Karcius


Karcius je kapela pocházející z Montrealu, Kanada. Byla založena v roce 2001 a jejich dobrodružná hudební vize je odlišuje od ostatních. Společně vytvářejí jedinečnou směs rockové, popové, afro, klasické, jazzové a ambientní hudby.

KARCIUS je instrumentální skupina zaměřená na hraní mixu progresivní rockové a fussion jazzové hudby. Na jaře 2001 kapelu zformovali čtyři instrumentalisté Dominique Blouin na basu, Thomas Brodeur na bicí, Simon L'Espérance na kytaru a Mingan Sauriol na klávesy. Cílem skupiny je rozvíjet různé hudební myšlenky a zkoumat styly, které vytvářejí překvapivou a různorodou hudbu. Improvizace a skládaná hudba stojí vedle sebe a vytvářejí jedinečný a specifický hudební koncept. KARCIUS vás zve do svého vesmíru rytmů, barev, obrazů, emocí a prostředí.

V roce 1997 se bubeník Thomas Brodeur seznámil s hráčem na klávesy Minganem Sauriolem. Jejich společná vášeň pro hudbu jim otevřela dveře k velkému přátelství a zrodu velké hudby. Rozhodli se proto zformovat kapelu, která by mohla rozvíjet jejich kreativní představivost. V září 2000, když začali studovat hudbu na CÉGEP, seznámili se tam s kytaristou Simonem Espérancem. Sdílel stejnou ambici a stejnou vášeň pro hudbu a na začátku roku 2001 s nadšením vstoupil do společného projektu. Zbývalo pouze najít basistu, což trvalo několik týdnů, než jej objevili v osobě Dominika Blouina, také studenta hudby na CÉGEP.

Po dvou letech skládání a zkoušení nahráli v letech 2001 až 2003 své první album nazvané "Sphere". Zvuk se dolaďoval částečně u R.C.A. Victor v Montrealu pod vedením Jonathana Cabota, jejich tehdejšího dobrého kamaráda. Všechno zafungovalo dokonale a Karcius byli připraveni ukázat veřejnosti plody své práce. Premiéra "Sphere" se odehrála 25. února 2004 v divadle Plazza v Montrealu. Krátce po vydání alba se setkali s Michelem St-Pere, majitelem distribuční společnosti Unicorn Digital (a členem kanadských kapel Mystery a Huis), která se rozhodla distribuovat další album u jeho labelu.

Nahrávání druhého alba "Kaleidoscope" probíhalo plně ve studiu RCA Victor počátkem roku 2006. V té době se Simon L’espérance, kytarista skupiny, během zkoušení ve studiu R.C.A. Victor ujal role i zvukového inženýra. Ujal se také produkce a mixingu alba, které mělo být předvedeno 23. května 2006 v Cartier Latin Pub, Ontario Street v Montrealu. Hudbu z alba lze přirovnat k nahrávkám kapel jako Planet X, Liquid Tension Experiment nebo jako známým partnerům Spaced Out a Kopecky. Téměř ve stejnou dobu Karcius znovu vydávají své první album pod Unicorn Digital, které bylo znovu předvedeno 4. března 2006 v La place a côté. Podpora nabízená mezinárodní distribucí nyní umožnila, aby se skupina stala známější ve větším měřítku. Zúčastnili se také na prvního festivalu progresivní hudby v Montrealu, v Gesu, dne 16. září 2006 a festivalu Prog in The Park v Rochesteru, New York, kde 8. října téhož roku vystoupili i podruhé.

Pak se kapela odhodlala udělat dálkovou expedici, když všichni čtyři hudebníci zamířili do Francie, aby se zúčastnili v roce 2007 9. ročníku festivalu Crescendo v Saint-Palais-sur-Mer, Charente-Maritime, Francie, kde jejich vystoupení mělo velkou odezvu. Jejich energie na jevišti, kreativita a virtuozita nadchla publikum. Seznámili se se Sébastienem Monteauem, zakládajícím předsedou festivalu a toto setkání výrazně posunulo kapelu. Karcius byli totiž znovu pozváni, aby se kromě festivalu zúčastnili v následujícím roce i turné Crescendo.

