The Ocean



Zpět
The Ocean (známá také jako The Ocean Collective) je německá progresivní metalová skupina založená v roce 2000 německým kytaristou Robinem Stapsem. Loïc Rossetti je zpěvákem kapely od alb "Heliocentric" a "Anthropocentric" z roku 2010. The Ocean, založená kytaristou a skladatelem Robinem Stapsem na úsvitu tisíciletí, se okamžitě odlišovala. Sjednoceni kolem sdílené vize neomezeného zvukového zkoumání a hutnosti dodávané přímo z útrob si německý soubor rychle získal impozantní reputaci jako nositel standardu mlhavého, ale nezastavitelného post-metalového hnutí.

The Ocean, současně uctívaní jako jedna z nejničivějších živých kapel v moderní těžké hudbě, se stala pravidelnou součástí evropského festivalového okruhu a objevila se na metalových festivalech takových jmen jako Hellfest, Wacken, Resurrection nebo Summer Breeze stejně jako na mainstreamového rocku na open airy jako Roskilde, Dour nebo Pukkelpop a festivaly indoorové módní jako je Roadburn nebo Dunk! V průběhu své slavné kariéry The Ocean procestovali Evropu a Severní Ameriku s ikonickými a vlivnými umělci, jako jsou Opeth, Mastodon, Mono, Cult Of Luna, The Dillinger Escape Plan, Anathema, Between The Buried And Me a Devin Townsend. Vlastní label skupiny Pelagic Records skupiny se stal jedním z předních světových labelů pro post-rock a post-metal s katalogem 150 fyzických nahrávek od roku 2009.

The Ocean založil v roce 2000 kytarista a skladatel Robin Staps. Protože bylo obtížné připoutat kohokoli do kapely na plný úvazek, Staps se rozhodl mít politiku otevřených dveří, pokud jde o ty, se kterými hrál. To je důvod, proč se stali známými jako The Ocean Collective. Během následujících dvou let se ke kapele připojilo a odešlo asi 40 hudebníků, dokud se nevytvořila stabilní sestava. První koncert, který kapela odehrála, se odehrál v červenci 2002 na dnes již legendárním místě, v berlínském dnes již neexistujícím pololegálním klubu Eimer na Rosenthaler Platz. "Bylo to jedno z těchto nelegálních míst, které bylo uzavřeno na počátku 2000s," vysvětluje Staps bývalé místo. "Mělo to industriální atmosféru, vysoká kotelna s vysokými stropy, kam se vešlo asi 50 lidí. Jeviště bylo umístěno nad lidmi jako mřížka a hráli jsme nad davem." Krátce poté skupina vydala své eponymní demo "Islands/Tides", 30-minutovou píseň, která také tvořila podstatu jejich raných živých vystoupení. Jejich první zkušebna byla v Görlitzer Straße na druhé straně Görlitzer Parku.

Jak se zvuk kapely vyvíjel, jejich reputace začala nabírat na tempu díky nějakému rozsáhlému turné, spolu s podpůrnými sloty vedle silných plodných počinů, jako jsou ISIS a The Dillinger Escape Plan. Po krátkém turné se švédskou crust punkovou skupinou Coma na začátku roku 2003 skupina podepsala smlouvu s Make My Day Records, která pak 1. září 2003 vydala jejich debutové album "Fogdiver" skládající se z pěti písní. Jednalo se o instrumentální desku, přestože na pódiu se našli minimálně dva zpěváci. Na rozdíl od svého předchůdce se této nahrávce dostalo značného uznání od kritiků napříč různými žánry.

Během zimy a jara 2004 The Ocean nahráli věci, které se měly stát materiálem pro jejich dvě následující alba. Klidnější a atmosféričtější polovina těchto nahrávek byla vydána jako "Fluxion" v srpnu 2004 jako společné úsilí Make My Day a Throne Records. I když se zdálo, že připojení zpěváka Mety učinilo hudbu pro někoho dostupnější, způsobilo to také mnoho dalších kritiků, aby považovali album za krok zpět z hlediska inovace a originality ve srovnání s instrumentálním "Fogdiver". V rozhovorech to kapela komentovala poukazem na vnímanou uzavřenost některých recenzentů a jejich údajnou neschopnost vypořádat se s tvrdostí a brutalitou, kterou nyní do zvuku The Ocean přidaly protikřesťanské a antiteistické vokály.

Po podpisu smlouvy s Metal Blade Records v létě 2005 byly všechny zbývající písně z nahrávání vydány jako "Aeolian". Vzhledem k tomu, že "Fluxion" a "Aeolian" byly původně plánovány jako 2CD s jemnou a brutální částí, plán, který nevyšel, "Aeolian" se zdála být velmi odlišná od svého předchůdce. Na rozdíl od předchozích alb zde nebyly téměř použity klasické nástroje a elektronické zvuky, takže deska zní spíše minimalisticky. Ale zatímco "Fluxion" představilo pouze jednoho zpěváka, sedm jich bylo možné najít na "Aeolian", mezi nimi Nate Newton, Sean Ingram a Tomas Hallbom, jejichž jména byla také široce používána pro propagační kampaň alba. Podle kapely vytvořil Metaův hlas na "Fluxion" monotónnost, které se chtěli na "Aeolian" vyhnout, což také vyústilo v připojení druhého zpěváka Nico Weberse. V březnu 2006 vyšlo album v Severní Americe. Později téhož roku byla vydána společná vinylová verze "Fluxion" a "Aeolian" u Throne Records, která obsahovala tři desky v různých barvách. Během této doby, zpěvák Meta opustil kapelu a nahradil jej Mike Pilat.

Na konci roku 2007 vydali nové čtvrté studiové album 2 album s názvem "Precambrian", které vyšlo 5. listopadu 2007 prostřednictvím Metal Blade Records. Vystupuje v něm několik hostujících hudebníků, včetně Caleba Scofielda (Cave In, Zozobra, Old Man Gloom), Nate Newtona (Converge, Doomriders), Dwida Helliona (Integrity), Tomas Hallbom (Breach), Erika Kalsbeeka (Textures) a hudebníky z Berlin Philharmonic Orchestra. Produkce alba trvala více než šest měsíců po jejich evropském turné 0na konci roku 2006. Všechny bicí skladby provedené Torgem Liessmannem a většina kytarových skladeb byla nahrána ve Studiu 57 poblíž Kokkoly ve Finsku, kde nahrával také producent Jonas Olsson (produkoval Callisto album "Noir"). Některé z kytarových skladeb a všechny zpěvy, basová kytara, perkuse, samply a různé nástroje, na které hrála Berlínská filharmonie, byly nahrány ve vlastním Oceanland Studio The Ocean v Berlíně v Německu. Album namíchal Andrew Schneider v New Yorku. Mastering alba původně dělal Nick Zampiello, ale Robin Staps byl nespokojen, proto bylo remasterováno ve Finsku. Přebal vytvořil Martin Kvamme, který dělal umělecká díla pro různé projekty Mika Pattona jako "Fantômas" a "Tomahawk".

Hlavní koncept alba je založen na Prekambriu, raném období formování Země. "Hadean/Archaean" (disk jedna) je těžký a syrový stejně jako jejich předchozí album "Aeolian", zatímco "Proterozoic" (disk dva) je více ovlivněn post-metalem se zahrnutím symfonických a elektronických prvků jako jejich první album "Fluxion".

O několik měsíců později Nico Webers odešel, aby se připojil k War From A Harlots Mouth, takže Mike Pilat zůstal jediným zpěvákem kapely. V dubnu 2008 se The Ocean vydali na roční turné po Evropě a Severní Americe s kapelami jako Intronaut, Opeth a At The Gates. V dubnu 2009 bylo oznámeno, že hlavní zpěvák Mike Pilat opouští kapelu z osobních důvodů a jiných závazků.

Bylo to v roce 2009, kdy Staps pokračoval v založení vlastního labelu Pelagic Records, který se zpočátku snažil pouze znovu vydat LP "Fluxion" z roku 2004. Původně Staps oslovil Metal Blade, jestli nechce desku znovu vydat, ale přestože tuto příležitost propásli, vložili do mysli Stapse nápad, aby to udělal sám. "S tím jsem ochutnal vydávání desek," vysvětluje Staps. "Vždycky mi to připadalo zajímavé, nejen hraní na kytaru, ale i manažerskou stránku věci. Na začátku v roce 2009 jsme vydali tři nahrávky a pak toho bylo v jednu chvíli víc a víc." V současnosti je label domovem takových, jako jsou Pg.Lost, God is an Astronaut a kultovní japonská screamo kapela Envy. Aktem, který opravdu vyniká, je těžká instrumentální kapela Mono, která se k labelu připojila v roce 2014. "Rozšířili náš záběr a přivedli do našeho prostoru spoustu post-rockového davu," říká Staps. "Jsou skvělá kapela, ke které mám velký respekt. Super intenzivní živě a navíc mají příští rok vydat novou desku."

Dne 17. listopadu 2009 Robin Staps oznámil, že byl nalezen náhradní zpěvák Loïc Rossetti. "Heliocentric" je páté studiové album The Ocean vydané 9. dubna 2010. Loïc se ke kapele připojil prostřednictvím jejich zvukaře Juliena ze Švýcarska, který bicí nahrává dodnes. Znal je přes Loïcovu bývalou kapelu. Loïc pro nás nahrál několik ukázek našich starých písní. Mimo jiné jsme mu poslali i "Firmament", první skladbu z "Heliocentric". Bové album představuje nahrávací debut zpěváka Loïca Rossettiho. Jedná se o první část dvojalba o kritice křesťanství z různých filozofických a osobních úhlů. Písně, kresby a texty tohoto alba vyprávějí příběh vzestupu heliocentrického světového názoru - myšlenky, že Země se točí kolem Slunce, že Slunce je nehybné a je ve středu sluneční soustavy. Mikuláš Koperník a Galileo Galilei byli prvními populárními vyslanci této myšlenky, ačkoli starověcí řečtí astronomové jako Aristarchos tuto teorii předpokládali již před staletími.

Cesta začíná vytvořením nebeské klenby v Genesis 1:6-20 ("Firmament") a starověkým vysvětlením pohybu nebeských těles v 1. Enochovi 72:2-5 ("The First Commandment Of The Luminaries"). Pokračuje se dílem Kopernika a Galilea, prvními propagátory heliocentrismu, kteří ještě nebyli v konfliktu s církví ("Ptolemy Was Wrong") a Giordanem Brunem, který byl upálen na hranici římské inkvizice za kacíře ("Catharsis Of A Heretic"). Kritika morálního zákona od Arthura Rimbauda v jeho eseji "Reasons Not to Believe in God/Důvody nevěřit v Boha" a Nietzscheho odmítnutí základních křesťanských hodnot inspirovaly texty k "Metaphysics Of The Hangman". Album uzavírá největší úspěch v historii moderní vědy, Darwinova evoluční teorie ("The Origin Of Species") a myšlenky inspirované evolučním biologem a vášnivým ateistou Richardem Dawkinsem ("The Origin Of God" a "Epiphany").

Doprovodné druhé album "Anthropocentric" vyšlo 9. listopadu 2010 v Severní Americe a v textech zpochybňuje názory kreacionistů a dalších moderních fundamentalistů, kteří věří, že Země je středem vesmíru. Album zpochybňuje přesvědčení "kreacionistů" a "moderních fundamentalistů", kteří tvrdí, že "Země je středem vesmíru", stejně jako přesvědčení, že Země "není starší než 5000 let". Kapela se zaměřila na téma "člověk a jeho místo ve vesmíru" a specifikovala kritiku křesťanství inspirovanou otázkami Dostojevského, Nietzscheho a Richarda Dawkinse. Základem alba jsou tři písně s názvy "The Grand Inquisitor I, II a III". Tyto písně byly inspirovány stejnojmennou kapitolou v románu Fjodora Dostojevského Bratři Karamazovi, a to rozhovor mezi bratry Ivanem, ateistou, a Aljoschou, mnichem. Ivan vypráví Alyoschovi příběh o druhém příchodu Krista v Seville v 16. století. Podle tohoto podobenství je Ježíš zatčen katolickou inkvizicí. Velký inkvizitor, který Ježíše vyslýchá, vrhá nové světlo na legendu o pokušení Krista, vyčítá Ježíšovi, že zradil lidstvo a připravil člověka o spásu tím, že mu nabídl svobodu. Rozhovor mezi Ivanem a Alyoschou do jisté míry odráží rozhovor mezi velkým inkvizitorem a Kristem a vyvolává více otázek, než by na ně odpovídal.

Obě alba byla nahrána především v horské izolaci La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku, jednom z nejvýše položených měst Evropy. Kapela se rozhodla album nahrát a smíchat s domácím zvukařem skupiny Julienem Fehlmannem. Třetí píseň na albu "She Was The Universe" byla vydána na oficiálních stránkách Metal Blade Records.

Kapela oznámila, že jejich první živé DVD bude natočeno 29. ledna 2011 v Berlíně v Museum für Musikinstrumente a bude obsahovat pouze skladby z jejich alba "Precambrian". Dne 3. srpna 2011 The Ocean oznámil prostřednictvím své facebookové stránky, že Robin Staps pracuje na novém materiálu pro nadcházející album. Uvedli, že nahrávání začne na začátku roku 2012 a naznačili možnost vydání dalšího dvojalba. V článku ze září 2012 na webu MetalSucks Robin uvedl, že nové album mělo vyjít v dubnu nebo květnu 2013 a bude mít jen velmi málo, pokud vůbec nějaké, vokály, ale upřesnil, že Loïc zůstává zpěvákem skupiny i přes změnu stylu.

Album "Pelagial" je sedmé studiové album německé progresivní metalové skupiny The Ocean, které skupina vydala dne 26. dubna 2013 ve Spojených státech. Je to koncepční album s názvy skladeb odkazujícími sestupně na oceánské hlubinné zóny. Hudebně je koncept prozkoumán sekvenováním hudby tak, že je stále temnější a klaustrofobní v napodobování ubývajícího světla a rostoucího tlaku, který přichází s oceánským sestupem. Album bylo původně koncipováno jako instrumentální vydání, i když byly následně přidány vokály; kapela zpřístupnila obě verze. CD verze tak obsahovala dva disky, jeden s vokálními písněmi, druhý je čistě instrumentální. Album "Pelagial" popisované jako "filmová óda na měnící se nálady, dichotomické vlivy a hudební zosobnění potápění k nejhlubším podvodním bodům planety" od Rock Sound, bylo dalším milníkem pro kapelu. Jejich dosud nejkoncepčnější dílo, album bylo na #3 místě v žebříčku Best Metal Albums Of 2013 na LoudWire, #5 v žebříčku Nejlepších heavy metalových alb 2013 na About.com a objevilo se i v žebříčku The Best 66 Metal Albums Of The Decade na přehledu LoudWire.

Dne 20. října 2013 kapela oznámila odchod kytaristy Jonathana Nida a bubeníka Luca Hesse. Později bylo oznámeno, že Paul Seidel z kapely War From A Harlots Mouth nahradí Hesse po aktuálním turné. Navíc 8. prosince 2013 bylo prostřednictvím facebookové stránky kapely oznámeno, že novým kytaristou kapely bude Australan Damian Murdoch.

Uprostřed celosvětové pandemie se The Ocean chystali uzavřít svůj nejambicióznější, zastřešující a pohlcující úsilí do dnešního dne. Dne 14. února 2018 byla na instagramový účet kapely zveřejněna fotografie zachycující nahrávací studio. O tři dny později se objevil i další snímek, který ukázal probíhají nahrávky ve studiích Sundlaugin na Islandu. Dne 22. srpna 2018 kapela oznámila na svém Instagramu, že nové album bude rozděleno na dvě části. První polovina rozsáhlého, ale skvěle soudržného paleontologického koncepčního alba "Phanerozoic I: Palaeozoic" bylo vydáno 2. listopadu 2018. Fanerozoický eon je současnou kapitolou v historii Země, kapitola, která začala před 541 miliony let, po konci prekambria. Přítomný čas je fanerozoikum - žijeme v něm. Během těchto 541 milionů let došlo na Zemi k evoluci a diverzifikaci rostlinného a živočišného života a k jeho zničení v pěti událostech hromadného vymírání.

"Phanerozoic I" bylo široce oslavované jako jejich nejlepší dílo k dnešnímu dni, překypuje momenty melodické brilantnosti s vykulenýma očima, vedle očekávaného pokřivení a propletení post-metalových konvencí. Vstoupilo do oficiálních německých albových žebříčků na #41 místě a zároveň dosáhlo prvních významných pozic v žebříčku v USA. "Kupodivu ano, první díl "Phanerozoic" je opravdu album 'bez lítosti', což je docela vzácné," říká Staps. "Možná dokonce poprvé, co to můžu říct. Pořád si myslím, že to zní tak dobře, jak to jen mohlo být, a materiál se nestal nudným během těch více než 130 koncertů, které jsme hráli od vydání alba. Je to docela dobře naživo nyní také testováno."

V září 2020 byli The Ocean připraveni vydat netrpělivě očekávanou závěrečnou část fanerozoické cesty. Dokončení alba trvalo déle, než se očekávalo, kvůli náročnému plánu turné kapely od vydání "Phanerozoic I". Dojmy z těchto dobrodružství v Indii, Rusku, Kazachstánu, Arménii, Gruzii, Austrálii, Novém Zélandu a Evropě jsou zdokumentovány na 130-stranách Fanerozoické fotoknihy, která bude vydána spolu s částí II. V listopadu 2019 bylo uvedeno, že kapela "dokončuje nahrávání a v prosinci začne mix alba ve Fascination Street Studios. "Phanerozoic II" mělo být vydáno v roce 2019, ale bylo odloženo na rok 2020.

