Tangerine Dream







Zpět
1. Pink Years (1967 - 1973)
    2. Virgin Years (1974 - 1983)
         3. The Blue Years (1984 - 1988)
            4. The Melrose Years (1988 - 1990)
                5. The Seatle Years (1990 - 1995)
                     6. The Millennium/TDI Years (1996 - 2005)
                            7. The Eastgate Years (2005 - 2014)
                                  8. The Quantum Years (2015-2019)
                                         9. Současné roky (2020 - dosud)
Tangerine Dream je německá hudební skupina založená v roce 1967 Edgarem Froesem. Skupina hrající elektronickou hudbu je považována za jednoho z jejich průkopníků, a za svou existenci prošla mnoha personálními změnami. Za půlstoletí její existence skupinou prošlo mnoho desítek hudebníků, jejím jediným stálým členem až do jeho úmrtí v lednu 2015 zůstával pouze Edgar Froese.

Pozadí hudby Tangerine Dream má především surreální až psychedelické kořeny, neboť sám Edgar Froese byl velkým fanouškem Salvadora Dalí, Pink Floyd či Jimiho Hendrixe. Skupina zpočátku inklinovala spíše k využívání konvenčních hudebních nástrojů, v rámci další tvorby od začátku 70. let pak experimentovala s využitím vlastnoručně vyrobených nástrojů a různých elektronických nástrojů, sekvencerů, syntezátorů apod., spolu s pokračující adopcí digitálních technologií na úkor technologií analogových. Vedle zvuku elektronické hudby lze v tvorbě skupiny nalézt i prvky experimentálního a psychedelického rocku, ambientní hudby, krautrocku, New Age a synthpopu. Specifikem hudby Tangerine Dream je její ryzí instrumentálnost, když v mnoha skladbách či albech absentují jakékoliv vokály.

Bubeník a skladatel Klaus Schulze byl krátce členem první sestavy v jejích začátcích, ale nejstabilnější sestavou 70. let, kdy byla skupina na vrcholu popularity, bylo klávesové trio Edgar Froese, Christopher Franke a Peter Baumann. V roce 1979 nahradil Baumanna Johannes Schmoelling a rovněž tato sestava byla stabilní a vysoce produktivní. Dalšími dlouhodobými členy byli například Jerome Froese, Rakušanka Linda Spa a muzikant Thorsten Quaeschning. Od Froeseovy smrti v roce 2015 je skupina pod vedením Thorstena Quaeschninga, coř je Froeseho vybraný nástupce a současný nejdéle sloužící člen kapely, který se připojil v roce 2005. V roce 2011 se k němu připojili houslistka Hoshiko Yamane, v roce 2014 Ulrich Schnauss a v roce 2020 Paul Frick.

Podobně jako se v průběhu let měnilo složení skupiny, měnil se rovněž zvuk kapely napříč jednotlivými dekádami a napříč zhruba stovkou vydaných studiových a živých alb. Němečtí průkopníci syntezátorové hudby Tangerine Dream by se svou tvrdošíjností a produktivitou mohli rovnat snad jen bigbítovým Grateful Dead: obě kapely na koncertech extenzivně improvizují, jsou schopny zaplnit arény, nebojí se velkých gest a neuhýbají z důkladně prošlapané stezky.

Biografie 1. Pink Years (1967 - 1973)

V počátečním období kapely nazývaném "Pink Years" se skupina Tangerine Dream podílela na vývoji žánru krautrock. Edgar Froese přijel do Západního Berlína v polovině 60. let studovat umění. Jeho první kapela The Ones hrající ve stylu psychedelického rocku se rozpadla poté, co vydala jediný singl. Po období s The Ones Froese experimentoval s hudebními nápady a hrával menší koncerty s různými hudebníky. Většina z těchto vystoupení se odehrávala ve slavné Zodiak Free Arts Lab, i když jedno seskupení mělo také jedno vyznamenání, když bylo pozváno hrát pro surrealistického malíře Salvadora Dalího. Hudba byla spojena s literaturou, malbou, ranými formami multimédií a dalšími možnostmi. Zdálo se, jako by pozornost přitahovaly jen ty nejbizarnější nápady, což vedlo Froeseho ke komentáři: "V absurditě se často skrývá to, co je umělecky možné." Jak členové skupiny přicházeli a odcházeli, směr jejich hudby byl nadále inspirován surrealisty a skupina začala být nazývána surrealisticky znějícím názvem Tangerine Dream, inspirovaným nesprávným poslechem veršů "tangerine trees and marmalade skies/mandarinkové stromy a marmeládové nebe" ze skladby Beatles "Lucy In The Sky With Diamonds".

Když v Německu v 60. letech vypukla vlna takzvaného krautrocku neboli kosmische musik, inspirovali se její tvůrci angloamerickým psychedelickým bigbítem i elektronickou hudbou, kterou ve studiu v Kolíně nad Rýnem tvořil především vizionářský skladatel Karlheinz Stockhausen. Sám Froese byl fascinován technologií a dovedl ji obratně používat k tvorbě hudby. Stavěl nástroje na zakázku a kamkoli šel, sbíral zvuky pomocí magnetofonu pro pozdější použití při stavbě hudebních děl. Jeho raná práce s páskovými smyčkami a dalšími opakujícími se zvuky byla zřejmým předchůdcem vznikající technologie sekvenceru, kterou si Tangerine Dream po svém příchodu rychle osvojili. Zatímco skupiny jako Can a Faust se snažily představit rock i akademickou elektroniku v neotřelé symbióze, jiní tvůrci se rozhodli vydat výhradně cestou elektroniky. Patřili mezi ně i Tangerine Dream, jejichž první sestava Edgar Froese, Klaus Schuze a Conrad Schnitzler by se dnes dala označit za kosmickou superskupinu. Tato sestava ale vydržela jen jedno album, poté se Schulze i nedávno zesnulý Schnitzler vydali jinými cestami lemovanými desítkami sólových počinů. Froeseovi nezbývalo než rekrutovat jiné hráče a vzít na sebe nevděčnou roli strážce majáku a jediného člena neustále se proměňující sestavy. Vůbec první koncert Tangerine Dream se odehrál v lednu 1968 na Technical University v Berlíně.

V září 1969 skupina měla své první vystoupení na větší akci na Internationale Essener Songtage. Pětidenní festival je nyní považován za "hodinu zrození" původní německé rockové hudby a představoval různorodý program panelových diskusí, výstav, vystoupení a nejlepších undergroundových hudebníků - německých i amerických. Téměř rok před Woodstockem to byl největší hudební festival, jaký kdy Evropa viděla. Tangerine Dream vystupovali po boku hudebníků jako Amon Düül, Guru Guru, The Fugs a Franka Zappy.

Téhož roku švýcarský avantgardní skladatel Thomas Kessler, bývalý žák Karla-Heinze Stockhausena, založil Beat Studio ve školním suterénu na Pfalzburger Strasse a později na Halensee-Elementary School. Kapely jako Tangerine Dream, Ash Ra Tempel a Agitation Free zkoušely ve studiu a následně byly označeny za zakladatele žánru tzv. Berlin School v 70. letech.

Na konci roku 1969 se Edgar seznámil s bubeníkem Klausem Schulzem, který právě opustil svou skupinu Psy Free. Hudebního partnera našli v Conradu Schnitzlerovi, bývalém žáku Josepha Beuyse. Conrad byl rovněž na poněkud neortodoxní cestě do výtvarného umění a zvuky vytvářel pomocí nejrůznějších nástrojů. Klaus vzpomíná na poněkud zvláštní koncertní zážitek z téhož roku. "Jednoho dne jsme hráli s Tangerine Dream na festivalu snad na nějakém zámku. Trvalo to celý víkend a navštívili jsme Guru Gurua, který žil někde poblíž. No, tihle kluci nám těsně před koncertem dali do čaje LSD!" Páni... To byl koncert! Conny Schnitzler měl housle se snímačem, které jen držel před reproduktorem a celou dobu to jen řvalo. Edgar nám později řekl, že si myslel, že krk kytary je dlouhý 10 metrů a nemohl na to dosáhnout. A já s mými bubn, bušil jsem do nich tvrdě, ale zdálo se, že trvalo věk, než se ke mně vrátil, asi o půl minuty později. Jen na krátký okamžik, v jednom z těch jasnějších momenty, které na takových výletech máte, jsem viděl chlapa v první řadě, byl ode mě určitě 10 metrů, ale myslel jsem, že stojí přímo přede mnou, a on jen řekl: "Člověče, tihle chlapi jsou kaput".

Později téhož roku nová sestava nahrála session v soukromém studiu v Berlíně-Kreuzbergu. Materiál nebyl původně určen k vydání. Z nějakého neznámého důvodu se nahrávka dostala na stůl producenta a majitele Hansa Studios Petera Meisela. K překvapení kapely jim Ohr Records, kterou založili Meisel a Ralf-Ulrich Kaiser, nabídli nahrávací smlouvu.

První album Tangerine Dream "Electronic Meditation" s některými dalšími kytarovými a varhanními party, které Edgar nahrál, bylo vydáno v roce 1970 gramofonovou společností Ohr, byla to pásková koláž krautrocku, využívající technologii té doby spíše než syntetizovanou hudbu, kterou se později proslavili. Sestavu na albu tvořili Froese, Klaus Schulze a Conrad Schnitzler. Albem "Electronic Meditation" začalo období známé jako "Pink Years" podle loga vydavatelství Ohr, kterým bylo růžové ucho.

V roce 1970 Klaus Schulze a Conrad Schnitzler opustili kapelu. Později Klaus založil Ash Ra Tempel spolu s Manuelem Goettschingem a Hartmutem Enkem a zahájil v roce 1971 svou sólovou kariéru. Conrad založil kapely Kluster a Eruption. Ve stejném roce se k Tangerine Dream připojil Christopher Franke, bubeník z kapely Agitation Free. Stejně jako Edgar byl ovlivněn skladateli jako John Cage a Iannis Xenakis. Christopher Franke vysvětluje: "Edgar a já jsme si od začátku velmi dobře rozuměli. On a já jsme měli velký zájem o spolupráci, protože jsme oba chtěli utéct od psané hudby. Chtěli jsme dělat dlouhé kusy hudby a improvizovat... Když jsem se rozhodl hrát s Edgarem, zamával jsem svému vzdělání na rozloučenou. Od té doby, musím říct, jsem pracoval jako profesionální hudebník. Bylo mi asi 17 let a moji rodiče museli podepsat moji první nahrávací smlouvu. Edgar na mě působil jako seriózní myslitel a začali jsme hrát pravidelné koncerty. Takže jsme jen improvizovali a vzájemně se nám líbily nápady".

Nové trio doplnil varhaník Steve Schroyder. Tangerine Dream uspořádali jeden ze svých nejneobvyklejších koncertů v říjnu 1970 v rakouském městě Kapfenberg, kde hráli na šesti pinballových automatech vybavených mikrofony a zapojenými do zesilovačů. Sestava Froese, Franke, Schroyder nahrála druhou desku "Alpha Centauri" v Dierks Studios ve Stommelnu u Kolína nad Rýnem v roce 1971. Kromě tří stálých hudebníků hrál Udo Dennebourg na flétnu a syntezátor Roland Paulyck. "Alpha Centauri" bylo inspirováno různými díly Gyoergy Ligetiho. V té době se v souvislosti s jejich hudbou objevil termín "kosmický", pojem, který se později stal synonymem pro celý žánr známý jako Cosmic Music nebo německy Kosmische Musik.

Následující alba, počínaje "Alpha Centauri", se silně spoléhala na elektronické nástroje. Hudba skupiny během raných 70. let prominentně představovala varhany od Steva Schroydera (na "Alpha Centauri") nebo Petera Baumanna na následujících vydáních, obyčejně rozšířený kytarou od Froese a bicími od Christophera Frankeho. Během tohoto období také začali intenzivně používat Mellotron.

Náhlý odchod Steva Schroydera v roce 1971 uvolnil místo jeho nahrazení v kapele Peterem Baumannem. Peter začal svou hudební kariéru v roce 1968 jako varhaník a s tímto přírůstkem vznikla první pevná sestava, která fungovala přibližně šest let. Edgar později zmínil, že Tangerine Dream pravděpodobně vyvinuli některé z jejich nejsilnějších projektů během tohoto období. V červnu 1971 pozval skladatel a pianista Friedrich Gulda skupinu Tangerine Dream, aby hrála po boku Pink Floyd na světovém hudebním festivalu Ossiach v Rakousku, kde předvedli koncert Oscillator Planet Concert.

Dne 30. srpna 1971 vydala Ohr Records úplně první singl Tangerine Dream "Ultima Thule", který měl rockové zvuky včetně kytarových riffů a těžkých bicích v kombinaci se zvukem Edgarova nově získaného Mellotronu.

Po radikálním rozhodnutí prodat všechny své konvenční nástroje začali Tangerine Dream od nuly s malými zařízeními, jako je například sinusový generátor, a začali vyvíjet nové experimentální zvuky. Jejich tónové signály byly vyšší než u houslí a hlubší než u basů. Nemělo to znít příjemně a nic nebylo plánované. Zatímco na prvních dvou albech Tangerine Dream používali konvenční nástroje a elektronické efekty, nyní použili syntezátor, který se poprvé ve velké míře objevil na albu "Zeit" z roku 1972. Kromě Edgara, Christophera a Petera hrál na syntezátor Florian Fricke z Popol Vuh, na varhany se znovu objevil Steve Schroyder a další čtyři hostující hudebníci hrající na violoncella. Styl dlouhých stop, který začal na Alpha Centauri, pokračoval na "Zeit".

Některé koncerty v prvních letech se však ukázaly pro kapelu spíše problematické. V říjnu 1972 odehráli Tangerine Dream nejkratší koncert své kariéry. Trval pouhých 15 minut. Sestava Froese, Franke, Baumann vystoupila v Bayreuthu, známém svými festivaly Richarda Wagnera. Byli rezervováni jako předkapela rockové kapely a právě začali experimentovat, když na pódium začaly přistávat plechovky džusu a ovoce. Hráli jen čtvrt hodiny, ale Tangerine Dream museli opustit pódium. Promotér nebyl ochoten zaplatit a zavolal policii. Koncert v únoru 1973 v divadle Parisien l'Ouest v Paříži, kde vystupovali po boku Ashra Tempel a Klause Schulze, byl zcela vyprodán. Kvůli přeplněnosti sálu se hasiči pokusili koncert zastavit, ale Tangerine Dream se přesto rozhodli vystoupit, dokud někdo z publika nehodil obrovský igelitový pytel naplněný marmeládou, který přistál na Edgarově zařízení, a velká část elektroniky byla vážně poškozena lepkavou špínou, která stékala přes knoflíky a fadery a prosakovala klávesami.

Čtvrté album "Atem" bylo nahráno ve studiu Dietera Dierkse, stejně jako dvě předchozí alba, a vyšlo v březnu 1973. V Británii našlo širší přijetí díky pomoci Johna Peela, DJ z BBC Radio, který je vybral jako jeho "nahrávku roku" na jeho playlistu BBC. To upoutalo pozornost Richarda Bransona, zakladatele Virgin Records, který následně v prosinci 1973 podepsal s Tangerine Dream smlouvu.

Album skupiny "Atem" z roku 1973 bylo jmenováno jako jedna z nahrávek roku britského DJ Johna Peela a tato pozornost pomohla Tangerine Dream k podpisu smlouvy u začínajícího vydavatelství Virgin Records ve stejném roce. V létě 1973 podnikl Peter Baumann delší cestu mimo jiné do Káthmándú v Nepálu a Indii. Froese a Franke se nenechali tímto faktem omezovat, ale využili příležitosti natočit některé kousky ve Skyline Studio v Berlíně. Hudba,z níž se později stala nahrávka "Green Desert", byla také vytvořena jako jakési demo, které mělo ukázat jejich budoucí nahrávací společnosti, co umí. Hudba byla stále založena na rockových nástrojích, jako jsou varhany, bicí a kytara, ale také představil sekvencer, který se měl stát obchodní značkou Tangerine Dream. Materiálu na nové album bylo dost, ale protože Baumann na nahrávkách nebyl, dohodli se, že je na chvíli odloží.

Biografie 2. Virgin Years (1974 - 1983)

V jejich dalším období "Virgin Years", nazývaném kvůli jejich spojení s Virgin Records, lze jejich alba charakterizovat stylem, který je dnes označován jako Berlínska škola elektronické hudby. V této době produkovali alba, která dále zkoumala možnosti syntezátorů a sekvencerů, včetně Top 20 britských alb "Phaedra" (1974) a "Rubycon" (1975). Skupina také měla úspěšnou kariéru při skládání filmových soundtracků a vytvořila přes 60 partitur.

První nahrávkou kapely u Virgin Records bylo album "Phaedra" z roku 1974. Album přineslo děsivou zvukovou scénu a znamenalo začátek mezinárodního úspěchu skupiny, když dosáhlo šesticiferných prodejů ve Spojeném království a vyšplhalo se na #15 místo v UK Album Chart. Magazín Rolling Stone uvedl: "Je to úžasná deska s nejefektivnějšími výsledky se syntezátorem a Mellotronem dodnes; mohla by se stát nejneobvyklejší nahrávkou roku". Nahrávalo se v The Manor v Shipton-on-Cherwell v Oxfordshire v zimě 1973 a je to první album Tangerine Dream, které obsahuje jejich (nyní) klasický zvuk řízený sekvencerem. Modulární syntezátor Moog byl zakoupen od Petera Meisela z Hansa Studios, který jej dříve koupil od vedení Rolling Stones. "Hromady kabelů a železného šrotu. Nikdo nevěděl, jak tu věc použít. Když se objevily první zvuky, zbláznili jsme se. Meisel, který věděl, že Tangerine Dream se zajímá o elektroniku, se nás vlastně zeptal: "Můžeme produkovat hity s touto věcí?", a my odpověděli: "Ne, raději nám to prodejte." A tak jsme se dostali k našemu prvnímu Moogu, který jsme zaplatili ze zálohy, kterou jsme dostali od Bransona na nahrávání prvního alba u Virgin", připomněl Edgar Froese.

Album "Phaedra" bylo jedno z prvních komerčních alb, které obsahovalo sekvencery a začalo definovat mnohem víc než jen vlastní zvuk kapely. Vytvoření titulní skladby alba bylo něco jako náhoda: skupina experimentovala ve studiu s nedávno pořízeným syntezátorem Moog a páska se v té době náhodou přetáčela. Výsledky si ponechali a později přidali vystoupení na flétnu, baskytaru a Mellotron. Moog, stejně jako mnoho jiných raných syntezátorů, byl tak citlivý na změny teploty, že se jeho oscilátory špatně ladily, když se zařízení zahřívalo, a tento posun je snadno slyšet na finální nahrávce. Toto album znamenalo začátek období známého jako "Virgin Years".

První koncert skupiny ve Velké Británii se konal v londýnském Victoria Palace Theatre 16. června 1974, ve stejném měsíci, kdy vyšlo první sólové album "Aqua" Edgara Froese na německém labelu Brain Records. Edgar používal pro binaurální nahrávky tzv. Artificial Head System, do kterých zahrnul zvuk letadel přilétajících na letiště Berlín Tegel a zvuk vodních trubek ve svém bytě. Posluchačům bylo doporučeno používat stereo sluchátka. Dummyhead, také známý jako Kunskopf, byl vyvinut na Technické univerzitě v Berlíně s podporou společností AKG a Sennheiser.

Na podzim roku 1974 následovalo třítýdenní turné po Velké Británii, na kterém byla hudba Tangerine Dream poprvé vizuálně podpořena takzvaným "Video Synthesizer". Časopis Melody Maker je zařadil mezi "nejslibnější kapely světa". Charakteristickým rysem jejich tehdejších koncertů bylo, že spočívaly především v improvizaci.
V prosinci 1974 vystoupili Tangerine Dream v katedrále v Remeši. Jak hudba, tak katedrála, která svou gotickou architekturou nabízela vynikající kulisu plynoucím, plovoucím sekvencím, a slibovala proměnit tento koncert v úžasnou událost. Bohužel promotér vpustil do budovy třikrát tolik lidí, než bylo povoleno, a v důsledku toho zůstala starobylá katolická katedrála v chaosu. Lidé kouřili marihuanu a močili v rozích. John Rockwell pro New York Times napsal: "Katedrála v Remeši je stěží prvním místem, o kterém konzervativci tvrdili, že je znesvěceno rockovými hordami. Ale alespoň nikdo v New Yorku dosud nepožadoval očistný obřad pro Carnegie nebo Avery Fisher Hall." Výsledkem bylo, že papež Pavel VI. rozeslal bulu ex-komunikace, která zakázala Tangerine Dream vystupovat v katolickém kostele kdekoli v budoucnu.

Michael Hoenig nahradil Petera Baumanna krátce před turné, které skupinu na jaře 1975 zavedlo do Austrálie a na Nový Zéland, což vedlo k jejich první zlaté desce. Peter náhle opustil kapelu v lednu 1975 na cestě do Asie. Nikomu neřekl o svých plánech a trvalo dva týdny, než zjistili, zda je skutečně mrtvý nebo živý. Michael byl kapele známý, protože byl žákem berlínského avantgardního skladatele Thomase Kesslera. V roce 1971 se připojil k Agitation Free, ve které předtím hrál i Christopher Franke. Po skončení turné se Peter náhle objevil na koncertě v londýnské Royal Albert Hall a po dlouhém rozhovoru se znovu připojil ke kapele.

V roce 1975 vyšlo album "Rubycon" v sestavě Froese, Franke a Baumann. Reakce kritiků byly kontroverzní, někteří označili album za nemelodické, zatímco jiní rozpoznali v hudbě "neobjevené světy". Edgarova druhá sólová nahrávka "Epsilon in Malaysian Pale" byla vytvořena na základě dojmů, které na něj udělala cesta do malajské džungle. Tato deska byla vydána také v roce 1975. David Bowie ji později nazval soundtrackem k jeho životu v Berlíně.

S Peterem zpátky v kapele vystupovali Tangerine Dream po celé Evropě. Tentokrát měli lepší odezvu ze své domovské země a německý list Süddeutsche Zeitung je nazval "trendsetery budoucí hudby". Musikexpress napsal: "Pokud jde o jejich koncerty, Tangerine Dream naůezli efektní, mytickou podobu. Tři hudebníci vstoupí do potemnělého sálu nebo kostela, na pódiu mlčí, usadí se za několik metrů čtverečních velkých syntezátorových bank zdobených řadami ovládacích světel, stisknou pár vypínačů, otočí pár knoflíky a začnou do světa vypouštět ty své podivné zvuky. Nakonec knoflíky srolují, zatlačí vypínače zpět opačným směrem a opustí pódium."

"Ricochet" bylo první živé album Tangerine Dream nahrané během jejich turné v roce 1975 ve Francii a Anglii. The New Musical Express (NME) jej popsal jako "jedno z nejkrásnějších alb roku".

Rok 1976 začal dalšími koncerty ve Francii a jejich prvními přehlídkami ve Španělsku, po kterých následovalo znovu turné po Británii téhož léta. Edgar Froese vydal své třetí sólové LP "Macula Transfer". Názvy skladeb jsou pojmenovány podle letových čísel jako Quantas 611 nebo OS 452. Členové kapely začali s výstavbou vlastních studií, aby se stali více nezávislými na průmyslu. Album "Stratosfear" vyšlo v roce 1976. Skladby se opět zkracovaly a měly maximální délku 11 minut. Objevily se první známky toho, že se Tangerine Dream stávají rytmičtějšími, a zejména pak titulní skladba alba. Peter Baumann řekl: "Edgar a já jsme seděli v kontrolní místnosti v Audio Studios v Berlíně. Nahráli jsme nějaké základní skladby, ale něco chybělo. Christopher seděl za svou výbavou a pohrával si s nějakým zpožďovacím efektem - Edgar a já jsme se na sebe podívali a okamžitě požádali inženýra, aby zmáčkl záznam - perfektně to sedělo, i když Christopher nevěděl, že to, co hraje, se nahrává. Náhodné události a takové neplánované nahrávky se nám vždycky líbily."

Iggy Pop a David Bowie v té době pracovali na svých albech "Heroes" a "The Idiot" v Hansa Studios v Kreuzbergu, oba dva sdíleli na směny zkušebnu Tangerine Dream v Berlíně-Tempelhofu. Edgar, Chris a Peter tam zkoušeli do pozdních nočních hodin a pak v časných ranních hodinách dorazili Iggy a David.

Na evropském turné v roce 1976 odehráli Tangerine Dream 31 živých koncertů, kde kapela seděla téměř nehybně za svými velkými skupinami syntezátorů. Edgar k tomu podotkl: "U naší hudby se identifikace nemusí nutně odehrávat s lidmi, kteří to způsobují, je to zpětná vazba, kterou má každý v sobě. Umožňuje posluchačům dát volný průchod vlastním myšlenkám."

V roce 1977 zahájili Tangerine Dream své první turné po USA, pži kterém odehráli 16 koncertů. Byla to premiéra jejich Laserium Light Show, která představovala velkolepé světelné efekty. Ve stejném roce Tangerine Dream upoutali pozornost Williama Friedkina, režiséra filmů jako "The French Connection" a "The Exorcist". Během pobytu v Německu viděl kapelu hrát v kostele ve Schwarzwaldu. Friedkin později na tuto zkušenost vzpomínal: "Byli tam jen tři kluci a všichni byli elektrizovaní, kytara, bicí a Edgar hrál na syntezátor. Hráli hodně přes tři hodiny, skoro čtyři, s dlouhými úseky hudebních tónů, občas extrémně rytmické. Bylo to velmi halucinogenní. Publikum bylo mrtvolně tiché. Bylo to opravdu jako v transu, všichni do toho byli opravdu zaujati a já také. Byli opravdu emotivní a zvuk byl tak hlasitý, že jste cítili, jak ve vás tepe. bylo velmi vzrušující, dlouhé úseky akordů a těžkých beatů." Tangerine Dream byli najati, aby složili soundtrack pro jeho remake klasického filmu "Wages of Fear," nyní pod názvem "Sorcerer", natočeným v mexické provincii Oaxaca. Jejich první hollywoodská produkce s Friedkinem byla také nejneobvyklejší. Kapela obdržela scénář odeslaný přímo z Ameriky a složila hudbu dříve, než byla natočena první scéna. O šest týdnů později se setkali s Friedkinem v pařížském hotelu, sehnali dva reproduktory a magnetofon a zahráli režisérovi své demo skladby. Byl z toho nadšený a některé scény později natočil s reprodukovanou hudbou v pozadí. Soundtrack se dostal do Top 20 britského žebříčku. Friedkin pak jen uvedl: "Kdybych slyšel o Tangerine Dream dříve, požádal bych je, aby se podíleli i na The Exorcist."

Po svém dalším americkém turné v srpnu 1977 vydali Tangerine Dream živí 2LP "Encore. Ale na konci téhož roku došlo k dalšímu rozkolu v sestavě kapely. Peter Baumann opustil skupinu po přibližně šesti a půl letech s odkazem na umělecké rozdíly.

První sólové album Petera Baumanna "Romance '76" vyšlo v roce 1977 a dostalo se mu dobrých recenzí, jako např. Melody Maker je označil za "vynikající sólový debut". V Berlíně založil vlastní Paragon Studios, ze kterého produkoval (mimo jiné) desky Clustera, Roedeliuse a Conrada Schnitzlerových. Po vydání "Trans Harmonic Nights" ale prodal své berlínské studio, přestěhoval se do USA a o pár let později založil svůj label Private Music, na kterém Tangerine Dream vydali na konci 80. let pět alb.

Zbývající členové Edgar Froese a Chris Franke naverbovali anglického multiinstrumentalistu Steva Joliffa (zpěv, flétna, klavír, syntezátor), který dříve hrál s blues-rockovou kapelou Steamhammer, a Klause Krügera (aka Klaus Krieger) z Berlína, který hrál bicí. Album "Cyclone" bylo vydáno v roce 1978 a obsahovalo zpěv, flétnu a bicí. Pokus vytvořit nové prostředí pro plynoucí zvuky syntezátorů Tangerine Dream popsal Edgar o mnoho let později jako "neúspěšný experiment - byla to konečná chyba v zázračném pytlíku všech možností". Recenze na turné, které se konalo v únoru a březnu 1978, byly smíšené, kvůli neobvyklému zvuku a použití vokálů. Steve Joliffe a Edgar se nejednou hádali o tom, jak by měl koncert znít. Krátce poté Steve opustil kapelu, aby se mohl věnovat sólové kariéře. Edgarovo čtvrté sólové album "Ages" se také objevilo v roce 1978. Bylo nahráno v Amber Studios v Berlíně a na bicí a perkuse hrál také Klaus Krüger.

Další album "Force Majeure", nahrané v Hansa Studios, bylo vydáno v roce 1979. Klaus se právě vrátil ze světového turné s Iggym Popem a tentokrát použil své bicí jemněji a ohleduplněji. Album se vyvíjelo a udělalo další krok směrem k melodičtějšímu zvuku 80. let, s těžší přítomností kytar, bicích a progresivních rockových prvků. Vrcholem tohoto alba je titulní skladba, která má přes 18 minut. Zkreslení na "Thru Metamorphic Rocks" bylo důsledkem toho, že reverberátor náhodně moduloval signály v mixážním pultu. Když Edgar a Chris uslyšeli výsledek, rozhodli se jej ponechat. Před vydáním "Force Majeure" přestal Klaus hrát pro Tangerine Dream a znovu se připojil k Iggymu Popovi jako bubeník na jeho turné k albu "New Values".

Edgar Froese a Christopher Franke začali hledat dalšího člena kapely, někoho, kdo měl jiné hudební pozadí než oni, a který byl nejlépe vystudovaným pianistou. Objevili varhaníka Johannese Schmoellinga, který začal hrát na místní kostelní varhany ve 12 letech. Schmoelling také studoval na Berlin University of the Arts. Po magisterském studiu zvukového inženýrství začal pracovat jako zvukový technik v divadle Schaubühne v Berlíně. Edgarovi jej doporučil jiný zvukař, který stejně jako Schmoelling pracoval na nahrávce Roberta Wilsona "Death, Destruction And Detroit". Edgar byl vždy fanouškem Wilsonovy tvorby a zvuková sestava na něj udělala dojem. S novým triem Froese, Franke, Schmoelling se vytvořila opět stálejší sestava.

Dne 31. ledna 1980 se Tangerine Dream stali první kapelou ze západu, která hrála v bývalé východní NDR. Jejich koncert v Palast der Republik byl vysílán východoněmeckým národním rádiem a na západě byl dlouhou dobu dostupný pouze jako importované LP pod názvem "Quichotte", nebo jako bootleg "Staatsgrenze West". Virgin ji pak oficiálně vydala až v roce 1986 jako "Pergamon".

První studiové album nového tria "Tangram" vyšlo v roce 1980, ale zpočátku nemělo dobré ohlasy. New Musical Express jej považoval za "syntezátorový šmejd" a Musikexpress byl toho názoru, že "zvukové vzorce se začínají samy vyčerpávat". Přesto se stala jednou z nejprodávanějších desek Tangerine Dream.

Johannes Schmoelling popsal spolupráci v rozhovoru pro časopis Planet E v roce 1994 takto: "Skládali jsme a pracovali jsme na "Tangram" jako trio. Věřím, že tajemství, proč jsme šest nebo sedm let vytvářeli docela dobré věci, bylo možná přesně v tom, že jsme se doplňovali, protože každý měl svůj prostor, ale přesto to do sebe dobře zapadalo. V rámci Tangerine Dream jsme měli vždy kreativní výměnu a všichni se tak učili jeden od druhého. Dalo by se říci, že naše hudba byla konstrukčním kompromisem."

Schmoelling byl pod intenzivním dohledem publika během živých koncertů na jejich rozsáhlém evropském turné v říjnu a listopadu 1980 s celkem 26 zastávkami, z nichž 5 bylo v Německu. Kapela tehdy při živých koncertech pracovala s předem naprogramovanými sekvencemi a harmonickými schématy. Nechyběly ani skladby, ve kterých se zastavila předem naprogramovaná sekvence a kde se hudebníci dohodli, že na pár minut zahrají improvizační zvukové koláže. Na konci roku 1980 vydalo Virgin Records box set "Tangerine Dream ‘70 - ‘80". Musikexpress jej ocenil jako "důkaz deseti let nepřetržitě plynoucí kreativity skupiny".

Na začátku roku 1981 vyšlo jejich druhé soundtrackové album. "Thief" byl celovečerním debutem Michaela Manna s Jamesem Caanem v hlavní roli. Tangerine Dream pracovali na soundtracku tak, že si vybrali scény a poté nezávisle ve studiu sestavovali hudební sekvence pro film. Nahrávka byla oslavována Melody Maker jako "pravděpodobně nejlepší album, jaké kdy udělali", když vyšla na podzim roku 1981 pod názvem "Exit". Nahrávka obsahuje šest skladeb vyrobených na tehdejší dobu nejmodernější technologií a zabývala se tématem hrozby jaderné války, která byla v době pozdní studené války neustálým potenciálním nebezpečím.

Ještě před vydáním "Exit" odehráli Tangerine Dream koncert za mír (Friedenskonzert) v budově Reichstagu v Západním Berlíně před asi 100 000 diváky. V lednu a únoru 1981 skupina provedla evropské turné se 17 koncerty, po kterém následovalo britské turné v říjnu 1981 s dalšími 17 koncerty. Režisér James Glickenhaus se pokusil vytvořit tvrdší protějšek Jamese Bonda filmem "Codename: The Soldier" s Kenem Wahlem a Klausem Kinskim v hlavních rolích, který byl uveden v roce 1982. Tangerine Dream dodali soundtrack k tomuto filmu, který až doposud nikdy nebyl vydán jako album.

Titulní píseň k německému krimiseriálu "Tatort - Das Mädchen auf der Treppe" (Dívka na schodech) vyšla ve stejném roce jako singl a představuje jejich dosud největší komerční úspěch. Dostala se do Top 20 a Music Express napsal: "Tangerine Dream ve skutečnosti odmítají touhu mít hit nebo jej v nejlepším případě začlenit do svých deseti nebo dvaceti minut plynoucích skladeb". "Tento singlový úspěch v létě 1982 byla nečekaná nehoda," řekl Edgar Froese. "Singl pro televizní show jsme dokončili za tři hodiny."

Album "White Eagle" vyšlo v roce 1982. První stranu tohoto alba zabírá 20-minutová skladba "Mojave Plan", která popisuje jízdu Mohavskou pouští. Zatímco tisk v Evropě dílo kritizoval spíše negativně jako "vakuum" (New Musical Express), na druhé straně Atlantiku jej označil za "hudbu psychicky, smyslově i emocionálně náročnou" (Down Beat). Ve stejném roce napsal Edgar Froese soundtrack k filmu Wolfa Gremma "Kamikaze 1989" s Rainerem Wernerem Fassbinderem v hlavní roli, inspirovaný románem "Murder on the 31st Floor" (Vražda ve 31. patře) švédského spisovatele Pera Wahlöö. V červnu 1982 Fassbinder náhle zemřel a byl to právě tento film, který představoval jeho poslední filmové dílo.

Na svém evropském turné Tangerine Dream zahráli v londýnském Dominion Theatre 6. listopadu 1982. Toto vystoupení bylo nahráno a vyšlo v roce 1983 pod názvem "Logos Live". Další Edgarovo sólové dílo vyšlo v roce 1983. Musik Szene popsal desku "Pinnacles" jako "dílo, které se nevyznačuje hlasitostí, ale spíše intenzitou nálad a atmosférou".

Ve stejném roce vyšlo album Tangerine Dream "Hyperborea". Dne 11. června 1983 skupina odehrála 35-minutové vystoupení v rámci Fassbinder Homage na památku inovativního režiséra Rainera Wernera Fassbindera ve frankfurtské Alte Oper.

V červnu 1983 Tangerine Dream odehráli koncerty ve čtyřech japonských městech. Doma ve studiu složili titulní melodii pro další epizodu série "Tatort". Hudba k epizodě "Miriam" byla vydána jako singl "Daydream". Soundtrack ke sci-fi filmu "Wavelength" v režii Mikea Graye vyšel v roce 1983 a obsahuje 16 skladeb o celkové délce sotva 39 minut. Další partiturou byla "The Keep" v režii Michaela Manna. Soundtrack byl oficiálně konečně vydán v roce 2020.

V zimě roku 1983 se Tangerine Dream vydali na turné, které je zavedlo znovu do NDR a do Polska. Polské turné si všichni, kdo se na něm podíleli, budou pravděpodobně navždy pamatovat jako dobrodružnou "expedici". Kromě výpadků proudu a poruch kamionu se kapela musela potýkat také s ledovými teplotami. Edgar, Christopher a Johannes odehráli koncert ve vlněných rukavicích s useknutými konečky prstů, aby díky teplotě minus 5° Celsia na varšavském národním stadionu cítili klávesy. Elektronické přístroje v mrazu často selhávaly a ne vždy poskytovaly požadované výsledky. Roadies pobíhali s kbelíky horké vody, aby si muzikanti mohli krátce zahřát ruce. Koncert byl 5x přerušen výpadky proudu na stadionu, přičemž celou dobu pokrývala 2 metry silná vrstva sněhu skleněnou střechu, která hrozila zřícením. Úryvky ze 2 koncertů ve Varšavě byly zveřejněny na albu "Poland - The Warsaw Concert".


Biografie 3. The Blue Years (1984 - 1988)

Přechod k labelu Jive Records s jejich modrým logem byl začátkem Blue Years počínaje albem "Poland - The Warsaw Concert" z roku 1984. Tangerine Dream poté omezil počet jejich živých vystoupení a zvýšil svou aktivitu v průmyslu filmové hudby. V roce 1983 vyšel soundtrack k teenagerovské komedii Risky Business v režii Paula Brickmana, díky níž se hlavní představitel Tom Cruise stal světově známým. Nebyl to úplný soundtrack Tangerine Dream, protože přispěli pouze pěti skladbami. "Love On A Real Train" se stala nejslavnější a jednou z nejvíce remixovaných, předělaných, coverovaných, samplovaných a přežvýkaných skladeb z žánru elektronické hudby na SoundCloudu.

Koncert z 10. prosince 1983, který se konal ve Varšavě, byl vydán jako 2LP "Polsko - The Warsaw Concert" v roce 1984. Toto album představovalo jejich první produkci na labelu Jive Electro, na kterou se obrátili po vypršení jejich smlouvy s Virgin Records.

Další soundtrack se objevil v roce 1984 s filmovou hudbou k filmu Stephena Kinga "Firestarter". V tomto filmu režiséra Marka L. Lestera hraje hlavní roli mladá Drew Barrymore, hned po jejím celosvětovém úspěchu ve filmu Stevena Spielberga "E.T.".

V roce 1985 Tangerine Dream napsali soundtrack k fantasy filmu "Legenda", který režíroval Ridley Scott a v hlavní roli hrál znovu Tom Cruise. Na desce se vedle ostatních instrumentálních skladeb objevily dvě písně, první je "Is Your Love Strong Enough" od Bryana Ferryho (Roxy Music), další "Loved By The Sun" od Jona Andersona (Yes). CD, které dlouho nevycházelo, nakonec vyšlo v roce 1995. Původně se plánovalo, že ve filmu bude použita hudba skladatele Jerryho Goldsmitha. Producenti ale hledali soudobější hudbu a oslovili Tangerine Dream. Edgar odletěl do Londýna a zhlédl filmovou verzi s partiturou Jerryho Goldsmithe. Když Edgar Froese odpověděl na otázku položenou v rozhovoru, řekl: "Naprosto mě inspiroval soundtrack. Skutečnost, že někoho, jehož hudbu máme velmi rádi, někoho, ke komu vzhlížíme a kterého respektujeme, by měla být nahrazen něčím jiným, která by byla lepší než Goldsmithova hudba, byla velmi těžká zodpovědnost. Byla to velmi tvrdá a poučná zkušenost." Kvůli protichůdným názorům mezi producentem a režisérem se "Legend" stala jednou z časově nejnáročnějších filmových zážitků, jakou kdy kapela podnikla. Pracovali téměř 6 týdnů ve studiu.

