The Aaron Clift Experiment

   

Zpět
Symfonická progresivní rocková kapela The Aaron Clift Experiment pocházející z hlavního města živé hudby, vytváří známou a ne žebříčkovou hudbu, která především odlovuje romantiky, hloubavce, optimisty a naturalisty. Členové kapely pocházejí z různých kulturních prostředí, unikátní písně skupiny čerpají pak z širokého spektra vlivů - od klasických progresivních kapel jako Genesis, Pink Floyd a Rush až po moderní skupiny jako Porcupine Tree a Opeth, nebo od klasických autorů jako je Johan Sebastian Bach, Ludvig Beethoven a jazzová legenda John Coltrane. Podobně jako vědci dělají pokusy s použitím svých znalostí, aby prozkoumali neznámé, The Aaron Clift Experiment kombinují prvky klasické a nejmodernější hudby do inovativních celků. Pomineme-li jejich rozmanitost vlivů, můžeme říci, že The Aaron Clift Experiment se zaměřují na produkování oduševnělé, intenzívní hudby a intenzivní živá vystoupení.

Aaron Clift (zpěv, klávesy) začal psát skladby "Seven", "Lonely Hills" a "My Andalusian Love", které se později objevily na prvním albu, již někdy v roce 2008. V roce 2009 se setkal s bubeníkem Joe Resnickem a rozšířili demo o klavír, se kterým vypomohl přítel Julianne Brown, bicí a zpěv. V té době neměl jsem syntetizátor a potřeboval zvláštní pomoc pro klávesy v některýcgh částech. Původně se Aaron chystal vydat hudbu pod svým vlastním jménem, ale po vyslechnutí demonahrávky se rozhodl, že písničky potřebují rockovější styl. Na začátku roku 2010 si Aaron koupil syntezátor Open Labs, chopil se klávesových povinnosti a rozhodl se přidat k písním i kytaru a baskytaru. Roky 2010 až 2011 strávil přepracováním 3 skladeb z dema, stejně jako maspsal dalších 7 písní, které se objevily na albu "Lonely Hills". Na konci roku 2011 se k němu připojil Joe Green na basu a rekrutoval Jima Raglanda na kytaru. dokončení v kapele. V tomto momentě se rozhodl fungovat jako plnohodnotná kapela pod názvem The Aaron Clift Experiment.

Čtyřčlennou kapelu z Austin, Texas, tak zpočátku tvořili v roce 2012 Aaron Clift (zpěv, klávesy) spolu s Jimem Raglandem (kytary), Joe Greenem (basa) a Joe Resnick (bicí), ale od vydání jejich debutu došlo k několika změnám. Nejdříve odešel Jim Ragland, nahradil jej Danny Brymer, který zase sestavu opustil v roce 2013. Nahradil jej aktuální kytarista Eric Gutierrez. Další změna nastala, když odešel basista Joe Green a místo něj přišel Devin North na v lednu 2015.

Uspořádali ještě několik zkoušek na počátku roku 2012. Následně pak v únoru 2012 kapela vstoupila do Test Tube Audio, South Austin, aby začala nahrávat své první album. V počátcích kapely nikdo nevěděl, jak hrát písničky kromě Aarona. Vzhledem k tomu, že napsal všechny kytary, klávesy a vokální party alby, nejprve pořídil přepis hudby do tradiční notace a tablatury, poskytl i akordová schémata každému v kapele. V dokumentu "The Making of Lonely Hills" pak můžete každého člena ve studiu vidět číst notový záznam během nahrávání. Album produkoval Matt Noveskey, člen multi-platinové texasské alternativní rockové kapely Blue October. V březnu 2012 se album již mixovalo, v dubnu pak již mastering. V květnu se objevil první videoklip z alba se skladbou "Arsonist Games". Kapela pak vydala své debutové album "Lonely Hills" 1. června 2012 a brzy si získalo nadšené hodnocení od fanoušků i hudebního tisku a bylo označeno za jedno z nejlepších od neregistrovaných kapel za rok 2013 časopisem Prog Magazine. Album získalo dobré ocenění 4.5 z 5 na Prog Rock Music Talk.