Povzbuzeni úspěchem své první účasti na festivalu Crescendo se členové Karcius se pustili do skládání svého třetího alba "Episodes". Se šestiletými zkušenostmi z uměleckého směřování a zralost skupiny vedly k realizaci hudby vysoké kvality a krásné jemnosti. Album "Episodes" bylo rovněž zaznamenáno a mícháno ve studiu RCA Victor pod vedením Simona L 'Espérance. Velmi hrdí na svou práci kvarteto znovu zamířilo do Francie, aby představili toto album a zúčastnili se turné desátého ročníku festivalu Crescendo. Album bylo také předvedeno v Montrealu, 19. září 2008 v Saints, na ulici Ste.-Catherine.

Po návratu do Montrealu členové skupiny hledali koncept pro tvorbu čtvrtého alba. V té době Dominique Blouin, který žil již několik měsíců v Sherbrooke, v městě nacházejícím se více než 150 kilometrů východně od Montrealu, oznámil svůj odchod ze skupiny krátce po jejich návratu. Sestava byla tím pádem neúplná, což vedlo k přerušení aktivity skupiny na nějakou dobu. Nyní bylo jejich novou výzvou doplnit mezeru, kterou kapele zanechal svým odchodem Dominique.

Hledání nového člena k doplnění sestavy skupiny ale nebylo snadné a kandidáti byli spíše vzácnosti. Nicméně objevili basistu Sylvaina Auclaira, který má mnoho zkušeností a je znám z progresivní metalové kapely Heaven's Cry. Členové Karciusu také chtějí využít Dominiquova odchodu, aby pozměnili i umělecké směřování kapely. Doufali, že budou schopni integrovat vokály do své hudby. Auclair byl ideálním kandidátem, neboť znal jejich hudební styl, byl mimořádným basistou i zpěvákem. Po nějaké době Sylvain souhlasil s hostováním ve skupině pro francouzské turné, během kterého vystoupili na festivalu Prog'sud na předměstí Marseille, stejně jako jejich druhém vystoupení Prog Rock Fest, které se odehrálo na scéně Bastille v Paříži. Teprve po této zkušenosti se Sylvain oficiálně připojí ke skupině. Skládání se pak stalo prioritou skupiny.

Jakmile se vrátili z Francie, skupina s nově obnnovenou aktivitou, vrhla své síly a myšlenky do materiálu pro nové album. Zúčastnili se také festivalu Crescendo Guyane, který se konal ve francouzské Guayaně, kde odehráli celkem sedm vystoupení, z nichž jedno se objevilo i v Guyanské televizi. Album bylo nahráno ve studiu Studio Wild v Saint-Zénon a ve Victor Studio v Montrealu. Nové album s názvem "The First Day" bylo premiérově předvedeno 5. června 2012 v Salla Rossa v Montrealu. V dubnu 2012 se singlová skladba "First Day" dostala na pozici #1 v oficiálním žebříčku Billboard Hot 100 ve Spojených Státech. Skupina byla znovu pozvána, aby se zúčastnila festivalu Crescendo ve francouzském Saint-Palais-sur-Mer v srpnu 2012.

S každým albem v mezinárodním distribučním systému se skupina dostává na nové trhů, což Karcius pomohlo získat celosvětovou popularitu na scéně art-rockové hudby. Jejich vystoupení na nejdůležitějších progresivních hudebních festivalech v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě nezůstalo bez povšimnutí a přišel i rostoucí zájem. Dynamická osobnost skupiny na jevišti je bezkonkurenční a nikoho nenechává chladným. Síla Karcius pochází z jejich pocitu jednoty a soudržnosti, což jim pozici ztěžuje a je pro ně rozhodující.

Budoucnost u nich má mnoho překvapení, neboť skupina si klade za cíl zvýšit svoji popularitu v mezinárodním měřítku a získat tak i větší publikum díky zapojení vokálu. Kapela je čtvrtý album, první den, obsahuje množství stylů, které přinášejí jedinečnou a překvapivou osobnost jejich hudbě. Karcius se neustále vyvíjí, hledá nové způsoby, jak se znovu vynořit hudebně a profesionálně.

Art rocková kapela Karcius je zpátky a 18. srpna 2018 vydala svoji pátou desku s názvem "The Fold". Jedná se o koncepční album, které se odehrává kolem myšlenky, co když naše vnímání reality může být interpretováno jako forma demence? "V srdci každé živé bytosti sídlí síla, která číhá v nejhlubších koutech naší mysli. Může měnit myšlenky, působit podvědomí a přinášet vzpomínky..." zpívá se v prologu. "The Fold" je atmosférické, chytlavé, těžké a dobrodružné. Svým filmovým příběhem přináší album nový prostor a nový pohled na žánr Prog Rock.

Podle Simon L'Espérance "Každá část těchto písní jsou obrázky, scenérie a zvukové smyčky. Chtěli jsme vytvořit nové prostředí pro naši hudbu, abychom vytvořili album jako soundtrack. Čím více byl příběh rozpracován, tím jasněji jsme pochopili, kde se odehrává a jakým způsobem jednají postavy v tomto vesmíru, tím více jsme si uvědomovali, jaký jedinečný koncept jsme drželi v našich rukách. Vytvářeli a zpracovávali jsme jej, protože termín dokončení se přibližoval." Tato zvukově bohatá produkce, zaměřená mnohem více na detaily a jedinečný koncept, představuje pro Karcius nový milník. "The Fold" vyšlo na CD, LP i HI-RES audio v srpnu 2018. Očekává se také remixované 5.1 surroundové speciální vydání pro úžasný zvukový zážitek, který je naplánován k vydání až na příští rok.

Po vynikajícím albu "The Fold" potřeboval Karcius čtyři roky, aby nám nabídl dlouho očekávané pokračování. A naštěstí se této skvělé kanadské skupině podařilo kráčet ve stopách "The Fold", ale zvýšit intenzitu a dát nám své dosud nejtěžší album, aniž by se vzdali svých jazzových vlivů a své obvyklé dovednosti v každém z nich. nástroje. Zvláštní zmínka patří také hlasům Sylvaina Auclaira, které znějí integrovaněji a silnější než kdy dříve. Poslechnětesi "Supernova"! Naprosto velkolepé. Pokud jste tedy Karcius ještě neobjevili, tato vynikající album nazvané "Grey White Silver Yellow and Gold" je ideálním prostředkem, kde je začít poznávat. Album má poměrně homogenní kvalitu, ale pokud si lze vybrat, patří mezi nejlepší skladba "Supernova" s jedním z nejepičtějších refrénů posledních let, "The Ladder" je velkolepá instrumentální sekce včetně basového sóla a nádherných kytar, "A Needle Tree", která vrací vzpomínku na melodii "Goodbye", jedné z nejlepších písní jejich předchozí desky "The Fold", a poté se rozvine v nejatmosféričtější a nejobskurnější skladbu alba.

Členové
Simon L'Espérance - Guitars, Synths, Soundscapes, Programming, Strings Arrangement
Mingan Sauriol - Keyboards and Piano
Thomas Brodeur - Drums, Loops Programming, Percussions, Synths, Soundscapes
Sylvain Auclair - Vocals, Bars, Bass Synth, Bells, Claps

Bývalí členové:
Dominique Blouin - Bass

Členové Simon L'Espérance
(Narozen 1. listopadu 1980, Canada)
Guitars, Synths, Soundscapes, Programming, Strings Arrangement


Simon je kreativní hudebník, režisér a skladatel. Simon se už několik let pohyboval kolem populární hudby, rockové hudby, jazzu, světové hudby a hudby. Byl zvukařem ve Studiu Victor v Montrealu od roku 2006 a hostoval na několika albech s skupin renomovaných umělců z Quebecu jako Gilles Vigneault, Isabelle Boulay, Daniel Bélanger, Larry Coryell, Yves Nadeau, Rick Ayworth, Carl Bastien, André Lambert, Yannick Rieu, Michael Deleany, Billy Savoslky, Jocelyn Tellier, Dumas, Cowboy Fringants, Louis Legault, Pierre Rémillard, Gotta Lago a mnoho dalších.

Získal titul bakalář v interpretaci populární hudby (kytara) na UQAM a vystudoval Berklee College of Music v hudební produkci. Simon v současné době dokončuje své magisterské studium na Berklee v oboru Hudba pro film a televizi. Simon se aktivně angažuje jako kytarista s projektem Lazarus Heart na Sting & The Police, stejně jako několika dalších hudebních projektech. Již deset let koncertuje po světě s Karcius, skupinou, kterou spoluzakládal a jejíž 4 alba mají významné místo ve světě progresivní hudby.

Pracuje jako učitel v Cégep Drummond (oficiální stránka Cégep de Drummondville) a na UQAM (Université du Québec a Montréal).