Na rozdíl od kompoziční přímosti "Phanerozoic I", nové album vydané 25. září 2020 pod názvem "Phanerozoic II: Mesozoic & Cenozoic" je mnohem progresivnější a perverznější dílo. "Phanerozoic II" je experimentálnější, eklektičtější v hudebním stylu a režii a pestřejší, pokud jde o tempa, beaty, kytarovou práci a použití elektroniky," poznamenává Staps. "Byla to záměrná volba; chtěli jsme, aby část I působila poměrně zjednodušeně a aby mezi jednotlivými skladbami byla silná soudržnost. Chtěli jsme vytvořit určitou atmosféru, která bude přetrvávat od prvního do posledního tónu po celou dobu nahrávky. Zachovali jsme podivnější, odvážnější a progresivnější materiál pro část II. Výsledkem je deska, která je skutečnou cestou. Začíná na jednom místě a končí na úplně jiném místě. Svým způsobem souvisí s "Pelagial", který byl podobný tím, že to byla také cesta: ale více vedená, soustředěná a předvídatelná. "Phanerozoikum II" je naopak blíže zážitku volného pádu."

"Phanerozoic II", rozdělené do dvou sekcí - druhohorní a kenozoické - opět předvádí detaily a hloubku, které se staly dvěma nejtrvalejšími obchodními značkami The Ocean. Zatímco se Staps a jeho kolegové zdánlivě ponořují do mimořádných realit měnících se časových přílivů a odlivů na Zemi, dlouho kreslili nejasné paralely mezi vybranými tématy a emocionálními zážitky, které se jejich hudba snaží zprostředkovat. "Phanerozoic II" je v podstatě albem o čase, s některými velmi dojemnými a ostrými narážkami na moderní svět vetkanými do duchovní struktury nové hudby.

Na konci druhohor zasáhl poloostrov Yucatán na území dnešního Mexika asteroid a vyhladil nejen dinosaury, ale většinu života na Zemi. Náraz vyvolal lesní požáry nedozírných rozměrů a prach z dopadu a kouř z požárů zahalily slunce na měsíce. Fotosyntéza se nakonec na globální úrovni zastavila, hladina kyslíku v atmosféře prudce klesla, teploty klesly. Tato historická apokalypsa je podstatou skladby "Jurassic | Cretaceous", kterou se The Ocean posouvají na lidskou úroveň odkazem na mistrovské dílo režiséra Larse Von Triera "Melancholia" a různé filozofické otázky, kterých se tento film dotýká. Současná debata o změně klimatu, o níž byla zmínka v "Permian: The Great Dying" na "Phanerozoic I", se opakuje ve sborové nakažlivé linii "Cretaceous": "Jsme jako plazi, obří vládci světa. Během mrknutí oka vymazáni z povrchu Země."

Hluboký varovný příběh "Phanerozoic II" je podpořen některými z nejnápaditějších a nejnáročnějších skladeb, které The Ocean, doplnění bubeníkem Paulem Seidelem, klávesovým mistrem Peterem Voigtmannem, basistou Mattiasem Hägerstrandem a kytaristou Davidem Ramisem Ahfeldtem, dosud vytvořili. Album, které bylo nahráváno na Islandu, ve Španělsku a Německu a produkované váženým studiovým guru Jensem Bogrenem, je opět požehnáno přítomností Jonase Renkseho, jehož jedinečné vokály nacházejí další vznešené pozadí během druhé poloviny mamutího eposu "Jurassic / Cretaceous". Na nové desce se také vrací Tomas Liljedahl, nejznámější jako zpěvák ikonické švédské post-metalové/sludge crew Breach. S portréty na "Aeolian", "Precambrian" a "Pelagial" již Hallbom prokázal svou příbuznost a chemii s The Ocean a Staps je nadšený, že se zapojil do nejnovějšího mistrovského díla kapely.

Kapela dokonce získala uznání od paleontologů Dr. Lea Numbergera a Dr. Ben Thuye v Natural History Museum of Luxembourg, když dne 21. září 2020 pojmenovali "Ophiacantha oceani" nově objevenou fosilii, po kapele The Ocean, aby oslavili jejich hudbu inspirovanou paleontologií.

Během posledních dvou dekád byla kapela ve stálém stavu evoluce a vydávala nepřetržitý sled přelomových a uznávaných alb, která se všechna snažila posunout kupředu těžkou hudbu a ve stejné míře zahrnovala cerebrální, prvotní a nevysvětlitelné. Od hrozivé síly a bouřlivého potenciálu debutu "Fluxion" a "Aeolian" z roku 2004 u Metal Blade, popsaného jako "komplexní, ohromující a nemilosrdně těsný" (Kerrang!), až po dvojité koncepční album "Precambrian" z roku 2007, "teutonský paean to Earth's geology" (Revolver) a dvouhlavý ateistický manifest "Heliocentric" a "Antropocentric" (obě 2010), Staps a věčně plynulé obsazení hudebních postav metodicky vybudovaly jedinečný hudební odkaz.

Německé progmetalové sexteto The Ocean oznámilo, že 19. května 2023 vydá prostřednictvím Pelagic Records své zbrusu nové studiové album nazvané "Holocene". Zpráva přichází jako doplňující informace kapely, která v lednu 2023 vydala nový singl "Preboreal". Singl byl vydán bez jakéhokoli prohlášení od kapely, ale naznačoval, že oznámení nového alba je na cestě.

"Holocene" je dodatek ke dvěma albům "Phanerozoic" a "Precambrian", neboli poslední a závěrečná kapitola, takže jde o kvadrologii, chcete-li," vysvětluje kytarista a hlavní spisovatel Robin Staps. "Řeší epochu holocénu, což je současná a nejkratší kapitola v dějinách Země, ale v podstatě je to album o úzkosti, odcizení, ztrátě rozumu a kritického myšlení, vzestupu konspiračních teorií a dekonstrukci hodnot v moderní době."

S "Holocene" představuje The Ocean závěrečnou kapitolu k jejich paleontologií inspirované sérii alb, představující posun směrem k elektronickému světu a zároveň dosahující nových hloubek tvrdosti. Album bylo nahráno výhradně samotnou kapelou ve Voigtmannově studiu Die Mühle na venkově na severu Německa a ve vlastním studiu Oceanland 2.0 v Berlíně, mixováno bylo švédským producentem a dlouholetým spojencem Karlem Danielem Lidénem.

"Proces psaní každého alba, které jsme kdy udělali, začal tím, že jsem přišel s kytarovým riffem, rytmem bubnů nebo vokálním nápadem. Toto album je jiné, protože každá skladba je založena na hudebním nápadu, který původně napsal Peter Voigtmann (syntezátory). Přišel s těmito úžasnými syntezátorovými částmi, které už v předprodukci zněly ohromně, a poslal mi některé z těch syrových, nedokončených nápadů v polovině uzamčení roku 2020... a i když to bylo všechno elektronické, mělo to určitou oceánskou atmosféru. Přimělo mě to okamžitě zvednout kytaru… a tak jsem to udělal a netrvalo dlouho a došlo k inspirativní tvůrčí výměně, která směřovala do naprosto nepředvídaných, ale velmi vzrušujících míst."

Zpět
Členové:
Robin Staps - Guitars, Programming, Bass, Drums (2002), Vocals (2007), Songwriting (2000-present)
Loïc Rossetti - Lead Vocals, Clean Vocals (2009-present)
Paul Seidel - Drums (2013-present) (also, he has an alter ego named Lady Luap)
Mattias Hãgerstrand - Bass (2015-present)
Peter Voigtmann - Keyboards, Synths (2018-present)
David Ramis Åhfeldt - Guitars (2018-present)






Active members of The Ocean Collective:
Robin Staps - Guitars, Programming, Bass, Drums, Vocals
Loïc Rossetti - Lead Vocals, Clean Vocals
Mattias Hãgerstrand - Bass
Paul Seidel - Drums
David Ramis Åhfeldt - Guitars
Peter Voigtmann - Keyboards, Synthesizers
Damian Murdoch - Guitars (2013-2016)
Chris Breuer - Bass (2013-2015)
Louis Jucker - Bass (2009-2013)
Luc Hess - Drums (2009-2013)
Jonathan Nido - Guitars (2009-2013)
Nils Lindenhayn - Visual Media (2001-2004, 2005-2010)
Jonathan Heine - Bass (2002-2007)
Nico Webers - Vocals, Samples, Sequencer (2004-2007)
Tomas Hallbom - Vocals (2004-2007)
Torge Ließmann - Drums (2001-2007)
Nate Newton - Vocals (2004-2007)
Sean Ingram - Vocals (2004-2006)
Carsten Albrecht - Vocals (2004-2006)
Ercüment Kasalar - Vocals (2004-2006)
Gerd Kornmann - Percussion (2001-2006)
Mathias "Meta" Buente - Lead Vocals (2004-2006)
Markus Gundall - Vocals (2001-2002)

