ange, které Francis u příležitosti těchto 70 let a 50 let skupiny Ange znovu navštívil.

Ve stejné době vydal Francis Decamps svůj první román "Une Vie toute simple ou presque" napsaný o životě jeho nyní zesnulé matky.

Francis Décamps pokračoval ve své sólové kariéře s mnoha albovými projekty. Od 17. ledna 2022 je oficiálně otevřen Fan Club věnovaný tomuto umělci, pro který Francis Décamps složil originální album nabízené všem členům.

Členové Jean-Michel Brézovar
(Narozen 12. února 1950, Valdoie, Franche-Comté, France)
Guitars, Flute, Vocals


Jean-Michel Brézovar je francouzský hudebník a hráč na kytaru, flétnu a také zpěvák. Je nejznámější jako dlouholetý člen skupiny Ange, jejímž členem byl v letech 1970-1977, 1988-1989 a 1991-1995. V současné době žije v Martigues, Provence-Alpes-Côte d'Azur, France.

Bylo to v roce 1977, kdy Jean Michel Brezovar a Daniel Haas opustí loď Ange, aby se vydali na jiné cesty, každý z nich natočí své sólové album. V roce 1978 vydal svoji jedinou sólovou desku pod názvem "Rue Du Salbert". V sólovém formátu vytvořil Brezovar a produkoval kalifornskou country hudbu podobnou Eagles. I když je možné a možná i pravděpodobné, že by toto dílo bylo pro fanoušky progresivního rocku málo zajímavé, databáze by nebyla kompletní, kdyby se ignorovala diskografie někdejšího člena tak významné kapely, jako je Ange.

Členové Daniel Haas
(Narozen 9. října 1951, Vesoul, Haute-Saône, France)
Bass


Daniel Haas je francouzský hudebník, o kterém je známo, že byl jedním ze čtyř zakládajících členů skupiny Ange. S touto skupinou hrál v letech 1971 až 1977 a 1987 až 1995 a získal zejména čtyři zlaté desky. Spolupracoval na mnoha albech skupiny Ange.

Narodil se ve Vesoulu v departementu Haute-Saône a hraje především na baskytaru a akustickou kytaru. Daniel Haas byl prvním baskytaristou skupiny Les Incredules. V roce 1971, po odchodu Jean-Clauda Ria a Patricka Kachaniana, se připojil ke skupině Ange, jedné z hlavních progresivních rockových skupin té doby.

V roce 1977 finanční problémy přivedly Daniela Haase a Jeana-Michela Brézovara k odchodu ze skupiny. Daniela Haase nahradí baskytarista Mick Piellard. V roce 1978 Daniel Haas pokračoval v hudbě a vydal své sólové album s klávesistou Yvesem Hasselmannem s názvem "Couleur du temps", instrumentální progresivní album. V roce 1984 se Claude Demet spojil s Danielem Haasem, aby vydali album.

V roce 1987 se Daniel Haas a Jean-Michel Brézovar znovu připojili ke skupině Ange a vydali album "Tout Feu Tout Flamme". Na konci roku 1995 kapelu opět opustil Daniel Haas. Daniel Haas je jedním z prvních čtyř členů skupiny Ange. Působil v ní celkem 14 let (1971-1977 a 1987-1995).

Členové Jean-Pascal Boffo
(Narozen ***)
Guitars


Jean-Pascal je francouzský hudebník, kytarista a skladatel. Od roku 1990 je zvukovým inženýrem ve Studio Amper Moselle, Francie, kde od jeho vzniku produkoval, režíroval, inženýroval, mixoval a masteroval více než 300 nahrávek.

Poté, co hrál v progresivních rockových kapelách jako Larsen, Mandragore, Troll (ve studiu se sborem Magma a dechovou sekcí v roce 1981), se v roce 1985 stal prvním umělcem, který podepsal smlouvu s francouzským progresivním rockovým labelem Musea.

V září 2000 si skladbu "Invizible" (úryvek ze sedmého alba Jean-Pascala "Parfum d'étoiles") vybral Serge Levaillant jako ústřední melodii pro svou rozhlasovou show na France-Inter s názvem "Sous les étoiles exactement", která zůstala zachována jako ústřední melodie až do poslední rozhlasové show v roce 2013.

Od roku 1986 vydal čtrnáct sólových alb. V květnu 2016 vyšlo album "Vol D'Oiseaux" a hostují na něm Steve Shehan, Cascadeur, Fredo Viola, Jo Cimatti, Hervé Rouyer, Laurent Payfert, Alessia Wood a Pierre Cocq Amann. Zatím poslední album "Le Jardin Des Reves" vyšlo 5. června 2020.

Kromě svých vlastních alb hrál roli i v několika kapelách různých stylů (Alifair, DeBoCo, Troll, KiRoBo) jako jsou pop, rock, chanson française nebo jako producent a/nebo kytarista. Mezi ně patří:
"Alifair" se zpěvačkou Aurore Reichert (4 alba a 2 live DVD v letech 2000 až 2011)
Caroline Crozat, doprovodná zpěvačka a zpěvačka z kapely Ange (4 alba v letech 1999 až 2007 pod názvem "Kaharo")
Jo Cimatti, anglický psychedelický popový šanson, první album v roce 2015)
Kel - od roku 2013 - française chanson
Suzy K - anglická lidová hudba
Sounds in Progress, což je elektro-improvizační-experimentální duet se Seraphinem Palmierim od roku 2008, první album vyšlo v roce 2016
Murat Oztürk - pianista, od roku 2009, světový jazz. Na pódiu hraje na elektrickou kytaru a podílí se na elektronickém zpracování zvuku.

Členové Gérard Jelsch
(Narozen ***, France)
Drums, Percussions


Gérard Jelsch je francouzský hráč na bicí a perkuze, je nejznámější jako spoluzakladatel skupiny Ange. Působil také v kapelách Gens de la lune a Speed Queen.

Členové Jean-Pierre Guichard
(Narozen ***)
Drums


Jean-Pierre Guichard je francouzský hráč na bicí a perkuze, je nejznámější jako člen skupiny Ange. Působil také v kapelách Auroch a Ocean.

Členové Claude Demet
(také Claude "Chouchou" Demet)
(narozen 26. července 1948, France
zemřel 2. září 2013, France)
Guitars, Bass


Claude Demet byl francouzský kytarista, nejznámější především ze spolupráce se skupinou Ange (1978, 1990). Objevil se pouze na albu "Guet-apens". Působil také v kapelách Christian Decamps & Fils, Introversion a Valeriana.

Jeho sólové výstupy byly více zaměřeny na neprogresivní blues s vlivy CAptain Beefheart. Hrál jazz, blues nebo rock se spoustou různých muzikantů. Vydal také několik sólových desek jako "Horde" v roce 1982, "Introversion" v roce 1983, "Communication " v roce 1989 a "De l'Air, De L'Eau Et Du Feu Sacré?" v roce 1992.

Členové Robert Defer
(také "Robby" Defer)
(narozen 1955, France,
zemřel 7. dubna 2019, France)
Guitars


Robert Defer byl francouzský hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější jako dlouholetý člen skupiny Ange, jejímž členem byl v letech 1980-1981 a 1987-1994. Působil také v kapelách Alpha Revelation, Auroch (1983-1986, EP "Auroch", 1985), Boniface (2008-?), Hybride (1980), Préface, Rictus a Silvertrain (2014).

Narodil se v rodině hudebníků, jeho otec byl bubeníkem v orchestru musette a ve věku 60 let se naučí hrát na saxofon. Několik jeho strýců je akordeonistů, takže hudební virus se k němu mohl lehce dostat. V 17 letech vyhrál soutěž "Guitare et accordéon" v Mulhouse. Jeho kariéra muzikanta začala už dávno, když její stopy nacházíme už v roce 1972 ve skupině Préface, kterou spoluzajládal. Později se objevil v plesové skupině Alpha Révélation, která se omezila pouze na coververze od Erica Claptona až po Led Zeppelin. Poté se připojí ke skupině Hybride, která v roce 1977 vydal 8-skladbové LP "It Doesn't Matter" na nezávislém labelu FLVM (Do it yourself), který přinesl originální kousky v hard/prog stylu jako Deep Purple, samotný Robby složil skladbu "Ménage". Pak tu byly skupiny Rictus, Boniface a všechny další, kterým radil nebo je doprovázel, jako Mista Pawa, kterou na začátku roku 2000 zvučil po čtyři roky. V roce 2008 se připojí ke skupině Rictus et Boniface na třech albech.

Tento virtuózní kytarista své nervní riffy rozvíjel osm let (1980-1981 pak 1988-1993) v rámci Belfortainské skupiny Ange. Všechna ta léta brázdil francouzská a mezinárodní pódia vlajkové lodi rockové formace 70. let (šest zlatých desek a tři miliony prodaných alb!). Především si uchoval vzpomínku na velkou svobodu: "Hrál jsem, jak jsem chtěl, aniž by mi někdo řekl, abych udělal to či ono!", zdůrazňuje ex-Ange, který věnoval velkou vděčnost bratrům Décampovým, Francisovi (klávesnice), který jej oslovil jako první, a Christianovi, zakladateli skupiny Ange spolu s Jean-Michelem Brézovarem. Když se ke skupině připojil, Christian Décamps právě reformoval Ange, která byla nečinná od konce triumfálního turné Ange Tour 77. Robby začal rovnou s vydáním alba "Vu D'un Chien" (1980) a poprvé se setkal s davem tváří v tvář: "Poprvé jsem hrál s Ange před 5 000 lidmi. Chtěl jsem utéct, já, který jsem nikdy nehrál na plesech před více než 200 nebo 300 lidmi. Pak jsme hráli Eurockéennes před 20 000 lidmi, ale tam jsem byl očkovaný!"

Už v roce 1982 částečně opustil jeviště, když Robert Defer našel svou práci elektrikáře, kterou nikdy neopustil: "Kromě dvou let, během kterých mi stačily honoráře, jsem vždy byl elektrikář. Musel jsem manželku a syna nakrmit!" pokorně vysvětloval Robby a hladil své Dobro, jednu z jeho oblíbených kytar. V roce 1988 jej Ange znovu povolali zpět na novou sadu pěti let. Objevil se ve skupině v roce 1990 s koncepčním albem "Seve Qui Peut" a účastnil se několika turné, kde se objeví na videích koncertu v Mulhouse v roce 1990, který zahrnoval i "Seve Qui Peut" a klasiku skupiny v společnost Brezo. V roce 1992 nahrával i poslední album Ange, který obracel stránku svého života "The Tears Of The Dalai Lama".

Ale mezi lety 1981 a 1990 nezůstane nečinný. V roce 1983 se připojil ke skupině Auroch, kde našel bubeníka Jean-Pierre Guicharda, dalšího přeběhlíka z Ange. Auroch vydali 4-skladbové EP s vylisovanými 300 kopiemi. Jejich silný heavy metal otevíral vystoupení pro Irish Mama's Boys, kteří sami otevírali pro Scorpion v Bercy v roce 1984, a také pro Rory Gallaghera. Ale po rozporech mezi Robbym a druhým kytaristou se skupina po nějaké době rozpadla.

V roce 2010 se objevil na albu přítele Phila Motta "Un p'tit coup d'Phil". Je mnoho alb, na kterých se bude podílet, ať už na albu Christiana Decampse "Juste une ligne bleu", na albu Chouchou Demeta "De l'air, de l'eau et du feu sacré" a skupině ae skupinou Oil-Len na albu "Seahorse".

Po rušné kariéře se Robert „Robby“ Defer rozhodl pověsit na zeď legendy kytarového hrdiny svůj Stratocaster, Vigier a Dobro. Své poslední hudební dobrodružství prožil v týdnu se svými třemi přáteli hudebníky a techniky skromného nahrávacího studia Cube, které se nachází v otevřené krajině mezi Besançon a Pontarlier. Právě tam nahrál své první sólové album "", které obsahuje deset titulů včetně eponymní skladby "Sixty", malý klenot žánru. Složil všechny písně kromě dechberoucího coveru "Race With The Devil", který vyneslo skupinu Gun do nebeské výše v roce 1969.

Roby Defer, bývalý kytarista skupiny Ange, zemřel v neděli 7. dubna 2019 ráno. Roby byl měsíc v paliativní péči, než zemřel.

Členové Serge Cuénot
(také Serge "Doudou" Cuenot)
(narozen ***, France)
Guitars


Serge Cuénot je francouzský hudebník a hráč na kytaru. Je nejznámější jako člen skupiny Ange (1982-1987, 1990).

Členové Laurent Sigrist
(Narozen ***, France)
Bass


Laurent Sigrist je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější jako člen skupiny Ange (1982-1987). Jeho talentu se vyrovná jen jeho pověstná pokora a jeho zničující humor. Od Ange po Jana Vaňka doprovází ty nejlepší, zejména svého otce Gilberta Sigrista, mezinárodně uznávaného pianistu. I když je jazz jeho oblíbeným oborem, neodmítne ani jiné hudební vesmíry a s neskrývaným potěšením se jim propůjčuje.

Zpět
Studiové desky:
Christian and Tristan Décamps era:
2018 Heureux!
2014 Émile Jacotey Résurrection
2012 Moyen-Âge
2010 Le Bois Travaille Meme Le Dimanche
2007 Souffleurs De Vers
2005 ?
2001 Culinaire Lingus
1999 La Voiture A Eau
Christian and Francis Décamps era:
1992 Les Larmes Du Dalai Lama
1989 Sève Qui Peut
1987 Tout Feu Tout Flamme... C'est Pour De Rire
1986 Egna
1984 Fou
1983 La Gare De Troyes
1982 A Propos De...
1981 Moteur!
1980 Vu D'un Chien
1978 Guet-Apens
1976 Par Les Fils De Mandrin
1975 Émile Jacotey
1974 Au-dela Du Délire
1973 Le Cimetiere Des Arlequins
1972 Caricatures

Anabiose:
2021 Debout Sous Le Ciel
Živé nahrávky:
2020 Trianon 2020 - Les 50 Ans
2019 Escale Heureuse
2017 Harfleur... Quelques Pétales
2015 Emile Jacotey Résurrection Live
2011 Escale A Ch'tiland
2009 Souffleurs De Vers Tour
2007 Zenith An II
2007 Le Tour De La Question
2003 En Concert - Par les Fils De Mandrin Millésimé 77
2002 Tome 87
2000 Rêves Parties
1996 A ... Dieu
1995 Rideau!
1995 Un P'tit Tour Et Puis S'En Vont
1978 Ange En Concert 1970-1971
1977 Live 1977 - Tome VI

Christian Décamps & Fils:
2008 Psychédélice
2003 Murmures
1998 Poemes De La Noiseraie
1997 3eme Étoile A Gauche
1995 V'soul Vesoul V'soul
1994 Nu
1990 Juste Une Ligne Bleue
1979 Le Mal D'AdamSkupina:
Christian Décamps - Vocals, Keyboards
Hassan Hajdi - Guitars
Tristan Décamps - Keyboards
Thierry Sidhoum - Bass
Benoit Cazzulini - Drums
Hosté:
Diskografie Heureux!
Vyšlo 2018, ArtDisto, ARTDISTO0007 (France)
2LP 2018, Art Disto, ART 7/1 (France)

Seznam skladeb:
01. L'autre est Plus Précieux que le Temps (3:21)
02. Ce que Murmurent les Pierres (5:49)
03. Jour de Chance Pour un Poete en Mal de Rime (8:49)
04. Sens et Jouissance (5:26)
05. Nancy-jupiter a la Nage (Odyssée 14'00) (17:17)
06. A Tort ou a Raison (3:58)
07. Charabia (5:48)
08. Heureux! (3:08)
09. Chante N'Importe Quoi! (Version Longue) (8:42)
Bonus Track:
10. Chante N'Importe Quoi! (Version Courte) (4:52)
Total Time: (67:10)


Skupina:
Christian Décamps - Vocals, Guitars, Keyboards, Accordion
Hassan Hajdi - Guitars, Vocals
Tristan Décamps - Keyboards, Vocals
Thierry Sidhoum - Bass, Vocals
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Émile Jacotey Résurrection
Vyšlo 2014, Verycords, 6022046062 (France)