Členové Mingan Sauriol
(Narozen 12. září 1982, Canada)
Keyboards and Piano


Cit pro muzikálnost a tvořivost Mingana Sauriola nikdy nepřestane ohromovat. Narodil se v hudebním domě, kde otec hrál klavír, a byl okamžitě polapen tímto tvůrčím vesmírem. Pokračoval pak studiem hry na klavír s Lauraine Desmarais a François Bourassa, kteří jej vedli k tomu, aby se i on sám stal učitelem. A dělá to už nějakou dobu.

Mingan se vyznačuje svou originalitou, flexibilitou a jedinečným rozhledem na kreativní aspekt hudby. Navíc jeho zvuk a jazzové, funkové, rock & popové vize z něj činí nebezpečnou tikající bombu připravenou k výbuchu pomocí radioaktivních riffů, které vás dopraví do další dimenze! Je také znám svoji schopností vcítit se a doprovázet každého umělce s vlastní jemností. Spoluzakladatel rockové kapely Karcius Mingan vás překvapí také spontánní odvázaností!

Členové Thomas Brodeur
(Narozen 20. května 1983, Canada)
Drums, Loops Programming, Percussions, Synths, Soundscapes


Thomas Brodeur absolboval první lekce s Mauricem Métayerem už ve třinácti letech a pokračoval až do přihlášky na hudební obor na vysoké škole Marie-Victorin, kterou absolvoval v roce 2003 (jazzová hudba, interpretace, bicí).

V roce 2007 získal vysokoškolské vzdělání na UQAM (obory pop music, interpretace, bicí). Thomas obdivuje širokou škálu kapel a hudebníků, od každého horizontu, časového období a stylu. Thomasova vážnost a odhodlání přináší hudební soudržnost skupině. Jeho diverzifikovaná výuka (Jazz, Rock, Pop, Latin) dává široké hudební paletě každé skupině, se kterou hraje.

Jeho hlavní skupina Karcius, mu umožnila naplno prozkoumat hudbu tím, že zaznamenala tři alba, která byla celosvětově distribuována pod Unicorn Records. Jejich čtvrté album vyšlo v roce 2012. Jeho progresivní rock jazzová kapela mu umožnila koncertovat v Severní Americe a Jižní Americe, stejně jako vyjet na turné po Evropě, a to třikrát. Skupina si naplánovala na rok 2012 již čtvrté evropské turné po šesti letech.

Thomas také spolupracuje s l'Arsenal A Musique, s níž od roku 2007 prezentuje show The Sound Factory po celé Kanadě. Přehlídka určená pro mládež kombinuje bicí, neobvyklé a zvláštní nástroje na perkuse, stejně jako divadlo. Může předvedena ve francouzštině nebo v angličtině. Toto sdružení mu dalo příležitost představit show během mnoha turné, například; více než sto v Ontariu, deset ve Vancouveri a kolik v Quebeku, to nelze spočítat. V průměru hraje Thomas se The Sound Factory asi 60krát za rok.

Thomas také nastoupil v roce 2009 do Samajam, největší perkusní školy v Kanadě, a od té doby odehrál více než stovku koncertů po celé provincii Quebec. Kromě toho je Thomas Brodeur samostatně výdělečně činný jako profesionální nezávislý hudebník, připraven spolupracovat a spojovat síly na mnoha projektech s mnoha umělci, a to na p´diu nebo ve studiu.

Nakonec Thomas dokončil zvukový design a editace atestace kolegiálních studií v roce 2012, specializující se na zvukové inženýrství pro zvukovou postprodukci pro televizi, kino, reklamu a video hry. Kromě toho absolvoval stáž v Boogie Studio, kde vytvořil a hrál perkuse pro reklamu IGA, vysílanou všude v Quebecu.

Členové Sylvain Auclair
(Narozen 30. ledna 1972, Montreal, Canada)
Vocals, Bars, Bass Synth, Bells, Claps


Sylvain Auclair už od 3 let rozvíjel zájem pro hudbu. Pravidelně přezpívával Elvise Presleyho před rodinou. V sedmém roce ztvárnil krále rock n 'roll v jedné hře. Ve svých 16 letech vystoupil jako zpěvák se svou skupinou Mystrydeth v suterénu farního kostela. O několik let později, po nahrání svého prvního dema "Let your fingers do the walking" s kapelou Mistress, se seznámils Pierre St-Jeanem. Společně vytvořili rockovou skupinu, ze které se nakonec stali Heaven’s Cry. Tato kapela se stane Nebeským výkřikem. Když se stali finalisty v soutěži CHOM 97.7 F.M. Duch 1991 Battle of the Band, basista skupiny rezignoval. Sylvain se koupil basu Ibanez 4 strunnou a měl měsíc, aby se naučil kompletní repertoár skupiny. Poprvé v životě pak soutěžil jako zpěvák a basista.