2000-2001
2001
2001-2002
Islands/Tides (2001)

Robin Staps - Guitars, Programming
Nico Webers - Lead Vocals
Gunter Berlin - Guitars (live)
Micky Hirschbrich - Bass (live)
Ulf Diehl - Drums (live)
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Robin Staps - Guitars, Programming, Bass
Markus Gundall - Lead Vocals
Micky Hirschbrich - Bass (live)
Ulf Diehl - Drums (live)
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Nils Lindenhayn - Visuals
Robin Staps - Guitars, Programming, Bass
Markus Gundall - Lead Vocals
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Nils Lindenhayn - Visuals
2002
2002-2004
Fogdiver (2003)

2004-2005
Fluxion (2004)

Robin Staps - Guitars, Programming, Bass
Markus Gundall - Lead Vocals
Alex Roos - Guitars (live)
Jonathan Heine - Bass
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Jan Oberg - Drums
Nils Lindenhayn - Visuals
Robin Staps - Guitars, Programming
Markus Gundall - Lead Vocals
Andreas Hillebrand - Guitars
Jonathan Heine - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Nils Lindenhayn - Visuals
Robin Staps - Guitars, Programming
Meta - Lead Vocals
Andreas Hillebrand - Guitars
Jonathan Heine - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Nico Webers - Visuals, Backing Vocals (live)
2005-2006
Aeolian (2005)

2006
2007
Precambrian (2007)

Robin Staps - Guitars, Programming
Meta - Lead Vocals
Nico Webers - Vocals
Andreas Hillebrand - Guitars
Gordon Hünies - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Yuky Ryang - Cello (live)
Nils Lindenhayn - Visuals
Robin Staps - Guitars, Programming
Nico Webers - Lead Vocals
Matt Beels - Guitars (live)
Gordon Hünies - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Backing Vocals
Nils Lindenhayn - Visuals
Robin Staps - Guitars, Programming, Vocals
Nico Webers - Lead Vocals
Matt Beels - Guitars (live)
Walid Farruque - Guitars (live)
Mike Pilat - Bass, Vocals
Torge Liessmann - Drums
Meta - Lead Vocals (session)
2007
2008
2008-2009
Fluxion (with Mike Pilat) (2009)

Robin Staps - Guitars, Programming
Nico Webers - Lead Vocals
Mike Pilat - Vocals, Bass
Jonathan Nido - Guitars
Torge Liessmann - Drums
Robin Staps - Guitars, Programming
Mike Pilat - Lead Vocals
Nico Webers - Lead Vocals
Jonathan Nido - Guitars
Jonathan Heine - Bass (live)
Luc Hess - Drums
Robin Staps - Guitars, Programming
Mike Pilat - Lead Vocals
Jonathan Nido - Guitars
Louis Jucker - Bass, Backing Vocals
Luc Hess - Drums
2009-2013
Pelagial (2013)

2013-2015
2015-2017
The Quiet Observer (2015)

Robin Staps - Guitars, Programming
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Jonathan Nido - Guitars
Louis Jucker - Bass, Backing Vocals
Luc Hess - Drums
Robin Staps - Guitars, Pogramming
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Damian Murdoch - Guitars, Backing Vocals
Chris Breuer - Bass
Paul Seidel - Drums
Robin Staps - Guitars, Programming
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Damian Murdoch - Guitars, Backing Vocals
Mattias Hãgerstrand - Bass
Paul Seidel - Drums
2017-2018
Phanerozoic I: Palaeozoic (2018)

2018-present
Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic


Robin Staps - Guitars, Programming
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Mattias Hägerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards
Paul Seidel - Drums, Organ
Robin Staps - Guitars, Programming
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Mattias Hägerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards
David Ramis Åhfeldt - Guitars


Členové Robin Staps
(Narozen ***)
Guitars


Robin Staps je německý hudebník, hráč na kytaru, baskytaru a bicí. Je nejznámější jako člen a leader kapely The Ocean. Působil také v kapele Earthship (2010-2012) nebo koncertoval s The Old Wind. Je synem Hanse Alberta Stapse. Založil a je majitelem labelu Pelagic Records.

Robin je bývalý student filozofie z malého města v západním Německu. Staps, který se původně přestěhoval do Berlína na konci 90. let za stejným idealistickým snem, který v té době přitáhl bezpočet jiných umělců, byl hladový po sestavení kapely k obrazu svému. Během tohoto období levného nájmu a relativně snadného bydlení byla hudební scéna v Berlíně různorodá, se spoustou prostor k vystupování a zkoušení. V dnešní době je těžké najít umělce, který by neovládl čas v Berlíně na přelomu století. Obří zkušebny, četná místa a dokonce i volné byty v Mitte byly součástí normy.

Netrvalo dlouho a Staps se seznámil s ostatními členy, kteří vytvořili The Ocean. Protože bylo obtížné připoutat kohokoli do kapely na plný úvazek, Staps se rozhodl mít politiku otevřených dveří, pokud jde o ty, se kterými hrál. To je důvod, proč se stali známými i jako The Ocean Collective. "V jednu chvíli bychom měli v kapele čtyři nebo pět různých lidí, kteří by hráli na kytaru, ale ne ve stejnou dobu, podle toho, kdo měl čas udělat koncert nebo krátké turné," vysvětluje Staps. "Bylo to zábavné, protože tam bylo mnoho různých vstupů, ale čím více lidí máte, tím více musíte zkoušet." Až kolem roku 2010 si kapela upevnila svou stálou sestavu s Loïcem Rossettim na vokálech, Paulem Seidelem na bicí, spolu s Peterem Voigtmannem, Mattiasem Hägerstrandem a Davidem Ramisem Ahlfeldtem.

První koncert, který kapela odehrála, bylo na dnes již legendárním místě zvaném Eimer na Rosenthaler Platz. "Bylo to jedno z těchto nelegálních míst, které bylo uzavřeno na počátku 2000s," vysvětluje Staps bývalé místo. "Mělo to industriální atmosféru, vysoká kotelna s vysokými stropy, kam se vešlo asi 50 lidí. Jeviště bylo umístěno nad lidmi jako mřížka a hráli jsme nad davem."

Členové Loïc Rossetti
(Narozen ***, Switzerland)
Vocals


Loïc Rossetti je zpěvák německé post/progressive metalové skupiny The Ocean (také známé jako The Ocean Collective) narozený ve Švýcarsku. Velmi intenzivní zpěvák je znám pro své silné hrudní pásy a jeho směšně silný křik, Loic má opravdu pozoruhodnou výdrž a podporu dechu. Ačkoli příliš nezkoumá extrémy svého rozsahu a rozhodl se zůstat ve středním rozsahu, stále je opravdu pozoruhodným zpěvákem.

Loïc pochází z francouzské části Švýcarska a zpočátku téměř nemluvil anglicky. Ze začátku tedy museli hodně dbát na výslovnost, což zabralo trochu času, ale nakonec vše dopadlo perfektně. Od roku 2009 je stálým členem kapely The Ocean.

Poté, co si v březnu 2022 při turné po Severní Americe zlomil obě nohy, zpěvák The Ocean Loic Rossetti opustil turné skupiny a vrátil se do Švýcarska, kde podstoupil operaci. Ještě 24. března 2022 hrál na invalidním vozíku v L.A. show, přestože měl velké bolesti, a bude vystupovat s námi naposledy dnes večer v Berkeley. Pak bude převezen do Švýcarska na operaci.

Zpěvák The Ocean Loic Rossetti se objevil v říjnu 2022 jako host u francouzské post-rockové čtveřice Lost In Kiev v písní a videoklipu "Prison Of Mind".

Členové
(Narozen 1985, Berlin, Germany)
Drums


Paul je německý hudebník a hráč na bicí, v poslední době je vytíženým bubeníkem berlínské post-metalové kapely "The Ocean Collective/The Ocean" a má mnohaleté zkušenosti jako živý hudebník s více než 600 vystoupeními v Evropě, USA a Austrálii. Je znám z působení v kapelách The Ocean (od 2013), Like Lovers (od 2015), FERN (od 2014), Nightmarer (od 2014), Dioramic (od 2013), Burning Skies (2010-2011) a War from a Harlots Mouth (2006-2013, 4 desky, poslední koncert 30. prosince 2013). Je synem hudebníka Michaela Seidela.