Na následujícím studiovém albu "Le Parc" jsou skladby inspirované některými z nejkrásnějších parků na světě. Jsou mezi nimi Tiergarten v Berlíně, newyorský Central Park a Hyde Park v Londýně. Skladba "Le Parc" s podtitulem "L.A. Streethawk" byla námětem pro americkou akční sérii "Streethawk" a byla také vydána jako singl. Poslední skladba "Yellowstone Park" obsahuje doprovodný zpěv od Clare Torry, která se proslavila svým vokálním výkonem ve skladbě "The Great Gig In The Sky" od Pink Floyd na jejich albu "Dark Side Of The Moon".

Říjen 1985 přinesl zásadní změnu. Johannes Schmoelling se rozhodl dát si pauzu a opustil skupinu. Po svém odchodu se Johannes věnoval vlastním projektům. Jeho první sólové album s názvem "Wuivend Riet" vyšlo na německém labelu Erdenklang. Novým členem na palubě lodi Tangerine Dream se stal Paul Haslinger pocházející z Rakouska. Vystudoval klasickou hudbu na akademiích v Salcburku a ve Vídni, v té době hrával v klubech jako jazzový a funkový klávesista.

Když v létě 1973 podnikl Peter Baumann delší cestu mimo jiné do Káthmándú v Nepálu a Indii, Froese a Franke se nenechali tímto faktem omezovat, ale využili příležitosti natočit některé kousky ve Skyline Studio v Berlíně. Tento materiál vypustili až v roce 1986, když jej "našel" Edgar Froese v archivech. Teprve poté, co Edgar Froese v roce 1984 nahrál nové hlasy, znovu nahrál část hudby a celou ji znovu smíchal a přepracoval je do podoby kompletního alba. Byl remixován pomocí některých zvuků z poloviny 80. let, takže hudba je rytmičtější a melodičtější než díla TD z počátku 70. let. Deska vyšla v lednu 1986 pod názvem "Green Desert".

V březnu 1986 Tangerine Dream koncertovali po Evropě a odehráli 21 koncertů. Následující album vyšlo pod názvem "Underwater Sunlight" s vodní tematikou bylo prvním počinem nově vzniklého tria v roce 1986. V květnu a červnu 1986 Tangerine Dream opět koncertovali po Severní Americe, kde odehráli 25 koncertů. Zatímco dřívější koncerty se skládaly spíše z improvizací a nevydaného materiálu, nyní se hrála hudba již vydaná, ovšem v pozměněné podobě. Skladby byly vybrány tak, aby na sebe plynule navazovaly, což vedlo ke skladbám, které trvaly více než hodinu nepřetržité hudby.

V roce 1987 byla vydána další soundtracková alba jako "Three O'Clock High" a "Shy People". Tangerine Dream spolupracovali s orchestrální skupinou na soundtracku k rodinnému eposu Andreie Konchalovského "Shy People", stejně jako předtím u "Firestarter". Tři skladby nazpívali Jacquie Virgil a Diamond Ross. Partitura byla téměř dokončena, když režisér požádal skladatele o něco komerčního "možná skutečnou píseň a můžete ji mít hotovou zítra ráno?" Edgar byl připraven opustit hotel v LA a odletět zpátky do Berlína, když mu zavolali. Ve 2 hodiny ráno se posadil do hotelu Sunset Marquis, aby napsal píseň a text. Vše zvládl do dvou hodin a ještě stihl let, kterým odletěl zpět do Berlína. Skupina udělala poslední nahrávku během příští noci, předala ji letušce PanAm v dobré víře na letišti v Berlíně a požádala ji, aby ji doručila poslíčkovi do studia na letišti v LA. Přišlo to včas.

Tangerine Dream se opět odvážili experimentovat s použitím vokálů pro svou desku "Tyger", stejně jako to udělali na LP "Cyclone" o deset let dříve. Zpěvu se u některých skladeb ujala americká soulová zpěvačka Jocelyn B. Smith. Texty písní jsou převzaty od anglického básníka a malíře Williama Blakea (1757-1827).

Tangerine Dream také složili filmovou hudbu k filmu Kathryn Bigelow "Near Dark". Edgar k tomu uvedl: "Ve skutečnosti se snažila vyhnout natáčení typického žánrového filmu, a tak nechtěla, aby hudba zněla jako v typickém hororovém filmu. Chtěla mít něco protichůdného a ne nutně znějícího elektronicky. Lidé měli špatný obrázek o tom, co jsme v tuto chvíli udělali. Vždycky si mysleli, že je na zdi 120 počítačů a vše, co musíme udělat, je přepínat přepínače tam a zpět. Ve skutečnosti je to jen jedna třetina celého výrobního procesu. Zbytek je prostě normální akustické zařízení."

Také v roce 1987 vyšel videofilm s dechberoucími přírodními scénami, ke kterému Tangerine Dream přispěli soundtrackem. Pod názvem "Canyon Dreams" bylo vydáno video i album na americkém labelu Miramar. Letecké snímky, které nikdy předtím nebyly viděny, byly pořízeny z letadla během letu nad a skrz Grand Canyon. V kombinaci s hudbou Tangerine Dream to vytvořilo velmi zvláštní audiovizuální zážitek. Jerome Froese se poprvé objevil jako skladatel se skladbou "Colorado Dawn". To byla hudba, která jim přinesla jejich první nominaci na Grammy.

Materiál, který Tangerine Dream nahráli během svých koncertů v letech 1986/1987, vyšel v roce 1988 jako "Livemiles", což byla poslední produkce pro label Jive Electro. První část, která měla hodně přes 30 minut, byla nahrána během koncertu v Albuquerque v Novém Mexiku a druhá část delší než 27 minut na open air festivalu během oslav 750. výročí města Berlín. Koncert na Platz der Republik (Náměstí Republiky) v Západním Berlíně byl také posledním vystoupením Tangerine Dream společně s Christopherem Frankem. "Livemiles" na rozdíl od ilegálního záznamu z rozhlasového vysílání neodpovídají původnímu koncertu v Berlíně. Z právních důvodů Tangerine Dream nemohli vydat celý koncert, ale museli vystřihnout některé sekce. Jak Edgar vysvětlil v rozhovoru z roku 1989: "...nejen nevydaný materiál se hrál během živých koncertů. Jak to často děláme, hrály se také věci, které se objevily jako součást oficiálních vydání. Hudba, která mohla být zamčená v trezorech z filmových produkčních společností byly některé části na deskách, které je obtížné získat, a podobné věci. Pro vydání jsme museli použít určité sekvence a sekce, které jsme měli legálně k dispozici."

Christopher Franke, dlouholetý Edgarův hudební spolupracovník, po koncertě v Berlíně kapelu opustil a odešel do Španělska odpočinout si od hudebního průmyslu. V roce 1990 se přestěhoval do Los Angeles, postavil si studio a začal bodovat v TV produkci pro různé společnosti. Jeho první sólové album "Pacific Coast Highway" vyšlo v roce 1991. V letech 1993 až 1995 Christopher složil hudbu pro všech pět epizod sci-fi série "Babylon 5".

Biografie 4. The Melrose Years (1988 - 1990)

Období Melrose Years začalo, když Tangerine Dream přešli k labelu Petera Baumanna Private Music, který se nachází na Melrose Avenue v Los Angeles. Bylo to období rychlých změn v sestavě, počínaje odchodem Christophera Franka a konče odchodem Paula Haslingera a představením Jerome Froese a Lindy Spa. První album tohoto období "Optical Race" bylo vydané v září 1988 v USA a později v lednu 1989 v Německu, složili je a nahráli Edgar Froese a Paul Haslinger. Album "Optical Race" je třicáté páté hlavní vydání a osmnácté studiové album Tangerine Dream a zároveň inaugurační album éry Melrose Years, protože jde o první nahrávku kapely na labelu Private Music, který založil bývalý člen Tangerine Dream Peter Baumann. "Optical Race" bylo jejich první album bez Christophera Franka od "Alpha Centauri" z roku 1971 a první album skupiny, které bylo naprogramováno převážně pomocí počítače Atari ST a softwaru Steinberg/Jones.

Skladby "Mothers Of Rain", "Cat Scan", "The Midnight Trail" a "Ghazal" posunuly zvuk kapely ve srovnání s nahrávkami ze 70. let jiným směrem. Bylo to také první vystoupení člena kapely Ralpha Wadephula. "Sun Gate" napsali Ralph, Edgar a Paul. "Optical Race" bylo první studiové album z případných čtyř, které se objevilo na labelu Peter Baumann's Private Music. "Optical Race" představuje nejen konec 80. let, ale také generaci západního lidstva, která toto desetiletí zažila. Na severoamerickém turné s 26 koncerty během srpna a září 1988 Tangerine Dream doprovázel Ralph Wadephul. Mnohem později, v roce 2006, vydali Edgar a Ralph nějaký materiál, napsaný na tomto americkém turné pod názvem "Blue Dawn".

"Lily On The Beach" je třicáté sedmé hlavní vydání a devatenácté studiové album Tangerine Dream, které vyšlo v roce 1989. Skladba "Radio City" byla prvním vystoupením budoucího člena Tangerine Dream Jerome Froese, syna zakládajícího člena Edgara Froese, kde hrál sólovou kytaru, zatímco skladba "Long Island Sunset" byla prvním použitím saxofonu v některé skladbě Tangerine Dream. Při analýze hotového alba byli Edgar a Paul toho názoru, že v jejich produkci chybí určitý nádech. Chtěli přidat skutečné bicí nebo dechové nástroje. Paul navrhl svého starého přítele Huberta Waldnera.

Edgar a Paul napsali v roce 1989 hudbu k filmu "Miracle Mile" o noci před jadernou katastrofou v USA. Ve stejném roce Tangerine Dream vydali soundtrack k filmu "Destination Berlin". Hudba byla složena v panoramatickém zvuku pro 360° video systém v západním Berlíně.

Rok 1990 začal vydáním soundtracku ke golfovému filmu Dead Solid Perfect v režii Bobbyho Rotha, který režíroval i film Heartbreakers. Tyto nahrávky soundtracku, autorizované Tangerine Dream, byly částečně znovu nahrány, aby se z hudebních úryvků získaly poslouchatelné skladby. Kapela byla velmi skeptická k nahrávacím společnostem, které vydávaly jejich hudbu přímo z master kazet bez další postprodukce. Edgar navíc při rozhovoru v roce 1994 řekl: "Soundtracky jsou složeny pro film nebo pro TV program a ze specifických důvodů nemusí nutně patřit na desku. Jde většinou o ilustrační hudbu se sekvencemi 20 sekund, 1 minuta 30, 1 minuta 10 atd. Kdo by proboha zaplatil dobré peníze za poslech krátkých zvukových ukázek? Myslíme si, že je to idiotské. Lidé pouštějí hudbu za našimi zády v rozporu s autorskými zákony způsobem, který prostě nemůžeme přijmout. Jsme v tom kvůli hudbě a kontrole - ale hudba by měla být na prvním místě. V důsledku toho jsme se v loňském roce museli více zabývat prevencí takových produktů než případnými vydáními".

Na začátku roku 1990 hledal Edgar Froese hráče na saxofon a flétnu. Přátelé ve Vídni mu doporučili Lindu Spa. S kapelou se poprvé objevila na pódiu na jediném německém koncertě v turné 20. února 1990 ve Werner-Seelenbinder-Halle v Berlíně. Linda doprovázela kapelu na mnoha budoucích koncertech a podílela se na sedmi studiových a živých nahrávkách. Koncert ve Werner-Seelenbinder-Halle byl také prvním pro Jeroma s Tangerine Dream. "Melrose" bylo první album, které tato formace nahrála. Video k titulní skladbě "Melrose", které natočil Jim Rakete, ukazuje kapelu, jak jezdí na kolech v poušti a hraje postavy v němých filmových scénách. Titulní foto bylo pořízeno také během focení v poušti. Jerome vnesl do hudby nový nádech a jeho vliv je slyšet na následujících albech "Rockoon" a "Tyranny Of Beauty".

Na konci roku 1990 Paul Haslinger opustil skupinu a přestěhoval se do Los Angeles, kde začal natáčet TV seriály a filmy. Mezi nimi produkce jako Underworld, Sleeper Cell a Halt Catch and Fire.





Biografie 5. The Seatle Years (1990 - 1995)

Přechod k labelu Miramar ze Seattlu dal po vydání alba "Rockoon" (1992) název dalšího období Seattle Years. Soundtrack k filmu "The Park Is Mine" uvedený v roce 1985 s Tommym Lee Jonesem v hlavní roli, byl vydán jako zvuková nahrávka v roce 1991. Nicméně hudbu k tomuto filmu složili Tangerine Dream dávno předtím, v roce 1984, na základě částí alba "Poland". Další soundtrack byl vydán v roce 1991. Byla to filmová hudba k jedné z knih Gunthera Wallraffa s názvem "The Man Inside" nebo "L'Affaire Wallraff". V režii Bobbyho Rotha hráli Peter Coyote a Juergen Prochnow.

Na jejich dalším albu "Rockoon" zněly skladby tvrději a rychleji. Edgar definoval jejich hudbu jako "druh městského zvuku s elektronikou, kytarou a saxofonovými party." Hostujícími hudebníky byli Zlatko Perica a Richi Wester, stejně jako Enrico Fernandez. Edgar k albu uvedl: "V akustických sekcích neslyšíte žádné texty, ale sem tam se objeví vokální experimenty. Integrovali jsme i další hudební prvky, například zvuky z jižního Pacifiku, ale velmi surrealistickým způsobem. Pro nás to bylo skvělá zábava." Album bylo nominováno na Grammy v roce 1992 v kategorii Best New Age Album/Nejlepší album New Age.

Vydavatelství Silva Screen vydalo Tangerine Dream soundtrack k americkému televiznímu filmu Deadly Care, který byl poprvé uveden v březnu 1987. V roce 1993 vyšlo další živé album "220 Volt Live" ze severoamerického turné v rce 1992. Edgar a Jerome se objevili na pódiu se Zlatkem Pericou (kytara) a Lindou Spa (saxofon a klávesy). Linda a Zlatko nebyli stálí hudebníci, ale "přidružení členové" kapely. Ohlasy v tisku tehdy zněly: "Silný a dynamický zvuk s ostrými kytarami a sóly na saxofon" (The New Times), Tangerine Dream slibují být "oslavou pro designéry digitálního zvuku" (The Boston Phoenix). S tímto albem kapela získala třetí nominaci na Grammy. Miramar vydali video "Three Phase - Past, Present, Future", které produkoval Michael Boydstun. Videoklipy se skládaly částečně ze starých černobílých klipů z 20. a 30. let a také ze soukromých filmových dokumentů natočených na turné. Tato produkce získala další nominaci na Grammy v kategorii Long Form Music Video.

Studiové album z roku 1994 bylo "Turn Of The Tides". Skládání skladeb a vývoj hudebních nápadů začal již během turné po Severní Americe v roce 1992. Edgar si vzpomínal: "Byla to vlastně nejdelší doba, kterou jsme kdy strávili tvorbou desky. S několika krátkými přestávkami dva nebo tři týdny jsme na ní pracovali devět měsíců a pak jsme hlavní práci dělali tady ve Vídni a v Berlíně." Časopis Billboard napsal: "album je bohaté na exotické zvuky a vibrující rytmy." Deska "Turn Of The Tides" byla také nominována na Grammy v roce 1994 v kategorii Best New Age Album/Nejlepší album New Age.

V roce 1995 Tangerine Dream vydali album "Tyranny Of Beauty" včetně nově nahrané 5-minutové verze "Stratosfear". Album končí skladbou "Largo", suitou skladatele George Friedricha Handela (1685-1759) a byla jejich pátou nominací na Grammy.












Biografie 6. The Millennium/TDI Years (1996 - 2005)

Tangerine Dream se v roce 1996 krátce přestěhovali pod značku Castle, než Edgar Froese vytvořil vlastní značku TDI, takže tato éra je nazývána TDI Years nebo někdy Millennium Years. Po 14 leté přestávce Tangerine Dream opět hráli v Německu, koncertovali v Berlíně, Bonnu, Hannoveru, Hamburku a Frankfurtu. Tangerine Dream s Edgarem si poprvé zahráli i v Praze ve sportovní hale Sky Club na Brumlovce (v současnosti tam stojí komplex od Passerinvest). Koncert se odehrál v rámci Europe Tour (Rakousko, Německo, Belgie, Polsko a Praha) dne 24. dubna 1997. Edgara a Jeroma doprovázeli Zlatko Perica na kytaru a perkusionista Emil Hachfeld. Koncert ve Frankfurtu dne 18. dubna 1997 byl celosvětově vysílán přes Real Audio na internetu, i když s poměrně dlouhou časovou prodlevou (cca 5 minut).

Hudba k 45-minutovému dokumentárnímu filmu "Oasis" vyšla na labelu TDI. Podobně jako u "Canyon Dreams", video ukazuje krajinné scény, ke kterým Tangerine Dream napsali hudební sekvence.

V roce 1997 společnost Sony Music pověřila Tangerine Dream, aby složili hudbu k "Luminous Visions", počítačově animovanému videu vytvořenému japonským umělcem Yoichiro Kawaguchi. Tangerine Dream napsali také filmovou hudbu k dokumentu o Transsibiřské magistrále, který byl vydán pod názvem "Transsiberia" v roce 1999. Ve stejném roce, s Mars Polaris, byla mise NASA Mars Polar Lander uvedena do hudebního kontextu a původně měla být provedena Tangerine Dream na Griffith Observatory v Los Angeles, v den přistání plavidla na povrchu Marsu. Kapela byla připravena odletět do LA na toto vystoupení, ale bohužel, jak nám historie říká, raketa úplně minula Mars kvůli matematickému chybnému výpočtu a ztratila se ve vesmíru.

V lednu 2001 začali Tangerine Dream pracovat na "La Divina Commedia" Danteho Alighieriho. Tento hluboce filozofický a tajemný příběh čtenáři vypráví o cestách, kterými musí každý člověk projít, než skončí na místě posledního odpočinku absolutního božství. Psaní, zkoušení a nahrávání


trvalo dohromady pět let. Po vydání alb "Inferno" (2002), "Purgatorio" (2004) a ""Paradiso"" (2006) byly všechny tři části provedeny živě s kapelou a zpěváky společně se Symfonickým orchestrem na koncertech pod širým nebem (Museum Island, Berlín) a v koncertních sálech (Royal Festival Hall, Londýn).

V létě 2003 se Edgar seznámil se studiovým technikem, který měl rozsáhlé znalosti o různých typech nových moderních technologických požadavků, kterými byli Tangerine Dream v moderní době obklopeni. Thorsten Quaeschning byl také velmi zdatným hráčem na klavír s klasickými a prog-rockovými kořeny. Edgar tehdy hledal klávesistu a oslovil Thorstena. V roce 2003 byl pak přizván na dva týdny práce ve studiu. O rok později jej kapela přijala, ale první společné koncerty je nakonec čekaly až dva roky po úvodním oťsetkání. V červnu 2005 zahráli Edgar, Jerome, Thorsten, Linda Spa, Iris Camaa a Zlatko Perica koncert k 35. výročí alba "Phaedra" v Shepherds Bush Empire v Londýně. Thorstenova první skladatelská zásluha byla v "Jeanne d'Arc", která byla živě provedena ve francouzské katedrále v Berlíně v červenci 2005.







Biografie 7. The Eastgate Years (2005 - 2014)

Na konci roku 2005 byla značka TDI přejmenována na Eastgate, což dalo vzniknout Eastgate Years. Jerome Froese opustil kapelu a zahájil svoji sólovou kariéru v roce 2006. V roce 2011 se připojil k bývalému členu Tangerine Dream Johannesu Schmoellingovi a Robertu Watersovi, aby založili kapelu Loom.

Na oslavu 40. výročí (1967-2007) Tangerine Dream vystoupila skupina dne 20. dubna 2007 v londýnské Astorii a 1. července 2007 na koncertě pod širým nebem v Eberswalde, a také v Alte Oper ve Frankfurtu nad Mohanem 7. října téhož roku.

Houslistka Hoshiko Yamane se připojila k Tangerine Dream poté, co s nimi odehrála několik koncertů v roce 2011. Vystudovala hru na housle na Rostock University of Music and Theatre a hrála jako stálá v Braniborském státním orchestru. Hoshiko také spolupracovala s Jane Birkin na jejím turné po EU, kde vystupovala ve více než 30 zemích.

V roce 2013 oslovil Rockstar Games Edgara Froese, aby nahrál videohru Grand Theft Auto V. Tangerine Dream vyprodukovali 62 hodin hudby a společně s hudebníky z Oh No, Woody Jacksonem a The Alchemist vytvořili hudbu pro tuto mimořádnou hru. Hudba zazněla živě v kostele St. Paul the Apostle v New Yorku. Limitované album "The Cinematographic Score - GTA 5" vyšlo 24. března 2014.

Jedním z posledních projektů Tangerine Dream spolu s Edgarem Froesem byla nahrávka "Zero Gravity", na které se spojili s průkopníkem elektronické hudby Jean-Michel Jarrem pro jeho společné album "Electronica I: The Time Machine", spolu s umělci jako Air, Moby, Massive Attack a John Carpenter.

V roce 2014 se k Tangerine Dream připojil Ulrich Schnauss. Jeho první živé vystoupení s kapelou bylo 5 zastávkové turné v Austrálii, později vydané jako živé album "Supernormal - The Australian Concerts". Krátce předtím se Edgar rozhodl vrátit se k základům a vytvořit elektronickější zvuk bez akustických nástrojů. Sestava kapely od té chvíle byla Froese, Quaeschning, Yamane, Schnauss.





Biografie 8. The Quantum Years (2015-2019)

Na konci roku 2014 Edgar Froese zamýšlel převést současné znalosti kvantové mechaniky do zvuku, tehdy začaly Quantum Years spolu s vydáním "Mala Kunia", což bylo první kompoziční dílo sestavy zahrnující Edgara Froese, Ulricha Schnausse, Thorstena Quaeschninga a Hoshiko Yamane. Byl to první produkt z období The Quantum Years, která začala 16. listopadu 2014 koncertem MMW Festival v Melbourne. Nahrávka se jmenuje "Mala Kunia", což je jméno dvou domorodých kmenů podle domorodé mytologie, žijících před dávnými časy kolem Uluru, známého také jako Ayers Rock, zatímco kmen Mala žil na slunečné straně a Kunia na stinné straně skály.

Čtyři skladby Tangerine Dream byly uvedeny v sérii Netflix Stranger Things, včetně "Exit", "Rare Bird", "Green Desert" a "Horizon". Skladatelé původní hudby pro TV show, Kyle Dixon a Michael Stein z kapely SURVIVE, označili partitury Tangerine Dream pro "Sorcerer" a "The Keep" za hlavní vlivy. Jako poctu tomuto tributu Tangerine Dream pokryli téma "Stranger Things" a nahráli je na svou stránku SoundCloud.




Edgar Froese, zakladatel Tangerine Dream, zemřel ve Vídni v úterý 20. ledna 2015 na plicní embolii. Na internetu o tom informovali jeho kolegové.

Dne 6. dubna 2015 se zbývající členové Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss a Hoshiko Yamane spolu s Biancou Froese-Acquaye, Edgarovou manželkou a manažerkou Tangerine Dream, dohodli, že budou nadále spolupracovat na naplnění Edgarovy vize pro Tangerine Dream. Nerozhodovali to zbylí členové, neboť Edgar měl plán pro každou možnou situaci a tohle byl jeden z úkolů, které od něj dostali. Kromě konceptů a nápadů, které Edgar nastínil, zanechal velké množství hudebních náčrtů, které si připravil již během počáteční fáze reformačního procesu kapely. Tangerine Dream odehráli svou první show po Edgarově smrti 9. června 2016 v polském Štětíně.

I přes to, že zakládající a klíčový člen německých elektronických průkopníků Tangerine Dream Edgar Froese, zemřel před více než dvěma lety, kapela nezahálí. Již v květnu ohlásila na 28. září 2017 vydání nového alba, které nyní připomínají skladbou "Tear Down The Grey Skies". Deska "Quantum Gates" vznikla na základě hudebních nápadů, na kterých se Froese ještě stihl podílet. Měla by se stát jakýmsi moderním znovuuchopením nejsignifikantnějšího tvůrčího období skupiny, tedy 70. a 80. let, kdy Tangerine Dream platili za jedny z nejvíce inovativních spolků v žánru elektronické hudby. Dne 29. září 2017 pak kapela vydala své nové studiové album "Quantum Gate", které se krylo zároveň s 50. výročím založení Tangerine Dream.

V roce 2018 kapela ve složení Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss a Hoshiko Yamane odehrála živá vystoupení po celé Evropě. Vrcholem těchto koncertů byla vyprodaná Elbphilharmonie v Hamburku, dva večery v Union Chapel v Londýně, vystoupení s Richardem Barbierim a zahájení festivalu Dekmantel v Amsterdamu po boku Four Tet.

"Black Mirror: Bandersnatch", první interaktivní film Netflixu byl vydán 28. prosince 2018. Obsahuje klasiky Tangerine Dream, jako je "Phaedra", "Mysterious Semblance At The Strand Of Nightmares" a "Love On A Real Train". V týdnu po svém vydání "Phaedra" poskočila na pozici #1 v žebříčku ambientních prodejů Amazonu a CD bylo na Amazon UK vyprodáno.

Živý set-list obsahuje hudbu z alb 70. a 80. let a také nový materiál z alba "Quantum Gate". Každá show končí skladbou v reálném čase trvající přibližně 20 minut, nazývanou "Session". Tyto sessions byly vydány doposud jako série 5 EP "The Sessions I", "The Sessions II", "The Sessions III", "The Sessions IV" a "The Sessions V".

Dne 23. října 2019 ve středu kapela Tangerine Dream svým koncertem zahájila oslavy 27. narozenin pražského klubu Roxy. Hudbu tohoto stylotvorného uskupení předvedla trojice pokračovatelů v čele s Thorstenem Queschningem. Vystoupení se v několika skladbách dotklo poslední desky "Quantum Gate", mezi které byl rozprostřený materiál starší i novější, poklidnější i ten, který dusal až tanečním rytmem.


Biografie 9. Současné roky (2020 - dosud)

V červnu 2020 se Paul Frick, který je také členem souboru elektronické hudby Brandt Brauer Frick, připojil k Tangerine Dream jako jejich oficiální člen.

Rok předtím Paul odehrál několik koncertů s Tangerine Dream na místech jako RBB Großer Sendesaal a Passionskirche v Berlíně nebo Barbican Hall v Londýně. Jejich 50-minutové setkání s Paulem Frickem na RBB Großer Sendesaal bylo vysíláno prostřednictvím berlínské rozhlasové stanice Radio Eins.

Tangerine Dream s potěšením oznámili vydání svého nejnovějšího studiového alba "Raum", které vyšlo 25. února 2022. Na svém novém albu Tangerine Dream dále rozvíjí koncept svého předchůdce EP "Probe 6-8". Thorsten Quaeschning, Hoshiko Yamane a Paul Frick jej složil a produkovali s plným přístupem k aranžím Cubase Edgara Froese (a Otari Tape Archive s nahrávkami z let 1977-2013), poskytují skladby v reálném čase do pozdních nočních hodin v kombinaci s klasickou studiovou produkcí, střídají se strašidelné zvukové plochy řízené sekvencerem. s hymnickými teplými syntezátory.

Skladby, které byly složeny v době sociálního lockdownu a zrušených koncertů, nelze je přesně znovu vytvořit (nebo budou alespoň potřebovat výraznou reinstrumentaci pro živé vystoupení). Se 17-minutovou "In 256 Zeichen" položili základ této desky. Continuum se svou opakující se sekvencí a přerušovaným rytmem ukazuje záblesky acid zvuků a zvyšující se sborové atmosféry. "You're Always On Time" je postaven na zvucích PPG wavetable a děsivých terénních nahrávkách. Titulní skladba "Raum" přikývne k raným živým studiovým vystoupením jako "Zeit" a "Phaedra" - melodie doprovázená refrénovým partem Roland Jupiter 8. Ambientní raveová sekvence Moog Minitaur zvýrazňuje závěrečný vrchol, dokud housle pomalu nepřenesou posluchače ven. Těžká basa Moog označuje začátek a konec tohoto 15-minutového kusu.

Jejich práce v polovině 70. let hluboce ovlivnila vývoj stylů elektronické hudby, jako je new-age (třebaže skupina sama tento termín neměla v lásce) a elektronická taneční hudba. Tangerine Dream jsou považovány za průkopnický čin v elektronice. Jejich spolupráce s labelem Ohr pro elektronickou hudbu produkovala alba, která měla klíčovou roli ve vývoji německé hudební scény známé jako kosmische ("kosmické"). V 80. letech, spolu s dalšími průkopníky elektronické hudby, jako jsou Jean-Michel Jarre, s nímž Edgar Froese spolupracoval na Jarreově albu "Electronica 1: The Time Machine" z roku 2015, a Vangelis byli prvními osvojiteli nové digitální technologie, která způsobila revoluci zvuku syntezátoru, ačkoli skupina používala digitální zařízení v nějakém tvaru nebo formě již v polovině 70. let. Jejich technická kompetence a rozsáhlé zkušenosti v prvních letech s vlastnoručně vyrobenými nástroji a neobvyklými způsoby vytváření zvuků znamenaly, že byli schopni využít tuto novou technologii k vytvoření hudby, která se zcela nepodobá ničemu, co jsme slyšeli dříve. Koncom 90. let se plně zaměřili na elektronický žánr.

Skupina je skladatelsky podepsána pod mnoha desítkami filmů a seriálů. Na poli filmu je známá především díky spolupráci s americkým režisérem Michaelem Mannem na jeho ranných filmech Zloděj (1981) a Pevnost (1983) a též díky dvojici filmů s Tomem Cruisem Legenda (1985) od režiséra Ridleyho Scotta a především Riskantní podnik (1983) od režiséra Paula Brickmana. Z tohoto soundtracku pochází též známá skladba „Love on a Real Train“. Na jednotlivé skladby od Tangerine Dream z jejich studiových alb či původních soundtracků lze narazit v originálních hudebních doprovodech mnoha dalších filmů, seriálů a videoher. Za zmínku stojí Miami Vice (od r. 1984), "Grand Theft Auto IV“ (2008), Mr. Robot (od r. 2015) či Stranger Things (od roku 2016).

Za dobu svého působení byla Tangerine Dream nominována na řadu cen Grammy a několik kontroverzních anticen za filmovou produkci. Specificky se tvorbou Tangerine Dream zaobírá několik dokumentárních filmů, například Revolution of Sound. Tangerine Dream (2017).

Pódiová prezentace Tangerine Dream byla od počátku jako z jiného světa - a to se při ní vlastně nic nedělo, jen bodové reflektory ozařovaly trojici hudebníků sedících nehnutě celé hodiny u svých syntezátorů s desítkami modulů a kilometry kabelů. To, co se dnes - i když pravda v digitální podobě - vejde do laptopu, zabíralo u Tangerine Dream celé pódium a muselo stát neuvěřitelné peníze. Jeden ze syntezátorů skupina podle známé legendy koupila od Micka Jaggera, který si k této hračce nenašel vztah, i když na ní metodou pokus-omyl nahrál soundtrack k filmu nezávislého amerického režiséra Kennetha Angera. Legendární je i Froeseův citát: "Jednou jsem někomu řekl, že přijde doba, kdy budou na syntezátory hrát všichni. Podíval se na mě, řekl: "Ty seš vůl" a odešel".

Historie dala panu Edgarovi za pravdu již v sedmdesátých letech, kdy Tangerine Dream prodávali statisíce desek pod značkou Virgin. Tento hudební gigant, kterému dnes patří Rolling Stones a donedávna i síť megastorů a aerolinky, totiž v sedmdesátých letech vznikl coby platforma pro zvukové experimenty a svou činnost zahájil vydáním debutu mladého Mika Oldfielda Tubular Bells. Těžko si přát úspěšnější začátek a není divu, že k Virgin přešel i s Oldfieldem nástrojově spřízněný Mandarinkový sen.

Zpět
Současní členové:
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Synthesizers, Vocals, Guitars, Drums (2005-dosud)
Ulrich Schnauss - Keyboards, Sequencer Control/Ableton, FX (2014-dosud)
Hoshiko Yamane - Violin/Viola, Cello, Theremin, Ableton Push, Looper (2011-dosud)
Paul Frick - Keyboards (2020-dosud)


Bývalí členové:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars (1967-2015 R.I.P)
Linda Spa - Saxophone, flauta, Keyboards (1990-1996, 2005-2014)
Bernhard Beibl - Guitars, Violin (2006-2014)
Iris Camaa - Percussion, V-drums (2001-2014)
Jerome Froese - Keyboards, Guitars (1990-2006)
Zlatko Perica - Guitars (1992-1997)
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars (1986-1990)
Ralf Wadephul - Keyboards (1988)
Christopher Franke - Keyboards, Drums (1970-1987)
Johannes Schmoelling - Keyboards (1979-1985)
Klaus Krüger - Drums, Percussion (1978-1979)
Steve Jolliffe - Saxophone, Flute (1969, 1978)
Peter Baumann - Keyboards (1971-1977)
Michael Hoenig - Keyboards (1975)
Steve Schroyder - Keyboards, Vocals (1970-1971)
Klaus Schulze - Drums, Percussion (1969-1970)
Conrad Schnitzler - Cello, Violin (1969-1970)
Lanse Hapshash - Drums (1967-1969)
Kurt Herkenberg - Bass (1967-1969)
Volker Hombach - Percussion (1967-1969)
Charlie Prince - Vocals (1967-1968)

1967-1968
1968-1969
1969
Edgar Froese - Guitars
Lanse Hapshash - Drums
Kurt Herkenberg - Bass
Volker Hombach - Saxophone, Violin, Flute
Charlie Prince - Vocals
Edgar Froese - Guitars
Lanse Hapshash - Drums
Kurt Herkenberg - Bass
Volker Hombach - Saxophone, Violin, Flute
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Steve Jolliffe - Saxophone, Flute, Keyboards
Klaus Schulze - Drums, Percussion
1969-1970
1970-1971
1971-1975
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Klaus Schulze - Drums, Percussion
Conrad Schnitzler - Cello, Violin
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Steve Schroyder - Keyboards, Vocals
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Peter Baumann - Keyboards
1975
1975-1977
1977-1978
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Michael Hoenig - Keyboards
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Peter Baumann - Keyboards
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
1978
1978-1979
1979-1985
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards
Steve Jolliffe - Saxophone, Flute, Keyboards
Klaus Krüger - Drums, Percussion
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Klaus Krüger - Drums, Percussion
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Johannes Schmoelling - Keyboards
1985-1986
1986-1987
1987-1988
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Christopher Franke - Keyboards, Drums
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars
1988
1988-1990
1990
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars
Ralf Wadephul - Keyboards
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Paul Haslinger - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
1990-1992
1992-1996
1996-1997
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Zlatko Perica - Guitars
Edgar Froese - Keyboards, Gguitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Zlatko Perica - Guitars
1997-2001
2001-2005
2005-2006
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Iris Camaa - Percussion, V-drums
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Iris Camaa - Percussion, V-drums
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Vocals
2006-2011
2011-2014
2014-2015
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Vocals
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Iris Camaa - percussion, V-drums
Bernhard Beibl - Guitars, Violin
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Vocals
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Iris Camaa - Percussion, V-drums
Bernhard Beibl - Guitars, Violin
Hoshiko Yamane - Violin, Cello
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Vocals
Hoshiko Yamane - Violin, Cello
Ulrich Schnauss - Keyboards
2015-2020
2020-present

Thorsten Quaeschning - Keyboards, Guitars, Drums
Hoshiko Yamane - Violin/Viola, Cello, Ableton Push, Looper
Ulrich Schnauss - Keyboards, Sequencer Control/Ableton, FX
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Guitars, Drums
Hoshiko Yamane - Violin/Viola, Cello, Ableton Push, Looper
Ulrich Schnauss - Keyboards, Sequencer Control/Ableton, FX
Paul Frick - Keyboards


Členové Thorsten Quaeschning
(Narozen 23. února 1977, Berlin, Germany)
Keyboards, Synthesizers, Vocals, Guitars, Drums


Thorsten je německý klasicky vyškolený hudebník a skladatel, multiinstrumentalista a hudební režisér, je současným kapelníkem a dlouholetým členem Tangerine Dream, ke kterým se připojil v roce 2005, což z něj činí druhého nejdéle sloužícího člena v historii kapely. V roce 2013, dva roky před smrtí Edgara Froese, jej pověřil jako hudebního ředitele kapely.

Thorsten v roce 1977 v Berlíně v klasicky vzdělané rodině milující hudbu. Už jako dítě začal cvičit na housle, klavír a flétnu a přednost dával takovým klasickým hudebníkům jako Wagner a Humperdinck.

Před nástupem do Tangerine Dream pracoval Quaeschning jako producent pro kapelu Minory. Poté začal v roce 2004 v zákulisí koncertovat s Tangerine Dream a o rok později se k nim připojil. Thorsten během těch let složil a hrál na více než 70 albech Tangerine Dream, včetně úspěšného studiového alba "Quantum Gate" na základě hudebních skečů Edgara Froeseho vydaném v roce 2017 a nominovaného na cenu Progressive Rock.

Kromě toho Thorsten také vystupuje se svým sólovým projektem Picture Palace Music a píše filmovou hudbu. Nahrál alba za spolupráce se skvělými hudebníky jako Schiller, Steve Rothery (Marillion), Harald Grosskopf (Ashra), Franz Bargmann (NEU Michaela Rothera) a Greenman.

V roce 2017 Quaeschning složil soundtrack k thrilleru "Cargo" a k dalším filmům "Letters From Libya" a "Remnants".

Členové Ulrich Schnauss
(Narozen 1977, Kiel, Germany)
Keyboards, Sequencer Control/Ableton, FX


Ulrich Schnauss je německý elektronický hudebník a producent se sídlem v Londýně, Anglie. Je producentem éterické elektronické hudby, která připomíná tak rozmanité vlivy jako Chapterhouse, My Bloody Valentine a LFO. Ulrich Schnauss je také od roku 2014 členem kapely Tangerine Dream.

Ulrich se narodil v severoněmeckém námořním přístavu Kiel v roce 1977. Začal se zajímat o řadu hudebních vzorů jako My Bloody Valentine, Slowdive, Tangerine Dream, Chapterhouse a rané pípání a breakbeatové skladby. Nebylo moc příležitostí vidět jeho hudební vlivy v Kielu, a tak se v roce 1996 přestěhoval do Berlína.

Ulrichova hudební tvorba začala pod pseudonymy View to the Future a Ethereal 77. Tyto elektronické a bubenické kousky byly zaznamenány berlínským elektronickým labelem CCO (City Center Offices), kterému Schnauss pravidelně posílal svá CD. Po mnoha nepodepsaných pracích pod některými přezdívkami, label CCO uznal za vhodné vydat jeho debutové minialbum "Far Away Trains Passing By" pod jeho vlastním jménem. V Evropě vyšlo pod CCO v roce 2001 a ve Spojených státech v roce 2005. Album se stalo dobře hodnoceným hitem a během následujících let si získávalo stále více posluchačů, jak prosakovalo na Dálný východ a do Ameriky.

Jeho další album "A Strangely Isolated Place" z roku 2003 ukázalo vliv Kevina Shieldse z My Bloody Valentine a Robina Guthrieho z Cocteau Twins. Díky silnému ústnímu projevu a oddané sledovanosti bylo album ještě větším hitem. Schnauss o tomto albu řekl:"Když pracujete s počítači a klávesami řadu let, nestanou se tak fascinujícími už samy sebou. Získal jsem sebevědomí poté, co lidé začali objevovat "Far Away Trains Passing By" a od té doby se to vlastně nezastavilo. Tentokrát jsem se rozhodl nedělat kompromisy v tom, co chci dělat, s tím, co jsem si myslel, že by lidé mohli chtít, abych dělal".