Seznam skladeb:
01. Bele, Bele Petite Chevre (5:34)
02. Sur La Trace Des Fées (5:02)
03. Le Nain De Stanislas (4:58)
04. Jour Apres Jour (5:20)
05. Innocents Les Mains Sales (3:52)
06. Gustave & Lucie (6:27)
07. Le Bouseux (3:54)
08. Ego & Deus (4:28)
09. J'Irai Dormir Plus Loin Que Ton Sommeil (5:04)
10. Aurélia (3:13)
11. Les Noces (8:22)
      i. Cérémonial (2:06)
     ii. Hyménée (3:47)
    iii. Gigue (2:29)
12. Paralleles Amoureuses (3:16)
13. Le Marchand Des Planetes (7:19)
14. Ode A Emile (6:31)
Total Time: (73:20)

Producer: Un Pied Dans La Marge, Christian Décamps
Recorded, Mixed: Ben Cazzulini
Mastered: Paul Kiss
Illustration: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian Décamps - Vocals, Guitars, Keyboards
Hassan Hajdi - Guitars
Tristan Décamps - Piano, Keyboards, Vocals
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Thierry Sidhoum - Bass
Hosté:
Diskografie Moyen-Âge
Vyšlo 2012, Art Disto, ART 6/1 (France)

Seznam skladeb:
01. Tueuse A Gages (4:03)
02. Le Premier Arrivé Attend L'autre (4:23)
03. Opéra-bouffe Ou La Quete Du Gras (5:31)
04. Les Mots Simples (3:30)
05. Moyen-âge:
      a. Un Goût De Pain Perdu (9:00)
      b. Camelote (2:51)
      c. Le Cri Du Samouraï (3:42)
      d. A La Cour Du Roi Nombril (10:28)
      e. Les Clés Du Harem (3:49)
      f. Je Ne Suis Pas De Ce Monde (8:24)
      g. Entre Les Gouttes (7:30)
      h. Abracadabra (6:10)
Total Time: (67:27)


Skupina:
Caroline Crozat - Vocals
Christian Décamps - Vocals, Guitars, Piano, Accordion
Hassan Hajdi - Guitars
Tristan Décamps - Piano, Guitars, Vocals
Thierry Sidhoum - Bass
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Le Bois Travaille Meme Le Dimanche
Vyšlo 2LP 14. dubna 2009, Artdisto, ART 401661 (France)
leden 2010, Artdisto, ART 401661 (France)

Seznam skladeb:
01. Des papillons, des cerfs volants (7:31)
02. Hors-la-loi5:03)
03. Le bois travaille, meme le dimanche (12:40)
04. Sous le nez de Pinocchio (4:49)
05. Voyage en Autarcie (7:06)
06. Jamais seul (3:31)
07. L'oeil et l'ouie (5:55)
08. Clown blanc (3:29)
09. Dames et dominos (3:53)
10. Les collines roses (3:51)
11. Ultime atome (Anatomie d'un conte a rebours) (3:51)
12. A l'ombre des pictogrammes (6:28)
Total Time: (68:07)

Artwork: Jak & Phil Umbdenstock

Skupina:
Caroline Crozat - Lead (07) & Backing Vocals, Narration
Christian Décamps - Lead Vocals, Guitars, Keyboards, Accordion, Narration
Tristan Décamps - Keyboards, Guitars, Lead (04) & Backing Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Thierry Sidhoum - Bass
Hosté:
Diskografie Souffleurs De Vers
Vyšlo 2007, Art Disto, 3128532 (France)

Seznam skladeb:
01. Tous Les Boomerangs Du Monde (4:52)
02. Les Écluses (4:57)
03. Dieu Est Un escroc (8:15)
04. Nouvelles Du Ciel (3:17)
05. Interlude (2:01)
06. Ou Vont Les Escargots? (4:20)
07. Coupée En Deux (5:58)
08. Les Beaux Restes (4:19)
09. Souffleurs De Vers (Synopsis) (3:07)
10. Souffleurs De Vers (Film) (16:43)
11. Journal Intime (2:33)
Total Time: (60:17)

Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Caroline Crozat - Vocals (02,05-13), Arrangements & Programming (05)
Christian Décamps - Lead Vocals, Piano (03), Roland Juno-106 (04,06,13) & Korg MS20 (12) synths, Acoustic Guitar (02,10,12)
Hassan Hajdi - Guitar, Arrangements (07), Vocals
Tristan Décamps - Keyboards, Piano (05), Programming (01,06,10,12), Synth (09), Arrangements (01), Vocals
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion, Piano & Synth (09), Loops (10), Arrangements (09)
Thierry Sidhoum - Bass, Guitars & Programming & Arrangements (11)
Hosté:
Emilie Salata - Flute (06,11)
Caroline Varlet - Accordion (08)
Guillaume Lebowski - Didjeridoo (06), Trombone (11)
Diskografie ?
Vyšlo 2005, Art Disto, 3103832 (2005, France)

Seznam skladeb:
01. Le Couteau Suisse (3:58)
02. Ricochets (5:55)
03. Histoires D'Outre Reve (9:39)
04. J'aurais Aimé Ne Pas T'Aimer (4:17)
05. Le Cour A Corps (5:34)
06. Les Eaux Du Gange (5:15)
07. Naufragé Du Zodiaque (inclus 'Le Theme Astral') (9:12)
08. Entre Foutre Et Foot (2:16)
09. Ombres Chinoises (6:00)
10. Sous Hypnose (4:58)
11. Passeport Pour Nulle Part (Reflux D'Aubes Tempérées) (4:54)
12. Quand Est-Ce Qu'On Viendra D'Ailleurs ? (6:27)
13. Jazzouillis (3:46)
Total Time: (72:11)

Technician, Mixed, Producer: Didier Leonard
Engineer, Mixed, Producer: Jean-Pierre Martin
Mixed, Producer: Ange
Technician: Eric Toury
Technician [Assistant]: Christine «LaLouise» Rulliere
Mastered [Pre-mastering]: Robin Schmidt
Mastered: Philippe Joncquel
Design, Artwork: Phil Umbdenstock
Artwork: Marie-Martine Decamps
Photography: La Louise, D. Léonard, La Jakotte
Photography [Band]: Steve Perceval

Skupina:
Hervé Rouyer - Drums, Percussion, Tambourine (03), Drum Programming (06)
Christian Décamps - Lead Vocals, Synth, Piano (02,05), Acoustic Guitar (03,09), Narrator (09)
Hassan Hajdi - Electric & Acoustic (09) Guitars, Banjo (04), Lead & Backing Vocals (08)
Tristan Décamps - Keyboards, Piano (02,07), Programming (01,04,10), Kazoo (04), Lead (07) & Backing Vocals
Thierry Sidhoum - Bass, Double Bass (04)
Hosté:
Caroline Crozat - Vocals (01,05,10,11)
Gilles Pequinot - Violin (03,10), Bagpipes (03), Recorder & Jew's Harp (10)
Thommy Emmanuel - Guitar (12)
Claude Demet - Guitar (12)
Dan Ar Braz - Guitar (12)
Norbert Krief - Guitar (12)
Serge Cuenot - Guitar (12)
Paul Personne - Guitar (12)
Jean-Pascal Boffo - Guitar (12)
Jan Akkerman - Guitar (12)
Diskografie Culinaire Lingus
Vyšlo 2001, CD M10, 322012 (2001, France)
CD 2006, Musea, FGBG 4612.AR (France)

Seznam skladeb:
01. Jusqu'Ou Iront-Ils (8:55)
02. Cueillir Les Fruits Du Sérail (6:03)
03. Adrénaline (4:02)
04. Farces Et Attrapes (2:40)
05. Culinaire Lingus (5:05)
06. Les Odeurs De Cousine (5:51)
07. Intérieur Nuit (3:28)
08. Univers Et Nirvana (3:51)
09. Gargantua (5:25)
10. On Sexe (6:32)
11. Cadavres Exquis (10:27)
Bonus track
12. Autour D'Un Cadavre Exquis (11:34)
Total Time: (73:53)

Producer: Christian Décamps
Recorded: Eric Poinçot, Jacques Belzung
Mixed: Eric Poinçot, Hassan Hajdi, Jacques Belzung, Steven Wilson, Tristan Décamps
Mastered: Eric Poinçot
Artwork: Phil Umbdenstock
Photography: Virginie Touvrey, X, Christophe Gstadler, Isabelle Chanty, Jean-Claude Fourez, Jennifer Coghe, Natascha Coghe, Rigobert

Skupina:
Christian Décamps - Lead Vocals, Synth (02-04,06,09,16), Piano (05,07,09,13,16)
Hassan Hajdi - Guitars, Vocals (04)
Tristan Décamps - Piano, Sampler (02,07,11), Synth (10), Vocals
Hervé Rouyer - Drums, Percussion, Tambourine & Shaker (04), Goblet Drum (14,16), Triangle (15)
¨ Thierry Sidhoum - Bass, Classical Guitar (12), Vocals
Hosté:
David Moreau - Arrangements (10)
Diskografie La Voiture A Eau
Vyšlo 1999, CD M10, 130102 (France)
CD 2005, Musea, FGBG 4614.AR (France)

Seznam skladeb:
01. Le Reve Est A Rever (2e Service) (5:55)
02. Psychosomagique Génie (6:20)
03. Eurekâ (2:24)
04. Bilboquet (4:02)
05. Elle Fait Ma Rides (3:33)
06. Eurekâ In Extenso (2:30)
07. L'Eau Qui Dort (5:02)
08. Archimede (3:55)
09. Coma Des Mortels (5:01)
10. Quelquefois (4:30)
11. Ethnies (5:12)
12. Patisonges Et Mentisseries (1:46)
13. Mémoires De Jacob Delafon (5:14)
14. Et Ghandi L'Hindou Dit Tout Doux (3:44)
15. La Serrure Ou La Clé (4:17)
16. Jardin Secret (4:55)
17. La Voiture A Eau (3:55)
Total Time: (72:15)

Mixed: Christian Decamps, Tristan Décamps, Jacques Belzung
Mastered: Frédéric Marin
Artwork: Phil Umbdenstock
Photography:m Stephen Ermisse


Skupina:
Christian Décamps - Lead Vocals, Piano (01,04,05), Acoustic Guitar (02,05)
Robert Defer - Guitars, Vocals
Jean-Pierre Guichard - Drums, Percussion
Jean-Michel Brézovar - Electric Guitar, Acoustic 12-string Guitar (05,07), Vocals
Francis Décamps - Piano, Drum Programming (04), Organ (05), Synth (05,08)
Daniel Haas - Bass
Hosté:
Eric Toury - Drum Programming (03)
Diskografie Les Larmes Du Dalai Lama
Vyšlo 1992, Philips, 512 934-2 (France)

Seznam skladeb:
01. Les Larmes Du Dalai Lama (6:04)
02. Le Ballon De Billy (5:19)
03. Tout Oublier (5:16)
04. La Bete (6:23)
05. Bonnet Rouge (5:07)
06. Nonne Assistante A Personne A Tanger (8:35)
07. Couleurs En Colere (5:38)
08. Les Herbes Folles (7:26)
09. Les Enfants Du Hasard (5:43)
Total Time: (55:32)
Engineer, Mixed: Sébastien Marc
Engineer, Producer, Mixed: Jean-Pierre Martin
Artwork: Phil Umbdenstock


Skupina:
Christian Décamps - vocals
Robert Defer - guitar
Jean-Michel Brézovar - guitar
Francis Décamps - keyboards
Daniel Haas - bass
Jean-Pierre Guichard - drums
Hosté:
Bruno Nion - vocals
Quercus - vocals
Diskografie Sève Qui Peut
Vyšlo 1989, Celluloid, 66863-1 (France)
CD 1989, Celluloid, 66863-2 (France)

Seznam skladeb:
01. Aimer / Hair (7:55)
02. Vivre Avec Le Coeur (4:58)
03. Les Plaisirs Faciles (4:16)
04. L'Or, L'Argent Et La Lumiere (7:12)
05. Briser La Glace (5:32)
06. Les Amours-Lumieres (4:28)
07. Non !! (3:56)
08. Grands Sentiments (4:20)
09. Seve Qui Peut (8:06)
Total Time: (50:43)

Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian Décamps - lead & backing vocals
Serge Cuenot - guitar
Jean-Michel Brezovar - guitar (01)
Francis Décamps - synth, keyboards
Laurent Sigrist - bass
Daniel Haas - bass (01)
Francis Meyer - drums
Hosté:
Martine Kesselburg - backing vocals
Eva Santi - backing vocals
Diskografie Tout Feu Tout Flamme... C'est Pour De Rire
Vyšlo 1987, Disques Marianne, DM 1001 L (France) CD , Disques Marianne, 816032 (France)

Seznam skladeb:
01. Tout Feu Tout Flamme (1987 version) (4:35)
02. Tout Contre Tout (5:24)
03. Coquille D'Oeuf (3:35)
04. C'Est Pour De Rire (7:22)
05. Sur Les Grands Espaces Bleus (6:46)
06. 3 X 1 = Nous (3:37)
07. J'Suis Pas D'Ici (2:17)
08. Il Est Le Soleil (Rituel/Un Taxi Pour L' Eternel/Perpétuel) (7:40)
Total Time: (41:16)

Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Martine Kesselburg - vocals
Christian Décamps - vocals, co-producer
Serge Cuenot - guitar
Francis Décamps - synth
Laurent Sigrist - bass
Francis Meyer - drums, percussion
Hosté:
Bernard Torelli - programming
Diskografie Egna
Vyšlo 1986, Trema, 310.216 (France)
CD 1990, Trema, 710 216 (France)

Seznam skladeb:
01. C'est Apres Coup Que Ça Fait Mal (4:45)
02. Fais Pas La Gueule (4:40)
03. Revoir Les Sorcieres De Salem... (3:25)
04. Les Dessins Animés (3:05)
05. Coeur De Paille Couer De Pierre (4:08)
06. Le Dernier Romantique (4:20)
07. Le Cul Qui Jazze (5:50)
08. Tout Comme Dans Un Livre (5:27)
Total Time: (35:40)

Co-producer: Christian Décamps, Bernard Torelli
Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian Décamps - lead vocals, piano
Serge Cuenot - guitar
Jean-Claude Potin - drums, percussion, drum programming
Francis Décamps - synth
Laurent Sigrist - bass
Hosté:
Frédéric Bétin - programming
Diskografie Fou
Vyšlo 1984, Trema, 310.182 (France)
CD 1990, Trema, 710 182 (France)

Seznam skladeb:
01. Les Yeux D'Un Fou (3:55)
02. (Je N'Suis) La Pour Personne (4:10)
03. Piege A Coeur (3:59)
04. Harmonie (3:44)
05. (Hé !) Cobaye (3:33)
06. Les Fous Demandent Un Roi (5:57)
07. Guignols (3:28)
08. Guignols (La Chasse) (2:07)
09. Fou (4:12)
10. Crever D'Amour (Prélude) (2:40)
11. Crever D'Amour (Coit Terminal) (4:20)
Total Time: (42:05)

Co-producer: Christian Décamps
Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian Décamps - lead vocals, piano
Serge Cuenot - guitars
Jean-Claude Potin - drums, percussion
Francis Décamps - synth
Laurent Sigrist - bass
Hosté:
Guy Battarel - programming
Marc Fontana - saxophone
Tristan Gros - vocals
Guy Boley - voice
Diskografie La Gare De Troyes
Vyšlo 1983, Philips, 812 139-1 (France)
CD 1995, Musea, FGBG 4206.AR (France)

Seznam skladeb:
01. La Gare De Troyes (3:41)
02. A Saute-Mouton (4:21)
03. Question D'Générations (4:13)
04. Va T'En (4:24)
05. Les Moments Bizarres (4:31)
06. Sheherazade (4:14)
07. Les Jardins (3:51)
08. Neuf Heures (4:33)
09. Tout Bleu! (9:18)
Total Time: (43:06)


Skupina:
Christian Décamps - lead vocals
Serge Cuenot - guitar
Francis Décamps - synth, arrangements
Laurent Sigrist - bass
Jean-Claude Potin - drums, percussion
Hosté:
Bernard Torelli - guitar (04)
Diskografie A Propos De...
Vyšlo 1982, Philips, 6313 404 (France)
CD 1995, Musea, FGBG 4205.AR (France) different track running order

Seznam skladeb:
01. A Jeun (3:39)
02. Le Rouge Et Le Noir (4:45)
03. Le Bal Des Laze (10:56)
04. Le Moribond (3:54)
05. Les Copains D'abord (4:13)
06. Tu Te Laisses Aller (4:43)
07. Il Est Cinq Heures Paris S'Eveille (3:46)
Total Time: (35:56)

Album of cover versions from French artists compositions
Artwork: Eric Tschaen (photo)

Skupina:
Christian Décamps / lead vocals, piano
Robert Defer / guitars
Francis Décamps / keyboards, vocals
Didier Viseux / bass, backing vocals
Jean-Pierre Guichard / drums
Hosté:
Diskografie Moteur!
Vyšlo 1981, Philips, 6313 156 (France)
CD 1992, Baillemont Productions, CD 978 (France)
CD 1995, Musea, FGBG 4204.AR (France)

Seznam skladeb:
01. Tant Pis L'Indien (3:46)
02. Saga (5:07)
03. Rien N'est Trop Beau Pour Toi (2:04)
04. Mourir, Souffrir (3:40)
05. Touchez Pas a Mon Ciné (5:04)
06. Détective Privé (3:01)
07. Un Autre Jazz (3:13)
08. Moi, Pas Idiot! (4:08)
09. Assis! (5:24)
10. Chatte, Chatte (4:07)
Total Time: (39:34)

Artwork: Philippe Huart

Skupina:
Christian Décamps - lead vocals, acoustic guitar
Robert Defer - guitars
Francis Décamps - keyboards
Jean-Pierre Guichard - drums, percussion
Didier Viseux - bass
Hosté:
Marc Fontana - alto sax
Diskografie Vu D'un Chien
Vyšlo 1980, Philips, 6313 023 (France)
CD 1995, Musea, FGBG 4203.AR (France)
CD 2015, Musea, FGBG 2124 (France) remastered

Seznam skladeb:
01. Les Temps Modernes (5:13)
02. Les Lorgnons (3:58)
03. Foutez-Moi La Paix! (2:11)
04. Je Travaille Sans Filet (7:10)
05. La Suisse (5:40)
06. Personne Au Bout Du Fil (3:50)
07. Pour Un Rien (2:49)
08. Vu D'un Chien (6:14)
Total Time: (37:05)

Artwork: Alain Verniau

Skupina:
Francis Décamps - organ, bass synth, Mellotron, vocals
Christian Décamps - lead vocals
Jean-Pierre Guichard - drums, percussion, harmonica
Claude Demet - acoustic (6- & 12-string) and electric guitars, bass, recorder, vocals
Gérald Renard - bass
Hosté:
Diskografie Guet-Apens
Vyšlo 1978, Philips, 9101 184 (France)
CD 1989, Disques Marianne, 81701-2 (France)
CD 2009, Musea, FGBG 2111 (France) remastered

Seznam skladeb:
01. A Colin-Maillard (8:05)
02. Dans Les Poches Du Berger (5:38)
03. Un Trou Dans La Case (5:24)
04. Virgule (1:41)
05. Réveille-Toi (5:17)
06. Capitaine Coeur De Miel (14:02)
Total Time: (40:07)

Artwork: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian "Destin" Decamps - lead vocals, piano, accordion, acoustic guitar
Jean Michel "Dorian" Brezovar - guitar, flute
Francis "Hugues" Decamps - organ, synth, Mellotron
Jean Pierre "Joli Foon" Guichard - drums, percussion, harmonica
Daniel "Fier A Bras" Haas - bass, acoustic guitar
Hosté:
Diskografie Par Les Fils De Mandrin
Vyšlo 1976, Philips, 9101 090 (France)
CD 1990, Philips, 842 237-2 (France)
CD 2003, Musea, FGBG 4541.AR (France)
english lyric version, re-entitled "By The Sons Of Mandrin"
CD 2013, Mercury, UICY-75469 (Japan) remastered: Kenji Yoshino

Seznam skladeb:
01. Par Les Fils De Mandrin (4:48)
02. Au Café Du Colibri (4:02)
03. Ainsi S'en Ira La Pluie (6:08)
04. Autour Du Feu (3:06)
05. Saltimbanques (3:36)
06. Des Yeux Couleur D'Enfants (4:20)
07. Atlantis "les Géants De La 3e Lune" (5:05)
08. Hymne A La Vie (9:44):
      i. Cantique (4:15)
     ii. Procession (3:52)
    iii. Hymne (1:37)
Total Time: (41:28)

Producer [Réalisé par]: Claude "Ragout" Bibonne
Management [Manager]: Jean Claude "Maille Ecus" Pognant
Engineer: Henri Loustau
Engineer [assistant]: Docteur Labro
Artwork: Philippe Huart with Phil Umbdenstock
Sleeve Notes: Denis Saurat
Sleeve [inner], Illustration: Phil Umbdenstock
Sleeve [outer], Artwork: Philippe Huart
Liner Notes: Ange, Christian Décamps

Skupina:
Christian Décamps - lead vocals, keyboards, percussion (04)
Francis Décamps - organ, synth, piano, hunting cornet (09), backing vocals
Guénolé Biger - drums, percussion, guitar (04), marimba (01), vibes (05)
Jean-Michel Brézovar - guitars, bass (04), mandolin (09)
Daniel Haas - bass, acoustic guitar (04)
Hosté:
Emile Jacotey - spoken voice (01,05)
Diskografie Émile Jacotey
Vyšlo 1975, Philips, 9101 012 (France)
CD, Philips, 842 240-2 (France)
CD 2013, Mercury, UICY-75468 (Japan) 24-bit remaster: Kenji Yoshino

Seznam skladeb:
01. Bele, Bele Petite Chevre (3:50)
02. Sur La Trace Des Fées (4:48)
03. Le Nain De Stanislas (5:45)
04. Jour Apres Jour (3:09)
05. Ode A Emile (3:03)
06. Ego Et Deus:
      a. Ego Et Deus (4:07)
      b. J'irai dormir plus loin que ton sommeil (4:11)
      c. Aurélia (2:54)
      d. Les Noces (6:28)
07. Le Marchand Des Planetes (4:17)
Total Time: (42:32)43 21

Recorded at Studios des Dames, Paris
Producer, Management: Ange, Philips, J.C. Pognant
Engineer: Henri Lousteau, Paul Houdebine, Jean Louis Labro
Illustration [Illustration Intérieure]: Philippe Umbdenstock
Artwork: Philippe Huart
Sleeve [Pochette Exterieure Et Graphisme]: Philippe Huart

Skupina:
Christian Décamps - lead vocals, piano, Hammond, harpsichord
Jean-Michel Brézovar - Electric & 12-string guitars, mandolin, flute, backing vocals
Francis Décamps - Viscount organ, celesta, backing vocals
Gérard Jelsch - drums, percussions
Daniel Haas - bass, Classical guitar
Hosté:
Henry Lovstav - violin (01)
Eric Bibonne - child voice (06)
Michel Lefloch - Bernard L'Hermite voice (08)
Diskografie Au-dela Du Délire
Vyšlo 1974, Philips, 6325 037 (France)
CD Philips, 842 239-2 (France)
CD 1990, Philips, PPD-3096 (Japan)
CD 2013, Mercury, UICY-75467 (Japan) 24-bit remaster: Kenji Yoshino

Seznam skladeb:
01. Godevin le Vilain (2:57)
02. Les longues nuits d'Isaac (4:10)
03. Si j'étais le Messie (3:00)
04. Balade pour une orgie (3:22)
05. Exode (5:00)
06. La bataille du sucre (inclus: La colere des dieux) (6:30)
07. Fils de lumiere (3:20)
08. Au-dela du délire (8:20)
Total Time: (37:53)

Producer: Claude Bibonne
Engineer: Henri Lovstav
Artwork, Cover [Outside]: Philippe Huart

Skupina:
Francis Décamps - organ special effects, Mellotron, vocals
Christian Décamps - lead vocals, piano, Hammond
Gérard Jelsch - drums, percussion
Jean-Michel Brézovar - guitar, flute, vocals
Daniel Haas - bass, acoustic guitar
Hosté:
Diskografie Le Cimetiere Des Arlequins
Vyšlo 1973, Philips, 6325 037 (France)
CD 1988, Philips, 842238-2 (France)
CD 2013, Mercury, UICY-75466 (Japan) 24-bit remaster: Kenji Yoshino

Seznam skladeb:
01. Ces Gens-La (4:47)
02. Aujourd'hui C'est La Fete Chez L'Apprenti-Sorcier (3:25)
03. Bivouac - 1ere Partie (5:32)
04. L'Espionne Lesbienne (2:52)
05. Bivouac Final (3:02)
06. De Temps En Temps (4:08)
07. La Route Aux Cypres (3:18)
08. Le Cimetiere Des Arlequins (8:46)
Total Time: (35:50)

