RC2
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Kapela RC2 se zformovala v roce 1999 v městě Caracas ve Venezuele po rozpadu RADIO CLIP, což byla symbolická kapela, která vydala ve Venezuele v letech 1988 až 1994 čtyři alba. Chtěli se stát více než jenom odnoží RADIO CLIP, a tak zakládající členové Felix Duque (vokály), Eduardo Benatar (bicí), Arturo Torres (basa) a Demian Mejicano (kytara) kontaktovali Rafaela Paze (klávesy), aby zapracovali na úplné změně hudebního stylu. Proto začínají skládat ve stylu hudebního žánru, který vždycky toužili hrát, a to Symphonic Progressive Rock. Sami hudebníci označili kapely MARILLION, YES, RUSH, GENESIS a CAMEL jako své hlavní vlivy, i když skupina stále používala název RADIO CLIP jako své jméno. Za pouhé dva týdny se jim podařilo dát dohromady materiál, o kterém předpokládali, že bude záznamenán jako jejich demo. Projekt však musel být odložen, když Arturo Torres odešel do Spojených Států.

Kapela si dala vynucenou pauzu. Až v prosinci 1999 se čtyři zbývající členové rozhodli přijmout baskytaristu Pedra Misleho, člena kapely Eduarda Benatarta z Luz Verde, a oživili projekt již pod zkráceným jménem RC2. O dva měsíce později natočili první tři skladby, mezi nimiž byly "Nada" (Nothing), "Sombras" (Stíny) a "Gira La Tierra" (The Earth Turns). Demo pak bylo prezentováno různým znalcům tohoto žánru a získalo si dobrý ohlas.

Během roku 2000, podpořeni dobrou reakci kritiky, nahráli další dvě demonahrávky. Ty už byly prezentovány na prestižní nahrávací značce Musea díky Alexisovi Lope Bellovi, talentovanému vyhledávači, který v průběhu let představil práci různých venezuelských kapel leabelu Musea. Odezva byla přímo ohromující, neboť tato nahrávací společnost byla odhodlána k vydání jejich prvního oficiálního alba.

Poté, co se dozvěděli tyto zprávy, pět hudebníků a producent Francisco Diaz vstoupilo do studia a začali nahrávat koncem roku 2001 album. Do června 2002 bylo album dokončeno a začalo se pracovat na hledání konceptu přebalu. Nakonec jim je velkoryse poskytl švédský fotograf Juan Carlos Casado vynikající obraz zatmění Měsíce, když mu kapela přesně vysvětlila, co chtěla skupina vyhádřit svoji hudbou. Díky grafické designérce Daniele Troconisové byla dokončena práce a přebal desky byl připraven a dodán do vydavatelství Muzea. Album vyšlo jen pod názvem kapely "RC2" koncem června 2003.

V roce 2002, kdy měli začít nahrávat materiál pro nové album, Felix se rozhodl přestěhovat do Španělska. Ale ale kapelu nezastavilo, takže nejprve zaznamenali vokály týden předtím než Felix odcestoval. Strávili asi měsíc nahráváním, pak Demian pracoval se sklem a pořezal si ruku, což mu zněmožnilo používat levou ruku, takže museli na chvíli zastavit nahrávky. Pauza trvala až do roku 2003. V září Felix přiletěl do Venezuely a po čtyřech letech to byl jejich první koncert před více než 500 posluchači ve velmi prestižní koncertní síni v Caracasu. Na nazkoušení skladeb s Feluxem měli jenom týden, bylo to šílené.