Po vydání obou alb byl Ulrich požádán, aby spolupracoval a remixoval s umělci, včetně takových jako port-royal, Mojave 3, Airiel, A Shoreline Dream, Asobi Seksu, Televise, I'm Not A Gun, Justin Robertson, The Zephyrs, Longview, Johannes Schmoelling, Lunz (Roedelius) a dalšími. Hraje také na klávesy v britské indie kapele Longview, jejíž zpěvák Rob McVey se objevil na Ulrichově dalším albu "Goodbye". V rozhovoru řekl: "Vžcky jsem miloval hudbu, která má oba prvky: melancholii a smutek jako popis aktuální situace, ve které se nacházíte, ale zároveň čas jako nadějný, utopický prvek, který vám připomíná možnost jiného života".

Jeho třetí album "Goodbye" bylo dokončeno počátkem roku 2007. V Evropě vyšlo u Independiente Records dne 25. června 2007. Spojené státy se dočkaly vydání 10. července u Domino Records. K tomuto albu řekl: "Celková myšlenka byla v podstatě stejná. Jen jsem chtěl sloučit prvky indie skládání písní a elektronickou instrumentaci. Po předchozím albu jsem měl stále pocit, že je tam víc místa pozvednout tyto nápady na extrémní úroveň, pokud jde o vrstvení a pokládání co největšího počtu skladeb."

Dne 12. června 2007 vydal Ulrich EP s názvem "Quicksand Memory", které obsahuje dva remixy předchozích vydání od Robina Guthrieho, mix dříve nevydané skladby od Roba McVeye a úpravu skladby, která se objevila na jeho posledním albu. Na jaře roku 2008 Ulrich remixoval dvě skladby manchesterské shoegaze kapely Daniel Land a The Modern Painters. Dne 27. října 2008 byly tyto dvě skladby "Within The Boundaries" a "Benjamin's Room" vydány jako dvojitý A-side 7“ singl nezávislým vydavatelstvím Sonic Cathedral jako 11. vydání tohoto labelu.

V červenci 2008 vyšlo EP "Stars" na podporu jeho červnového/červencového turné po USA. Koprodukoval a byl spoluautorem skladby A Shoreline Dream s názvem "neverChanger", která vyšla na stejnojmenném EP. Ulrich odcestoval na krátké turné s kapelou v Texasu a Coloradu, aby podpořil toto úsilí, a během svých vystoupení provedl tuto skladbu s A Shoreline Dream.

V říjnu 2009 Schnaussovy nahrávací společnosti Independiente a Domino zažalovaly Guns N' Roses s tvrzením, že se kapela dopustila porušením autorských práv používáním částí Schnaussových skladeb ve skladbě "Riad'n The Beduins" na albu "Chinese Democracy". V roce 2010 se Schnauss podílel na mixování stejnojmenného debutového alba "Exit Calm".

Schnauss také poskytl klávesy a doprovodné vokály na třetím albu Engineers, In Praise of More. Schnauss také hrál jako headliner účinkovat na festivalu Phrase One, který se konal v malém irském městečku Carrick-on-Shannon dne 19. dubna 2013.

Od roku 2014 je členem Tangerine Dream.

Členové Hoshiko Yamane
(narozena 1981, Osaka, Japan)
Violin, Ableton Push


Hoshiko Yamane je japonská houslistka, skladatelka a performerka působící v Berlíně. Od roku 2011 je členkou kapely Tangerine Dream.

Yamane se narodila v Ósace a navštěvovala University of Arts v Aichi. S klasickým vyučování začala ve 4 letech a její výuka ji předurčila k tomu, aby se stala houslistkou klasické hudby, ale rozšířila svou praxi na moderní hudbu a později i na pop music. Po ohájení titulu magistra výtvarných umění v Japonsku na Aich Prafecture University of Art a Music s Master of Fine Art pro housle se přestěhovala do Evropy, aby dále studovala v Berlíně a Rostocku. Vystudovala také hru na housle na University of Music and Theater v Rostocku v Německu. Během studia vystupovala s Brandenburgisches Staatsorchester než konečně přesídlila do Berlína.

V roce 2009 zahájila experimentální projekt současného tance a živé hudby Music and Contemporarydance [Tansik] s tanečnicí Chizu Kimura. Jedná se o experimentální prostorovou a vizuální hudbu v Berlíně. V TANSIK skládá hudbu k jeho produkci a sleduje charakteristickou hudbu s fyzickým výrazem. Odehráli vystoupúení "Revolve" (2009), "discord" (2011), "~ing" (2012), "discord 2017" (2017). Od roku 2010 vlastní experimentální hudební duo [KiSeki] s hráčem Klangstein (Soundstone) Jürgenem Heidemannem. Ke složení zvuku přírody používají [Ki]dřevěné housle a [Seki]kamenný klangstein. Hrají na mnoha místech v Německu, jako je kostel, muzeum a jógové studio. Jejich hudba je akustická meditace, ale cítí hlubokou vibraci uvnitř.

V roce 2011 potkala Tangerine Dream a od té doby s nimi vystupuje a koncertuje. Jako houslistka Tangerine Dream od roku 2011 s nimi nahrává CD a živě koncertuje v mnoha městech, Velké Británii, EU, Kanadě, USA a Asii. Její debutové CD pochází z improvizačního zkoušení s Tangerine Dream ve studiu Edgara Froese. Tento kousek s názvem "Fay Bewitching The Moon" z CD "The Island Of The Fay" (2011). Poté, co v roce 2015 zemřel zakladatel kapely Edgar Froese, zbývající členové skupiny Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss a Hoshiko Yamane pokračují ve spolupráci ve snaze naplnit Edgarovu vizi skupiny.

V letech 2011-2013 spolupracovala s Jane Birkin na turné po EU (hudební režisér Nobuyuki Nakajima). Jejich koncerty se odehrály ve více než 30 zemích. Podporuje také sub-tle (Japonsko-Německo), Picture Palace Music (Německo), Cecilie Sadolin (Dánsko), Esiom (Francie), Stadtfishflex (Německo) a Masayoshi Fujita (Japonsko-Německo). Spolupracovala s Library Tapes (hudba, Švédsko), Tobias Svensson (hudba, Švédsko), duenn (hudba, Japonsko), Makoto Sakamoto (hudba, Japonsko-Německo), Hironori Sugata (Tanec, Japonsko-Německo), ALIMO (animace, Japonsko) a Masako Okahara (video, Japonsko). Její společné CD "nakaniwa" s Duenn vyšlo u Progressive Form (Japonsko) v červenci 2017.


V roce 2013 zahájila sólový projekt Tukico s debutovým vystoupením v Madame Claude v Berlíně v roce 2014. Snaží se hrát a skládat minimal a ambientní elektronickou hudbu s akustickými houslemi. Výsledkem těchto snah je Tukico, fúze hlubokých, těžkých beatů protkaných leskem jejích elektricky ozvučených houslí. V roce 2015 absolvovala sólové turné s Akito Sengoku (live OHP painting) a Atsushi Harada (live OHP painting). Spojila se také s Jürgenem Heidemannem v KiSeki, který produkoval experimentální hudbu se zvukem dřeva (na dřevo housle hraje Yamane) a kamenů (kameny, hraje Heidemann). Často koncertovala jako houslistka s Jane Birkin a dalšími japonskými hudebníky. Skládá a vystupuje v Berlíně se sídlem Motimaru Dance Company.

Od roku 2015 spolupracuje s Motimaru Dance Company jako skladatelka a živá hudebnice. Společně vytvořili "Twilight" v roce 2015, "MUT" v roce 2017. Vystupovali v mnoha zemích s i bez živé hudby. V roce 2017 vystoupila na originálním soundtracku k filmu Cargo, který složil Thorsten Quaeschning z Tangerine Dream.

Její první sólové album "A Story Of A Man" vyšlo u 1631 Recordings (Švédsko) v listopadu 2017. Hudba k tanečnímu představení "MUT" byla znovu vydaná v roce 2017, "Threads" v roce 2018. Na filmové hudbě spolupracuje s Decca Publishing.

Členové Paul Frick
(narozen 1979, Berlin, Germany)
Keyboards


Paul Frick je německý umělec a klávesista, v poslední době je nejznámější jako člen kapely Tangerine Dream.

Paul Frick se narodil v Berlíně. Od dvanácti let navštěvoval kurzy kompozice u Il-Ryun Chunga. V letech 2000 až 2008 studoval skladbu u Friedricha Goldmanna na Universität der Künste Berlin. Společně s Danielem Brandtem a Janem Brauerem tvoří skupinu Brandt Brauer Frick. V srpnu 2018 vydal Paul Frick sólové debutové album "Second Yard Botanicals" u Apollo/R&S Records.

Paul Frick se připojil k Tangerine Dream v roce 2020.

Členové Edgar Froese
(celým jménem Edgar Willmar Froese)
(Narozen 6. června 1944, Tilsit, East Prussia,
zemřel 20. ledna 2015, Vienna, Austria)
Piano, Synthesizer, Guitar, Bass Guitar, Harmonica, Mellotron, Organ, Horn, Mellophonium


Edgar Willmar Froese byl německý umělec a průkopník elektronické hudby, je nejznámější jako zakladatel a jediný stálý člen elektro-prog hudební skupiny Tangerine Dream až do svého úmrtí v roce 2015 . Třebaže jeho sólové a skupinové nahrávky před rokem 2003 ho nazývají Edgar Froese, jeho sólová alba od roku 2003 nesou jméno Edgar W. Froese.

Edgar Froese se narodil v Tilsitu ve východním Prusku, v tehdejším Sovětském svazu (Rusko), a to v den vylodění spojenců v Normandii, 6. června 1944, ale vyrůstal v Německu. Členové jeho rodiny, včetně jeho otce, byli zabiti nacisty a jeho matka a přeživší rodina se po válce usadili v Západním Berlíně. Docházel na hodiny klavíru od svých 12 let a na kytaru začal hrát až v 15 letech. Poté, co se Froese projevil své nadání pro umění, zapsal se na Academy of the Arts (Akademii Umění) v Západním Berlíně a začal studovat malířství a sochařství. Původně se chtěl stát výtvarníkem a studoval malířství v Berlíně.

V roce 1965 založil kapelu The Ones, která hrála psychedelický rock a některé rockové a R&B standardy. Při hraní ve Španělsku byli The Ones pozváni k vystoupení ve vile Salvadora Dalího v Cadaqués. Froeseovo setkání s Dalím bylo velmi vlivné a inspirovalo jej k tomu, aby se svou hudbou věnoval experimentálnějším směrům. The Ones se rozpadli v roce 1967 a vydali pouze jeden singl "Lady Greengrass/Love of Mine". Po návratu do Berlína začal Froese nabírat hudebníky pro free-rockovou kapelu, z níž se stali Tangerine Dream.


Od 70. let se ale věnoval hlavně hudbě a byl jediným členem Tangerine Dream, který ve skupině vydržel po celou dobu její dosavadní existence. Celkem se ve skupině vystřídalo 40 hudebníků. Poprvé se objevil s Tangerine Dream na TU a pak v roce 1968 v Essen Songtagen, vedle Franka Zappy a Fugs před 40 000 Němci. Jeho kapela se přestěhovala do velkoryse dotovaných s elektronickým beat-nahrávacím studiem financujícím přední města s nejnovějšími syntezátory. Tam zaznamenali v roce 1970 první album "Electronic Meditation", ale hlavně ekologicky s perkusemi a flétnami. Elektronické byly na debutu pouze domovské varhany Farfisy.

Froese se prohlásil za vegetariána, abstinenta a nekuřáka, také nebral drogy. Froese byl ženatý s umělkyní a fotografkou Monique Froese od roku 1974 až do její smrti v roce 2000. Jejich syn Jerome Froese byl členem Tangerine Dream letech 1990 až 2006. V roce 2002 se Edgar Froese oženil s umělkyní a hudebnicí Biancou Froese-Acquaye.

Když byl před dvěma lety v roce 2013 uklouzl v zimě, byl několik měsíců v kómatu.

Edgar Froese, zakladatel Tangerine Dream, zemřel ve Vídni v úterý 20. ledna 2015 na plicní embolii. Na internetu o tom informovali jeho kolegové.

Posmrtně mu byl udělen v roce 2015 Schallwelle Honorary Award for Lifetime Achievement (ocenění za celoživotní dílo). Podle BBC jednou řekl: "Neexistuje žádná smrt, existuje jen změna naší kosmické adresy".

Froese byl přítelem umělců jako David Bowie, Brian Eno, Iggy Pop, George Moorse a Friedrich Gulda. Iggy Pop a Bowie žili s Froesem a jeho rodinou v jejich domě v Schönebergu, než se přestěhovali do jejich bytu na Hauptstraße. Froese také pomohl Bowiemu s jeho uzdravením a uvedl jej na berlínskou undergroundovou scénu. Bowie pojmenoval Froesovo sólové album "Epsilon" v malajštině "Pale" jako velký vliv a soundtrack k jeho životu v Berlíně.


Členové Linda Spa
(rodným jménem Mag. Gerlinde Spazierer)
(narozena 4. září 1968, Vienna, Austria)
Saxophone, Flute, Keyboards


Linda Spa je rakouská skladatelka a hudebnice. Kromě mnoha mezinárodních uměleckých děl, zejména pro partitury divadelní a filmové hudby, konkrétně v Rakousku v oblasti scénické a herecké hudby, hrála řadu let s kapelou Edgara Froese Tangerine Dream jako saxofonistka, klávesistka a dirigentka.

Linda se původně v rodné Vídni učila módní návrhářství, ale brzy začala s hudební výukou, když začala chodit na klasický klavír v 6 letech. Na klavír, který se nacházel v krejčovství jejích rodičů, se cvičilo každý den. Prvním publikem Lindy byli četní klienti, kteří přicházeli do obchodu na zkoušky šatů. Brzy se začala zajímat o módu i hudbu a v 15 letech začala studovat fashion desgin. Studovala flétnu, klarinet, saxofon a kompozici. Zároveň objevila svou vášeň pro to, co její rodiče nazývali "nepříliš ženský" nástroj, saxofon. Vzhledem k tomu, že její rodiče byli velmi proti tomuto nápadu, Linda se začala učit hrát na klarinet a zároveň pokračovala ve studiu módního návrhářství. Ale když jí bylo 17, tajně si koupila saxofon a objevila svůj skutečný talent a vášeň pro tento nástroj. Ve věku 18 let vlastnila 100 párů vysokých podpatků, její další vášeň, 16 skříní plných oblečení, které částečně navrhla sama, a k tomu pět různých saxofonů.

V roce 1987 opustila Linda módu a začala studovat skladbu, scénické umění, klavír a saxofon na vídeňské hudební škole. Kromě toho je tak Linda i vyškolenou dirigentkou a aranžérkou.

Počátkem roku 1990 se s ní Edgar Froese a Paul Haslinger seznámili prostřednictvím svých vídeňských přátel, když hledali náhradního saxofonistu. Linda, která mezitím začala svou druhou kariéru modelky pro parfémy a kosmetické produkty, se připojila k Tangerine Dream jako druhá saxofonistka na živém koncertu před 11 000 publikem v Berlíně v únoru 1990, krátce po pádu berlínské zdi. Hudební spolupráce dopadla nad očekávání dobře a trvala pak až do listopadu 1996 jako výsledek tohoto jediného koncertu. Sedm let byla stálou členkou živé sestavy Tangerine Dream, včetně britského turné v roce 1990 a turné po Severní Americe v roce 1992, ale i řady jednorázových koncertů.

Protože Linda dokázala téměř vždy kolem sebe vytvořit pozitivní, uvolněnou atmosféru, byla se svým pozitivním přístupem na stejné vlně jako Jerome Froese. Na desce se Linda poprvé objevila na singlu "I Just Want To Rule My Own Life Without You" (1991) a naposledy na albu "Goblins Club" (1996). Do repertoáru Tangerine Dream přispěla dvěma skladbami "Story Of The Brave" a "Elf June And The Midnight Patrol". V červnu 2005 překvapivě vystoupila jako host na koncertech Tangerine Dream v Londýně a Berlíně, kde se jí dostalo vřelého přijetí publikem. Nakonec ještě jednou přispěla hrou na saxofon a flétnu na studiových nahrávkách Tangerine Dream počínaje albem "Jeanne d'Arc" (2005) a byla stálou členkou koncertní sestavy TD od června 2005 do června 2014. Do roku 2015 s kapelou příležitostně koncertovala po Evropě i v zámoří.


Linda Spa byla v 90. letech pětkrát nominována na Grammy jako přední členka kapely Tangerine Dream, když se podílela na následujících albech "220 Volt", "Rockoon", "Turn Of The Tides" a "Tyranny of Beauty". Linda také spoluaranžovala skladbu "PurpleHaze" nominovanou za nejlepší rockovou instrumentální píseň. V roce 2011 si naživo zahrála irskou lidovou píseň "Sally's Garden" společně s kytaristou Queen Brianem Mayem jako duet na pódiu.

Lindiny vlastnoručně vyrobené kostýmy představují její lásku k módě a designu. Linda Spa již nějakou dobu spolupracuje s různými hostujícími hudebníky na dokončení svého nového CD s milostnými písněmi, které sama složila. Původní vydání bylo plánováno na rok 2018.

Členové Bernhard Beibl
(rodným jménem Mag. Gerlinde Spazierer)
(narozen 26. května 1979, Vienna, Austria)
Guitars, Violin


Bernhard je hudebník pocházející z Vídně, Rakousko. Navštěvoval Konzervatoř Josepha Haydna, kde studoval jazzovou kytaru u Geralda Gradwohla. Je znám jako člen Tangerine Dream v letech 2006 až 2014.

Bernhard Beibl se narodil a vyrůstal poblíž Vídně v Rakousku. Poté, co se učil na housle v 8 letech, přidal ve 14 letech i hru na kytaru. Studoval jazzovou kytaru na Konzervatoři Josepha Haydna v Eisenstadtu v Rakousku u Geralda Gradwohla, kde absolvoval s vyznamenáním.

Kromě Tangerine Dream spolupracoval s mnoha dalšími umělci jako jsou Brian May, Bill Ramsey, Bernd Gradwohl, Gerald Gradwohl, Wolfgang Wograndl, Günther "Mo" Mokesch, Rainer Spechtl, Michael Hoffmann, Harald Fendrich a Ron Charron - Sequential Dreams.

V současné době spolupracuje s koncertními projekty:
Bernhard Beibl (s Kurtem Grathem, bass a Martinem Weningerem, drums)
Die Freunde des Japaners (jako "Björn" with "Alfred") od roku 2011
Chant Club (s Yogini Kaliji, vocals/harmonium a Prasannem Salkar, tabla) od roku 2016
Kati Cher & Bernhard Beibl Acoustic Duo - od roku 2020

Členové Iris Camaa
(rodným jménem Iris Claudia Alexandra Martina Antonia (CAMAA) Kulterer)
(narozena 1. ledna 1970, South Austria, Austria)
Percussion, V-drums


Iris Camaa se narodila v roce 1970 v jižním Rakousku. Je zapojena do několika projektů se zpěvem, tancem a hrou na perkuse. S Tangerine Dream Iris vystupovala poprvé v roce 2001 na koncertech v Londýně a Varšavě ("The Most Beautiful Rock For Peace") na akustické a elektronické perkuse. Objevila se na koncertním záznamu Tangerine Dream "The London Eye Concert - Live At The Forum London", které vyšlo v roce 2011. Od roku 2008 se objevila v 7 filmech. Dalšími byly koncert Tangerine Dream "One Night In Space - Live at Alte Oper Frankfurt 2007" a "Phaedra Farewell Tour 2014 London" (2015). Předvedla většinu vokálních partů na koncertech "Inferno" v letech 2001 a 2002 a také na vydaném albu "Inferno".

Od roku 2000 je více nečlenkou kapely, která se točí hlavně kolem Edgara Froese. Předtím dělala hudbu s Michaelem Jacksonem a Dionne Warwick. Podílela se také na nahrávkách "The Melrose Years" a vystoupila na londýnském koncertě v únoru 2003 a na albu "Purgatorio". Podílela se také na pozdějších nahrávkách Tangerine Dream a byla členkou sestavy na všech koncertech Tangerine Dream od února 2003 do června 2014.

Iris má také svou vlastní kapelu Iris Camaa 4TETT nebo jen Iris Camaa & Band. Sama mezitím vydala řadu hudebních alb, stylově se dost liší od Tangerine Dream, jsou to jazzová alba "Chameleon" (2003), "Straight from the shoulder" (2005), "Soul's embrace" (2007) a "Intimate exchange" (2008, nahrána na Kubě). V roce 2007 produkovala singl "Soul's Embrace" s Laurinho Bandeirou a Ivanem Ruiz Machado. Dvě z písní byly také publikovány na kompilacích "On The Beach Vol.1" a "Vol.2" Lorenzo al Dino od Warner Music.

Iris vydala v roce 2005 své další sólové album "Straight From The Shoulder" ve spolupráci s EASTGATE Music. Album produkovali Edgar Froese a Thorsten Quaeschning. Nejen kvůli jejímu vzrušujícímu a originálnímu hlasu je toto album velmi zvláštní, ale texty jejích písní, které sama napsala, nejsou pro konzervativní moralisty, protože jazyk Iris Camaa je drsný a přímý. Osobní zkušenosti a dobrodružství na nich často zanechaly své stopy. Několik nahrávacích společností odmítlo vydat toto CD.

V roce 2008 natočila album "Intimate Exchange" v Nelson Studios v Havaně na Kubě, když byla pozvána k vystoupení na 24. mezinárodním festivalu Jazz Plaza v Havaně. Vystoupila tam se svou kapelou a využila šance pozvat na album i živé vystoupení kubánské hudebníky. Album bylo dokončeno ve Vídni s neuvěřitelným počtem 27 hudebníků (např. Kelli Sae (Incognito, Count Basic), Biti Strauchn, Hubert Tubbs (Tower of Power), Ric Miller-Toldon, Emilio Hernandez Martini, Abel Arias...) na to. Vydalo ji Rebeat music. V roce 2010 vydala EP "Snapshot", jakýsi unplugged zvuk spolu s brazilským pianistou Fagnerem Weselym a bubeníkem a producentem Shayanem Fathim. Vydalo ji také nakladatelství Rebeat music.


Několik let byla jedním z vrcholů legendárního jazzového festivalu v Havaně na Kubě, hrála na prvotřídních scénách jako Royal Albert Hall, Best Buy Theatre - New York, UCLA Royce Hall - Los Angeles a mnoha dalších. Během turné po USA se dokonce dostala na obálku The New York Times.

Iris skládá svou vlastní hudbu a popisuje ji jako "Nu-soul dospělou soudobou hudbu s nádechem latiny a jazzu". Sebedefinice, která trefuje hřebík na hlavičku, protože velmi pěkně vyjadřuje, že jde o všechno možné, jen ne o stylistické záležitosti. S vlivy nejrůznějších hudebních žánrů se jí daří formovat něco velmi homogenního a celistvého.
V v květnu 2017 získala ocenění Winner of Akademia Award za EP "Iris Camaa - Snapshot" za nejlepší R&B/SOUL EP v Los Angeles.

Členové Jerome Froese
(také znám jako TDJ Rome)
(narozen 24. listopadu 1970, Berlin/West Berlin, Germany)
Keyboards, Guitars


Jerome je německý hudebník, který se v roce 1990 oficiálně připojil ke svému otci Edgarovi Froesovi v kapele Tangerine Dream. Členem zůstal až do roku 2006. Před přímým zapojením do Tangerine Dream se Froese jako dítě často objevoval na obalech alb skupiny, počínaje vydáním alba "Atem" v roce 1973, kdy mu byly dva roky a čtyři měsíce v době vydání alba.

V roce 1982 začal Jerome hrát na kytaru a klávesy. O několik let později, v roce 1985, začal hrát na bicí poté, co dostal k Vánocům bicí soupravu. Od té doby se Froese naučil hrát i na klávesy a kytaru, což vedlo k jeho uvedení do Tangerine Dream. Froese poprvé hostoval s kapelou na jejich albu z roku 1989 "Lily On The Beach", kde hrál na kytaru v "Radio City". Jeho první oficiální vystoupení s kapelou bylo na "Melrose" (1990) a ve stejném roce se objevil také na turné s kapelou.

Po odchodu Paula Haslingera Tangerine Dream pokračovali jako dvoučlenná skupina otce a syna s různými hudebníky hostujícími ve studiu a na koncertech. Skupina na záznamu uvedla, že jejich hudební vztah byl držen zcela odděleně od jejich rodinných vztahů, jak byli svědkem návštěvníci jejich studia, kteří viděli, jak se oba dva pohádali o několik not. Během těchto let se Jerome stále více zajímal o experimentální styly elektroniky a taneční hudbu.

Čtvrté album ze série "Dream Mixes", vydané koncem roku 2003, vzniklo bez účasti jeho otce. Jerome také složil všechny skladby kromě jedné na každém z ostatních alb "Dream Mixes". V roce 2000 začal Froese vydávat sérii sólových nahrávek zaměřených na DJs pod názvem TDJ Rome. Tyto tři vinylové singly byly shromážděny a vydány společně na CD v roce 2004.

Jeho první sólový kredit jako Jerome Froese přišel téhož roku s limitovanou edicí singlu s 1 skladbou "C8 H10 N4 O2" pojmenovaný podle chemického vzorce kofeinu, skladbou, která se později objevila na jeho prvním studiovém albu "Neptunes". V roce 2005 Jerome udržel tuto paralelní sólovou kariéru vydáním EP "Radio Pluto", které sloužilo jako předzvěst jeho prvního úplného sólového alba "Neptunes". Bylo to během tohoto časového období, kdy definoval zvuk "guitartronica" na svých sólových dílech.


V roce 2007 vydal další EP s názvem "Precooked Munchies", které obsahovalo dvě upoutávky z jeho připravovaného druhého alba a také některé exkluzivní skladby. Později téhož roku vyšlo jeho druhé plnohodnotné album "Shiver Me Timbers" a díky dohodě mezi otcem a synem získal label Moonpop Jeromeho Froese práva na více než osmdesát titulů Tangerine Dream, což znamená, že Jeromeova a Edgarova díla budou přepracována a vydána samostatně. Koncem roku 2008 byla na stránkách Moonpop zdarma vydána titulní skladba z nového 3-skladbového EP "The Speed Of Snow".

Začátkem roku 2009 se objevilo mnoho přebalených sbírek materiálu Tangerine Dream vydaných labelem Membran. Dvě z těchto kolekcí, "Axiat" a "Vintage Vanguard", byly vydány pod názvem Tangerine Dream, i když alba obsahovala pouze materiál od Jeroma, přičemž posledně jmenovaná zahrnovala nový materiál nahraný na konci roku 2008. Froese také vydal "DM 2.1", obsahující výběry z prvních dvou alb "Dream Mixes" a jedné nové skladby a na samostatném disku pozůstatek z "DM 4". Na konci roku 2009 bylo oznámeno, že ačkoliv od roku 2006 není Jerome aktivní součástí kapely, nahráli 8 nových skladeb pro "Dream Mixes V", který byl vydán v březnu 2010.

V srpnu 2010 vydal Froese 4-skladbové EP s názvem "Preventive Medicine", které obsahovalo jednu skladbu z jeho chystaného třetího studiového alba s názvem "Far Side Of The Face", jehož vydání bylo předběžně naplánováno na rok 2011, ale bylo odloženo. Johannes Schmoelling, další bývalý člen Tangerine Dream, ve svém newsletteru oznámil, že spolupracoval s Froesem na dvou nových skladbách. V červnu 2011 vyšlo Froeseho živé album s názvem "Nightshade Family", které obsahuje kompletní seznam koncertů z turné Neptunes.

Později v roce 2011 bylo zjištěno, že spolupráce mezi Froesem a Schmoellingem by přesahovala nové sólové album. Froesova stránka Moonpop oznámila vytvoření nové kapely s názvem Loom, kterou tvořili Froese, Schmoelling a také třetí člen jménem Robert Waters (Robert Wässer v Německu). První EP vydané pod názvem Loom "100 001" bylo vydáno v říjnu, přičemž Froese přispěl jednou novou skladbou. Ve stejné době vydal Froese nové 2-trackové mini-EP "Einzelkind" pod svým vlastním jménem. Také v říjnu 2011 Loom odehráli koncert, kde zahráli písně od Froese, Schmoellinga a Tangerine Dream z období, ve kterých byli tito dva členy kapely. Celý koncert vyšel v únoru 2012 pod názvem "Scored".

V červnu 2012 vydal Froese své třetí plnohodnotné album "Far Side Of The Face" a také kompilaci s názvem "Cases Of Recurrence", která obsahuje EP skladby a rarity z let 2005-2011.

Členové Zlatko Perica
(přezdívka Slädu)
(narozen 16. února 1969, Rijeka, Chorvatsko)
Guitars


Zlatko je švýcarský hudebník a kytarista původem z chorvatské Rijeky, dříve Yugoslavia. Je znám jako člen německé skupiny Tangerine Dream, ke kterým se připojil v roce 1992 a v roce 1994 nahrál s kapelou své jediné studiové album, v roce 1997 se s nimi objevil na jejich posledním živém albu. Působil také v kapelách Burn a Steamtrain.

Krátce po jeho narození, kvůli rodinným a ekonomickým poměrům, on a jeho matka emigrovali z Chorvatska do Bernu ve Švýcarsku. Přestože byl fanouškem hudby od raného dětství, na kytaru začal hrát až ve 14 letech. Později navštěvoval Guitar Institute of Technology v Los Angeles v Kalifornii.

Hrál s německou skupinou Tangerine Dream, se připojil se k nim v roce 1992. Zlatko Perica hrál na kytaru na albech Tangerine Dream "Rockoon" (1992), "220 Volt Live" (1993), "Turn Of The Tides" (1994), "Tournado" (1997), "Valentine Wheels" (1997, vyšlo 1998) a "Arizona Live" (1992, vyšlo 2004). Byl také členem pódiové sestavy během turné Tangerine Dream v letech 1993 a 1997, v únoru 2003 a červnu 2005 vystupoval se skupinou na živých vystoupeních na koncertech v Londýně. Po svém návratu do Švýcarska byl aktivním hudebníkem, vystupoval např. s Gölää. V roce 2005 byl hlavním kytaristou na turné švýcarského hudebníka DJ Bobo "Pirates of Dance".

Členové Paul Haslinger
(přezdívka Slädu)
(narozen 11. prosince 1962, Linz, Upper Austria, Austria)
Keyboards, Guitars


Paul Haslinger je rakouský hudebník a skladatel, který nyní žije a pracuje v Los Angeles v Kalifornii.

Haslinger se narodil a vyrůstal v Linci v Rakousku. Navštěvoval střední školu v Kollegium Aloisianum, jezuitskou školu poblíž Lince. Po absolutoriu se rozhodl věnovat hudbě profesionálně a studoval jak na Vienna’s Academy of Music, tak na University of Vienna. Během této doby rozvinul kariéru jako studiový hráč ve Vídni a vystupoval s místními kapelami a umělci.

Tento skladatel rakouského původu se začal zajímat o novou sféru elektronické hudby při studiu hudby v Salzbergu a ve Vídni. Jako člen průkopnické elektronické kapely Tangerine Dream, ke které se připojil v roce 1986, se během 80. let pěti let podílel na čtyřech velmi úspěšných albech a řadě filmů. Celkem se skupinou nahrál 15 alb, zúčastnil se 4 mezinárodních turné a spolupracoval na řadě soundtracků, včetně "Miracle Mile", "Near Dark" (1987) Kathryn Bigelowa a "Shy People". Za soundtrackové album "Canyon Dreams" u Miramar v režii Jana Nickmana v roce 1991 Haslinger získal svoji první nominaci na Grammy. Haslinger se rozhodl opustit skupinu a v roce 1992 se přestěhoval do Los Angeles.

V té době byl podepsán s Private Music. Zatímco měl smlouvu, pracoval na společném projektu s Peterem Baumannem s názvem "Blue Room", dosud nevyšel. V roce 1994 vydal Haslinger svou první sólovou desku Future Primitive (Wildcat), po níž následovaly "World Without Rules" (1996) a "Score" (1999) a sám zaznamenal dva krátké animované sci-fi filmy "Planetary Traveller" (1997) a "Infinity's Child" (1999) pro Jana Nickmana. Zajistil si pozici programátora a orchestrátora pro Graeme Revella a pomohl skladateli dosáhnout efektních textur a stylové atmosféry filmů jako "Spawn" (1997), "Pitch Black" (2000), "Red Planet" (2000) a "Tomb Raider" (2001).

Během 90. let Haslinger spolupracoval na řadě projektů s řadou umělců, mezi nimi byly francouzská elektronická kapela Lightwave, ikona temného prostředí Brian Williams, znám jako Lustmord, zpěvačky Anna Homler & Nona Hendryx, stejně jako Jon Hassell. V roce 1998 byl požádán, aby se připojil k týmu kolem filmového skladatele Graeme Revella, se kterým pracoval jako programátor a aranžér na filmech jako Chinese Box (1999), The Negotiator (1998), The Siege (1998), Pitch Black (2000), Blow (2001) a Lara Croft: Tomb Raider (2001). Haslinger vždy upřednostňoval společný přístup k filmové scénografii a spolupracoval s mnoha studiovými hudebníky a umělci, jako jsou Steve Tavaglione, George Doering, Greg Ellis, Diego Stocco, Charlie Campagna. V posledních letech se také začal vracet k některým ze svých dřívějších prací v experimentální hudbě, spolupracoval s Christianem Fenneszem a dalšími umělci spřízněnými s britským avantgardním labelem Touch. Během této doby se Haslinger rozhodl přesměrovat své tvůrčí úsilí konkrétně na filmovou hudbu a obecně na aplikace hudby k obrazu.

Po roce 2000 se etabloval jako autor filmové hudby a budoval si reputaci skládáním hudby, která zahrnovala elektroniku spolu s robustním klasickým cítěním. Haslingerův první sólový skladatelský počin přišel v roce 2000 s TV filmem HBO "The Cheaters", kterým začal jeho vztah s režisérem Johnem Stockwellem. Jeho hudba k akčnímu hororu "Underworld" z roku 2003 v režii Lena Wisemana a jeho druhému "Underworld: Rise of the Lycans" a třetímu "Underworld: Awakening" pokračování mu umožnily proměnit svou elektronickou energii v napjatém světě ponuré fantazie, zatímco jeho partitury pro "Death Race" a "Death Race 2" Paula Andersona vytvořily vysokooktanovou hudbu prostřednictvím spojení industriálního rocku a elektroniky.

Když si dal pauzu od filmování, vrátil se do televize v letech 2005-2006, aby zabodoval v seriálu "Sleeper Cell" nominovaném na Zlatý glóbus společnosti Showtime, který vyústil v Haslingerovu první nominaci na Primetime Emmy za vynikající hudební kompozici za minisérii, film nebo speciál.

V listopadu 2009 byl Haslinger najat, aby složil novou partituru pro "The Wolfman" a nahradil tak Dannyho Elfmana. Nicméně, studio se vrátilo k Elfmanově dříve dokončené partituře měsíc před vydáním filmu poté, co zjistilo, že Haslingerova elektronická partitura je nevhodná. Nicméně Haslingerova nejoblíbenější skladba "Eternity And A Day" byla opakovaně používána v celé franšíze a hudba k "Underworld: Awakening" získala v roce 2012 cenu BMI Film Music Award.

V roce 2014 byl Haslinger najat, aby nahrál AMC sérii "Halt and Catch Fire". Přehlídka se odehrává v 80. letech 20. století a získala mnoho chvály za použití hudby specifické pro období. Soundtrack "Halt and Catch Fire" vydal Lakeshore Records v roce 2016. Po rozšíření své spolupráce s AMC byl Haslinger v roce 2015 požádán, aby napsal hudbu pro vedlejší sérii AMC k "The Walking Dead" s názvem "Fear the Walking Dead", což je prequel/spin off úspěšné série zombie apokalypsy "The Walking Dead", nyní v 6. sezóně. Haslinger složil hudbu k filmu "Resident Evil: The Final Chapter" v režii Paula W.S. Anderson uvedeným v kinech v roce 2017. Spolu s filmem byl vydán i soundtrack k "Resident Evil".

Členové Ralf Wadephul
(narozen 1958, Berlin, Germany)
Keyboards


Ralf je německý hudebník a hráč na klávesové nástroje. Narodil se v roce 1958 v Berlíně a jeho hudební zájmy byly probuzeny od velmi raného věku. Jeho první zkušenosti s klavírem a varhanami byly brzy následovány syntezátory, které již byly na jejich setup listu. Svou vynikající techniku hry získal na "Hochschule der Künste", kde získal diplom zvukového designéra.

Začínal s nesčetnými vystoupeními se slavnými kapelami, vystupoval ve špičkových hudebních klubech v Berlíně a prováděl hudební elektronické experimenty ve svém domácím studiu. Ralf se dal dohromady s Edgarem Froesem (Tangerine Dream) na konci 80. let. V rámci příprav na turné po USA v roce 1988 a také při společném skládání titulu pro album "Optical Race" se k Edgaru Froesemu a Paulu Haslingerovi připojil Ralf Wadephul, studiový hudebník z Berlína. Měl je doplnit na klávesy a ve studiu to fungovalo dobře. V roce 1988 byl berlínský klávesista Ralf Wadephul prozatímním třetím klávesistou se syntezátorovou skupinou Tangerine Dream. Doplnil trio, které vyrazilo do USA ve stejném roce na turné k propagaci alba "Optical Race", pro které složil píseň "Sun Gate". Jako klávesista v Tangerine Dream pak absolvoval velmi rozsáhlé turné po Severní Americe a složil filmovou hudbu. Ale bohužel během turné po USA došlo k nepřekonatelným rozdílům a tato spolupráce pak skončila v roce 1989.

Poté spolupráce s Tangerine Dream skončila. Následná volná spolupráce s E. Froesem skončila v roce 2010 albem "Blue Dawn".

Poté Ralf Wadephul pracoval jako zvukový technik v Berlíně. Mezitím Ralf vyprodukoval dvě vlastní alba s přáteli, jedno dostalo název "When Aliens Meet A Drop Of Water".

V září 2015 založil společně s Peterem Paschem ORCHESTRA OF ELECTRIC SPACEJAZZ, s nimiž už vydal desky.

Členové Christopher Franke
(narozen 6. dubna 1953, Berlín, Germany)
Keyboards, Drums


Christopher Franke je německý hudebník a hudební skladatel. Začínal v roce 1967 jako bubeník ve skupině Agitation, později přejmenované na Agitation Free. V roce 1971 z kapely odešel a stal se členem Tangerine Dream, kde působil v letech 1971 až 1987.

V této elektronické skupině se přeorientoval na klávesy a syntezátory a do roku 1988 s ní vydal několik desítek alb. Po odchodu z Tangerine Dream se začal věnovat skládání hudby pro film a televizi. Mezi jeho nejvýznamnější práce patří televizní seriály Raven, M.A.N.T.I.S., Movie Magic, Babylon 5, Pacific Blue, Walker, Texas Ranger, 18 kol spravedlnosti, No Opportunity Wasted a reality show Supernanny či Amazing Race: O milion kolem světa.

Christopher Franke se narodil v Berlíně v Německu a vystudoval klasickou hudbu a skladbu na Berlin Conservatory. V té době byl ovlivněn takovými skladateli jako Krzysztof Penderecki, John Cage a Karl-Heinz Stockhausen a aktivně se věnoval progresivní rockové a jazzové hudbě.

Původně bubeník skupiny The Agitation, později přejmenované na Agitation Free, jeho primární zaměření se nakonec přesunulo na klávesy a syntezátory, když se skupina vzdalovala od svých psychedelických rockových počátků. I když nebyl prvním hudebníkem, který použil analogový sekvencer, byl pravděpodobně prvním, kdo jej proměnil v nástroj pro živé hraní. Spolu se svým učitelem kompozice založil Franke v berlínské hudební škole zvukové studio. Experimentální exkurze vyústily v projekt, který se vyvinul v Berlin music school. Právě tam se Christopher Franke seznámil s Edgarem Froesem. V roce 1971 z kapely Agitation Free odešel a stal se členem Tangerine Dream, kde položil rytmický základ pro klasické skladby Tangerine Dream a vlastně i pro zvuk celé berlínské školy. Byl průkopníkem fascinujících zvukových ploch syntetizéru Moog a prozkoumal Moog Sequencer vytvářející hnací, hypnotické rytmické vzory. O rok později Franke přivedl do kapely Petera Baumanna. V letech 1970 až 1988 Tangerine Dream vydali 37 alb a složili hudbu pro více než 30 celovečerních filmů, včetně "Legend", "Sorcerer", "Thief", "Firestarter" a "Risky Business".

