TRANSCEND - Progress rock band


Nahoru
Ten internet je užasná věc... Jak bych jinak mohl objevit tak skvělou skupinu jako je TRANSCEND?

Byla založena 6. července 2006 v kanadském Montrealu a nedávno ji vyšlo jejich první, a rovnou 2CD album, konkrétně 16. října 2012 a jmenuje se "The Mind" a vyšlo u labelu Melodic Revolution Records. Vznikli na předměstí Montrealu, a jak sami píší "s zuřivou vášní zrušit stereotyp a jednoduchost populární hudby všech žánrů." Transcend trvalo déle než pět let, než konečně dokončili své první debutové album.

Přestože Transcend hýří vlastní originalitou, jejich vzory a vliv na jejich tvorbu je jasný a progresivní fanoušky snad ani nepřekvapí: Dream Theater, Symphony X, Pain of Salvation, Devin Townsend a Opeth - ale jsou schopni nás zavést i do snivých světů jako jsou Pink Floyd, King Crimson a občas ozvěny třeba i Eltona Johna a The Tea Party. Svých hudebních cílů chce skupina dosáhnout za pomoci všech extrémně zdatných členů sestavy:

Damoulianos Constantine - kytara a zpěv,
Alexi Lagogianis - klávesy,
Nico Damoulianos - basa,
Jake Shamash - bicí.

Posledním členem, který se přidal ke skupině je basista, který přišel až v roce 2012.

Jak se mohli čtyři takoví talentovaní jedinci ocitnout ve stejném městě ve stejné skupině zůstává záhadou. Ačkoli by mělo být jasné, že tihle kluci zvládají svá živá vystoupení bez zaváhání a s takovou precizností jako ve studiu. Ačkoliv bývají zařazováni do kategorie Metal, každý rychle pochopí, že Transcend přinášejí zcela nový hudební svět do této škatulky svým epickým dílem "The Mind". Jejich rozmezí se pohybuje od nejtěžších riffů a občasných extrémních instrumentálních pasáží k lehkým vokálním duetům až k sólům na řecké Bouzouki. Zdá se, že je to velmi inspirativní cesta těchto mladých virtuozů. Zatím podle jejich stránek vystupují v Kanadě an klubové scéně, ale kdo ví, co se z nich vyklube za pár let a za jak dlouho je budeme moci vidět naživo i u nás.
Nahoru
Costa Damoulianos - Guitar & Vocals
Alexi Lagogianis - Keyboard
Jake Shamash - Drums
Nico Damoulianos - Bass


Nahoru


Složení kapely:
Costa Damoulianos - Guitar & Vocals
Alexi Lagogianis - Keyboard
Jake Shamash - Drums
Nico Damoulianos - Bass
The Mind
16. října 2012, Melodic Revolution Records

Disc One:
Moment of Infinity [8:39]
Entity Divine [12:37]
The Love Song [7:38]
Reign Over Me [9:35]

Disc Two:
The Mind Part 1: The Mind Awaits [9:07]
The Mind Part 2: To Walk Away [5:04]
The Mind Part 3: New Horizons [1:40]
The Mind Part 4: Carved in Stone [6:50]
The Mind Part 5: In the Shadow of My Mind [6:01]
The Mind Part 6: Downfall [5:14]
The Mind Part 7: Ascension [4:32]
The Mind Part 8: A New Mind for a New World [5:59]

Celkový čas: [82:76]
Už dlouho jsem neslyšel tak výbornou desku... A navíc v tomto případě se jedná o albový debut... Deska je je navíc koncepční, druhý disk totiž obsahuje v textech epický příběh. Nikde jsem nenašel ani zmínku o věku členů kapely, ale smekám před nima klobouk (jako kdybych nějaký nosil...).

Zcela mě přesvědčil sólový zpěv, kytarista i klávesák, použití vícehlasů, neuvěřitelná proměnslivost skladeb, dlouhé instrumentální pasáže... Vždyť tihleti mladíci mají v sobě už um velmistrů z Dream Theater. Některé písně či jejich pasáže opravdu mohou směle být postaveny vedle všech vzorů, které uvádějí na svých netových stránkách. Obdivuhodná sóla, proměnlivý moderní zpěv, od lyrických pasáží až k říznému metalovému groove... A místy si na pomoc vzali i ženský vokál... Kytara zní v některých okamžicích jako od mistra Petrucciho a synťák je dosti nažhavený a šlape v těch nejlepších možných tóninách, aby podbarvil již tak hutný zvuk ostatních nástrojů...

V některých částech desky jsem rozpoznával vlivy Dream Theater - ale kdo by se podle nich zase neučil???? Možná jediné, co lze vytknout je zatím občasné poskládání pasáží jednotlivých písní, ale to se dá vždycky doučit při jejich věku... Chlapci dali na net k dospizici celé dvě skladby, a zvláště ta "Reign Over Me" je hodně povedená... Obdivuhodná hra na kytaru, zvláště pak mimořádné sólo ke konci skladby... Fakt jsem se stal fanouškem této partičky.

Nu což, vydám se do nejbližší prodejny CD, a zkusím album sehnat, ale vím že to nebude snadné... Holt to jsou ty menší vydavatelství...
Album na stánkách www.progarchives.com dosáhlo k 27.10.2012 hodnocení 3,5 hvězdiček!!!
napsal: 27.10.2012, MikeNahoru
Promo foto...

Alexi  Costa

Nico  Jake

A na koncertě...


Nahoru
Linky na stránky kapely:
http://www.transcendband.com
http://www.youtube.com/transcendband
http://www.reverbnation.com/transcendband
http://www.facebook.com/transcendmusic

Hlavní manager: Elite Management - elite2@gmail.com


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2012 
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©