Dne 28. února 2013 kapela oznámila, že je opouští Jim Ragland, který se chtěl dále věnovat novému hudebnímu směru. Novým kytaristou se stal Danny Brymer, který má bohaté zkušenosti s progresivní rockem, jazzem i klasickou hudbou. Kromě své univerzálnosti je Danny monstrozní kytarista a velký skladatel. Kapela pak i nadále pokračovala v živých vystoupeních a začíla psát, nahrávat a dokončovat nové skladby. Dne 11. května 2013 Danny Brymer dokončil studia s titulem v hudební kompozici na Texas State University. V říjnu 2013 ale Danny kapelu opustil, když přijal práci jako profesur hudby. Novým kytaristou se stal Eric Gutierrez.

V říjnu 2014 kapela odstartovala Kickstarter kampaň, aby získala prostředky na nahrávání svého druhého alba. V lednu 2015 nastala další změna v obsazení kapely, když se novým basistou stal Devin North. Album se nahrávalo od května do června 2015 v Orb Recording Studios, Austin, Texas, opět pod producentem Mattem Noveskeyem. Předobjednávky na album již bylo možno registrovat od ledna 2015. Druhé album kapely s kresbou na přebalu od Tophera Sipese vyšlo 18. září 2015 pod názvem "Outer Light, Inner Darkness" a The Aaron Clift Experiment se na něm i nadále ubírají cestou fúze sofistikované a klasické hudby mající hloubku s vášní a surovou sílou rock and rollu. Kapela v nopět postoupila o stupínek výše. Album bylo nazváno "impozantní sophomorfním výletem" od Prog Magazine, "nádherně emotivním" v Progression Magazine a bylo označeno jednou z nejlepších nahrávek roku 2015 na Progradar. Ještě před vydáním alba se 4. září objevilo hudební video skladby "Kissed By The Sun". "Outer Light, Vnitřní Darkness"je koncepční album o dualitě - světlo / tma, individualisté / skupiny, naděje / zoufalství, apod. Písně v první polovině detailu alba jsou o konfliktech mezi těmito dvěma protichůdnými silami, písně v druhé polovině alba jsou pak cestou ke sladění těchto extrémů. Album vrcholí skladbou "Bathed In Moonlight", která je o tom, jak se lidstvo může naučit, aby přijalo vnější světlo a vnitřní tmu a nechalo splynout obě strany své povahy.

V roce 2015 vystoupili naživo na The Lazy Lizard v rámci Voyager Fest v Austinu, Texas. Vystoupení odehráli 11. června 2015.

Zatím poslední změnou v kapele na začátku 2016 v lednu byl odchod bubeníka Joe Resnicka, kterého nahradil Tim Smith. Joe Resnick a kapela se vzájemně rozhodli rozdělit své další cesty. Kapela popřála Joeovi hodně štěstí v jeho hudební kariéře a rovněž mu poděkovala za vynikající práci, kterou přispěl k oběma albům kapely "Lonely Hills" a "Outer Light, Inner Darkness".

Dne 6. května 2016 vystoupili na známém festivalu RosFest v Gettysburg, PA. The Aaron Clift Experiment byli za rok 2016 nominováni na Progressive Music Award v kategorii Limelight (živá vystoupení) magazínem Prog Magazine. V roce 2016 kapely vystoupí na Voyager Festival v Spider House Ballroom ve městě Austin, Texas, který se konal 17. září 2016. Tento festival oslavující progresivní a experimentální hudbu je první svého druhu pořádaný v Austinu a kterého se pravidelně účastní.

Zpět
Členové:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards (2012-dosud)
Eric Gutierrez - Guitars (2013-dosud)
Devin North - Bass (2015-dosud)
Tim Smith - Drums (2016-dosud)
Bývalí členové:
Joe Resnick - Drums (2012-2015)
Joe Green - Bass (2012-2014)
Danny Brymer - Guitars (2013)
Jim Ragland - Guitars (2012)

Členové Aaron Clift
(narozen ***, Durham, North Carolina)
Vocals, Keyboards


Pochází z Durham, North Carolina, a první léta svého života prožil v Chapel Hill. Aaronova hudební cesta začala již ve věku 2 let, kdy mu jeho rodiče pouštěli mnoho nahrávek ze své rozsáhlé sbírky. Vzpomíná si na dobu, kdy žil v přístavu v Centerport, New York - to mu bylo 7 až 10 let. Spoustu vzpomínek pak tvoří lodičky, chození na pláž a rybolov. I to je jeden z důvodu, proč se voda či pláž objevují ve spoustě jeho písňových textů.