Paul vyrůstal jsem ve velmi hudební domácnosti. Jeho otec doma hrával představení, psal hudbu a Paul jen poslouchal hudbu pořád, takže ukázání na konkrétního skladatele nebo kapelu opravdu není správné, protože zájem o hudbu tu byl už od začátku. Než se nakonec stal fanouškem hudby, vyrostl jako fanoušek svého otce, sledoval jej naživo vystupovat se svou kapelou a připojoval se k němu na klavír nebo kdykoli připravoval další píseň.

V mladém věku se chtěl naučit hrát na klavír, ale jeho učitel byl ze staré školy a jeho lineární a konzervativní metody výuky jej brzy přestaly zajímat, protože byl spíše haptický a akustický student. Nepomohlo ani to, že byl hyperaktivní, takže se poté také zkoušel naučit na akustickou kytaru, ale to se nějak vytratilo, když se přestěhovali do jiného města. Bubny začaly hrát velkou roli, až když mu už bylo 15 let a založili s kamarády školní kapelu, s níž začali hrát převzaté písně kapel jako Deftones, Nirvana, Limp Bizkit a podobných.

Začínal hrát v berlínské kapele jménem Jigsaw, než se připojil k WFAHM v roce 2006. Tato kapela byla potomkem éry Nu Metalu a jasně se inspirovali kapelami té doby. Od roku 2006 do roku 2013 Paul hrál pro tuto berlínskou extrémní metalovou kapelu War from a Harlots Mouth. Po 4 úspěšných albech a více než 500 živých vystoupeních po celém světě (včetně Evropy, USA, Austrálie a Ruska) se prozatím poslední vystoupení WFAHM uskutečnilo v prosinci 2013. WFAHM byli velmi úspěšní i díky svému výraznému zvuku někde mezi avantgardním metalem, anti-jazzem a death-metalem, přesto je mnoho lidí označilo za metal-core. Hrál také v kapele jménem Aret, která byla spíše v duchu ska-punk-jazzu nebo tak nějak. O několik let později se znovu připojil k jedné nové kapele jménem WassBass.

Další vzrušující kapitola v Paulově kariéře začala na začátku roku 2014, kdy se stal stálým bubeníkem post-metalové skupiny The Ocean, se kterou podniká rozsáhlé turné po Evropě, Severní a Jižní Americe, Austrálii a dalších zemích. Mezi další jména na seznamu jeho bubenických aktivit patří nadnárodní metalová skupina Nightmarer, zasněný post-popový skladatel Like Lovers, avantgardní post-rocková kapela Dioramic a další etablovaní němečtí umělci jako Casper, SAFI nebo Tristan Brusch.

S více než 15 lety zkušeností, více než 900 živými vystoupeními po celém světě a spoustou studiových nahrávek v kapse je Paul stejně všestranný jako otevřený. Nyní kromě hraní ve vícero kapelách vede workshopy a lekce a mimo jiné hrál na Tama Drum Festival 2014. Kromě své práce profesionálního studiového hudebníka se intenzivně věnuje strukturování a propagaci hudební scény.

Spolupracoval s "Initiative Musik" a "Tinnitus Foundation" a je součástí berlínského labelu Pelagic Records svého kolegy. Bubeník The Ocean Paul Seidel vydává své první sólové album "Intersubjective" prostřednictvím Pelagic 30. září 2022.

Členové
(narozen ***, Germany)
Bass


Mattias je německý hudebník a hráč na basovou kytaru. Od roku 2015 je stálým členem kapely The Ocean. Působí rovněž v kapele TOW/The Old Wind spolu se svým spoluhráčem kytaristou Robinem Stapsem.

The Ocean oznámili, že jejich baskytarista Chris Breuer odešel na neurčitou pauzu, kapela s ním naposledy vystupovala na Motocultor Festival 2015. Skupina tak naverbovala od září 2015 nového basistu Mattiase Hägerstranda místo něj. Mattias také hraje s Robinem Stapsem v TOW/The Old Wind, což je hardcore/doom metalová kapela původem ze severu Švédska.

Členové Peter Voigtmann
(Narozen ***, Germany)
Keyboards


Peter Voigtmann je německy hudebník/producent, který žije ve starém mlýně mezi Brémami a německým Hamburkem, kde také provozuje vlastní studio DIE MÜHLE. Profesionální kariéru začal v roce 2012 jako bubeník, s hlavním zaměřením na zvuk a vibe, přičemž neustále sbíral další zkušenosti s nahráváním a produkcí. Výsledek všech jeho elektroakustických experimentů si můžete poslechnout v jeho sólovém projektu s názvem SHRVL.

Je také znám z působení v kapelách Fern (Drums), Heads (Drums, 2014-present), Rhoads (Drums) a Shrivel.

V roce 2014 začal hrát na bicí v Noise-Rock-Post-Punk kapele HEADS, se kterou natočil 2 alba a 1 split EP. Tato vydání vedla k mnoha turné po Evropě a USA. Poté, co Peter současně 4 roky působil jako světelný designér pro post/progressive metalové kapely The Ocean Collective, změnil pozici v kolektivu a začal pracovat na všech druzích syntezátorů, zvukových ploch a samplů pro jejich 7. album "Phanerozoic I: Palaeozoic", které vyšlo v listopadu 2018. Následující rok odehráli několik turné po Evropě, Indii, Austrálii, Novém Zélandu, Rusku, Bělorusku, Arménii, Kazachstánu, Gruzii, Japonsku a na spoustě evropských festivalů. Dne 25. září 2020 vydali své eklektičtější, experimentální a synteticky náročné pokračování "Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic".

Členové David Ramis Åhfeldt
(Narozen ***, Palma de Mallorca, Spain)
Guitars


David vyrůstal na ostrově Mallorca (Španělsko), odmala byl muzikální, seděl na kolenou svého otce, před bicí soupravou a tvrdě bušil do činelů, to byl jeho první kontakt s hudbou obecně. David vyrůstal mezi obchodem s deskami a Rock & Roll klubem svého otce, kde má první zkušenosti s hudbou. V 8 letech začal hrát na akustickou kytaru a byl ohromen zvukem a přímo se do nástroje zamiloval.

Během dospívání se přestěhoval do Stockholmu (Švédsko) a začal hrát na kytaru se School Band a se svým bratrem založil různé kapely, silně ovlivněné švédským death metalovým zvukem. O několik let později se David přestěhoval zpět na Mallorcu a založil kapelu The Ox. V roce 2013 vydali své debutové album "Obsidian", které získalo uznání kritiků napříč hudební scénou ve Španělsku. David cítil, že pobyt na ostrově, jako je Mallorca, mu může zabránit v dosahování vyšších cílů, a proto se v roce 2014 přestěhoval do Berlína (Německo), kde strávil 2 roky učením hudby od různých učitelů, jako je Damian Murdoch nebo Ed Richwood, během tohoto období vybudoval pevný základ na svém nástroji. Navštěvoval rovněž Frank Zappa University.

Koncem roku 2017 a začátkem roku 2018 se David spojil s německou progresivní metalovou skupinou The Ocean. Absolvoval turné po Německu a Evropě s vystoupeními na Dunk! Festival nebo Leeds Damnation Festival. Kapela již dávala dohromady epické dvojalbum "Phanerozoic I: Palaeozoic". Ústřední myšlenkou alba je "věčné opakování", "Nietzscheho koncept, že vše se děje znovu a znovu, nekonečné množství časů během nekonečného času a prostor". David bude i nadále cestovat po světě s kapelou The Ocean.

Členové Chris Breuer
(celým jménem Chris Camillo Lloyd Petrov Breuer)
(také Dude)
(Narozen ***, Germany)
Bass


Chris je německý hudebník a hráč na basovou kytaru. Působil v kapelách The Ocean, Zahn, Heads. (noise-rock) a Llynch.

S kapelou The Ocean, kde nahradil svého předchůdce Louise Juckera, se objevil na nahrávkách "Pelagial" (2013) a "Transcendental" (2015). Baskytarista Chris Breuer opustil kapelu v září 2015 na neurčitou dobu. Svůj poslední koncert s kapelou odehrál na Motocultor Festival 2015. u. Dude bude i nadále součástí kolektivu, ale rozhodl se, že si od plného turné udělá pauzu na neurčitou dobu.

Od roku 2014 působí v kapele Heads.

Členové Jonathan Heine
(Narozen ***, Germany)
Bass, Guitars


Jonathan Heine je německý hudebník a hráč na basovou kytaru, který se nejvíce proslavil s Bee And Flower. Heine se připojil k American Music Club během jejich podzimního turné 2008, poprvé s kapelou vystoupil 3. září 2008. Na konci turné kapelu opustil.

Dobře znám je také jako bývalý člen kapely The Ocean v letech 2001-2007. Působil také v kapelách American Music Club a Ruin.