Recorded at Studios Des Dames, Paris, at Studio Hérouville
Management [Manager]: J.C. Pognant
Engineer: Henri Loustau, Jean-Louis Labro
Crew [Road Manager]: D. Schrieke, M. Le Floch
Art Direction: Claude Bibonne
Artwork: Jacques Wyrs
Photography: C. Delorme, J. Aubert
Other [Consultant Presse]: Roger Frey

Skupina:
Christian Décamps - Lead Vocals, Hammond, Piano
Daniel Haas - Bass Guitar
Francis Décamps - Organ Special Effects
Gérard Jelsch - Drums, Percussion
Jean-Michel Brézovar - Electric & Acoustic Guitars, Flute, Vocals
Hosté:
Diskografie Caricatures
Vyšlo 7. června 1972, Philips, Éditions Chappell, 6332 066 (France)
Reissued 2011, Musea, FGBG 4201
CD 1989, Disques Marianne, 81703-2 (France)
CD 2009, Musea, FGBG 2112 (France)

Seznam skladeb:
01. Biafra 80 (Introduction) (3:50)
02. Tels Quels (6:55)
03. Dignité (9:35)
04. Le Soir Du Diable (4:32)
05. Caricatures (12:46)
06. Biafra 80 (Final) (2:22)
Total Time (41:00)

Recorded at Studio Davout, Editions Chappell
Producer: Philips, Claude Bibonne
Management [Manager]: J.C. Pognant
Engineer: René Ameline
Photography: C. Delorme


Skupina:
Serge Cuenot - Guitars
Jean-Claude Potin - Drums
Laurent Sigrist - Bass
Michaël de Potter - Keyboards
Frédéric Cuenot - Guitars
Hosté:
Diskografie Debout Sous le Ciel
Vyšlo 30. dubna 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Chaos (4:56)
02. Ienissei (5:35)
03. 1 pull 2 packs (3:14)
04. Pas net (3:48)
05. Gitane (3:58)
06. Dieu et Moi (6:00)
07. Prisonnier de mes rêves (4:32)
08. L'amour en 5 actes (8:22)
Total Time: (00:00)
Recorded at Studio MDS
Mixed: S. Cuenot
Mixed Assistant: Didier Weiss, Soundwizard INDE
Illustrations: Babtiste Tassin
Infografie: NAthalie Francisco


Skupina:
Caroline Crozat - Vocals
Christian Decamps - Keyboards, Vocals
Francis Decamps - Keyboards, Vocals
Tristan Decamps - Piano, Accordion, Vocals
Serge Cuenot - Guitars
Hassan Hajdi - Guitars
Daniel Haas - Bass, Guitars
Laurent Sigrist - Bass
Thierry Sidhoum - Bass
Fabrice Bony - Drums
Jean-Claude Potin - Drums, Percussion
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Hervé Rouyer - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Trianon 2020 - Les 50 Ans
Vyšlo 13. listopadu 2020, Art Disto, ART DVD 6 (France)

Seznam skladeb:
CD 1 (66:08)
01. Caricatures (narration) (1:43)
02. Le chien, la poubelle et la rose (ouverture) (2:20)
03. Dignité (4:58)
04. Le soir du diable (5:22)
05. Fils de lumiere (4:55)
06. Les longues nuits d'isaac (3:50)
07. Sur la trace des fées (5:19)
08. Ode a emile (3:31)
09. Réveille-toi! (5:25)
10. Capitaine Coeur de Miel (18:36)
11. Vu d'un chien (10:09)
CD 2 (49:05)
01. La gare de troyes (4:24)
02. La pour personne (5:00)
03. Fou! (0:08)
04. Crever d'amour (prélude) (9:40)
05. Le ballon de billy (6:52)
06. Quasimodo (8:24)
07. La voiture a eau (4:11)
08. Le reve est a rever (6:17)
09. Collines roses (4:09)
CD 3 (38:44)
01. A l'ombre des pictogrammes / La colere des dieux (instrumental) (10:21)
02. L'autre est plus précieux que le temps (3:22)
03. Ces gens-la (7:24)
04. Hymne a la vie (17:37)
Total Time: (153:57)


Skupina:
Christian Decamps - Vocals, keyboards, Guitar, Percussion
Tristan Decamps - Keyboards, Vocals, Choirs, Programming
Hassan Hajdi - Guitars, Choirs
Caroline Crozat - Vocals, Choirs, Percussion
Thierry Sidhoum - Bass, Vocals, Choirs
Benoit Cazzulini - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Escale Heureuse
Vyšlo 19. července 2019, Art Disto, ART DVD 5 (France)

Seznam skladeb:
01. L'autre est plus Precieux que le Temps (3:29)
02. Aujourd'hui, C'est la Fete chez l'Apprenti Sorcier (5:20)
03. Jour de Chance Pour un Poete en Mal de Rimes (9:28)
04. La Gare de Troyes (4:54)
05. Sens et Jouissances (7:07)
06. Les Lorgnons (4:50)
07. Nancy-Jupiter a la Nage (Prologue & Odyssee) (17:54)
08. Heureux (3:24)
09. Chante N'Importe Quoi (11:45)
10. Harmonie (8:17)
11. Ballade Pour une Orgie (3:37)
12. Vu d'un Chien (9:00)
13. Capitaine Oeur de Miel (20:39)
14. Ces Gens-la (7:59)
Total Time: (117:43)

Recorded live at the Salle Poirel, Nancy, France 5/18/19

Skupina:
Hosté:
Diskografie Harfleur... Quelques Pétales
Vyšlo 2017, Un Pied Dans la Marge, PDM25

Seznam skladeb:
01. Le Soir du Diable (5:16)
02. Aujourd'hui C'Est La Fete Chez L'Apprenti Sorcier (4:22)
03. Les Dessins Animés (3:24)
04. Fou (6:20)
05. Fruits D'Homme (5:40)
06. Capitaine Coeur de Miel (17:39)
07. Blériot (7:16)
08. Jeux d'Enfants (5:32)
09. Sauvage (5:25)
10. Quasimodo (9:12)
Total Time: (53:34)

CD Un Peid Dans la Marge PDM25 (France 2017)
Excerpts from a concert on November 5, 2016
Extraits du concert enregistré a Harfleur le 5 novembre 2016 lors des 12emes Rencontres Angéliques
Recorded: Patcho Menard-Lamhandaz
Mixed, Mastered: Ben Cazzulini

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Semi-acoustic Guitar, Keyboards, Accordion
Tristan Decamps - Vocals, Keyboards
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoun - Bass
Ben Cazzulini - Drums
Hosté:
Diskografie Emile Jacotey Résurrection Live
2CD/DVD, vyšlo 2015, Art Disto (France)

Seznam skladeb:
CD 1: (61:48)
01. Bele Bele Petite Chevre (4:08)
02. Sur La Trace des Fées (6:33)
03. Le Nain de Stanslas (5:07)
04. Jour Apres Jour (5:48)
05. Innocents les Mains Sales (3:44)
06. Gustave et Lucy (7:31)
07. Le Bouseux (3:08)
08. Ego et Deus (5:58)
09. J'lrai Dormir Plus Loin Que Ton Sommeil (6:10)
10. Aurélia (3:21)
11. Les Noches (10:16)
      a. Cérémonial
      b. Hymnénée
      c. Gigue
CD 2: (42:59)
01. Paralleles Amoureuses (3:19)
02. Le marchand de Planetes (8:35)
03. Ode A Emile (8:20)
04. Fils De Lumiere (4:12)
05. Tueuse A Gages (Gâchette Surprise) (4:30)
06. A L'Ombre des Pictogrammes (6:55)
07. La Colere Des Dieux (Apocalypso) (7:08)
Total Time CDs: (1:44:47)
DVD: Live 2014 (1:51:36)

Recorded live at the 11th Ange Convention at the Emile Fair, Emile Étangs, Saint-Bresson, Haute-Saône, France June 7. 2014 and June 8. 2014
DVD includes a photo gallery
Co-producer: Christian Décamps, Un Pied Dans La Marge
Mastered: Paul Kiss
Illustration: Phil Umbdenstock