Inspirován zvuky, které slýchal, když vyrůstal, pak v 11 letech Aaron začal své hudební vzdělávání, když začal hrát na violu ve školním orchestru. Později na Tufts University, přidal kytaru, klavír a hlas do svého repertoáru, stejně jako studium klasické kompozice a jazzu. Během té doby Aaron také hrál jako zpěvák v rockové kapele Attack Plan R, v níž propadl své zálibě k hraní rockové hudby. Se svými rodiči se poprvé stěhoval do Austinu v Texasu v roce 1984, až poté natrvalo v roce 1990. Od té doby tam již zůstal natrvalo. Zamiloval si tamější živou hudební scénu a také zdejší velmi přátelské a uvolněné obyvatele.

Po absolvování vysoké školy Aaron strávil několik let kariéry jako klasický skladatel. Ale i když miloval klasickou hudbu, přece jen toužil vytvářet hluboce zakořeněné spojení se svým publikem, kterého šlo dosáhnout pouze prostřednictvím rock and rollu. V roce 2007 po krátkém působení v San Francisku na postgraduální programu pro klasickou kompozici, se Aaron se vrátil do Austinu a začal psát rockové písně, které si našly cestu na debutové album "Lonely Hills" kapely The Aaron Clift Experiment.
Členové Eric Gutierrez
(Narozen ***, Corpus Christi)
Guitars


Eric Gutierrez přinesl bohaté zkušenosti v oblasti rocku a klasické hudby, technické finesy a různorodý styl do kytarového zvuku The Aaron Clift Experiment.

Eric si zamiloval hudbu v raném věku - v době, kdy mu jeho rock milující rodiče odhalili klasické rockové kapely jako The Beatles a Led Zeppelin. Povzbuzen svoji hudební rodinou, Eric uchopil elektrickou kytaru už ve věku třinácti let a později začal studovat hru na klasickou kytaru. Ve svém posledním ročníku střední škole zkomponoval svoji první skladbu - klasický kytarový kvartet. Eric vzpomíná: "Vlasy mi snad stály vzadu na hlavě, když jsem uslyšel svůj kus při prvním předvedení. Byl to moment, kdy jsem poznal, že chci skládat a hrát na kytaru". Eric pak následoval svoji vášeň pro vystupování a skládal hudbu pro Texas A & M University Corpus Christi, kde absolvoval s BA při studiu klasické kytary v roce 2008 a magisterský titul v hudební kompozici na Texas State University v San Marcos v roce 2014.
Členové Devin North
Bass

Basista Devin North s sebou přinesl celou řadu vlivů od Marvina Gaye po King Crimson a rozmanitým zvukem obohatil sound kapely.

Devin začal hrát hudbu jako klasický hudebník v 11 letech, když náhodou uchopil basu, původně totiž měl hrát na cello, a udělal si legraci z dlouhých vlasů svého bratra, rockového kytaristy, a z hlasité hudby. Do roku si ale uvědomil svůj nesprávný úsudek a oblíbil si rockovou hudbu a elektrickou basu. Strávil příštích několik let psaním hudby a hraním v rockových a funkových kapelách, orchestrech a jazzových kombech. Pak začal studovat hudbu na University Of Texas v Austinu a je zběhlý v rocku, jazzu i ve hře na klasickou basu.

Se svou rozmanitou chutí a zázemín doufá, že bude fúzovat přístupnost a hrany rockové hudby s propracovaností a tvořivostí klasiky a jazzu, rytmiku a funkové cítění ala Motown.
Členové Tim Smith
Drums

Bubeník Tim Smith spojuje živý cit pro rytmus a vlivy ze širokého výběru hudebních žánrů k ukotvení zvuku The Aaron Clift Experiment.

