10cc - britská legenda     
           
                  
                     10cc je významná britská art rocková a pop kapela, která ve své tvorbě klade především důraz na novátorský zvuk a aranžmá. Její zakládající členové Graham Gouldman, Eric Stewart, Kevin Godley a Lol Creme byli a dodnes jsou žádanými studiovými hráči a producenty. Kritikové viděli 10cc jako skupinu dvou tváří. V podstatě skupina 10cc představovala ideální propojení dvou skladatelských dispozic. Zatímco Graham Gouldman a Eric Stewart uměli skládat výrazné popové hity a více přístupné písně (v 60. letech pro Mindbenders, Hollies, Herman’s Hermits či Yardbirds), Kevin Godley a Lol Creme skupinu táhli k více uměleckému vyjádření, byli experimentátorskou polovinou 10cc, která neměla za cíl žebříčkové hity. Všichni jsou zkušení multi-instrumentalisté, zpěváci, autoři a producenti, každý mohl působit přesvědčivě jako sólový zpěvák, což vedlo k příznivým srovnáváním s The Beatles. Kapela dosáhla největšího komerčního úspěchu v roce 1970.

V roce 1995 člen skupiny Eric Stewart prohlásil v rozhovoru pro BBC:
"Na jméno přišel Jonathan King. jednou prohlásil, že měl sen noc předtím, než přišel do Manchesteru poslouchat Donnu. A uviděl dav před Wembley Stadium nebo Hammersmith Odeon, nebo něco podobného, že a řekl, "10cc nejlepší skupina na světě". A my na to... dobře, to zní skvěle, budeme si říkat 10cc. Takže tak nějak to přišlo."

Tři ze zakládajících členů 10cc byli přátelé z dětství z oblasti Manchesteru. Jako chlapci se Godley a Creme znali, Gouldman a Godley pak navštěvovali stejnou střední školu, a jejich hudební nadšení je přivedlo k hraní pro místní pobočku Jewish Lads' Brigade (národní mládežnická židovská organizace).

Wayne Fontana & The Mindbenders
Wayne Fontana & The Mindbenders v roce 1965. Zleva: Wayne Fontana, Ric Rothwell, Eric Stewart a Bob Lang,
Během roku 1963 všichni čtyři byli členy některých skupin rozmáhající se manchesterské beatové scény. Creme a Gouldman pravidelně zkoušeli se svými kapelami THE SABRES (Creme) a THE WHIRLWINDS (Gouldman). Brian Franks, člen SABRES, představil svého bratrance Godleye Cremeovi, který se s ním okamžitě spřátelí. Skupina THE SABRES debutovala v rove 1960 v manchesterském mládežnickém klubu v Heaton Park. Stewart působí ve skupině JERRY LEE & THE STAGGERLEES.

V roce 1964 Eric Stewart nastupuje k Wayne Fontanovi do skupiny THE MINDBENDERS, která dosáhne v UK i v USA úspěchu s hity jako "The Game Of Love" a "Um Um Um Um Um Um". Když Fontana opustil kapelu v říjnu 1965, ze skupiny se stali jednoduše jen Mindbenders a Stewart se stal jejich hlavním vokalistou. Kapela zaznamenala hit "A Groovy Kind Of Love" (vyšel v prosinci 1965) a v roce 1967 se mihli ve filmu "To Sir, With Love" s písněmi "It's Getting Harder All the Time" a "Off And Running." V říjnu 1967 napsal Gouldman píseň "Schoolgirl" pro LP desku skupiny The Mindbenders - "With Woman In Mind", která vyšla také na singlu, ale britská stanice BBC zakázala pro její dvojsmyslný text. V březnu 1968 se pak Gouldman načas připojil ke Stewartovi v Mindbenders, kde nahradil basistu Boba Langa a zahrál si i na na některých turné. Gouldman napsal v podstatě tři poslední singly kapely kromě "Schoolgirl" (listopad 1967) také "Uncle Joe the Ice Cream Man" (srpen 1968). Ale singy se neumístily v žebříčku a Mindbenders se rozpadli po krátkém turné po Anglii v listopadu.

Godley a Creme začínají na umělecké škole studovat grafický design. Jejich první zaznamenaná spolupráce se odehrála v roce 1964, The Whirlwinds když Gouldmanova kapela THE WHIRLWINDS podepisuje smlouvu se značkou HMV a vydává neúspěšnou cover verzi písně Buddyho Hollyho "Look At Me" spolu s Cremeovou skladbou "Baby Not Like Me" na B-straně singlu. THE WHIRLWINDS pak měnili členy a jméno, až v roce 1965 zpěvák a kytarista Gouldman zakládá skupinu THE MOCKINGBIRDS s Kevinem Godleyem za bicími, basistou Bernardem Basso. Podepisují smlouvu se značkou Columbia a začínají pravidelně vystupovat jako zahřívací kapela v TV programu britské společnosti BBC "Top Of The Pops", vysílaného z Manchesteru. Gouldmanovu první skladbu pro skupinu "For Your Love", kterou napsal v době přestávky na oběd, když pracoval v obchodě s pánskými oděvy Bargains Unlimited v Salfordu, Columbia odmítne, ale píseň se později stane hitem v podání skupiny Yardbirds. The Mockingbirds vydávají v letech 1965-1966 sérii pěti propadákových singlů. Kytarista v obou sestavách The Whirlwinds a The Mockingbirds byl třebas Stephen Jacobson, bratr známého spisovatele Howarda Jacobsona.

V únoru 1966 se Gouldman opět pokouší o sólovou kariéru. Podepisuje smlouvu s firmou Decca a bez úspěchu vydává singl "Stop Or Honey I'll Be Gone". Debutuje u značky Decca se skladbou "Stop! Stop! Stop!" a s Conií Francis píše píseň do filmu "When The Boys Meets The Girls". Pro Wayneho Fontanu zkomponuje skladbu "Pamela Pamela", založenou na myšlence jevištní realizace, v produkci dvojice Godley & Creme.

The Mockingbirds
The Mockingbirds - Bernard Basso, Graham Gouldman, Kevin Godley, Steve Jacobsen
V červnu 1967 se Godley a Creme sešli a nahráli ojedinělý singl ("Seeing Things Green" b/w "Easy Life" u britské CBS) pod názvem "The Yellow Bellow Room Boom". Další Gouldmanův singl z roku 1967 "Bony Maronie At The Hop" v podání studiového seskupení Manchester Mod propadne. V roce 1968 Gouldman podepisuje novou smlouvu s labelem RCA, ale ani tři singly, ani album The Graham Gouldman Thing, nahrané ve společné produkci s Johnem Paulem Jonesem (pozdějším členem Led Zeppelin), se do žebříčku neprobojují. Gouldman načas nahradil Boba Langa ve skupině The Mindbenders a v srpnu pro ně píše poslední singl "Uncle Joe, The Ice Cream Man".

Ještě v posledních dnech Mindbenders Stewart začal nahrávání nového materiálu na domesnímek v Inner City Studios ve Stockportu, které tehdy vlastnil Peter Tattersall, bývalý tour manažer pro skupinu Billy J. Kramer and the Dakotas. V červenci 1968 nastoupil Stewart u Tattersalla jako partner ve studiu, kde mohl nadále zdokonalovat své dovednosti zvukového technika. V říjnu 1968 se pak studio přestěhovalo do větších prostor a přejmenovalo se na Strawberry Studios podle písně THE BEATLES "Strawberry Fields Forever". V roce 1969 Gouldman, který byl stále více poptáván jako skladatel, než jako umělec, začal také využívat Strawberry Studios k nahrávání dema písní, které napsal pro Marmalade. Ke konci roku se ale už i stal finančním partnerem ve studiu.

Vlivem popsaných události výše se stalo, že v roce 1969 všichni čtyři budoucí zakládající členové 10cc spolupracovali pravidelně ve Strawberry Studios. Během roku 1969 Godley a Creme, kteří pro nakladatelství Pan Books navrhovali vystřihovánky podle filmů jako "The Railway Children" a "The Charge Of The Light Brigade", podepisují v tomto roce novou smlouvu na studiové nahrávání s teprve krátce trvající značkou Marmalade Records patřící bývalému manažerovi skupiny YARDBIRDS Giorgiovi Gomelskému. Na šéfa Giorgio Gomelskeho zapůsobil falsettový hlas Godleyho a nabídl jim rovnou nahrávací smlouvu. Gomelsky plánoval uvést na trh tuhle dvojici Godley & Creme jako duo ve stylu Simon & Garfunkel. A tak pod jménem FRABJOY AND THE RUNCIBLE SPOON v září 1969 Godley & Creme nahráli některé skladby ve Strawberry Studios se Stewartem na kytaru a Gouldmanem na basu - poprvé se tak střetávají budoucí členové 10cc. Píseň "I'm Beside Myself" b/w "Animal Song" byla vydána jako singl pod hlavičkou Frabjoy and Runcible Spoon, ale plány na budoucí album téhle formace trochu vzaly za své, když Marmalade došly finanční prostředky. Sólové skladby od Godley a Gouldmana, ale (včetně účasti Stewarta a Creme) vyšly v roce 1969 u Marmalade Records na výběrovém albu 100 Proof. Gouldmanova skladba byla "The Late Late Mr.", o rok později se Godleyho píseň "To Fly Away" objevila jako "Fly Away" na debutové albu Hotlegs "Thinks: School Stinks".

Gouldman si mezitím udělal jméno jako úspěšný skladatel, když napsal pro Yardbirds písně "Heart Full of Soul", "Evil Hearted You" a "For Your Love", které sklízejí úspěch. Hollies udělají hity z jeho skladeb "Bus Stop" a "Look Through And Window" a Herman's Hermits jsou slavní s vícero Gouldmanovými kompozicemi včetně "No Milk Today", "East West" a "Listen People".

Gouldman pak tráví nějakou dobu v New Yorku jako skladatel pro producentský tým Kasenatz-Katz, který tvořili Jerry Kasenetz a Jeff Katz jako Super K Productions, specializující se na "bubblegum music" pro teenagery. Mnohé skladby pro tyto producenty byly zaznamenány ve Strawberry Studios a byly většinou nahrány rozličnými kombinacemi budoucími členy 10cc. Pod jménem OHIO EXPRES složil a nazpíval skladbu "Sausalito (Is The Place To Go)", která vyšla v červenci 1969 a stala se č. 86 v US hitparádě. Tahle skladba představovala vlastně Gouldmana jako sólistu při zpěvu i v nástrojovém obsazení bez podpory ostatních tří budoucích členů 10cc. V prosinci 1969 Kasenetz a Katz souhlasili s Gouldmanovým návrhem, aby pracovali výhradně ve Strawberry Studios, než aby trávili většinu času cestováním mezi Stockportem, Londýnem a New Yorkem. Gouldman a Stewart zavolali pro výpomoc na nahrávání i Godleye a Cremea. Gouldman přesvědčil producentský pár, aby všechny tyto dvou minutové songy napsali, nahráli a vyprodukovali on a jeho tři kolegové, Stewart, Godley a Creme, a to za zlomek nákladů bez pronájmu dalších studiových hudebníků. Kasenetz a Katz si pak objednali studio na celé tři měsíce. A budoucí členové 10cc tak rozbíhají maratón skládání, produkování a nahrávání desek, které vycházejí po celém světě pod rozličnými jmény. Kevin Godley vzpomíná:
"Udělali jsme spoustu skladeb ve velmi krátké době - byli jsme opravdu jako stroj. Dvacet písní během asi dvou týdnů - spousta blbostí skutečně - opravdový odpad. Použili jsme k tomu i vokály, všechno - to šetřilo naše peníze. Dokonce jsme dělali i ženské vokály.
Toto tříměsíční experimentování pak přineslo řadu písní, které se objevily pod různými jmény kapel ve vlastnictví dua Kasenetz-Katz, včetně "There Ain't No Umbopo" pod CRAZY ELEPHANT, "When He Comes" pro Fighter Squadron a "Come On Plane" od Silver Fleet (kde všechny tři hlasy nazpíval Godley), "Susan's Tuba" jako FREDDIE & THE DREAMERS (který se stal monstrózním hitem ve Francii a představoval vokály od Garrity Freddie, navzdory některým tvrzením, že to nazpíval Gouldman). Napsali také píseň "Have You Ever Been To Georgia", která se stala hitem v podání mnoha interpretů.

Když tříměsíční produkce pro Kasenetz-Katz skončila, Gouldman se vrátil na čas do New Yorku pracovat jako autor pro Super K Productions a zbývající tři budoucí členové pokračovali v pracích na studiu. Peníze, které získali od producentského týmu Kasenatz-Katz, skupina Hotlegs v roce 1970 využila na dobudování studií Strawberry. Bez Gouldmana pak Godley, Creme a Stewart pokračovali v nahrávání singlů a své supermoderní zařízení otestovali na nové, rytmické skladbě "Neanderthal Man" v africkém stylu. Když si zkušební pásku poslechne Dick Leahy z firmy Philips Records, nabídli skupině zálohu 500 liber. Singl vyšel pod hlavičkou souboru HOTLEGS u Fontana Records v červenci 1970 a v celosvětovém měřítku se jej prodalo více než 2 miliony kusů, přičemž v UK vystoupil až na 2.místo a v USA na 22. místo hitparády. V téže době trojice vydala "Umbopo" pod hlavičkou Doctor Father. Jednalo se o pomalejší, delší a melancholičtější verzi skladby dříve vydané pod názvem Crazy Elephant, skladba ale nazaujala. Vrátili se proto k úspěšnému názvu kapely Hotlegs a zkraje roku 1971 Godley, Creme a Stewart nahráli album si THINKS: SCHOOL STINKS, které obsahovalo i singl "Neanderthal Man". Oni pak přizvali Gouldmana na krátké turné při doprovodu turné skupiny THE MOODY BLUES, když protože John Lodge z MOODY BLUES onemocněl. ještě předtím ale stihli vydat singl "Lady Sadie" b/w "The Loser". Label Philips pak přepracoval jejich jediné album, vypustili "Neanderthal Man" a přidali "Today" a vydal je jako Songs. Stewart, Creme a Godley vydali následující singl v únoru 1971 pod dalším jménem, New Wave Band, tentokrát se členem Herman's Hermits Derek "Lek" Leckenbym na kytaru. Píseň, cover verze "Cecilia" od Paula Simona, byla jedna z mála vydaných skladeb, které nenapsal někdo z pozdější trojice či čtveřice. Také tato píseň ale v žebříčcích propadla. Čtveřice se proto v roce 1971 soustředila na skládání, produkci a hraní na různých sessions ve studiích Strawberry, kde mimo jiné spolupracovali s Davem Berrym, Wayne Fontanou, Peter Cowapem a Herman's Hermits, napsali také originální skladby pro různé britské fotbalové týmy (podíleli se i na deskách fotbalových mužstev Manchester City a Leeds United), hitu Johna Paula Jonese "The Man From Nazareth". V roce 1971 produkovali a hráli na albu "Space Hymns" pro hudebníka New Age Ramasese ze Sheffieldu, který věří,že je převtělením egyptského boha. V roce 1972 - 1973 koprodukovali a hráli na dvou albech Neila Sedaky "Solitaire" a "The Tra-La Days Are Over" a na singlech "That's When The Music Takes Me", "Standing On The Inside", "Dimbo Man" a "Our Last Song Together" přispěli tak k jeho návratu na hudební scénu.
Gouldman, který byl v roce 1972 zpátky ve Strawberry Studios, řekl později:
"Byl to úspěch Neila Sedaky, který to způsobil, myslím. Právě tím, že jsme přijímali jakoukoliv práci, kterou nám nabídli, nás přivádělo k frustraci. Věděli jsme, že máme na víc než jen tohle, ale potřebovali jsme nějaký popud, abychom se k tomu postavili čelem. Byli jsme trochu přidušeni myšlenkou, když jsme udělali celé první Neilovo album s ním jen kvůli paušálním studiovým poplatkům, když jsme mohli nahrávát vlastní materiál.

Eric Stewart uvedl, že rozhodnutí padlo v průběhu jídla v Čínské restauraci:
"Zeptali jsme se sami sebe, zda bychom neměli spojit naše tvůrčí nadání a pokusit se udělat něco s písněmi, na kterých každý z nás v té době pracoval."

10cc v roce 1973 Počátkem roku 1972 opět všichni čtyři nahrávali demo snímky písně od dvojice Stewart/Gouldman "Donna" a "Waterfall", když Jonathan King, Stewartův dávný přítel, jim nabídl smlouvu pro label Apple Records. Čekali ale několik měsíců, než obdrželi oznámení ze společnosti, že píseň není dost komerční, aby byla vydána jako singl. Odrazeni odmítnutím Apple, se skupina rozhodla připojit další píseň, která byla napsána jako možná B-strana singlu "Waterfall", a to skladbu od dvojice Godley/Creme s názvem "Donna". Píseň byla Frankem Zappou ovlivněná parodie na americký pop padesátých let, jednalo se o ostrý mix komerčního popu a ironie se sborem zpívaným falsetem. Stewart říká: "Věděli jsme, že to mělo něco do sebe. Znali jsme pouze jediného člověka, který byl dost šílený na to, aby to vydal, a tím byl Jonathan King...". Stewart proto zavolal Kingovi, extravagantnímu podnikateli, producent a nahrávajícímu umělci, který přijel do Strawberry Studios, poslouchal skladbu a "propadl se do smíchu", když prohlašoval: "Je to nádherné, je to hit". King podepsal se skupinou smlouvu pro své vydavatelství UK Records v červenci 1972 a vymyslel jim dokonce i jméno "10cc" ("10 kubických centimetrů") prý podle průměrné mužské ejakulace 9 kubických centimetrů, přidaný 1 kubický centimetr naznačuje, že jsou nadprůměrní. Ale podle poznámky v úvodu název vznikl opravdu jinak. "Donna" vydaná jako první singl 10cc, byla vybrána diskžokejem radia BBC Radio 1 Tonym Blackburnem do jeho pořadu "Record of the Week" (nahrávky týdne) a pomohl ji tak do Top 30. Píseň nakonec dosáhla vrcholu jako č. 2 ve Velké Británii v říjnu 1972. Skupina pak měla s svůj debut v programu britské televize "Top Of The Pops".

V roce 1973 jim vychází i jejich první LP "10cc" u UK Records pojmenované jen názvem skupiny. Následující singl "Johnny Don't Do It", další parodie na padesátá léta, ale tentokrát o smrti teenagera, zapadl beze stopy. První hitparádovou jedničkou skupiny v UK se v roce 1973 stává "Rubber Bullets", satirický odkaz na "Jailhouse Rock", i navzdory tomu, že ji v rádiu hrají málo v souvislosti se sporným použitím gumových kulek britskou armádou v Severním Irsku. Singl "Rubber Bullets" byl úspěšný i na mezinárodní úrovni a přinesl 10cc jejich první britskou č.1 singlového žebříčku v červnu 1973 a je i prvním singlem v US žebříčku, kde se vyšplhá na 73. příčku. O zrodu "Rubber Bullets" se vyjádřil Graham Gouldman: "Kevin a Lol měli hotový refrén a kus sloky, ale potom se zasekli a nevěděli, jak dál. Všem nám bylo jasné, že refrén je skvělý, že je to hit sám o sobě, takže jsme to chtěli rozvést dál." Inspirace pak nakonec přišla a skupina písničku dotáhla až k finální nahrávce, která vyšla v červnu 1973. Sólový vokál zpíval Kevin Godley a zvláštní bylo již kytarové sólo, které mělo velmi netradiční a vysoký zvuk. Hudebníci jej docílili přitom velmi snadno – Eric Stewart je nahrál obyčejně na zpomalený pásek, takže do nahrávky výsledek vmíchali dvojnásobně zrychlený (stejnou techniku užíval např. Mike Oldfield). "Měli jsme vlastní studio, kde roli nehrály žádné hodiny, takže jsme si s tím mohli vyhrát, jak dlouho jsme chtěli," vzpomínal s uspokojením Stewart.

Potíže s vysíláním v rádiích píseň měla hned po vydání kvůli svému názvu - rubber bullets, tedy gumové střely, které používala britská armáda k potlačení nepokojů v Severním Irsku. Přesto kupodivu singl nezakázala vysílat nejkonzervativnější stanice BBC. "Byl jsem překvapený a zároveň potěšený, že to BBC nikdy nezakázala, ačkoliv to nehráli moc často," vzpomínal později Eric Stewart a vyvrátil spojitost s Irskem: "Popravdě to bylo o vzbouření ve státním vězení v Attice, stejně jako v tom starém filmu s Jamesem Cagneym."

Svůj úspěch si upevnili o několik měsíců později s hitem "The Dean And I", který vdosáhl č.10 v září a LP se zastaví na pozici č. 36. Vydali dva singly "Headline Hustler" (v USA) a sebeironický "The Worst Band In The World" (ve Velké Británii). 26. srpna 1973 začínají 10cc britské koncertní turné v Douglas Palace na Isle Of Man, ke kterému se k nim připojil druhý bubeník Paul Burgess.

Po návratu do Strawberry Studios v listopadu 1973 donahrávali i zbytek svého druhého LP "Sheet Music" (1973), které obsahovalo i dříve vydaný singl "The Worst Band In The World" spolu s dalšími hity "The Wall Street Shuffle" (č.10, 1974) a "Silly Love" (č.24, 1974). "Sheet Music" se stala pro skupinu přelomovým albem, které zůstalo na britských hitparádách po dobu šesti měsíců a pomohlo jim připravit se na první americké turné, které začalo 21. února 1974 v Club Richard v Atlantě v Georgii. Deska "SHEET MUSIC", pokračující v novátorském skladatelském stylu s tematikou sahající od mluvící bomby až k magii, se v britském žebříčku vyšplhá na 9.příčku a v USA se zastaví na 81.místě. Vybraná skladba "Wall Street Shuffle" se v UK propracuje na č.10. 23. srpna 1974 10cc hrají na festivalu v Readingu. Další singl "Silly Love" obsazuje v UK hitparádě 24. pozici.

V únoru 1975 skupina oznámila, že podepsala smlouvu s Mercury Records, patřící pod Phonogram, pro USA za 1 milión dolarů. Katalyzátorem pro dohodu byla jediná píseň "I'm Not in Love". Kapele navíc písnička přinesla i jistou budoucnost, jak vzpomínal opět Eric Stewart, 10cc končila smlouva s jejich společností a budoucnost byla nejistá:
Stále jsme byli ještě na etiketě Jonathana King, ale ta se potýkala s problémy. Byli jsme naprosto švorc, mnozí z nás, jsme to brali opravdu vážně, a Philips, výrobce zvukových záznamů, s námi chtěl udělat dohodu. Chtěli koupit od Jonathana Kinga kontrakt. Tak jsem jim zavolal a řekl, ať se přijdou podívat do studia a poslechnout si, co zrovna děláme, ať si jdou poslechnout tuhle písničku. Přišli a byli z toho naprosto hotoví, hned říkali: "Tohle je trhák! Kolik chcete peněz? Jakou smlouvu chcete? Uděláme cokoliv, abyste podepsali". Jen na základě této jediné písně jsme s nimi udělali pětiletý kontrakt na pět alb a zaplatili nám vážně mnoho peněz.