Po odchodu ze skupiny v roce 1988 vydal své první sólové album "Pacific Coast Highway" v roce 1991. Téhož roku založil Berlínský symfonický filmový orchestr a otevřel nové, tolik potřebné nahrávací studio v Hollywoodu, když se stal úspěšným filmovým hudebním skladatelem na vlastní pěst. Jeho jediný živý koncert byl 9. října 1991 v Astoria Theatre v Londýně. Na pódiu vystupoval s Edgarem Rothermichem (aka Richard E. Roth), který je také jeho producentem a inženýrem na všech jeho sólových projektech a filmové hudbě po roce 1990.

Franke se přestěhoval do Los Angeles v roce 1991, aby se věnoval filmové práci. V roce 1993 založil Christopher nahrávací společnost "Sonic Images Records" a následně vydal řadu studiových nahrávek a soundtracků. V roce 1995 zaznamenal AFI krátké Requiem. Složil hudbu k celovečerním filmům, jako je blockbuster "Universal Soldier", skládal i pro TV, včetně kultovního sci-fi seriálu "Babylon 5", stejně jako hudbu k animovanému filmu "Tenchi Muyo! in Love" a v roce 2005 hudbu k německému muzikálu "Ludwig" s Konstantinem Weckerem. Rok 1997 byl svědkem vydání Frankeho kritikou uznávaného alba "The Celestine Prophecy - A Musical Voyage", doprovodného CD k nejprodávanější knize Jamese Redfielda "The Celestine Prophecy".

Během několika příštích let Franke dokončil partituru k epickému filmu "Tarzan and the Lost City", vlivnému dokumentu "What the Bleep do we know?", hitu "Hooligans" s Elijahem Woodem v hlavní roli a nové sci-fi film "Babylon 5 - The Lost Tales". Christopherovu hudbu můžete také slyšet ve 340 epizodách televizní show CBS "The Amazing Race", která získala 10 cen Primetime Emmy. Epizody se vysílaly v letech 2003 až 2022.

Členové Johannes Schmoelling
(narozen 9. listopadu 1950, Lohne, Oldenburg, Germany)
Keyboards


Johannes Schmoelling je německý hudebník a hráč na klávesové nástroje. Byl členem plodné elektronické hudební skupiny Tangerine Dream od roku 1979 do roku 1985.

Johannes v osmi letech začal chodit na hodiny klavíru, ve dvanácti udělal první krůčky ve hře na kostelní varhany a nástroj si osvojil natolik dobře, že začal profesionálně hrát v různých kostelech. Fantastický zvuk tohoto majestátního nástroje ho v následujících letech formoval více, než hra na klavír. Již ve čtrnácti letech byl varhaníkem v katolickém kostele v Delmenhorstu. Po maturitě v roce 1970 ve Wilhelmshavenu se velmi zajímal o práci zvukového inženýra, která by umožňovala dokonalé spojení jeho hudebního vzdělání s technickými znalostmi spojenými s touto disciplínou. Než však začal studovat zvukové inženýrství na Hochschule der Künste (vysoká škola umění) v Berlíně, musel absolvovat vojenskou službu; hudebně, v "Marine - Musikkorps Nordsee" (Marine Music Corps Severní moře) ve Wilhelmshavenu. Po studiích v roce 1977 se zabýval elektronikou, což byl logický krok doplněný i jeho intenzivní prací na varhanách. V roce 1978 Johannes vystudoval vysokou školu s titulem zvukového inženýrství a zajistil si práci na živých divadelních představeních v prestižním Schaubühne am Halleschen Ufer v Berlíně. Tam se naučil zacházet s hlukem, zvuky, pokojovými instalacemi a osvětlením. Tyto znalosti využívá ve své hudbě dodnes.

Schmoelling se seznámil se zakladatelem Tangerine Dream Edgarem Froesem v polovině roku 1979 v divadle, kde Schmoelling pracoval. Po úspěšném konkurzu byl do kapely přiveden jako náhrada za klávesistu a hráče na dechové nástroje Steva Jolliffa a bubeníka Klause Kruegera, čímž se kapela vrátila do tria v klasické sestavě tří klávesistu jako za časů Petera Baumanna. Schmoellingův příspěvek k tomuto období Tangerine Dream okamžitě přinesl změnu hudebního stylu. Skladby měly kratší části a snadněji rozeznatelné popové nebo rockové vzory než dříve. Schmoelling odehrál mnoho koncertů s kapelou na různých místech po celém světě. Na jevišti byl živější, hrál roli performera, na rozdíl od statických Froeseho a Franka. Jeho prvním živým vystoupením s kapelou byl významný koncert dne 31. ledna 1980 v Paláci republiky v Berlíně ve východním Německu, nahraný a vydaný jako albu "Pergamon". Byla to přelomová událost, protože byli první západní skupinou, které vláda tehdejší NDR umožnila hrát ve východním Berlíně. Vystupoval s kapelou na mnoha albech jako "Exit", "White Eagle", "Logos Live", "Hyperborea" a "Poland: The Warsaw Concert". Byl také klíčovým umělcem během jejich plodných soundtrackových let v 80. letech a má na svém kontě soundtracky k filmům jako "Thief", "Risky Business", "Firestarter" a "Legend".

Své působení u Tangerine Dream ukončil přátelsky v říjnu 1985, vyčerpaný náročným pracovním rozvrhem, aby se mohl věnovat sólové kariéře a produkoval několik sólových alb, stejně jako hudbu k řadě německých TV programů. Schmoellingovým prvním sólovým albem bylo "Wuivend Riet", nahrané v jeho vlastních Riet Studios v Berlíně a vydané na labelu Erdenklang v roce 1986. Následovalo album "The Zoo Of Tranquility" u Theta/Polygram v Londýně v roce 1988 a třetí album "White Out" u na Polydoru v Hamburku v roce 1990.

V roce 1990 Schmoelling složil první ze tří děl pro "Schaubühne am Lehniner Platz" pro hru "Mütter und Söhne" (Matky a synové), kterou napsal Javier Tomeo. V roce 1992 následovala hudba ke hře "Der Ohrenmaschinist" (Ucho mechanik) od Gerda Jonkeho a v roce 1995 hudba ke hře "Kunst" (Umění) Jasminy Rezy. Úspěšná hra dokumentuje plodnou spolupráci mezi režisérem Felixem Praderem a Johannesem Schmoellingem. Od roku 1993 vznikaly skladby pro TV filmy režiséra Konrada Sabrautzkyho, mimo jiné "Zu Treuen Händen" (Do věrných rukou) od ZDF (druhá německá TV stanice), která získala "Grimme Preis 1996" a ZDF krimiseriál "Ein starkes Team" (Silný tým) s Majou Maranow a Florianem Martensem. V roce 1995 vyšlo čtvrté studiové album "Lieder Ohne Worte - Songs No Words", opět na labelu Erdenklang a v roce 1998 album "The Zoo Of Tranquillity", které se dlouho nevydávalo, dokud nevyšlo v upravené verzi.

Kromě studiové práce v jeho vlastním "Riet-Studiu" v Berlíně-Kreuzbergu vzniklo několik rozhlasových her pro německé rozhlasové stanice ARD, většinou společně s autorem Martinem Burckhardtem. Jeho sólová dráha zahrnuje také četné skladby pro rozhlasové a divadelní hry a TV filmy. V roce 2000 pokračovala spolupráce s režisérem Felixem Praderem na inscenaci "Das Atelier" Jeana-Clauda Grumberga v Renaissance-Theater v Berlíně. V roce 2001 vznikla ve stejném divadle hudba k filmu Jasminy Rezy "Drei Mal Leben" (Trojí život), opět v produkci Felixe Pradera.

V roce 2000 se Johannesu Schmoellingovi podařilo naplnit jeho dlouhodobou ambici založit vlastní nahrávací společnost. Pro první vydání u Viktoriapark Records (název tohoto nového labelu) bylo vydáno album "White Out", které nebylo po 10 let vydáno. K verzi z roku 1990 byl jako bonus přidán remix od mladých umělců Ulricha Schnausse a Roberta Wässera. V prosinci 2002 následovalo druhé album na Johannesově vlastním labelu, a to rozhlasová hra "Laufen" (Chůze) od autora Dirka Josczoka s hudbou Johannese Schmoellinga.


Během roku 2003 se album "Recycle Or Die" vyvíjelo a vyšlo přesně v den Johannesových narozenin 9. listopadu 2003, opět u Viktoriapark Records. V roce 2004 vedl pokus o vydávání rozhlasových her vedle standardní hudby k albu k vytvoření 2CD "Weltmärchen - Weltmusik" (Světové víly – world music), ve spolupráci s autorem a výtvarníkem Hubertem von Puttkamerem. Na podzim roku 2005 začal Schmoelling pracovat na novém, velmi očekávaném albu, které, ačkoli bylo považováno za opožděné, bylo po úspěchu alba "Recycle Or Die" velmi vyhledávané. V srpnu 2006 vyšla pátá nahrávka u Viktoriapark Records pod názvem "Instant City".

Od občasných setkání počínaje rokem 2005, poté, co Jerome Froese, syn Edgara Froese, v roce 2005 opustil Tangerine Dream, byla myšlenka na hudební spolupráci mezi Jeromem a Johannesem stále konkrétnější. Po práci s Jeromem Froesem na Froesově desce "Far Side Of The Face" se k němu a Robertu Watersovi přidal Johannes Schmoelling a na jaře 2010 se zrodil projekt LOOM. Dosud vydali tři EP s názvy "100 001", "200 002" a "300 003" a tři alba pod názvy "The Tree Hates The Forest", "Scored" a "Years In Music". Rok 2011 byl rokem mnoha aktivit. V září vyšlo Schmoellingovo třinácté album "Time And Tide", LOOM odehráli svůj první společný koncert na E-Live Festivalu v Oirschot (Nizozemsko) a první LOOM-EP "100 001" byl vydán včas pro jejich debutový koncert 15. října 2011. Loom vystoupili na E-Live v Oirschot, Nizozemsko dne 15. října 2011. Koncert, který měl velký úspěch, byl nahrán a vydán jako dvojCD s názvem „Scored“ na Viktoriapark Records počátkem roku 2012.

Kvůli koncertu a úspěchu Schmoellingova nejnovějšího sólového alba "Time And Tide" se Schallwende e.V., sdružení přátel a příznivců elektronické hudby, rozhodlo udělit výroční zvláštní cenu Johannesu Schmoellingovi. Dne 10. března převzal Schmoelling v planetáriu v Bochumi od svého laudátora Winfrieda Trenklera cenu Schallwende.

V dubnu 2012 LOOM oznámili další dvě živá vystoupení: 28. a 29. září na staré ukrajinské dopravní lodi A38 v Budapešti, Maďarsko, která byla přeměněna na místo konání. Tato dvě představení na lodi A38 se měla stát vrcholem dosavadní kariéry LOOM. Jerome Froese, Johannes Schmoelling a Robert Waters, povzbuzeni velmi pozitivní zpětnou vazbou od svých posluchačů, se hned po návratu z Budapešti setkali v Berlíně v Riet-Studio, aby zahájili práce na svém prvním studiovém albu, které vyšlo v prosinci 2013 pod názvem "The Tree Hates The Forest". Předtím, jako předzvěst, vyšlo v červenci druhé LOOM-EP "200 002".

Mezitím následovala další sólová vydání "A Thousand Times" (2009) a znovuvydání verze "The Zoo Of Tranquillity" (2010) z roku 1988 na Schmoellingově vlastním labelu. Album "A Thousand Times" obsahuje skladbu "Footsteps", která poprvé obsahovala skladbu Schmoellingova syna Jonase Behrense, který se také objevoval na budoucích albech.

V roce 2014 vystoupili Johannes Schmoelling a Robert Waters s Jeromem Froesem na Electronic Cirkus Festival (ne jako Loom), ale podpořili Jeromeho, který byl headlinerem toho festivalu. Zazněly i písně od Loom a Tangerine Dream. Rok 2016 byl opět rokem zvýšené aktivity. Exkluzivně pro koncert v berlínském UFA Fabrik v březnu vyšlo třetí EP CD LOOM s názvem "300 003". Záznam koncertu vyšel jako 2CD pod názvem "Years In Music". V říjnu 2016 bylo možné LOOM znovu slyšet a vidět na E-Live-Festival v Nizozemsku s novým CD Schmoelling-Studio "A Thousand Times Part 2".

V roce 2017 Johannes Schmoelling vydal dvě nová CD, v květnu reedice své čtvrté sólové produkce "Songs No Words" z roku 1995 v remasterované a remixované verzi s bonusovou skladbou, která do té doby nevyšla, a v říjnu nové studiové album "Diary Of A Common Thread". V únoru 2018 vyšlo 2CD k oslavě 10. výročí Schallwelle Award s názvem "Schallwelle - Die Besten aus 10 Jahren", na kterém vystupuje Johannes Schmoelling a mnoho mezinárodních umělců elektronické scény. Pro tuto akci složil svůj do té doby ještě nevydanou skladbu "Kalypso".

V dubnu 2018 byl Johannes požádán o samostatný koncert, jak se to stalo desítky let předtím. Ron Boots, organizátor koncertní série E-Live v Eindhovenu, se již několikrát pokusil přesvědčit Johannese, aby odehrál sólový koncert. A tentokrát to vyšlo. Johannes přišel s tématem koncertu, který se soustředil na reflexi různých forem pojetí času, protože jeho skladba "Zeit", vydaná na jeho prvním sólovém albu po jeho odchodu z Tangerine Dream v roce 1985, by tento koncert také zahajovala v listopadu 2018 v Eindhovenu. Robert Waters byl na pódiu jako korepetitor. Ale ještě předtím v červnu 2018 vyšlo u Viktoriapark Records nové album "The Immortal Tourist", které společně složili Robert Waters a Johannes.

V červnu 2019 vyšel záznam koncertu v Eindhovenu z listopadu 2018 pod názvem "Zeit ??" (ve smyslu "je čas nekonečný?") jako 2CD plus 71-minutové DVD s ukázkami z koncertu a rozhovory z této akce. S touto přibalenou produkcí byl Schmoelling přítomen na SynthFest 2019 ve francouzském Nantes, aby se dozvěděl o nových technologiích a zvucích.

S odchodem Jerome Froeseho vytvořili Schmoelling a Waters novou sestavu s Kurtem Aderem [de], zvukovým programátorem pro Korg. Následující cesta po Francii spolu se zvukovým designérem Kurtem Aderem a Robertem Watersem vedla k novému studiovému albu jako trio S-A-W (Schmoelling - Ader - Waters). Základní skladby nahráli v syntezátorovém studiu Oliviera Gralla v Andernos. Grall zde shromažďuje téměř všechny analogové syntezátory a klávesy, které byly kdy vyrobeny, jako v muzeu, ale všechny jsou stále funkční. Pro tři členy SAW to byl nezapomenutelný zážitek. Výsledkem bylo debutové studiové album S-A-W "Iconic", které vyšlo v lednu 2020.

Členové Klaus Krüger
(znám také jako Klaus Krieger)
(narozen ***, Berlin, Germany)
Drums, Percussion


Klaus Krüger je berlínský bubeník a multiinstrumentalista, který poprvé získal světovou pozornost jako Klaus Krieger, hrající na bicí koncem 70. let 20. století v jedné inkarnaci skupiny Tangerine Dream. Angažoval se také v místním undergroundu nové vlny NDW, nahrál dvě experimentální desky na labelu IC Klause Schulze a také koncertoval s Iggy Popem a dalšími umělci v Německu.

Klaus (někdy také zmiňovaný Krieger či Kruger) je německý umělec známý svou spoluprací se stěžejní kapelou Tangerine Dream na konci 70. let, ale jeho celková kariéra jako hudebníka a skladatele je neuvěřitelně méně známá. Ve skutečnosti, pokud jeho krátké, ale speciální hostování Steva Jolliffa na albu Tangerine Dream "Cyclone" z roku 1978 bylo v té době komentováno a bylo později připomínáno, i když kontroverze tohoto alba přidala na slávě spíše na Jolliffeově straně, Krügerův hudební život po této chvíli je zajímavý, v některých částech nečekaný, ale také poněkud nejasný.

Klause Krügera je nicméně třeba uznat jako prominentního umělce berlínské elektro-rockové scény 70. let, tento druh uznání přesahuje výše zmíněnou spolupráci. Ve skutečnosti je tak trochu Krügerův kontakt se scénou zachycen i z předchozí dekády, když bylo zmíněno, že se od roku 1962 znal s hlavním zakladatelem Tangerine Dream Edgarem Froesem. Kromě toho byl Krüger členem "berlínských uměleckých a designových kruhů". Bubnování Klause Krügera se rozšířilo do vlivných letovisek tím, že vyvinul vlastní bicí soupravy a stal se průkopníkem v používání polyesterových bubnů.

V roce 1978 Peter Baumann opustil Tangerine Dream, takže příprava alba "Cyclone" byla také o hledání nových členů, kteří implicitně vnesli do hudby nový zvuk. Krügerovo bubnování je v této sadě skladeb výrazně slyšet, stejně jako zpěv Steva Jolliffa. Krügerova spolupráce se téhož roku rozšířila také na sólové album Edgara Froese "Ages", i když možná ani ne tak na bicí stránce jako spíše na elektronické samplování a sekvenování. Krügerovi se připisuje, že hrál také na dalším albu Tangerine Dream "Force Majeure" vydaném v roce 1979. Spolupráce s Tangerine Dream každopádně skončila v tomto roce, další Krügerova role je zcela jiného druhu, protože byl pozván jako hostující hudebník v punkové superskupině Iggyho Popa na jeho album "Soldier", spolu s ex-členy ze Sex Pistols, Ivanem Králem a XTC. Krügerovo pouto s Tangerine Dream se mohlo znovu objevit v nové a zvláštní kapitole v roce 1992, kdy byl oficiálně oznámen jako hostující bubeník na turné kapely po USA, ale ve skutečnosti se to nikdy nestalo.

Klaus Krüger se zaměřil na sólovou hudbu od 80. let, když v roce 1981, respektive 1982 vydal alba "One Is One" a "Zwischenmischung". Na druhém uvedeném hostuje Manuel Göttsching z Ash Ra Tempel/Ashra ve dvou konkrétních skladbách. Obš byly zkompilovány a znovu vydány v kompilaci "Collection" z roku 1989. Tato díla zůstávají celkově vzácného druhu, jsou však zároveň nejlepším způsobem, jak objevit Krügerovu osobnost, dovednosti a myšlení. Styl této hudby se ve srovnání s umělcovými zásluhami z minulých let důsledně liší, což je důvod, proč vše mírně nasvědčuje "velmi" pozdnímu proražení berlínského školního konvergujícího (a pohodlného) synth artu. Tato dvě alba představují rozmanitost a krátkodobou fusion, aniž by se s elektronickou instrumentací protahovali přes zvuky založené na Moog nebo Arp. Analogový tvar toho, co Krüger vyvinul jako elektronické vyjádření, se vyvíjí do prostoru, elektropopu, new-age nebo jednoduchého syntezátorového programování, připomínající občas Tangerine Dream, Jean Michela Jarre nebo Kraftwerk. Globální vkus Klause Krügera pro melodie, umělé takty, jemné experimentování a zvukovou náplň je opravdu bohatý.

Členové Steve Jolliffe
(znám také jako Klaus Krieger)
(narozen 28. dubna 1949, Great Britain)
Saxophone, Flute


Steve Jolliffe je anglický hudebník a hráč na saxofón a flétnu. Jolliffe je multiinstrumentalista, hraje mimo jiné na klávesy, flétnu a pikolu. Kromě jiného je znám i ze svého krátkého působení v kapele Tangerine Dream.

Jeho kariéra začala v roce 1967, kdy se seznámil s Rickem Daviesem a založil skupinu s názvem The Joint, ze které se poté, co Steve odešel, vyvinuli Supertramp. Z The Joint odešel studovat hudbu na Berlin Konservatorium. Několik bouřlivých let na umělecké škole v Anglii ve hře na flétnu a saxofon vedlo ke kouzlu turné po Evropě, které skončilo jeho nečekaným nástupem jako student na jednu z nejprestižnějších berlínských hudebních akademií. Jolliffeův zájem o klasickou hudbu jej totiž přivedl v roce 1969 na Berlin High School for Music. Byl prvním přijatým studentem, který neuměl číst noty. Vzpomíná si: "Měl jsem jednoho učitele na klavír a jednoho na kompozici, ale jediné, co mě opravdu zajímalo, bylo naučit se číst noty, a v tom mi ani jeden z nich moc nepomohl. Nakonec jsem se je po letech naučil číst, když jsem se vrátil do Anglie a začal jsem trávit hodiny u klavíru." Ve škole se seznámil s Edgarem Froesem. Jolliffe nakonec opustil Akademii, i když neopustil Německo. Místo toho se připojil k jiné kapele a právě s nimi se seznámil s Edgarem Froesem, spoluzakladatelem významných německých dodavatelů elektronické hudby, Tangerine Dream. Brzy nato si zahrál s jednou z prvních inkarnací Tangerine Dream.

Následně se připojil ke kapele Steamhammer, blues-rockové skupině, která na počátku 70. let zaznamenala mírný úspěch. Koncertoval s imi a hrál na jejich albu "Steamhammer II", také se podílel na singlu "Autumn Song", který se umístil na prvním místě francouzských hitparád. Po odchodu z kapely složil Jolliffe hudbu pro dokument Johna Samsona "Tattoo" z roku 1973.

Jolliffe se znovu připojil k Tangerine Dream koncem 70. let, když mu zavolal Edgar Froese, který v té době (1978) zoufale hledal někoho, kdo by nahradil nedávno zesnulého Petera Baumanna. "Edgar se mě zeptal, jestli bych se nechtěl znovu připojit k Dreamu, a protože jsem vlastně neměl nic lepšího na práci a většinou jsem překonal svůj strach z elektroniky, souhlasil jsem". Pak s ním odjel do Německa a nahráli ve složení Froese, Jolliffe, Chris Frank a Klaus Krüger album "Cyclone", jeho jediné album s Tangerine Dream. Do dnešního dne zůstává "Cyclone" mezi fanoušky Tangerine Dream kontroverzním albem, většinou kvůli Stevovým vokálům a textům. Kvarteto tohoto roku objelo evropské turné a zahrálo až 100 000 davům. Krátce poté, Jolliffe opustil Tangerine Dream podruhé a vrátil se do Anglie, aby se věnoval sólové kariéře.

Po návratu do Anglie začal Steve poprvé zažívat své "cesty ven z těla". V roce 1978 pak vydal sólové album s názvem "Earth". Svůj stav bytí při těchto příležitostech popisuje jako "někde mezi bděním a spánkem" a ukázalo se, že jsou dostatečně silné na to, aby poskytly inspiraci pro nějakou silnou hudbu, kterou Jolliffe vytvořil. To, co napsal, když se zotavoval z různých "ataků" polospánku, se stalo jádrem jeho alba "Journeys Out Of The Body" 1983), které představovalo spolupráci se zesnulým kytaristou Tonym Duhigem, dříve z Jade Warrior. Po dokončení "Journeys Out Of The Body" se Steve pustil do převybavení svého studia a přesunul jej z předchozího místa odpočinku v Brutonu v Somersetu do Londýna. O dva roky později Steve vydal "Beyond The Dream", která opět obsahovalo texty a vokály. Poté Jolliffe vydával sólová alba rychlostí přibližně jednoho za rok, včetně "Bruton Suite", "Alien", "Zanzi" a "Death Of Japanese Butterflies". Spolupracoval také s Klausem Schulzem na Wahnfriedově albu s názvem "Miditation".

V roce 1984 se Steve Jolliffe také vrátil do arény živých koncertů, kde scházel od doby, kdy podruhé opustil Tangerine Dream. Steve Jolliffe si zahrál na Festival of Mind, Body and Spirit v Earls Court, Londýn, dne 6. července 1984 a na Westwood Festival, Bradford-on-Avon, Wiltshire, dne 11. srpna 1984. Jolliffe strávil zbytek desetiletí nahráváním diskových knihoven, které jsou určeny k použití ve filmech podle libosti a nejsou určeny k prodeji široké veřejnosti.


V roce 1990 se Steve přestěhoval do Ameriky a v následujícím roce vydal album "Escape" (1991). Během této doby se Jolliffe spojil s Horizon Music na distribuci mnoha svých CD a po vydání "Warrior" v roce 1992 se stal prvním signatářem Horizon. V roce 1994 se přestěhoval zpět do Anglie a vydal "Alien", které bylo méně elektronické než předchozí snahy a obsahovalo rozsáhlé použití flétny a saxofonu. Poté Steve prozkoumal nový hudební směr s ambient/trance CD "Zanzi". Tento titul převzal z francouzské hazardní hry a disk byl vybrán celonárodně publikovaným rozhlasovým programem Musical Starstreams jako jedno ze svých Top Ten alb roku 1996. Jolliffe si také našel čas na spolupráci se členy Eat Static Mervem Peplerem a Joie Hintonem. (dříve Ozric Tentacles) na jejich albu "Science Of The Gods". Poté vydal album "Omni", logické pokračování "Zanzi".

V roce 1999 Steve vydal CD s názvem "Deep Down Far". Stejně jako mnoho z jeho pestré tvorby čerpá i tento disk z prvků tradičních elektronických, ambientních a klasických hudebních struktur. Úvodní skladba byla použita v reklamách na Discovery Channel v Anglii. O rok později vydal Jolliffe kompilační CD s názvem "Invitation", které obsahuje hudbu z každého z jeho alb.

Steve Jolliffe stále žije v Anglii a nadále příležitostně spolupracuje s Peplerem a Hintonem.

Členové Peter Baumann
(narozen 29. ledna 1953, Berlin, Germany)
Keyboards


Peter Baumann se narodil v Berlíně v Německu. U nás je nejznámější jako původní člen progresivní elektro kapely Tangerine Dream, která vznikla v roce 1971.

Jednoho dne v roce 1971 se ve zkušebně Tangerine Dream v Berlíně objevil Peter Baumann, mladík, kterému bylo právě 19 let. Neuměl tak dobře hrát na klávesy, ale měl talent vykouzlit velmi neobvyklé zvuky na levných varhanách Farfisa. Edgar Froese a Chris Franke si nebyli jisti, zda se tato spolupráce ukáže jako plodná, ale najednou Peter Baumann vystupoval 20 minut s reverb efektem pod varhanami a vytvářel různé efekty. Tento jeho výkon mu vynesl práci u Tangerine Dream.

Zajímavá doba začala pro Tangerine Dream v 70. letech řadou skvělých alb a živých koncertů. Sestava Edgar Froese/Chris Franke/Peter Baumann vydržela až do roku 1977 s pouze krátkými přestávkami. Peter Baumann má na svém kontě devět hlavních alb "Zeit" (1972), "Atem" (1973), "Phaedra" (1974), "Rubycon" (1975), "Ricochet" (1975), "Stratosfear" (1976), "Sorcerer" (1977), "Encore" (1977) a "Soundmill Navigator" (nahráno 1976 , vydané v roce 2000). Během této doby Peter Baumann také produkoval své první sólové album "Romance 76" (1976).

Krátce poté v roce 1977 odešel z kapely, aby se vydal na cestu na své sólové kariéře, kdy vydal v průběhu let tři další alba "Trans Harmonic Nights" (1979), "Repeat Repeat" (1981) a "Strangers In The Night" (1983). V roce 1984 založil nahrávací společnost Private Music a podepsal smlouvu s instrumentálními umělci, jako jsou Tangerine Dream, Andy Summers, Ringo Starr a Ravi Shankar, vydal několik alb new age a elektronických hudebníků včetně Suzanne Ciani, Patrick O'Hearn a Yanni. Některá z jejich alb byla koprodukována Peterem Baumannem.

V roce 1988 podepsali Tangerine Dream smlouvu s Private Music a vydali pět nových alb u tohoto labelu "Optical Race" (1988), "Miracle Mile" (1989), "Lily On The Beach" (1989), "Melrose" (1990) a "The Private Music Of Tangerine Dream" (1991). Na konci roku 1992 Peter Baumann založil formaci Blue Room spolu s bývalým zpěvákem Reflex Johnem Baxterem a Paulem Haslingerem, kteří byli členy Tangerine Dream v letech 1986 až 1990. Album bylo plánováno na vydání začátkem roku 1993, ale vyšlo jako pouze promo verze. Brzy poté, co Peter Baumann prodal Private Music společnosti BMG, rozešel se s hudebním byznysem. Od té doby zasvětil svůj život sledování a podpoře iniciativ ve vědě a filozofii, které doufají, že objasní, co znamená být člověkem.

O více než 20 let později, v lednu 2015, se v Rakousku setkal s Edgarem Froesem a plánovala se nová spolupráce mezi nimi. Bohužel však Edgar Froese nečekaně zemřel jen o několik dní později. Začátkem roku 2015 se Baumann připojil ke zbývajícím členům kapely, Thorstenu Quaeschningovi a Ulrichu Schnaussovi, aby s nimi spolupracoval na nadcházejícím albu Tangerine Dream, ale zjevně to nefungovalo tak, jak bylo zamýšleno, a tak je o několik týdnů později za přátelského jednání znovu opustil. V květnu 2016 vyšlo album "Machines Of Desire", první sólové album Petera Baumanna po více než 30 letech.

Členové Michael Hoenig
(narozen 4. ledna 1952, Hamburg, Germany)
Keyboards


Michael Hoenig je německý skladatel, který složil hudbu k několika filmům a hrám, kromě dvou sólových alb, včetně vysoce oceňovaného alba z roku 1978 "Departure From The Northern Wasteland" a alba "Xcept One" (1987). Je také znám jako člen kapel Agitation Free, Tangerine Dream a Hoenig Göttsching. V roce 1997 byl nominován na Primetime Emmy Award za vynikající hlavní titulní tematickou hudbu za zkomponování námětu pro sci-fi seriál Dark Skies.

Jako redaktor undergroundového časopisu LOVE na konci 60. let byl Hoenig součástí rozvíjející se progresivní rockové scény v Berlíně, která podporovala kapely jako Tangerine Dream, Ash Ra Tempel a Agitation Free. Jeho zájem o avantgardní hudbu, zvukové generátory a připravované pásky upoutal pozornost Michaela Günthera, basisty Agitation Free, a ke kapele se připojil v únoru 1971.

V roce 1975, když Peter Baumann opustil Tangerine Dream přes noc a vydal se autem do Asie, byl v březnu 1975 dočasně nahrazen Michaelem Hoenigem. Tangerine Dream už podepsali smlouvu na turné v Austrálii a museli ve velmi krátké době nahradit svého nepřítomného člena a Michael Hoenig byl jedinou osobou, kterou Edgar Froese a Chris Franke v té době znali, kdo měl nějaké zkušenosti se syntezátory. Michael následně opustil Agitation Free, kteří se krátce poté rozešli. Vydali se tedy na turné po Austrálii a hned po návratu odehráli v dubnu 1975 koncert v Royal Albert Hall. V Berlíně našli zcela rozčarovaného a zkrachovalého Petera Baumanna, který se právě vrátil z Dálného východu a nyní se znovu připojil k Tangerine Dream.

Do roku 2003 neexistovaly žádné pravidelné záznamy o živých vystoupeních Tangerine Dream společně s Michaelem Hoenigem, i když existují nějaké bootlegy a nahrávky fanoušků s koncerty z roku 1975. S vydáním "The Bootleg Box Set Vol. 1" se londýnský koncert z roku 1975 stal oficiálně dostupným.

Brzy poté, co se Baumann vrátil k Tangerine Dream, Hoenig pokračoval ve spolupráci s Klausem Schulzem na krátkotrvajícím projektu Timewind (nesouvisející se stejnojmenným albem Schulze z roku 1975). V roce 1976 krátce spolupracoval s Manuelem Göttschingem z Ash Ra Tempel. Nahrávka jedné z jejich seancí byla vydána v roce 1995 pod názvem "Early Water". V roce 1977 vydal své první sólové album, velmi oceňovanou klasiku Berlin School "Departure From The Northern Wasteland", a krátce po jeho vydání odešel do Los Angeles.

Hoenig vlastní nahrávací studio v Los Angeles a prostřednictvím své společnosti Metamusic Productions složil hudbu k několika filmům a TV pořadům. Kromě toho složil hudbu pro extrémně populární PC hry Baldur's Gate od BioWare. V roce 1987 vydal Hoenig své druhé sólové album "Xcept One". Skladba "Bones On The Beach" z alba "Xcept One" byla instalována na horské dráze CHAOS v Opryland v Nashvillu, díky čemuž se atrakce stala první horskou dráhou synchronizovanou s hudbou. "Bones On The Beach" byl také použit na podobné horské dráze Revolution v Bobbejaanland, rodinném parku v Lichtaart, Belgie v letech 2004-2008 a od roku 2011.

Členové Steve Schroyder
(rodné jméno Wolfgang Schroeder)
(znám také jako Steve A)
(narozen 29. dubna 1950, Stadtoldendorf, Germany)
Keyboards, Vocals


Steve Schroyder je německý hudebník a hráč na klávesové nástroje. Působil v kapelách 70db, Acid Test, Augenstern, Cosmic Octave Orchestra, Dream Control, Scarecrew, Star Sounds Orchestra a Tangerine Dream (1971-1972).

Steve Schroyder začal s lekcemi klavíru od svých 5 let a pokračoval až do svých 14. narozenin. Původně byl studentem divadla a studia jej přivedly v roce 1968 do Berlína, kde o rok později začal s prvními zvukovými experimenty s varhanami. Po návratu z cest do Indie a Goa v roce 1969 začal Berlíňan Steve Schroyder rozvíjet svou hudební vizi pomocí elektronických varhan a vlastních filmů. Založil skupinu Turning Free, která předcházela sérii improvizovaných koncertů v berlínských klubech, než se v roce 1970 seznámil s Edgarem Froesem.

V roce 1971 nastoupil do Tangerine Dream, kde nahradil bývalého člena Conrada Schnitzlera, aby vzájemně dále rozvíjeli vizi "kosmické hudby". Velmi dobře pochopil, jak se rychle začlenit do hudebního konceptu Tangerine Dream, což vedlo k nahrání alba Tangerine Dream "Alpha Centauri". Bohužel po pár měsících už Steve Schroyder neměl konzumaci drog pod kontrolou a Edgar Froese a Chris Franke neměli jinou možnost, než se s ním rozejít. V roce 1972 částečně rehabilitovaný Steve Schroyder znovu hrál na varhany jako hostující hudebník na albu "Zeit".

V roce 1972 opustil Tangerine Dream a připojil se k Ash Ra Tempel. Steve Schroyder strávil krátký čas s Ash Ra Tempel, objevil se na jejich albu "Seven Up" (1973). Po odchodu strávil zbytek 70. let zapojený do několika projektů a pokračoval ve vzdělávání varhaníka. V roce 1980 založil Steve Schroyder společně s Genem Grossem formaci Oxo, o pět let později si změnili jméno na Augenstern. Pod tímto názvem vydali tři nahrávky na audiokazetě "Strahlen" (1986), "Blütenklang" a "Skydancing" (obě 1987). Později vyšla kompilace "The Best Of Augenstern" (1991). V roce 1990 založil Steve Schroyder společně s Jensem Zygarem Star Sounds Orchestra. Vydali CD "Planets" (1991), "Kosmophon", "Phantastische Phänomene" (obě 1992), "Inter Planetary Ambience" (1995), "Psy*Force" (1997) a "OOZ" (1999). Pod názvem Acid Test také vydali album "Hommage A Albert", CD věnované Dr. Albertu Hoffmannovi, německému vědci, který jako první izoloval LSD-25.

Mezi další kreativní spolupráce a projekty patří Scarecrew, Augenstern, Star Sounds Orchestra, různé trance produkce, spolupráce s Anne Clark, Alien Voices a Star Sound Kontinuum.

Členové Klaus Schulze
(narozen 4. srpna 1947, Berlin, Germany)
Drums, Percussion


Klaus Scultze je německý skladatel elektronické hudby a hudebník, který také používal přezdívku Richard Wahnfried. Byl krátce členem elektronických kapel Tangerine Dream a Ash Ra Tempel před zahájením sólové kariéry sestávající z více než 60 alb vydaných během pěti desetiletí.

Celá 60. léta strávil jako bubeník, basista nebo kytarista v mnoha rockových kapelách. V letech 1968-1969 působil jako bubeník v triu PSY FREE. Na konci podzimu roku 1969 se Edgar Froese seznámil s Klausem Schulzem v "Zwiebelfisch", malém uměleckém baru v Berlíně. Klaus Schulze v té době hrál jako bubeník s varhaníkem, byli známí jako PSY, a jejich hudba byla spíše amatérská. Edgar Froese si ale všiml, že bubeník dokázal držet celkem stabilní tempo přes deset minut a zdál se být v dobré formě. To byla tehdy skutečná výjimka ve srovnání s většinou německých bubeníků. Edgar Froese jej hned požádal, aby se připojil k Tangerine Dream na koncert ve Frankfurtu, kde měli Tangerine Dream smlouvu hrát na stejném pódiu se Zappovými Mothers Of Invention, Jefferson Airplane, The Byrds a dalšími a vzal jej přímo z baru do zkušebny. Klaus Schulze si myslel, že Edgar Froese byl nějaký blázen, aby mu dal takovou práci, ale oba odehráli koncert ve Frankfurtu. Spolu s Edgarem Froesem a Conradem Schnitzlerem nahrál první album Tangerine Dream "Electronic Meditation". Klaus Schulze se oženil v roce 1970 a krátce poté opustil Tangerine Dream, aby se mohl věnovat velmi úspěšné sólové kariéře.

Od 70. let je Klaus Schulze jedním z nejpopulárnějších německých umělců provozujících elektronickou hudbu. Vydal velké množství desek, část z nich společně s dalšími umělci. Mezi jeho díla patří alba jako "Irrlicht" (1972), "Cyborg" (1973), "Picture Music" (nahráno 1973, vydáno 1975), "Blackdance" (1974), "Timewind" (1975), "Moondawn" (1976), "Body Love" (1977), "X" (1978) , "Dig It" (1980), "Trancefer" (1981), "Audentity" (1983), "Angst" (1984), "Babel" (spolu s Andreasem Grosserem, 1987), "En-Trance" (1988), "Miditerranean Pads" (1990), "Beyond Recall" (1991), "The Dresden Performance" (1991), "Royal Festival Hall" (1992), "The Dome Event" (1993), "In Blue" (1995) a "Are You Sequenced?" (1996). Klaus Schulze dnes žije asi 200 mil od sídla Tangerine Dream na venkově v severním Německu.

Členové Conrad Schnitzler
(narozen 17. března 1937, Düsseldorf, Germany,
zemřel 4. srpna 2011, Frankfurt, Germany)
Cello, Violin


Conrad Schnitzler byl plodný německý experimentální hudebník spojený se západoněmeckým hnutím Krautrock ze 70. let. Byl po třicet let institucí na německé scéně elektronické hudby, je znám jako spoluzakladatel západoněmecké laboratoře Zodiak Free Arts Lab a jedním z prvních členů skupiny Tangerine Dream a zakladatelem skupiny Kluster. Je znám také ze spolupráce s kapelami Berlin Express, Con Hertz, Eruption a Sequenza.

Schnitzler se narodil v Düsseldorfu, jeho otec byl Němec, matka Italka. Měl manželku a měli tři děti, jedním z nich je syn Gregor Schnitzler, který se narodil v roce 1964 v Berlíně a je filmovým režisérem.

V polovině 60. let studoval u Josepha Beuyse. Koncem roku 1969 se Edgar Froese seznámil s Conradem Schnitzlerem, performerem a Beuysovým studentem na vystoupení Josepha Beuyse v Berlíně, který se živil tím, že své kolegy zneklidňoval podivnými uměleckými událostmi. Edgar Froese jej pozval na nahrávání, aby zahrál na violoncello a pokladnu, což znělo dost šíleně, a tak Conrad Schnitzler nabídku přijal. Výsledek tohoto setkání s Klausem Schulzem na bicí poslali do berlínského labelu Ohr, kteří měli dostatečný zájem, aby podepsali s kapelou Tangerine Dream smlouvu a v roce 1970 vydali své debutové album "Electronic Meditation". K Tangerine Dream přidal bizarní, koncepční přístup, který kapelu katapultoval na legendární status, zdokumentovaný na prvním albu.

Brzy poté se ale Conrad Schnitzler rozešel s Tangerine Dream a připojil se k Hans-Joachimovi Roedeliusovi a Dieteru Moebiusovi poté, co se všichni tři setkali v Zodiak Free Arts Lab, a vytvořili Kluster. S touto skupinou nahrál tři alba "Klopfzeichen" (1970), "Zwei-Osterei" (1971) a "Eruption" (1971), než v roce 1972 znovu odešel, tentokrát aby se vydal na sólovou dráhu pod svým jménem. Kluster pokračovali v duu Roedelius a Moebius pod názvem Cluster. Od zániku Kluster vydal Schnitzler stovky alb, kazet a CD, a to jak na vlastní pěst, tak na různých labelech po celém světě.

Schitzler poskytl úvodní hudbu pro debutové EP "Deathcrush" norské black metalové skupiny Mayhem v roce 1987, po setkání s dospívajícím kytaristou Euronymousem v polovině 80. let. Instrumentální skladba s názvem "Silvester Angfang" byla náhodně vybrána z Schnitzlerova archivu rozpracovaných prací. Skladba se stále hraje na většině živých vystoupení kapely. Po mnoho let se Schnitzler objevoval v komiksech Matta Howartha (zejména Savage Henry) jako člen kapely The Bulldaggers. Jeho dílo "Moon Mummy" z roku 2006 je výsledkem spolupráce s Mattem Howarthem na základě přiloženého komiksu ve formátu PDF. Poslední Schnitzlerova nahrávka byla vyrobena pouhé 4 dny před jeho smrtí.

Conrad Schnitzler zemřel na rakovinu žaludku večer 4. srpna 2011.


Členové Lanse Hapshash
(narozen ***, Germany,
Drums


Lanse Hapshash je německý hudebník a krautrockový bubeník. Je znám jako zakládající člen Tangerine Dream, předtím působil i v jejích předchůdkyní, kapele The Ones.

Členové Kurt Herkenberg
(narozen ***, Germany,
zemřel 11. července 1983, Berlin, Germany)
Bass


Kurt Herkenberg je německý hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám z působení v kapelách The Ones, Tangerine Dream, Curly Curve, Interzone a Prima Klima.

Kurt Herkenberg byl nalezen mrtvý po vážných poraněních hlavy 11. července 1983 v parku v Berlíně.

Členové Volker Hombach
(narozen ***, Germany)
Percussion


Volker Hombach je německý hudebník, který je znám jako krautrock multi-instrumentalista. Byl zakládajícím členem kapely Tangerine Dream. Předtím působil i v jejích předchůdkyní, kapele The Ones.

Členové Charlie Prince
(rodným jménem Wolfgang Sachse)
(znám jako Charlie/Charles Adams Prince)
(narozen ***, Berlin, Germany)
Vocals


Charlie Prince je německý zpěvák pocházející z Berlína v Německu. Je znám ze svého působení v kapelách Tangerine Dream a The Ones.

Zpočátku byl hlavním zpěvákem skupiny The Ones a vystupoval také s ranými Tangerine Dream.

Zpět
2022 Raum
2021 Probe 6-8 (EP)

THE QUANTUM YEARS
2019 Recurring Dreams
2017 30. Quantum Gate
2017 Light Flux (EP)
2016 Particles (EP)
2015 Quantum Key (EP)
2015 Zero Gravity (SP with Jean-Michel Jarre)
2014 Mala Kunia (EP)

THE EASTGATE YEARS
2014 Sorcerer 2014 (re-release)
2014 Josephine The Mouse Singer (EP)
2014 Chandra - The Phantom Ferry - Part II
2014 Franz Kafka - The Castle
2013 Cruise To Destiny
2012 Machu Picchu (EP)
2011 Finnegans Wake
2011 Mona Da Vinci (EP)
2011 The Angel Of The West Window
2011 The Gate Of Saturn (EP)
2011 29. The Island Of The Fay
2010 The Endless Season
2010 Under Cover - Chapter One
2010 Zeitgeist (EP)
2010 DM V
2010 Winter In Hiroshima
2009 Chandra - The Phantom Ferry Part I
2009 Flame
2008 Choice (EP)
2008 Autumn In Hiroshima
2008 Fallen Angels (EP)
2008 Views From A Red Train
2008 The Anthology Decades
2008 Purple Diluvial
2007 One Times One
2007 Summer In Nagasaki
2007 Sleeping Watches Snoring In Silence (EP)
2007 27. Madcap's Flaming Duty
2007 Springtime In Nagasaki
2006 Metaphor (EP)
2006 Paradiso (live) Part III.
2006 40 Years Roadmap To Music (limited)
2006 Blue Dawn

THE TDI (Millenium) YEARS
2005 26. Jeanne D'Arc
2005 Space Flight Orange (EP)
2005 Kyoto
2004 Purgatorio Part II.
2003 DM 4
2003 Astoria Theatre London (EP)
2002 Inferno Part I.
2001 DM 3 - The Past Hundred Moons
2000 The Seven Letters From Tibet
1999 25. Mars Polaris
1998 The Hollywood Years Vol. 2
1998 The Hollywood Years Vol. 1
1997 Der Meteor
1997 Ambient Monkeys
1997 Dream Mixes 2 "Timesquare"
1996 24. Goblin's Club

SEATTLE YEARS
1995       The Dream Mixes
1995 23. Tyranny Of Beauty
1994 22. Turn Of The Tides
1992       Quinoa (limited)
1992 21. Rockoon
THE MELROSE YEARS
1990 20. Melrose
1989 19. Lily On The Beach
1988 18. Optical Race

THE BLUE YEARS
1987 17. Tyger
1986 16. Underwater Sunlight
1986 15. Green Desert
1985       Dream Sequence (komp.)
1985 14. Le Parc

THE VIRGIN YEARS
1983 13. Hyperborea
1982 12. White Eagle
1981 11. Exit
1980 10. Tangram
1978 09. Force Majeure
1978 08. Cyclone
1976 07. Stratosfear
1975 06. Rubycon
1974 05. Phaedra

THE PINK YEARS
1973 04. Atem
1972 03. Zeit
1971 02. Alpha Centauri
1970 01. Electronic Meditation

SOUNDTRACKS
2022 Strange Behavior
2014 The Cinematographic Score: GTA5
2004 L'Inferno
2003 Mota Atma
1999 Great Wall Of China
1999 What A Blast - Architecture In Motion
1998 Transsiberia
1997 The Keep
1997 Oasis (DVD)
1996 Zoning
1994 Catch Me... If You Can
1992 Deadly Care
1992 Rumpelstiltskin
1991 L'Affaire Wallraff (The Man Inside)
1991 The Park Is Mine
1991 Dead Solid Perfect
1991 Canyon Dreams
1989 Destination Berlin
1989 Miracle Mile
1988 Shy People
1988 Near Dark
1987 Three O'Clock High
1986 Legend
1984 Heartbreakers
1984 Flashpoint
1984 Firestarter
1983 Wavelength
1983 Risky Business
1982 Das Mädchen Auf Der Treppe
1981 Thief
1977 Sorcerer
Živé nahrávky
2021 The Sessions VI
2020 8.17pm Session "Triangle"
2020 The Sessions VI
2020 Live At Reims Cathedral 1974
2019 The Sessions V
2019 The Official Bootleg Series Volume Three
2019 Live at Augusta Raurica - Switzerland 2016
2018 The Sessions IV
2018 The Sessions III
2018 The Sessions II
2017 The Sessions I
2016 Live At The Philharmony Szczecin
2016 The Official Bootleg Series Volume Two
2015 The Official Bootleg Series Volume One
2015 Phaedra Farewell Tour 2014 London
2015 Supernormal - The Australian Concerts 2014
2014 Phaedra Farewell Tour 2014
2013 Starmus - Sonic Universe
2012 Live at Admiralspalast Berlin
2012 Live In Budapest At Béla Bartók National Concert Hall DVD
2011 Knights of Asheville
2011 The Gate Of Saturn - Tangerine Dream Live At The Lowry Manchester 2011
2010 Live In Lisbon DVD
2010 Zeitgeist Concert
2010 Izu DVD
2009 Rocking Out The Bats DVD
2009 Live @ Dussmann Berlin
2008 The London Eye Concert DVD
2008 Loreley DVD
2008 The Epsilon Journey DVD
2007 One Night In Space DVD
2007 Orange Odyssey DVD
2007 London Astoria Club Concert 2007 DVD
2007 35th Phaedra Anniversary Concert DVD
2007 Live At Coventry Cathedral 1975 DVD
2006 Live At The Tempodrome Berlin DVD
2006 Dante's Inferno DVD
2006 Preston - November 5th 1980
2006 Detroit-March 31st 1977
2005 Rocking Mars
2005 Brighton - March 25th 1986
2005 Cleveland - June 24th 1986
2004 Arizona Live
2004 East
2004 Ottawa - June 20th 1986
2004 Sydney - February 22nd 1982
2004 Paris - February 2nd 1981
2004 Montreal - April 9th 1977
2004 Aachen - January 21st 1981
2003 Rockface
2000 Soundmill Navigator
1999 Sohoman
1998 Valentine Wheels
1997 Tournado
1993 220 Volt "Live"
1988 Live Miles
1984 Poland Live
1982 Logos Live
1980 Quichote
1977 Encore
1975 Ricochet


Skupina:
Thorsten Quaeschning - Synthesizer, Musical Director
Paul Frick - Synthesizer
Hoshiko Yamane - Violin
Hosté:
Diskografie Raum
Vyšlo 25. února 2022, Kscope Import

Seznam skladeb:
01. Continuum (7:09)
02. Portico (6:42)
03. In 256 Zeichen (19:07)
04. You're Always on Time (8:07)
05. Along the Canal (5:29)
06. What You Should Know About Endings (6:55)
07. Raum (14:54)
Total Time: (68:23)


Skupina:
Thorsten Quaeschning - Synthesizer
Paul Frick - Synthesizer
Hoshiko Yamane - Violin
Hosté:
Diskografie Probe 6-8
EP, vyšlo 26. listopadu 2021,

Seznam skladeb:
01. Raum (14:56)
02. Para Guy (5:50)
03. Continuum (7:11)
04. Raum - Grand River Remix (6:18)
05. Continuum - Barker Remix (5:50)
Total Time: (40:05)

Remixes: Grand River (04) & Sam Barker (05)
"Probe 6-8“ je ukázka kapely na jejich připravované album v březnu 2022, už druhé studiové album po smrti zakladatele Edgara Froese.

The Quantum Years

Skupina:
Thorsten Quaeschning - Synthesizer, Piano, Mellotron [Memotron]
Ulrich Schnauss - Synthesizer, Sampler [E-Mu E4], Electric Piano [Yamaha CP80]
Hoshiko Yamane - Violin
Hosté:
Diskografie Recurring Dreams
EP, vyšlo 14. února 2020, Kscope, KSCOPE665 / Eastgate, KSCOPE665

Seznam skladeb:
01. Sequent C' 2019 (2:26)
02. Monolight (Yellow Part) 2019 (7:41)
03. Tangram 2019 (Excerpt) (5:45)
04. Horizon 2019 Part 1 (6:36)
05. Horizon 2019 Part 2 (7:09)
06. Phaedra 2014 (8:16)
07. Los Santos City Map (7:26)
08. The Claymore Mine / Stalking 2019 (5:40)
09. Yellowstone Park 2019 (6:36)
10. Stratosfear 2019 (11:34)
11. Der Mond Ist Aufgegangen Part 1 & 2 (9:07)
Total Time: (78:26)

"Dedicated to the founder of Tangerine Dream: Edgar Froese."
Mastered [Mastering]: Dan Gresham
Booking, Management: eastgate@gmx.com
Artwork [CD], Supervised [Printing Supervisor]: Melanie Reinisch
Artwork [Cover Artwork], Management [Tangerine Dream Management]: Bianca Froese-Acquaye
Artwork [Original Zoom-O-Graphic]: Edgar Froese
Photography [Photo]: Andreas Müller

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars (06)
Ulrich Schnauss - Synthesizer
Thorsten Quaeschning - Synthesizer, Guitars (01-03,05,07,08), Bass (03)
Hoshiko Yamane - Violin (03,06-09)
Hosté:
Diskografie Quantum Gate
Vyšlo 29. září 2017, CD KSCOPE, 499 (UK)
2LP 2017, Kscope, KSCOPE967 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Sensing Elements (13:33)
02. Roll The Seven Twice (6:25)
03. Granular Blankets (5:03)
04. It Is Time To Leave When Everyone Is Dancing (6:36)
05. Identity Proven Matrix (5:18)
06. Non-Locality Destination (10:00)
07. Proton Bonfire (8:25)
08. Tear Down The Grey Skies (6:17)
09. Genesis Of Precious Thoughts (9:10)
Total Time: (70:47)

Recorded August 2014 - June 2017
Posthumous album finished after Froese's death in 2015
Artwork: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars (04)
Ulrich Schnauss - Synthesizer (06)
Thorsten Quaeschning - Synthesizer, Drums (03), Piano (04)
Hoshiko Yamane - Violin (03)
Hosté:
Diskografie Light Flux
Vyšlo 2017, Eastgate, eastgate 079 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Green Summer Clouds (17:53)
02. Meteor (6:59)
03. Tyger 2013 (6:12)
04. Reaching Ravenna (15:12)
05. Nemesis (9:02)
06. Logos 2014 (6:19)
Total Time: (61:09)

Artwork: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Ulrich Schnauss - Keyboards
Hoshiko Yamane - Violin, Cello, Electronics
Hosté:
Diskografie Particles
EP, vyšlo 15. prosince 2016, Invisible Hands Music, IHCD72 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
CD 1:
01. 4.00pm Session (29:14)
02. Stranger Things - Main Theme (5:47)
03. Rubycon (17:25)
CD 2:
01. Mothers Of Rain (6:47)
02. Power Of The Rainbow Serpent (8:15)
03. White Eagle (5:42)
04. Dolphin Dance (5:16)
05. Shadow And Sun (10:23)
Total Time: (88:49)

"4.00pm Session" recorded live a Dierks-Studios Pulheim, Germany
"Stranger Things - Main Theme" and "Rubycon" recorded at Townend-Studio Berlin
CD2 tracks recorded live at "Schwingungen Festival am Wasserfall", Windeck, Germany, 3 Sep 2016

Skupina:
Edgar Froese (R.I.P.) - Keyboards, Guitars
Ulrich Schnauss - Keyboards
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Hoshiko Yamane - Violin, Cello
Hosté:
Diskografie Quantum Key
EP, vyšlo 20. listopadu 2015, Eastgate, 075 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Genesis Of Precious Thoughts (9:13)
02. Electron Bonfire (5:04)
03. Drowning In Universes (11:06)
04. Mirage Of Reality (7:24)
Total Time: (32:49)

Composed: Edgar Froese / Thorsten Quaeschning / Ulrich Schnauss
Supervised [Printing Supervisor]: Katja Zerull
Directed [Musical Director]: Thorsten Quaeschning
Producer [Produced]: Bianca Froese-Acquaye, Eastgate Music & Arts
Mastered By [Mastering]: Birgir Jón Birgisson
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
Photography By [Band Photo]: Ian Laidlaw

Skupina:
Hosté:
Diskografie Zero Gravity
EP, vyšlo 2015, Anjunabeats, ANJ344D (UK)

Seznam skladeb:
01. Zero Gravity (Original Album Version) (6:51)
02. Zero Gravity (Above & Beyond Remix) (7:23)
Total Time: (14:14)

Music: Tangerine Dream
Music, Producer: Jean-Michel Jarre
Co-producer [Additional Production]: Joachim Garraud, Marco Grenier, Stephane Gervais
Management: Fiona Commins, Louis Hallonet
Recorded, Mixed: Jean-Michel Jarre, Tangerine Dream
Mastered: David Dadwater
Design: Eric BDFCK Cornic

Skupina:
Edgar Froese
Thorsten Quaeschning
Ulrich Schnauss
Hosté:
Diskografie Mala Kunia
Vyšlo 17. listopadu 2014,

Seznam skladeb:
01. Shadow And Sun (7:54)
02. Madagaskunia (6:51)
03. Madagasmala (7:04)
04. Beyond Uluru (7:49)
05. Vision Of The Blue Birds (8:39)
06. Snake Men's Dance At Dawn (5:51)
07. Power Of The Rainbow Serpent (8:03)
Total Time: (53:34)

Music: Edgar Froese, Thorsten Quaeschning, Ulrich Schnauss
Artwork by Bianca Froese-Acquaye
"Mala Kunia" je prvním kompozičním dílem sestavy zahrnující Edgara Froese, Ulricha Schnausse, Thorstena Quaeschninga a Hoshiko Yamane.

The Eastgate Years

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Hoshiko Yamane - Violin
Thorsten Quaeschning - Synthesizer
Hosté:
Diskografie Sorcerer 2014
2CD, vyšlo 15. dubna 2014, Eastgate 068 CD

Seznam skladeb:
CD 1
01. Search (4:16)
02. The Call (4:51)
03. Creation (8:02)
04. Vengeance (6:05)
05. The Journey (4:45)
06. Grind (6:37)
07. Abyss (7:49)
08. Mountain Road (5:43)
09. Impression Of Sorcerer (6:54)
10. Sorcerer Theme (3:49)
CD 2
01. Approaching The Danger (5:44)
02. Servant Of Misery (4:48)
03. Rain And Thunder (7:43)
04. In The Mist Of The Night (5:50)
05. Nebulous Jungle Path (7:20)
06. Distance And Hope (7:03)
07. Jungle On Fire (8:32)
08. Crash At Dawn (6:07)
09. Fast Ride To Disaster (6:47)
Total Time: (53:34)

"Sorcerer 2014" je první živá 2CD nahrávka z nového virtuálního eastgate music & arts music divadla ve Vídni. S kvalitou studiového zvuku uslyšíte remake původní analogové verze filmu Williama Friedkina z roku 1977 "SORCERER". Na druhém CD uslyšíte materiál, který nebyl pro film použit, ale má silný kontext k analogovému duchu doby. Pokud jste nemohli dorazit do Kodaně na veřejnou světovou premiéru, budete zde mít virtuální divadelní verzi stejné hudby.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Thorsten Quaeschning - Synthesizer
Hosté:
Diskografie Josephine The Mouse Singer
EP, vyšlo 12. června 2014, Eastgate Article, 069 CD (Limited Edition)

Seznam skladeb:
01. The Four White Wooden Horses (6:08)
02. The Bleeding Angel (4:00)
03. Center Of Now (6:32)
04. Josephine The Mouse Singer (8:28)
05. Arcangelo Corelli's La Folia (7:39)
Total Time: (32:47)

Recorded at Eastgate Studios
Composed: Edgar Froese
Producer: Edgar Froese
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
Na přebalu vepředu: Josephine The Mouse Singer a The Mouse Academy Quire
Jedná se o limitovanou edice u příležitosti Tangerine Dream's Phaedra Farewell World Tour 2014/2015
Na přebalu vzadu: Podle Kafkovy povídky 'Josephine The Mouse Singer'
EP "Josephine The Mouse Singer" vyšlo jako limitovaná edice u příležitosti rozloučení s Phaedra Tour 2014 a byla k dostání ve stáncích s merchandise před a po koncertech.

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie Chandra - The Phantom Ferry - Part II
Vyšlo duben 2014, Eastgate, eastgate 067 (Germany)
2LP, Kscope, KSCOPE1097

Seznam skladeb:
01. 3 Rotcaf Neila (8:24)
02. Aldebaran (6:56)
03. Dnummoc Su (5:53)
04. Capricornus (9:30)
05. Apus (5:57)
06. Auriga (8:03)
07. Columba (8:54)
08. Cygnus (5:24)
09. Centaurus (8:04)
10. Monocerus (8:36)
Total Time: (75:41)

Recorded at Eastgate Studios
Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Performer
Thorsten Quaeschning - Performer
Hosté:
Diskografie Franz Kafka - The Castle
Vyšlo prosinec 2013, Eastgate, eastgate 065 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Approaching Snowy Village (8:15)
02. Odd Welcome (6:29)
03. The Untouchable Castle (5:51)
04. The Apparently Lunatic Hierarchy (4:35)
05. Barnabas The Messenger (7:42)
06. Irredeemable Entity (7:51)
07. The Implicit Will To Meet Klamm (7:08)
08. Desperate Neverending Longing (7:32)
09. Surrender And Adaption (7:12)
10. A Place Of Mercy (6:10)
Total Time: (68:45)

Recorded on Summer 2013 at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Executive-Producer: Bianca F. Acquaye
Mastered: Harald Pairits
Engineering: Isaac Fisher
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
Photography: Ralf Strathmann

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Bernhard Beibl - Electric Guitar
Hoshiko Yamane - Electric & Acoustic Violin
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Iris Camaa - Electronic Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Cruise To Destiny
Vyšlo leden/25. dubna 2013,

Seznam skladeb:
01. Devotion [2013 rehearsal version] (7:26)
02. Betrayal (Sorcerer Theme) [2013 rehearsal version] (3:50)
03. Three Bikes In The Sky [2013 rehearsal version] (6:01)
04. A Wise Fisherman's Nocturnal Song [2013 rehearsal version] (4:07)
05. The End Of Bondage [2013 rehearsal version] (5:31)
06. Too Hot For My Chinchilla [2013 rehearsal version] (3:51)
07. Dream Phantom Of The Common Man [2013 rehearsal version] (8:31)
08. Sungate [2013 rehearsal version] (4:52)
09. Hoël Dhat The Alchemist [2013 rehearsal version] (7:10)
10. Cat Scan [2013 rehearsal version] (5:47)
11. Paradise Cove [2013 rehearsal version] (3:51)
12. Dreaming In A Kyoto Train [2013 rehearsal version] (7:30)
13. Moon River [2013 rehearsal version] (4:54)
Total Time: (73:21)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria, and Berlin, Germany
Music composed: Edgar Froese (01,04,07,09,12), Froese & Franke Baumann (02), Froese & Haslinger (03,06,10,11), Thorsten Quaeschning (05), Froese & Wadephul & Haslinger (08), H. Mancini & J. Mercer (13)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Christian Gstettner
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye
Dne 26. března 2013 měli Tangerine Dream začít prvním setem koncertu "Cruise To The Edge" společně s Yes, Saga, Carlem Palmerem, Steve Hackettem a mnoha dalšími. Ale osud evidentně měl jiné plány, které nakonec vedly ke zrušení dvou plánovaných koncertů. Naštěstí v polovině ledna kapela natočila zkušební záznam koncertu, kde všichni členové hráli své původní party. Jako zvukový strašidelný koncert na lodi, který se stane, i když nikdo z kapely nebyl přítomen.

Skupina:
Edgar Froese - performer, producer
Hosté:
Diskografie Machu Picchu
EP, vyšlo 2012, Eastgate, 056 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Caminos Del Inca (10:00)
02. Machu Picchu (5:32)
03. Adios A Cusco (8:09)
04. Tayta Inti (7:26)
05. Rio Urubamba (5:57)
06. La Piedra Intihuatana (8:14)
Total Time: (45:18)

Artwork: Edgar Froese's "Broken Worlds"

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Bernhard Beibl - Guitars, Electric Violin
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Hoshiko Yamane - Violin
Linda Spa - Sax, Flute, Keyboards
Iris Camaa - Percussions, Keyboards
Hosté:
Diskografie Finnegans Wake
Vyšlo 6. prosince 2011, Eastgate, 054 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Sensational Fall Of The Master Builder (9:03)
02. Finnegans Excessive Wake (8:13)
03. Resurrection By The Spirit [2011 remix] (5:39)
04. Mother Of All Sources (8:53)
05. The Warring Forces Of The Twins (4:34)
06. Three Quarks For Muster Mark (6:17)
07. Everling's Mythical Letter (8:01)
08. Hermaphrodite (8:23)
Total Time: (59:03)

Finnegans Wake is based on the book by James Joyce
Recorded on Summer 2011 at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Engineering: Brian Malchow
Artwork: Edgar Froese's "The Buddha And The Snowman"
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Performer
Hosté:
Diskografie Mona Da Vinci
EP, vyšlo srpen 2011, Eastgate, eastgate 052 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01.Calumet (5:30)
02.Morpheus' Light (10:44)
03.Phantoms And Oracles [Guitar version] (6:28)
04.Mona da Vinci (7:08)
05.In The Storm Of Serenity (7:39)
06.Hunting For Illusions (4:43)
Total Time: (42:12)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Performer (01-03,05,06,08)
Thorsten Quaeschning - Performer (04,07,09)
Hoshiko Yamane - Electric Violin (01,03,09)
Hosté:
Diskografie The Angel Of The West Window
Vyšlo květen 2011, Eastgate, eastgate 051 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Mysterious Gift To Mankind (10:29)
02. The Evening Before Easter (5:50)
03. Living In Eternity (3:58)
04. The Silver Boots Of Bartlett Green (7:22)
05. Hosanna Of The Damned (7:50)
06. Dream Phantom Of The Common Man (6:37)
07. The Idol Of Baphomet (6:31)
08. Hoël Dhat The Alchemist (7:10)
09. The Invisible Seal Of The Holy Tribe (9:36)
Total Time: (65:23)

Artwork: Bianca Froese-Acquaye
Druhé vydání Eastgate's Sonic Poems Series, založené na románu Gustava Meyrinka. "The Angel Of The West Window" byla inspirována románem Gustava Meyrinka.

Skupina:
Edgar Froese - Performer
Thorsten Quaeschning - Performer
Hosté:
Diskografie The Gate Of Saturn
Vyšlo květen 2011, Eastgate, eastgate 050 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Gate Of Saturn (8:32)
02. Logos 2011 [2011 re-recording] (6:36)
03. Cool At Heart 2011 [2011 re-recording] (6:23)
04. The End Of Bondage (5:31)
05.V ernal Rapture (7:22)
Total Time: (34:24)

At The Lowry Manchester May 28th 2011
Deska obsahuje pět skladeb, z nichž dvě jsou předělávky známých skladeb vydaných u příležitosti manchesterského koncertu Tangerine Dream v The Lowry 28. května 2011.

Skupina:
Edgar Froese - Electric Guitar, Keyboards, Lap Steel Guitar, Piano
Bernhard Beibl - Acoustic Guitar
Thorsten Quaeschning - E-Bow, Drums, Keyboards, Mellotron
Hoshiko Yamane - Electric Violin
Linda Spa - Flute
Iris Camaa - Percussion
Hosté:
Diskografie The Island Of The Fay
Vyšlo 2011, Eastgate, eastgate 049 CD (Germany)
LP 2015, Purple Pyramid/Cleopatra, CLP 2280-1 (USA)

Seznam skladeb:
01. Marmontel Riding On A Clef (7:46)
02. Breath Kissing Matter's Mouth (8:59)
03. Beauty Of Magic Antagonism (5:58)
04. Fay Bewitching The Moon (11:01)
05. Cycle Of Eternity (6:46)
06. Death In The Shadow (9:08)
07. Moment Of Floating Into The Light (9:27)
08. Darkness Veiling The Night (8:44)
Total Time: (67:49)
LP Released on 2015:
01. Marmontel Riding On A Clef (7:46)
02. Breath Kissing Matter's Mouth (8:59)
03. Beauty Of Magic Antagonism (5:58)
04. Cycle Of Eternity (6:46)
05. Death In The Shadow (9:08)
06. Darkness Veiling The Night (8:44)
Total Time: (47:21)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Executive Producer: Bianca F.-Acquaye
Mixed: Edgar Froese, Thorsten Quaeschning
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
"The Island Of The Fay", založená na povídce Edgara Allana Poea, je prvním vydáním nové Eastgate's Sonic Poems Series. Album má na zadní vložce podtitul "A Nonverbal Musical Translation", takže album obsahuje zcela instrumentální hudbu bez jakýchkoliv vokálů, jak někteří fanoušci očekávali (nebo se obávali?), když se objevily první informace o tomto projektu.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Sequenced, Programmed [Drums], Guitars
Hosté:
Bernhard Beibl - Guitars (05)
Diskografie The Endless Season
Vyšlo prosinec 2010, Eastgate, eastgate 047 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Flashback (1:15)
02. Devotion (9:17)
03. Virtue Of Hope (4:37)
04. Escape (6:35)
05. The Seven Barriers (8:28)
06. Logic Of Intuition (6:39)
07. Shunyata (6:30)
08. Restless Mind (5:23)
09. Wild Ocean Of Blue Fate (7:43)
10. Breaching Sky (4:07)
11. Morphing (4:03)
Total Time: (64:37)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Executive-Producer: Bianca F. Acquaye
Engineering: Christian Gstettner
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Backing Vocals
Bernhard Beibl - Guitars
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Lead (08,12-14) & Backing Vocals
Linda Spa - Flute, Keyboards, Backing Vocals
Iris Camaa - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Chris Hausl - Lead Vocals (01-07,09-11)
Diskografie Under Cover - Chapter One
Vyšlo prosinec 2010, Eastgate, eastgate 046 CD (Germany)
CD 2012, Purple Pyramid/Cleopatra, CLP 9334-2
Seznam skladeb:
01. Cry Little Sister (5:40)
02. Everybody Hurts (5:06)
03. Precious (4:20)
04. Space Oddity (5:34)
05. The Model (5:30)
06. Wicked Game (4:28)
07. Hotel California (7:39)
08. Suzanne (5:23)
09. Heroes (4:35)
10. Forever Young (5:40)
11. Iris (4:08)
12. Norwegian Wood [2010 live version] (5:33)
13. Hallelujah (6:19)
14. Wish You Were Here (6:53)
Total Time: (76:48)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Executive-Producer: Bianca F. Acquaye
Engineering: Thorsten Quaeschning
Technician [Studio Assistance]: Henrit-Paul Miller
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye
Photo: Ralf Strathmann
Cover verze dobře známých rockových a popových písní.

Skupina:
Edgar Froese
Thorsten Quaeschning
Hosté:
Diskografie Zeitgeist
EP, vyšlo 25. března 2010, Eastgate, eastgate 044 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Rubycon 2010 [2010 remix] (6:32)
02. Zulu (8:29)
03. Order Of The Ginger Guild 2010 [2010 remix] (4:00)
04. Norwegian Wood (5:32)
Total Time: (24:33)

Released on occasion of the small European Tour in March/April 2010
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Jerome Froese - Arranger & Producer
Edgar Froese - Arranger & Producer (09)
Hosté:
Diskografie DM V
Vyšlo březen 2010, Eastgate, 043 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Return Of The Time (7:47)
02. Flow Paths (7:10)
03. Scope Of Mind (6:59)
04. Meshwork (6:22)
05. Code To Zero (5:59)
06. Polar Circles (6:05)
07. Alien Sitcom (7:32)
08. Hinterland (6:32)
09. Mombasa [Touareg Remix] (9:38)
Total Time: (64:04)

Mastered: Harald Pairits
Artwork: Moonpop Music Design
Photography [Mr. E. & J. Froese]: Bianca Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Composed, Produced and Performed
Hosté:
Diskografie Winter In Hiroshima
Vyšlo srpen 2009, Eastgate, eastgate 039 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Transition (7:37)
02. Ayumi's Loom (9:38)
03. Outlook (3:15)
04. Togetherness (7:22)
05. Echo Of Light (4:32)
06. Key Moment (4:54)
07. Insiders (7:41)
08. Nexuses (8:26)
09. Glowing Vision (8:08)
Total Time: (61:33)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Executive-Producer: Bianca Acquaye
Engineer: Christian Gstettner
Engineer [Assitant]: Wolf Teleman
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie Chandra - The Phantom Ferry Part I
Vyšlo červen 2009, Eastgate, eastgate 037 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Approaching Greenland At 7 PM (7:48)
02. The Moondog Connection (3:58)
03. Screaming Of The Dreamless Sleeper (6:56)
04. The Unknown Is The Truth (7:31)
05. The Dance Without Dancers (5:40)
06. Child Lost In Wilderness (7:06)
07. Sailor Of The Lost Arch (7:53)
08. Verses Of A Sisong (7:37)
09. Silence On A Crawler Lane [2009 remix] (4:05)
Total Time: (58:34)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie Flame
Vyšlo březen 2009, Eastgate, 035 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Synth Affection (4:28)
02. Pier 54 (5:41)
03. Lord Nelson (5:07)
04. Ça Va - Ça Marche - Ça Ira Encore (Orchestral) [2009 remix] (5:01)
05. Timeless (4:05)
06. Ride On The Ray (Atlantic Ocean Version) [2009 remix] (6:18)
07. Peddington At Five (7:14)
08. Morning Star (5:01)
Total Time: (42:55)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese
Thorsten Quaeschning
Linda Spa
Iris Camaa
Bernhard Beibl
Hosté:
Diskografie Choice
EP, vyšlo listopad 2008, Eastgate, eastgate 034 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Love On A Real Train 2008 [2008 re-recording] (8:58)
02. Scrapyard 2008 [2008 re-recording] (4:11)
03. Sally's Garden (4:33)
Total Time: (17:42)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
Album bylo vydáno u příležitosti anglo-amerických koncertů v listopadu 2008, kde TD vystupovali v Londýně, Edinburghu a Los Angeles.

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Barbara Kindermann - Vocals (03)
Iris Kulterer (Camaa) - Vocals (08)
Linda Spa - Flute (09)
Bernhard Beibl - Guitar (12)
Thorston Quaeschning - Drums (13)
Diskografie Autumn In Hiroshima
Vyšlo 2008, Eastgate, eastgate 032 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Trauma (9:25)
02. Reset (3:59)
03. Awareness (1st Teaching) (4:59)
04. Novice (2nd Teaching) (4:46)
05. Strange Voices (1:08)
06. Fathom (3rd Teaching) (4:09)
07. Oracular World (4th Teaching) (2:48)
08. Remembering Ayumi (2:42)
09. Mellow Submersion (5th Teaching) (2:37)
10. Answers (6th Teaching)( 5:38)
11. Touching Truth (1:21)
12. Insight (7th Teaching) (5:32)
13. Omniscience (8th Teaching) (5:57)
14. Nothing And All (2:11)
Total Time: (57:12)

Recorded on June 2008 at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Engineering: Christian Gstettner
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese and Bianca Froese-Acquaye
Toto je třetí album z cyklu 'Five Atomic Seasons", který obsahuje také "Springtime In Nagasaki" (2007), "Summer In Nagasaki" (2007), "Winter In Hiroshima" (2009) a "The Endless Season" (2010).

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer
Thorsten Quaeschning - Synthesizer, Drums
Hosté:
Diskografie Fallen Angels
EP, vyšlo říjen 2008, Eastgate, eastgate 031 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Angel In Barbed Wire Robe (4:34)
02. Two Drunken Angels At Trafalgar Square (6:17)
03. Angels On Transit (6:15)
Total Time: (17:06)


Produced: Edgar Froese, Thorsten Quaeschning
Mastering: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Guitars, Piano, Keyboards, Programming, Field Recordings, Voice
Hosté:
Bernhard Beibl - Guitars (01,03,05,06,10)
Iris Camaa - Electronic Percussion (04,05,09)
Linda Spa - Horns & Soprano Saxophone (07,08)
Thorsten Quaeschning - Drums (03,06)
Diskografie Views From A Red Train
Vyšlo duben 2008, Eastgate, eastgate 027 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Carmel Calif (7:32)
02. Passing All Signs (6:14)
03. Leviathan (7:01)
04. Hunter Shot By A Yellow Rabbit (9:33)
05. Nutshell Awakening (6:37)
06. One Night In Space [2008 remix] (6:55)
07. Serpent Magique (9:20)
08. Lord Of The Ants (9:40)
09. Fire On The Mountain (7:41)
10. Sound Of A Shell (6:41)
Total Time: (77:14)

Produced: Edgar Froese, Thorsten Quaeschning
Technician [Studio Assistant]: Christian Gstettner, Wolf Telemann, Sarah Nubis
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Anthology Decades
Vyšlo 13. dubna 2008, Eastgate, eastgate 026 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Boat To China (7:29)
02. Landing On 51 [2008 remix] (7:57)
03. Exit To Heaven [2008 remix] (4:46)
04. Silver Pendulum (4:58)
05. Shy Shila [2008 remix] (5:23)
06. Sunset In The Fifth System [2008 remix] (6:41)
07. Borealis (4:48)
08. Run To Vegas (10:12)
09. The Seventh Folder (7:40)
10. Pink Ashes (4:11)
11. The Burning Hole (3:39)
12. Huckebee's Dream (10:45)
Total Time: (78:29)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese
"The Anthology Decades" je kompilace staršího studiového materiálu, který dříve nebyl vydán, i když se zdá, že některé skladby byly remixovány ("tangentizované") nebo se jedná o alternativní verze nějakého známého materiálu.