Tim začal svoji hudební kariéru ve věku 11 let, když nastoupil jako pozounista v jeho školní kapele. Ale po celou dobu byl jeho skutečným snem učit se hrát na bicí a perkuse. Ten se mu splnil, když si ve věku 13 let koupil svoji první bicí soupravu. Od té doby bubnoval v mnoha kapelách - hrál vše od rocku, funku, R & B a heavy metal. V současné době Tim absolvuje hudební lekce na University of Texas v Austinu.
Členové Joe Resnick
(Narozen ***, Detroit, Michigan, Spojené Státy)
Drums


Studoval na škole Wayne State University a v současné době působí jako hudebník na volné noze. Joe pochází z Detroitu, Michigan, kde byl navíc bubeníkem u Detroit Symfonic Orchestra po dobu deseti let, hrál také s Big Bang Nashville, v big band show s Billy Crystalem a Earthou Kitt.

Jeho rocková kapela z Motor City, Letter O, vydala tři alba u labelu A & M a Polygramu. Je také členem austinské cover kapely Hotcakes a partnerem v Stardog Studio nebo vystupuje s Dan Holmes Group.
Členové Joe Green
(Narozen 1986, Austin, Texas, Spojené Státy)
Bass


Je americký hudebník. Když byl malý, jeho oblíbení byli Elvis a Michael Jackson, ale život se mu změnil, když poprvé uslyšel Led Zeppelin. Bylo to na Father's Day 1998 a jeho chtěl, aby si poslechl nejlepší album Led Zeppelin. Jeho velkým vzorem je od té doby John Paul Jones.

Byl členem The Aaron Clift Experiment v letech 2011-2014, hrál také blues s Whitey Conwell.
Členové Danny Brymer
Guitars

Danny Brymer vyrůstal v New Braunfels, TX, kde začal svoji hudební cestu, když uchopil kytaru ve věku 12 let. Nikdy nebyl spokojen se svými schopnostmi, vždy usiloval více vyniknout hudebně, což jej vedlo k prohlubování hudebních znalostí. Nejprve studoval kytaru pod tech progresivní metalovou legendou Ron Jarzombek na střední škole, pak šel získat vzdělání pro koncertní kytaru na Colorado Christian University v roce 2005.

Tam u něj propukl zajem nejen pro progresivní rock, ale i jazz a klasickou hudba, když studoval jazz a klasickou kytaru. Během této doby se setkal s budoucím TAD spoluhráčem Ryanem Sloanem a hrál s ním v progresivní rockové kapele Strativarium v letech 2007-2009. Později získal magisterský titul v oboru kompozice na Texas State University v San Marcos, TX, kde studoval pod renomovaným kytaristou Danny Mastersem. Jako sólista vystupoval v jazzové a fusion žánrech a vydal své první album "Twist Resolution", jazz/fusion projekt v roce 2012. V období prosinec 2012 až duben 2013 vystupoval s Waterloo Jazz Quartet v Austinu. Hrál také v prog rockové kapele The Aaron Clift Experiment, dokud se neodstěhoval do Sedalia, Missouri, kde působí jako profesor hudby na State Fair Community College. Vyučuje hru na kytaru a vede Big Band Jazz Ensemble. Je také hudebním ředitelem v Bethany Baptist Church. V Kansas City se v roce 2013 opět sešel s Ryanem, druhým spoluzakladatelem TAD, The Alea Dilemma, což je eclectic progressive rocková kapela založená v Kansas City, Missouri. Od té doby jako primární skladatel Danny přináší svůj pokročilý smysl pro harmonii a složité instrumentace do The Alea Dilemma. Kapela již vydala své debutové album "Within the Clamor of Voices".

Mezi své vlivy uvádí kytaristy jako Joe Satriani, Eddie Van Halen nebo Gary Moore. Danny je ženatý s Heidi Brymer, klasickou pianistkou a violinistkou, a mají spolu tři děti Ellian, Henry a Lincoln.
Členové Jim Ragland
(Narozen ***, Austin, Texas)
Guitars


Je hudebník, skladatel, divadelní umělec a zvukový designer už od svých 19 let. Aktuálně vystupuje jako hudebník v klubech a jako studiový hráč. Dříve působil v divadelních a ve filmových společnostech na Seattle University. Vystudoval Hamilton College.