Zpět
Studiové desky:
2023 Holocene
2020 Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic
2018 Phanerozoic I: Palaeozoic
2018 Phanerozoic I: Palaeozoic (instr.)
2013 Pelagial
2010 Anthropocentric
2010 Heliocentric
2007 Precambrian
2006 Aeolian
2004 Fluxion
2003 Fogdiver (EP)
Ostatní nahrávky:
2021 Phanerozoic Live (live)
2015 Transcendental (split EP)
2013 Collective Oblivion (DVD)
2012 The Grand Inquisitor (EP)
2002 Queen Of The Food Chain (demo)
2001 Islands/Tides (demo)



Skupina:
Robin Staps - Guitars
Loïc Rossetti - Vocals
Paul Seidel - Drums
Mattias Hägerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards
David Ramis Ahfeldt - Guitars
Hosté:
Diskografie Holocene
Vyšlo 19. května 2023, Pelagic Records

Seznam skladeb:
01. Preboreal (5:04)
02. Boreal ()
03. Sea Of Reeds ()
04. Atlantic ()
05. Subboreal ()
06. Unconformities ()
07. Parabiosis ()
08. Subatlantic ()
Total Time: (00:00)

Recorded at Voigtmann's studio Die Mühle in the rural North of Germany and at the band's own Oceanland 2.0 studio in Berlin
Mixed: Karl Daniel Lidén

Skupina:
Robin Staps - Guitars
Loïc Rossetti - Vocals
Paul Seidel - Drums
Mattias Hägerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards
David Ramis Ahfeldt - Guitars
Hosté:
Jonas Renkse (Katatonia) - Vocals (02)
Vincent Membrez - Piano (02,07)
Hayk Karoyi Karapetyan - Duduk, Flute (02,07)
Andrej Ugoljew - Trombone (02)
Fritz Mooshammer - Trumpet, Horn (02)
Dalai Theofilopoulou - Cello (07,08)
Tomas Liljedahl - Vocals (03)
Diskografie Phanerozoic II: Mesozoic | Cenozoic
Vyšlo 25. září 2020, Metal Blade Records (CD, digital), Pelagic Records (vinyl)

Seznam skladeb:
01. Triassic (8:31)
02. Jurassic | Cretaceous (13:24)
03. Palaeocene (4:00)
04. Eocene (3:57)
05. Oligocene (4:00)
06. Miocene | Pliocene (4:40)
07. Pleistocene (6:40)
08. Holocene (5:47)
09. Triassic (instrumental) (8:31)
10. Jurassic | Cretaceous (instrumental) (13:24)
11. Palaeocene (instrumental) (4:00)
12. Eocene (instrumental) (3:57)
13. Oligocene (instrumental) (4:00)
14. Miocene | Pliocene (instrumental) (4:40)
15. Pleistocene (instrumental) (6:40)
16. Holocene (instrumental) (5:47)
Total Time: (101:58)

Engineering (additional): Chris Edrich
Mixing: Jens Bogren
Mastering: Tony Lundgren
Recording (bass), Engineering (additional): Robin Staps
Recording (drums): Julien Fehlmann
Recording (cello): Dalai Theofilopoulou
Recording (guitars): David Ahfeldt
Recording (keyboards, drums) (05): Peter Voigtmann
Artwork, Layout: Martin Kvamme

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Organ
Loïc Rossetti - Vocals
Paul Seidel - Drums, Organ
Mattias Hagerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards, Samples
Hosté:
David Ramis Ahfeldt - Guitars (additional) (02)
Vincent Membrez - Piano (03)
Fritz Mooshammer - Trumpet, Horn (03)
Dalai Theofilopoulou - Cello (04,05,07)
Andrej Ugoljew - Trombone (03)
Jonas Renkse - Vocals (05)
Diskografie Phanerozoic I: Palaeozoic
Vyšlo 2. listopadu 2018,

Seznam skladeb:
01. The Cambrian Explosion (1:54)
02. Cambrian II: Eternal Recurrence (7:51)
03. Ordovicium: The Glaciation of Gondwana (4:49)
04. Silurian: Age of Sea Scorpions (9:36)
05. Devonian: Nascent (11:05)
06. The Carboniferous Rainforest Collapse (3:08)
07. Permian: The Great Dying (9:22)
Total Time: (47:45)

Recorded at Sundlaugin Studio, Hidden Planet Studios and Christoph Kokos Studios
Engineering (additional), Recording (guitars, bass, cello): Christophe Edrich, Robin Staps
Recording (drums): Julien Fehlmann
Recording (guitars, bass, cello): Dalai Theofilopoulou
Recording (guitars, bass, cello): David Ahfeldt
Mixing: Jens Bogren
Mastering: Tony Lindgren
Artwork, Layout: Martin Kvamme
After 5 years of touring on Pelagial, THE OCEAN deliver their long-awaited 8th studio album, split into two volumes to be separately released in 2018 and 2020 respectively, titled Phanerozoic. The Phanerozoic eon succeeded the Precambrian supereon, spanning a 500 million-year period leading to the present day. It has witnessed the evolution and diversification of plant and animal life on Earth, and the (partial) destruction of it during 5 mass extinction events. Conceptually and musically, The Ocean’s Phanerozoic is the missing link between the albums Precambrian and Heliocentric / Anthropocentric.

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Organ
Paul Seidel - Drums, Organ
Mattias Hagerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards, Samples
Hosté:
David Ramis Ahfeldt - Guitars (additional) (02)
Vincent Membrez - Piano (03)
Fritz Mooshammer - Trumpet, Horn (03)
Dalai Theofilopoulou - Cello (04,05,07)
Andrej Ugoljew - Trombone (03)
Diskografie Phanerozoic I: Palaeozoic (Instrumental)
Vyšlo

Seznam skladeb:
01. The Cambrian Explosion (Instrumental) (1:54)
02. Cambrian II: Eternal Recurrence (Instrumental) (7:51)
03. Ordovicium: The Glaciation of Gondwana (Instrumental) (4:49)
04. Silurian: Age of Sea Scorpions (Instrumental) (9:36)
05. Devonian: Nascent (Instrumental) (11:05)
06. The Carboniferous Rainforest Collapse (Instrumental) (3:08)
07. Permian: The Great Dying (Instrumental) (9:22)
Total Time (00:00)


Skupina:
Chris Breuer - Bass
Louis Jucker - Bass
Luc Hess - Drums
Jona Nido - Guitars
Robin Staps - Guitars
Loïc Rossetti - Vocals
Hosté:
Regula Schwab - Violin
Isabelle Gottraux - Viola
Mitch Hertz - Guitars (lead) (05)
Vincent Membrez - Keyboards
Catherine Vay - Cello
Tomas Hallbom - Vocals (CD1 05,10)
Diskografie Pelagial
Vyšlo 26. dubna 2013, Metal Blade Records, 3984-15190-2

Seznam skladeb:
CD1
01. Epipelagic (1:12)
02. Mesopelagic: Into the Uncanny (5:56)
03. Bathyalpelagic I: Impasses (4:24)
04. Bathyalpelagic II: The Wish in Dreams (3:18)
05. Bathyalpelagic III: Disequillibrated (4:27)
06. Abyssopelagic I: Boundless Vasts (3:27)
07. Abyssopelagic II: Signals of Anxiety (5:05)
08. Hadopelagic I: Omen of the Deep (1:07)
09. Hadopelagic II: Let Them Believe (9:17)
10. Demersal: Cognitive Dissonance (9:05)
11. Benthic: The Origin of Our Wishes (5:55)
CD2
Instrumental Version
12. Epipelagic (1:12)
13. Mesopelagic: Into the Uncanny (5:56)
14. Bathyalpelagic I: Impasses (4:24)
15. Bathyalpelagic II: The Wish in Dreams (3:18)
16. Bathyalpelagic III: Disequillibrated (4:27)
17. Abyssopelagic I: Boundless Vasts (3:27)
18. Abyssopelagic II: Signals of Anxiety (5:05)
19. Hadopelagic I: Omen of the Deep (1:07)
20. Hadopelagic II: Let Them Believe (9:17)
21. Demersal: Cognitive Dissonance (9:05)
22. Benthic: The Origin of Our Wishes (5:55)
Total Time: (00:00)

Producer, Photography: Robin Staps
Recorded on January 2012 - January 2013
Recording, Engineering (drums, strings): Julien Fehlmann
Mastering, Mixing, Producer: Jens Bogren
Artwork, Design (vinyl gatefold): Seldon Hunt
Design (box set): Martin Kvamme
Design (booklet): Marcel Schulz
Photography: Robin Staps
Photography and Film: Craig Murray
Model for Art and Film: Arielle De Lucy

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Keyboards
Loïc Rossetti - Vocals
Louis Jucker - Bass
Luc Hess - Drums
Jonathan Nido - Guitars
Hosté:
Dalai Theofilopoulou - Cello (10)
Mitch Hertz - Guitars (lead) (07)
Sheila Aguinaldo - Vocals (female) (06)
Esther Monnat - Cello (10)
Céline Portat - Viola (10)
Estelle Beiner - Violin (10)
Diskografie Anthropocentric
Vyšlo 9. listopadu 2010, Metal Blade Records, 3984-14930-0 (Germany)
2LP 2010, Pelagic Records, PEL 008 (Germany) new cover art