Skupina:
- Edgar Froese - Performer (01), Producer
Thorsten Quaeschning - Performer (02,03)
Hosté:
Diskografie Purple Diluvial
Vyšlo duben 2008, Eastgate, eastgate 025 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Armageddon In The Rose Garden, Part Two (7:13)
02. Purple Diluvial (19:21)
03. Babylon The Great Has Fallen (13:24)
Total Time: (39:58)

¨ Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie One Times One
Vyšlo 12. prosince 2007, Eastgate, eastgate 023 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Sadness Of Echnaton Losing The World Child (6:25)
02. Man (Instrumental) [Instrumental version] (4:53)
03. Modesty And Greed (7:04)
04. Loved By The Sun [2007 re-recording of Section 1] (3:38)
05. Gleeful Poets Crying Softly (8:22)
06. Daughters Of Time (9:01)
Total Time: (39:23)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie Summer In Nagasaki
Vyšlo červen 2007, Eastgate, eastgate 019 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Climbing Mount Inasa (10:56)
02. In The Cherry Blossom Hills (5:15)
03. Mystery Of Life And Death (13:32)
04. Dreaming In A Kyoto Train (7:00)
05. Ayumi's Butterflies (4:59)
06. Presentiment (4:05)
07. 11:02 AM (10:51)
Total Time: (56:38)

Recorded on May 2007 at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Engineering: Christian Gstettner & Gerd Palkovits
Mastered: Harald Pairits
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, E-Guitar, Bass
Iris Camaa - Percussion, Drums
Thorsten Quaeschning / Keyboards, V-Drums, Steel Drums,E-bow Guitar
Chris Hausl - Vocals
Bernhard Beibl - Electric & Accoustic Guitars
Linda Spa - Flute
Hosté:
Diskografie Sleeping Watches Snoring In Silence
EP, vyšlo duben 2007, Eastgate, eastgate 015 CD (Germany)
Limited studio album edition

Seznam skladeb:
01. Hyper Sphinx [2007 remix of Section 1 to 4] (14:21)
02. Lady Monk (4:50)
03. Sleeping Watches Snoring In Silence (5:58)
Total Time: (25:09)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese
Nabízeno k prodeji na koncertě v The Astoria London 20. dubna 2007.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitar, Blues Harp, Bass
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums, Steel Drums, Guitars
Hosté:
Linda Spa - Flute, Didgeridoo, Bagpipes
Bernhard Beibl - Guitar, Violin, Mandolin
Iris Camaa - Percussion, Drums
Chris Hausl - Vocals
Diskografie Madcap's Flaming Duty
CD/DVD, vyšlo říjen 2007, Eastgate, eastgate 003 DVD (Germany)

Seznam skladeb:
CD:
02. Astrophel And Stella (7:42)
03. Shape My Sin (4:49)
04. The Blessed Damozel (5:15)
05. The Divorce (4:46)
06. A Dream Of Death (7:44)
07. Hear The Voice (5:07)
08. Lake Of Pontchartrain(7:20)
09. Mad Song (5:06)
10. One Hour Of Madness (8:27)
11. Man (4:46)
12. Hymn To The Intellectual Beauty(6:20)
13. Solution To All Problems (6:10)
14. Burning Babe's Reality Song [Excerpt] (5:32)
Total Time: (79:04)

DVD:
01. Intro [Excerpt] (5:35)
02. Astrophel And Stella (7:25)
03. Shape My Sin (4:52)
04. The Blessed Damozel (5:21)
05. The Divorce (4:54)
06. A Dream Of Death (7:43)
07. Hear The Voice (5:11)
08. Lake Of Pontchartrain (7:15)
09. Mad Song (5:07)
10. One Hour Of Madness (8:27)
11. Man (4:51)
12. Hymn To The Intellectual Beauty (6:27)
13. Solution To All Problems (6:26)
14. Burning Babe's Reality Song [Excerpt] (5:50)
Bonus Tracks:
15. Behind The Scenes [via menu] (5:04)
16. Credits [via menu] (1:53)
Total Time: (92:21)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, and TownEnd Studios, Berlin
Engineer: Phil Norris, Simon Carr
Technician [Studio Assistant]: Christian Gstettner, Gerd Palkovits
Mixed: Edgar Froese, Thorsten Quaeschning
Mastered: Thorsten Quaeschning
The front cover artwork: Edgar Froese
Based on a Zoom-O-Graphic titled Gertrude Stein Reading Sophokles

Skupina:
Edgar Froese - Performer
Thorsten Quaschning - Performer
Hosté:
Diskografie Springtime In Nagasaki
Vyšlo duben 2007, Eastgate, eastgate 014 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Navel Of Light, Part One (8:02)
02. Navel Of Light, Part Two (14:44)
03. Navel Of Light, Part Three (7:42)
04. Persistence Of Memory, Part One (6:32)
05. Persistence Of Memory, Part Two (13:11)
06. Persistence Of Memory, Part Three (3:50)
Total Time: (54:01)

Recorded on February 2007 at Eastgate Studios, Vienna
Producer: Edgar Froese
Engineering: Christian Gstettner & Gerd Palkovits
Artwork: Edgar Froese & Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Electronics
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Electronics
Hosté:
Diskografie Metaphor
EP, vyšlo prosinec 2006, Eastgate, eastgate 013 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Metaphor First Reality (5:02)
02. Metaphor Second Reality (5:00)
03. Metaphor Third Reality (5:17)
04. Metaphor Earthling's Reality (7:42)
Total Time: (23:01)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese
Limitovaná edice 1000 výtisků u příležitosti oslav pozemské sezóny 2006.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Keyboards ArrangerHosté:
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Linda Spa - Keyboards, Flute, Soprano Saxophone
Iris Kulterer (Camaa) - Soprano Vocals, Congas
Barbara Kindermann - Soprano Vocals
Jayney Klimek - Alto Vocals
Tatjana Kouchev - Alto Vocals
Saskia Klumpp - Alto Vocals
Bianca Acquaye - Theatrical Voice (Narrator)
Fridolin Johann Harms - Children Voice
Neuer Kammerchor Potsdam - Chorus
Ude Joffe - Choir Conductor
Michael Helmrath - Conductor
The Brandenburg Symphonic Orchestra - Orchestra
Lars J. Lang - Orchestral Arrangements
Diskografie Paradiso (live) Part III.

2CD, vyšlo září 2006, Eastgate, eastgate 011 CD (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1 (68:26)
01. La Grande Spirale (10:08)
02. Beyond Sodom And Gomorrha (10:14)
03. La Ley De La Montana (7:38)
04. A Cielo Della Luna (12:50)
05. Mercury Sphere (6:15)
06. L'Era Della Venere (11:51)
07. Invisible Sun (9:25)
CD 2 (75:08)
08. Jupiter Lightning (8:12)
09. La Forza Del Saturno (18:18)
10. Stars In Distance Glow (7:43)
11. No More Birth, No More Death (8:37)
12. Transformazione (10:46)
13. Truth Beyond Thoughts (6:08)
14. L'ultima Tromba d'Oro (8:20)
15. Leaving (7:01)
Total Time: (143:26)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese's "The Very Last Second of John the Baptist"
Třetí část trilogie "La Divina Commedia" od Danteho Alighieriho, která se skládá z následujících alb: "Inferno" (2002), "Purgatorio" (2004) a "Paradiso" (2006).

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Hosté:
Diskografie 40 Years Roadmap To Music
EP, vyšlo 21. září 2006, Eastgate (Germany)
Limited Release

Seznam skladeb:
01. Tangines On And Running [Instrumental version] (4:43)
02. Quartermaster's Nightmare (6:18)
03. Day Shift [Instrumental version] (7:41)
Total Time: (18:42)

Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Guitars, Synthesizer, Electronics
Ralf Wadephul - Guitars, Synthesizer
Hosté:
Diskografie Blue Dawn
Vyšlo květen 2006, Eastgate, eastgate 010 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Where Dreams Are Large And Airy (6:21)
02. Riding The Wind (4:37)
03. Thunderheads (7:27)
04. Eagle's Crest (5:37)
05. Food For The Gods (8:24)
06. Without A Bad Conscience (6:02)
07. Cardamom Route (5:02)
08. A World Away From Gagaland (7:06)
09. Native Companions (4:14)
10. Blue Dawn (7:01)
Total Time: (61:51)

Recorded on 1988/2006 at Copeland Villa, Los Angeles, Sunset Marquee's Hotel & Eastgate Studios, Vienna
Sessions recorded during August/September 1988 North American tour
Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

The TDI (Millenium) Years

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards
Thorsten Quaeschning - Keyboards, Drums
Hosté:
Linda Spa - Flute, Soprano Saxophone
Iris Kulterer (Camaa) - Percussion
Diskografie Jeanne D'Arc
Vyšlo září 2005, TDI/Eastgate, TDI CD043 (Germany)

Seznam skladeb:
01. La Vision (12:19)
02. La Joie (5:16)
03. La Force Du Courage (8:37)
04. La Solitude Dans l'Espoir (7:32)
05. La Marche (8:36)
06. La Sagesse Du Destin (7:58)
07. Le Combat Du Sang (10:17)
08. Le Combat Des Épées (14:02)
09. La Libération (4:39)
Total Time: (79:16)
Recorded on June 2005 at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese's "The Mechanical Side Of Love"

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Chris Franke - Keyboards
Peter Baumann - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards
Hosté:
Diskografie Space Flight Orange
Vyšlo 11. řervna 2005, TDI, TDI 0505 (German)

Seznam skladeb:
01. The Greek Mirror (7:38)
02. Jupiter Space Doors [2005 re-recording] (10:09)
Total Time: (17:47)

Recording date 1974 and 2005
Artwork: Edgar Froese
Jedná se o limitovanou edici 2 skladeb, která byla prodávána na koncertě v Londýně v Shepherds Bush Empire dne 11. června 2005.

Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Johannes Schmölling - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie Kyoto
Vyšlo květen 2005, TDI Music/Eastgate, TDI CD042 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Streets Of Kyoto (7:26)
02. Industrial Life (5:54)
03. Chilly Moons (8:55)
04. Lizard Lounge (4:42)
05. Cherry Blossom Road (5:59)
06. Tamago Yaki (7:48)
07. Craving For Silence (6:13)
08. Mad Sumo Yamoto (3:19)
09. Kyoto Sunrise (4:00)
10. Last Train To Osaka (3:44)
11. Shogun's Prayer (7:25)
Total Time: (65:25)

Producer: Edgar Froese
Booking, Management: Westgate Performer
Producer, Composed: Johannes Schmoelling
Restoration [24 Track Tape Restauration]: Mr. Wende
Artwork: The Three Reasons, a photo collage: Edgar Froese with Monika Froese (photo)

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Vocal Arrangements
Jerome Froese - Keyboards
Hosté:
Jayney Klimek - Alto Vocals, Vocal Arrangements (02,08,13)
Barbara Kindermann - Soprano Vocals
Iris Camaa - Alto & Soprano Vocals
Tatjana Kouchev - Alto Vocals
Saskia Klumpp - Alto Vocals
Bianca Acquaye - Alto Vocals, Recitation
Diskografie Purgatorio
2CD, vyšlo březen 2004, TDI, TDI CD036 (Germany)

Seznam skladeb:
CD 1 (71:57)
01. Above The Great Dry Land (6:19)
02. Chasing The Bad Seed (8:48)
03. Slave To The Gods (6:31)
04. Hope And Glory (6:44)
05. Sun Son's Seal, Part One (8:21)
06. Beyond All Suns (6:34)
07. Sisyphus (4:37)
08. All The Steps To Heaven (13:12)
09. Mountain Of Destiny (10:51)
CD 2 (59:50)
10. The Glowing Zodiac Wheel (6:08)
11. Modern Cave Men (5:02)
12. Death Of Medusa (7:23)
13. Blinded By The World's Desire (6:22)
14. Sun Son's Seal, Part Two (8:27)
15. Soulgate (7:59)
16. Till The End Of Silence (5:17)
17. Prison And Paradise (5:39)
18. Spirit Spiral (7:33)
Total Time: (131:47)

Recorded on 2003 - 2004 at Eastgate Studios (Berlin & Vienna)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Thorsten Quaeschning
Artwork: Bianca Froese-Acquaye's painting "Still Life of Your Idea"
Druhá část trilogie "La Divina Commedia" od Danteho Alighieriho, která se skládá z následujících alb: "Inferno" (2002), "Purgatorio" (2004) a "Paradiso" (2006).

Skupina:
Edgar Froese - Performer
Jerome Froese - Performer (Guitar 02,10)
Hosté:
Diskografie DM 4
Vyšlo 2003, TDI Music, TDI CD034 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Losing the Perspective (1:12)
02. World of the Day (5:29)
03. Perplex Parts (8:06)
04. Cosmic Merriment (9:05)
05. Messenger (7:09)
06. Rebound 03 (8:56)
07. Floating Higher (5:48)
08. From Kiev With Love (6:51)
09. Meta Morph Magic (7:44)
10. The Metropolitan Sphere (9:12)
Total Time: (69:31)

Producer: Edgar Froese
Mixing & Producer: Jerome Froese
Artwork: Edgar Froese with Monika Froese (photo)
Artwork: Moonpop Music Design

Skupina:
performed by Edgar Froese & Jerome Froese
Hosté:
Diskografie Astoria Theatre London
EP, vyšlo 15. února 2003, TDP International, CD-5: Ltd001 (Germany)
Limited Edition Hand-Numbered release of 1000 for attendees of the London Astoria concert on 15th February 2003

Seznam skladeb:
01. From Kiev With Love [2003 remix] (5:52)
02. Gate Of Saturn (5:51)
03. Meta Morph Magic [2003 remix] (7:01)
Total Time: (18:44)

Producer: Edgar Froese
Painting: Bianca Froese-Acquaye
Layout: Patrick Schürfeld
U příležitosti koncertu ze dne 15. února 2003 Tangerine Dream vydali CD-5 singl se třemi skladbami, které se před koncertem prodávaly na jejich stánku s merchandise.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Sequencing
Jerome Froese - Keyboards, Sequencing
Hosté:
Jane Monet - Soprano Vocals
Barbara Kindermann - Soprano Vocals
Bry Gonzales - Soprano Vocals
Claire Foqet - Mezzo-soprano Vocals
Bianca Acquaye - Alto Vocals
Iris Kulterer (Camaa) - Alto Vocals, Kettle Drums, Percussion
Jayney Klimek - Alto Vocals
Diskografie Inferno
Vyšlo březen 2002, TDI, TDI CD032 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Before The Closing Of The Day [2001 live version] (4:50)
02. The Spirit Of Virgil [2001 live version] (2:39)
03. Minotaurae Hunt At Dawn [2001 live version] (3:24)
04. Those Once Broke The First Word [2001 live version] (3:38)
05. Dante In Despair [2001 live version] (3:25)
06. Io Non Mor [2001 live version] (5:49)
07. Vidi Tre Facce [2001 live version] (4:41)
08. At The Deepest Point In Space [2001 live version] (2:38)
09. L'omperador Del Doloroso Regno [2001 live version] (4:45)
10. Voices In The Starless Night [2001 live version] (4:14)
11. Fear And Longing [2001 live version] (3:06)
12. Fallen For Death [2001 live version] (4:38)
13. Where All Light Went Silent [2001 live version] (3:39)
14. Charon, Il Barchere [2001 live version] (3:59)
15. La Grey De Los Almas Perdidas [2001 live version] (7:28)
16. Justice Of The Karma Law [2001 live version] (3:02)
17. As The Sun Moves Towards Heaven [2001 live version] (7:57)
18. Beatrice, L'Âme Infinie [2001 live version] (5:10)
Total Time: (79:02)

Recorded on 2001 - 2002 at St. Marien Church (Bernau)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Brad Miller-Jones
Painting: Bianca Froese-Acquaye
Layout: Patrick Schürfeld
První část trilogie "La Divina Commedia" od Danteho Alighieriho, která se skládá z následujících alb: "Inferno" (2002), "Purgatorio" (2004) a "Paradiso" (2006).
Dne 7. října 2001 uspořádala Tangerine Dream dva koncerty v kostele St. Marien v Bernau v Německu. Předvedená hudba se jmenovala "Inferno" a byla první ze třídílné skladby inspirované "Divina Commedia" (Božská komedie) od Dante Alighieri.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Past Hundred Moons
Vyšlo květen 2001, TDI/EFA, 63031-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Prima Time (10:19)
02. Astrophobia (8:27)
03. Stereolight (8:09)
04. Diamonds and Dust (9:06)
05. Blue Spears (8:45)
06. Meng Tian (8:01)
07. Girl on the Stairs (6:55)
08. The Spirit of the Czar (7:33)
09. The Comfort Zone (8:49)
Total Time: (78:04)

Producer: Edgar Froese
Engineering: Jerome Froese
Design: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger & Performer
Hosté:
Diskografie The Seven Letters From Tibet
Vyšlo červen 2000, TDI Music, TDI CD63029-2 (Germany)
CD 2009, Eastgate, 232602 (Germany) remastered with new cover art

Seznam skladeb:
01. The Red Blood Connection (4:49)
02. The Orange Breath (6:15)
03. The Golden Heart (5:48)
04. The Green Land (7:28)
05. The Blue Pearl (14:08)
06. The Indigo Clouds (7:07)
07. The Purple of All Curtains (3:58)
Total Time: (49:33)

Recorded on 1998 - 2000 at Eastgate Studios, Berlin
Producer: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Peter Liendl - Computer Software Assistant
Diskografie Mars Polaris
Vyšlo červen 1999, TDI/EFA, 63016-2 (Germany)
Sub-titled "Deep Space Highway To Red Rocks Pavilion"

Seznam skladeb:
01. Comet's Figure Head (10:03)
02. Rim of Schiaparelli (6:16)
03. Pilots of the Ether Belt (10:16)
04. Deep Space Cruiser (4:43)
05. Outland [The Colony] (9:16)
06. Spiral Star Date (6:13)
07. Mars Mission Encounter (5:45)
08. Astrophobia (9:58)
09. Tharsis Maneuver (4:32)
10. Dies Martis [Transmercury] (4:01)
Total Time: (71:03)

Recorded on January 1999 at Eastgate Studios, Vienna, at Mariner Studios, California
Producer: Edgar Froese
Design: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese from a photo by NASA
Mise Mars Polar Lander NASA poskytla myšlenku na studiové album TD "Mars Polaris" z roku 1999. Hudební materiál byl poprvé uveden během jediného koncertu TD v roce 1999 v německém Osnabrücku 12. června 1999 na festivalu KlangArt.

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Vicky McClure - Lyrics & Vocals (15)
Diskografie The Hollywood Years Vol. 2
Vyšlo červen 1998, TDI Music, TDI CD008 (Germany)

Seznam skladeb:
01. South Camora (4:05)
02. Velvet Sun (6:09)
03. Midas Touch (6:10)
04. City Monk (4:28)
05. Lava Levin (4:31)
06. Cool Ma Bell (5:06)
07. Dare To Change (4:17)
08. Hall Of Mirrors (3:46)
09. Token From Birdland (8:09)
10. In The Distant Shore (4:15)
11. 3rd Angels Gate (2:57)
12. Silver Moon Lake (3:38)
13. Riding The Lizard Overland (3:42)
14. Walking With A Mandarin (7:24)
15. Rose Of Babylon (5:03)
Total Time: (73:40)

Recorded on 1992-1998 at Eastgate Studios (Berlin & Vienna)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Jerome Froese
Design: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger & Performer
Hosté:
Diskografie The Hollywood Years Vol. 1
Vyšlo červen 1998, TDI Music, TDI/EFA CD: 63007-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Q-Time (5:10)
02. Cat And Snowman (3:52)
03. Goldhunter (4:52)
04. Law Paradiso (5:06)
05. La Petite Rue Noire (4:06)
06. Propeller Beach (5:31)
07. Autumn In Sonoma (3:15)
08. Chamber Of Hope (4:38)
09. The Quiet Gambler (4:12)
10. The Principle Source (5:20)
11. Labeo (5:18)
12. Escape From Shadowland (4:23)
13. Chronos Mile (5:57)
14. J.S. Bach Sonata (2:53)
15. Fairfax (4:10)
Total Time: (68:43)

Recorded on 1992-1998 at Eastgate Studios (Berlin & Vienna)
Producer: Edgar Froese
Mastered: Jerome Froese
Design: Edgar Froese
Photography: Jim Rakete

Skupina:
Performed, Produced and Composed: Edgar Froese & Jerome Froese
Hosté:
Diskografie Der Meteor
Vyšlo listopad 1997, TDI Music

Seznam skladeb:
01.Haus der Welt I (2:24)
02.Ein Traum (2:55)
03.Am Hafen (3:11)
04.Unheimliches passiert (5:16)
05.Der Professor (3:00)
06.Das Buch Midrad (4:22)
07.In der Bibliothek (6:08)
08.Der Heliograph (2:28)
09.Die Helden der Stadt (5:04)
10.Im Labor (1:46)
11.Haus der Welt II (6:25)
Total Time: (42:59)

Recorded on 1997 at Eastgate Studios, Vienna
Producer: Edgar Froese
Engineering: Daniel Dafoe
Design: Gisela Kloetzer
"Der Meteor" bylo první a jediné vydání deseti plánovaných sci-fi audiorománů pro děti v němčině. Na rozdíl od vydání Rumpelstiltskin neobsahuje "Der Meteor" žádné čistě hudební skladby, materiál se používá pouze jako pozadí nebo krátká výplňová hudba. Konečně, část hudebního materiálu byla řádně vydána na albu "Light Flux" v roce 2017.

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie Ambient Monkeys
Vyšlo listopad 1997, TDI Music, TDI011CD (Europe)
CD 1998, TDI Music, TDI CD001 (Germany) only 12 tracks, new cover art
CD 2009, Eastgate, 232628 (Germany) remastered, new cover art

Seznam skladeb:
01. Token From Birdland (1997 Remix) (5:59)
02. Symphony In A Minor By J.S. Bach (3:26)
03. The Seventh Propeller Of Silence (3:51)
04. Calyx Calamander (4:41)
05. Largo (From Xerxes) (1997 Remix) (3:04) *
06. Riddle Of The Monkey Tribe (3:42)
07. Moon Marble (3:32)
08. Concerto In A-Major / Adagio By Mozart (1:46)
09. Lemon Vendor Khaly (3:37)
10. Campera De Mon Glyan (4:47)
11. Virtue Is Its Own Reward (3:10)
12. Pantha Rhei (3:15)
13. Myopia World (3:46)
Total Time: (48:36)

* Only on 1997 original release
Recorded on 1997 at Fujiwara Studios
Design: Edgar Froese
Předkoncertní ambientní hudba během evropského turné 1997 (překrytá zvuky přírody, zvířat nebo prostředí).

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie Dream Mixes 2 "Timesquare"
Vyšlo listopad 1997, TDI Music, TDI CD0109 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Mobocaster (7:21)
02. Jungle Jacula (8:38)
03. Towards the Evening Star (Blue Gravity Mix) (8:38)
04. Digital Sister (7:07)
05. Pixel Pirates (6:52)
06. Culpa Levis (10:08)
07. TimeSquare (8:42)
Total Time: (56:26)

Recorded on July 1997 at Eastgate Studios, Vienna
Producer: Edgar Froese
Engineering: Jerome Froese
Design: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards (01-03,05-08), Acoustic (05,07,08), 12-string (04,05,07,08) & Lead (05) Guitars, Drums (02,05,08), Arranger
Jerome Froese - Keyboards (01,03,04,06), Rhythm Guitar (01,02), Drums (01,03-06), Percussion (08), Arranger
Hosté:
Gerald Gradwool - Rhythm (04) & Lead (06) Guitars
Dimitri Chiganioff - Balalaika (03)
Mark Hornby - Lead (03,04,06), 12-string (06) & Acoustic (03) Guitars
Anou d' Merian - Voice (04)
Linda Spa - Keyboards (07), Soprano Saxophone (08)
Roul Miller - Trombone (02)
Dean Clarke - Trombone (02)
Larry Hamilton - Accordion (06)
Pawel Nyrouda - Harp (07)
The Royal Buckminster Choir - Chorus Vocals (02)
Vienna Boys Choir - Chorus Vocals (07)
Paul Herti - Choir Conductor (07)
Walton Everding - Fx (05)
Diskografie Goblin's Club
Vyšlo září 1996, Sequel Records, SEQUEL 1022-2 (US)
CD 1996, When! Recordings, WEN CD 011 (UK)
CD 2004, TDI Music, TDI CD038 (Germany) 24-bit remaster, new cover art

Seznam skladeb:
01. Towards the Evening Star (6:20)
02. At Darwin's Motel (7:25)
03. On Cranes' Passage (4:31)
04. Rising Haul in Silence (7:36)
05. United Goblins Parade (5:47)
06. Lamb With Radar Eyes (8:42)
07. Elf June and the Midnight Patrol (4:43)
08. Sad Merlin's Sunday (10:52)
Total Time: (55:56)

Recorded on May - July 1996 at Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Edgar Froese, Jerome Froese
Artwork: Jennifer A. Wheeler with Heidi Baumgarten (doll)
Layout: Hugh Gilmour

The Seatle Years

Skupina:
Composed, Arranged, Performer: Edgar Froese
Composed, Arranged, Performer: Jerome Froese
Hosté:
Diskografie The Dream Mixes
Vyšlo říjen 1995, Miramar, 09006-23073-2 (US) / Virgin, 7243 8 40916 2 0 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Little Blond In The Park Of Attractions (The Thai Dub) (7:17)
02. Rough Embrace (5:30)
03. Touchwood (The Forest Mix) (7:00)
04. Jungle Journey (Reptile Mix) (6:20)
05. Virtually Fields (6:50)
06. Firetongues (The Break Freak Mix) (6:18)
07. San Rocco (7:17)
08. Catwalk (Dress-Up Mix) (7:49)
09. Change Of The Gods (7:19)
10. Bride In Cold Tears (The Motown Monk Mix) (5:31)
Total Time: (61:11)

Recorded at Eastgate Studios, Vienna, Austria
Producer: Edgar Froese
Management [Europe]: Tadream Productions
Management [North America, South America, Asia, Japan]: A Train Management & Consulting
Sleeve, Design: Robert Dietz
Artwork: Robert Dietz

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, 12-string (04,08) & Lead (05,07) Guitars, Drums (07,08)
Jerome Froese - Keyboards, Lead Guitar (03), Drums (01-03,05,06,08), Percussion (03,04,06,07)
Hosté:
Linda Spa - Soprano (07) & Alto (03-05,07,09) Saxophones, English Horn (08)
Mark Hornby - Acoustic (02,04,05), 12-string (02) & Slide (03) Guitars, Lead Guitar & E-bow (06)
Gerald Gradwool - Acoustic (01) & Lead (02-05,08) Guitars
Gisela Kloetzer - String Arrangements (09)
Diskografie Tyranny Of Beauty
Vyšlo únor 1995, Miramar, 23046-2 (USA)
CD 1995, Virgin, 840275 2 (Europe)
CD 1999, TDI Music, TDI CD020 (Germany) +bonus track, new cover art


Seznam skladeb:
01. Catwalk (7:21)
02. Birdwatcher's Dream (6:52)
03. Little Blond In The Park Of Attractions (6:57)
04. Living In A Fountain Ren (6:59)
05. Stratosfear 1995 (5:08)
06. Bride In Cold Tears (4:53)
07. Haze Of Fame (8:30)
08. Tyranny Of Beauty (6:35)
09. Largo (from Xerxes) (4:12) *
Total Time: (57:27)

Bonus Track on 1999 reissue:
10. Quasar (3:43)

* Composed by George Frideric Handel
Recorded on July - September 1994 at Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Edgar Froese, Jerome Froese, Christian Gstettner
Artwork: Tadream Vision

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Lead (06) & Acoustic (07) Guitars, Drums (06)
Jerome Froese - Lead Guitar (06), Keyboards (02,03,05), Drums (02-05,07,08), Percussion (04)
Hosté:
Zlatko Perica - Lead & Acoustic Guitars (02,03), Rhythm Guitar (05,08)
Linda Spa - Soprano Saxophone (01,04,07), Alto & Tenor Saxophones (08), Horns & Sax Arrangements
Jayney Klimek - Backing Vocals (03,08)
Julie Ocean - Backing Vocals (03,08)
Roland Braunstein - Trumpet (01)
Vienna Horn Ensemble - Horns (01)
Diskografie Turn Of The Tides
Vyšlo 1994, CD Virgin, 839454 2 (Europe)
CD 1996, TDI Music, TDI003CD (Germany) + bonus track, new cover art

Seznam skladeb:
01. Pictures at an Exhibition (3:01) /*
02. Firetongues (6:32)
03. Galley Slave's Horizon (7:47)
04. Death of a Nightingale (5:30)
05. Twilight Brigade (9:45)
06. Jungle Journey (6:34)
07. Midwinter Night (4:38)
08. Turn of the Tides (7:40)
Total Time: (51:27)
Bonus track on 1996 reissue:
09. Story Of The Brave (5:17)

/* Composed by Modest Mussorgsky, Orchestration by M. Ravel
Arranger & Producer: Edgar Froese
Artwork: Marc Schilkowski

(přebal z roku 1998)
Skupina:
Performed: Edgar Froese & Jerome Froese
Hosté:
Diskografie Quinoa
Vyšlo 1992, Volt, VOLT 0001 CD (Germany)
1992 Fan Club release for Members Only limited edition of 1,000 copies

Seznam skladeb:
01. Voxel Ux (12:01)
02. Quinoa (28:27)
03. Lhasa (9:49)
Total Time: (50:17)

Recorded on 1992 - 1997 at The Cave (Berlin)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Edgar Froese, Jerome Froese
Design: Edgar Froese
"Quinoa" byla poprvé vydána v roce 1992 jako limitovaná edice 1 000 kopií a zaslána jako dárek pouze členům tehdy zrušeného oficiálního TD International Fan Club (TDIFC).

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Piano, Rhythm, Acoustic & 12-string Guitars, Drums, Percussion
Jerome Froese - Keyboards, Lead, Rhythm, Acoustic & 12-string Guitars, Drums, Percussion
Hosté:
Enrico Fernandez - Macubaha (01)
Zlatko Perica - Lead Guitar (02,04,05,10)
Richi Wester - Flute (02), Alto Saxophone (02,07)
Diskografie Rockoon
Vyšlo 1992, Virgin, LP 212 440 (Germany)
CD 1992, Virgin 0777 7 88018 2 (Germany)
CD 1996, TDI Music, TDI 004CD (Europe) new cover art

Seznam skladeb:
01. Big City Dwarves (6:07)
02. Red Roadster (8:14)
03. Touchwood (4:28)
04. Graffiti Street (4:49)
05. Funky Atlanta (4:08)
06. Spanish Love (5:41)
07. Lifted Veil (3:36)
08. Penguin Reference (4:48)
09. Body Corporate (3:48)
10. Rockoon (7:20)
11. Girls On Broadway (4:44)
Total Time: (52:59)

Bonus track:
12. Girls On Broadway (4:42)

Arranger & Producer: Edgar Froese
Recorded on March 1991 - January 1992 at The Cave (Berlin) & Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Jeff Robinson, David Marino, Phillip Calvert
Design: Aaron's Outfit
Photo: Jim Rakete

The Melrose Years

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Lead & Rhythm Guitars
Paul Haslinger - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards, Lead Guitar, Rhythm Guitar
Hosté:
Hubert Waldner - Saxophone
Diskografie Melrose
Vyšlo říjen 1990, Private Music, LP/CD 211 105 (Germany/Europe)

Seznam skladeb:
01. Melrose (5:44)
02. Three Bikes In The Sky (5:58)
03. Dolls In The Shadow (5:10)
04. Yucatan (5:16)
05. Electric Lion (8:13)
06. Rolling Down Cahuenga (6:43)
07. Art Of Vision (5:30)
08. Desert Train (10:17)
09. Cool At Heart (6:09)
Total Time: (59:00)

Recorded on June - July 1990 at Vienna & Berlin
Written: Edgar Froese, Jerome Froese, Paul Haslinger
Producer: Edgar Froese
Design: Kurt DeMunbrun
Artwork: Melanie Perry with Jim Rakete (photo)
Poslední nahrávka s Paulem Haslingerem; Jerome Froese je představen jako stálý člen.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Drums, Lead Guitar
Paul Haslinger - Keyboards, Drums
Jerome Froese - Lead Guitar
Paul Haslinger - Rhythm Guitar, Chapman Stick
Hosté:
Diskografie Lily On The Beach
Vyšlo 1989, Private Music, 260 103 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Too Hot For My Chinchilla (3:51)
02. Lily On The Beach (4:16)
03. Alaskan Summer (3:33)
04. Desert Drive (3:47)
05. Mount Shasta (4:26)
06. Crystal Curfew (4:57)
07. Paradise Cove (3:45)
08. Twenty-Nine Palms (3:19)
09. Valley Of The Kings (5:05)
10. Radio City (4:04)
11. Blue Mango Cafe (4:12)
12. Gecko (3:33)
13. Long Island Sunset (7:11)
Total Time: (55:59)

Composed, Performer, Engineer, Mixed, Producer: Edgar Froese
Composed, Performer, Engineer, Mixed, Producer: Paul Haslinger
Art Direction [Photo]: Heidi Baumgarten
Artwork [Cover], Design: Norman Moore
Photography: Ian Logan

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Paul Haslinger - Synthesizer, Grand Piano, Guitars
Hosté:
Diskografie Optical Race
Vyšlo 1988, Private Music, 2042-1-P (Germany, US)
CD 1988, Private Music, 2042-2-P (Germany)

Seznam skladeb:
01. Marakesh (8:17)
02. Atlas Eyes (4:04)
03. Mothers Of Rain (5:13)
04. Twin Soul Tribe (4:28)
05. Optical Race (3:13)
06. Cat Scan (5:35)
07. Sun Gate (4:44)
08. Turning Off The Wheel (6:11)
09. The Midnight Trail (6:54)
10. Ghazal (Love Song) (5:00)
Total Time: (53:39)

Engineer, Producer: Edgar Froese, Paul Haslinger
Artwork: Norman Moore

The Blue Years

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Paul Haslinger - Synthesizer, Grand Piano, Guitars
Christoph Franke - Synthesizer, Electronic Percussion
Hosté:
Christian Gstettner - Sampling
Jocelyn B. Smith - Vocals (01,02,04)
Diskografie Tyger
Vyšlo červen 1987, Jive Electro, 6.26475 (Germany)
1987, Jive Electro, CHIP 47 (UK)
CD 1996, Essential, ESM CD 367 (UK) remastered: Thomas Heimann-Trosien with new cover art

Seznam skladeb:
01. Tyger (5:47)
02. London (14:21)
03. Alchemy Of The Heart (12:24)
04. Smile (6:10)
Total Time: (00:00)

Recorded on 1987 at Dream Studios, Berlin, Eastgate Studios, Vienna
Producer, Engineering: Christopher Franke, Edgar Froese, Paul Haslinger
Mastered [DMM]: S-B-III
Artwork: Monica Froese

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Christoph Franke - Synthesizer, Electronic Percussion
Paul Haslinger - Synthesizer, Grand Piano, Guitars
Hosté:
Christian Gstettner - Computer Programming
Diskografie Underwater Sunlight
Vyšlo srpen 1986, Jive Electro, 656.080 (Netherlands)
CD 186, Jive Electro, 8.26377 (Germany)
CD 1996, Essential, ESM CD 366 (UK) remastered: Thomas Heimann-Trosien

Seznam skladeb:
01. Song Of The Whale - Part 1: From Dawn... (8:23)
02. Song Of The Whale - Part 2: ...to Dusk (10:52)
03. Dolphin Dance (5:06)
04. Ride On The Ray (5:35)
05. Scuba Scuba (4:22)
06. Underwater Twilight (5:51)
Total Time: (40:09)

All tracks composed: Chris Franke and Edgar Froese
Recorded on April 1986 at Berlin
Produced: Chris Franke, Edgar Froese, Paul Haslinger
Artwork: Monica Froese (photo)

Skupina:
Edgar Froese - Solina Strings, Mini Moog, Mellotron, Guitars, Phaser Fx
Christoph Franke - VCS3 Synthi, PRX II Drum Machine, Percussion
Hosté:
Diskografie Green Desert
Vyšlo leden 1986, Relativity Theory, EMCD 8072 (US)
1986, Relativity, 88561-8072-1 (US)
CD 1996, Sequel Records, SEQUEL 1036-2 (US) remastered: Thomas Heimann-Trosien with new cover art

Seznam skladeb:
01. Green Desert (19:25)
02. White Clouds (5:01)
03. Astral Voyager (7:03)
04. Indian Summer (6:53)
Total Time: (38:22)

Written, Songwriter, Producer: Tangerine Dream
Originally recorded in August 1973, prior to "Phaedra"
Remixed with additional recordings in 1984: Edgar Froese
Artwork: Mark Weinberg
Tato nahrávka měla vyjít místo alba "Phaedra" v roce 1973. Poté zmizela v sejfu TD, dokud nebyla znovu objevena a vydána v roce 1986.

Skupina:
Edgar Froese
Christoph Franke
Johannes Schmoelling
Hosté:
Robert Kastler - Synthesizer (01)
Katja Brauneis - Vocals (05)
Clare Torry - Vocals (09)
Christian Gstettner - Computer Programming
Steffan Hartmann - Computer Programming
Diskografie Le Parc
Vyšlo 1985, Jive Electro, HIP 26 (UK)
1985, Relativity, EMC 8043 (US)
1985, Jive Electro, 6.26135 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Bois De Boulogne (Paris) (5:24)
02. Central Park (New York) (3:39)
03. Gaudi Park (Guell Garden Barcelona) (5:05)
04. Tiergarten (Berlin) (3:18)
05. Zen Garden (Ryoanji Temple Tokyo) (4:48)
06. Le Parc (L.A. Streethawk) (3:09)
07. Hyde Park (London) (4:10)
08. The Cliffs Of Sydney (Sydney) (5:42)
09. Yellowstone Park (Rocky Mountains) (6:10)
Total Time: (41:25)

Recorded and Mixed Jan/Feb 1985 in Berlin, Vienna, London
Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Producer, Engineer, Composed, Arranged, Performer: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Design [Sleeve Design], Photography [Cover]: Monique Froese

Virgin Years

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Chris Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Keyboards
Hosté:
Diskografie Hyperborea
Vyšlo listopad 1983, Virgin, V2292 (UK)

Seznam skladeb:
01. No Man's Land (9:08)
02. Hyperborea (8:31)
03. Cinnamon Road (3:54)
04. Sphinx Lightning (20:01)
Total Time: (41:29)

All tracks composed and produced: franke / schmoelling / froese
Recorded and Mixed January/February 1985 in Berlin, Vienna, London
Producer, Performer, Engineer, Composed: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Management: Tadream Production
Design [Cover Design]: Monique Froese
Jedná se o finální produkt, který ukončil desetiletou spolupráci mezi Tangerine Dream a Virgin Records.

Skupina:
Christopher Franke - Written, Performer
Edgar Froese - Written, Performer
Johannes Schmölling - Written, Performer
Hosté:
Diskografie White Eagle
Vyšlo březen 1982, Virgin, V2226 (UK)
Virgin, 204 563 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Mojave Plan (19:55)
02. Midnight In Tula (3:52)
03. Convention Of The 24 (9:27)
04. White Eagle (4:30)
Total Time: (37:44)

Recorded and Mixed January 1982 in Berlin
Producer: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Management: Tadream Production
Design [Sleeve]: Edgar Froese, Monique Froese
Skladba "White Eagle" byla použita pro německý televizní akční seriál (Tatort: Das Mädchen auf der Treppe) a stala se prvním hitem TD. "Mojave Plan" provedla Mnichovská filharmonie.

Skupina:
Christopher Franke - Performer [The Music Material]
Edgar Froese - Performer [The Music Material]
Johannes Schmölling - Performer [The Music Material]
Hosté:
Diskografie Exit
Vyšlo září 1981, Virgin, V2212 (UK)
Virgin, 203 998 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Kiew Mission (9:18)
02. Pilots Of Purple Twilight (4:19)
03. Choronzon (4:07)
04. Exit (5:33)
05. Network 23 (4:55)
06. Remote Viewing (8:20)
Total Time: (36:32)

Recorded and Mixed june-july 1981 in Berlin
Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Producer: Christopher Franke, Edgar Froese
Design [Sleeve Design]: Monique Froese

Skupina:
Edgar Froese - Guitar, Keyboards
Johannes Schmölling - Keyboards
Christopher Franke - Keyboards, Percussion [Electronic]
Hosté:
Diskografie Tangram
Vyšlo 1980, Virgin, V2147 (UK)

Seznam skladeb:
01. Tangram Set 1 (19:47)
02. Tangram Set 2 (20:28)
Total Time: (40:15)

Producer: Edgar Froese, Christopher Franke Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Johannes Schmölling
Engineer [Mix]: Eduard Meyer
Design [Sleeve]: Monique Froese
První oficiální studiové album v sestavě Franke, Froese, Schmoelling. Je pojmenována po čínské logické hře.

Skupina:
Edgar Froese - Synnthesizer, Electric Guitars
Chris Franke - Keyboards, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling - Synnthesizer, Piano
Hosté:
Diskografie Pergamon Live
Vyšlo 1980, Caroline Records Inc., CAROL CD 1

Seznam skladeb:
01. Quichotte Part 1 (23:33)
02. Quichotte Part 2 (22:38)
Total Time: (46:11)

Recorded live In East Berlin on January 31st, 1980
Produced: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Arrangements: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Remixed and Mastered at The Tangerine Dream Studio Berlin-West
Cover Artwork: Monique Froese
Album původně vydáno jako "Quichotte" v roce 1980 u Amiga ve východním Německu/Virgin LP 1986/Essential-Castle CD 1996. Na "Pergamon" byl Johannes Schmoelling poprvé představen na albu TD. Koncert, který byl pro toto album natočen a pod názvem "Quichotte" vydán v roce 1980, byl prvním, který východoněmecká vláda oficiálně povolena konat v jedné z vládních budov. Aby se tato akce mohla uskutečnit, trvaly dva roky tvrdé přípravy.