Eric Stewart z 10cc a jeho manželka Gloria v roce 1970

Po letech se Eric přizna jak vznikla píseň. Po devítiletém manželství, jedné dceři a letech vynucené separace způsobené neúprosným turné se svou kapelou 10cc, si manželka Erica Stewarta Gloria začala stěžovat, že už jí dlouho neřekl, že ji miluje. Když se seznámili na jednom z koncertů na radnici v Halifaxu v roce 1964, bylo mu 16 let. Její slova dlouho nechával bez povšimnutí. Ale pak se Eric znovu zamyslel. Dokonce lépe, tajně napsal ironickou píseň vysvětlující přesně to, jak hluboce ji zbožňoval, jak zoufale se se pro ni soužil, když byla pryč, jak zavěsil obrázek na zeď a díval se na ni - to vše i bez těch tří malých slov. Eric chtěl napsat svou milostnou píseň, aniž by řekl "Miluji tě". Chtěl ukázat konflikt mezi tím, jak to cítil určitým způsobem, ale s tím, aby se vyhnul se těmto slovům. Výsledkem byla skladba "'I'm not in love", která byla v roce 1975 obrovským hitem, když se dostala na první místo v žebříčcích po celém světě; získala nekonečné odměny a inspirovala celou generaci hudebníků. Každý, komu je více než 40 let, zná text "Nejsem zamilovaný, takže nezapomeň, je to jen hloupá fáze, kterou procházím". Ještě důležitější je, že se to líbilo krásné Glorii.

Jejich třetí album a první pro nový label, "The Original Soundtrack", který byl již dokončen, pak vyšel o několik měsíců později. Byl to jak umělecký tak i komerční úspěch a deska předvedla i výraznou obálku vytvořenou studiem Hipgnosis týmem a zpracovanou hudebníkem a umělcem jménem Humphrey Ocean. Za pozornost stojí také úvodní skladba od Godley & Creme "Une Nuit A Paris (One Night In Paris)", osmi minutová, mini-opereta skládající se z více části, jako by byla ovlivněna skladbou "Bohemian Rhapsody" od Queen. Její melodie lze také slyšet v předehře k muzikálu Andrew Lloyda Webbera Fantom Opery z roku 1986. Ačkoliv to nezní moc pravděpodobně, píseň (vybraná přes rozhlasový pořad), veselý singl "Life Is Minestrone" (1975) přinesl další umístění v britském Top UK 10 dosažením 7. příčky žebříčku. Album vystoupí v UK na 3. místo a ve Spojených státech na 15. místo. Dne 5. dubna 1975 skupina odstartuje na Leeds University ve West Yorkshire další britské turné, které se končí 26. dubna v Liverpool Empire v Merseyside.

Jejich největší úspěch ale přišel se singlem "I'm Not In Love", který se stal jedničkou v UK hitparádě a dvojkou v US hitparádě. Skupina se zdráhala vydat tuto smutnou baladu v Stewartově podání a s playbacky doprovodných vokálů, ale její neustále přehrávání v britském rozhlase si vyžádalo vydání singlu a v následujících létech ji budou rozhlasoví posluchači vytrvale volit do žebříčku TOP 10 všech dob. Napsali ji Stewart s Gouldmanem, ale výsledek je spíše dílem celé skupiny. Původně se rytmus nesl v duchu bossa novy a kapela na ní pracovala nějakou dobu, než Godley s Cremem usoudili, že jde o "kravinu" a nechtěli na ní dál pracovat. 10cc se tedy pustili do jiné písně (One Night In Paris), ale jak později vzpomínal Eric Stewart, po chvíli zjistili, že si technici ve studiu pořád zpívají melodii I’m Not In Love: „Podíval jsem se na Erika (Stewarta) a povídám, že ten song je hit, že bychom se k němu měli vrátit. A najednou mě dostal Kevin (Godley), řekl: ‚Pojďme to udělat úplně jinak, pojďme zkusit udělat celý doprovod jen z hlasů." Všichni čtyři členové nazpívali vokální stopu, kterou následně studiově několikrát znásobili na šestnáctistopém nahrávacím zařízení, až základní hlasy tvořily doslova chorál o 256 stopách. Do střední části potom natočili pozpátku větu „Be quiet, big boys don’t cry“ (Tiše, velcí kluci nepláčou), což byla parafráze známého hitu "Big Girls Don’t Cry". Do nahrávky ji namluvila Kathy Warren, recepční jejich Strawberry Studios, kde píseň natáčeli. Když potom singl v květnu 1975 vyšel, bylo jasné, že se práce vyplatila, protože se probojoval až na vrchol britského žebříčku, kde jej po dvou týdnech vystřídala balada "Tears On My Pillow" od Johnnyho Nashe. V Americe hit na vrchol nepustily jen písně One Of These Nights od Eagles a vzápětí "Jive Talkin’" od Bee Gees.

10cc také pokračovali v produkční práci, konkrétně pro Justin Haywarda na singlu "Blue Guitar" jeho projektu "Blue Jays" s Johnem Lodgem. V červenci skupina hraje v Cardiff Castle ve Walesu a předskokany jsou jim Thin Lizzy a Steeleye Span.

Jejich čtvrté LP "How Dare You!" (1976) představilo další obálku od Hipgnosis, kolekci více hitů UK Top Ten vtipný "Art for Art's Sake" (č.5 v lednu 1976), v USA uvízne pouze na 83.místě, a singl "I'm Mandy, Fly Me" (č.6 duben 1976), v USA opět jen 60. místo. Ale v té době se kdysi úzké osobní i pracovní vztahy mezi čtyřmi členy začaly štěpit a tak se stalo, že to bylo poslední album s původním obsazením kapely.

Úspěch 10cc je přiměl v roce 1976 ke znovuvydání alba Hotlegs "You Didn't Like It Because You Didn't Think of It" se dvěma nově přidanými skladbami. Titulní skladbou byla epická B-strana "Neanderthal Man", jejíž část byla přepracována jako "Fresh Air For My Mama" pro album 10cc. 21. srpna 1976 se skupina zúčastňuje festivalu v Knebworthu v Hertfordshire společně s The Rolling Stones.ROZCHOD

Při třenicích mezi dvěma kreativními týmy během nahrávání "How Dare You!" si každý pár uvědomil, jak daleko se od sebe jejich myšlenky dostaly. Když konečmně studiové práce spěly k dokončení, v říjnu Godley & Creme oznamují, že odcházejí ze skupiny a chystají se vyvinout nový hudební nástroj "Gizmo", přídavné zařízení ke kytaře, schopné dlouho udržet tón a vytvářet orchestrální zvuky. Efekt chtějí vyzkoušet na novém singlu jejich nové projektu, které nakonec vyústí do vydání trojalba "Consequences" (1976), rozsáhlého koncepčního alba, které představilo příspěvky od satirika Petera Cooka a jazzové legendy Sarah Vaughan. Tím začala i dlouhodobá kariéra tohoto dua.

O mnoho let později v roce 2007 v rozhovoru pro ProGGnosis-Progressive Rock & Fusion website Godley vysvětlil: "My jsme skupinu opustili, protože se nám už dlouho nelíbilo, co Gouldman a Stewart psali. Odešli jsme, protože 10cc se stali bezrizikoví a předvídatelní a cítili jsme se v pasti." První ze série alb, které pak vznikaly pod hlavičkou dua Godley & Creme, "Consequences" začíná jako demonstrační nahrávka pro "Gizmotron", což je elektrický kytarový efekt, který spolu vymysleli. Ale to už je jiná kapitola mimo dění skupiny 10cc.
Po odchodu dvojice Godley & Creme se Stewart a Gouldman rozhodli pokračovat jako 10cc za spolupráce s bubeníkem Paulem Burgessem, který až do té doby byl jejich koncertním bubeníkem. V bývalém kině v Dorkingu v Surrey otevřeli nové Strawberry South Studio. Jejich první album jako tříčlenné kapely bylo "Deceptive Bends" v roce 1977, pojmenované podle značek v zatáčkách Micklehamu na A24 mezi Leatherhead a Dorking v hrabství Surrey. Album nahrané v nově dokončeném Strawberry South Studio v Dorking, Surrey a dosáhlo č. 3 ve Velké Británii a č. 31 v USA a také přineslo tři hitové singly "The Things We Do For Love" (v UK dosáhl č. 6, US pak č. 5), "Good Morning Judge" (UK č. 5, US č. 69) a "People In Love" (US č. 40). Stewart později prohlásil, že on a Gouldman se cítili zadostiučinění jeho úspěchem: "Byl jsem z toho nesvůj, zda bychom dokázali také napsat hitové album bez Kevina a Lola ...my to dokázali!"

V roce 1977 skupina začíná britské a poté i mezinárodní turné s posilami - Stuart Tosh (ex-Pilot) na bicí, Rick Fenn (kytary) a Tony O'Malley (klávesy). Výsledkem turné bylo nahrání živého dvojalba "Live And Let Live" z květnového koncertu, jehož vrcholy jsou "Deceptive Bends" a kompozice dvojice Stewart/Gouldman z klasické éry 10cc na předchozích albech skupiny. Album dosahuje v UK 14. místo a v USA pak jen 146. místo.

V roce 1978 do skupiny nastupuje klávesista Duncan Mackay. Od tohoto data se Fenn, Tosh, Burgess a klávesista Duncan Mackay, který ještě v roce 1977 stihl udělal sólové album s názvem "Score", stávají plnoprávnými členy kapely. V tomto roce stihnou nahrát album "Bloody Tourists", které přineslo kapele jejich třetí singl na pozici č. 1 v UK, skladbu v reggae stylu "Dreadlock Holiday", která inspirovaná Haywardovým (The Moody Blues) zážitkem z dovolené na Karibských ostrovech. Byl to jejich poslední hit, s druhým singlem "Reds In My Bed", který přinesl vokál Stuarta Toshe, se nedostal ani do hitparády. LP "Bloody Tourists" obsazuje v UK 3. místo a v USA se dostává pouze na 69. pozici. Singl "Dreadlock Holiday" je v US hitparádě na č. 44.

V roce 1979 skupinu postihla nemilá událost, když se Eric Stewart vážně zranil při autonehodě. Poškodil si levé ucho a nemohl poslouchat a skládat hudbu, musel se jí dokonce po dobu šesti měsíců vyhýbat. A na hudební scéně se právě v tu dobu zabydlel punk. Sex Pistols, The Clash, spousta nových věcí. A tak se stalo, že než se Eric uzdravil, jim ujel "ujel autobus" v hudebním světě. Zatímco se Stewart léčil, Gouldman nahrál titulní skladbu k filmu "Sunburn", který se stal menším britským hitem v roce 1979 se Farrah Fawcet v hlavní roli. V červenci se Gouldman dostává na 52. místo britské hitparády s titulní písní z filmu "Sunburn". Kapela také vydala kompilaci největších hitů ke konci roku 1979 "Greatest Hits 1972-1978" a rovněž vydala společný singl "I'm Not in Love" a "For You and I", který ale v hitparádě propadl. Kompilační album se v UK propracuje na č. 5, ale v USA se zastaví už na č. 188.

Oba dva vyprodukovali soundtracková alba v roce 1980 s pomocí některých členů kapely - Gouldman zaznamenal zvukový doprovod k animovanému filmu "Animalympics", zatímco Stewart produkoval soundtrack k francouzskému filmu Girls. Skupina podepsala smlouvu s Warner Bros Records a poté přinesla novou albovou nabídku s názvem "Look Hear?", která přinesla singlový hit "One Two Five". Na všech třech albech se představili muzikanti zúčastnění na albu "Bloody Tourists" a všechna vyšla v období mezi únorem a dubnem 1980. Jen "Look Hear?" se objevil v žebříčcích ve Velké Británii nebo v USA. Album vystoupilo v Británii na 35. místo a v US hitparádě opět jen na 180. místě. Duncan Mackay je nahrazen klávesistou Vicem Emersonem.

Gouldman a Stewart následně rozpustili zbytek před návratem na label Mercury, kde pak nahráli "Ten Out of 10" (1981). Žádný singl z alba, "Les Nouveaux Riches" a "Don't Turn Me Away", nezabodoval v žebříčcích. Ve snaze vdechnout americkou příchuť do alba, přizval Warner Bros zpěváka a skladatele Andrew Golda, ale on nabídku připojit se ke skupině odmítl z důvodu jiných závazků. Na začátku roku 1982 se skupina vydala na turné k 10. výročí kapely, s Fennem, Burgessem a Toshem se k tomu účelu spojili Stewart a Gouldman spolu s novým klávesistou Vicem Emersonem. Vydali desku "The Power of Love", na které spolupracoval Andrew Gold, jako album bez siglových ambicí. Pouze "Run Away" vydali jako singl v červnu 1982 a ten dosáhl č. 50 ve Velké Británii, další singl "We've Heard it all Before" (říjen 1982) se vůbec neumístil.

Stewart ještě vydal v roce 1982 své sólové album "Frooty Rooties" s účasti Gouldmana na jedné písni. 10cc začali turné po Velké Británii v březnu 1983 shodně s vydáním singlu "24 Hours". Píseň byla k dispozici i jako 7" a 10" singl spolu s živými verzemi "Dreadlock Holiday" a "I'm Not in Love" na B-straně. Ani jeden se ale v žebříčcích neumístil, stejně jako singl "Feel The Love"/"She Gives Me Pain" vydaný v červenci 1983. Duo vydalo další album 10cc "Windows In The Jungle" (říjen 1983), ale využili při něm služeb profesionálních hudebníků včetně bubeníka Steve Gadda, ale album bylo převážně dílem Stewarta, Gouldman nahrál pouze dílčí vokály k jedné písni. Album dosáhlo č.70 na britských žebříčcích. Skupina pak ještě cestovala po Velké Británii v říjnu s bubeníkem Lane Jamie místo Paula Burgess, který už pracoval s Jethro Tull. To se ukázalo nakonec jako jejich poslední turné až do doby jejich reuionu o osm let později.

Skupina 10cc se v tuto chvíli rozpadá.Po roce 1983, když skupina upadla do nicnedělání, Stewart produkoval nahrávky skupiny SAD CAFÉ a Gouldman spolupracoval jako WAX producent se skupinou The Ramones a se zpěvákem Gilbertem O'Sullivanem před tím, než se spojil s Andrew Goldem, když vytvořili duo Common Knowledge. Ale po dvou neúspěšných singlech název změnili na WAX. V tomto synth-popovém duu dosáhli jistý úspěch - natočili 3 alba "Magnetic Heaven" (1986), "American English" (1987) a "A Hundred Thousand In Fresh Notes" (1989). Singl skupiny WAX "Right Between The Eyes", se v britském žebříčku v roce 1986 dostává na 60. příčku a v USA vystoupí na 43. příčku. Jejich další singl "Bridge To Your Heart" se v UK vyšplhá na č. 12 v roce 1987. Následující singl WAX "American English" končí v UK až na 59. místě. Gouldman také sestavil a produkoval charitativní singl "You'll Never Walk Alone" od The Crowd na pomoc ohněm zničenému stadionu Bradford City. Byl vydán v roce 1985 a mez singly dosáhl č.1 v britských žebříčcích.

Stewart pokračoval ve své spolupráci s Paulem McCartney. Už se objevil na jeho albu "Tug of War" v roce 1982 a "Pipes of Peace" v roce 1983. Během 1984 se objevil ve videu pro USA singl "So Bad", který také uvedl Ringo Starra, a na soundtracku k filmu "Give My Regards to Broad Street". Hodně také spolupracoval u alba "Press to Play" (1986). Produkoval mimo jiné i album "Eyes of a Woman" (1985)bývalé zpěvačky skupiny ABBA Agnethy Fältskog.

Kompilační album "Changing Faces - The Very Best of 10cc and Godley & Creme" bylo vydáno v roce 1987 a dostaly se na něj největší hity z alb od roku 1978. Kompilace zaznamenala celke úspěch, když se v britském žebříčku probojovala na 4. příčku. Čtyř CD box set "Greatest Songs and More (Great Box)" byl vydán v Japonsku v roce 1991 a obsahoval mnoho b-stran singlů, které byly poprvé k dispozici na CD disku.


V roce 1991 se původní čtyři členové opět sešli v klasické sestavě, aby nahráli album "...Meanwhile" (vyšlo 1992), které ale produkoval Gary Katz ze slavných Steely Dan. Katz navrhl labelu Polydor, který chtěl využít úspěchu 10cc v Americe a z podobného znění Steely Dan jako skupiny ze 70. let. Nicméně album se nestalo "reunionem" v pravém slova smyslu. Všechny písně alba napsali Stewart a Gouldman (s výjimkou jedné skladby, která byla společným dílem Stewarta a Paul McCartneyho v pozdních 80. letech s přídavkem napsaným Gouldmanem). Creme a Godley souhlasili s hostováním na albu, aby splnili svoji povinnost vůči Polydoru, neboť jim dlužili ještě jedno z doby, než se rozešli koncem 80. let. Godley a Creme nazpívali doprovodné vokály u několika skladeb na albu. Godley se také ujal zpěvu v písni "The Stars Didn't Show". Gramofonová firma dělala všechno pro to, aby to vypadalo, že se jedná o skutečné reunionové album vytvářením patřičné publicity ...ale s malým úspěchem. Plný comeback skupiny se už neuskutečnil.

Album neobsahovalo žádné průbojové hity, ale bylo poměrně dobře přijato v Japonsku a v Evropě. Pomohli k tomu i prominentně studioví hudebníci jako Jeff Porcaro z ToTo na bicí, Freddie Washington na basu, Michael Landau na sólovou a doprovodnou kytaru, Bashiri Johnson na bicí. Na albu se objevil také Dr. John (Mac Rebennack) na klavír, David Paich (také ze slavných Toto) na klávesy, dlouholetý spolupracovník 10cc Andrew Gold na kytaru a mnoho dalších renomovaných studiových hudebníků a zpěváků. "...Meanwhile" je považováno za poslední Porcarovou studiovou nahrávku předtím, než zemřel na infarkt způsobený reakci na insekticid. Dr. John doporučil tehdy producentu Gary Katzemu, aby byli spolu přizváni na natáčení. Album během roku 1993 následovalo turné s bývalými členy Rick Fennem a Stuartem Toshem, kteří se vrátili po boku nových hráčů Steve Piggota (klávesy, syntezátory) a Gary Wallise (bicí, perkuse). Toto turné bylo zachyceno na živém albu a live DVD.

V roce 1995 skupina ještě vydala desku "Mirror Mirror", kterou produkoval Gouldman, Stewart a Adrian Lee z Mike and The Mechanics, ale bez účasti Godleyho a Creme. Přes počáteční Gouldmanovy námitky se na album dostala i akustická verze "I'm Not In Love", která se dostala na pozici č. 29 UK singlů, ale celkově album nedopadlo nijak zvlášťdobře. Gouldman popsal "Mirror Mirror" jako "skoro jako dvě rozdílné poloviny alba" převážně v důsledku skutečnosti, že on a Stewart nahrávali v jiných zemích. "Nejsem rád, že jsme oklamali lidi, ale dalo by se říct, že to není přesně tak, jak to vypadá, a každý, kdo trošku vnímá, který zhodnotí vklady, by to mohl odhalit" uvedl pro magazín Goldmine. Jejich zaznamenané aranžmá také poskytlo další důkazy o nalomeném vztahu mezi Stewartem a Gouldmanem: kromě "I'm Not in Love" se Stewart neobjevil na žádné skladbě, kterou hrál či zpíval Gouldman, přičemž i Gouldman se neobjevil na žádné Stewartově skladbě.

Na jaře roku 1995 se kapela ještě vydala na turné po Japonsku v sestavě Stewart, Gouldman, Fenn, Tosh, Geoff Dunn (bicí, perkuse), a Alan Park (klávesy, syntezátory). Stewart to tenkrát okomentoval: "10cc rozhodně a doopravdy skončili, pokud se jedná o mě". Navzdory tomuto tvrzení však sestava Gouldman, Fenn a Burgess pokračovala v turné.

V roce 1999 Gouldman svolal 10cc sestavu, v níž byli on, Fenn, Paul Burgess a noví rekruti Mick Wilson (zpěv, kytara) a Mike Stevens (zpěv, klávesy, saxofon, kytara). Tato sestava 10ccse v roce 1999 vydala na turné s občasným hostováním Godleye. Svůj první koncert odehráli v Ronnie Scott's Jazz Club v Birminghamu a poté v roce 2002 začala pravidelně koncertovat. Od té doby je se skupinou spojeno stejných pět členů. Nový člen, Keith Hayman (klávesy), nahradil Mikea Stevense v roce 2006 a pokračoval v tom až do roku 2011. Tato iterace skupiny také zahrnovala příležitostné hostování Kevina Godleyho a koncertovala ve Velké Británii i v zámoří, kde hrála 10cc hity plus sekci hitů napsaných Gouldmanem pro jiné. Wilson se postaral o většinu hlavních vokálů a převzal to od Erica Stewarta na této frontě. Přestože je u publika populární, Stewart kritizuje, že kapela pokračuje i bez něj. Zakládající kytarista Lol Creme, který v roce 2012 diskutoval o svém nejnovějším živém vystoupení, se vyjádřil: "Chápu, že Graham potřebuje a chce jet na cesty a turné, ale možná by mohl nazvat show Graham Gouldman 10cc místo pouze 10cc. Mám pocit, že jak se věci mají, název je pro fanoušky dost zavádějící. Vím, že Eric stále dostává e-maily od fanoušků, kteří byli zklamaní, že nebyl na těchto 10cc show. Opravdu se mu to dostává pod kůži. Stále mám ke Grahamovi velký respekt a byl nedílnou součástí 10ccm."

Další aktivity původních členů 10cc se odehrávaly většinou jen jako sólové s občasnou účastí některého bývylého kolegy. Pouze v lednu 2004 se spojili Godley a Gouldman, aby spolu natočili několik písní. Žádné další studiové album 10cc se už ale neobjevilo. "Beautifulloser.com" a "Son Of Man" jsou první dvě nové skladby napsané a nahrané Godleym a Gouldmanem od alba z roku 1976 "How Dare You!", což bylo poslední album tehdy čtyřčlenné manchesterské kapely. Godley opětovné spojení vysvětlil: "Stručně řečeno... nedokončená záležitost. Za všechny ty roky, co se známe, jsme napsali jen tři čisté, Godley-Gouldman písně. Bylo v tom tohle a touha zjistit, zda hudební sval stále funguje s někým, koho jsem měl rád a nemusel jsem trávit týdny seznamováním". Skladby se objevily na kompilaci "Greatest Hits... And More", která byla vydána v listopadu 2006.

V roce 2006 Archived 11. října 2016 na Wayback Machine nabídli ke stažení 6-skladbové EP připsané Gouldmanově projektu GG/06 - "The Same Road", "Johnny Hurts", "Beautifulloser.com", "Hooligan Crane", "Son Of Man" a "Barry's Shoes", popsané jako první z několika písní, na kterých pracovali tři roky. Několik z těchto písní bylo přidáno do rotace písní, které 10cc hrál ve svém živém setu, zatímco píseň "Son Of Man" se později stala úvodním tématem pro 10cc show s Godleyem.

Skupina vydala živé album a DVD s názvem "Clever Clogs" v roce 2008 s Kevinem Godleym v několika písních, včetně "BeautifulLoser.com" od GG/06. Začátkem roku 2009 Gouldman's 10cc spustil svou oficiální webovou stránku 10ccworld.com (nyní 10cc.world). Od zveřejnění nabízel web prostřednictvím svého internetového obchodu různé živé záznamy pořadů. Ohledně nového 10cc studiového vydání Gouldman řekl, že bez Stewarta, Creme nebo Godleyho už nikdy nebude další 10cc album, i když je rád, že může minulá alba na koncertech stále hrát.

Na oslavu 40. výročí založení kapely odehráli 10cc koncert v Royal Albert Hall dne 10. května 2012 s Kevinem Godleym, který vystoupil s několika písněmi s kapelou. Universal Music pro tuto příležitost vydalo také dva boxy. První s názvem "Tenology", 4CD/DVD, byla vydána 19. listopadu 2012. Všichni čtyři původní členové pomohli vybrat seznam skladeb a poskytli v rámci projektu rozhovory Paulu Lesterovi. Druhá sada s názvem "Classic Album Selection" obsahovala alba od "The Original Soundtrack" po "Live And Let Live" spolu s bonusovými skladbami.

V prosinci 2015 vydala BBC Four hodinový dokument s názvem "I'm Not In Love: The Story of 10cc". V roce 2016 Godley nahrál video vystoupení "Somewhere In Hollywood" pro živé vystoupení 10cc z alba "Sheet Music" během toho roku. Ve stejném roce Keith Hayman znovu nahradil Mikea Stevense na klávesy.

Leenda 10cc a Godley & Creme a renomovaný video režisér Kevin Godley spustili v srpnu 2016 oficiální webové stránky, které obsahují vzácný a nevydaný video a audio obsah. Webové stránky přicházejí jako doplněk vydání jeho kritiky uznávané autobiografie "Spacecake...". Mezi nevydaným obsahem, který najdete na webu, je fascinující nové video klasické desky 10cc "Somewhere In Hollywood", zbrusu nová nahrávka s francouzským producentem EDM Lukem Mornayem s názvem "Expecting A Message" a "Fashion Aid" - příspěvek módního průmyslu k nezpochybnitelné kampani Boba Geldofa z roku 1985. Kevin o novém webu říká: "Tvořivý jsem byl kdekoliv, ale nynějška je to na jednom místě. Stránka www.kevin-godley.com není muzeum, je to meseum. Hudba, filmové klipy, kresby, fakta, postavy, historie a budoucnost."

Skupina 10cc neustává ve své činnosti a pro rok 2018 se v sestavě nacházejí Graham Gouldman, Rick Fenn, Paul Burgess, Mike Stevens a Iain Hornal, který zastoupil Wilsonovou pozici zpěváka.

V červenci 2017 byl vydán box s názvem "Before, During and After: The Story of 10cc ". 4CD set obsahuje 10cc materiál a také materiál z konce 60. a začátku 70. let, který kapela nahrála pod různými jmény, a také materiál z různých projektů, na kterých se členové kapely podíleli po odchodu z kapely. Eric Stewart také vydal sólový boxset prostřednictvím Cherry Records a zároveň propagoval svou autobiografii.

V roce 2018 se koncertní sestava 10cc změnila, když Wilsonovo místo zpěváka převzal Iain Hornal. Mick Wilson nyní zpívá a koncertuje s "Go Now - The Music of the Moody Blues" a také jako součást "Frontm3n" s Petem Lincolnem (ex-The Sweet) a Peterem Howarthem (The Hollies).

10cc odhalili data svého road tripu po Spojeném království v roce 2024, který nazvali Ultimate Ultimate Greatest Hits Tour. Zdá se to být spravedlivé, protože loňská data se nazývala Ultimate Greatest Hits Tour. Jediný zbývající zakládající člen Graham Gouldman říká: "V letech našeho formování to bylo všechno o písních - a pro nás je to stejné i nyní. Hrajeme je s láskou a energií, hit za hitem... neprojevujeme žádné slitování!" Mezi hity pop-artové skupiny samozřejmě patří "Rubber Bullets", "Dreadlock Holiday", "I’m Not In Love", "Donna a I’m Mandy Fly Me", které všechny přispěly k jejich celkovému prodeji 15 milionů alb jen ve Spojeném království.

Současní členové:
Graham Gouldman - Bass, Vocals, Guitars (1972-1983, 1991-1995, 1999-present)
Paul Burgess - Drums (1976-1983, 1999-present; touring musician 1973-1976)
Rick Fenn - Guitars, Vocals (1976-1983, 1993-1995, 1999-present)
Mike Stevens - Keyboards, Saxophone, Vocals (1999-present)

Koncertní hudebníci:
Keith Hayman - Keyboards, Guitars, Vocals (2006-present; substitute for Mike Stevens)
Iain Hornal - Vocals, Guitars (2014-present; substitute for Mick Wilson)
Paul Canning - Vocals, Guitar (2017-present; substitute for Mick Wilson)
Bývalí členové
Mick Wilson - Vocals, Guitars, Percussion (1999-2017)
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals (1972-1983, 1991-1995)
Stuart Tosh - Drums, Vocals (1977-1983, 1992-1995)
Steve Piggot - Keyboards (1992-1995)
Gary Wallis - Drums (1992-1995)
Geoff Dunn - Drums (1995)
Alan Park - Keyboards (1995)
Laurence "Lol" Creme - Guitars, Keyboards, Vocals (1972-1976,1991-1992)
Kevin Michale Godley - Drums, Vocals (1972-1976, 1991-1992)
Vic Emerson - Keyboards (1981-1983)
Jamie Lane - Drums (1983)
Duncan Mackay - Keyboards, Vocals (1978-1981)
Tony O'Malley - Keyboards, Vocals (1977-1978)

10cc (1972-1976) 10cc (1976-1977) 10cc (1977-1978)
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Lol Creme - Guitars, Keyboards, Vocals
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Kevin Michale Godley - Drums, Vocals
Paul Burgess - Drums
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Tony O'Malley - Keyboards, Vocals
10cc (1978-1981) 10cc (1981-1983) 10cc (1983)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Duncan Mackay - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Paul Burgess - Drums
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Vic Emerson - Keyboards
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Jamie Lane - Drums
Vic Emerson - Keyboards
(1983-1991) Band split
10cc (1991-1992) 10cc (1992-1995)

Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Lol Creme - Vocals
Kevin Godley - Vocals
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Steve Piggot - Keyboards
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Gary Wallis - Drums
10cc (1995) (1995-1999) Band split
10cc (1999-2006)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Alan Park - Keyboards
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Geoff Dunn - Drums

Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, Vocals
10cc (2006-2011) 10cc (2011-dosud)  
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Keith Hayman - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, Vocals
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, VocalsČlenové Graham Gouldman
(Narozen 10. května 1945, Manchester, UK)
Vocals, Bass, Guitars, Keyboards


Graham Keith Gouldman je anglický zpěvák, skladatel a hudebník. Je jediným stálým členem art rockové kapely 10cc od jejího vzniku. Gouldman se narodil v Broughton, Salford, Lancashire, Anglie, do židovské rodiny. Od roku 1963 hrál v mnoha kapelách z Manchesteru včetně High Spots, The Crevattes, The Planets a The Whirlwinds, která se stala domovskou kapelou v místní Brigádě židovských pěvců.

Whirlwinds tvořili Gouldman (zpěv, kytara), Maurice Sperling (zpěv a bicí), Bernard Basso (baskytara), Stephen Jacobson (kytara, bongos), Malcolm Wagner a Phil Cohen. Kapela si zajistila nahrávací smlouvu s HMV a vydala nahrávku skladby Buddy Hollyho "Look At Me" doprovázenou skladbou "Baby Not Like You" napsanou Lol Cremem v červnu 1964.

Koncem roku 1964 Gouldman rozpustil Whirlwinds a v únoru 1965 vytvořil skupinu The Mockingbirds s Jacobsonem a Basso a bývalým členem partnerské manchesterské kapely Sabres, Kevinem Godleym na bicí. The Mockingbirds podepsali smlouvu s labelem Columbia, který odmítl Gouldmanovou první nabídku singlu "For Your Love” (pozdněji hlavní hit u Yardbirds), a vydal dva singly "That's How (It's Gonna Stay)" (únor 1965, vyšel také v USA u ABC Paramount) a "I Can Feel We Parting" (květen 1965). Kapela přešla k labelu Immediate se singlem "You Stole My Love" (říjen 1965) a Decca s "One By One" (červenec 1966) a "How to Lover" (říjen 1966).

Skupina také dostala pravidelné zahřívací místo v BBC Television Top of Pops, která se přenášela z Manchesteru. Graham si vzpomníná: "Byl tu jeden zvláštní okamžik, kdy se Yardbirds objevili v pořadu s "For Your Love", což byla píseň, kterou jsem napsal. Toho večera jsem se cítil podivně, když jsem slyšel, jak hrají moji píseň."

V letech 1966-1967 Gouldman nahrál singly se dvěma jinými skupinami, High Society a Manchester Mob, v nichž obou zpíval Peter Cowap. V březnu 1968 se připojil jako dočasná náhrada za basistu Bob Langa v Mindbenders, napsal dva poslední singly skupiny "Schoolgirl" a "Uncle Joe, The Ice Cream Man". Kapely se rozpadla o osm měsíců později. Gouldman říkal, že jeho čas s kapelou byl deprimující: "Stále upadali dokud jsem se k nim nepřipojil, končili pak celkem v pohodě."

Gouldman podepsal v roce 1965 smlouvu o managementu s Harveyem Lisbergem, když pracoval ve dne v obchodě s pánskou konfekcí a hrál po večerech se svoji poloprofesionální kapelou, a napsal řadu hitů, z nichž mnohé byly miliony prodejů. Mezi roky 1965 a 1967 složil "For Your Love", "Heart Full Of Soul" a "Evil Hearted You" pro The Yardbirds, "Look Through Any Window" (s Charlesem Silvermanem) a "Bus Stop" pro The Hollies, "Listen People", "No Milk Today" a "East West" pro Herman's Hermits, "Pamela, Pamela" pro Wayne Fontanu, "Behind The Door" pro St. Louis Union (později převzala Cher), "Tallyman" pro Jeffa Becka a "Going Home", která se stala v roce 1967 australským hitem Normie Rowea.

Krátce skládal pro nakladatelství Robbins Music a producenta Mickie Mosta v roce 1967, pak své místo působiště na Kennedy Street Enterprises ve výstavní kanceláři pro řízení podniků v Manchesteru. Zůstal tam čtyři roky a vzpomíná si: "Bylo to jako kancelář. Chodil jsem tam každé ráno na 10 hodin a zůstával tam, pracoval jsem na svých písních, až jsem skončil každý večer v šest hodin. Byla to sebekázeň a já ji potřebuji."

O rok později vydal tři singly jako sólový umělec, předtím, než natočil své debutové sólové album "The Graham Gouldman Thing". Gouldmanova reputace jako skladatele hitů přitáhla pozornost producentů bubblegum pop stylu Jerryho Kasenetze a Jeffa Katze ze společnosti Super K Productions, kteří jej pozval do New Yorku, aby napsal nějaké bubblegum písně. Později nazval toto tří měsíční období jako "kreativní úpadek".

Později dodal, že jej práce pro Kasenetze a Katze velmi vyčerpávala a deprimovala. "Ráno vešel do kanceláře a začal psát, a když během dne dokončil jednu píseň, což bylo pro mě velmi náročné, přišli ke mně a řekli: "Dejte nám další píseň!" Tak jsem řekl "OK", protože jsem byl rád, že udržovali tlak, abych pokračoval v psaní, pobýval jsem tam v jejich kancelářích, kde to tak prpbíhalo šest nebo osm týdnů, a když jsem přiletěl domů do Manchesteru, šel jsem rovnou ke svému lékaři, neboť jse se cítil špatně a nemohl jsem jíst. Doktor mi řekl: "Jsi naprosto přepracován." Nemyslím si ale, že jsem se cítil tak deprimován, když jsem se vrátil z New Yorku". Gouldman prohlásil, že je "chápal, jako jakési prostitutování", když přijal nabídku Kasenetz-Katz, která přinesla hotovostní platbu. "Byla to doba, kdy jsem ztratil trochu důvěry v mé psaní. Už nějakou dobu jsem neměl žádné hity. Cítil jsem se hrozně. Bylo to velmi depresivní."

Jeden z jeho prvních úkolů pro Super K byla píseň a sólové vokály vedení na "Sausalito (Is The Place to Go)", která vyšla v červenci 1969 pod jménem Ohio Expres. V prosinci 1969 Gouldman přesvědčil Kasenetze a Katze, že sérii dvou minutových písní, které napsal, by mohli nahrát on a jeho tři přátelé, Godley, Creme a bývalý člen Mindbender Eric Stewart za zlomek ceny pronájmu. Místo studiových hudebníků. Navrhl pak práci kvarteta ve Strawberry Studios, Stockport (Cheshire), čili nahrávací studio, ve kterém on a Stewart byli finanční partneři. Kasenetz a Katz si studio rezervovali tři měsíce. Kevin Godley vzpomíná: "Udělali jsme spoustu skladeb ve velmi krátké době - byli jsme opravdu jako stroj. Dvacet písní během asi dvou týdnů - spousta blbostí skutečně - opravdový odpad. Použili jsme k tomu i vokály, všechno - to šetřilo naše peníze. Dokonce jsme dělali i ženské vokály.

Když tři měsíční produkční dohoda s Kasenetz-Katz skončila, Gouldman se vrátil k New Yorku pracovat jako smluvní skladatel pro Super K Production, zatímco zbývající tři pokračovali v dokončování studia.

V koncem roku 1970 se Gouldman se vrátil do Spojeného království, aby se připojil k Stewartovi, Godleymu a Crememu, kteří mezitím bodovali s mezinárodním singlovým hitem "Neanderthal Man" pod jménem Hotlegs na zkráceném britském turné doprovázejícím Moody Blues. A dále to je již historie 10CC.
Členové Paul Burgess
(Narozen 28. září 1950, Manchester, England)
Drums, Vocals


Paul je anglický rockový bubeník, pozoruhodný pro své spojení s širokou škálou britského rocku a folk-rocku. Byl členem Camel (1984-1985, 1992-1993), 10cc, Jethro Tull, Magna Carta a The Icicle Works

Burgess začal hrát na bicí v roce 1965 a hrál v 60. letech ve Stockportské čtyřčlenné kapele Axis, kterou opustil v červenci 1971. Pak se připojil k 10cc na jejich turné po UK v roce 1973 a následně hrál s kapelou na většině jejich turné až do roku 1983.

Paul se setkal s Grahamem Gouldmanem s 10cc při nahrávání ve Strawberry Studios, když plánovali turné a požádali jej, aby přidal jako výpomoc na bicí, perkuse a klávesy, což byl začátek jeho desetileté kariéry u 10cc. Uvedl se na albu 10cc "Live: King Biscuit Flower Hour" nahraném v roce 1975 a oficiálně se připojil k 10cc v roce 1976 po odchodu Kevina Godleye a Lol Creme. Jeho první studiové album s kapelou bylo "Deceptive Bends", který uvedlo hity "The Things We Do For Love", "Good Morning Judge" a "People In Love". Během turné z roku 1977 se u 10cc Burgess střídal na bicí se Stuartem Toshem. Burgess pokračoval ve své spolupráci s 10cc na jejich albu z roku 1978 "Bloody Tourists, Look Hear?" (1980) a "Ten Out of 10" (1981). Paul také hrál na bicí na soundtracku "Animalympics" od Grahama Gouldman (1980) a Ericu Stewartovi na jeho prvních dvou sólových albech, soundtrack pro francouzský film "Girls" (1980) a "Frooty Rooties" (1982).

Burgess se později stal členem The Invisible Girls, kapely, které ovlivnil punkový básník John Cooper Clarke svými nahrávkami z konce 70' a počátku 80. let. Burgess dočasně opustil kapelu v roce 1980 a byl nahrazen bubeníkem Buzzcocks Johnem Maherem pro album "Pauline Murray and The Invisible Girls", kde se objevil ex-punkový zpěvák Pauline Murray. Byl také členem folk-rockového seskupení Magna Carta na jednom jejich albu "Midnight Blue" (1981). Po vydání tohoto alba se ale Magna Carta rozešli na několik let.

Následující rok 1982 se Burgess stal krátce členem skupiny Jethro Tull, kde nahradil Gerry Conwaye, a absolvoval s nimi turné po celé Evropě a Severní Americe. Bubnoval také s londýnským symfonickým orchestrem na "A Classic Case", kde se účastnili i ostatní členové skupiny Jethro Tull. Burgess byl pak nahrazen Doanem Perry v roce 1984 a není na žádné nahrávce kapely. Burgess se vrátil k 10cc pro jejich turné 1983, po kterém se však 10cc rozpadli.

V roce 1984 se Burgess stal členem progresivních CAMEL, když nahradil Stuarta Toshe, který byl také členem 10cc. Nahrál s nimi jedno studiové album "Stationary Traveller" a jedno živé album "Pressure Points" před dočasným rozpuštěním skupiny v roce 1985.

Zhruba ve stejném období byl Burgess studiovým bubeníkem (i když ne oficiálně členem kapely) pro populární kapelu Colourfield, s nimiž nahrál bicí prakticky u všech skladeb na jejich debutovém LP 1985 "Virgins & Philistines". V roce 1986 cestoval s Joan Armatrading a začlenil se znovu do reformovaných Magna Carta. Na konci 80. let Burgess koncertoval s řadou umělců, včetně glam-rocker/rockabilly revivialistz Alvina Stardusta a disco zpěvačkou Glorií Gaynor. V roce 1990 Burgess nahrazuje bubeníka Zaka Starkeyho v pozdní verzi novovlné rockové kapely The Icicle Works. Nahrál s nimi jedno album "Permanent Damage" (1990) a poté se skupina rozpadla.

V roce 1992 nastoupil k zreformovaným CAMEL opět k bicím. Zůstal u nich až do roku 1993 při nahrávání studiového alba "Dust And Dreams" a živého "Never Let Go". Přibližně ve stejnou dobu Burgess pracoval na debutu Jynine James, kde se také představil Peter Frampton na sólovou kytaru. Burgess pak spolupracoval se zpěvákem Chris Farlowe a jeho R & B doprovodné kapele v roce 1995 a pracoval s Farlowem skoro celých následujících deset let. V roce 2000 se Burgess znovu spojili k 10cc pro sérii živých vystoupení.

Uprostřed roku 2000 Paul také začal hrát a cestovat s kapelou pocházející ze Stockportu The Removal Men. V roce 2003 kromě občasných koncertů s Farlowem a 10cc hrál Paul Burgess hrál na bicí s The Soul Company (skupina vedená Davem Sharpem, ex-The Alarm), nebo také s kapelou Then Came The Wheel, poskládanou z několika veteránů britské folk-rockové scény. V poslední době Paul pracuje a vystupuje jako člen anglické skupiny Katy Lied, jejíž album, "Late Arrival" bylo vydáno v roce 2008.

V roce 2013 se Burgess připojil ke skupině Midnite Johnny Band. V roce 2017 se Burgess spojil s baskytaristou Rickem Kempem a kytaristou Ken Nicolem, aby vytvořil trio "supergroup", "Burgess, Nicol a Kemp".
Členové Rick Fenn
(Narozen 23. května 1953)
Guitars


Richard Fenn je anglický rockový kytarista. Nejznámější je jako člen skupiny 10cc až do roku 1976. Spolupracoval také s Mikeem Oldfieldem, Rickem Wakemanem, zpěvákem Hollies Peterem Howarthem a bubeníkem Pink Floyd Nickem Masonem.

Svoji hudební kariéru Fenn začínal v Oxfordu, kde byl vedoucím školní skupiny Bagshot Louie. Kapela skončila s koncem školního roku v roce 1971 a Fenn se přestěhoval do Cambridge, aby začal navštěvovat Cambridge College of Arts & Technology.

Poté, co dokončil obchodní studium na HND, Fenn se připojil se ke cambridské skupině nazvané Hamilton Gray, která se přemístila do Manchesteru a stala se z ní skupina Gentlemen. Jejich debutové televizní vystoupení na přehlídce nazvané "So It Goes" (spolu s Sex Pistols) vyústilo ve spojení s Paulem Burgessem, který jej brzy po něm doporučil 10CC, ke kterým se připojil koncem roku 1976 při začátku prací na "Deceptive Bends" a od té doby byl součástí kapely.

Od roku 1979 také koncertoval a nahrával s Mikeem Oldfieldem a spolu s ním napsal píseň "Family Man", která se stala velkým hitem pro duo Hall & Oates po celém světě a získala ocenění A.S.C.A.P. za nejlepší píseň roku 1984. V roce 1985 Fenn napsal a nahrál své vlastní album "Profiles" s bubeníkem The Pink Floyd Nickem Masonem. Singl z alba "Lie For A Lie" nazpívaný Davidem Gilmourem a hostující Maggie Reilly byl hitem v USA. V 80. letech Fenn a Mason založili společnost Bamboo Music, která produkovala hudební znělky pro korporátní klienty.

Během své hudební kariéry koncertoval s umělci jako Rick Wakeman, Jack Bruce, Elkie Brooks a Wax (s Andrewem Goldem a Grahamem Gouldmanem). Jako kytarista natáčel s mnoha umělci jako Cliff Richard, Peter Green, Agnetha (ABBA), Marilyn, Sniff 'n' the Tears, John Wetton a Justin Hayward.

Od konce 80. let Fenn věnoval více času skládání a napsal nespočet partitur pro dokumentární filmy, dramata a komedie (včetně seriálu pro Hale and Paceho a Craiga Charlese) a řadu celovečerních filmů. Mezi nimi byla i White of the Eye, což byla další spolupráce s Nickem Masonem. Za ta léta získal několik ocenění za vysoce kvalitní komerční zvukové nahrávky.

Jeden soundtrack mu pomohl získat i cenu Gold Clio v Americe v roce 1989 za nejlepší píseň, kterou nazpíval Peter Howarth. Pokračoval pak ve spolupráci s Howarthem, nyní sólovým zpěvákem Hollies, v roce 1990 napsali rockovou operu nazvanou "Robin, Prince Of Sherwood", se kterou rok cestovali po Británii a strávil čtyři měsíce ve West End. Fenn a Howarth měli i další společné projekty. Pravidelně také sestavují soubor významných hudebníků, se kterým vystuzpují jako Feramones.

Fenn nedávno koncertoval i po Německu jako součást Nokia Night of Proms Band, kde, stejně jako 10cc, hráli Tears For Fears, Robin Gibb a Kim Wilde.

Když zrovna nepracuje s 10CC, tráví Fenn většinu svého času ve svém domově v blízkosti Byron Bay, NSW, v Austrálii, kde žije s manželkou a dcerami Heather a Ruby-Mae. Tam také spolupracoval s australskou rockovou legendou Brianem Caddem na různých projektech včetně hudebních muzikálů.
Členové Mike Stevens
(celým jménem Michael William Stevens)
(Narozen 26. ledna 1957, Wisbech, Cambridgeshire, England)
Keyboards, Saxophone, Vocals


Stevens začal vyučovat hudbu na klarinet a klavír a byl povzbuzován svým otcem, profesionálním bubeníkem. Stevens studoval skládání a dirigování na Birminghamské hudební škole v letech 1975 až 1979 před tím, než začal pracovat na výletních lodích jako "umělec". V 80. letech se přestěhoval do Londýna a stal se vyhledávaným saxofonistou, smluvně se zavázal k nahrávkám RCA ve Spojených státech a začal cestovat s umělci jako Barry White, Brenda Russell, Dionne Warwick a The Temptations. V roce 1988 vystupoval s Billem Withersem až se nakonec stal Withersovým hudebním ředitelem.