Poté kvůli politickým nepokojům ve Venezuele se rozhodli, že odletí do Španělska, ale nejdříve chtěli udělat druhé album. Jejich kytarista Demian Mejicano se však rozhodl opustit skupinu, aby se věnoval sólovým projektům více metalově orientovaným, takže Rafael, Pedro a Eduardo začali skládat vážněji. Bicí, baskytara a klávesy na nové album byly zaznamenány od dubna do srpna 2004 a v říjnu 2004 se kapela přestěhovala do Barcelony, Catalunya, Španělsko, opět se čtyřmi původními členy. Do sestavy přišel nový kytarista Mauricio Berroeta, který byl novou silou pro inspiraci, a získali tím i více přímočarejší a hrubší zvuk a pozvedli svoji hudbu na novou vzrušující úroveň. RC2 se pak vrhli do studia a tvrdě pracovali na svém druhém albu. Při druhém albu experimentují s novými rytmickými fúzemi a organickými zvuky, kterými rozšiřují svůj melodický styl na hranice tohoto neomezeného žánru. V letech 2005 a 2006 komponovali a nahrávali vokály a kytary v Barceloně za pomocí španělského kytaristy Erica Bauleho. V roce 2007 a 2008 album amíchali a rozhodli se vydat album pod hlavičkou Progrock Records. Album vyšlo nakonec v roce 2008 a dostalo název "Future Awaits". RC2 pak koncertovali po Španělsku a Evropě. Dne 14. března 2008 v Caracasu dokonce dělali předkapelu skupině Dream Theater na jejich jihoamerickém turné. Ale jejich nový kytarista Mauricio Barroeta, nemohl odletět, takže pozvali Demiana a on souhlasil. Zahráli si tak poprvé pro téměř 7000 diváků. Po vystoupení v Hard Rock Café Caracas se vrátili zpátky do Barcelony.

Po vydání alba si kapela rovněž naplánovala turné po Evropě.

Členové
Félix Duque - Vocals
Eduardo Benatar - Drums
Pedro Misle Mogollon - Bass (1999-present)
Rafael Paz - Piano, Keyboards
Bývalí členové
Mauricio Barroeta - Guitars (2008-2009)
Francisco Díaz - Producer and Guest Musician
Demian Mejicano - Guitars (1999-2004)
Arturo Torres - Bass (1999)

Členové Félix Duque
Vocals

Kromě odpovědnosti za texty je Duque nejzkušenějším hudebníkem v kapele a jediným bývalým členem Radio Clip v RC2. Jeho hlas je přítomen na všech čtyřech albech Radio Clip a dalších různých projektech, které pokrývají širokou škálu stylů od nejtěžšího rocku až po latinskou hudbu.

Členové Eduardo Benatar
Drums

Eduard Benatar je také součástí dvou dalších hudebních projektů, pop rockové kapely Luz Verde (Green Light) a bluesového seskupení, které se jmenuje Frankie and The Blue Devils. S Luz Verde natočil dvě alba, jedno již bylo uvedeno na venezuelský trh a druhé je ve finále produkce. Navíc s Frankie and The Blue Devils nahrál v roce 2002 rovněž první album kapely a Mardi Gras Records jej distribuoval na jihu Spojených států. Benatar používá bubny značky Yamaha a paličky MAP.

Členové Pedro Misle Mogollon
Bass

Pedro působil v Benatarově kapele "Luz Verde" (Green Light) po více než osm let. Misle důrazně doplňuje solidní rytmickou základnu kapely. Je nejnovějším členem RC2 a debutové album RC2 je jeho druhou komerční produkcí. Na něm je jasně vnímán jeho jistý a melodicky vylepšený styl.

Členové Rafael Paz
Piano, Keyboards

Rafael je autorem většiny písní kapely. Paz vystupuje jako melodická síla skupiny. Poté, co byl členem mnoha kapel během jeho dospívání, pracoval jako studiový hudebník a skládal i pro divadlo. RC2 je jeho první hudební produkcí. Styl kapely je jedinečným výsledkem charakteristického zvuku jeho kláves.

Členové Mauricio Barroeta
Guitars

Venezuelský kytarista, který se však vrátil ze Španělska zpátky domů.

Členové Francisco Díaz
Producer and Guest Musician

Mladý venezuelský hudebník s bohatými zkušenostmi jako hráč a aranžér kláves. V současné době je součástí mezinárodně uznávané venezuelské skupiny Ska "Desorden Público" (Public Disorder). Navíc produkuje alba s kapelou, také se podílel na nahrávání hraním na Cuatro (folklórní strunný nástroj) a na afro-karibské perkuse.

Členové Demian Mejicano
Guitars

Akademicky vyškolený a vynikající kytarista Mejicano je již mnoho let součástí venezuelské hudební večerní scény. RC2 je první hudební projekt, ve kterém zachycuje a zaznamenává své skladby, zdokonalenou techniku a krásné melodie.