Skupina:
Christopher Franke - Performer
Edgar Froese - Performer
Klaus Krüger - Drums
Hosté:
Diskografie Force Majeure

Vyšlo 1978, Virgin, V2111 (UK)

Seznam skladeb:
01. Force Majeure (18:18)
02. Cloudburst Flight (7:21)
03. Thru Metamorphic Rocks (14:15)
Total Time: (39:54)

Producer, Mixed: Christopher Franke, Edgar Froese
Engineer: Eduard Meyer
Painting, Design [Cover]: Monique Froese
Nahráno v roce 1978 s novým představením akustických nástrojů, jako jsou bicí, violoncello, různé kytary a flétna. Skladba "Through Metamorphic Rocks" našla své kořeny v náhlé poruše externího zařízení. Porucha nastala během finálního mixu a náhodně se stala součástí základní struktury písně.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Mellotron, Guitar, Acoustic Guitar
Steve Jolliffe - Vocals, Bass Flute, Alto Flute, Concert Flute [C-Flute], Piccolo Flute [Piccolo], Cor Anglais, Bass Clarinet, Clavinet [Hohner Clavinet], Synthesizer [Elka String Synthesizer, Roland System 100 Synthesizer], Grand Piano, Electric Piano [Fender Rhodes], Tenor Horn, Horn [Soprano], Lyricon [Lyricon By Computone]
Christopher Franke - Synthesizer, Sequenced By, Mellotron, Electronic Drums
Klaus Krüger - Drums, Electronic Drums, Cymbal, Gong
Hosté:
Diskografie Cyclone
Vyšlo 1978, Virgin, V2097 (UK)

Seznam skladeb:
01. Bent Cold Sidewalk (13:00)
02. Rising Runner Missed By Endless Sender (4:55)
03. Madrigal Meridian (38:27)
Total Time: (53:34)

Recorded january 1978 at Audio Studios Berlin
Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Steve Jolliffe
Lyrics: Steve Jolliffe
Producer, Mixed: Tangerine Dream
Engineer [Recording]: Ottmar Bergler
Painting [Cover Painting]: Edgar Froese
Photography: Monique Froese
"Cyclone" je jedenácté album Tangerine Dream a první v jejich kánonu, které obsahuje pořádné vokály a texty. Mystické texty a rocková flétna Steva Jolliffa v prvních dvou skladbách znamenaly obrat k progresivnímu rocku. Třetí skladba je však rozšířenou instrumentálkou "Berlin School" více v duchu titulní skladby ze "Stratosfear". Obal alba je malba od lídra kapely Edgara Froese, která mírně připomíná jeho obal na "Phaedra" z roku 1974.

Skupina:
Edgar Froese - Mellotron, Synthesizer [Moog], Twelve-String Guitar, Guitar [Six String], Grand Piano, Bass Guitar, Mouth Organ
Christopher Franke - Synthesizer [Moog], Organ, Percussion, Mellotron [Loop Mellotron], Harpsichord
Peter Baumann - Synthesizer [Moog], Computer [Project Electronic Rhythm Computer], Electric Piano [Fender], Mellotron
Hosté:
Diskografie Stratosfear
Vyšlo říjen 1976, Virgin, V2068 (UK)

Seznam skladeb:
01. Stratosfear (10:04)
02. The Big Sleep In Search Of Hades (4:45)
03. 3AM At The Border Of The Marsh From Okefenokee (8:10)
04. Invisible Limits (11:40)
Total Time: (34:39)

Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Producer: Tangerine Dream
Engineer [Recording Engineer]: Otto
Mixed: Tangerine Dream
Lacquer Cut: G. F. Pfanz
Cover: Cooke-Key Associates
Photography [Inside Cover Photograph]: Monique Froese
Poslední studiové album sestavy Froese, Franke, Baumann nahrané celé v malém studiu v Berlíně v roce 1976.

Skupina:
Christopher Franke
Edgar Froese
Peter Baumann
Hosté:
Diskografie Rubycon
Vyšlo 21. března 1975, Virgin, TCV2025, (UK)
1975, Virgin, 88 754 XOT (Germany)
Seznam skladeb:
01. Rubycon Part 1 (17:18)
02. Rubycon Part 2 (17:35)
Total Time: (34:53)

Recorded in january 1975 at the Manor, Shipton on Cherwell
Composed: Christopher Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Producer: Tangerine Dream
Engineer: Mick Glossop
Technician [Technical Assistant]: Roland Paulick
Other [Personal Assistant]: Andrew Graham-Stewart
Photography [Cover Photographs]: Monique Froese
Nahráno během velmi úspěšného evropského turné kapely v roce 1975.

Skupina:
Peter Baumann - Organ, Electric Piano, Synthesizer [Vcs3], Flute
Edgar Froese - Mellotron, Guitar, Bass, Synthesizer [Vcs3], Organ
Christopher Franke - Synthesizer [Moog, Vcs3 Sa], Keyboards
Hosté:
Diskografie Phaedra
Vyšlo 20. února 1974, Virgin, V 2010 (UK)
1974, Virgin, V 87 761 IT (Germany)

Seznam skladeb:
01. Phaedra (16:45)
02. Mysterious Semblance At The Strand Of Nightmares (10:35)
03. Movements Of A Visionary (7:55)
04. Sequent C' (2:17)
Total Time: (53:34)

Recorded in December 1973 at manor/Shipton-on-cherwell
Producer: Edgar Froese for Virgin Records
Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Design [Sleeve Design], Painting [Cover Painting]: Edgar Froese
Engineer: Phil Becque
Název tohoto alba pochází z řecké mytologie a bylo to »zahájení« mezinárodní kariéry kapely v květnu 1973. Pro většinu sekvencí byl poprvé použit sekvencer Moog na desce Rock & Pop. Toto album přineslo TD masivní pozornost z celého světa. Součástí tohoto nečekaného úspěchu byly zlaté desky z různých zemí.

Původní vydání tohoto bylo na barevném štítku navrženém Rogerem Deanem ("Gemini" and lizard, Virgin logo). Černobílá verze zřejmě existuje pouze jako "propagační – neprodejné“. Původní čísla přicházela v červeném potištěném polypapírovém vnitřním obalu (nejprve) a poté v černém potištěném vnitřním obalu s logem Virgin Records a adresou Vernon Street. Obyčejné papírové vnitřky přišly později než řada dalších návrhů štítků.

Pink Years

Skupina:
Edgar Froese - Mellotron, Guitar, Organ, Voice
Christopher Franke - Organ, Synthesizer [VCS3 Synthi], Percussion, Voice
Peter Baumann - Organ, Synthesizer [VCS3 Synthi], Piano
Hosté:
Diskografie Atem
Vyšlo 1973, Ohr, OMM 556 031, OMM 556.031 (Germany)
CD 1999, Castle, EMS 348

Seznam skladeb:
01. Atem (20:25)
02. Fauni-Gena (10:43)
03. Circulation Of Events (5:49)
04. Wahn (4:31)
Total Time: (41:28)

Composed, Performer: Chris Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Written: Christopher Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Producer: Rolf-Ulrich Kaiser, Tangerine Dream
Recording Supervisor: Rolf-Ulrich Kaiser
Recorded: Dieter Dierks
Design [Sleeve], Painting [Cover]: Edgar Froese
Photography: Marcel Fugere, Monique Froese
Nejmilovanější a nejhranější nahrávka DJe BBC Johna Peela v roce 1972. Toto album bylo základním kamenem, který otevřel cestu na britský trh v polovině roku 73 po vydání jejich první nahrávky pro Virgin Records.

Skupina:
Edgar Froese - Guitar [Gliss Guitar], Audio Generator [Generator]
Christopher Franke - Synthesizer [VCS 3 Synthesizer], Cymbal [Cymbals], Keyboards [Keyboard]
Peter Baumann - Synthesizer [VCS 3 Synthesizer], Organ, Vibraphone [Vibraphon]
Hosté:
Steve Schroyder - Organ
Christian Vallbracht - Cello
Hans Joachim Brüne - Cello
Joachim von Grumbkow - Cello
Johannes Lücke - Cello
Diskografie Zeit
Vyšlo 1972, Ohr, OMM 2/56021, OMM 2/56.021 (Germany) /Castle EMS 347

Seznam skladeb:
First Movement
01. Birth Of Liquid Plejades (20:00)
Second Movement
02. Nebulous Dawn (18:00)
Third Movement
03. Origin Of Supernatural Probabilities (20:12)
Fourth Movement
04. Zeit (17:43)
Total Time (45:24)

Recorded in Stommeln / Koeln 1972
Written: Edgar Froese
Music [Music Material And Titles]: Edgar Froese
Supervised [Supervision]: Rolf-Ulrich Kaiser
Producer [Produced]: Tangerine Dream
Engineer: Dieter Dierks
Design [Sleeve Design], Painting [Cover Painting By]: Edgar Froese
Photography [Photos]: Monique Froese
Largo ve 4 pohybech. Nejnekomerčnější rock/pop/experimentální album nahrané v 70. letech. Jeromeova nejnenáviděnější deska Tangerine Dream.

Skupina:
Edgar Froese - Guitar, Bass [Gliss.], Organ [II.], Voice, Effects [Coffee Machine]
Steve Schroyder - Organ, Voice, Electronics [Several Echo Machines], Percussion [Iron Stick]
Christopher Franke - Percussion, Flute [Lotos], Zither [Piano Harp], Synthesizer [Zither]
Hosté:
Udo Dennenberg - Flute, Words
Roland Paulyck - Synthesizer
Diskografie Alpha Centauri
Vyšlo 1971, Ohr, OMM 56.012 (Germany) / Castle EMS 346

Seznam skladeb:
01. Sunrise In The Third System (4:20)
02. Fly And Collision Of Comas Sola (13:05)
03. Alpha Centauri (22:00)
Total Time: (39:25)

All music material of this album is composed and played: edgar froese, peter baumann, chris franke
Produced: Tangerine Dream
Recorded: Dieter Dierks in stommeln-koeln december '72 and january '73
Engineer: Dieter Dierks
Design [Sleeve], Painting [Cover]: Edgar Froese, Monique Froese
První electronické space album v historii.

Skupina:
Edgar Froese - Guitar, Organ, Piano, Noises [Glasscherben]
Klaus Schulze - Drums, Noises [Peitsche, Metallstäbe, Brennendes Pergament]
Conny Schnitzler - Cello, Violin, Guitar, Noises [Addiator]
Hosté:
Thomas Keyserling - Guest, Flute [Uncredited]
Jimmy Jackson - Guest, Organ [Uncredited]
Diskografie Electronic Meditation
Vyšlo 1970, Castle EMS 345 /Ohr, OMM 56004, OMM 56.004 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Geburt (Genesis) (6:00)
02. Reise Durch Ein Brennendes Gehirn (Journey Through A Burning Brain) (13:25)
03. Kalter Rauch (Cold Smoke) (11:00)
04. Asche Zu Asche (Ashes To Ashes) (3:50)
05. Auferstehung (Resurrection) (3:40)
Total Time (37:55)

Music [Musik & Manuskript]: Edgar Froese
Producer [Produktion]: Hans Ulrich Weigel, Klaus Freudigmann
Lacquer Cut: G. F. Pfanz
Liner Notes: Hans Ulrich Weigel
První elektronické punkové album v historii. Zaznamenáno jako zkouška ve staré továrně v říjnu 1969 v Berlíně.

Soundtracks

Skupina:
Hosté:
Diskografie Strange Behavior
Vyšlo 4. dubna 2022, BSX Records, BSXCD 9151 (US)
A limited edition of 500 units

Seznam skladeb:
01. Opening Credit/Murder In The Kitchen (2:27)
02. Tension In The Classroom (3:35)
03. Laboratory Theme (2:13)
04. Romance Theme (1:22)
05. Horror In The Bathroom (3:18)
06. Experiments In Tension (4:29)
07. Tension In The Graveyard (3:19)
08. Dad's Story (5:52)
09. Pete Goes In For The Kill (1:59)
10. Tension In The Laboratory (1:21)
11. More Tension In The Laboratory (2:44)
12. Kill The Professor/Cleaning Up (1:42)
13. Wedding Theme (2:28)
Total Time: (53:34)


Skupina:
Edgar Froese - Performer, Producer
Hosté:
Diskografie The Cinematographic Score: GTA5
Vyšlo březen 2014, Eastgate, eastgate 066 CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Place Of Conclusions (5:15)
02. Streets Of Fortune (4:54)
03. Mission Possible (4:15)
04. Downtown Los Santos (5:06)
05. Blaine County Sunrise (5:26)
06. Burning The Bad Seal (5:17)
07. Beyond The Weakest Point (6:09)
08. Sadness, Grief And Hope (4:38)
09. Diary Of A Robbery (5:36)
10. Draw The Last Line Somewhere (6:13)
11. The Dangerous Mile (5:42)
12. Living On A Razor Edge (5:17)
Total Time: (63:48)

Recorded on 2012 - 2013 at Eastgate Studios (Vienna and Berlin)
Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye
V roce 2013 Tangerine Dream poskytla hudbu k soundtrackové počítačové hře Grand Theft Auto V. O další hudbu se postarali Woody Jackson, Alchemist a Oh No.

Skupina:
Composed and Performed: Edgar Froese & Jerome Froese
Hosté:
Diskografie L'Inferno
DVD, vyšlo březen 2004, Eye4Films/TDI, TDI DVD001 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Dante Lost In The Forest (1:55)
02. Beatrice Appeals To Virgil (1:10)
03. Virgil Rescues Dante (3:11)
04. Charon Ferries The Souls (3:18)
05. Poet And Philosophers (3:06)
06. Judge Minos (0:43)
07. Carnal Sinners (2:52)
08. Three Headed Cerberus (0:47)
09. Gluttons (1:03)
10. Pluto (0:44)
11. Misers And Spenthrifts (1:51)
12. Ferry To The City Of Dis (2:23)
13. Entrance To The City Of Dis (1:51)
14. Heretics (2:40)
15. Blasphemers (0:32)
16. The Monster Geyron (1:35)
17. Suicides And The Story Of Peter Vigna(5:14)
18. Demons(0:46)
19. River Of Filth (1:09)
20. Summonists (2:02)
21. The River Of Boiling Pitch (3:24)
22. Hypocrites (3:06)
23. The Robbers Are Transformed (2:42)
24. The Sowers Of Discord (0:51)
25. Forgers And Falsifiers (2:29)
26. The Three Giants (0:59)
27. The Lake Of Ice (6:33)
28. The Arch Traitor Lucifer (2:27)
29. The Subterranean Way (0:50)
30. The Poets Leave Hell (3:06)
Total Time: (53:34)
Design: Alex Valy
"L'Inferno" je italský němý film volně adaptovaný od Danteho a inspirovaný ilustracemi Gustava Dorého. "L'Inferno" bylo poprvé promítáno v Teatro Mercadante 10. března 1911. Výroba filmu zabrala více než 150 lidí a byl prvním italským celovečerním filmem, který kdy byl natočen.
Jedná se tedy o soundtrack ke klasické němé filmové adaptaci Danteho eposu z roku 1911 od režiséra Giuseppe de Liguoro. Toto DVD obsahuje celý film se základní partiturou převzatou z alba Tangerine Dream Inferno.

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie Mota Atma
Vyšlo 2003, TDP International, TDP001CD (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Courage To Lose (8:03)
02. For The Summit Only (7:57)
03. No Pleasure No Pain (5:52)
04. Royal Way Of Privacy (8:38)
05. Phoenix Burning (7:35)
06. Prophet In Chains (7:43)
07. Snow On Angels Feather (5:34)
08. A Fair Days Wage (8:09)
09. Brain Offender (5:53)
10. A Day In Liberty Valley (5:37)
Total Time: (71:01)

Recorded on 2003 at Pinnacle Studios (London)
Supervised By [Music Supervisor]: Bob Burrel
Executive-Producer: Yazu Imo
Engineering: Debbis Miller
Artwork: Edgar Froese
Soundtrackové album "Mota Atma" bylo první oficiální album Tangerine Dream z roku 2003; celosvětové datum vydání bylo 29. dubna 2003. Hudba je založena na soundtracku, který Edgar Froese složil pro japonský/americký koprodukovaný dokument, ale není známo, zda byl tento film někdy oficiálně propuštěn. Skladba Gate Of Saturn, která byla oznámena na singlu Astoria Theatre London jako součást tohoto alba, je zde z neznámého důvodu přejmenována na Brain Offender.

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie Great Wall Of China
Vyšlo prosinec 1999, TDI/EFA, 63022-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Meng Tian (5:15)
02. Summer In Shauxi (4:00)
03. The South Gate Knights (6:01)
04. Silence The Barking Monk (7:25)
05. Zhu Zhanji (6:16)
06. Stranded Without Shade (4:34)
07. No More Candles Burning (4:15)
08. Lights Of Beijing (5:46)
09. Snow On Dragon's Peak (4:45)
10. Cloud Face (8:30)
11. Tiger Forest (4:24)
Total Time: (62:55)

Recorded on1999 at Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Design: Edgar Froese
V prosinci 1999 TD vydali soundtrackové album k čínskému dokumentu s názvem "Great Wall Of China", i když není známo, zda byl tento film někdy oficiálně vydán.

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie What A Blast - Architecture In Motion
Vyšlo 1999, TDI Music, TDI CD015 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Stoneyard (6:11)
02. Silver Siren (4:43)
03. Beauty Of The Blast (3:58)
04. Dream Sculpture (5:30)
05. Last Trumpet On 23rd Street (4:32)
06. Art Of Destruction (7:35)
07. Forced To Surrender (4:35)
08. TimeSquare (The Legendary N.Y. Brix Mix) (9:49)
09. Jungle Journey (Bond Of Ages Mix) (6:17)
Total Time: (53:10)

Producer: Edgar Froese
Design: Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese with Jim Rakete (photo)
Soundtrack k videodokumentu "What A Blast: Architecture In Motion". Originální filmový soundtrack Tangerine Dream z roku 1999 zapadá do série, která začala s "Canyon Dreams" (1987) a pokračovala s "Oasis" (1997). TD vytvořili hudbu pro videa, které obsahuje jedno určité téma, zde zřícení budov. "What A Blast" obsahuje devět skladeb, které jsou zcela odlišné ve stylu a náladě. Název CD a námět filmu mohou vzbuzovat očekávání bombastické nebo alespoň velmi rytmické hudby, ale ve skutečnosti jsou všechny skladby tiše citlivé. Úvodní skladby jsou spíše poklidné a melodické, trochu jako dosud nevydané skladby na sólovém albu Edgara Froese Beyond The Storm. Střední stopy obsahují některé zcela nové prvky kombinované se strukturami a malými vzory jako převzatými ze starších dob. Poslední skladby CD připomínají na The Dream Mixes a TimeSquare. Dvě z nich, TimeSquare a Jungle Journey, jsou skutečně nové remixy skladeb z alb TimeSquare (1997) a Turn Of The Tides (1994).

Skupina:
Edgar Froese - Composer, Arranger, Performer
Jerome Froese - Composer, Arranger, Performer
Hosté:
Diskografie Transsiberia
Vyšlo červen 1998, TDI Music, TDI CD012 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Yaroslaw Station (4:52)
02. Smoky Karlow (9:25)
03. Siberian Lights (4:01)
04. Jenissei River (4:44)
05. Baikal Sunrise (4:42)
06. Samowar Juri (4:40)
07. Ulan-Ude (4:35)
08. Chingan Night (6:55)
09. Russian Soul (4:13)
10. The Golden Horn [1997 remix] (5:18)
Total Time: (53:25)

Recorded on 1997 at Eastgate Studios (Berlin & Vienna)Producer: Edgar Froese
Design: Edgar Froese
Soundtrack k videu v režii Jana Rishkowa s podtitulem "The Russian Express Railway Experience" (cesta po slavné Transsibiřské magistrále z Moskvy do Vladivostoku). V létě 1997 vyrazili Edgar a Jerome Froese na "podivný hudební a zeměpisný výlet" při skládání doprovodu pro Transsibiř, experimentální černobílý film o cestě po slavné Transsibiřské magistrále z Moskvy do Vladivostoku. Není známo, zda byl tento film někdy oficiálně uveden.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars, Vocoder
Christoph Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Keyboards, Drum Programming
Hosté:
Diskografie The Keep
Vyšlo listopad 1997, TDI Music, TDI010CD (Europe)
CD 1999, TDI Music, (Germany)

Seznam skladeb:
01. Puer Natus Est Nobis (3:12)
02. Arx Allemand (4:34)
03. Truth And Fiction (2:59)
04. The Silver Seal (3:09)
05. Ancient Powerplant (4:31)
06. Supernatural Accomplice (4:12)
07. The Challenger's Arrival (3:19)
08. Heritage Survival (5:01)
09. Parallel Worlds (4:30)
10. Canzone (4:22)
11. Voices From A Common Land (4:05)
12. Wardays Sunrise (3:30)
13. The Night In Romania (3:16)
Total Time: (50:40)
Recorded on February 1983 at Tangerine Dream Studios (Berlin)
Producer: Edgar Froese

Soundtrack "The Keep" může být mnoha fanoušky Tangerine Dream považováno za „svatý grál“ kvůli mýtům, které se o něm objevují. Poté, co TD dodal hudbu k filmu "The Keep" v roce 1983, bylo plánováno celosvětové vydání soundtrackového alba, které mělo být vydáno v únoru 1984 a již bylo uvedeno v katalogu Virgin, ale album bylo zrušeno v listopadu 1983, kdy se změnilo z důvodu, že film byl v USA propadákem. Mohou existovat další důvody, proč album zůstalo nevydané, jak uvádí oficiální webová stránka Tangerine Dream: "Oficiální soundtrack nebyl nikdy vydán kvůli neshodám mezi producentem filmu a Virgin Records."

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Soundstage Mix and Sound Morphing
Jerome Froese - Keyboards
Hosté:
Diskografie Oasis
Vyšlo březen 1997, TDI Music, TDI007CD (Germany)
CD 1997, Miramar, 09006-23099-2 (US) + bonus track (not present on the video), new cover art

Seznam skladeb:
01. Flashflood (7:00)
02. Zion (5:43)
03. Reflections (5:08)
04. Cliff Dwellers (5:06)
05. Waterborne (6:36)
06. Cedar Breaks (5:08)
07. Summer Storm (5:54)
08. Hopi Mesa Heart (1:40)
Total Time: (42:15)

Recorded on 1996 at Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Producer Engineer: Jerome Froese
Soundtrack k videu z roku 1996 ve spolupráci se společností Camera One v režii Graye Warrinera. V roce 1997 vyšlo "Oasis", pokračování "Canyon Dreams", první komerční video TD se scenérií Grand Canyonu, která byla vypuštěna před deseti lety. Také "Oasis" ukazuje skvělé pohledy na krajinu jihozápadu USA, většina z nich v časosběrné fotografii, v kombinaci s hudbou TD, která zní převážně rytmicky a řízená sekvencerem. Jako Canyon Dreams bylo toto video výsledkem spolupráce mezi TD a americkou společností Camera One. Snímky ohromující přírody pořídil Gray Warriner, který již byl ředitelem Canyon Dreams, a Ned Sickels v nejznámějších národních parcích pouště Arizony, Nového Mexika a Utahu, mezi nimi národní park Zion, Canyon de Chelly, Grand Canyon, Bryce Canyon, Canyonlands, Petrified Forest, Cliff Dwellings a Cedar Breaks. Video se však zdá být výsledkem přepracovaného projektu: Obálka videa zmiňuje rok 1991 a hrací dobu 1 hodinu, ale ve skutečnosti Edgar Froese a Jerome Froese dali tomuto projektu poslední ruku ve studiu v roce 1996 a další nálepka na krytu uvádí skutečnou dobu provozu 45 minut. Název kapely není vytištěn na obalu, ale pouze na a lesklá stříbrná samolepka ve tvaru hvězdy na kartonovém obalu - to vše však neovlivňuje výsledek této skvělé práce. Video Oasis získalo v USA dvě ocenění: cenu „Telly“ 1997 za „Best Music & Video“ a "Gold Award“ 1997 za „Nejlepší hudební video“ v kategorii „Jazz/Experimental“ na Houston International Film Festival. Jen pár měsíců po vydání videa se tedy již zdálo, že Oasis má tiše větší úspěch než Canyon Dreams.

Skupina:
Edgar Froese - All Instruments
Hosté:
Diskografie Zoning
Vyšlo 1996, Repertoire, REP 4595-WY (Europe)

Seznam skladeb:
01.The Conspiracy (5:54)
02.Skyscraper (4:18)
03.Headhunter (4:11)
04.Downtown Chicago (4:28)
05.Fading And Turning (3:13)
06.Affluent Society (3:07)
07.Stairway Affair (5:29)
08.Good Choice, Bad Timing (4:22)
09.Bachelor Of Crime (5:15)
10.Unfit For Consumption (5:23)
11.Days Of Grief And Glory (5:05)
12.Eyewitness News (5:14)
13.Missing Link (4:52)
Total Time: (60:51)
Producer: Edgar Froese
Po mnoho let se Tangerine Dream věnuje soundtracku a většina z nich byla vydána na CD. Na začátku roku 1996 se objevilo jedno z jejich pravděpodobně nejpřekvapivějších vydání. Zoning je německý thriller z let 1986/87, který bylo možné vidět na televizní obrazovce jen párkrát a pak zmizel. Bez jakýchkoliv informací předtím bylo znovu vydáno ve video formátu téměř o deset let později, doprovázené soundtrackovým CD s hudbou TD použitou pro toto video. Edgar Froese nahrál a smíchal celou partituru v roce 1994, osm let poté, co TD produkovali první verzi tohoto soundtracku. Většina hudby na tomto CD tedy zní zcela odlišně od původní filmové hudby; hudební styl více zapadá do dříve nevydaného materiálu z Beyond The Storm Edgara Froese. Ve skutečnosti byla skladba "Eyewitness News On Zoning" převzata z "Beyond The Storm", kde byla nazvána "Descent Like A Hawk".

Skupina:
Edgar Froese
Paul Haslinger
Hosté:
Diskografie Catch Me... If You Can
Vyšlo 1994, Edel America/Cinerama, CIN 2213-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Dylan's Future (4:42)
02. Sad Melissa (2:07)
03. Fast Eddie's Car (1:28)
04. Back To The Race (2:15)
05. Melissa Asks Dylan Out (1:14)
06. Dylan Alone At Home (3:32)
07. Melissa Needs Help (1:01)
08. The Kiss (0:59)
09. Racing Montage (3:40)
10. The Clock Is Ticking (2:13)
11. Widow Maker (1:41)
12. Dylan's Dream (1:25)
13. Taking The Test (1:27)
14. Back To The Race Again (2:28)
15. One More Chance (2:25)
16. Melissa's Challenge (1:25)
17. Widow Maker Race (2:43)
18. Dylan's Triumph (4:17)
19. Catch Me If You Can Main Theme (1:45)
Total Time: (42:47)

Producer: Edgar Froese
Soundtrack k původnímu filmu (TV) v režii Stephena Sommerse (1989) Toto album bylo připraveno bez hudebního povolení Tangerine Dream. Další starý soundtrack TD byl zpřístupněn na CD v roce 1994. Příběh amerického filmu, režie Stephena Sommerse z roku 1989, nepůsobí nijak výjimečně: zabývá se známým tématem muže a ženy, aut a peněz... Jak je uvedeno na CD vložce, toto album bylo připraveno bez hudebního svolení TD. Výsledkem bylo velké množství velmi krátkých hudebních skladeb.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Chris Franke - Keyboards
Hosté:
Diskografie Deadly Care
Vyšlo 1992, Silva Screen, SIL 5121-2 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Deadly Care Main Theme (4:56)
02. Paddles/Stolen Pills (2:55)
03. A Strong Drink/A Bad Morning (2:05)
04. Wasted And Sick (1:24)
05. Hope For The Future (4:04)
06. The Hospital (5:44)
07. In Bed (1:54)
08. Annie & Father (1:28)
09. More Pills (1:28)
10. In The Head Nurse's Office/At The Father's Grave (1:28)
11. Clean And Sober (4:57)
Total Time: (32:23)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke
Artwork: Paul Cliff (photo)
Původní soundtrack z filmu z roku 1987 režiséra Davida Anspaugha (nejedná se o upravené verze použité ve filmu, ale o skladby v plné délce dodané TD). Dalším soundtrackem TD, který spatřil světlo léta po jeho nahrání, byla Deadly Care, hudba k televiznímu filmu, který složili a nahráli již v roce 1987 Edgar Froese a Chris Franke, ale vydali jej až v roce 1992. CD obsahuje veškerou hudbu, kterou dodali TD do Universal Television. Booklet CD obsahuje poznámky na vložce s názvem „Health Care Has Its High Price“ od Matta Hargreavese, spoluautora tištěné diskografie TD Voices In The Dunes; obsahuje také kontaktní adresy pro získání knihy.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, producer
Jerome Froese - Keyboards
Hosté:
Kathleen Turner - Narration (01)
Diskografie Rumpelstiltskin
Vyšlo 1992, MC Rabbit Ears Productions, R4 70459 (US)

Seznam skladeb:
01. Rumpelstiltskin (Narration & Music) (22:00)
02. Rumpelstiltskin Theme (2:55)
03. Alchemy Of Straw (2:54)
04. Rumpel Town (4:19)
05. The Countryside (2:22)
06. A Walk Through The Woods (4:35)
07. Dance On The Hill (3:09)
08. A Mother's Triumph (2:22)
Total Time: (44:36)

Producer: Edgar Froese
Design: Corey Edmonds Millen
Artwork: Peter Sis (illustrations)
Příběh "Rumpelstiltskin" sleduje pohádku německých autorů středního věku Gebrüder Grimm: Gnomus Rumpelstiltskin pomáhá dívce vyrobit zlato ze slámy za cenu jejího prvorozeného dítěte, pokud neuhodne jeho jméno. Nakonec to zjistí a příběh se obrací ke šťastnému konci. V roce 1992 vydalo americké vydavatelství Rabbit Ear tento příběh ve své sérii audio románů pro děti. Příběh vyprávěla známá herečka Kathleen Turner a doprovodnou hudbu složila a nahrála Tangerine Dream exkluzivně pro tuto nahrávku. Během 22-minutového příběhu je materiál použit jako doprovodná a intermediální hudba a navíc album obsahuje všech sedm skladeb jako instrumentální skladby.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Paul Haslinger - Keyboards
Hosté:
Diskografie L'Affaire Wallraff (The Man Inside)
Vyšlo prosinec 1991, EMI France, 795 617-2;

Seznam skladeb:
01. Wallraff's Theme (1:36)
02. Tendency Of Love (3:58)
03. Addicted To The Truth (4:35)
04. World Of The 'Standard' (4:10)
05. Purposes Of Brevity (4:30)
06. Tobel's Death By The River (4:22)
07. Taboo Society (3:17)
08. The Drive To Hanover (4:40)
09. Correlation Of Lies (3:45)
10. Investigation (4:16)
11. News And Morality (4:45)
Total Time: (43:54)

Producer: Edgar Froese, Paul Haslinger

Originální soundtrack k filmu z roku 1990 "The Man Inside" režiséra Bobbyho Rotha. V roce 1989 Edgar Froese a Paul Haslinger dodali hudbu k soundtracku k filmu The Man Inside s Peterem Coyotem, Jürgenem Prochnowem a Nathalie Baye v hlavních rolích. Jde o příběh novináře pracujícího v utajení ve známém německém žlutém tisku se záměrem napsat knihu o způsobu zneužívání svoboda tisku. Příběh byl založen na skutečné historii a ve Francii měl tento film velký filmový úspěch, takže hudba byla vydána v prosinci 1991 na CD s názvem francouzského filmu L'Affaire Wallraff pouze ve Francii; navíc bylo dostupné jen krátkou dobu, díky čemuž se CD stalo jedním z nejvzácnějších a nejdražších předmětů pro sběratele TD.

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Synthesizers
Chris Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Keyboards
Hosté:
Diskografie The Park Is Mine
Vyšlo 1991, Silva Screen, SIL 5080-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. The Park Is Mine Main Title (1:16)
02. Fatal Fall/Funeral (2:15)
03. The Letter (Parts One & Two) (5:17)
04. Taking The Park (Parts One & Two) (8:35)
05. Swatting S.W.A.T. (7:33)
06. Love Theme (3:35)
07. The Helicopter Attack (4:42)
08. Morning (1:21)
09. We're Running Out Of Time (1:02)
10. The Claymore Mine/Stalking (5:18)
11. The Final Confrontation/"The Park Is Yours!" (3:30)
12. Finale [Part of the track Finale/End Credits] (2:32)
13. End Credits [Part of the track Finale/End Credits] (3:37)
Total Time: (50:33)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Artwork: Astral Films Enterprises
Soundtrack k TV filmu z roku 1985 režiséra Stevena Hilliarda Sterna podle románu Stephena Peterse. V roce 1991 byl poprvé na CD vydán soundtrack k filmu "The Park Is Mine" s Tommym Lee Jonesem v hlavní roli. V roce 1985 ji složil TD v sestavě Edgar Froese, Chris Franke a Johannes Schmoelling.

Skupina:
Edgar Froese - Guitars, Keyboards
Jerome Froese - Guitars, Keyboards
Paul Haslinger - Keyboards
Hosté:
Diskografie Dead Solid Perfect
Vyšlo 1991, Silva Screen, FILMCD 079 (UK)

Seznam skladeb:
01. Theme From 'Dead Solid Perfect' (3:20)
02. In The Pond (1:16)
03. Beverly Leaves (0:59)
04. Of Cads And Caddies (2:13)
05. Tournament Montage (2:38)
06. A Whore In One (2:14)
07. Sand Trap (1:22)
08. In The Rough (0:42)
09. Nine Iron (1:39)
10. U.S. Open (1:41)
11. My Name Is Bad Hair (2:32)
12. In The Hospital Room (0:36)
13. Welcome To Bushwood/Golfus Interruptus (1:33)
14. Deja Vu (I've Heard This Before!) (1:32)
15. Birdie (1:20)
16. Divot (1:19)
17. Kenny And Donny Montage (1:40)
18. Off To See Beverly (0:33)
19. Phone To Beverly (1:19)
20. Nice Shots (2:43)
21. Sinking Putts (2:04)
22. Kenny's Winning Shot (1:07)
Total Time: (36:22)

Producer: Edgar Froese
Executive Producer: Reynold da Silva
Engineer [Album]: Alan Howarth, Jason King
Artwork: The One Hand Clapping Company & Stephen Pettman
Layout, Design: Stephen Pettman, The One Hand Clapping Company
Liner Notes: Bobby Roth
Photography: Alan Levenson
Poté, co TD skóroval ve filmech "Heartbreakers" a "Tonight's The Night", v roce 1988 složili hudbu ke třetímu filmu režiséra Bobbyho Rotha "Dead Solid Perfect" s Randym Quaidem v hlavní roli. Na začátku 90. let by měly následovat další tři filmy: "L'Affaire Wallraff", "Rainbow Drive" (oba 1990) a "The Switch" (1993).

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Synthesizer, Guitars
Christoph Franke - Synthesizer
Paul Haslinger - Keyboards, Synthesizer
Hosté:
Jerome Froese - Composer & Keyboards (08)
Diskografie Canyon Dreams
Vyšlo 1991, Miramar, MPCD 2801 (USA)

Seznam skladeb:
01. Shadow Flyer (5:47)
02. Canyon Carver (4:20)
03. Water's Gift (5:27)
04. Canyon Voices (4:28)
05. Sudden Revelation (4:48)
06. A Matter Of Time (8:56)
07. Purple Nightfall (2:08)
08. Colorado Dawn (4:28)
Bonus track on 1999 & 2010 reissues: 09. Rocky Mountain Hawk (5:06)
Total Time: (45:28)

Recorded on 1986 - 1999 at The Cave (Berlin), Polygon Studios (Berlin), Eastgate Studios (Vienna)
Producer: Edgar Froese
Artwork: Ted Maser & Associates
Photos: Larry Ulrich & Jan C. Nickman
V roce 1991 byl oficiálně vydán soundtrack k videu "Canyon Dreams" jako první album TD společností Miramar se sídlem v Seattlu, tím začaly 'The Seattle Years'. V USA bylo "Canyon Dreams" nominováno na Grammy jako "Nejlepší album New Age 1991“. Několik měsíců předtím, než byla vydána ilegální verze soundtracku s názvem "The Canyon Dreams", obsahující hudbu z videa. Hudební materiál na oficiálním soundtracku byl částečně remixován, má mírně odlišnou stopáž a obsahuje bonusovou skladbu "Colorado Dawn" složenou Jeromem Froesem, která na videu není.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Keyboards, Guitars, Bass
Paul Haslinger - Synthesizers, Keyboards
Hosté:
Diskografie Destination Berlin
Vyšlo prosinec 1989, Hansa/BMG, LP: 210 440/CD: 260 440 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Alexander Square (LP Version) (4:50)
02. Emperors Castle (2:10)
03. Hitchhikers Point (5:00)
04. Brandenburg Gate (3:25)
05. Wall-Street (3:16)
06. Peacock Island (3:25)
07. Down The Avus (4:40)
08. Midnight In Bear City (4:25)
09. Berlin Summer Nights (4:17)
10. Alexander Square (Reprise) (2:00)
Total Time: (37:28)

Producer: Edgar Froese, Paul Haslinger
Photo: Marcus Imthurn
Dalším soundtrackem nahraným TD v roce 1989 byl "Destination Berlin". Film a hudba byly speciálně vytvořeny pro světovou premiéru systému 'Imagine 360' v 360-stupňovém kině v Západním Berlíně poblíž slavného Gedächtniskirche. Tam promítali film o Berlíně natočený 360° kamerou. Diváci stáli uprostřed místnosti, zatímco obrázky byly zobrazeny na všech stěnách kulaté budovy. Po několika letech bylo kino uzavřeno; později byla použita jako televizní studio pro produkci talk show "Sabine Christiansen" německé ARD-TV.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesiser, Bass, Guitars, Keyboards
Paul Haslinger - Synthesiser, Keyboards
Hosté:
Miracle Mile
Vyšlo 1989, Private Music, 260 016 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Teetering Scales (3:41)
02. One For The Books (3:07)
03. After The Call (5:14)
04. On The Spur Of The Moment (3:03)
05. All Of A Dither (3:27)
06. Final Statement (3:16)
07. In Julie's Eyes (3:16)
08. Running Out Of Time (3:31)
09. If It's All Over (4:37)
10. People In The News (5:12)
11. Museum Walk (3:13)
Total Time: (41:37)

Composed, Performer, Producer: Edgar Froese, Paul Haslinger
Art Direction: Caren J. Martineau
Artwork [Art Coordination]: Tish Fried
Photography: Lionel Brown
Poté, co Chris Franke opustil Tangerine Dream v roce 1987, zbývající duo Edgar Froese a Paul Haslinger nahrálo hudbu k apokalyptickému filmu "Miracle Mile" (německý název byl "Nacht der Entscheidung") v roce 1988. Film režíroval Steve De Jarnatt a hlavní roli hrál Anthony Edwards a Mare Winningham. Odpovídající soundtrackové album vydal Private Music v roce 1989.

Skupina:
Edgar Froese
Chris Franke
Paul Haslinger
Hosté:
Jacquie Virgil - Vocals (01,05)
Diamond Ross - Vocals (03)
Diskografie Shy People
Vyšlo 1988, Varese Sarabande, LP STV 81357/CD VCD 47357 (USA)

Seznam skladeb:
01. Shy People [Vocal version] (8:02)
02. Joe's Place (2:13)
03. The Harbor (4:07)
04. Nightfall (4:09)
05. Dancing On A White Moon (3:08)
06. Civilized Illusions (3:53)
07. Swamp Voices (3:16)
08. Transparent Days (3:03)
09. Shy People [Instrumental version] (5:06)
Bonus tracks:
10. Swamp (3:47)
11. Nature [Alternate version] (1:09)
12. Going To Town [Instrumental version] (2:51)
Total Time: (44:44)

Producer: Edgar Froese
"Shy People" je film režiséra Andrei Konchalovského z roku 1987, v němž hrají Jill Clayburgh a Barbara Hershey. Německý název tohoto filmu je "Bedrohliches Schweigen" (tj. Hrozivé ticho). Jedaná se o soundtrack k filmu Andreje Končalovského z roku 1987 "Shy People".

Skupina:
Edgar Froese
Chris Franke
Paul Haslinger
Hosté:
Diskografie Near Dark
Vyšlo 1988, Varese Sarabande, LP STV 81345/CD VCD 47309 (USA)

Seznam skladeb:
01. Caleb's Blues (3:20)
02. Pick Up At High Noon (4:59)
03. Rain In The Third House (2:59)
04. Bus Station (incl. Mae's Theme) (8:42)
05. Good Times (2:37)
06. She's My Sister (Resurrection I) (7:22)
07. Mae Comes Back (2:02)
08. Father And Son (Resurrection II) (2:58)
09. Severin Dies (2:50)
10. Fight At Dawn (4:40)
11. Mae's Transformation (4:21)
Total Time: (46:50)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Paul Haslinger
Dalším filmem, k němuž TD dodali hudbu v roce 1987, byl hororový thriller "Near Dark" (německý název: "Die Nacht hat ihren Preis") režisérky Kathryn Bigelow. Soundtracková alba vydaná v USA a Velká Británie představovala úplně jiný obal. V Brazílii bylo album vydáno s podtitulem "Quando Chega A Escuridao"'.

Skupina:
Tangerine Dream (01-05,11-20)
Hosté:
Sylvester Levay (06-10)
Jim Walker - Vocals, Guitars (21)
Rick Morotta - Drums (22)
David Tickle (22)
Diskografie Three O'Clock High
Vyšlo 1987, Varese Sarabande, STV 81339 (US)
CD 1987, Varese Sarabande, VCD 47307 (US)

Seznam skladeb:
01. It's Jerry's Day Today (0:44)
02. 46-32-15 (0:47)
03. No Detention (1:01)
04. Any School Bully Will Do (0:33)
05. Go To The Head Of The Class (3:10)
06. Sit [Performed by Sylvester Levay] (0:47)
07. The Fight [Performed by Sylvester Levay] (2:35)
08. Jerry's Decision [Performed by Sylvester Levay] (4:28)
09. The Fight Is On [Performed by Sylvester Levay] (4:39)
10. Paper [Performed by Sylvester Levay] (1:28)
11. Big, Bright Brass Knuckles (1:18)
12. Buying Paper Like It's Going Out Of Style (1:35)
13. Dangerous Trend (0:54)
14. Who's Chasing Who (0:59)
15. Bonding By Candlelight (1:35)
16. You'll Never Believe It (2:19)
17. Starting The Day Off Right (1:16)
18. Weak At The Knees (2:34)
19. Kill Him (The Football Dummy) (1:04)
20. Not So Quiet In The Library/Get Lost In A Crowd (1:34)
21. Something To Remember Me By [Performed by Jim Walker] (4:12)
22. Arrival [Performed by Rick Morotta and David Tickle] (2:10)
Total Time: (41:42)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Paul Haslinger
Soundtrack k filmu z roku 1987 v režii Phila Joanoua. O další hudbu se postaral Sylvester Levay a další. V roce 1987 TD dodali část hudby k filmu "Three O'Clock High". Soundtrackové album vyšlo ve stejném roce, ale zjevně bez jakékoli spolupráce s TD. Materiál TD uvedený na albu se tedy skládá převážně z krátkých hudebních sestřihů a kromě toho, že sedm skladeb není žádným materiálem TD. Provozní časy vytištěné na obalu CD jsou ve většině případů chybné a liší se od skutečných provozních časů uvedených výše. V Německu byl film vydán s názvem "Faustrecht" a pod tímto názvem se soundtrack objevuje v některých zásilkových katalozích. Nicméně je to stejné CD jako "Three O'Clock High".

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Bryan Ferry - Vocals & Producer (01)
David Gilmour - Guitar (01)
Guy Pratt - Bass (01)
Jon Anderson - Vocals (07)
Diskografie Legend
Vyšlo 1986, MCA, Promo-LP: MCA 6165 (USA)

Seznam skladeb:
01. Is Your Love Strong Enough [performed by Bryan Ferry] (5:10)
02. Opening (2:55)
03. Cottage (3:23)
04. Unicorn Theme [Section 1] (3:27)
05. Goblins (3:03)
06. Fairies (2:57)
07. Loved By The Sun [Vocal version, vocals performed by Jon Anderson] (5:57)
08. Blue Room (3:24)
09. The Dance (2:23)
10. Darkness (3:05)
11. The Kitchen/Unicorn Theme Reprise (4:49)
Total Time: (40:33)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Artwork: Mike Fink
Poslední produkcí TD s Johannesem Schmoellingem byl soundtrack k filmu Ridleyho Scotta "Legend", ve kterém hráli Tom Cruise, Mia Sara, Tim Currie a David Bennent. Jerry Goldsmith byl původní skladatel hudby pro "Legend", ale Universal Studios se rozhodlo, že chtějí moderněji znějící hudbu a uzavřeli smlouvu s TD, Jonem Andersonem (zpěvák Yes) a Bryanem Ferrym (ex-Roxy Music), aby dodali novou hudbu. TD doprovod byl použito pouze pro severoamerickou verzi filmu, takže soundtrack TD byl vydán v roce 1986 pouze v USA a Kanadě. Všechny ostatní světové verze používaly filmovou hudbu Goldsmithe.

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Diskografie Heartbreakers
Vyšlo 1985, 1985, Virgin, 207 212-620 (Germany)
CD 1985, Virgin, 610 467-225 (Germany)
CD 1995, Silva America, SSD 1039 (US) new cover art
Virgin/Ariola, Promo-LP: 207 212 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Heartbreakers (2:30)
02. Footbridge To Heaven (3:00)
03. Twilight Painter (4:12)
04. Gemini (3:28)
05. Rain In N.Y. City (3:23)
06. Pastime (3:00)
07. The Loser [Misspelled The Looser on the 1985 releases] (3:17)
08. Breathing The Night Away (2:25)
09. Desire (5:38)
10. Thorny Affair (3:10)
11. Daybreak (4:07)
Total Time: (38:10)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Hudba z původního filmového soundtracku "Heartbreakers", který režíroval Bobby Roth. V roce 1985 napsali Tangerine Dream hudbu k "Heartbreakers", který snímal Michael Ballhaus a režíroval Bobby Roth, v hlavní roli Peter Coyote, Nick Mancuso a Carole Laure. Byl to první ze šesti filmů režiséra Bobbyho Rotha, ke kterému Tangerine Dream dodala hudbu.

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Diskografie Flashpoint
Vyšlo 1984, EMI America, ST-17141 (US)
CD 1984, Heavy Metal Worldwide, HMI XD 29 (UK) reputed to have a manufacturing fault
CD 1995, One Way Records, S21-18507 (US)

Seznam skladeb:
01. Going West (4:10)
02. Afternoon In The Desert (3:35)
03. Plane Ride (3:30)
04. Mystery Tracks (3:15)
05. Lost In The Dunes (2:40)
06. Highway Patrol (4:10)
07. Love Phantasy (3:40)
08. Mad Cap Story (4:00)
09. Dirty Cross Roads (4:20)
10. Flashpoint [performed by The Gems] (3:47)
Total Time: (37:07)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
V roce 1984 TD produkovali hudbu k thrilleru "Flashpoint", v němž hráli Kris Kristofferson, Treat Williams, Rip Torn a Tess Harper.

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Diskografie Firestarter
Vyšlo 1984, MCA Records, MCF 3233 (UK)
CD 1990, MCA Records, MCLD 19154 (UK)


Seznam skladeb:
01. Crystal Voice (3:07)
02. The Run (4:50)
03. Testlab (4:00)
04. Charly The Kid (3:51)
05. Escaping Point (5:10)
06. Rainbirds Move (2:31)
07. Burning Force (4:17)
08. Between Realities (2:53)
09. Shop Territory (3:15)
10. Flash Final (5:15)
11. Out Of The Heat (2:30)
Total Time: (41:39)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Diskografie Wavelength
Vyšlo 1983, Varese Sarabande, STV 81207 (US)
CD 1983, Varese Sarabande, VCD 47223 (US)

Seznam skladeb:
01. Alien Voices (0:16)
02. Wavelength Main Title (1:54)
03. Desert Drive [Excerpt] (2:00)
04. Mojave End Title (3:59)
05. Healing [1983 remix] (2:23)
06. Breakout (1:09)
07. Alien Goodbyes (1:50)
08. Spaceship [1983 remix] (2:18)
09. Church Theme [1983 remix] (3:41)
10. Sunset Drive [1983 remix] (3:23)
11. Airshaft (3:10)
12. Alley Walk (2:55)
13. Cyro Lab (2:13)
14. Running Through The Hills (1:30)
15. Campfire Theme (1:23)
16. Mojave End Title Reprise (3:51)
Total Time: (37:55)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Soundtrack k filmu Mikea Graye "Wavelength". Mnoho skladeb jsou remixy z jiných alb.

Skupina:
Edgar Froese – Keyboards, Electronic Equipment, Guitars
Christopher Franke – Synthesizers, Electronic Equipment, Electronic Percussion
Johannes Schmoelling – Keyboards, Electronic Equipment
Hosté:
Diskografie Risky Business
Vyšlo 1984, Geffen/Warner Bros., Promo-2LP

Seznam skladeb:
01. Introduction (2:55)
02. Trailer (1:31)
03. Featurette 1: Tom Cruise (2:17)
04. Featurette 2: Rebecca DeMornay (1:43)
05. Featurette 3: Paul Brickman (1:40)
06. Featurette 4: Jon Avnet/Steve Tisch (2:56)
07. Featurette 5: Tom Cruise (2:08)
08. Featurette 6: Rebecca DeMornay (1:04)
09. Featurette 7: Tom Cruise (1:58)
10. Featurette 8: Paul Brickman (1:33)
11. Featurette 9: Tangerine Dream/Paul Brickman [with Chris Franke] (2:44)
12. Featurette 10: Jon Avnet/Steve Tisch (2:56)
13. News Event 1: Tom Cruise/Paul Brickman/Rebecca DeMornay (2:04)
14. News Event 2: Tom Cruise/Rebecca DeMornay/Paul Brickman (2:26)
15. News Event 3: Rebecca DeMornay (1:53)
16. News Event 4: Jon Avent/Paul Brickman (2:29)
17. News Event 5: Tom Cruise/Steve Tisch (2:32)
18. Open Ended Feature 1 (2:37)
19. Open Ended Feature 2 (2:06)
20. Open Ended Feature 3 (2:41)
21. Open Ended Feature 4 (3:57)
22. Open Ended Feature 5 (1:44)
23. Risky Business Special Segment 1 (10:56)
24. Risky Business Special Segment 2 (11:32)
25. Promo Spots 1-3 (1:42)
26. Film Clips 1-16 (7:14)
27. Tangerine Dream Music Track 1 (1:28)
28. Tangerine Dream Music Track 2 (1:48)
29. Tangerine Dream Music Track 3 (3:07)
30. Tangerine Dream Music Track 4 (0:31)
31. Tangerine Dream Music Track 5 (0:24)
32. Tangerine Dream Music Track 6 (0:11)
33. Tangerine Dream Music Track 7 (1:00)
34. Tangerine Dream Music Track 8 (3:12)
Total Time: (92:59)

Engineering: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Christoph Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Keyboards
Hosté:
Diskografie Das Mädchen Auf Der Treppe
EP, vyšlo 1982, Virgin, 600 651 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Das Mädchen auf der Treppe [1982 remix] (3:50)
02. Flock (2:28)
03. Katja (3:01)
04. Speed (2:37)
Total Time: (11:56)

Written: Franke, Froese, Schmoelling
Producer: Tangerine Dream

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Electronics, Guitar
Christopher Franke - Synthesizer, Electronics, Percussion [Electronic]
Johannes Schmoelling - Keyboards, Electronics
Hosté:
Diskografie Thief
Vyšlo březen 1981, Virgin, V2198 (UK)
Virgin, 203 472 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Beach Theme (3:44)
02. Dr. Destructo (3:18)
03. Diamond Diary (10:48)
04. Burning Bar (3:11)
05. Beach Scene (6:48)
06. Scrap Yard (4:40)
07. Trap Feeling (2:57)
08. Igneous (4:45)
Total Time: (40:11)

Composed: Edgar Froese, Johannes Schmoelling, Christopher Franke
Recorded on 1980 at Polygon Studios (Berlin)
Producer: Michael Mann, Tangerine Dream
Management: Bill Dern
Management [Direction]: TWM Management
Mastered: George Piros
Soundtrack k akčnímu thrilleru Michaela Mana »Zloděj« s Jamesem Caanem v hlavní roli. Americký tisk připsal filmu zásluhu zejména za jeho strašidelný a působivý doprovod.

Skupina:
Edgar Froese - Synths (custom Moog, Oberheim Polyphonic, Arp Omni Strings, PGP), Steinway Grand Piano, Mellotron Mk5, Guitars
Christopher Franke - Synths (Moog Modular, Projekt Electronik Sequencer, Computerstudio Digital Sequencer, Arp Soloist, Elka String, Oberheim Sequencer), Mellotron
Peter Baumann - Synths (Projekt Electronik Modular, Projekt Electronik Sequencer, Arp Soloist), Fender Rhodes, Mellotron
Hosté:
Diskografie Sorcerer
Vyšlo 1977, MCA Records, MCA-2277 (US)
CD 1993, MCA Records, MCLD 19159 (UK)

Seznam skladeb:
01. Main Title (5:33)
02. Search (2:58)
03. The Call (2:10)
04. Creation (5:02)
05. Vengeance (5:35)
06. The Journey (2:02)
07. Grind (3:00)
08. Rain Forest (2:41)
09. Abyss (7:13)
10. The Mountain Road (2:00)
11. Impressions Of Sorcerer (2:57)
12. Betrayal (Sorcerer Theme) (3:44)
Total Time: (44:55)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Peter Baumann
Artwork: Richard L. Albert (Theatrical release poster)
Soundtrack k filmu Williama Friedkina "Sorcerer/Čaroděj“, založený na románu „Le Salaire de la Peur“ od Georgese Arnauda. "Sorcerer" byl remake Clouzotovy "The Wages Of Fear" z roku 1953 o riskantní kamionové dopravě, v níž nyní vystupují Roy Scheider, Bruno Cremer, Francisco Rabal, Amidou a Ramon Bieri. William Friedkin se rozhodl natočit film o jakékoli hudbě, kterou by TD produkoval. Soundtrack "Sorcerer" byl první velkou přestávkou Tangerine Dream v Hollywoodu s hudbou, kterou vybral režisér William Friedkin z 90-minutové kazety, kterou kapela dodala. První soundtrack od TD k hollywoodskému filmu.

Živé nahrávky

Skupina:
Bernhard Beibl - Guitar, Violin
Thorsten Quaeschning - Keyboards
Edgar Froese - Keyboards, Guitar, Producer
Iris Camaa - Percussion
Linda Spa - Saxophone, Flute, Keyboards
Hosté:
Diskografie Rocking Out The Bats
Vyšlo 2009, Eastgate, eastgate 010 DVD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Kiev Mission (Remake 2009) [2009 live version] (7:59)
02. Beyond The Cottage And The Lake [2009 live version of Section 2] (4:24)
03. No Man's Land [2009 live version] (6:39)
04. Lady Monk [2009 live version] (4:48)
05. Transition [2009 live version] (6:46)
06. Astrophel And Stella (String Version) [2009 live version] (6:49)
07. Leviathan [2009 live version] (6:58)
08. Sally's Garden [2009 live version] (5:58)
09. Serpent Magique [2009 live version] (5:22)
10. Ayumi's Loom [2009 live version] (5:41)
11. Sphinx Lightning [2009 live version] (5:57)
12. Midwinter Night [2009 live version] (7:12)
13. Hunter Shot By A Yellow Rabbit [2009 live version] (9:18)
14. Logos 2009 [2009 live version] (7:10)
15. Fire On The Mountain [2009 live version] (7:43)
16. One Night In Space [2009 live version] (6:50)
17. Trauma [2009 live version] (14:24)
18. Blue Bridge [2009 live version] (4:49)
19. Cloudburst Flight 2008 [2009 live version] (8:36)
20. Atlas Eyes [2009 live version] (4:22)
21. Dolphin Dance [2009 live version, wrongly titled Scuba Scuba 2008] (7:53)
Bonuses: 22. Credits [via menu](1:30)
23. The Backstage Files [via menu] (5:35)
24. Driving With A Teddybear [via menu] (4:18)
25. The Spa-Camaa Connection [via menu] (7:26)
Total Time: (164:27)

Recorded live At Citadel Spandau Berlin on August 30th, 2009
Producer: Edgar Froese
Artwork: Bianca Froese-Acquaye & Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, E-Guitar, Bass
Chris Hausl - Vocals
Thorsten Quaeschning - Keyboards, V-Drums, Steel Drums,E-bow Guitar
Linda Spa - Flute
Bernhard Beibl - Electric+Accoustic Guitars
Iris Camaa - Percussion, Drums
Hosté:
Diskografie Orange Odyssey
Vyšlo 2007, Eastgate, eastgate 005 DVD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Girl On The Stairs [2007 live version] (3:48)
02. Storm Seekers [2007 live version] (5:17)
03. Cool Shibuya [2007 live version] (3:38)
04. Rare Bird [2007 live version] (4:14)
05. Warszaw In The Sun [2007 live version] (4:19)
06. Hyper Sphinx [2007 live version of Section 4 and 5] (4:50)
07. Midwinter Night [2007 live version] (4:39)
08. Mothers Of Rain [2007 live version] (5:04)
09. Lady Monk [2007 live version] (5:02)
10. Song Of The Whale [2007 live version] (5:16)
11. Living In A Fountain Pen [2007 live version] (6:37)
12. Russian Soul [2007 live version] (4:44)
13. Logos [2007 live version] (5:21)
14. Streethawk [2007 live version] (2:51)
15. Story Of The Brave [2007 live version] (5:19)
16. Midnight Trail [2007 live version] (4:14)
17. Dominion [2007 live version] (5:15)
18. Stratosfear [2007 live version] (9:13)
19. Bells Of Accra [2007 live version] (15:09)
20. Purple Haze [2007 live version] (3:16)
21. House Of The Rising Sun [2007 live version] (6:12)
22. Credits [via menu] (1:14)
Total Time: (115:3)

Recorded on July 01, 2007, at Paul Wunderlich Museum (Eberswalde)
Producer: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Mixing, Sequencers
Babs Gonzales - Soprano
Jerome Froese - Keyboards, Mastering Sequencers
Iris Kulterer - Vocals, Percussion
Jayney Klimek - Alto
Hosté:
Diskografie Dante's Inferno
DVD, vyšlo prosinec 2006, Eastgate, eastgate 001 DVD (Germany)

Seznam skladeb:
01. Intro (0:58)
02. Before The Closing Of The Day [2002 live version] (4:42)
03. The Spirit Of Virgil [2002 live version] (2:45)
04. Minotaurae Hunt At Dawn [2002 live version] (3:34)
05. Those Once Broke The First Word [2002 live version] (3:30)
06. Dante In Despair [2002 live version] (3:25)
07. Io Non Mor [2002 live version] (6:03)
08. Vidi Tre Facce [2002 live version] (4:23)
09. At The Deepest Point In Space [2002 live version] (2:28)
10. L'omperador Del Doloroso Regno [2002 live version] (4:44)
11. Voices In The Starless Night [2002 live version] (4:17)
12. Fear And Longing [2002 live version] (2:46)
13. Fallen For Death [2002 live version] (4:54)
14. Where All Light Went Silent [2002 live version] (3:31)
15. Charon, Il Barchere [2002 live version] (4:27)
16. La Grey De Los Almas Perdidas [2002 live version] (6:55)
17. Justice Of The Karma Law [2002 live version] (3:12)
18. As The Sun Moves Towards Heaven [2002 live version] (8:09)
19. Beatrice, L'Âme Infinie [2002 live version] (4:36)
20. End Credits (4:13)
Bonus Tracks:
21. Rehearsal [via menu] (9:10)
22. Dressing Room [via menu] (3:42)
23. Waldtanz [via menu] (3:39)
24. Interviews [via menu] (17:51)
Total Time: (117:54)

Filmed at Castle Nideggen, Cologne (Germany), August 23. + 24. 2002
Recording: Burg Nideggen
Artwork: Edgar Froese
Painting: Bianca Froese-Acquaye

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Jerome Froese - Keyboards
Gerald Gradwohl - Guitars
Emil Hachfeld - Electronic Percussion
Hosté:
Diskografie Rocking Mars
Vyšlo září 2005, TDI/Eastgate, TDI CD044 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Comet's Figure Head [1999 live version] (10:47)
02. Rim Of Schiaparelli [1999 live version] (7:09)
03. Deep Space Cruiser [1999 live version] (5:16)
04. Pilots Of The Ether Belt [1999 live version] (11:12)
05. Spiral Star Date [1999 live version] (8:09)
06. Mars Mission Counter [1999 live version] (6:13)
07. Ça Va - Ça Marche - Ça Ira Encore [1999 live version] (6:00)
08. Astrophobia [1999 live version] (10:29)
09. Tharsis Maneuver [1999 live version] (4:59)
10. Outland [1999 live version] (10:05)
11. Dies Martis [1999 live version] (4:40)
12. Terra Gravity [1999 live version] (2:53)
13. Wormhole Number Five [1999 live version] (2:33)
14. Red Ocean [1999 live version] (3:40)
Total Time: (94:05)
Recorded live at Klangart Festival on June 12, 1999, Stadthalle (Osnabrück)
Most parts were used on TD's studio album "Mars Polaris"
Engineering: Lee Bruckheimer
Artwork: Edgar Froese
V červnu 1999 vystoupila Tangerine Dream na jednorázovém koncertu během Klangart Festivalu v Osnabrücku v severním Německu, kde představila tehdy zbrusu nové album "Mars Polaris".

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Zlatko Perica - Lead Guitar, Rhythm Guitar
Jerome Froese - Keyboards, Lead & Rhythm Guitars
Linda Spa - Saxophone
Hosté:
Diskografie Arizona Live
Vyšlo 2004, TDI, 2CD: TDI CD039 (Germany)

Seznam skladeb:
Disc One
01. Waterborne [1992 live version] (3:27)
02. Touchwood [1992 live version] (4:53)
03. Rolling Down Cahuenga [1992 live version] (6:33)
04. The Blue Bridge [1992 live version] (3:52)
05. Oriental Haze [1992 live version] (6:10)
06. Graffiti Street [1992 live version] (6:05)
07. Melrose [1992 live version] (6:32)
08. Two Bunch Palms [1992 live version] (5:52)
09. 220 Volt [1992 live version] (9:01)
10. Homeless [1992 live version] (9:53)
Disc Two
11. Story Of The Brave [1992 live version] (4:51)
12. Sundance Kid [1992 live version] (4:58)
13. Girls On Broadway [1992 live version] (4:51)
14. Love On A Real Train [1992 live version] (3:58)
15. Backstreet Hero [1992 live version] (8:45)
16. Body Corporate [1992 live version] (3:55)
17. Rockoon [1992 live version] (7:30)
18. One Night In Medina [1992 live version] (4:21)
19. Hamlet [1992 live version] (8:36)
20. Dreamtime [1992 live version] (3:31)
21. Purple Haze [1992 live version] (3:25)
Total Time: (120:59)

Recorded on October 29, 1992, at Mall Amphitheater (Scottsdale)
Engineer: Edgar Froese, Jerome Froese (under the pseudonym 'Ed Jefro')
Producer: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Guitars, Keyboards
Paul Haslinger - Keyboards, E-pad
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Linda Spa - Saxophone
Hubert Waldner - Saxophone
Hosté:
Diskografie East
Vyšlo květen 2004, TDI, TDI CD037 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Marakesh [1990 live version] (8:55)
02. Atlas Eyes [1990 live version] (3:15)
03. Gaudi Park [1990 live version] (5:04)
04. Cat Scan [1990 live version] (4:51)
05. Teetering Scales [1990 live version] (3:26)
06. Lily On The Beach [1990 live version] (4:04)
07. Nomad's Scale [1990 live version] (8:35)
08. Daybreak On The River Spree [1990 live version] (3:46)
09. Longing For Cashba [1990 live version] (9:33)
10. Mount Shasta [1990 live version] (4:28)
11. Alaskan Summer [1990 live version] (3:31)
12. Wall-Street [1990 live version] (3:17)
13. Hitchhikers Point [1990 live version] (4:55)
14. Long Island Sunset [1990 live version] (7:38)
15. Berlin Summer Nights [1990 live version] (4:31)
Total Time: (79:49)

Recorded on February 20, 1990, at Werner-Seelenbinder-Halle (East Berlin)
Producer: Edgar Froese
The cover artwork is based on the Zoom-O-Graphic Wheel of Time, a photo collage by Edgar Froese
Artwork: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Guitars
Paul Haslinger - Synthesizer, Piano
Ralf Wadephul -
Hosté:
Diskografie Rockface
2CD, vyšlo 2003, TDI, TDI CD035 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Mothers Of Rain [1988 live version] (5:21)
02. After The Call [1988 live version] (5:36)
03. Tyger (Instrumental) [1988 live version] (4:58)
04. Alchemy Of The Heart [1988 live version] (4:10)
05. Papyrus (Piano) [1988 live version] (3:45)
06. Phaedra 88 [1988 live version] (4:23)
07. Live Miles [1988 live version of Section 2 and 3]( 10:19)
08. Logos 88 [1988 live version] (5:55)
09. Parabola [Edited 1988 live version] (11:07)
10. Table Bay [1988 live version] (2:20)
11. Nomad's Scale [1988 live version] (9:00)
12. Cat Scan [1988 live version] (5:34)
13. Atlas Eyes [1988 live version] (4:28)
14. Marakesh [1988 live version] (7:59)
15. Eden's Gate [1988 live version] (1:38)
16. Ghazal (Love Song) [1988 live version] (5:13)
17. Alexander Square [1988 live version] (5:11)
18. The Silent League [1988 live version] (1:39)
19. Canyon Voices [1988 live version] (4:48)
20. Optical Race [1988 live version] (3:59)
Total Time: (107:23)

Artwork: Edgar Froese
Na konci roku 2003 TD překvapili své fanoušky oznámením "Rockface", živého záznamu z turné po Severní Americe v roce 1988. Dvojalbum bylo nakonec vydáno 18. prosince 2003 a obsahuje prakticky nedotčenou zvukovou desku z třetího posledního koncertu tohoto turné, zaznamenaného v Berkeley/San Francisco.

Skupina:
Edgar Froese - Mellotron, Synthesizer, Guitars
Chris Franke - Synthesizer, Keyboards
Peter Baumann - Synthesizer, Keyboards
Hosté:
Diskografie Soundmill Navigator
Vyšlo duben 2000, TDI/EFA, 63027-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Soundmill Navigator [2000 remix] (41:46)
Total Time: (41:46)

Live At The Philharmonics, June 27, 1976
Producer: Edgar Froese
Engineering: Dirk Kaufmann
Mastered: Jerome Froese
Design: Edgar Froese
Photography [Band Photos]: Monika Froese

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Bass, Keyboards
Chris Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Synthesizer, Keyboards
Hosté:
Diskografie Sohoman
Vyšlo 1999, TDI/EFA, 63014-2 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Convention Of The 24 [1999 remix] (9:17)
02. White Eagle [1999 remix] (4:31)
03. Ayers Majestic [1999 remix] (7:11)
04. Logos, Part One [1999 remix] (8:32)
05. Bondi Parade [1999 remix, alternately titled Bondy Parade] (13:22)
Total Time: (42:53)

Recorded on February 22, 1982 at Regent Theatre (Sydney)
Producer: Edgar Froese
Engineering: Chris Blake
Design: Edgar Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Sequencers Control
Jerome Froese - Keyboards, Sequencers Control
Emil Hachfeld - Codotronic, Percussion
Zlatko Perica - Electric & Acoustic Guitars
Hosté:
Diskografie Valentine Wheels
Vyšlo 1998, TDI/Alpha, TDICD 013 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Waterborne [1997 live version] (6:22)
02. Betrayal [1997 live version] (2:58)
03. Poland [1997 live version] (8:11)
04. Sundance Kid [1997 live version] (6:03)
05. Silver Scale [1997 live version] (7:13)
06. Warsaw In The Sun [1997 live version] (5:23)
07. Stratosfear 95 [1997 live version] (8:17)
08. Dolphin Dance [1997 live version] (6:26)
09. Le Parc [1997 live version] (3:52)
10. Beach Theme [1997 live version] (4:30)
Total Time: (59:15)

Recorded live on November 06, 1997 at The Shepherds Bush Empire Concert London 1997
Producer: Edgar Froese
Engineering, Mixing: Dave Dixon
Technician [Guitar]: John Norris
Technician [Codotronic]: Christian Gstettner
Technician [Keyboard], Technician [Computer]: Peter Liendl
Technician [Percussion]: Martin Kruler
Mixed [Monitor]: Kerry Lewis
Mastered [DQC]: Jerome Froese
Design: Edgar Froese
Photography [Cover Photographs]: Jim Rakete, Monica Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Electronic Instruments
Jerome Froese - Keyboards, Eelectronic Instruments
Emil Hatchfield - Percussion, Codotronics
Zlatko "Z-MAN" Perica - Electric Guitar, Acoustic Guitar
Hosté:
Diskografie Tournado
Vyšlo 1997, TDI, TDI008CD (Europe)

Seznam skladeb:
01. Intro - Drum Solo (3:41)
02. Flashflood (7:49)
03. 220 Volt [Big Volt Version] (8:18)
04. Firetongues (7:11)
05. Girls On Broadway (5:07)
06. Little Blond In The Park Of Attractions [The Thai Dub] (7:40)
07. Rising Haul In Silence (7:49)
08. Lamb With Radar Eyes [Lost Lamb Version] (7:42)
09. Touchwood [Forest Mix] (7:40)
10. Towards The Evening Star (7:03)
Total Time: (70:03)

Recorded live on April 23th 1997 at the 'Dome Muziki i Tanca' in the city of Zabrze in Poland during Eurotour 1997
Producer: Edgar Froese
Mastered: Jerome Froese
Design: Edgar Froese
Photography: Jim Rakete, Monika Froese

Skupina:
Edgar Froese - Keyboards, Guitars
Jerome Froese - Keyboards, Guitars
Zlatko Perica - Guitars
Linda Spa - Saxophone, Keyboards
Hosté:
Diskografie 220 Volt "Live"
Vyšlo 1993, Miramar/BMG, MPCD 2804

Seznam skladeb:
01. Oriental Haze [1992 live version] (6:52)
02. Two Bunch Palms [1992 live version] (5:48)
03. 220 Volt [1992 live version] (9:02)
04. Homeless [1992 live version] (9:51)
05. Sundance Kid [1992 live version] (8:04)
06. Backstreet Hero [1992 live version] (8:49)
07. The Blue Bridge [1992 live version] (4:47)
08. Hamlet [1992 live version] (8:30)
09. Dreamtime [1992 live version] (3:48)
10. Purple Haze [1992 live version] (3:35)
11. Treasure Of Innocence (3:37)
Total Time: (72:43)

Recorded 1992
Producer: Edgar Froese
Engineer: Edgar Froese, Jerome Froese (under the pseudonym "Ed Jefro")
Kromě "Livemiles", které byly kompletně zremixovány ve studiu, bylo album "220 Volt Live" z roku 1993 první skutečnou živou nahrávkou TD od "Poland" před devíti lety. Album bylo nahráno během turné po USA v roce 1992 a obsahuje více než 70 minut hudby, všechny skladby byly dříve nevydané s výjimkou "Oriental Haze" - jeho studiová verze se objevuje na "Rockoon Special Edition" (1992).

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Bass, Guitars, Keyboards
Chris Franke - Keyboards
Paul Haslinger - Synthesizer, Guitars, Keyboards
Hosté:
Diskografie Live Miles
Vyšlo duben 1988, Jive Electro / Caroline, HIP 62 (UK)

Seznam skladeb:
01. Livemiles Part One (The Albuquerque Concert) (29:50)
02. Livemiles Part Two (The West-Berlin Concert) (27:13)
Total Time: (57:03)

Recorded on 1988 & August 01, 1987 at Berlin, Germany
Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Paul Haslinger
Design [Cover]: Monique Froese
První polovina alba má být záznamem koncertu z 8. června 1986 v Albuquerque, Nové Mexiko, USA. Druhá polovina alba je remixovanou verzí části koncertu z 1. srpna 1987 v německém Západním Berlíně.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer [Yamaha Dx 7, Yamaha Yp 30, Jupiter 8, Jupiter 6, Prophet 5, Ppg Wave 2.2], Sequenced By [Pe Polyrhythmic Sequencer, Eeh Cm 4 Digital Sequencer, Pe Custom Trigger Selector], Drum Machine [Dmx Oberheim Digital Drums], Sampler [Publison Dhm 89 B2, Publison Kb 2000], Effects [Korg Sdd 3000 Delay, Quantec Room Simulator], Electronics [Roland Sde Midi/dcb Inerfaces, Canproduct Mixer]
Chris Franke - Synthesizer [Prophet 5, Prophet 600, Prophet 1, E-mu Custom Programmable Synth, Moog Custom Programmable Modular Synth, Mti Synergy], Sequenced By [Pe Polyhythmic Sequencer, Compulab Digital Sequencer], Drum Machine [Syntec Custom Digital Drum Computer], Electronic Drums [Simmons Drum Modules], Effects [Quantec Room Simulator, Roland Sde 3000], Electronics [Hill Multi-mixer]
Johannes Schmoelling - Synthesizer [Jupiter 8, Ppg Wave 2.3 Waveterm, Mini Moog, Korg Monopoly], Sequenced By [Eeh Cm 4 Digital Sequencer], Drum Machine [Bohm Digital Drums, Roland Tr 808 Drums], Effects [Roland Sde 3000 Delay, Mxr 01 Digital Reverb, Mxr Digital Delay, Boss Overdrive/flanger], Electronics [Canproduct Mixer]
Hosté:
Diskografie Poland Live
Vyšlo 1984, Jive Electro, HIP 22 (UK) / Zomba Productions, 6.28638-1

Seznam skladeb:
01. Poland (22:29)
02. Tangent (19:59)
03. Barbakane (18:00)
04. Horizon (21:07)
Total Time: (81:35)

Live album made from recordings of a December 1983 concert in Warsaw, Poland
Composed, Performer, Recorded, Producer: Johannes Schmoelling, Edgar Froese, Chris Franke
Mastered: Pounda
Design, Photography [Monitor, Inner Sleeve]: Monique Froese
Photography [Inner Sleeve]: Paul Slattery



Skupina:
Edgar Froese - Keyboards
Chris Franke - Keyboards
Johannes Schmoelling - Keyboards
Hosté:
Diskografie Logos Live

Vyšlo prosinec 1983, Virgin, V2257 (UK)

Seznam skladeb:
01. Logos (Part 1) (25:30)
02. Logos (Part 2) (19:10)
03. Dominion (5:26)
Total Time: (50:06)

Recorded on 6 November 1982, Dominion Theatre, London, England
Management [British Tour Agent]: Adrian Hopkins
Engineer [Recording]: Chris Blake
Graphics [Computer Graphics]: Denise Lallant / Synopsis / L.A.
Design [Sleeve], Photography: Monique Froese
Photography [Band Photograph]: Jürgen & Thomas
Na "Logos" živě v Londýně, TD použil vůbec první samplovací jednotku.

Skupina:
Chris Franke - Synthetizers, Electronic Percussion
Edgar Froese - Synthetizers, Electronic Guitars
Johannes Schmoelling - Synthetizers, Piano
Hosté:
Diskografie Quichote
Vyšlo 1980, AMIGA, 8 55 819 (German Democratic Republic [GDR])

Seznam skladeb:
01. Quichotte, Part One (23:33)
02. Quichotte, Part Two (22:38)
Total Time: (46:11)

Recording January 31st 1980 during "DT-64 Jugendkonzert" at the now defunkt Palast Der Republic
Re-released in 1986 with the title: "Pergamon" by Tangerine Dream Production/ Caroline Records Inc./ Virgin
Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Johannes Schmoelling
Engineering: Juergen Lahrtz

Skupina:
Chris Franke - Electronic Drums, Sequencer [Oberheim Sequencer, Oberheim Eight Voice Polyphonic Sequencer, Projekt Electronic Sequencer], Synthesizer [Elka String, Moog Modular]
Edgar Froese - Guitar [Gibson Les Paul], Mellotron [Twin Keyboard Mark V], Sequencer [Oberheim Four Voice Polyphonic Sequencer], Synthesizer [Arp Digital Soloist, Arp Omni String, Moog Modular, P.p.g.], Grand Piano [Steinway]
Peter Baumann - Mellotron [M.400], Sequencer [Computerstudio Digital Sequencer, Projekt Electronic Sequencer], Synthesizer [Arp Soloist, Ems Vocoder With Akg Micro C414 And Elka String, Projekt Electronic Modular]
Hosté:
Diskografie Encore
Live, vyšlo 1977, Virgin, VD2506 (UK)

Seznam skladeb:
01. Cherokee Lane (16:19)
02. Monolight (19:54)
03. Coldwater Canyon (18:06)
04. Desert Dream (17:30)
Total Time: (71:49)

Recorded during the north american tour march/april 1977
Written [All Material], Performer [Played]: Christopher Franke, Edgar Froese, Peter Baumann
Producer, Engineer, Mastered: Tangerine Dream
Mixed: Peter Baumann
Layout: Edgar Froese
Double-Live-Album z turné kapely 77 USA-Tour, které zahrnovalo taková slavná místa jako řecké divadlo v L.A. a Avery Fisher Hall v New Yorku. Na tomto turné si diváci mohli poprvé užít lasershow na cestách.

Skupina:
Edgar Froese - Synthesizer, Bass, Guitars, Keyboards, Composer
Peter Bauman - Keyboards, Drums
Christoph Franke - Keyboards
Hosté:
Diskografie Ricochet
Vyšlo 1975, Virgin/Ariola, 89 679 (Germany)
1975, Virgin, V 2044 (UK)

Seznam skladeb:
01. Ricochet Pt. 1 (17:03)
02. Ricochet Pt. 2 (21:11)
Total Time: (38:14)

[2018 remix by Steven Wilson]
03. Ricochet, Part One (17:10)
04. Ricochet, Part Two (21:22)

05. Victoria Palace Concert: Part 1 (46:55)
Total Running Time: (123:41)

Producer: Edgar Froese, Chris Franke, Peter Baumann
Engineering: Chris Blake
Mixed: Mick Glossop
Lacquer Cut: FTM
Photo: Monique Froese
Layout: Graphiti
Původní britská Virgin LP tisk byla poslední s krátkotrvajícím designem štítku faun/tan. Další výlisky existují se všemi následujícími variantami štítků. Nahráno během velmi úspěšného evropského turné kapely v roce 1975.

Zpět

First official lineup: Volker Hombach (saxophone, flute, violin), Lanse Hapshash (drums),
Kurt Herkenberg (bass) and Edgar Froese (guitar)





Tangerine Dream - In Concert at Royal Albert Hall - 1975


(vlevo) Tangerine Dream 1975 - Edgar Froese, Chris Franke, Michael Hönig




Tangerine Dream were the first band from the West to play at the Palast der Republik in East Berlin, 1980


Tangerine Dream 1981 - Johannes Schmoelling, Edgar Froese, Chris Franke


Tangerine Dream 1986 in Minneapolis. Links mit gerecktem Daumen: Edgar Froese. Mit Paul Haslinger (M.) war ein Absolvent der Wiener Musikakademie zum zwischenzeitlichen Duo gestoßen


Tangerine Dream 1988 - Ralf Wadephul, Paul Haslinger, Edgar Froese


Rockoon 1992 - Jerome Froese, Linda Spa, Edgar Froese, Zlatko Perica


Tangerine Dream 2006 - Thorsten Quaeschning, Iris Camaa, Bernhard Beibl, Linda Spa, Edgar Froese


The current line-up consists of head and founder Edgar Froese (keyboards, guitar), Thorsten Quaeschning (keyboards), Linda Spa (flute, sax, keyboards), Iris Camaa (percussion, v-drums), Bernhard Beibl (guitar) and Hoshiko Yamane (violin)


Ulrich Schnauss, Hoshiko Yamane, Thorsten Quaeschning, Edgar Froese 2014





Zpět
Oficiální stránky:
http://www.tangerinedream-music.com/index.php
http://thorstenquaeschning.com/index.htm
https://www.tangerinedreammusic.com/en/news/index.asp
https://www.kompaktkiste.de/tangerinedream.htm
http://www.hoshikoyamane.com/profile/
http://christopherfranke.com/
https://www.voices-in-the-net.de/__ks.htm
https://www.klaus-schulze.com/welcome.htm
http://www.taurus-press.de/rockd/IS30.html
https://jeromefroese.com/biography.htm
https://www.last.fm/music/Jerome+Froese/+wiki

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  29.9.2022 
Menu Poslední altualizace: 23.1.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©