V roce 1992 byl Stevens najat do práce s nově vytvořenou popovou skupinou Take That, pro kterou se v následujícím roce stal jejich hudebním režisérem. Cestoval se skupinou až do jejich rozchodu v roce 1996, hrál na klávesy, saxofon a kytaru, stejně jako zastal i doprovodné vokály. Jeho práce s Take That z něj dělala hudebního režiséra pro turné dalších popových skupin a hudebníků jako Eurythmics, Mika, Sugababes, James Morrison, Will Young, Geri Halliwell, Boyzone, B*Witched, 911 a Five. Při reunionu Take That v roce 2006, Stevens znovu najat jako jejich hudební ředitel, zaměstnával hudebníky jako Milton McDonald, Lee Pomeroy, Donovan Hepburn, Bernie Smith a s Marcusem Byrnem vytvořil živou kapelu. Stevens dohlížel na akce jako Live 8 v Londýně, koncert Nelsona Mandely k jeho 90. narozeninám, nebo koncertoval na koncertech The Prince's Trust.

Stevens je hudebním režisérem a producentem Annie Lennoxové od roku 2002, produkoval alba "A Christmas", která získalo zlatou certifikaci, "Cornucopia" (2010) a "Nostalgia" (2014), které se objevily v první desítce žebříčků alb a USA. Deska "Nostalgia" byla navíc nominována na Grammy Award za nejlepší tradiční popové vokální album na 57. výroční Grammy Awards v roce 2014.

V roce 2012 Stevens vedl domácí kapelu a byl hudebním režisérem koncertu Diamond Jubilee v Buckinghamském paláci. O dva roky později režíroval E.L.O. Jeffa Lynneho na festivalu BBC Radio 2 v Hyde Parku v roce 2014, využíval kapel Take That/Gary Barlow a BBC koncertního orchestru doprovázené Lynnem a Richardem Tandy. Stevens předtím spolupracoval s Lynnem na koncertu Children in Need Rocks 2013, kde vystoupili Lynne a Tandy s "Livin 'Thing" a "Mr. Blue Sky" doprovázené Stevensem a kapelami Take That/Gary Barlow.

Stevens je koncertním členem 10CC od roku 1999, kde hraje obvykle na klávesy a saxofon.
Členové Keith Hayman
Keyboards, Guitars, Vocals (multi-instrumentalists)

Keith Hayman je hudebním režisérem, aranžérem a klávesistou Sira Cliffa Richarda, který poprvé spolupracoval s Richardem v roce 1996 jako produkční vokální supervizor/aranžér a klávesista v muzikálu Heathcliff.

Poté následovaly četné zájezdy, nahrávky a televizní představení. Mezi nejvýznamnější patří koncerty Hyde Park (1999), Audience With... Cliff Richard (LWT, 1999) a The Princess Diana Tribute Concert v parku Althorp (1998).

Nedávná spolupráce s Cliffem zahrnuje i Cliff Richard a The Shadows Final Reunion World Tour 2009/2010 a koncert k Richardovým 70. narozeninám Bold As Brass v Royal Albert Hall (2010).

Od roku 2006 se střídá na pódiu s Mike Stevensem na koncertech kapely 10CC.
Členové Iain Hornal
(narozen ***)
Vocals, Electric Guitars, Acoustic Guitar, Percussion, Mandolin, Keyboards


Iain je britský hudebník, zpěvák a skladatel, který je nejznámější jako hostující člen 10cc a ELO Jeffa Lynna (2014–present), ale je také sólovým umělcem. V roce 2017 vyšlo jeho album "The Game Begins With The Lights Out", na kterém hostovali Graham Gouldman, Kevin Godley, Sophie Elis-Bextor, Matt Berry a členové The Feeling. Následné britské turné, které podporovali jeho kamarádi z 10cc (ještě nebyl členem na plný úvazek) bylo dobře přijato a skončilo ve velkém stylu v londýnském Palladiu.

Iainovo nejnovější album, crowdfundingové "Fly Away Home", bylo nahráno zcela na dálku, když se svět v roce 2020 zastavil. Iainovou hudbou protéká mnoho hudebních vlivu - záblesky klasického rocku, které naznačují, že David Bowie, Elvis Costello a Tom Petty se mísí s bujnou harmonií a bohatou texturou The Beach Boys a Crowded House. Je to nepopiratelně pop, ale pochází z éry, kdy popová hudba měla mozek, duši a srdce.
Členové
(narozen ***, London, England)
Vocals, Electric Guitars, Acoustic Guitar


Paul Canning je zpěvák a skladatel z Londýna. Napsal a vydal 4 studiová alba, která sklidila velký ohlas u kritiky. Inspirujte se především u The Beatles, Crowded House, Eltona Johna, Nilssona, Billy Joela a 10cc. Paul’s Music byl na webu The ark of music.com popsán jako "modrotisková značka rock n‘ rollu předešlých let.

Paul otevíral koncerty pro 10cc na svých posledních třech turné po Spojeném království. Se svými sólovými akustickými vystoupeními vystupoval po celém Spojeném království, včetně londýnských Royal Albert Hall, The London Palladium a The Birmingham Symphony Hall. Je také příležitostným zpěvákem 10cc, když je pozván.

Paulovo třetí album "Bandwagon" bylo číslo #1 v hitparádě iTunes Singer/Songwriter. Všechna jeho alba jsou k dispozici ke stažení a streamování na všech obvyklých službách (Spotify, Apple Music, iTunes atd.) nebo jako CD v obchodě.
Členové Mick Wilson
(Narozen 30. listopadu 1962, London, UK)
Vocals, Guitars, Percussion


Mick je anglický hudebník a v poslední době je členem 10CC. Mick se narodil v roce 1962 a jeho matka souhlasila se jménem Michael jen pod podmínkou, že se nikdy nebude nazývat Mick! Jeho láska k hudbě propukla, když mu jeho rodiče v roce 1969 koupili na Vánoce kytaru a zdaleka ne pětiminutový zázrak, který byl očekáván, zahájil celoživotní vášeň pro populární hudbu, která je stejně silná jako dodnes. Ve skutečnosti Mick stále vlastní svoji první kytaru, kterou můžete vidět na zadní straně CD bookletu na jeho novém albu "So The Story Goes".

Přeorientoval se na basovou kytaru (stále jednu vlastní) a spojil se se svým starším bratrem Daveem. Vytvořili kapelu Flame, která hrála místně kolem svého domovského města Barking v Essexu. Toto vystupování nakonec vedlo k setkání s Alanem Blakelym z Tremeloes, který hledal skupinu, kterou by produkoval. Mickova první ochutnávka skutečného studia přišla ve věku 14 let, kdy nahrál hlavní vokály prvního singlu kapely, cover od Frankie Lymana "Teenager In Love".

V příštích několika letech skupina vydala více Blakelym produkovaného materiálu, objevili se živě i v televizních pořadech ve Velké Británii a Evropě, což vedlo ke smlouvě s EMI, nahrávalit singl ve slavném Abbey Road studiu 2, a doprovázeli The Rubettes na turné po evropských stadionech koncem 70. let.

Pak se ozvalo vzdělání a Mick se rozhodl soustředit se na školní práci, než byl dotázán, zda by nechtěl koncertovat po Německu jako basista. Opustil 3 stupeň školy a při oslavě svých 18. narozenin v Berlíně si uvědomil, že to je místo, kde leží jeho srdce.

V 80. letech se Mick vyučil své řemeslo a hrál v různých kapelách v Londýně a okolí, ale nakonec odložil basu a začal hrát a nahrávat jako zpěvák. Mickova láska k psaní a produkci vedla k tomu, že si v roce 1986 zajistil nakladatelskou smlouvu s Jobete Music (dcera Motown Records). Následující rok na odcestoval do New Yorku, kde podepsal dohodu s Virgin Music v Los Angeles.

Od té doby Mick hrál a nahrával s umělci jako: Lionel Ritchie, Alice Cooper, Kylie Minogue, Alison Moyet, Chris Rea, Donny Osmond, Robin Gibb, Westlife, Cliff Richard, Cher, Lulu a the K.L.F. Byl také oficiálním členem The SAS Band, se kterou hrál po světě s hostujícími umělci včetně Briana May, Rogera Taylora, Rogera Daltreyho, Paula Younga, Kiki Dee a Tony Hadleye.

Byl také sólovým zpěvákem u Three Friends, nahrával hudbu Gentle Giant a uvedl také dva členy originální sestavy Gary Greena a Malcolma Mortimorea. Kromě živých vystoupení měl Mick více než 20 let své vlastní nahrávací a produkční zařízení, které bylo základnou pro jeho pestrou kariéru producenta a skladatele, stejně jako skládání hudby pro televizi a živé pořady pro Sky, BBC, ITV, Marks & Spencer, McDonalds, BT, Levi, Toyota, Mercedes, Ford, Reebok a Mitsubishi.

Od jeho připojení ke Grahamu Gouldmanovi pro akustický set v Green Room v londýnské Café Royal před více než 10 lety se Mick stal pravidelným hostem v nejnovější inkarnaci 10CC, přičemž se ujal funkce sólisty a hry na bicí nástroje, kytaru a klávesy. Mick a Graham také provedli akustické sety na četných charitativních akcích včetně Teenage Cancer Trust.

Mick je i nadále velmi žádaným zpěvákem v Londýně a okolí, odkud pochází a nedávno vystupoval jako jeden z hostujících zpěváků na sérii koncertů po celém Španělsku se 40-ti členným symfonickým orchestrem a rockovou kapelou Queen.

V roce 2017 ale Mick opustil 10CC, aby se mohl věnovat svým dalším projektům. Na koncertech jej nahradil Iain Hornal.
Členové Eric Stewart
(Celým jménem Eric Michael Stewart)
(Narozen 20. ledna 1945, Droylsden, Lancashire, England)
Guitars, Vocals, Keyboards


Eric je anglický zpěvák-textař, multi-instrumentalista a producent nahrávek, je nejznámější jako zakládající člen rockových skupin The Mindbenders v letech 1963 až 1968 a 10cc v letech 1972 až 1995. Stewart vlastnil Strawberry Studios ve Stockportu v Anglii od 1968 až do počátku 80. let, kde nahrával alba s 10cc a dalšími umělci jako Neil Sedaka a Paul McCartney. Stewart také hodně spolupracoval s McCartneyem v polovině 80. let, hrál na nebo byl spoluautorem skladeb pro sólová alba McCartneyho "Tug Of War" (1982), "Pipes Of Peace" (1983), "Give My Regards To Broad Street" (1984) a "Press To Play" (1986). Od roku 1980 vydal Stewart svá čtyři sólová studiová alba.

Stewart byl pozván, aby se připojil k místní skupině Jerry Lee and The Staggerlees, která však po roce změnila své jméno na Emperors of Rhythm. Stewart zůstal v kapele dva roky a byl na večeru v klubu Oasis v Manchesteru na počátku roku 1963, který Wayne Fontana předváděl zástupcům nahrávací společnosti. Bubeník a kytarista Wayny Fontany se ale nezúčastnil konkurzu a Wayne se zeptal Erica a bubeníka Ric Rothwell, zda by se nemohli zúčastnit konkurzu. Po několikminutové zkoušce zahrálo kvarteto tři celkem známé písně té doby. Wayne Fontana pak nabídl smluvní dohodu za podmínky, že hudebníci, kteří hráli na konkurzu, vytvoří kapelu.

Kapela Wayne Fontany byla pojmenována The Jets, ale vzhledem k existující skupině, která používala stejné jméno, bylo třeba najít alternativní jméno, tak se rozhodlo, že kapela ponese jméno The Mindbenders, což bylo jméno filmu z té toby - tak se představili Wayne Fontana and The Mindbenders. Kapela zpočátku hrála rytmus & blues. Stewart, Fontana a baskytarista Bob Lang spolu napsali "Since You've Been Gone", B-stranu šestého singlu kapely "The Game Of Love" (duben 1965), který to dotáhl na No.2 ve Velké Británii a na číslo 1 v USA. Stewart a Fontana se také podíleli na písňovém kreditu na "Long Time Comin", B-strany "It's Just a Little Bit Too Late" z červn 1965.

Skupina koncertovala po USA s Herman's Hermits v červenci a srpnu 1965, kde Stewart přinesl divoké scény ve srovnání s Beatlemanií. "Hotely, ve kterých jsme pobývali, byli pod neustálou ostrahou ochranky a venku vždy stály stovky dívek," dodává, když si na to období vzpomíná. "Vždycky mi strhly brýle a vytthly chomáčky vlasů, což bylo velmi, velmi bolestivé." Mindbenders se rozešli Fontanou koncem roku 1965. Dosáhli na britské 2 hitové místo s "A Groovy Kind Of Love” počátkem roku 1966 se Stewartem na vokálech. Později dosáhli vrcholu č. 20 pozdnější téhož roku s "Ashes To Ashes". Stewart, který stále více času věnoval písničkářství, byl ke konci svého působení rozčarován z Mindbenders, protože si uvědomil, že materiál, který hrají, se stále vzdaluje od hudby, se kterou získal úspěch v žebříčku.

"Kvůli některým nahrávkám, které jsme měli, každý nás považoval nějakou skupinu hrající balady, ale my jsme takoví vůbec nebyli. Myslím, že jsme byli pravděpodobně první z tříčlenných heavy kapel - ale ten druh hudby, který jsme raději hráli, byl naprosto nepřijatelný pro některé lidí, kteří byli připraveni rezervovat Mindbenders," řekl.

Kapela se dostala do záhadného konce. "Byly tam nějaké hrozné koncerty", připoměl si později Stewart. "Jeden večer jsme byli objednáni, abychom se objevili v pracovním mužském klubu v Cardiffu, a když jsme tam dorazili, zjistili jsme, že plakáty okolo klubu hlásají, že ten večer se jedná o nějaký velšský tenor plus doprovodnou kapelu - což nás dost poznamenalo. To mě doopravdy šokovalo, že jsme se dostali na jeviště, aniž by se obtěžovali dát naše jména na plakáty." Kapela přijala týdenní rezervaci s kabaretními výstupy, na sobě měli bílé obleky a červené hedvábné košile a mezi písněmi vyprávěli vtipy. Po jednom mimořádně katastrofálním vystoupení se kapela rozhádala a Stewart naštvaně prohlásil, že Mindbenders skončili. Po vystoupení hodil ostatní členy domů a řekl: "To byl konec Mindbenders".

Podle Stewarta, tok licenčních poplatků a příjmy z publikací z jeho práce s Mindbenders odvály jeho "docela pohodlné" finance. V červenci 1968 jej přizval bývalý zakladatel Billy J. Kramer and the Dakotas, koncertní manažer Peter Tattersall, aby se stal Strawberry Studio spoluinvestorem v Inner City Studios, v malém nahrávacím studiu nad obchodem s hudbou ve Stockportu. Stewart, který ve studiu nahrával několik ukázek vlastních písní, investoval 800 liber. Vysvětlil: "Byl jsem nakažen nápadem stát se nahrávacím inženýrem a vybudovat studio, kde bych mohl realizovat vlastní představy o tom, čím by mělo být studio." Pár se přestěhoval do větších prostor na No.3 Road Road v říjnu a Stewart, který pomáhal s renovací a malbou, přejmenoval studio na počest své oblíbené písně Beatles na "Strawberry Fields Forever".

Během několika měsíců se k němu připojil další investor - skladatel a bývalý baskytarista Mindbenders Graham Gouldman, který dal dalších 2000 liber. V polovině roku 1969 začali Stewart a Gouldman spolupracovat se dvěma dalšími hudebníky, Lol Cremem a Kevinem Godleyem, na projektu rockového manažera a podnikatel Giorgio Gomelskyho, který se připravoval pro label Marmalade Records. Gomelsky byl ohromen písněmi, které složili Godley a Creme, a plánoval je nabízet jako duo. Stewart byl přizván do studia nahrát sólovou kytaru a on a Gouldman brzy začali nabízet pár pravidelných studiových prací ve Strawberry. Jeden singl "I'm Beside Myself" b / w "Animal Song" byl vydán pod názvem Frabjoy and Runcible Spoon, plus dvě skladby na LP sampleru Marmalade "100 Proof" vydaném pod názvem Kevin & Lol and Graham Gouldman, než Marmalade přivřela dveře.

"V prosinci 1969 byla uzavřena dohoda s americkými producenty Jerrym Kasenetzem a Jeffem Katzemem ze společnosti Super K Productions, kteří si studio na tři měsíce řádně zarezervovali, aby pro ně nahráli bubblegumové písničky, s využitím talentů Gouldmana, Stewarta, Godleyho a Lola Creme. Příjmy z období intenzivního nahrávání umožnily pak majitelům, aby si koupili více vybavení, aby se z něj stalo "opravdové studio". Začalo to tím, když se zajímali o skladbu Grahama a když slyšeli, že je angažován ve studiu, domnívali se, že by ekonomičtější bylo, kdyby si zařídili své studio a pak je v něm ho nechali pracovat - ale po dokončení nahrávky Grahamovy písně se vrhli na některé Kevinovy a Lolovy písně a všichni spolupracovali," uvádí Stewart.

Trio Stewart, Godley a Creme vyprodukovalo píseň "Neanderthal Man", která byla vydána v červnu 1970 u Philips Records pod nzvem kapely Hotlegs. Singl se stal celosvětovým hitem, v Británii to dotáhl na No.2 a v USA pa na no.22. Poté následovalo album "Thinks: School Stinks" (1970), které Stewart později popsal jako "malý předskok své doby". Trio vydalo další singl "Umbopo" pod jménem Doctor Father. Singly a skladby alba byly všechny zvukově připravené Stewartem. Hotlegs se pak v říjnu 1970 vydali na britské turné, když doprovázeli Moody Blues, kdy Gouldman hrál na baskytaru. Po pěti vystoupeních, když baskytarista a zpěvák Moody Blues John Lodge onemocněl, bylo turné přerušeno. Když pak žádná další práce pro Hotlegs nenásledovala, členové skupiny souhlasili, že skupinu rozpustí a budou pokračovat v jejich studiové práci.

Počátkem roku 1972 americký zpěvák Neil Sedaka začal nahrávat své album "Solitaire" ve Strawberry Studios, a využil Stewarta jako nahrávacího inženýra a Gouldman, Godley a Creme působili jako jeho doprovodná kapela. Úspěch alba přiměl čtyři hudebníky k práci na jejich vlastním materiálu a jeho vydání pod hlavičkou skupiny. Nahráli píseň od dua Stewart-Gouldman "Waterfall", Stewart vzal demo k Apple Records do střihacího studia v Londýně, kde bylo masterováno Sedakovo album, a doufal, že se toho Apple ujme. O pár měsíců později Apple odpověděl, že odmítá píseň, neboť postrádá komerční náboj.

Do té doby nahráli další píseň od Godley a Cremeho "Donna", a uvědomili si, že píseň "něco v sobě má". Stewart zatelefonoval podnikateli a producentovi Jonathanovi Kingovi, kterého znal od působení s Mindbenders, a pozval jej, aby si to poslechl. King byl z písně nadšený, cítil potenciální hit, a podepsal s kapelou smlouvu s jeho UK Records, s kapelou pojmenovanou 10cc. Píseň vyšla o pár týdnů později v srpnu 1972, se stala britským hitem č. 2.

První album skupiny "10cc" (1973) obsahovalo čtyři písně, které napsal Stewart s různými členy skupiny. Jeho nejvíce produktivním skladatelským partnerem nicméně byl Gouldman: pár napsal některé nejprodávanější singly skupiny, včetně "Wall Street Shuffle", "I'm Not In Love" a "Art For Art's Sake" - a po odchodu dua Godley & Creme v roce 1976, se Stewart a Gouldman se usadili v silné písničkářské spolupráci, která trvala dalších šest alb. Během alba "Mirror Mirror" (1995) se ale rozešli, když napětí mezi párem narostlo. Album bylo amalgámem sólového materiálu Gouldmana a Stewarta, psaného a zaznamenávaného odděleně, a to bylo finále pro 10cc. Po turné, když album dokončili, Stewart oznámil, že oficiálně končí s 10cc, a odmítl i veškeré nabídky a požadavky na reunion.

Skupina narazila na hlavní překážku v roce 1979, když Stewart byl při autonehodě vážně zraněn. Pak řekl BBC: "Úplně mě to odrovnalo. Poranil jsem si levé ucho, velmi jsem poškodil oko. Nemohl jsem se pohybovat poblíž hudby. Nemohl jsem poslouchat hlastitě a to mám rád hudbu i motoristické závody. Musel jsem se dlouho držet dál od obou věcí, po dobu asi šesti měsíců. A hybnost té velké mašiny, kterou jsme si stvořili, se zpomalovala a zpomalovala. A na hudební scéně se ujal vlády punk více méně. Sex Pistols, The Clash, spousta takových věcí. V době, kdy jsem byl opět připraven hrát, si myslím, že nám právě ujel autobus. Bylo to pryč. A co jsme udělali po tomhle, měli jsme sice pár pošimrání a mohli jsme napořád pokračovat na turné se silou minulých hitů, ale to už by nebylo ono, prostě už publikum nebylo s námi."

Stewart vyprodukoval dvě sólová alba, která se vešla mezi 10cc z 80. let "Girls" (1980) a "Frooty Rooties" (1982), třetí sólové album "Do Not Bend" pak až v roce 2003. Od roku 1975 také připravoval a produkoval alba Justina Haywarda, Johna Lodge "Blue Jays" (1975), Neil Sedaky "Sedaka's Back" (1975), Sad Café "Sad Cafe" (1980) a "Facades" (1979) nebo Agnethy Fältskog "Eyes Of A Woman" (1985).

V 90. letech Eric spolupracoval s The Alan Parsons Project, když se podílel na jejich deskách "Freudiana" (1990), "Try Anything Once" (1993) a "On Air" (1996). V roce 2006 začal pracovat na čtvrtém sólovém albu "Viva la Difference", které popsal jako "více ve stylu 10cc než 'Do Not Bend'", ale v lednu 2007 oznámil, že nahrávání pokračuje jen sporadicky, zatímco renomoval svůj domov a rekonstruoval studio ve Francii. Jeho internetový obchod byl následně zavřen s oznámením, že album bude vyjde v lednu 2009. Album se dočkalo svého vydání 6. ledna 2009. Stewart nahrál všechny nástroje kromě bicích, na které hraje Alain Merlingeas. Album se pohybuje více v bluesovějším stylu než předchozí "Do Not Bend". Skladba "Gnome Sweet Gnomes" byla napsána o Gnomes z Curychu, což je pro švýcarské bankéře nepříznivý termín. Termín použival Harold Wilson, což byl politik labouristické strany v roce 1964, když obvinil švýcarské bankéře, že tlačí libru dolů na devizových trzích pomocí spekulací.
Členové Stuart Tosh
(Celým jménem Stuart Mcbeath Tosh)
(Narozen 26. září 1948, Aberdeen, Scotland)
Drums


Stuart Tosh je skotský bubeník, skladatel a zpěvák. Stuart nyní žije v Brigge of Don, nedaleko Aberdeenu.

Stuart Tosh nahrával a koncertoval s řadou známých a respektovaných kapel během 70. a 80. let, včetně Pilot, The Alan Parsons Project, 10cc, Camel nebo Roger Daltrey.

Skotskou soft rockovou kapelu Pilot založili v roce 1973 v Edinburghu David Paton (basy a vokály), Billy Lyall (syntezátor, flétna a vokály) a Stuart Tosh (bicí). Po jejím rozpadu se v roce 1976 připojil k 10cc, kde nahradil Kevina Godleye. Natočil s nimi desku "Dreadlock Holiday", se kterou dosáhli světového úspěchu.

