Witty Alley
Biografie    Členové    Diskografie    Fotogalerie    Odkazy
Biografie
Originální, komplexní, inovativní, nekonvenční... V případě hudby Witty Alley není nic předstíráno, ale jsou zde předkládány reflexe kousků rockové hudby, která kombinuje její hlavní kořeny a moderní zvuk, a to s velkou upřímnosti. Skupina mezi svými vlivy uvádí skipny jako jsou Dream Theater, Ark, Extreme, Porcupine Tree, Metallica a Tribe of Judah.

Na pódiu se kapela zcela odevzdává hudbě, což vytváří hmatatelnou energii při každé příležitosti. Publikum tak má otevřenou cestu přes jednotlivé skladby k objevování dalších nových výhonků rockové hudby.

To se dokonale shoduje s jejich touhou nebýt zaškatulkováni: "Proč musí být vše omezeno na jednu značku, když se můžete volně pohybovat z jednoho světa do druhého...?"

O skupině není mnoho zmínek dostupných na internetu. Nicméně vznikli asi v roce 2007 ve Francii v městečku Poitiers, což lze odvodit z několika fotogarfií z živých vstoupení datovaných do roku 2007. První sigle vydali Witty Alley v roce 2009. První originální EP nahrávku "Some Kind Of Wit" se šesti skladbami pak vydali 10. ledna 2011.

V roce 2010 nahradil Anthony Vanneron u kláves Jérome Tourinana a Caryl Marolleau opustil své místo za bicími a přenechal je Kevinovi Grille. Witty Alley aktivně hledá nového basistu jako náhradu za Benjamina Savariau, který se nedávno rozhodl opustit skupinu se věnovat se kytaře.

Po nedávných změnách v sestavě se kapela zaměřuje na psaní nového materiálu pro jejich první album plánované na konec roku 2013. První zkouška v roce 2014 byla excelentí... Nové studiové je téměř dokončeno, ale bohužel se ještě neukázalo ani v roce 2015.
Skupina ve studiu 2010


A jedna ukázka.... skladba "The Lion's Gate"

Současní členové:
Julien Tavernier
Lead Vocals


Začal s hudbou, když hrál na bicí v hard rockové kapele už v 16 letech. Pak neustále rozvíjel svoji skutečnou vášeň pro progresivní rock / metalovou hudbu, poslouchal Pink Floyd, Genesis, Yes, King Crimson, později Dream Theater, Porcupine Tree, Ark... Když se nemohl najít skutečný zpěvák v kapele, začal zpívat a zjistil, že je schopen zpívat tak, jak si přál. Během let pokračoval ve své hudební cestě na konzervatoři v Poitiers (bicí a perkuse), připojil se k Musicology departement na University of Poitiers, hrál a zpíval v mnoha kapelách a projektech od rock/metal/prog až po funk/soul, pop nebo fúze... např. kapela SALLE EMERAUDE z Bressuire v roce 2013. Dnes je zpěvákem Witty Alley (rock / metal / prog), ale také The Wegs (funk/pop) a GSL Orchestra (pop a taneční hudba).
Kevin "KC NoodleGeek" Calandre/Grille
Drums & Samples

Jérome Tourinan
Keyboards & Vocals (do 2010)

John
Bass & Back Vocals)

Bývalí členové:
Mathieu "Erdan" Reffay
Guitar & Vocals

Benjamin Savariau
Bass & Vocals (do září 2013)

Anthony Vanneron
Keyboards & BackVocals
Caryl Marolleau
Drums & Samples


Diskografie
Some Kind Of Wit

Vyšlo 10. ledna 2011, Omniphonia/Musea Records

Seznam skladeb:

01. Who Do You Think You Are? (6:32)
02. Easy Nikky (5:50)
03. Don't Give Up! (6:06)
04. Down On Me (8:15)
05. The Lion's Gate (5:19)
06. Heartquake (11:56)
Total Time: (44:02)
První nahrávka této francouzské kapely z Poitiers ve Francii "Some Kind Of Wit" nabízí šest skladeb, chytré ekletické směsi rockové hudby, která kombinuje letité kořeny a moderní zvuky, a to všechno s velkou upřímností. Vedená hmatatelnou energií, stane se první cesta skrze vesmír "WITTY ALLEY (vtipná ulička)" pro publikum díky jejich nahrávkám objevováním s každou z nich novým pohledem na hudbu.

Fotogalerie


Odkazy


Stránky skupiny:
www.myspace.com/wittyalley


ProgressRock
Made by 
©  9.2.2013 
Menu
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !