Zombie Frogs

Zpět
Zombie Frogs vznikli na podzim roku 2012 v Bostonu, Massachusetts. Zombie Frogs je instrumental progressive metalová kapela pocházející z Berklee College of Music v Bostonu, MA. Tato skupina je silně ovlivněna prog gigantů, jako jsou Dream Theater, Porcupine Tree a Scale The Summit, ale zároveň má svůj vlastní jedinečný zvuk a styl. Jejich hudba spojuje progresivní kořeny s melodickou techničností a poly-metrickým šílenstvím.

Zombie Frogs založil na podzim roku 2012 kytarista Sam Reti. K němu se přidali Erik Huang na bicí a Austin Boldena na basu. Trio pak začalo pracovat na některých skladbách, které Sam přinesl během roku a rychle začali skládat zbrusu nový materiál společně. Uvědomili si však, že je schází ještě klávesista a tak Erik objevil Joey Izzo prostřednictvím společného přítele na Berklee a zeptal se, jestli by neměl zájem připojit se k Zombie Frogs. Tak se během roku zkompletovala sestava kapely a tato 4 členná instrumentální skupina začal hrát po okolí v místní hudební scéně za nadšeného zájmu posluchačů.

O rok později se začalo nahrávání prvního plnohodnotného alba kapely s názvem "Awaken" v plné síle. Zatímco pokračovali koncertováním v Bostonu a psaním nového materiálu, prvních 8 původních písně, které tito čtyři muzikanti napsal spolu začalo dostávat fyzickou formu pod producentským a inženýrským leskem samotného Joey Izzo. Vřící kotel směsi progresivního rocku, metalu a djent vlivů se vléval do průkopnického nového alba přímo před jejich očima.

V prosinci 2013 se na nové desce i v dalších činnostech Zombie Frogs představil nový kytarista Lucky Cerruti, který do skupiny vstoupil se sólovou kytarou jako trvalý pátý člen. Nedlouho nato v březnu 2014 ale odešel Austin Bolden a Lucas Lalonde se chopil basové kytary a tak se ustálila aktuální sestava kapely. S dokončením jejich debutového alba a množstvím příleitostí se prezentovat, Zombie Frogs jsou připraveni dobýt hudební scénu East Coast ameriky! V únoru 2014 dostali příležitost se prezentovat na pozvání Mike Portnoye i na přehlídce "Progressive Nation At Sea".

Vlivy: Dream Theater, Animals as Leaders, Meshuggah, Periphery, Scale The Summit, Porcupine Tree


Zpět

Členové:
Joey Izzo - Keyboard/Synth
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Sam Reti - Rhythm Guitar
Lucas Lalonde - Bass
Erik Huang - Drums

Bývalí členové:
Austin Bolden - Bass

Členové Joey Izzo

Joey Izzo studuje čtvrtý semestr v oboru hudební produkce a inženýrství na Berklee College of Music. Je pianista, klávesista, producent, inženýr i skladatel. Každý aspekt Joeyho současného hudebního života je prostě pokračováním cesty, kterou začal již v 10 letech, to je, dělat hudbu, která se mu líbit a doufá, že se zalíbí i ostatním, a to v nekompromisní a umělecky svěží podobě. S jeho nově vytvořenou instrumentální progresivní metalovou kapelou Zombie Frogs, Joey již pozvedl vlnu zájmu v Berklee metalové scéně, stejně jako ve scéně progresivního rocku / metalu.

Joeyho profesionální hudební kariéra začala ve věku 12 let v oblasti Tri jezer na sever od New Yorku, když jeho prvním krokem byl doprovodná a hudební režie řady náročných muzikálů, jako jsou Kiss Me Kate, Bye Bye Birdie, My Favorite Year, a velké množství méně známých dětských muzikálů, na kterých se podílel navzdory svému věku jako jeden z nejvíce frekventovaných hudebních doprovodů v této oblasti, spolu s množstvím dalších koncertů včetně zkušenosti s hraním ve dvou katolických kostelech pravidelně pro svatby a pohřby. Jako dobrovolník hrál v různých domech s pečovatelskou službou a centerech péče, byl také poradcem v katolickém táboře s funkcí jako vedoucí hudební liturgie pro stovky mladých dospívajících po celé léto.

Někdy kolem 13 let se Joey začal dostávat velmi zajímavé nápady, objevil klavír, ale brzy mu jen hrát nestačilo, chtěl i nahrávat. První nahrávky spočívaly z přehrávání všech partitur na klávesách, kterépak mixoval pomocí magnetofonu a nahrával na magnetofonové pásky pro přátele a rodinu. Od té doby se v procesu nahrávání stále zdokonaluje, udělal stovky malých projektů a písní, pozdějí i čtyřem kapelám. Zatím poslední jeho prací je míchání a mastering debutového alba jeho kapely Zombie Frogs.
Členové Lucky Cerruti

Pochází z Lake Placid, New York. Vystudoval North Country School, pak v roce 2013 ukončil studia na Lake Placid, New York. Nyní studuje na Berklee College of Music, Boston, Massachusetts.
Členové Sam Reti

Sam Reti je kytarista z Massachusetts, na kterou hraje od svých 12 let. Vystudoval North Andover High School v North Andover, Massachusetts. Nyní od roku 2012 do roku 2016 studuje na Berklee College of Music. Žije většinou progresivní hudbou, ale zahraje si nebo poslouchá vše, co se mu dostane do rukou. Spolupracuje také s dalšími místními kapelami.

Oblíbení umělci: Guthrie Govan, Dream Theater, Steve Vai, Joe Satriani, Black Label Society.
Členové Lucas Lalonde
Narodil se v Seattle, Washington, nyní žije v Toronto, Ontario. Vystudoval Nelson High School, University of Toronto. Od roku 2013 studuje Berklee College of Music.
Členové Erik Huang

Eric pochází z Novato, California. Na bicí hraje od 12 let. V roce 2012 ukončil studium na San Marin High. Je bubeníkem, pianistou, hraje profesionálně poker. Nyní od roku 2012 až do roku 2016 studuje na Berklee College of Music.

Hudební vlivy: Jimmy "The Rev" Sullivan, Mike Portnoy, Joey Jordison
Členové Austin Bolden


Zpět

Skupina:
Joey Izzo - Keyboard/Synth
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Sam Reti - Rhythm Guitar
Lucas Lalonde - Bass
Erik Huang - Drums
Hosté:
Anura
SP, Vyšlo 8. června 2014

Seznam skladeb:
01. Anura (6:06)
Total Time: (6:06)


Skupina:
Joey Izzo - Keyboard/Synth
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Sam Reti - Rhythm Guitar
Austin Bolden - Bass
Erik Huang - Drums
Hosté:
Awaken
Vyšlo 26. ledna 2014, Self Released

Seznam skladeb:
01. Leviathan (7:03)
02. Potentially Broken Orange (5:31)
03. Ionized (6:15)
04. Kamikaze Babushka (7:00)
05. Mad Ratter (4:02)
06. Awaken (5:43)
07. Awake But Not Alive (5:38)
08. Void (5:52)
Total Time: (46:15)


Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/ZombieFrogs
http://zombiefrogs.bandcamp.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  14.7.2014 
Menu
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!