U příležitosti 40. výročí debutového alba Pilot se David Paton, Ian Bairnson a Stuart Tosh znovu spojili jako Pilot. V srpnu 2014 vydali "A Pilot Project" jako poctu zpěvákovi Alan Parsons Project Ericu Woolfsonovi. V roce 2007 Tosh společně s Patonem uspořádali v Japonsku řadu koncertů pod jménem Pilot.
Členové Gary Wallis
(Narozen 10. června 1964, Westminster, London)
Drums, Percussion, Drum Programming, Producer, Musical Director


Gary Wallis je britský bubeník, bubeník, bubeník, producent a hudební režisér. Spolupracoval s celou řadou umělců a kapel jako Nik Kershaw, Pink Floyd, 10cc, Il Divo, Westlife, Girls Aloud, Atomic Kitten, Paul Carrack, Dusty Springfield, Bonnie Tyler, Mike Rutherford, Mike And The Mechanics, Tom Jones, Jean Michel Jarre, Helene Fischer a Schiller.

Již jako mladý bubeník pracoval s řadou významných britských kapel. V letech 1982 až 1984, byl bubeníkem v The Truth, společně s Chrisem Skorniou (Hammond varhany / klávesnice), Dennisem Greavesem (kytara), Mick Listerem (kytara) a Brianem Bethellem (basa). Když opustil The Truth, Wallis pokračoval jako bubeník a perkusionista se Style Council (1984-1985). Pak byl pozván Davidem Bowiem hrát jako bubeník na Live Aid koncertu na JFK stadiónu, Philadelphia, 13. července 1985, s Robertem Palmerem a Power Station, nebo také s Duran Duran.

V polovině 80. let byl Wallis bubeníkem The Krew, doprovodné kapely Nika Kershaw (Riddle a Radio Musicola tours) a Chrise Farlowa (1988). Bylo to na koncertě s Kershawem, kde jeho energické hraní a komplikované bicí nástroje vzbudily zájem klíčových hudebníků Pink Floyd na Garyho Wallise.

Gary Wallis je tak nejznámější jako perkusista Pink Floyd v post-Watersově éře pro obě jejich živé a nahrané vystoupení. Bubeník Pink Floyd Nick Masona poprvé popsal, že spolu s Davidem Gilmourem zahráli Wallisovou hru: "Gary Wallis byl na charitativní show s Nickem Kershawem, kde také hostoval Gilmour. Nikdo z nás nic takového neviděl. Místo toho aby Gary seděl a hrál, pracoval v jakési kleci vyplněné perkusí, z nichž některé byly namontovány tak vysoko, že bylo málem potřeba vynaložit tři metrový skok k požadovanému nástroji. S jeho očividnými hudebními dovednostmi se zdálo, že toto přídavné šoumenství bylo ideální. Bonus k fázi, která vypadala zpočátku, jako by byla obsazena živými mrtvými." Wallis byl pozván, aby se připojil k Pink Floyd a hrál na jejich A Momentary Lapse of Reason Tour, které vyšlo jako "Delicate Sound Of Thunder" v roce 1988. Blake v roce 2008 popsal Wallisovo hraní jako "vysoce vizuální performanční styl - útočící na řadu gongů, bicích a činelů, které jsou kolem něj umístěny v kleci - byl tak dokonalým kontrastem k Masonově značně zdrženlivějšímu přístupu." Gary pokračoval hraním s Pink Floyd dokud si nedali pauzu po jejich posledním koncertu turné na Knebworth festivalu v srpnu 1990. Wallis prohlásil, že koncertování na Knebworth s Pink Floyd (1990) bylo jedním z nejpamátnějších okamžiků jeho kariéry.

V letech 1990 do roku 1992 vystupoval Gary Wallis po boku různých členů Pink Floyd v různých skupinách, včetně Blue Pearl (1990), Dream Academy s Gilmourem a Guy Prattem (1991) a Jimmym Nail s Gilmourem (1992). V prosinci 1991 vystoupil Wallis na 30. výročním koncertu Amnesty International jako sučást kapely vedené Gilmourem. U vystoupené skupina doprovázela Toma Jonese a Spinal Tap, "fiktivní” heavy metalovou skupinu. Následující rok vystupoval po boku Gilmoura a dalších členů kapely Pink Floyd na Chelsea Arts Ball. V roce 1994 Gary Wallis hrál s Pink Floyd na jejich 60 zastávkovém turné The Divizion Bell Tour po USA. V koncertní kapele byli Gilmour (sólový zpěv, kytara), Mason (bicí), Richard Wright (klávesy), Tim Renwick (kytara), Jon Carin (klávesy), Guy Pratt (basa), Gary Wallis (perkuse), Dick Parry (saxofon), stejně jako Sam Brown, Durga McBroom a Claudia Fontaine s doprovodnými vokály. V době turné bylo album "The Division Bell" číslem 1 mezi alby v USA. Během tohoto turné Pink Floyd nahráli živé album a offshoot video "Pulse" s Gary Wallisem hrajícím na perkuse.

Ve stejném roce se Wallis a Gilmour zúčastnili se koncertu v Croydon s tribute kapelou Australian Pink Floyd, poté pozvali skupinu, aby se zúčastnila závěrečné party The Divizion Bell turné. Australian Pink Floyd byli také pozváni, aby hráli na Gilmourově 50. narozeninové párty v roce 1996. Po jejich vystoupení členům Pink Floyd, včetně Wallise, byly předány nástroje australských hudebníků, aby si zahráli "Money", "What Do You Want From Me" a další skladby. Bicí soupravy používané Wallisem a Masonem na turné The Division Bell a Pulse DVD byly z Drum Workshop (DW). Mason říká: "Gary Wallis a já jsme končili s třiceti podivnými bicími, dvaceti pads, čtyřiceti zvláštními činely a mnoha dalšími kousky haraburdí, které byly přišroubovány do bubnových stoupaček, instalace, která nás měla kvalifikovat pro Turnerovu cenu."

Po rozpadu v 80. letech se původní čtyři členové britské rockové skupiny 10cc zformovali v roce 1992, aby zaznamenali nové i dříve nahrané skladby. Následně se v roce 1993 zúčastnili turné po Japonsku, kde se jejich bubeníkem stal Gary Wallis. Na jejich turné Alive v Japonsku byli v sestavě Eric Stewart (zpěv, kytara, klávesy), Graham Gouldman (zpěv, basa, kytara), Rick Fenn (zpěv, kytara, basa), Stuart Tosh (zpěv, bicí), Stephen Piggott (klávesy) a Gary Wallis (bicí). V roce 1995 vydalo 10cc své album "Mirror Mirror" s Gary Wallisem hrajícím na bicí a perkuse.

Gary Wallis vystoupil také před davem 50 000 diváků s francouzským hudebníkem Jeanem Michelem Jarre na 12 hodinovém koncertu u pyramid v Gíze na Silvestra 1999/2000. Koncert je k dispozici na videu s názvem "Jarre's The Twelve Dreams Of The Sun". Velkolepý koncert byl součástí egyptských slavností tisíciletí, které zahrnovaly obří party u pyramid. Wallis hrál na bicí a perkuse vedle Jeana Michela Jarra (hudební režie, klávesy, laserová harfa, zpěv), Francise Rimberta (klávesy), Joachima Garrauda (klávesy), Christophera Papendiecka (basa), stejně jako s dalšími tisíci zpěváky, tanečníky a hudebníky.

Wallis také spolupracoval na různých turné a koncertních akcích během dvou desetiletí s legendárním velšským zpěvákem Sirem Tomem Jonesem, jako jeho bubeník a hudební režisér, včetně pobytu v Las Vegas. Od roku 2009 do roku 2011 Wallis cestoval hodně s Tomem Jonesem, vystupoval ve Velké Británii, Evropě, USA, Jižní Americe, Austrálii, Novém Zélandu, jihovýchodní Asii, Jižní Africe, na Středním východě a v Ruské federaci. Dalšími členy kapely na turné 2011 byli Davide Bronze (basová kytara), Jamie Moses (kytara), Toby Chapman (klávesnice), Lutz Rainer Krajenski (klávesy), Laura Critchley (doprovodné vokály), Sophie Hiller (doprovodné vokály), Francis Samuel Walden (saxofon) a Trevor Mires (pozoun). Na dřívějších turné Wallis spolupracoval s hudebníky Christoph Papendieck (klávesy), Peter Honoré (kytarista), Alex Meadows (basa), Janet Ramus (doprovodné vokály) a Abbie Osmon (doprovodné vokály). Wallis se objevil jako bubeník Toma Jonesa ve významných televizních vystoupeních, včetně zahájení slavnostního předávání cen BAFTA (British Academy of Film and Television Arts) v roce 2012 a koncertu Diamond Jubilee v Buckinghamském paláci. V letech 2013, 2014 a 2015 odehrál také mnoho koncertů se sirem Tomem a v současné době je s ním v roce 2016 na světovém turné.

V letech 1995 až 1999 byl Gary Wallis bubeníkem kapely Mike And The Mechanics, kde spolupracoval s Paulem Youngem (zpěv), Mikeem Rutherfordem (kytara, basa), Paulem Carrackem (zpěv, klávesnice), Timem Renwickem (kytara) a Jamie Mosesem (kytara). V roce 1997 Wallis hrál s kapelou Paula Carracka v rámci propagace jeho alba "Beautiful World". Wallis hrál rovněž na turné Mechanics 1999, které se stalo posledním na několik let kvůli předčasné smrti Paula Younga. V roce 2003 Rutherford oznámil comeback skupiny a Wallis hrál na jejich koncertu v Shepherd's Bush Empire v Londýně, který byl filmován a vydán jako živé DVD u Eagle Rock Entertainment.

Wallis se nedávno objevil jako bubeník reunionovaných Mike And The Mechanics a nahrál na jejich nejnovější album "The Road", které vyšlo v dubnu 2011. V roce 2011 vystupoval po celé Británii, Německu a dalších evropských městech na jejich Hit Road turné. Kapela pak v roce 2012 zavítala do Lucemburska a Německa. Wallis opět vyrazil s Mike And The Mechanics v roce 2015 na The Hits Tour. Turné začalo v 27/15 v USA s několika vystoupeními v Kanadě, pak se v dubnu a květnu vrátili zpět do Velké Británie, a nakonec projeli i Nizozemskem, Německem, Švýcarskem, Belgií, Lucemburskem a Dánskem.

Gary Wallis také pracoval jako bubeník programátor. V rozhovoru pro Roland UK Wallis deklaroval jeho "kompletní žízeň po elektronických bicích”. Je známý pro vystupování s komplikovaným, masivním bubenickém setu, který je tvořen jak akustickými tak elektronickými bubny. Wallis použil tuto konfiguraci nástrojů během své práce mimo jiné s německou kapelou Schiller, když l letech 2001 a 2004 absolvoval turné po Německu s touto elektronickou kapelou, kterou vede Christopher von Deylen. Během té doby spolupracoval s mnoha prominentními umělci, včetně slavné hudební a divadelní zpěvačky Sarah Brightman a proslulého německého popového zpěváka Petera Heppnera. Wallis hrál živě na prvním živém koncertu Schiller, "Voyage" dne 9. září 2001 v německém klubu Gum. Wallis také nahrál jejich celoevropský hit "I Feel You". Wallis hrál perkuse na albech Schiller "Live (Er)Leben" (2004) a bicích a perkuse na albu "Tag Und Nacht" (Day and Night) vydaném v roce 2005 u Island Records a Universal Music, Německo. Album vyšlo také v Rusku (2005, 2008) a USA (2007).

Spolu s dlouholetým kolegou Toby Chapmanem Wallis produkoval skladby pro umělce jako je Paul Carrack (1996), Belinda Carlisle (1997), Rod Stewart (2000), Cher (2001), švédská kapela Addis Black Widow (2001) a dánský počin Zididada (2003). Ve druhé části své kariéry byl Gary Wallis žádán jako hudební režisér a bubeník. Od roku 2004 do současnosti Wallis v této roli cestoval hodně po celém světě s různými kapelami a sólovými umělci, včetně Girls Aloud, Atomic Kitten, Il Divo, Westlife (Back Home Tour) a Sir Tom Jones.
Členové Laurence "Lol" Creme
(Narozen 19. září 1947, Prestwich, Lancashire, England)
(Celým jménem Laurence Neil Creme)
(znám také jako Lolagon)
Vocals, Guitars, Percussion, Keyboards


Laurence Neil "Lol" Creme je anglický hudebník a hudební video režisér, nejznámější pro svou práci s kapelou 10cc. Zpívá a hraje na kytaru, baskytaru a klávesy. Hrál také ve skupinách Doctor Father, Hotlegs, Godley & Creme, Art of Noise, The Trevor Horn Band a The Magic Lanterns.

Lol Creme byl jedním ze čtyř členů průkopnické artrockové skupiny ze 70. let 10cc, proslulé většinou kvůli jejich velkému hitu "I'm Not In Love", ale také s repertoárem vtipných undergroundových favoritů jako "Life Is A Minestrone", " Wall Street Shuffle "a" Art for Art Sake". Lol opustil kapelu v polovině 70. let společně s kolegou z umělecké školy Kevinem Godleyem a oba dva začali používat kytarový syntezátor "Gizmo", který představili na ambiciózním 3CD boxsetu "Consequences". Když pokračovali ve vydávání studiových alb jako Godley & Creme, objevili svůj talent jako režiséři hudebních videí, kteří byly stále více žádány, a produkovali oceněné spoty pro Herbie Hancocka (Rockit), Stinga a Police ("Every Breath You Take"), Duran Duran ("Girls on Film") mimo jiné. Jejich vlastní píseň "Cry" byla inspirací pro další úžasné video, které propagovalo použití "morfingové" techniky, ve které se jedna tvář přeměňuje v druhou. V poslední době Kevin a Lol režírují videa pro nové vydání Beatles "Free as Bird" a "Real Love".

Creme se narodil v Prestwichu, Lancashire, Anglie. Při docházce na uměleckou školu v Birminghamu dostal přezdívku Lolagon a seznámil se s Kevinem Godleym. Společně se stali součástí několika kapel, nejvýznamněji byla 10cc, v roce 1976 také společně opustili 10cc jako Godley & Creme. Dvojice se stala hudebními režiséry, která spolupracovala s mnoha kapelami včetně Yes.

Creme režíroval v roce 1991 jamajskou filmovou komedii The Lunatic.

V roce 1998 se Creme stal členem skupiny Art Of Noise s Annou Dudley a Trevorem Hornem a natáčel videa pro umělce, se kterými nahrávali, například Tom Jones. Ve spolupráci s Hornem pokračoval včetně vytvoření skupiny The Producers (nyní známá jako The Trevor Horn Band) spolu s Chrisem Braidem a Stevem Lipsonem.

Cremeho syn Lalo byl členem indie-taneční skupiny Arkarna z 90. let a také pracoval na řadě projektů se svým otcem. Jeho manželka Angie je sestrou bývalé manželky Erica Stewarta Glorie.
Členové Kevin Michale Godley
(Narozen 7. října 1945, Prestwich, Lancashire, England)
Drums, Vocals


Kevin Godley je anglický hudebník a hudební režisér. Je známý jako bubeník art rockové kapely 10cc a pro jeho spolupráci mimo kapelu v duu s Lol Cremem.

Narozen se v rodině židovských předků, a odešel do North Cestrian Grammar School v Altrincham. Jeho první kapelou byla součást Group 17, která měla své počátky v Jewish Lads Brigade (JLB). Jejími členy byli Henri Shalam, Bernard Sufrin, Sydney Kaye a Jeffrey Baker. Během docházky na uměleckou školu v Manchesteru se Godley seznámil s Lol Cremem. Oba dva se stali částí několika skupin, z nichž nejpozoruhodnější byly Hotlegs a 10cc. On a Creme opustili 10cc v roce 1977, brzy do nahrávce alba "Deceptive Bends", když prohlásili, že jejich příspěvky byly ignorovány ve prospěch písní dalších členů Erica Stewarta a Grahama Gouldmana.

Po odchodu z 10cc se stali známí jako Godley & Creme, oba jako hudebníci a režiséři filmu. Byli společně nominováni na Grammy cenu za nejlepší hudební video Long Form for: The Police: Synchronicity Concert v roce 1986. Godley skládá, zpívá a hraje na bicí, perkuse a klávesy. V roce 1990 jeho charitativní produkce "One World One Voice" byla vydána na CD ve Velké Británii. Jednalo se o CD, které se zaměřilo na environmentalní a ekologické krize. Godley se během tohoto období stal vegetariánem.

Godley a Lol Creme krátce "sešli" s jejich bývalými kolegy z 10cc Ericem Stewartem a Grahamem Gouldmanem albu "...Meanwhile" z roku 1992. Nicméně, Godley prohlásil, že jejich účast na projektu byla velmi omezená, zatímco album bylo ovládáno studiovými hudebníky. Nazpíval hlavní vokál v "The Stars Didn't Show", což byl hold skupiny Roy Orbisonovi. Byla to jediná píseň na albu, kterou nezpívá Stewart, takže po nahrání alba "...Meanwhile" Godley a Creme šli opět svoji cestou.

Spojil se s jiným bývalým 10cc členem, Grahamem Gouldmanem, když zformovali skupinu GG/06. Společně nahráli řadu nových písní, které jsou k dispozici na jejich webových stránkách.

V poslední době se Godley přesunul do vývoje hudební platformy pro iPad, která kombinuje zvuk a video a vytváří globální nahrávací studio v cloudu nazvaném "WholeWorldBand". Společnost byla nominována na cenu "SXSW Music Accelerator Award" v roce 2013 a byla jedním z osmi finalistů vybraných z fondu více než 500 hudebníků.

Godley byl vyznamenán čestným doktorátem Doctorate of Arts od Staffordshire Univerzity v roce 2018.

Kevin Godley vydal 17. prosince 2020 své první sólové album "Muscle Memory".
Členové Vic Emerson
(Celým jménem Victor Emerson)
(Narozen 1949, Prestwich, Bury, England,
zemřel 13. října 2018)
Keyboards


Victor Emerson byl anglický hudebník, skladatel a klávesista. Byl zakládajícím členem kapel Mandalaband a Sad Café (1976–1984, 2000) a členem kapely 10cc (1981-1983). Byl spoluautorem hitu z roku 1979 No.3 v UK hit single "Every Day Hurts" a v roce 1980 No. 14 hitu "My Oh My".

Emerson se narodil v Prestwich, který v té době byl v Lancashire, ale nyní je součásti Metropolitan Borough of Bury v Greater Manchester. Byl synem krejčího Bena Emersona a manželky Myry. Ve čtyřech letech už dostal své první klavírní lekce a navštěvoval gymnázium v Bury. V raných 60. letec si koupil Hammond vyrhany pro domácí použití. Pak se stal varhaníkem v kině, když vyšel školu.

V 60. letech, Emerson pracoval na okruhu kabaretu, hrát na klávesy, pak se stal hudebníkem sezení u Camel Studios, kde se setkal s bubeníkem Tony Cresswellem, kytaristou Ashley Mulfordem a basistou Johnem Stimpsonem, kteří se všichni později stali členy kapely Sad Café. Zvukař studia David Rohl pracoval na albu nazvaném Mandalaband a požádal Emersona, aby na album nahrál na klávesy. Když se pak zformovala kapela Mandalaband, Emersonem se stal jejím členem.

Po rozpadu Mandalaband v roce 1976 se Emerson přestěhoval do bytu s Johnem Stimpsonem v Manchesteru, kde se snažili vytvořit novou skupinu. Potřebovali zpěváka, když se setkali s Paulem Youngem ze skupiny Gyro. A tak mohla vzniknout skupina Sad Café. Skupina měla hit No. 3 hit ve UK Hit single s "Every Day Hurts", který složili Emersonem, Stimpson a Young a produkoval jej Eric Stewart z 10cc. Vic byl důležitou součástí zvuku Sad Café během jejich nejúspěšnější doby a zůstal v tomto outfitu až do roku 1984. Byl spoluautorem písně "Politics of Existing" a objevil se ve dvou skladbách, které byly v repertoáru tohoto souboru.

V roce 1981 se Emerson se stal členem 10cc. Cestoval s kapelou a hrál na deskách "Ten Out Of 10" a "Windows In The Jungle", stejně jako na druhém sólovém albu Stewarta "Frooty Rooties".

V roce 1985, rok poté, co opustil Sad Café, se Emerson přestěhoval do Paříže, Francie. Zatímco tam žije, pracoval na různých albech místních umělců, například na "Passé le Rio Grande" a "Novice" od Alain Bashunga, "Zen" od Zazie a "Carmine Meo" od Emmy Shapplin. Po smrti Paula Younga v roce 2000 Emerson přispěl u několika skladeb pro 2011 posmrtném albu Paula Younga "Chronicles".

Jako host vystoupil také na bezejmenném albu dvojice Wetton & Manzanera z roku 1987. V roce 2013 hostoval na albu "Tim Hart" stejnojmenného autora.

Emerson zemřel v Paříži ve věku 69 let dne 13. října 2018 na rakovinu pankreasu.
Členové Duncan Mackay
(Narozen 26. července 1950, Leeds, Yorkshire, England)
Keyboards


Duncan Mackay je britský skladatel, zpěvák, aranžér a klávesista, který zaznamenal tři sólová alba. Působil v kapelách jako Alan Parsons Projects, Budgie, 10cc, Steve Harley & Cockney Rebel (1975-1977), Camel (1978-1981), Colosseum II, nyní RE’UNION.

Duncan Mackay je bohužel poněkud opomíjený britský klávesista, který nahrál dva sólové prog rockové alba v 70. letech spolu s několika alby již dnes tak málo známých kapel jako "Steve Harley & Cockney Rebel" a 10CC, později v 80. letech nahrál s CAMEL desku "Nude". Je škoda, že jeho diskografie obvykle není tak dobře známá fanoušky prog rocku. Je to určitě jeden z nejlepších klávesových hráčů historie.

V jeho 11 letech byl oceněn jako nejlepší mladý houslista ve Velké Británii. Jeho rodina odešla do Jižní Afriky a tam v roce 1963 na Shrewsbury School dostal hudební stipendium. V roce 1967 absolvoval studium na Port Elizabeth University s diplomy LTCL a L.R.S.M na housle. Během studia si Duncan přivydělával hrou na klávesy v místních hudebních sálech. Toto hraní jej přivedlo v roce 1970 i na turné po Brazílii s členy kapely Sergio Mendese.

Poté, co se odstěhoval do Johannesburgu v roce 1971, Duncan a bubeník Mike Gray pracovali v kabaretních kapelách po hotelích, ale byli stále nespokojeni. Chtěli rozšířit své obzory a přehrávat hudbu, ke které se ubíral jejich talent. Jako by tomu osud nahrával, týden před ukončením hraní v The Criterion byli osloveni velkým Skotem, Tomem Buchananem, který je poslouchal celou noc. Měl v pronájmu starou restauraci na dolním konci ulice Jeppe a navíc předchozího večera měl Tom sen o vytvoření místa pro progresivní hudbu a požádal Duncana, zda by do toho nešel s ním. Duncan se chopil příležitosti, postavili jeviště a začali zkoušet. Slovo dalo slovo a tak se z toho stalo známé místo. Zrodil se tak "Branch Office" pojmenovaný po Tomově jazzovém klubu v New Yorku.


Duncan a Mike cvičili dennodenně, zdokonalovali své dovednosti, hrát skladby Peddlers, Nice a ELP, stejně jako Duncanovy vlastní skladby. Všichni od vedení nahrávacích společností, hudebníci, lidí z médií, ti všichni se hrnuli do této fantastické nové hudební lokality, aby slyšeli ceněnnou talentovanou kapelu, která tam hraje večer co večer. Kapela tehdy známá jako Tricycle (tříkolka), spolu s bratrem Duncana, Gordonem hrajícím na housle a klávesy, byla známá po celém městě. Sami The Peddlers navštívili toto místo během jejich návštěvy v země. Bylo to na jednom z těchto vyprodaných představení, kdy Peter Knight, hlavní zvukový technik Phonogram International, navštívil klub a přičinil se o nahrání a vydání jejich alba.