Diskografie:
2008 Future Awaits
2003 RC2


Skupina:
Eduardo Benatar - Drums
Pedro Misle - Bass
Mauricio Barroeta - Guitars
Rafael Paz - Piano, Keyboards
Felix Duque - Vocals
Hosté:
Diskografie Future Awaits
Vyšlo 5. února 2008, ProgRock Records, PRR 510

Seznam skladeb:
01. Time Pieces (10:58)
02. Future Awaits (7:07)
03. 11 (7:29)
04. Autumn (8:02)
05. El Diablo Suelto (4:02)
06. Coming Down Again (6:12)
07. Voice Of The Storm - Part 1 (6:06)
08. Voice Of The Storm - Part 2 (9:49)
Total Time: (59:41)

RC2 z Venezuely vydává toto druhé album kapely na labelu Musea. S některými změnami v line up kapela prosazuje své progresivní rockové tendence, které se objevily na jejich prvním CD. Je však velmi těžké je někam zaškatulkovat. Zatímco kapela přiznává vlivy takových skupin jako Rush, Marillion, Yes, Supertramp, King Crimson, Genesis, Camel, Dream Theater, Porcupine Tree, Tool, Soda Stereo, velmi vzácně znějí jako některá z těchto kapel, přinejmenším v tom nejčistším významu. Lze těžko argumentovat, zda se jedná o progresivní kapelu, jelikož chtějí napumpovat svoji hudbu umírněnou složitostí, instrumentálními výpady a docela složitými aranžemi, které rozhodně mluví jazykem prog. RC2 se doopravdy vypomáhají z několika různých progresivních disciplín. RC2 mají jedinečný a přístupný styl, který se hemží progresivními prvky, ale další aspekty jejich hudby jim přinášejí jejich vlastní crossover příchuť.

Skupina:
Eduardo Benatar - Drums
Félix Duque - Vocals
Demian Mejicano - Guitars
Pedro Misle - Bass
Rafael Paz - Piano, Keyboards
Hosté:
Francisco Diaz - Percussion, Drums
Diskografie RC2
Vyšlo 6. ledna 2003, Musea, FGBG 4494.AR

Seznam skladeb:
01. Obertura (3:04)
02. Joroprog (6:36)
03. Nada (5:33)
04. Sombras (5:18)
05. RM (2:32)
06. Fria (14:19)
07. Gira La Tierra (7:10)
08. Soledad (8:09)
09. Voz De Tempestad (2:00)
10. Se Pierde El Sol (14:14)
Total Time: (68:55)
Charakteristika skladeb samotnou kapelou:
01. Overture: úvodní instrumentální skladba přebírající hudební motivy z ostatních skladeb v albu.
02. Joroprog: skladba hluboce ovlivněná Joropo, venezuelským rytmem 6x8, čerpá z kombinace progresivního rocku a venezuelské folklorní hudby.
03. Nada (Nothing): píseň ovlivněná elektronickou hudbou, během posledních minut přejde do působivého instrumentálního zakončení.
04. Sombras (Shadows): vynikající vokální výkon a neuvěřitelné kytarové sólo jsou hlavní charakteristiky jednoho z nejtěžších skladeb alba.
05. RM: krásná instrumentální skladba, složená a zahraná Demianem Mejicano, slouží jako předehra k Fría (Cold).
06. Fría: prvních šest minut této skladby se točí kolem varhaní figury, která vás přivede k jednomu z nejúžasnějších momentů alba, poté se překlopí do temného příběhu ve druhé části s vynikajícím projevem dynamiky.
07. Gira la Tierra: jednoduchá píseň, která vysílá komplexní zprávu, když na příběhu života pouličního žebráka se texty spojují s pevným riffem, který dává život sotva zapomenutému sboru.
08. Soledad (Osamělost): vokální výkon, který perfektně sděluje ponurou zprávu, skladba je postavená na střídání poklidné a výbušné hudební složky. 09. Voz de Tempestad (The Voice Of The Storm): další krásné kytarové sólo, které provází kompozici kapely, která se pravděpodobně objeví i na jejich druhém albu.
10. Se Pierde el Sol (The Sun Is Lost): tato závěrečná píseň je dokonalým příkladem schopnosti RC2 napsat hudební skladbu, která i přes složité struktury udržuje vodivou nit, která z ní činí jediný celek. První kapitola obsahuje většinu textu, jemná kytarová prestávka dává cestu k velkému instrumentálnímu úseku. Píseň je jedním z nejlepších momentů alba.









Informace o kapele:
https://rc2prog.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/RC2PROG/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  29.12.2018 
Menu Poslední aktualizace: 29.12.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©