Skupina:
Christian Decamps - Vocals
Tristan Decamps - Keyboards, Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Caroline Crozat - Vocals, Chorus
Benoît Cazzulini - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Escale A Ch'tiland
2CD/DVD, vyšlo 2011, Artdisto ART DVD 3 (France)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Ces gens la (5:56)
02. Le cimetiere des Arlequins (8:20)
03. Les yeux d'un fou (4:22)
04. Le reve est a rever (6:20)
05. Le marchand de planete (7:37)
06. Sur la trace des fées (5:32)
07. Les eaux du Gange (5:23)
08. Neuf heures (5:31)
09. Les collines roses (3:58)
10. Le Vieux de la Montagne (7:52)
11. Couleurs en colere (7:54)
Total Time: (68:50)
CD 2
01. Les enfants du hasard (6:29)
02. Capitaine cour de miel (19:34)
03. Hors-la-loi (5:21)
04. L'oil et l'ouie (7:07)
05. Hymne a la vie (12:49)
06. Shéhérazade (4:29)
Total Time: (55:49)
DVD
01. Ces gens-la
02. Le cimetiere des arlequins
03. Les yeux d'un fou
04. Le reve est a rever
05. Le marchand de planetes
06. Sur la trace des fées
07. Les eaux du Gange
08. Neuf heures
09. Fou
10. Le vieux de la montagne
11. Couleurs en colere
12. Les enfants du hasard
13. Capitaine cour-de-miel
14. Hors-la-loi
15. L'oil et l'ouie
16. Hymne a la vie
17. Shéhérazade
18. Le ballon de Billy
19. Ode a Emile
Total Time: (136:44)
Bonus features:
01. Le pied en coulisses (Documentary) (19.31)

Recorded at Théâtre Sébastopol de Lille, March 19, 2010

Skupina:
Benoit Cazzulini - Drums, Percussion
Caroline Crozat - Vocals, Chorus
Christian Decamps - Lead Vocals, Acoustic Guitar, Piano
Tristan Decamps - Keyboards, Vocals
Hassan Hajdi - Guitars, Vocals
Thierry Sidhoum - Bass
Hosté:
Diskografie Souffleurs De Vers Tour
Vyšlo 14. dubna 2009, Un Pied Dans la Marge, 3142112

Seznam skladeb:
CD:
01. Tous Les Boomerangs Du Monde (4:39)
02. La Gare De Troyes (4:48)
03. Exode (5:00)
04. Dieu Est Un Escroc (9:02)
05. La Bete (8:09)
06. Aurélia (3:40)
07. Nouvelles Du Ciel (4:55)
08. Coupée En Deux (7:04)
09. Je Travaille Sans Filet (7:20)
10. Souffleurs De vers (Le film) (19)
Total Time: (53:34)

DVD Extra:
01. Tous Les Boomerangs Du Monde
02. La Gare De Troyes
03. Exode
04. Dieu Est Un Escroc
05. La Bete
06. Aurélia
07. Nouvelles Du Ciel
08. Coupée En Deux
09. Je Travaille Sans Filet
10. Saga
11. Ode A Emile
12. Souffleurs De Vers (Synopsis)
13. Souffleurs De Vers (Le Film)
14. Bonus - Les Beaux Restes Saga (Version Longue)
15. Bonus : Les noces - Quasimodo
16. Galerie Photos

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards, Acoustic Guitar
Hassan Hajdi - Guitars
Tristan Decamps - Keyboards, Vocals
Caroline Crozat - Vocals
Hervé Rouyer - Drums
Thierry Sidhoum - Bass
Gilles Pequignot - Violin (1 04), Flute (2 02)
Claude Chouchou Demet - Acoustic Guitar (1 07), Guitars (2 11)
Daniel Haas - Bass (1 08,09,10)
Guénolé Biger - Drums (1 08,09), Percussion (1 10)
Jean-Marc Miro - Vocals, Acoustic Guitar (2 04)
Francis Lalanne - Vocals (2 03)
Jean-Pascal Boffo - Guitars (2 11)
Manu - Tablas (2 04)
Serge Doudou Cuenot - Guitars (2 09,11)
Norbert Krief - Guitars (2 11)
Chraz - Présentation
Hosté:
Diskografie Zenith An II
Vyšlo 2007, Musea Records, FGBG 4730.AR

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Nonne assistante a personne a Tanger (10:12)
02. Ethnies (3:53)
03. Le ballon de Billy (7:42)
04. Adrénaline (7:06)
05. Jusqu'ou iront-ils? (8:49)
06. Culinaire Lingus (5:38)
07. Virgule (3:04)
08. Ode a Emile (3:30)
09. Sur la trace des fées (5:08)
10. Au-dela du délire (8:59)
11. Le bal des Laze (7:11)
CD 2:
01. Lola Bomembre (sketch) (2:32)
02. On sexe (8:32)
03. Shéhérazade (4:32)
04. Si j'etais le Messie (5:54)
05. Prélude (3:12)
06. Cadavre exquis (12:18)
07. Présentation (3:53)
08. Docteur Man (4:00)
09. Vu d'un chien (8:14)
10. Ces gens-la (6:35)
11. Autour d'un cadavre exquis (11:19)
Total Time: (142:13)

Recorded live at Zenith de Paris on 13 Octobre 2002

Skupina:
Christian Décamps - Vocals, Keyboards and Acoustic Guitar
Benoit Cazzulini - Drums
Caroline Crozat - Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Thierry Sidhoum - Bass
Tristan Décamps - Vocals and Keyboards
Hosté:
Diskografie Le Tour De La Question
Vyšlo 2007, Art Disto, 3123242
Wagram Music/Bleen Records 3123242 (digipack CD album + bonus DVD)

Seznam skladeb:
CD: 01. Aujourd'hui C'est La Fete Chez L'Apprenti Sorcier (5:00)
02. Le Couteau Suisse (3:58)
03. Histoires D'outre Reve (10:37)
04. Vu D'Un Chien (6:40)
05. Si J'étais Le Messie (4:31)
06. Jour Apres Jour (6:41)
07. Entre Foutre Et Foot (3:00)
08. Harmonie (7:20)
09. Le Coeur A Corps (5:03)
10. Le Chien, La Poubelle Et La Rose (8:53)
11. Ces Gens-La (6:07)
DVD:
01. Caricatures (poeme) ()
02. Le couteau suisse ()
03. Aujourd'hui c'est la fete chez l'apprenti sorcier ()
04. Ricochets ()
05. Histoires d'outre reve ()
06. Vu d'un chien ()
07. Si j'étais le Messie ()
08. Jour apres jour ()
09. Entre foutre et foot ()
10. Harmonie ()
11. Le cour a corps ()
12. Le ballon de Billy ()
13. Gag (parodie de "L'été indien") ()
14. Jazzouillis ()
15. Fils de lumiere ()
16. Le chien, la poubelle et la rose ()
17. Ces gens-la ()
Bonus:
01. Quasimodo ()
02. Capitaine Cour de Miel ()
+ diaporama ()
Total Time: (00:00)

Enregistré en concert au Mix Festival (Vielsalm - Belgique) le 12 Novembre 2005

Skupina:
Jean Michel Brezovar - Solo Guitar, Acoustic Guitar
Daniel Haas - Bass Guitar
Gerald Jelsch - Drums, Percussion
Christian Decamps - Organ Hammond, Piano
Francis Decamps - Organ Special Effects
Hosté:
Diskografie En Concert - Par les Fils De Mandrin Millésimé 77
Vyšlo 2003, Musea, FGBG 4542.AR (2003)
CD 2006, Musea, FGBG 4542.AR - with bonus tracks

Seznam skladeb:
01. Par les Fils De Mandrin (6:08)
02. Au Cafe Du Colibri (3:45)
03. Ansi S'en Ira La pluie (10:03)
04. Autour Du Feu (3:53)
05. Saltimbanques (4:27)
06. Des Yeux Couleur D'enfant (4:07)
07. Atlantis Les Geants Del La Feme Lune (8:08)
08. Hymne A La Vie (12:26)
      a) Cantique
      b) Procession
      c) Hymne
Bonus Tracks on Musea reissue (2006):
09. Exode (4:43)
10. Le Vieu De La Montagne (11:19)
Total Time: (00:00)

Enregistré les 25 et 26 mai 1977 au Palais des Sports, Porte de Versailles, Paris