Deska "Chimera" byla nahrána prakticky "naživo" v Gallo Studios, Johannesburg v dubnu 1974. Celý týden trvalo stěhování jeho B3, Leslie boxů a ARP syntezátorů tam a zpět mezi klubem a studiem. Zapsali se tak jako milník klávesově zaměřeného progresivního rocku v Jižní Africe. Původně bylo album vydáno pod značkou Vertigo "Spaceship" Record label, album produkoval samotný Duncan a bylo smícháno v Pye Studios v Londýně.

Duncan se vrátil do Anglie na pozvání Petera Knighta a přidal se k Gingeru Bakerovi a bratům Gurvitzovým, Adrianu a Paulovi, v sestavě Baker Gurvitz Army. Zřejmě to ale nebyli nejjednodušší muzikanti a pracovat s nimi nebylo snadné. Tak začal zkoušet s Jonem Hisemanem a Gary Moorem v nově vytvořené Hisemanově sestavě Colosseum IIi, ačkoli s nimi nikdy nenahrál žádné album (Don Airey se objevil na 3 albech kapely). Pak se roce 1974 přidal ke Steve Harley & Cockney Rebel, kterými nahrál velký hit v Británii a Evropě píseň "Come Up And See Me, Make Me Smile" a absolvoval s nimi následující velké turné a obdrželi čtyři zlaté a platinové desky.

V tomto období nahrál a vydal své druhé sólové album "Score" s respektovanými hudebníky jako Clive Chaman - Bass (Jeff Beck, Hummingbird), Andy McCulloch - bicí (King Crimson, Fields, Greenslade) a Mel Collins - sax (Kokomo, CAMEL). Jeho dovednosti Jeho hudební a studiové dovednosti byly hodně v poptávce a zúčastnil se i na nahrávání prvních tři desek Kate Bush, desky CAMEL, The Alan Parsons Project a Budgie. Třetí sólové album "Visa" bylo jeho zcela sólové, pouze s hostováním Simona Phillipse a Alana Jonese, bylo vydáno v roce 1980. Duncan se stal také členem 10cc. Nahrál s nimi první album "Bloody Tourists" včetně celosvětového hitu číslo 1 "Dreadlock Holiday". Album se stalo platinovým a bylo následováno koncerty po stadiónech po celém světě. Byl jmenován hudebním ředitelem pro ex-Vinegar Joe chráněnku, Elkie Brooks, se kterou nahrál další tři alba.

Nebyl ale spokojen jen se studiovým hraním a více se chtěl soustředit na skládání a produkci. Duncan investoval do vybudování svého vlastního studia a tak, když v roce 1993 se vrátil do Jižní Afriky, otevřel "Down South Recording", ve kterém vytvořil mnoho TV pořadů. Téma a scénická hudba pro "The Syndicate", SABC díly 1 až 13 dramatického pořady. 24 písní pro nové výchovné DVD "Pingu" ve Velké Británii. Několik dokumentů o přírodě včetně "White Lions – King of Kings", kterou si objednali Animal Planet. Za spolupráce s Gregem McEwan vydal album "Reunion" a 4 alba s virtuózním jihoafrickým klasickým kytaristou Jamesem Gracem.
V roce 2004 dokončil album s jihoafrickým zpěvákem a skladatelem Gregem McEwanem-Kocovaosem nazvané "The First Time". Toto indie album bylo vysílano na rádiu Caroline britským DJ veteránem Martinem Turnerem a bylo příznově přijato oficiálním fanklubem kapely 10cc.
http://www.rock.co.za/files/duncan_mackay.htm
Členové Tony O'Malley
(Narozen 15. července 1948, Bushey, Hertfordshire, England)
Keyboards, Vocals


Tony je britský skladatel, zpěvák, aranžér a hráč na klávesy. Byl klávesistou v Arrival, kteří měli č. 8 UK hit s písní "Friends" (napsal ji Terry Reid) v roce 1970, a hit "I Will přežijí", který napsal a aranžoval kolega z Arrival Frank Collins. Poté se stal jedním ze zakládajících členů britské soulové skupiny Kokomo.

V roce 1977 se po odchodu Kevina Godleyho a Lola Creme připojil k 10cc a hrál na jejich živém albu "Live And Let Live".

O'Malley žil a pracoval v Gruzii čtyři roky, kde se stal národní televizní hvězdou, odešel v roce 2008 do nového působiště v Bruselu. Do Anglie se vrátil až v roce 2012. Jeho píseň "Hear My Plea" byla jednou z navrhovaných písní pro Gruzii do soutěže 2009 Eurovision Song Contest. Spolupracoval s Pino Palladinem, Laurencem Cottleem, Andym Newmarkem, Hamishem Stuartem, Alanem Spennerem, Jimem Mullenem, Adamem Phillipsem, Jody Linscottem, Ash Soan, Mel Collinsem, Mark Smithem, Mornington Lockettem, Jeremy Staceym, Ianem Thomasem a Neilem Hubbardem.

V květnu 2008 se O'Malley stal součástí reformované Kokomo spolu s hudebníky jako Mel Collins, Neil Hubbard, Mark Smith, Adam Phillips, Andy Hamilton, Bernie Holland, Glen Le Fleur, Paddy McHugh, Dyan Birch a Frank Collins, které také doplňovalo vystoupení Eddyho Armaniho a Franke Pharaoha.

O'Malley pak vytvořil skupinu, kde zpíval a hrál na varhany Hammond, s belgickými hudebníky Frank De Ruyterem (tenor sax), Patrickem Deltenrem (kytara), Frédéricem Jacquelminem (bicí) a francouzský basistou Thierry Fandantem. Aktuálně Tony O'Malley Band doplnili Richie Aikman na kytaru, Sonny Winslow na basu a Ally McDougal na bicí.

Tony O'Malley je bratrem dramatičky Mary O'Malley, která napsala hry "Once a Catholic" a "Oy Vay Maria".

Studiové desky Živé nahrávky Kompilace
1995 Mirror Mirror
1992 ...Meanwhile
1983 Windows In The Jungle
1981 Ten Out Of 10
1980 Look Hear?
1978 Bloody Tourists
1977 Deceptive Bends
1976 How Dare You?
1975 The Original Soundtrack
1974 Sheet Music
1973 10cc
1970 Hotlegs: Thinks - School Stinks
2008 Clever Clogs
2007 The Best Of 10cc Live
2004 Live In Japan (CD/DVD)
2001 Alive - The Classic Hits Tour
2000 Live
1996 King Biscuit Flower Hour
1995 Live In Concert - Volume Two
1995 Live In Concert - Volume One
1994 Live In London
1977 Live And Let Live (2LP)
1977 10cc Live In Concert
2017 /During//After/
2008 Collected
2006 Greatest Hits... And More
2003 The Definitive Collection
2003 Strawberry Bubblegum
1997 The Very Best Of 10cc
1993 Alive
1991 The Very Best Of 10cc And Godley & Creme
1987 Changing Faces
1985 The Complete Hit-Album
1979 Greatest Hits 1972-1978
1975 100cc: The Greatest Hits Of 10cc
Jiné kompilace Dřívější nahrávky DVD
2007 UK Records Singles Collection
2004 Complete UK Recordings 1972-1974
2003 Ultimate Collection
2002 20th Century Masters: The Best of 10cc
2002 Dressed to Kill
2002 Best Of The Early Years
2002 Singles
2001 Good News: An Introduction to 10cc
2001 Two From Ten
2000 Best of the Seventies
1998 The Singles
1993 Food For Thought
1993 The Early Years
1990 Hits
1990 A Decade of Hits
1987 The Collection
1980 Best of 10cc
1979 Tropical and Love Songs
THE MINDBENDERS
1966 The Mindbenders
1967 With Woman In Mind

ERIC STEWART sólově:
2009 Viva la Difference
2003 Do Not Bend
1982 Frooty Rooties
1980 Girls

GRAHAM GOULDMAN sólově:
1968 The Graham Gouldman Things
1980 Animalymphics

HOTLEGS
1970 Thinks - School Stinks
2012 Tenology
2008 Clever Clogs
2006 Greatest Hits... And More
2001 Alive: The Classic Hits Tour
1988 Changing Faces

GG/06

2006 LP 1


Sestava:
Eric Stewart - Lead and Backing Vocals, Lead Guitar, Keyboards, Percussion
Graham Gouldman - Lead and Backing Vocals, Guitars, Bass Guitar, Percussion, Mandolin
Rick Fenn - Lead Guitars (02)
Steve Pigott - Keyboards, Drum Programming
Gary Wallis - Drums, Percussion
Hosté:
Paul McCartney - Rhythm Guitar (05), Strings, Electric Piano, Frogs, Crickets, Percussion (03)
Adrian Lee - Bass, Programming, Keyboards, Backing Vocals, Brass Section, Percussion, Accordion, Vibes, Acoustic Guitar
Andrew Gold - Lead Vocal (08), Backing Vocals (12)
Ian Thomas - Drums
Gary Barnacle - Saxophone
Peter Thoms - Trombone
Lise Aferiat and Nicola Burton — Violin
Chris Goldscheider - Viola
Andrew Hines and Patrick Jones - Cello
Diskografie Mirror Mirror
Studio Album, vyšlo červen 1995, Avex UK, ZYX

Seznam skladeb:
01. I'm Not In Love (Rework of Art Mix) (Eric Stewart/Graham Gouldman) (5:51)
02. Peace In Our Time (Gouldman, Steve Pigott) (4:03)
03. Code Of Silence (Stewart) (5:39)
04. Take This Woman (Stewart, Gouldman) (3:51)
05. Yvonne's The One (Paul McCartney, Eric Stewart) (4:26)*
06. The Monkey And The Onion (Gouldman, Tim Rice) (3:17)
07. Margo Wants The Mustard (Stewart) (3:54)*
08. Ready To Go Home (Andrew Gold, Gouldman) (4:37)
09. Everything Is Not Enough (Stewart) (4:28)
10. Blue Bird (Graham Gouldman) (4:04)*
11. Age Of Consent (Stewart) (5:24)
12. Grow Old With Me (Gouldman) (3:22)
13. Why Did I Break Your Heart (Stewart, Gouldman) (5:18)
14. Now You're Gone (Gouldman) (3:01)*
15. I'm Not In Love (Acoustic Session '95) (Stewart, Gouldman) (3:30)*
Total Time: (58:01) (14 track version)
Total Time:(65:22) (15-track version)


(*) písně nejsou zahrnuty na standardní 10-písňové verzi alba.

Produkce: Eric Stewart, Graham Gouldman, Adrian Lee, Rod Gammons
Album opět představilo jen dva členy 10cc původní kapely, Grahama Gouldmana a Erica Stewarat, znovu účast Paula McCartneyho u dvou skladeb, Andrew Gold také ve dvou skladbách a Rick Fenn v jedné písni.

Sestava:
Eric Stewart - Vocals, Guitars, Rhodes Piano, Grand Piano, Slide Guitar, Strings
Graham Gouldman - Guitars, Vocals
Kevin Godley - Lead Vocals (06), Backing Vocals
Lol Creme - Backing Vocals
Diskografie ...Meanwhile
Studio Album, vyšlo květen 1992, Polydor records

Seznam skladeb:
01. Woman In Love (6:11)
02. Wonderland (4:53)
03. Fill Her Up (4:08)
04. Something Special (3:23)
05. Welcome To Paradise (6:14)
06. The Stars Didn't Show (4:51)
07. Green Eyed Monster (4:44)
08. Charity Begins At Home (4:55)
09. Shine A Light In The Dark (5:42)
10. Don't Break The Promises (Stewart, Paul McCartney, Gouldman) (6:22)
Total Time: (51:25)

Recorded at Bearsville Studios in Woodstock, New York, The Hit Factory, New York, River Sound Studios, New York, Bill Schnee Studio, Los Angeles and Village Recorders, Los Angeles and released in 1992
Produkce: Gary Katz, 10cc
Album "...Meanwhile" je desáté studiové album britské popové kapely 10cc. Nahrávalo se v Bearsville Studios v Woodstock, New York, The Hit Factory, New York, River Sound Studios, New York, Bill Schnee Studio, Los Angeles a Village rekordérů, Los Angeles a vydána v roce 1992. Album skupina vydala po dlouhých devíti letech a zaznamenalo krátký návrat původních 10cc členů Kevina Godleye a Lol Creme. Godley nazpíval vokály na "The Stars Didn't Show" a doprovodné vokály u dvou písní, zatímco Creme dodává doprovodné vokály na šesti skladbách. Album take představilo zpěvačku Andrew Gold, bluesového pianistu Dr. Johna a několik vysněných studiových hudebníků, včetně Michaela Landaua a Jeffa Porcaro, kteří byli najati producentem Katzem. Album uzavírá píseň "Don't Break The Promises", pod kterou je spolupodepsán Paul McCartney.

Sestava:
Eric Stewart - Lead Vocals, Guitars, Keyboards, Percussion
Graham Gouldman - Vocals, Bass, Guitars, Percussion
Rick Fenn - Vocals, Lead Guitar, Acoustic Guitar
Vick Emerson - Keyboards
Stuart Tosh - Vocals, Percussion, Marimba, Drums (06)
Hosté:
Steve Gadd - Drums, Percussion
Simon Phillips - Drums
Mike Timony - Keyboards
Mel Collins - Saxophones
Diskografie Windows In The Jungle
Studio Album, vyšlo září 1983, Mercury Records

Seznam skladeb:
01. 24 Hours (8:09)
02. Feel The Love (Oomachasaooma) (5:10)
03. Yes, I Am (6:03)
04. Americana Panorama (3:45)
05. City Lights (3:34)
06. Food For Thought (3:34)
07. Working Girls (4:26)
08. Taxi! Taxi! (7:39)
Total Time: (42:20)

Producer: Eric Stewart, Graham Gouldman
"Windows In The Jungle" je deváté studiové album britské popové kapely 10cc. Bylo vydáno v říjnu 1983 a bylo to poslední album kapely na dlouhých devět let.

Sestava:
Graham Gouldman - Lead Vocals, Bass, Guitars, Percussion, Double Bass, Sitar
Eric Stewart - Lead Vocals, Synthesiser, Guitars, Bass, Slide Guitar, Pianos, Percussion, Synthesiser Strings, Rock Snare
Rick Fenn - Guitars, Fretless Bass, backing vocals (01, 07)
Paul Burgess - Drums, Percussion
Vic Emerson - Synclavier, String Synthesiser, Piano, Electric Piano, Bass
Hosté:
Andrew Gold - Vocals, Bass, Guitar, Piano, Electric Piano, Synthesiser, Vocoder, Percussion
Marc Jordan - Organ, Piano, Backing Vocals, Electric Piano
Lenni Crookes - Sax (03)
Simon Phillips - Drums (10,13)
Keith Bessey - Maracas (10)
Diskografie Ten Out Of 10
Studio Album, vyšlo 27. listopadu 1981, Warner Bros./Mercury Records

Seznam skladeb:
Side One:
01. Don't Ask (Graham Gouldman) (4:02)
02. Overdraft In Overdrive (Eric Stewart, Gouldman) (3:24)
03. Don't Turn Me Away (Stewart) (5:03)
04. Memories (Stewart/Gouldman) (4:31)
05. Notell Hotel (Stewart/Gouldman) (4:56)
Side Two:
06. Les Nouveaux Riches (Stewart) (5:11)
07. Action Man In A Motown Suit (Stewart/Gouldman) (4:45)
08. Listen With Your Eyes (Stewart/Gouldman) (3:10)
09. Lying Here with You (Gouldman) (3:22)
10. Survivor (Gouldman/Stewart) (5:46)
Total Time: (44:32)

Bonusy:11. Power Of Love (Gold/Gouldman/Stewart) (4:14)
12. We've Heard It All Before (Gold/Gouldman/Stewart) (3:48)
13. Tomorrow's World Today (Gouldman) (3:14)
14. Runaway (Gold/Gouldman/Stewart) (4:07)

Producer: Andrew Gold


Sestava:
Eric Stewart - Lead Vocals, Guitars, Electric Piano, Vocoder, Slide Lead Guitar, Marraca, Percussion
Graham Gouldman - Lead Vocals, Bass, Guitars, Congas
Rick Fenn - Vocals, Guitars, Lead Vocals (04)
Duncan Mackay - Yamaha CS80, Organ, Clavinet Duo, Harpsichord, Vocoder, Tubular Bells, Electric Piano
Paul Burgess - Drums, Percussion, Marimba, Timpani
Stuart Tosh - Backing Vocals, Percussion, Timpani


Recorded at the band's Strawberry Studios South in Dorking, Surrey
Producer: 10cc
Cover Art: Hipgnosis
Diskografie Look Hear!
Studio Album, vyšlo 28. března 1980, Mercury, 9102 505 (UK)

Seznam skladeb:
Side One:
01. One Two Five (Graham Gouldman, Eric Stewart) (5:21)
02. Welcome To The World (Rick Fenn, Duncan Mackay) (3:43)
03. How'm I Ever Gonna Say Goodbye (Fenn, Gouldman) (3:38)
04. Don't Send We Back (Fenn) (3:20)
05. I Took You Home (Stewart) (5:18)
Side Two:
06. It Doesn't Matter At All (Gouldman, Stewart) (4:01)
07. Dressed To Kill (Gouldman, Stewart) (3:26)
08. Lovers Anonymous (Gouldman, Stewart) (5:06)
09. I Hate To Eat Alone (Gouldman) (2:57)
10. Strange Lover (Gouldman, Stewart) (3:44)
11. L.A. Inflatable (Gouldman, Stewart) (4:32)
Total Time: (49:57)

Obal desky vytvořený Hipgnosis vedl ke spekulacím, že album bylo nazváno "Are You Normal" a podstoupilo významnou změnu pro vydání v USA, kde prominentní zobrazení slov bylo nahrazeno fotografií ovce relaxující na pláži, podobná zobrazení, která se objevila jen jako malá vložka na britském obalu.

Sestava:
Eric Stewart - Lead Vocal, Guitars, Piano, Moog Synthesiser, Organ
Graham Gouldman - Lead Vocals, Bass, Guitar, Percussion
Rick Fenn - Guitars, Organ, Moog, Vocals
Duncan Mackay - Synthesiser, Piano, Violin, Keyboards, Electric Piano, Backing Vocals
Paul Burgess - Percussion, Drums, Congas, Glockenspiel, Marimba, Tambourine, Timbales, Triangle, Bells, Vibraphone
Stuart Tosh - Drums, Percussion, Tambourine, Bells, Vocals, Lead Vocal (07)
Diskografie Bloody Tourists
Studio Album, vyšlo duben 1. září 1978, Mercury Records

Seznam skladeb:
Side One:
01. Dreadlock Holiday (Graham Gouldman, Eric Stewart) (4:31)
02. For You And I (Gouldman, Stewart) (5:25)
03. Take These Chains (Gouldman, Stewart) (2:36)
04. Shock On The Tube (Don't Want Love) (Stewart) (3:48)
05. Last Night (Gouldman, Rick Fenn) (3:20)
06. Anonymous Alcoholic (Gouldman, Stewart) (5:51)
Side Two:
07. Reds In My Bed (Stewart, Stuart Tosh) (4:08)
08. Lifeline (Gouldman) (3:30)
09. Tokyo (Stewart) (4:33)
10. Old Mister Time (Duncan Mackay, Stewart) (4:36)
11. From Rochdale To Ocho Rios (Gouldman) (3:48)
12. Everything You've Wanted To Know About!!! (Exclamation Marks)" (Stewart) (4:31)
1997 German Remastered - CD including one bonus track
13. Nothing Can Move Me
2008 Japanese Reissue SHM-CD includes three bonus tracks
14. Dreadlock Holiday (Long Version)
15. Nothing Can Move Me
16. For You And I (DJ Edit)
Total Time: (49:57)

Sestava:
Eric Stewart - Lead Vocals, Organ, Guitars, Piano, Keyboards, Slide Guitar, Moog Synthesiser, Electric Piano, Maracas
Graham Gouldman - Lead Vocals, Organ, Guitars, Dobro, Fuzz Bass, Harmony Vocals, Handclapping, Triangle, Tambourine, Autoharp, Bass
Paul Burgess - Drums, Percussion, Triangle, Tambourine, Conga, Claves, Vibraphone, Cabassa, Bell Tree, Wood Block, Handclapping, Bells, Gong, Piano
Hosté:
Del Newman - String arrangement
Jean Roussel - Organ, Keyboards, Electric Piano
Tony Spath - Piano, Oboe
Terry Bozzio - Drums
Diskografie Deceptive Bends
Studio Album, vyšlo duben 1977, Mercury

Seznam skladeb:
Side One:
01. Good Morning Judge (2:55)
02. The Things We Do Ffor Love (3:29)
03. Marriage Bureau Rendezvous (4:04)
04. People In Love (3:48)
05. Modern Man Blues (5:35)
Side two:
06. Honeymoon With B Troop (2:46)
07. I Bought A Flat Guitar Tutor (1:48)
08. You've Got A Cold (3:36)
09. Feel The Benefit, Pt. 1-3 (11:31)

1997 remastered version bonus
10. Hot To Trot (4:30)
11. Don't Squeeze Me Like Toothpaste (3:39)
12. I'm So Laid Back, I'm Laid Out (3:46)
Total Time: (39:32)

All songs written by Eric Stewart and Graham Gouldman
Cover Art: Hipgnosis
Odchod Kevina Godleyho a Lola Creme v roce 1976, aby zformovali duo Godley & Creme, téměř ukončil historii 10cc. Nicméně Eric Stewart a Graham Gouldman udržovali skupinu naživu jako duo (s pomocí bubeníka Paula Burgesse).

Sestava:
Eric Stewart - Lead Vocal, Steel & Lead Guitar, Six String Bass
Lol Creme - Rhythm Guitars, 12 string, Lead Guitar, Clavinet, Moog, Marracas, Sleigh Bells, Piano, Tambourine, Backup Vocals
Graham Gouldman - Bass, Rizo-rizo, Acoustic Guitars, Tambourine, Backup Vocals
Kevin Godley - Drums, Congas, Cow Bell, Bongos, Triangle, Backup Vocals
Diskografie How Dare You!
Studio album, vyšlo 24. ledna 1976, Mercury Records (UK)

Seznam skladeb:
Side One:
01. How Dare You (Kevin Godley, Lol Creme) (4:14)
02. Lazy Ways (Creme, Eric Stewart) (4:20)
03. I Wanna Rule The World (Godley, Creme, Graham Gouldman) (3:57)
04. I'm Mandy Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) (5:24)
05. Iceberg (Gouldman, Godley) (3:43)
Side Two
06. Art For Art's Sake (Stewart, Gouldman) (5:59)
07. Rock 'n' Roll Lullaby (Gouldman, Stewart) (3:58)
08. Head Room (Godley, Creme) (4:21)
09. Don't Hang Up (Godley, Creme) (6:16)
1997 Reissue bonus track
10. Get It While You Can (Gouldman, Stewart) (2:53)
Japan Bonus Tracks
10. Art For Arts Sake (Single Edit)
11. Get It While You Can
12. I'm Mandy Fly Me (Single Edit)
Total Time: (42:53)
Jedná se o poslední 10cc album v klasické sestavě Eric Stewart, Graham Gouldman, Kevin Godley a Lol Creme, když poslední dva kapelu opustili pro své vlastní hudební projekty, a nakonec se stali hudebními průkopníky videa. Album bylo druhým, které představila coveru z dílny tvůrčího týmu Hipgnosis.