Seznam skladeb:
01. Anthropocentric (9:24)
02. The Grand Inquisitor I: Karamazov Baseness (5:02)
03. She was the Universe (5:39)
04. For He that Wavereth... (2:06)
05. The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts (6:33)
06. The Grand Inquisitor III: A Tiny Grain of Faith (1:55)
07. Sewers of the Soul (3:44)
08. Wille Zum Untergang (6:02)
09. Heaven TV (5:03)
10. The Almightiness Contradiction (4:34)
Total Time: (50:02)

Producer: Robin Staps
Recorded at La Chaux-de-Fonds, Switzerland, between April and December 2009
Engineering, Mixing: Julien Fehlmann
Mastering: Svante Forsbäck
Artwork: Martin Kvamme

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Keyboards
Loïc Rossetti - Vocals
Jonathan Nido - Guitars
Louis Jucker - Bass, Vocals
Luc Hess - Drums
Hosté:
René Noçon - Vocals (04)
Mathias "Meta" Buente - Vocals (07)
Esther Monnat - Cello
Lionel Gafner - Contrabass
Vincent Membrez - Piano
Jérôme Correa - Saxophone
Robert Gutowski - Trombone
Hans Albert Staps - Trumpet
James Yates - Vibraphone
Céline Portat - Viola
Estelle Beiner - Violin
Diskografie Heliocentric
Vyšlo 13. dubna 2010, Metal Blade Records, 3984-14899-2 (Germany)
2LP 2010, Pelagic Records, PEL 004 (Germany) new cover art

Seznam skladeb:
01. Shamayim (instrumental) (1:53)
02. Firmament (7:29)
03. The First Commandment Of The Luminaries (6:47)
04. Ptolemy Was Wrong (6:28)
05. Metaphysics Of The Hangman (5:41)
06. Catharsis Of A Heretic (2:08)
07. Swallowed By The Earth (4:59)
08. Epiphany (3:21)
09. The Origin Of Species (7:23)
10. The Origin of God (4:33)
Total Time: (50:42)

Producer: Robin Staps
Engineering, Mixing: Julien Fehlmann
Mastering: Svante Forsbäck
Artwork: Martin Kvamme

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Percussion, Vocals (CD2 02,06,07)
Matthew Beels - Guitars
Torge Liessmann - Drums, Percussion
Hosté:
Hannes Huefken - Bass (CD2 04,08)
Jonathan Heine - Bass (CD2 06)
Mike Pilat - Bass (CD1 01-05, CD2 02,03,05-07)
Walid Farruque - Guitars (lead) (CD1 02)
Jonas Olsson - Tambourine (CD2 05,07,08)
Stefan Heinemeyer - Cello (CD2 02,04-07,09)
Katharina Sellheim - Piano (CD2 02,06-09)
Daniel Eichholz - Glockenspiel (CD2 02-05,07)
Karina Suslov - Viola (CD2 02-07,09)
Caleb Scofield (R.I.P. 2018) - Vocals (CD2 03)
Christoph von der Nahmer - Violin (CD2 02,03,04,08)
John Gürtler - Saxophone (CD2 01)
Dwid Hellion - Vocals (CD1 06)
Meta - Vocals (CD1 01,05, CD2 02,03,05-08)
Rene Nocon - Vocals (CD1 03, CD2 03,07,08)
Jan Oberg - Vocals (CD2 06)
Nico Webers - Vocals (CD1 01-03, CD2 02,05,08)
Tomas Hallbom - Vocals (CD2 07)
Jason Emry - Vocals (CD1 03)
Nate Newton - Vocals (CD1 03, CD2 08)
Eric Kalsbeek - Vocals (CD1 04)
Tomas Svensson - Samples (CD2 01)
Diskografie Precambrian
Vyšlo 2. listopadu 2007, Metal Blade Records, 3984-14643-2 (Germany)
3LP 2008, Pelagic Records, PEL 006 (Netherlands)

Seznam skladeb:
Disc 1 - Hadean / Archaean
01. Hadean / The Long March Of The Yes-Men (3:48)
02. Archaean I: Eoarchaean / The Great Void (4:46)
03. Archaean II: Palaeoarchaean / Man And The Sea (2:46)
04. Archaean III: Mesoarchaean / Legions Of Winged Octopi (5:20)
05. Archaean IV: Neoarchaean / To Burn The Duck Of Doubt (5:24)
Total Time: (22:04)

Disc 2 - Proterozoic
01. Palaeoproterozoic I: Siderian (instrumental) (1:57)
02. Palaeoproterozoic II: Rhyacian / Untimely Meditations (10:57)
03. Palaeoproterozoic III: Orosirian / For the Great Blue Cold Now Reigns (6:29)
04. Palaeoproterozoic IV: Statherian (5:58)
05. Mesoproterozoic I: Calymmian / Lake Disappointment (8:19)
06. Mesoproterozoic II: Ectasian / De Profundis (8:58)
07. Mesoproterozoic III: Stenian / Mount Sorrow (8:20)
08. Neoproterozoic I: Tonian / Confessions Of A Dangerous Mind (7:18)
09. Neoproterozoic II: Cryogenian (instrumental) (3:32)
Total Time: (61:48)

Recorded on April-July 2007 at Oceanland, Berlin
Producer: Jonas Olsson, Robin Staps
Co-recording: Robin Staps
Engineering, Recording (drums and guitars), co-producer, Mixing (on Hadean and Archaean): Jonas Olsson
Recording (saxophone, additional samples CD2 01): Tomas Svensson
Mixing: Andrew Schneider
Mastering: Jaakko Viitalähde, Nick Zampiello
Mastering (additional): Svante Forsbäck
Artwork (Vinyl): Martin Kvamme


Skupina:
Robin Staps - Guitars, Programming
Jonathan Heine - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Fx
Hosté:
Gordon Hünies - Bass
Yuky Ryang - Cello
Andreas Hillebrand - Guitars
Mathias Buente "Meta" - Vocals
Sean Ingram - Vocals
Nate Newton - Vocals
Carsten Albrecht - Vocals
Ercüüment Kasalar - Vocals
Nico Webers - Vocals
Tomas Hallbom - Vocals
Diskografie Aeolian
Vyšlo 28. listopadu 2005, Metal Blade Records, 3984-14557-2 (Germany)
2LP 2014, Pelagic Records, PEL 042 (Germany) +2 bonus tracks

Seznam skladeb:
01. The City In The Sea (7:32)
02. Dead Serious And Highly Professional (1:27)
03. Austerity (9:40)
04. Killing The Flies (7:13)
05. Une Saison En Enfer (4:57)
06. Necrobabes.com (2:13)
07. One With The Ocean (2:34)
08. Swoon (5:00)
09. Queen Of The Food-Chain (7:09)
10. Inertia (7:41)
Total Time: (53:28)

Bonus tracks on 2014 double-LP release:
11. Queen Of The Food Chain (HdK Long Version 2002)
12. Intertia (HdK Version 2002)

Recorded, Producer: Robin Staps
Mastered: Magnus Lindberg
Artwork: Martin Kvamme
Artwork [Assisted]: Svein Kvamme
Artwork (Vinyl): Gerd Kornmann

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Sampler, Percussion
Jonathan Heine - Bass
Torge Liessmann - Drums
Gerd Kornmann - Percussion, Vocals
Hosté:
Andreas Hillebrand - Guitars
Demeter Braun - Violin
Rebekka Mahnke - Cello
Tove Langhoff - Clarinet
Alex Roos - Backing Vocals
Nico Webers - Backing Vocals
Thomas Herold - Backing Vocals
Michael Pilat - Vocals (2009 re-recording)
Mathias Buente "Meta" - Vocals (absent on 2009 re-recording)
Diskografie Fluxion
Vyšlo listopad 2004, Make My Day Records, MMD 015/CHAPTER 017 (Germany)
CD 2009, Pelagic Records, PEL 001 (Germany) Remix & Remaster: Julien Fehlmann +new cover
This version is titled by the band as "Fluxion (2009 Re-Edition)"
3LP 2014, Pelagic Records, PEL 041 (Germany) - contains both 2004 and 2009 versions

Seznam skladeb:
01. Nazca (4:52)
02. The Human Stain (8:39)
03. Comfort Zones (4:00)
04. Fluxion (4:21)
05. Equinox (4:19)
06. Loopholes (1:30)
07. Dead On The Whole (5:06)
08. Isla Del Sol (9:14)
09. The Greatest Bane (14:33)
Total Time: (56:34)

Engineer: Robin Staps, Alex Hornbach
Mastered: Michael Schwabe
Remixed & Remastered: Julien Fehlmann
Artwork: Robin Staps, Alonso Urbanos
New Artwork 2009: Martin Kvamme

Skupina:
Robin Staps - Guitars
Jonathan Heine - Bass
Gerd Kornmann - Percussion
Torge Liessmann - Drums
Hosté:
Rebekka Mahnke - Cello
Lena Bretschneider - Violin
Diskografie Fogdiver
Vyšlo 9. ledna 2003, Make My Day Records, mmd008 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Fogdiver (3:46)
02. Endusers (3:10)
03. The Melancholy Epidemic (8:43)
04. Isla de la Luna (9:01)
05. The Long Road to Nha Trang (5:17)
Total Time: (29:57)

Producer, Mixing, Photography: Robin Staps
Recorded: Robin Staps, Alex Hornbach, Hannes Schulze
Mastering: Michael Schwabe
Mixing: Hannes Schulze
Design Concept, Artwork: Gerd Kornmann


Skupina:
Loïc Rossetti - Vocals
Robin Staps - Guitars
Paul Seidel - Drums, Vocals
Mattias Hägerstrand - Bass
Peter Voigtmann - Keyboards
David Ramis Ahfeldt - Guitars
Hosté:
Diskografie Phanerozoic Live
Vyšlo 26. listopadu 2021, Metal Blade Records

Seznam skladeb:
01. The Cambrian Explosion (1:53)
02. Cambrian II: Eternal Recurrence (7:47)
03. Ordovicium: The Glaciation of Gondwana (5:51)
04. Silurian: Age of Sea Scorpions (10:14)
05. Devonian: Nascent (11:24)
06. The Carboniferous Rainforest Collapse (3:26)
07. Permian: The Great Dying (9:24)
08. Triassic (9:18)
09. Jurassic | Cretaceous (13:20)
10. Palaeocene (4:03)
11. Eocene (4:06)
12. Oligocene (4:02)
13. Miocene | Pliocene (5:25)
14. Pleistocene (6:41)
15. Holocene (5:53)
Total Time: (102:47)

Tracks 01-07: Live in Bremen
Tracks 08-15: Live at Roadburn Redux


Skupina:
The Ocean:
Robin Staps - Guitars
Loïc Rossetti - Vocals
Paul Seidel - Drums
Damian Murdoch - Guitars
Chris Breuer - Bass
Hosté:
Dalai Theofilopoulou - Cello
Vincent Membrez - Piano

Mono:
Takaakira 'Taka' Goto - Guitars
Tamaki - Bass, Piano
Yoda - Guitars
Yasunori Takada - Drums, Glockenspiel
Hosté:
Alison Chesley - Cello
Helen Money - Cello
Diskografie Transcendental
EP, vyšlo 23. října 2015, Pelagic Records, PEL 055

Seznam skladeb:
01. Death In Reverse (11:00)
02. The Quiet Observer (12:43)
Total Time: (23:43)


Skupina:
Robin Staps - Guitars, Programming
Jonathan Nido - Guitars
Luc Hess - Drums
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Louis Jucker - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Sheila Aguinaldo - Vocals (female) (03)
Diskografie Collective Oblivion
3DVD, vyšlo 11. listopadu 2013, Metal Blade Records, 3984-34067-9

Seznam skladeb:
Disc 1 - Collective Oblivion
The Origin Of The Ocean - Band History - Live At MFMI - Berlin (2011)
01. The First Commandment Of The Luminaries (8:51)
02. Ectasian / De Profundis (8:57)
03. Statherian (6:37)
Early Video Clips
04. Nazca (instrumental)
05. Queen Of The Food-Chain ()
06. Dead On The Whole ()
Early Live Clips
07. Austerity - Dresden, Germany 2006 ()
08. Mesoarchean / Legions Of Winged Octopi - Nijmegen, NL 2009 ()
09. Calymmian / Lake Disappointment - Cologne, Germany 2009 ()
10. Equinox - Cologne, Germany 2009 ()
11. Dead Serious & Highly Professional - Brutal Assault Festival, CZ 2006 ()
12. Austerity - St Feliu Festival, Spain 2006 ()
13. One With The Ocean - Ieperfest, Belgium 2007 (24:25)

Disc 2 - Live And Not Dead (Yet)
Live At ,Bikini Test' - La Chaux De Fonds, CH (2010)
01. Shamayim ()
02. Firmament ()
03. The First Commandment Of The Luminaries ()
04. Metaphysics Of The Hangman ()
05. Swallowed By The Earth ()
06. Epiphany ()
07. The Origin Of Species ()
08. The Origin Of God ()
09. Calymmian / Lake Disappointment ()
10. Stenian / Mount Sorrow ()
11. Queen Of The Food-Chain ()
Live At Summer Breeze Festival (2011)
12. Anthropocentric ()
13. The Grand Inquisitor I: Karamazov Baseness ()
14. The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts ()
15. Ectasian / De Profundis ()
16. The Origin Of Species ()
17. The Origin Of God ()
Live Visuals
18. The Grand Inquisitor I: Karamazov Baseness ()
19. The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts ()
20. She Was The Universe ()

Disc 3 - Shore to Shore
12 Months At Sea: Tour Documentary - Live - All Around The Globe
01. Orosirian / For The Great Blue Cold Now Reigns (USA) ()
02. Anthropocentric / The Grand Inquisitor I: Karamazov Baseness (Siberia) ()
03. The City In The Sea (Hongkong) (7:56)
04. Swallowed By The Earth (London, UK) ()
05. The Origin Of Species / The Origin Of God (USA) ()
06. Nazca (Wroclaw, Poland) (instrumental) ()
07. Sewers Of The Soul (Australia) ()
08. The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts (Denver, USA) ()
09. Metaphysics Of The Hangman (Australia) ()
10. She Was The Universe (Moscow, Russia) ()
Video Clips
11. For He That Wavereth... ()
12. The Almightiness Contradiction (7:56)
Total Time: (00:00)

Executive producer, Director, Editing (assistant: documentary): Alex Kraudelt
Recording: Julien Fehlmann, Jacky Lehmann
Editing: Robin Staps, Lukas Hambach
Mixing: Magnus Lindberg, Dirk Faehling
Artwork, Design: Martin Kvamme, Marcel Schulz
DVD animation: Michael Dieckhoff, Marc Laufert

Skupina:
Robin Staps - Guitars, Programming
Jonathan Nido - Guitars
Luc Hess - Drums
Loïc Rossetti - Lead Vocals
Louis Jucker - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Sheila Aguinaldo - Vocals (female) (03)
Diskografie The Grand Inquisitor
EP, vyšlo 3. dubna 2012, Pelagic Records, PEL 020, 302 copies

Seznam skladeb:
01. The Grand Inquisitor I: Karamasov Baseness (5:02)
02. The Grand Inquisitor II: Roots & Locusts (6:33)
03. The Grand Inquisitor III: A Tiny Grain Of Faith (1:55)
04. The Grand Inquisitor IV: Exclusion From Redemption (6:48)
Total Time: (20:18)

Artwork [Uncredited]: Chris Smith

Skupina:
Jonathan Heine - Bass
Rebekka Mahnke - Cello
Torge Liessmann - Drums
Robin Staps - Guitars
Gerd Kornmann - Percussion
Hosté:
Diskografie Queen Of The Food Chain
Vyšlo 2002, Demo, self-release

Seznam skladeb:
01. Queen Of The Food Chain (Radio) (4:43)
02. Inertia (5:04)
03. Queen Of The Food Chain (Full) (10:48)
Total Time: (20:35)

Mixed, Mastered: Borris Manych

Skupina:
Jonathan Heine - Bass
Torge Liessmann - Drums
Robin Staps - Guitars
Rebekka Mahnke - Cello
Gerd Kornmann - Percussion, Vocals
Hosté:
Dirk Wilhelm - Guitars
D. Töne - Trombone
Markus Gundall - Vocals
Alex Roos - Vocals
Diskografie Islands/Tides
Vyšlo 2001, demo, self-released

Seznam skladeb:
01. Siam (8:30)
02. Islands 1 (6:11)
03. Islands 2 (9:12)
04. Sink (2:06)
05. Tides (14:22)
Total Time: (40:21)

Producer, Engineering: Robin Staps
Mastering: Alex Hornbach
Artwork: Gerd Kornmann

Zpět






The Ocean 2014







The Ocean 2017


Loic Rossetti (vocals), Robin Staps (guitars)


Peter Voigtmann (Synths), Loïc Rossetti (Vocals), Paul Seidel (Drums), Robin Staps (Guitar), Mattias Hägerstrand (Bass), David Ramis Åhlfeldt (Guitar)

Zpět
Oficiální stránky:
https://metalblade.com/theocean/
https://theocean.bandcamp.com/music




ProgressRock Nahoru
Made by 
©  20.12.2022 
Menu Poslední aktualizace: 16.2.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©