Během prvních let s Heaven’s Cry Sylvain získla své dovednosti jako baskytarista, naživě před velkým publikem, když zahajovali vystoupení kapel jako Marillion, Saga a Rick Emmet (Triumph). V roce 1993 natočili své první demo "Sampler" a měli okamžitou odezvu v Evropě. Demo se stalo 3. albem roku v prestižním německém časopise Heavy Oder Was. V roce 1995 skupina podepsala smlouvu s kanadskou značkou Hypnotic Records a na počátku roku 1996 natočila své první album nazvané "Food For Thought Substitute". Album vyšlo téhož roku i v Japonsku u Teichiku Records a v Evropě a Kanadě následující rok. V roce 1997 si konečně nejdůležitější evropské časopisy všimly tohoto alba. Recenze byly pro Heaven’s Cry více než lichotivé, album se stalo albem měsíce v Německu, Itálii, Holandsku, České republice a mnoha dalších zemích.

V roce 2000 začali pracovat ve Studio Bin, montrealském nejprestižnějším studiu, které vlastnil jejich dlouholetý přítel Albert Chambers. V té době Sylvain přešela na 5 strunný Music Man Stingray a byl v té době inspirován Tony Levinem. Sylvain vytvořil svou vlastní verzi slavných Funk Fingers (které jsou na bass struny odříznuty) a nahrál s nimi druhé album "Primal Power Addiction". Album bylo vydáno v Nizozemsku v říjnu 2002 na známém holandském labelu DVS Records. Zpětná odezva byla obrovská. Kapela překročila moře, aby se stala součástí festivalu ProgPower v Nizozemsku, po kterém následovalo turné doprovázející Threshold v Belgii, Německu a Dánsku. Album pak bylo vydáno v mnoha zemích po celém světě.

V roce 2004 získal Sylvain zbrusu nový zakázkový 10 strunový grafitový Chapman Stick a začal zkoumat svůj nový nástroj. V roce 2005 se setkal s komikem, sexuálním vychovatelem, kabaretním umělcem, hudebníkem, autorem, hercem, producentem a skladatelem Normanem Nawrockim a společně se spojili, aby vytvořili instrumentální duo SANN složené pouze z basy, Chapman Sticku, houslí a smyček. Norman popisuje jejich hudbu jako "originální, atmosférickou, ambientní dílo, vysoce imaginární, vizuální hudbu". Vydali limitované album SANN ve vlastní režii. Docela nedávno natočili zcela novou skladbu, která bude vydána na labelu Les Enregistrements Variables jako součást kompilace v roce 2012.

V roce 2004 se Sylvain také setkal s Namori Cissém, umělcem, hudebníkem, zpěvákem a skladatelem z Pobřeží Slonoviny. Jeho příspěvek do této afro jazzové skupiny trval 5 let. Společně hráli v roce 2005 na festivalu Les Francofolies de Montréal. Píseň z tohoto pořadu Musika je uvedena na Namoriho prvním sólovém albu "Gui Blo" vydaném v roce 2006. Hrál také na Montreal International Jazz Festival v roce 2006, v Londýně na Ontario Sunfest v roce 2007 a na festivalu Les Francofolies de Montréal znovu v roce 2008.

V roce 2006 Sylvain začal spolupracovat s několika umělci. Zahrál si na basu ve skladbě "Je mi souviens" z OTMC je Sincérité volontaire album.

Seznámil se se zpěvákem a skladatelem J.P. Mortierem během zkoušek v montrealském Studio D.N.A., které v té době vlastnil slavný producent Félix David A. Sturton. Sylvain hrál na Chapman Stick na albu J. P. Mortiere "Backpacker" vydaném v roce 2008 a také na jeho bezejmenném albu "J. P. Mortier" v roce 2010. Zatím poslední album "The Only Bar" vyšlo v roce 2012.