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards, Acoustic Guitars
Francis Decamps - Keyboards, Backing Vocals, Vocals (07)
Jean-Michel Brezovar - Guitars, Backing Vocals
Daniel Haas - Bass
Jean-Pierre Guichard - Drums
Hosté:
Diskografie Tome 87
Vyšlo 2002, Black Widow Records, BWR 061 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Le Chien, La Poubelle Et La Rose (1:14)
02. Aujourd'hui, C'Est La Fete Chez L'Apprenti-Sorcier (3:16)
03. Exode (4:25)
04. Les Longues Nuits D'Isaac (4:00)
05. Sur La Trace Des Fées (4:47)
06. Le Nain De Stanislas (5:47)
07. Tout Feu, Tout Flamme (4:40)
08. Ode A Emile (3:30)
09. Fils De Lumiere (4:17)
10. Le Cimetiere Des Arlequins (11:24)
11. Hymne A La Vie (10:02)
Total Time: (56:44)

Recorded live in Paris October 1987

Skupina:
Christian Decamps - Keyboards, Vocals
Tristan Decamps - Keyboards, Vocals
Hassan Hajdi - Guitars
Hervé Rouyer - Drums, Percussion
Thierry Sidhoum - Bass
Hosté:
Diskografie Rêves Parties
2CD, vyšlo 2000, M10, 156362 (France)
2CD 2006, Musea, FGGB 4613 AR (France)

Seznam skladeb:
01. Les Piranhas (3:50)
02. Approximatif Univers (5:51)
03. Que Deviennent Les Héros? (3:53)
04. Nocturnes (2:54)
05. L'Orchestre (2:13)
06. 3eme Étoile A Gauche (4:45)
07. Quasimodo (13:56)
08. Les Nénuphars (5:08)
09. Le Sexe Des Anges (6:21)
10. Selon Socrate Et Copernic (6:03)
11. Devine! (4:37)
12. A Bientôt Sur La Vie! (6:06)
13. Bilboquet (6:40)
14. Le Reve Est A Rever (6:04)
15. Présentation (2:58)
16. Le Soir Du Diable (5:00)
17. Fou (6:03)
18. Caricatures (Poeme) (1:45)
19. Tout Bleu (11:36)
20. Godevin Le Vilain (3:24)
21. Hymne A La Vie (12:17)
Total Time: (00:00)

Producer: Jérôme Bouvier
Mastered: Frédéric Marin
Photography: Marc Porral, Philippe Szeferowicz, Christian Montajol, Jean-Claude Fourez, Patricia De Gorostarzu

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards
Francis Decamps - Keyboards, Voice
Jean-Michel Brezovar - Guitars
Gérard Jelsh - Drums, Percussion
Daniel Haas - Bass
Hosté:
Diskografie A ... Dieu
Vyšlo 1996, Sergent Major Company, 992 005 (France)

Seznam skladeb:
01. Godevin Le Vilain (3:16)
02. Les Longues Nuits D'Isaac (4:04)
03. Si J'Etais Le Messie (3:30)
04. Ballade Pour Une Orgie (3:41)
05. Exode (4:55)
06. La Bataille Du Sucre (7:46)
07. Fils De Lumiere (4:07)
08. Aurélia (3:16)
09. Le Vieux De La Montagne (8:53)
10. Hymne A La Vie (12:15)
Total Time: (00:00)
Recorded live in Lille and Mulhouse May 1995

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards
Francis Decamps - Keyboards, Voice
Jean-Michel Brezovar - Guitars
Gérard Jelsh - Drums, Percussion
Daniel Haas - Bass
Hosté:
Diskografie Rideau!
Vyšlo 1995, Phonogram, 8805-2 (France)

Seznam skladeb:
01. Au Dela Du Delire (7:30)
02. La Gare De Troyes (4:28)
03. La Pour Personne (4:46)
04. Saga (5:35)
05. Reveille-Toi! (6:40)
06. Sur La Trace Des Fees (4:45)
07. Ode A Emile (2:52)
08. Le Ballon De Billy (5:55)
09. Aujourd'hui C'est La Fete Chez L'apprenti-Sorcier (3:11)
10. Le Soir Du Diable (4:54)
11. Le Cimetiere Des Arlequins (9:33)
12. Vu D'un Chien (9:00)
13. Ces Gens-la (5:30)
Total Time: (00:00)

Recorded live in Lille and Mulhouse May 1995
Illustration, Cover: Phil Umbdenstock
Other [Design]: J-Phi & Louis
Photography: Christian Montajol, Fabrice Liebart, Serge Martinez

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards
Jean-Michel Brezovar - Guitars
Francis Decamps - Keyboards, Vocals
Gérard Jelsh - Drums, Percussion
Daniel Haas - Bass
Hosté:
Diskografie Un P'tit Tour Et Puis S'En Vont
2CD, vyšlo 1995, ADN Music, ADN0195 (France)

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Ouverture: Rituel / Retour Aux Sources (1:30)
02. Godevin Le Vilain (3:07)
03. Les Longues Nuits D'Isaac (4:00)
04. Si J'étais Le Messie (3:16)
05. Ballade Pour Une Orgie (3:10)
06. Exode (4:50)
07. La Bataille Du Sucre (7:50)
08. Fils De Lumiere (3:45)
09. Au-Dela Du Délire (7:30)
10. La Gare De Troyes (4:28)
11. La Pour Personne (4:46)
12. Saga (5:35)
13. Réveille-Toi! (6:40)
14. Aurélia (3:04)
Disc 2
15. Sur La Trace Des Fées (4:45)
16. Ode A Emile (2:52)
17. Le Ballon De Billy (5:55)
18. Le Vieux De La Montagne (8:20)
19. Aujourd'hui, C'Est La Fete Chez L'Apprenti-Sorcier (4:10)
20. Le Soir Du Diable (4:54)
21. Le Cimetiere Des Arlequins (9:33)
22. Vu D'Un Chien (9:00)
23. Hymne A La Vie (11:20)
24. Ces Gens La (5:30)
Total Time: (00:00)

Recorded live in Lille and Mulhouse May 1995

Skupina:
Christian Decamps - Vocals, Keyboards
Francis Decamps - Keyboards, Vocals
Jean-Michel Brezovar - Guitars, Flute
Gérard Jelsh - Drums, Percussion
Daniel Haas - Bass
Jean-Claude Rio - Rhythmic Guitar (1970)
Patrick Kachanian - Bass, Flute (1970)
Hosté:
Diskografie Ange En Concert 1970-1971
2LP, vyšlo 1978, RCA, PL 37153 (France)
CD 1994, Réédition Spalax
CD 1996, Muséa

Seznam skladeb:
01. Zup (2:56)
02. Atome (17:06)
03. Opus 69 (3:03)
04. Présentation (0:36)
05. Général Machin (3:12)
06. Assis sur l'Univers (8:20)
07. Professeur Flouze (4:22)
08. Messaline (3:14)
09. Cauchemar (6:46)
10. Prophétie (22:34)
Total Time: (00:00)


Dvojité živé album původně vydané v roce 1978 proti vůli skupiny obsahující úryvky z prvních koncertů. Vyšlo na RCA.

Skupina:
Jean-Michel Brezovar - Guitars, Vocals
Daniel Haas - Bass, Guitars
Christian Decamps - Keyboards, Vocals
Francis Decamps - Keyboards, Vocals
Jean-Pierre Guichard - Drums
Hosté:
Diskografie Live 1977 - Tome VI
Vyšlo 1977, CD Media 7

Seznam skladeb:
01. Fils De Lumiere (4:32)
02. Les Longues Nuits d'Isaac (4:27)
03. Ballade Pour Une Orgie (4:38)
04. Ode a Emile (3:45)
05. Dignité (15:51)

06. Le Chien, La Poubelle Et La Rose (previously unreleased) (13:12)
07. Sur La Trace Des Fées (5:10)
08. Hymne A La Vie: Cantique (5:22)
09. Hymne A La Vie: Procession (5:22)
10. Hymne A La Vie: Hymne (3:00)
11. Ces Gens-La (6:02)
Total Time: (71:24)


Zpět
Ange 1975Ange 1977Ange 1981

Ange 2020

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.tristandecamps.com/
https://jazzrocksoul.com/artists/ange/
https://zikworld.wordpress.com/2012/04/10/e-story-ange/
https://classicrock80.wordpress.com/2019/04/08/2290/
http://ledeblocnot.blogspot.com/2019/04/rip-robert-robby-defer-1955-2019-par.htmlProgressRock Nahoru
Made by 
©  4.2.2023 
Menu Poslední změna: 4.2.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©