Sestava:
Eric Stewart - Vocals, Guitar, Piano, Organ, Percussion
Lol Creme - Vocals, Piano, Percussion, Guitar, Mandolin, Autoharp, Gizmo, Organ, Moog, Vibes, Violin
Kevin Godley - Vocals, Drums, Percussion, Timpani, Moog, Bongos, Marimba, Cello
Graham Gouldman - Vocals, Bass, Guitar, Mandolin, Autoharp, Percussion
Diskografie The Original Soundtrack
Studio album, vyšlo březen 1975, Mercury

Seznam skladeb:
Side One:
01. Une Nuit A Paris [Kevin Godley, Lol Creme] (8:40)
02. I'm Not In Love [Eric Stewart, Graham Gouldman] (6:08)
03. Blackmail [Gouldman, Stewart] (4:28)
Side Two:
04. The Second Sitting For The Last Supper (Stewart, Creme, Gouldman, Godley) (4:25)
05. Brand New Day (Godley, Creme) (4:04)
06. Flying Junk (Gouldman, Stewart) (4:10)
07. Life Is A Minestrone (Creme, Stewart) (4:42)
08. The Film Of My Love" (Godley, Creme) (5:07)
Japan bonus tracks
09. Life Is A Minestrone (Single Edit)
10. Channel Swimmer
11. I'm Not In Love (Single Edit)
12. Good News
Total Time: (41:46)

Sestava:
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Graham Gouldman - Bass, Guitars, Percussion, Vocals
Kevin Godley - Drums, Percussion, vocals
Lol Creme - Guitars, Keyboards, Percussion, Vocals
Diskografie Sheet Music
Studio Album, vyšlo květen 1974

Seznam skladeb:
Side One:
01. The Wall Street Shuffle [Stewart, Gouldman] (3:54)
02. The Worst Band In The World [Gouldman, Creme] (2:49)
03. Hotel [Godley, Creme] (4:54)
04. Old Wild Men [Godley, Creme] (3:21)
05. Clockwork Creep [Godley, Creme] (2:46)
Side Two
01. Silly Love [Stewart, Creme] (4:01)
02. Somewhere In Hollywood [Godley, Creme] (6:39)
03. Baron Samedi [Stewart, Gouldman] (3:46)
04. The Sacro-Iliac [Godley, Gouldman] (2:33)
05. Oh Effendi [Stewart, Godley] (2:49)
Total Time: (37:12)
Album produkovali 10cc, řídil a mixoval Eric Stewart.

Sestava:
Graham Gouldman - Bass, Acoustic Guitars, Dobro, Elektric Guitars, Tambourine, Vocals
Kevin Godley - Drums, Percussion, Vocals
Eric Stewart - Lead Electric Guitars, Slide Guitars, Synthesizer, Vocals
Lol Creme - Acoustic Guitars, Electric Guitars, křídlo, Synthesizer, Mellotron, Percussion, Vocals
Diskografie 10cc
Studio Album, vyšlo červenec 1973, UK Records

Seznam skladeb:
Strana 1:
01. Johnny, Don't Do It [Kevin Godley, Lol Creme, Graham Gouldman] (3:36)
02. Sand in My Face [Kevin Godley, Lol Creme, Graham Gouldman] (3:36)
03. Donna [Godley, Creme) (2:53)
04. The Dean and I [Godley, Creme] (3:03)
05. Headline Hustler [Gouldman, Eric Stewart] (3:31)
Strana 2
01. Speed Kills [Stewart, Godley, Creme, Gouldman] (3:47)
02. Rubber Bullets [Godley, Creme, Gouldman] (5:15)
03. The Hospital Song [Godley, Creme] (2:41)
04. Ships Don't Disappear in the Night (Do They?) [Gouldman, Stewart] (3:04)
05. Fresh Air for My Mama [Godley, Creme, Stewart] (3:04)
Total Time: (24:28)

Kapela:
Eric Stewart - Guitars, Bass, Vocals
Lol Creme - Guitars, Bass, Keyboards, Recorder, Vocals
Kevin Godley - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Mike Timony - Organ
Peter Tattersall - Piano (03)
Mike Bell - Saxophone
Ian Brookes - Trumpet
Baz Barker - Fiddle (02)
Cheadle Hulme High School Choir - Chorus Vocals (06-08)
Rod Morton - Tambourine (03)
Diskografie Hotlegs: Thinks - School Stinks
Studio album, vyšlo 1970, MC Philips, 7108031 (UK)
LP Philips, 6308047 (1971, UK)
CD One Way Records S21-17961, (1994, US)

Seznam skladeb:
01. Neanderthal Man (4:19)
02. How Many Times (3:57)
03. Desperate Dan (2:12)
04. Take Me Back (5:01)
05. Um Wah, Um Woh! (5:30)
Suite F.A.:
06. 1st Movement: On My Way (7:10)
07. 2nd Movement: Indecision (2:45)
08. 3rd Movement: The Return (2:52)
09. Fly Away (2:43)
10. Run Baby Run (2:50)
11. All God's Children (4:55)
Total Time: (44:14)

Recording: Godley and Creme's pre-10CC band
Arranger & Produce: Eric Stewart, Lol Creme, Kevin Godley
Engineer: Peter Tattersall
Artwork: Godley and CremeSestava:
Graham Gouldman
Rick Fenn
Mick Wilson
Mike Stevens
Paul Burgess
Kevin Godley
Diskografie Clever Clogs
Live Album, vyšlo 3. června 2007, Universal Music Group

Seznam skladeb:
01. The Wall Street Shuffle ()
02. The Things We Do for Love ()
03. Good Morning Judge ()
04. I'm Mandy Fly Me" (Gouldman, Stewart, Kevin Godley) ()
05. Life Is a Minestrone (Stewart, Lol Creme) ()
06. Art for Art's Sake ()
07. Bus Stop" (Gouldman) ()
08. No Milk Today (Gouldman) ()
09. Look Through Any Window (Gouldman, Charles Silverman) DVD only ()
10. For Your Love (Gouldman) ()
11. Old Wild Men (Godley, Creme) ()
12. BeautifulLoser.com" (Gouldman, Godley) DVD only ()
13. Silly Love (Stewart, Creme) ()
14. Donna" (Godley, Creme) ()
15. The Dean and I (Godley, Creme) ()
16. Bridge to Your Heart (Andrew Gold, Gouldman) DVD only ()
17. I'm Not in Love ()
18. Dreadlock Holiday ()
19. Ready to Go Home (Gouldman, Gold) ()
20. Rubber Bullets (Gouldman, Creme, Godley) ()
Total Time: (00:00)

DVD Bonus Materials
Extended conversation with Graham Gouldman about the songs and how they were written
The Art of 10CC with Storm Thorgerson
Kevin Godley on stage with 10cc in Cardiff

Recorded on March 2007 at Shepherd's Bush Empire, London, England
Diskografie The Best Of 10cc Live
Live Album, vyšlo 3. června 2007, Universal Music Group

Seznam skladeb:
01. I'm Not in Love
02. Dreadlock Holiday
03. I'm Mandy Fly Me
04. Art for Art's Sake
05. The Things We Do For Love
06. Good Morning Judge
07. The Wall Street Shuffle
08. Welcome to Paradise
09. Rubber Bullets
10. Silly Love
11. Life Is a Minestrone
Total Time: (47:20)
"The Best Of 10cc Live" je 2007 živé kompilační album kapely 10cc. Album bylo k dostání zdarma spolu s britským deníkem The Mail on Sunday v červnu 2007 na podporu turné kapely v červnu/červenci 2007 po Velké Británii a doprovázela ji kompilace hitů "Greatest Hits... And More".

Diskografie Live In Japan
DVD, live album, 2004, Carinco, AG 0539 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Introduction: I'm Mandy, Fly Me ()
02. The Wall Street Shuffle ()
03. Good Morning Judge ()
04. Welcome To Paradise ()
05. The Things We Do For Love ()
06. Across The Universe ()
07. The Stars Didn't Show ()
08. Art For Art's Sake ()
09. Paperback Writer ()
10. Shine A Light In The Dark ()
11. Feel The Benefit ()
12. Dreadlock Holiday ()
13. I'm Not In Love ()
14. Rubber Bullets ()
15. Silly Love ()
16. Love Is A Minestrone ()
17. Slow Down ()
18. Sayonara (Final Credits) ()
Total Time: (approx 56 minutes)
Diskografie Live
Live Album, vyšlo 2002, EMI-Capitol Music

Seznam skladeb:
01. Intro
02. Silly Love
03. Baron Samedi
04. Old Wild Men
05. The Sacro Illiac
06. Somewhere In Hollywood
07. Donna
08. Ships Don't Disappear In The Night, Do They?
09. Worst Band In The World
10. Wall Street Shuffle
11. Rubber Bullets
Total Time: (00:00)
Diskografie Alive - The Classic Hits Tour
DVD, live album, vyšlo 21. května 2001, Wienerworld, WNRD 2014

Seznam skladeb:
01. Wall Street Shuffle (3:50)
02. I'm Mandy Fly Me See (5:20)
03. Good Morning Judge (2:54)
04. Welcome To Paradise (6:13)
05. Things We Do For Love (3:23)
06. Across The Universe (3:37)
07. Stars Didn't Show (4:50)
08. Art For Art's Sake (4:12)
09. Feel the Benefit (13:12)
10. Dreadlock Holiday (4:28)
11. I'm Not In Love (6:05)
12. Rubber Bullets Medley: Rubber Bullets/Silly Love/Life Is a Milestone (7:32)
Total Time: (65:36)

This Performance From Their 1993 Tour

Sestava:
Lol Creme - Vocals, Guitars, Keyboards
Graham Gouldman - Vocals, Guitars, Bass
Eric Stewart - Vocals, Guitars
Kevin Godley - Vocals, Drums
Diskografie King Biscuit Flower Hour
Live album, vyšlo 27. února 1996, King Biscuit Flower Hour Records, 70710-88003-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Intro (1:33)
02. Silly Love (4:27)
03. Baron Samedi (8:59)
04. Old Wild Men (5:03)
05. Sacro Iliac (2:44)
06. Somewhere In Hollywood (7:06)
07. Donna (3:37)
08. Ships Don't Disappear In The Night, Do They? (5:15)
09. Worst Band In The World (3:37)
10. Wall Street Shuffle (3:58)
11. Rubber Bullets (12:09)
Total Time: (57:48)

Recorded live at the Santa Monica Civic Center, Santa Monica, California on November 11, 1975

Sestava:
Lol Creme - Vocals, Guitars, Keyboards
Graham Gouldman - Vocals, Guitars, Bass
Eric Stewart - Vocals, Guitars
Kevin Godley - Vocals, Drums
Diskografie Live In Concert - Volume Two
Live album, vyšlo 1995, QED QED019 (UK)

Seznam skladeb:
01. I'm Not In Love (6:13)
02. The Things We Do For Love (3:26)
03. Across The Universe (3:42)
04. Art For Art's Sake (7:50)
05. Paperback Writer (3:41)
06. Slow Down (5:30)
07. The Rubber Bullets Medley: Rubber Bullets / Silly Love / Life Is A Minestrone (7:33)
Total Time: (37:58)

Recorded Live in Tokyo, Japan 1993

Sestava:
Lol Creme - Vocals, Guitars, Keyboards
Graham Gouldman - Vocals, Guitars, Bass
Eric Stewart - Vocals, Guitars
Kevin Godley - Vocals, Drums
Diskografie Live In Concert - Volume One
Live album, vyšlo 27. června 1995, CMC International Records, CMC1000012 (Europe)

Seznam skladeb:
01. The Wall Street Shuffle (4:47)
02. I'm Mandy Fly Me (5:22)
03. Good Morning Judge (3:03)
04. Welcome To Paradise (5:18)
05. The Night The Stars Didn't Show (5:16)
06. Deadlock Holiday (5:05)
07. Shine A Little Light In The Dark (5:24)
08. Feel The Benefit (14:18)
Total Time: (48:33)

Recorded Live in Tokyo, Japan 1993

Diskografie Live In London
Live Album, vyšlo 25. března 1994, Videoarts, VAL-3018 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Art For Art's Sake (8:55)
02. Lying Here With You (3:19)
03. The Power Of Love (4:05)
04. I'm Mandy Fly Me (5:27)
05. The Things We Do For Love (3:34)
06. The Wall Street Shuffle (4:08)
07. Dreadlock Holiday (4:47)
08. I'm Not In Love (6:28)
09. Feel The Benefit (13:53)
Bonus Tracks:
10. Feel The Love (5:08)
11. Waterfall (3:40)
12. Hot Sun Rock (3:01)
13. Bee In My Bonnet (2:02)
14. 4% Of Sommething (3:59)Total Time: (72:26)

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, guitar, grand piano, electric piano
Graham Gouldman - lead vocals, bass guitar, guitar
Rick Fenn - backing vocals, bass guitar, guitar
Tony O'Malley - vocals, grand piano, organ, Clavoline, Minimoog, Polymoog
Paul Burgess - drums, percussion, electric piano
Stuart Tosh - backing vocals, drums, percussion
Diskografie Live And Let Live
2LP, live album, vyšlo říjen 1977, Mercury, 6641 698 (UK)

Seznam skladeb:
Side One
01. The Second Sitting for the Last Supper (Stewart, Gouldman, Kevin Godley, Lol Creme) (5:22)
02. You've Got a Cold (3:57)
03. Honeymoon with B Troop (3:56)
04. Art for Art's Sake (7:14)
05. People in Love (4:11)
Side Two
01. The Wall Street Shuffle (4:12)
02. Ships Don't Disappear in the Night (Do They?) (7:33)
03. I'm Mandy, Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) (6:03)
04. Marriage Bureau Rendezvous (4:20)
Side Three
01. Good Morning Judge (3:11)
02. Feel the Benefit (13:35)
03. The Things We Do for Love (3:49(
Side Four
01. Waterfall (7:48)
02. I'm Not in Love (6:59)
03. Modern Man Blues (8:05)
Total Time: (80:32)
Album se nahrávalo v Odeon Theatre, Londýn mezi 18. a 20. červnem 1977 a v Apollo Theatre, Manchester ve dnech 16. a 17. července 1977.

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, guitar, grand piano, electric piano
Graham Gouldman - Lead Vocals, Bass, Guitars
Stuart Tosh - Drums, Backing Vocals
Tony O’Malley - Vocals, Keyboards
Paul Burgess - Drums
Rick Fenn - Lead Guitar
Diskografie 10cc Live In Concert
Live album, vyšlo 1977, Pickwick Records, PWKS 4050 P
1982, Pickwick 2056


Seznam skladeb:
01. Second Sitting For The Last Supper (The Original...)
02. You’ve Got A Cold (Deceptive...)
03. The Things We Do For Love (Deceptive...)
04. Art For Art’s Sake (How Dare You)
05. People In Love (Deceptive...)
06. The Wall Street Shuffle (Sheet Music)
07. I’m Mandy, Fly Me (How Dare You)
08. Marriage Bureau Rendezvous (Deceptive...)
09. Good Morning Judge (Deceptive...)
10. Honeymoon With B Troop (Deceptive...)
11. Waterfall (B side - Rubber Bullets SP)
12. I’m Not In Love (The Original...)
Total Time: (00:00)
Show November 11, 1975


Sestava:

Mastered: Andy Pearce
Cover [Cover Art]: Kevin Godley
Cover [Cover Concept]: Sue Godley
Liner Notes: Paul Lester
Diskografie /During//After/
2CD kompilace, 4. srpna 2017, UMC, INIL 1217

Seznam skladeb:
During // Greatest Hits 1972-1978
01. 10cc - Rubber Bullets ()
02. 10cc - Donna ()
03. 10cc - Silly Love ()
04. 10cc - The Dean And I ()
05. 10cc - Life Is A Minestrone ()
06. 10cc - The Wall Street Shuffle ()
07. 10cc - Art For Art's Sake ()
08. 10cc - I'm Mandy Fly Me ()
09. 10cc - Good Morning Judge ()
10. 10cc - The Things We Do For Love ()
11. 10cc - Dreadlock Holiday ()
12. 10cc - I'm Not In Love ()
After // Post 10cc Years
01. Godley & Creme - Under Your Thumb ()
02. Godley & Creme - An Englishman In New York ()
03. Godley & Creme - Cry ()
04 Godley & Creme - Wedding Bells ()
05. Graham Gouldman - Sunburn ()
06. Wax - Bridge To Your Heart ()
07. Wax - Right Between The Eyes ()
08. Eric Stewart - The Ritual Parts 1-2-3 ()
09. Paul McCartney - Pretty Little Head ()
10. The Art Of Noise - Featuring Rakim Metaforce ()
11. The Art Of Noise - Metaphor On The Floor ()
12. GG/06 - Hooligan Crane ()
13. GG/06 - Son Of Man ()
14. Kevin Godley - Confessions ()
15. Kevin Godley - Expecting A Message ()
16. Producers - Man On The Moon ()
17. Producers - Every Single Night In Jamaica ()
Total Time: (00:00)

Sestava:

Mastered: QS Sound Lab
Design: www.tfx.nl
Photography: swartwerk@mac.com
Diskografie Collected
3CD kompilace, 2008, Universal Music, 530 576-7

Seznam skladeb:
CD 1:
01. 10cc - The Wall Street Shuffle (E.Stewart, G.Gouldman) ()
02. 10cc - The Things We Do For Love (E.Stewart, G.Gouldman) ()
03. 10cc - Good Morning Judge (E.Stewart, G.Gouldman) ()
04. 10cc - Dreadlock Holiday (E.Stewart, G.Gouldman) ()
05. 10cc - Marriage Bureau Rendezvous (E.Stewart, G.Gouldman) ()
06. 10cc - Don't Turn Me Away (E.Stewart) ()
07. 10cc - People In Love (E.Stewart, G.Gouldman) ()
08. 10cc - I'm Mandy Fly Me (E.Stewart, G.Gouldman, K.Godley) ()
09. 10cc - Feel The Love (E.Stewart, G.Gouldman) ()
10. 10cc - Don't Hang Up (K.Godley, Lol Creme) ()
11. 10cc - It Doesn't Matter At All (E.Stewart, G.Gouldman) ()
12. 10cc - For You And I (E.Stewart, G.Gouldman) ()
13. 10cc - Lifeline (G.Gouldman) ()
14. 10cc - I'm Not In Love (E.Stewart, G.Gouldman) ()
15. 10cc - I Hate To Eat Alone (G.Gouldman) ()
16. 10cc - Feel The Benefit (Parts 1, 2, 3) (E.Stewart, G.Gouldman) ()
CD 2:
01. 10cc - Art For Art's Sake (E.Stewart, G.Gouldman) ()
02. 10cc - Somewhere In Hollywood (K.Godley, Lol Creme) ()
03. 10cc - Old Wild Men (K.Godley, Lol Creme) ()
04. 10cc - Life Is A Minestrone (E.Stewart, Lol Creme) ()
05. 10cc - You've Got A Cold (E.Stewart, G.Gouldman) ()
06. 10cc - Tokyo (E.Stewart) ()
07. 10cc - Reds In My Bed (E.Stewart, Stuart Tosh) ()
08. 10cc - From Rochdale To Ocho Rios (G.Gouldman) ()
09. 10cc - One-Two-Five (E.Stewart, G.Gouldman) ()
10. 10cc - Food For Thought (E.Stewart, G.Gouldman) ()
11. 10cc - Les Nouveaux Riches (E.Stewart) ()
12. 10cc - Channel Swimmer (G.Gouldman, Kevin Godley) ()
13. 10cc - Run Away (Andrew Gold, E.Stewart, G.Gouldman) ()
14. 10cc - Don't Squeeze Me Like Toothpaste (E.Stewart, G.Gouldman) ()
15. 10cc - Woman In Love (E.Stewart, G.Gouldman) ()
16. 10cc - Welcome To Paradise (E.Stewart, G.Gouldman) ()
17. 10cc - The Second Sitting For The Last Supper (E.Stewart, G.Gouldman, K.Godley, Lol Creme) ()
CD 3:
01. 10cc - Donna (K.Godley, Lol Creme) ()
02. 10cc - Rubber Bullets (G.Gouldman, K.Godley, Lol Creme) ()
03. 10cc - The Dean And I (K.Godley, Lol Creme) ()
04. 10cc - Silly Love (E.Stewart, Lol Creme) ()
05. 10cc - Une Nuit A Paris (Pt 1) / The Same Night In Paris (Pt 2) (K.Godley, Lol Creme) ()
06. 10cc - Lazy Ways (E.Stewart, Lol Creme) ()
07. Godley & Creme - Five O'Clock In The Morning (Peter Cook) ()
08. Graham Gouldman - Sunburn (G.Gouldman) ()
09. Godley & Creme - An Englishman In New York (K.Godley, Lol Creme) ()
10. Graham Gouldman - Love's Not For Me (G.Gouldman) ()
11. 10cc - Memories (E.Stewart, G.Gouldman) ()
12. 10cc - The Power Of Love (Andrew Gold, E.Stewart, G.Gouldman) ()
13. Godley & Creme - Under Your Thumb (K.Godley, Lol Creme) ()
14. Godley & Creme - Wedding Bells (K.Godley, Lol Creme) ()
15. 10cc - 24 Hours (E.Stewart, G.Gouldman) ()
16. Godley & Creme - Cry (K.Godley, Lol Creme) ()
17. Godley & Creme - A Little Piece Of Heaven (K.Godley, Lol Creme) ()
18. Hotlegs - Neanderthal Man (E.Stewart, K.Godley, Lol Creme) ()
Total Time: (00:00)

Sestava:
Eric Stewart - Vocals, Bass, Guitars
Kevin Godley - Vocals, Drums
Lol Creme - Vocals, Guitars, Keyboards
Graham Gouldman - Vocals, Guitars
Diskografie Greatest Hits... And More
Kompilace, 6. listopadu 2006, Universal Music Group, 9844414

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Donna (10cc, 1973) (2:59)
02. Rubber Bullets (10cc, 1973) (4:45)
03. The Dean And I (10cc, 1973) (2:53)
04. The Wall Street Shuffle (Sheet..., 1974) (3:54)
05. Silly Love (Sheet..., 1974) (3:18)
06. Life Is A Minestrone (Original..., 1975) (4:29)
07. I'm Not In Love (Original..., 1975) (6:04)
08. Art For Art's Sake (How Dare..., 1976) (4:22)
09. I'm Mandy Fly Me (How Dare..., 1976) (5:24)
10. Things We Do For Love (Deceptive..., 1977) (3:30)
11. Good Morning Judge (Deceptive..., 1977) (2:54)
12. Dreadlock Holiday (Bloody..., 1978) (4:30)
13. Ready To Go Home (Mirror..., 1995) (3:29)
14. Cry - Godley & Creme (The History Mix Volume 1, 1985) (3:58)
15. Neanderthal Man - Hotlegs (Thinks: School Stinks, 1971) (4:21)
16. Bridge To Your Heart - Wax (American English, 1987) (4:02)
Total Time: (64:52)