Při setkání se Sydem Bedardem v roce 2006 si okamžitě padli do oka. Sylvain se jako hlavní koncertní basista připojil k progresivní quebecké skupině Jelly Fiche. Brzy poté kapela vydala album "Tout ce que j'ai Rêve" a otevírala koncerty pro ex-zpěváka Marillion Fishe v roce 2008. Nazpíval také doprovodné vokály na jejich druhém albu "Symbiose" vydaném v roce 2011. Na podporu druhé desky pak koncertovalipo Francii, a stali se i headlinery festivalu Crescendo v Saint Palais sur Mer.

Rok 2009 byl začátkem spolupráce Sylvaina s kapelou Karcius. Když byl požádán, aby se připojil ke skupině jako hlavní zpěvák a basista, Sylvain s nimi absolvoval turné po Francii v květnu 2010. Hráli také na Prog sud festivalu v Les Peines Maribeau. Brzy po jejich návratu ze starého kontinentu nahráli čtvrté album kapely. Vystoupili také na festivali Guyane Crescendo. Album "The First Day" vyšlo 5. června 2012, což přineslo znovu jejich návrat do Francie zahrát si na Crescendo Festival v srpnu tohoto roku, po kterém následovalo koncertní vystoupení na festivalu Progday v Severní Karolíně, USA.

Ještě v roce 2009 Sylvain zformoval Lazarus Heart, tributní cover kapelu Stinga a The Police s parťákem, dlouholetým přítelem a úžasným saxofonistou Guillaumem Larouche. Simon L'Esperance a Thomas Brodeur se občas připojili na vystoupení v Quebecu.

Sylvain se připojil ke skvělému zpěvákovi kapely Celleste v srpnu 2011. Po sérii vystoupení si zahrál i ve videu "Join The Infestation", které se objevilo při vydání alba "Ready to fly".

Rok 2012 přinesl reunion Heaven’s Cry. Krátce předtím podepsaná smlouva s Protehetic Records je přivedla do studia k nahrávání třetího alba "Wheeles Of Impermanence", které vyšlo na podzim roku 2012 a následně se vrátili na festival ProgPower v Nizozemí v říjnu téhož roku. Po zahajování koncertů kapel Katatonia a Pain of Salvation v roce 2013 se Heaven's Cry připravovali na své vystoupení v září na ProgPower USA v Atlantě. Rovněž se chastají k vydání čtvrtého alba v roce 2014.

Členové Dominique Blouin
(Narozen 10. ledna 1976, Canada)
Bass


Po několika letech lekcích na klavír Dominique Blouin poprvé zahrál své první noty na basu. I když se začal učit celkem pozdě, jeho vášeň pro hudbu jej přiměla, aby soustředil veškeré své úsilí a svůj čas na svůj nově objevený nástroj, kterému zcela propadl. Nedlouho poté se rozhodl absolvovat hudební výuku CÉGEP a strávil rok před svým vstupem, když intenzivně cvičil svůj nástroj a učil se základy hudební teorie.

Jeho různé hudební vlivy z něj zformovaly eklektického umělce. Dominique plně ovlivněn mnoha hudebníky pocházejícími z různých oblastí jako je rock, funk nebo jazz a jako nejstarší člen KARCIUS se snažil vytvořit vlastní techniku a originální zvuk. Kromě svého zájmu o skládání, fotografování a kinematografii zůstává jeho hlavním zaměstnáním stále poslouchat a hrát širokou škálu hudebních stylů, což mu umožňuje naplňovat jeho vášeň pro umění zvukové produkce. Dominiqueova osobnost je přirozeně klidná, ale když se dostane na pódium, stává se z něj energický a hodně živý element.

Studiové desky:
2022 Grey White Silver Yellow & Gold
2018 The Fold
2014 The Space Between (SP)
2012 The First Day
2008 Episodes
2006 Kaleidoscope
2003 Sphere
Živé nahrávky:
2019 Live In France


Skupina:
Simon L'Espérance - Guitars, Synths, Percussion, Keyboards and Loops Programming
Sebastien Cloutier - Piano, B3, Mellotron, Back Vocals
Sylvain Auclair - Vocals, Bass, Percussion
Thomas Brodeur - Drums, Percussion, Programming and Sound Design
Hosté:
Elisabeth Giroux - Cello (05)
Diskografie Grey White Silver Yellow & Gold
Vyšlo 18. března 2022, CD self-released (Canada)

Seznam skladeb:
01. Parasite (6:05)
02. Supernova (5:57)
03. The Ladder (13:45)
04. Cosmic Rage (7:04)
05. Distance Kills (8:03)
06. A Needle Tree (15:22)
Total Time: (56:16)

Produced and Recorded: Simon L’Espérance, Sylvain Auclair & Thomas Brodeur between October 2020 and May 2021 in Montréal and Ayer’s Cliff, Québec
String arrangements: Simon L’Espérance
Mixed: Simon L’Espérance, Sylvain Auclair & Thomas Brodeur
Mastering: Tony Lindgren at Fascination Street Studios, Sweden
Original Artwork: Michael Cloutier
Graphic Design: Felipe Quinzanos
Band picture: Thierry Lord

Skupina:
Simon L'Espérance - Guitar
Sebastien Cloutier - Keyboards
Sylvain Auclair - Bass, Vocals
Thomas Brodeur - Drums
Hosté:
Diskografie The Fold
Vyšlo 18. srpna 2018, CD self-released, KAR 05 (Canada)
LP self-released, KAR 05, (Canada)

Seznam skladeb:
01. Absence of Light (10:04)
02. Something (6:18)
03. Hardwired (5:54)
04. Goodbye (9:27)
05. Burning My Dreams (7:01)
06. The Fold (6:58)
Total Time: (45:42)

Artwork: Mingan Sauriol

Skupina:
Simon L'Espérance - Guitar
Sebastien Cloutier - Keyboards
Sylvain Auclair - Bass, Vocals
Thomas Brodeur - Drums
Hosté:
Diskografie The Space Between
SP, vyšlo 1. listopadu 2014,

Seznam skladeb:
01. The Space Between (6:08)
Total Time: (6:08)


Skupina:
Sylvain Auclair - Vocals, Bars, Bass Synth, Bells, Claps, Percussion, Handclaps
Thomas Brodeur - Drums, Loops Programming, Percussions, E-drums, Synths, Soundscapes
Simon L'Espérance - Electric, Lap Steel & Acoustic Guitars, Bass Synth, Soundscapes, Programming, E-drums, Noises, Strings Arrangement
Mingan Sauriol - Keyboards, Electric Piano, Hammond, Fender Rhodes, Synth
Hosté:
Lizann Gervais - Violin
Julie Babaz Salamagnou - Viola
Elizabeth Giroux - Cello
Cheikh Anta Faye - Djembe
Sadio Sissokho - Dun Duns (Percussion)
Diskografie The First Day
Vyšlo 5. června 2012, Unicorn Digital, UNCR-5081 (Canada)
Seznam skladeb:
01. First Day (5:49)50
02. Hypnotic (6:36)
03. Rest My Head (6:44)
04. The Word (6:27)
05. Number Ten (3:04)05
06. Why (6:23)24
08. Brother (6:15)
07. Djoko (2:24)25
09. Water (8:16)10 25
Total Time: (52:03)

Recorded at Wild Studio (St-Zénon, Québec, Canada) in August 2011 and at Studio Victor (Montréal, Québec, Canada) between September and December 2011
Produced, Mixed and Engineered: Simon L'Esperance
Assisted: Thomas Brodeur
Recorded: Pierre Rémillard, Simon L'Espérance
Recorded [Assistant]: Thomas Brodeur
Mixed: Simon L'Espérance
Mixed [Assistant]: Thomas Brodeur
Mastered: Richard Addison
Mastered [Assistant]: Simon L'Espérance

Skupina:
Simon L'Espérance - Electric & Acoustic Guitars, Synths, Programming, String Arrangements (04)
Mingan Sauriol - Grand Piano, Hammond, Fender Rhodes, Synths, String arrangements (03)
Dominque Blouin - Bass
Thomas Brodeur - Drums, Triangle, Shaker, Tambourine, Gong, Tambora, Handclaps, Percussion, Kalimba, Glockenspiel, Shekere, Bells
Hosté:
Phantom Strings Kwartet - Strings
Diskografie Episodes
Vyšlo 9. září 2008/13.10, Unicorn Digital, UNCR-5056 (Canada)
Seznam skladeb:
01. Éléments (30:46)
     Submersion (9:45)
     Sol (8:38)
     Combustion (12:23)
04. Incident (8:39)
05. Levant (2:26)
06. Purple King (7:36)
07. Racines (8:54)
Total Time: (58:21)