Disc Two:
01. Johnny Don't Do It (10cc, 1973) (3:52)
02. Old Wild Men (Sheet..., 1974) (3:18)
03. Worst Band In The World (Sheet..., 1974) (2:51)
04. People In Love (Deceptive..., 1977) (3:45)
05. Feel The Benefit (Pt. 1: Reminisce and Speculate/Pt. 2: A Latin Break) (Deceptive..., 1977) (12:32)
06. Don't Hang Up (How Dare You!, 1976) (6:18)
07. Second Sitting For The Last Supper (Original..., 1975) (4:26)
08. Une Nuit A Paris (Original..., 1975) (8:40)
09. Under Your Thumb - Godley & Creme (Ismism, 1981) (3:43)
10. Wedding Bells - Godley & Creme (Ismism, 1981) (3:26)
11. A Groovy Kind Of Love - The Mindbenders (A Groovy Kind of Love, 1966) (2:01)
12. No Milk Today - Graham Gouldman (The Graham Gouldman Thing, 1968) (3:13)
13. Bus Stop - Graham Gouldman/The Holliles (non-album SP, 1966) (3:26)
14. For Your Love - Graham Gouldman/The Yardbirds (non-album SP, 1965) (2:34)
15. Heart Full of Soul - Graham Gouldman (Having a Rave Up, 1965) (3:15)
16. Beautifulloser.com - GG06 (dříve nevydáno, 2006) (5:37)
17. Son of Man - GG06 (dříve nevydáno, 2006) (5:01)
Total Time: (77:58)

Sestava:
Diskografie The Definitive Collection
Kompilace, březen 2003, Universal, 069 548-2

Seznam skladeb:
01. The Wall Street Shuffle (3:49)
02. The Things We Do For Love (3:22)
03. Dreadlock Holiday (4:26)
04. I'm Not In Love (5:53)
05. Good Morning Judge (2:51)
06. Rubber Bullets (4:42)
07. Art For Art's Sake (4:18)
08. Cry (3:54)
09. Life Is A Minestrone (4:27)
10. Bridge To Your Heart (4:10)
11. I'm Mandy, Fly Me (5:17)
12. The Dean And I (2:51)
13. Wedding Bells (3:22)
14. Donna (2:56)
15. Under Your Thumb (3:36)
16. In Some Other World (4:40)
17. Silly Love (3:15)
18. Une Nuit A Paris (8:38)
Total Time: (76:27)

Diskografie Strawberry Bubblegum
(A Collection Of Pre-10CC Strawberry Studio Recordings 1969-1972)
Kompilace, 2003, Castle Music/EMI-Capitol Music

Seznam skladeb:
01. Sausalito (Is The Place To Go) (Graham Gouldman) (2:13) Ohio Express, 1969
02. Come on Plane (Gouldman, Jerry Kasenetz, Jeff Katz) (2:31) Silver Fleet, 1971
03. Tampa, Florida (Peter Cowap, Gouldman) (2:29) Peter Cowap, 1971
04. Have You Ever Been to Georgia? (Gouldman) (3:20) Garden Odyssey, 1972
05. Travellin Man (Gouldman) (2:14) Tristar Airbus, 1972
06. Crickets (Cowap, Hillary) (3:13) Peter Cowap, 1970
07. Susan's Tuba (Ritchie Cordell, Gouldman) (2:17) Freddie and the Dreamers, 1971
08. Today (Godley, Lol Creme) (4:18) Festival, 1972
09. Umbopo (Godley, Creme) (5:30) Doctor Father, 1970
10. Safari (Gouldman, Cowap) (2:18) Peter Cowap, 1971
11. Da Doo Ron Ron (Ellie Greenwich, Jeff Barry, Phil Spector) (3:04) Grumble, 1973
12. The Joker (Gouldman, Greenfield) (2:35) Garden Odyssey, 1972
13. Funky City (Godley, Creme, Gouldman) (2:26) Manchester City FC, 1972
14. Man With The Golden Gun (Cowap, Gouldman) (2:39) Peter Cowap, 1971
15. When He Comes (Gouldman, Katz, Kasenetz) (3:37) Fighter Squadron, 1971
16. Roll On (Godley, Eric Stewart, Creme) (4:43) Doctor Father, 1970
17. Wicked Melinda (Cowap, Hillary) (3:29) Peter Cowap, 1970
18. Willie Morgan (Smith, Gouldman) (2:49) Tristar Airbus, 1972
19. Pig Bin An' Gone (Stewart, Creme, Gouldman, Godley) (4:01) Grumble, 1973
20. Warm Me (Stewart, Gouldman) (2:01) Festival, 1972
21. Oh Solomon (Gouldman, Cowap) (2:53) Peter Cowap, 1971
22. Boys In Blue (Godley, Creme, Gouldman) (2:34) Manchester City FC, 1972
23. There Ain't No Umbopo (Godley, Creme) (3:00) Crazy Elephant, 1970
(hidden track: Santa Claus by Leslie Crowther)
Total Time: (74:25)
Kompilace skladeb nahraných ve Strawberry Studios v Stockportu v Anglii čtyřmi hudebníky - Graham Gouldman, Eric Stewart, Kevin Godley a Lol Creme, kteří v roce 1972 vytvořili britskou popovou kapelu 10cc, spolu s příležitostnými hosty. Většina z těchto písní byla komponována pro americký bubblegum produkční tým Super K Productions, kterým byl Gouldman zaměstnán jako autor během této doby, ale byly nahrány s přáteli (např. Gouldmanův bývalý souputník Peter Cowap) nebo jako potenciální novinové hity (např. hit kvarteta jako Hotlegs s "Neanderthal Man").

Sestava:
Lol Creme - Organ, Synthesizer, Guitars, Percussion, Piano, Violin, Keyboards, Vocals, Vibraphone
Kevin Godley - Synthesizer, Percussion, Bongos, Cello, Drums, Drums (Bass), Marimba, Timbales, Vocals, Moog, Tympani
Graham Gouldman - Acoustic Guitar, Bass, Guitars, Percussion, Autoharp, Vocals, Double Bass, 6-string Bass
Eric Stewart - Organ, Guitars, Piano, Steel Guitar, Keyboards, Piano (electric), Vocals
Hosté:
Paul Burgess - Cow Bells, Congas, Marimba, Triangle, A Go Go Bells, timbales, drums, concert bass drums, glockenspiel, Disco Drums, Military Snare Drum, Tambourine, Roto-toms, Vibes, Percussion, Backing Vocals
Rick Fenn - Lead Guitar, electric guitar, Backing Vocals, Organ, Moog Solo, Polymoog, Moog Brass, Sax, Dorking Horns, Acoustic Guitar, Fretless Bass, Tambourine, Percussion
Duncan Mackay - Yamaha CS80, Grand Piano, Violin, Backing Vocals, Electric Piano, Moog, Taurus Bass Pedals, Tambourine, Percussion, Steel Drum Solo
Stuart Tosh - Drums, Backing Vocals, Tambourine, Snare Drum, Cow Bell, Jingle Bells, Trombone, Bongos, Disco Drums, Congas, Lead Vocal, Cabasa, Military Snare Drum
Diskografie The Very Best Of 10cc
Kompilace, 17. 6. 1997, Mercury Records, 534 612-2 (UK)

Seznam skladeb:
01. Donna (2:56)
02. Rubber Bullets (4:43)
03. The Dean And I (2:53)
04. The Wall Street Shuffle (3:54)
05. Silly Love (3:17)
06. Life Is A Minestrone (4:27)
07. Une Nuit A Paris (8:39)
     Part 1: One Night In Paris
     Part 2: The Same Night In Paris
     Part 3: Later The Same Night In Paris
08. I'm Not In Love (6:03)
09. Art For Art's Sake (4:20)
10. I'm Mandy Fly Me (5:22)
11. The Things We Do For Love (3:32)
12. Good Morning Judge (2:54)
13. Dreadlock Holiday (4:27)
14. People In Love (4:10)
15. Under Your Thumb (3:45) *
16. Wedding Bells (3:24) *
17. Cry (3:55) *
18. Neanderthal Man (4:20) **
Total Time: (77:01) UK

Songs marked with * are performed by Godley & Creme.
Songs marked with ** are performed by Hotlegs.Sestava:
Eric Stewart - Vocals, Guitars, Keyboards
Rick Fenn - Vocals, Guitars, Bass
Graham Gouldman - Vocals, Bass, Guitars
Stewart Tosh - Vocals, Percussion
Stephen Pigott - Keyboards
Gary Williams - DrumsDiskografie Alive
2CD, live album, vyšlo 27. července 1993, Jade Music Co Ltd, CMCD010D (UK/Europe/Japan)
1995, Creative Man 10 (Single CD, few omitted tracks)

Seznam skladeb:
Disc 1 (JADE 2CD 1993):
01. The Wall Street Shuffle (4:54)
02. I'm Mandy, Fly Me (5:44)
03. Good Morning Judge (3:06)
04. Welcome To Paradise (5:22)
05. The Things We Do For Love (3:44)
06. Across The Universe (4:09)
07. The Stars Didn't Show (4:47)
08. Art For Art's Sake (7:48)
09. Paperback Writer ()
10. Shine A Light In The Dark

Disc 2 (JADE 2CD 1993):
01. Feel The Benefit (14:16)
02. Dreadlock Holiday (6:06)
03. I'm Not In Love (6:41)
04. The Bullets Medley (7:08)
    a. Rubber Bullets
    b. Silly Love
    c. Life Is A Minestrone
05. Slow Down
Total Time (CREATIVE 1995 Issue): (73:46)

(Creative CD 1995 REISSUE):
01. The Wall Street Shuffle (3:57)
02. I'm Mandy, Fly Me (4:43)
03. Good Morning Judge (2:53)
04. Welcome to Paradise (5:09)
05. Things We Do for Love (3:19)
06. Across the Universe (3:35)
07. The Stars Didn't Show (4:29)
08. Art for Art's Sake (7:40)
09. Feel the Benefit (13:49)
10. Dreadlock Holiday (4:48)
11. I'm Not in Love (6:08)
12. Bullets Medley: Rubber Bullets/Silly Love... (7:32)
Total Time (CREATIVE 1995 Issue): (68:49)

Recorded on March 22, 1993 at Gotanda Yu-Port Hall, Tokyo, Japan and
March 24, 1993 at Mielparque Hall, Tokyo, Japan
Cover Design: Elian
Graphic Design: Soenst NL


Sestava:
Diskografie The Very Best Of 10CC And Godley & Creme
Kompilace, květen 1991, Mercury/Phonogram, 845 407-2

Seznam skladeb:
01. 10cc - The Wall Street Shuffle (3:53)
02. 10cc - I'm Not In Love (6:02)
03. 10cc - Art For Art's Sake (4:21)
04. 10cc - Dreadlock Holiday (4:31)
05. 10cc - People In Love (3:47)
06. 10cc - Donna (2:58)
07. 10cc - Life Is A Minestrone (E.Stewart, L.Creme) (4:30)
08. 10cc - I'm Mandy, Fly Me (E.Stewart, G.Gouldman, L.Creme) (5:20)
09. Godley & Creme - An Englishman In New York (Producer – Godley & Creme) (5:53)
10. 10cc - Food For Thought (3:29)
11. 10cc - Rubber Bullets (K.Godley/L.Creme, G.Gouldman) (4:43)
12. 10cc - Good Morning Judge (2:55)
13. 10cc - Feel The Love (5:06)
14. 10cc - Memories (4:27)
15. 10cc - The Things We Do For Love (3:23)
16. 10cc - Don't Turn Me Away (E.Stewart) (5:00)
17. Godley & Creme - Cry (Producer: Godley & Creme, Trevor Horn) (3:56)
18. 10cc - Silly Love (E.Stewart, L.Creme) (3:15)
Total Time: (77:29)

Sestava:
Diskografie Changing Faces - The Very Best of 10cc and Godley & Creme
Kompilace, vyšlo srpen 1987, Polydor, PRO TV TGCLP 1 (UK)

Seznam skladeb:
01. 10cc - Dreadlock Holiday (Stewart, Gouldman) 1978 (5:03)
02. 10cc - The Wall Street Shuffle (Stewart, Gouldman) 1974 (3:54)
03. Godley & Creme - Under Your Thumb (Godley, Creme) 1981 (3:40)
04. 10cc - Life Is A Minestrone (Creme, Stewart) 1975 (4:30)
05. Godley & Creme - An Englishman In New York (Godley, Creme) 1979 (5:55)
06. 10cc - Art For Art's Sake (Stewart, Gouldman) 1975 (4:22)
07. 10cc - Donna (Godley, Creme) 1972 (3:00)
08. Godley & Creme - Snack Attack (Remix) 1987 (Original Version 1981) (3:56)
09. Godley & Creme - Cry (Godley, Creme) 1985 (3:59)
10. 10cc - The Things We Do For Love (Stewart, Gouldman) 1976 (3:24)
11. Godley & Creme - Wedding Bells (Godley, Creme) 1981 (3:21)
12. 10cc - I'm Mandy, Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) 1976 (5:22)
13. 10cc - Good Morning Judge (Stewart, Gouldman) 1977 (2:56)
14. 10cc - Rubber Bullets (Godley, Creme) 1973 (4:44)
15. Godley & Creme - Save A Mountain For Me (Godley, Creme) 1982 (3:36)
16. 10cc - I'm Not in Love (Stewart, Gouldman) 1975 (6:01)
Total Time: (67:43)

Designed At Graphyk
"Changing Faces - The Very Best of 10cc and Godley & Creme" byla první kompilace, která přinesla všechny hity od 10cc a Godley & Creme. Na albu se objevilo šestnáct skladeb, včetně remixované verze "Snack Attack" od Godley & Creme, která se původně objevila na jejich albu "Ismism" v roce 1981. Skladba byla vydána také jako singl s úpravou "Wet Rubber Soup" z "The History Mix Volume 1" na straně B. Singl se ale nepovedl. Album bylo ve Velké Británii velmi úspěšné a dosáhlo čísla #4 a získalo platinové ocenění - prodalo se více než 300 000 výtisků a bylo katalyzátorem průzkumu trhu společnosti Polydor, aby zjistila, zda by veřejnost přijala nové album z kapely.

Sestava:
Diskografie The Complete Hit-Album
Kompilace, 1985, Arcade Records, ADEH 173 (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. Feel The Love (5:08)
02. Dreadlock Holiday (4:28)
03. For You And I (5:21)
04. Don't Turn Me Away (5:03)
05. The Things We Do For Love (3:22)
06. Good Morning Judge (2:55)
07. Silly Love (3:16)
08. Life Is A Minestrone (4:29)
09. The Wall Street Shuffle (3:53)
10. Donna (2:56)
11. I'm Not In Love (6:03)
12. Art For Art's Sake (4:22)
13. One Two Five (4:04)
14. Don't Ask (4:03)
15. I'm Mandy Fly Me (5:22)
16. Food For Thought (3:23)
Total Time: (68:08)
Diskografie Greatest Hits 1972-1978
Kompilace, 1979, Mercury

Seznam skladeb:
01. Rubber Bullets (Godley/Creme/Gouldman) (4:43)
02. Donna (Godley/Creme) (2:56)
03. Silly Love (Stewart/Creme) (3:15)
04. The Dean and I (Godley/Creme) (2:52)
05. Life Is A Minestrone (Creme/Stewart) (4:27)
06. The Wall Street Shuffle (Stewart/Gouldman) (3:52)
07. Art For Art's Sake (Stewart/Gouldman) (4:21)
08. I'm Mandy, Fly Me (Stewart/Gouldman/Godley) (5:21)
09. Good Morning Judge (Stewart/Gouldman) (2:54)
10. The Things We Do For Love (Stewart/Gouldman) (3:22)
11. Dreadlock Holiday (Stewart/Gouldman) (5:01)
12. I'm Not In Love (Stewart/Gouldman) (6:06)
Total Time: (49:10)

Sestava:
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Graham Gouldman - Bass, Guitars, Percussion, Vocals
Lol Creme - Guitars, Keyboards, Percussion, Vocals
Kevin Godley - Drums, Percussion, Vocals
Diskografie 100cc: The Greatest Hits Of 10cc
Kompilace, 1975, UK Records

Seznam skladeb:
Side 1:
01. Rubber Bullets (4:42)
02. Donna (2:56)
03. The Dean And I (2:51)
04. The Wall Street Shuffle (3:51)
05. Silly Love (3:58)
Side 2:
06. Waterfall (3:39)
07. 4% Of Something... (3:57)
08. Gismo My Way (3:41)
09. Hot Sun Rock (2:58)
10. Bee In My Bonnet (2:01)
11. 18 Carat Man Of Means (3:27)
Total Time: (38:01)


Skupina:
Eric Stewart - Lead Electric, Bass, Piano, Electric Piano, Vocals
Graham Gouldman -Bass, Double Bass, Acoustic & Electric Guitars, Vocals
Lol Creme - Guitars, Moog, Clavinet, Piano, Organ, Electric Piano, Vocals
Kevin Godley - Drums, Vocals
Hosté:
Rick Fenn
Mick Wilson
Mike Stevenson, Paul Burgess
Diskografie Tenology
DVD, vyšlo 19. listopadu 2012, Mercury Records, 5340276 (UK)

Seznam skladeb:
I. Top Of The Pops (14:32)
01. Rubber Bullets - Top Of The Pops - 25/12/1973 (3:33)
02. Life Is a Minestrone - Top Of The Pops - 10/04/1975 (3:45)
03. I'm Not in Love - Top Of The Pops - 25/12/1975 (3:49)
04. Dreadlock Holiday - Top Of The Pops - 17/08/1978 (3:25)
II. In Concert (21/08/1974) (31:12)
01. Silly Love - BBC In Concert - 21/08/1974 (4:37)
02. The Wall Street Shuffle - BBC In Concert - 21/08/1974 (3:52)
03. Baron Samendi - BBC In Concert - 21/08/1974 (4:43)
04. Old Wild Men - BBC In Concert - 21/08/1974 (4:38)
05. Oh Effendi - BBC In Concert - 21/08/1974 (2:58)
06. Fresh Air for My Momma - BBC In Concert - 21/08/1974 (3:06)
07. Rubber Bullets - BBC In Concert - 21/08/1974 (7:18)
III. TV Performances (14:00)
01. Fresh Air for Momma - See You Sunday - 21/04/1974 (3:00)
02. The Wall Street Shuffle - See You Sunday - 21/04/1974 (3:18)
03. Dreadlock Holiday - Six Fifty Five Special - 27/07/1982 (3:48)
04. Run Away - Six Fifty Five Special - 27/07/1982 (3:54)
IV. Promo Videos (38:12)
01. Donna (1972) (2:55)
02. I'm Not in Love (1975) (3:44)
03. Art for Art's Sake (1975) (4:10)
04. I'm Mandy Fly Me (1976) (4:37)
05. Good Morning Judge (1977) (2:53)
06. People in Love (1977) (3:45)
07. Dreadlock Holiday (1978) (4:13)
08. One Two Five (1980) (4:07)
09. Feel the Love (1983) (3:45)
10. Woman in Love (1992) (4:03)
Total Time (78:12)

Sestava:
Diskografie Clever Clogs

DVD, 2008, Bright Vision Entertainment, BVED4146

Seznam skladeb:
Side 1:
01. The Wall Street Shuffle ()
02. The Things We Do For Love ()
03. Good Morning Judge ()
04. I'm Mandy, Fly Me ()
05. Life Is A Minestrone ()
06. Art For Art's Sake ()
07. Bus Stop ()
08. No Milk Today ()
09. Look Through Any Window ()
10. For Your Love ()
11. Old Wild Men ()
12. Beautifulloser.com ()
13. Silly Love ()
14. Donna ()
15. The Dean And I ()
16. Bridge To Your Heart ()
17. I'm Not In Love ()
18. Dreadlock Holiday ()
19. Ready To Go Home ()
20. Rubber Bullets ()
Total Time: (cca 200 min)

Sestava:
Diskografie Greatest Hits... And More
Kompilace, 6. listopadu 2006, Universal Music Group, 9844414

Seznam skladeb:
01. Good Morning Judge ()
02. An Englishman In New York ()
03. I'm Mandy Fly Me ()
04. The Wall Street Shuffle (Live) ()
05. Wedding Bells ()
06. The Things We Do For Love ()
07. Dreadlock Holiday ()
08. Feel The Love ()
09. Golden Boy ()
10. I'm Not In Love (Live) ()
11. History Mix (Includes Cry) ()
Total Time: (00:00)
Diskografie Alive - The Classic Hits Tour
DVD, vyšlo 2006, Universal Music TV, 0602498451533

Seznam skladeb:
01. Wall Street Shuffle (3:50)
02. I'm Mandy Fly Me See (5:20)
03. Good Morning Judge (2:54)
04. Welcome To Paradise (6:13)
05. Things We Do For Love (3:23)
06. Across The Universe (3:37)
07. Stars Didn't Show (4:50)
08. Art For Art's Sake (4:12)
09. Feel the Benefit (13:12)
10. Dreadlock Holiday (4:28)
11. I'm Not In Love (6:05)
12. Rubber Bullets Medley: Rubber Bullets/Silly Love/Life Is a Milestone (7:32)
Total Time: (65:36)

This Performance From Their 1993 Tour

Sestava:
Diskografie Changing Faces
DVD, 1988, PolyGram Music, Video 041 675 2 (Germany)

Seznam skladeb:
Side 1:
01. 10cc - Good Morning Judge ()
02. Godley & Creme - An Englishman In New York ()
03. 10cc - I'm Mandy, Fly Me ()
04. 10cc - The Wall Street Shuffle (Live) ()
05. Godley & Creme - Wedding Bells ()
06. 10cc - The Things We Do For Love ()
07. 10cc - Dreadlock Holiday ()
08. 10cc - Feel The Love ()
09. Godley & Creme - Golden Boy ()
10. 10cc - I'm Not In Love ()
11. Godley & Creme - History Mix ()
12. Godley & Creme - Cry ()
Total Time: (00:00)


Sestava:
Kevin Godley - Lead Vocal, Backing Vocals, Omnichord (02,06), Mac Dubs (05), Drums (06)
Graham Gouldman - Electric Guitars, Acoustic Guitar (02), Bass, Six String Bass (02), Backing Vocals, Omnichord (02,06)
Jess Bailey - Digital Cellos, Piano (03), Organ (03), Keyboards (04), Drum Programming (04) (Spandau Ballet, Chage & Asuka)
Mike Stevens - Keyboards (01,05), Drum Programming (01,05)
Diskografie LP 1
EP, 2006, EMI Music

Seznam skladeb:
Side 1:
01. The Same Road (Godley/Gouldman) (3:56)
02. Johnnny Hurts (Godley/Gouldman) (4:22)
03. Beautifulloser.com (Godley/Gouldman) (8:19)
04. Hooligan Crane (Godley/Gouldman) (5:39)
05. Son Of Man (Godley/Gouldman) (4:59)
06. Barry's Shoes (Godley/Gouldman) (4:58)
Total Time: (32:13)

Produced: Kevin Godley, Graham Gouldman, Mike Stevens (01,02,05), Jess Bailey (03,04)
01,02,05 Recorded and Mixed at: CANALOT 302B STUDIO, Kensal Road, London
03,04 Recorded and mixed at: THE SHED STUDIO, Chiswick, London
06 Recorded and mixed at: SPRINT STUDIOS, High Jarmany Farm, Barton St. David, Somerset, TA11 6DA
Engineered and mixed by Mark Chamberlain
Final mix: Jess Bailey (01), Mike Stevens (02)
Mastered by: Matthew Denny / MASTERBLASTER / unit 228, canalot studios
10cc na vrcholu své slávy 1976 (zleva): Graham Gouldman, Eric Stewart, Lol Creme, Kevin Godley
Paul Burgess, Keith Hayman, Graham Gouldman, Rick Fenn, Mick Wilson


10cc 2017 - Paul, Iain, Graham, Rick, Keith jako host


10cc 2023


http://www.10ccworld.com/index.html
http://www.last.fm/music/10cc/+wiki
http://www.the10ccfanclub.com/collectors/disc001.htm
http://www.allformusic.fr/10cc/discographie


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 30.6.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©