Composed: Karcius (01-03,06,07), Mingan Sauriol (05), Simon L'Espérance (04)
Arranged: Karcius
Recorded at Studio Victor (Montreal), April-May 2008
Recorded: Simon L'Espérance, Sylvaine Arnaud
Mixing: Simon L'Espérance
Mixed [Assistant]: Thomas Brodeur
Mastered: Richard Addison, Simon L'Espérance
Artwork: Patricia Nadeau and David Lavigne

Skupina:
Simon L'Espérance - Guitars, Percussion
Mingan Sauriol - Piano, Keyboards
Dominque Blouin - Fretted & Fretless Basses
Thomas Brodeur - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Kaleidoscope
Vyšlo 13. června 2006, Unicorn Digital, UNCR-5032 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Hypothese A (6:44)
02. Maintenant (6:02)
03. Destination (6:10)
04. Tunnel (7:11)
05. Hypothese B (11:02)
06. A-0-14 (5:10)
07. Epilogue (6:35)
08. Hypothese C (7:56)
Total Time: (56:50)

Composed: Karcius (01-03,05-08), S. L'Espérance (04)
Recorded and mixed between December 2005 and March 2006 at Sudio Victor, Montréal, Québec, Canada
Recorded: Simon L'Espérance, Sylvaine Arnaud
Producer, Arranged: Karcius
Engineer: Sylvaine Arnaud
Mixing: Simon L'Espérance in March and April 2006 at Studio Victor
Mastered: Richard Addison in April 2006 at Trillium Studio, Lorraine, Québec, Canada
Artwork: Vertcom
Photography: Claude Labrecque, Emmanuel Lalande

Skupina:
Simon L'Espérance - Guitars
Mingan Sauriol - Piano, Fender Rhodes, Keyboards
Dominque Blouin - Bass
Thomas Brodeur - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Sphere
Vyšlo 23. července 2018, self-released (Canada)
CD 11. září 2006, CD Unicorn Digital, UNCR-5025 (Canada)

Seznam skladeb:
01.Kunide (7:31)
02.Liquid Meat (5:55)
03.Evolution (3:14)
04.Lunatik (18:33)
     Highway To The Moon
     Synapse
     Back To Earth
05. 1111 (8:24)
06. Labyrinthe (9:03)
07. Bois Ta Musique (4:24)
08. Absolute Decadence (10:21)
Total Time: (67:23)

Recording at Studio Victor, Montreal, Canada, on June, 2003 - August, 2003
Mastering: Fernand Martel
2006 Remastered: Richard Addison
Remastering: Richard Addison
Artwork: David Lavigne


Skupina:
Simon L'Espérance - Guitars
Thomas Brodeur - Drums, Sequencing
Sebastien Cloutier - Keyboard, Acoustic Guitar & Back Vocals
Sylvain Auclair - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Live In France
Vyšlo 5. listopadu 2019, CD self-released, (Canada)

Seznam skladeb:
01. Absence of Light (Live) (10:15)
02. Something (Live) (6:18)
03. Hardwired (Live) (6:20)
04. Incident (Live) (10:09)
05. Water (Live) (8:25)
06. Hypnotic (Live) (7:41)
07. Sol (Live) (8:41)
08. Goodbye (Live) (9:34)
09. Burning my Dreams (Live) (7:26)
10. The Fold (Live) (7:11)
11. Purple King (Live) (8:00)
12. The Space Between (Bonus track) (6:06)
13. Water (Acoustic Version) (4:28)
Total Time: (45:42)

Recorded: Arnaud Houpert in Saint Palais Sur Mer, France, on August 18, 2018
Produced: Karcius
Mixed: Simon L’Espérance and Thomas Brodeur in Montreal, Canada
Mastering: Pierre St-Jean & Michel Coulombe at LucidVision.Media
CD Layout: Felipe Quinzanos
















Oficiální stránky:
http://www.karcius.com/
https://karcius.bandcamp.com/
https://www.karcius-store.com/en/
http://www.karcius.com/construction/the_band.html
http://www.sylvainauclair.com/index.php/en/
http://www.karcius.com/eng/01.1_musicians.html

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.11.2018 
Menu Poslední aktualizace: 8.10.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©