Jako hudebník je v první řadě kytarista, ale hraje také na mandolínu, lap steel, harmoniku, basu, banjo a klávesy. Hrál ve stovkách klubů, jako doprovod pro ostatní nebo vystupoval jako zpěvák a skladatel, produkoval několik CD ostatním umělcům, hrál na stovkách studiových nahrávek. V současné době vystupuje jako zpěvák / skladatel a kytarista v okolí Austinu, Texas, hraje doprovod a studiovou práci nebo hraje a zpívá své skladby v místech jako je The Driskill Hotel, Maxine's v Bastropu, TX, Cherry Creek Catfish v South Austin, The Stocktank v Liberty Hill, TX, The Austin Club, Earl's na letišti.

Před tím, než se začal věnovat na plný úvazek hraní a vystupování, vytvořil hudební partitury a zvukové plány na stovky divadelních produkcí za více než 25 let kariéry. Občas si zahrál i v některém filmu či představení. Nahrával také s kapelou The Aaron Clift Experiment. V letech 1996-2006 pracoval jako vyučující a Seattle University v oborech Taught Audio Production, Sound Design, Guitar a Bass. V roce 2005 produkoval a aranžoval CD "Not Too Late?" country rockové umělkyně Patti Anne Mathison, CD "Ionesco?" pro Dave Pomerantze s popovými a rockovými skladbami. V září 2005 - říjen 2005 nahrál vlastní album "When I Grow Up?" s eklektickými písněmi, kde mu vypomohli Eyvind Kang, Danny Barnes, Mel Dettmer, Wayne Horvitz a Rev Patrinelle Wright. V období prosinec 2004 - leden 2005 nahrával hudbu pro pro Sophoclovou tragedii "Electra?".

Zpět
Studiové desky:
2018 If All Goes Wrong
2015 Outer Light Inner Darkness
2012 Lonely Hills


Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Tim Smith - Drums, Percussion
Devin North - Bass, Electric Guitars (01-05,07), Fretless Bass (03,07), Upright Bass (03)
Hosté:
Dave North - Electric Guitars (01,06,09), Acoustic Guitars (01,09), Guitar solo (01,06,08,09)
Van Wilks - Electric Guitars (01)
Derek Halfmann - Electric Guitars (02), Guitars solo (02)
Dave Sebree - Guitar solo (03)
Fred Springer - Classical Guitar (03)
Ellie Prager - Cello (03)
Arielle - Electric Guitars (04,05), Backing Vocals (04), Guitar solo (04,05)
Milo Hehmsoth - Piano (10)
Charles Anderson - Violin (03)
Lana Dziekonski - Viola (03)
Kevin Chin - Electric Guitars (07,08), Guitar solo (07)
Jon Blangero - Mellotron (09)
Diskografie If All Goes Wrong
Vyšlo 4. května 2018, Aaron Clift Productions

Seznam skladeb:
01. Faith (4:51)
02. Last Crash (5:29)
03. Absent Lovers (8:15)
04. Better Off Before (3:08)
05. Castle In The Sky (4:33)
06. Savage In A Fancy Suit (4:43)
07. Dream Within A Dream (7:58)
08. Wild Hunters (2:52)
09. If All Goes Wrong (5:34)
CD Bonus Track
10. Back To The Water
Total Time: (47:23)


Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboard, Organ, Grand Piano
Eric Gutierrez - Guitars, Mandolin
Devin North - Bass, Double Bass
Joe Resnick - Drums, Percussion
Hosté:
Oscar Dodier - Violin (01)
Corina Santos - Violin I (03,06,08)
Behnam Arzaghi - Violin II (03,06,08)
Michael Zahlit - Viola (03,06,08)
Diana Burgess - Cello (03,06,08)
Diskografie Outer Light Inner Darkness
Vyšlo 18. září 2015, Aaron Clift Productions

Seznam skladeb:
01. Kissed By The Sun (7:40)
02. Locked (5:22)
03. Fragments Of Sleep (4:37)
04. Your Arms Hold Them To The Dark (4:20)
05. Aoide, Goddess Of Spring (5:57)
06. The Last Oasis (8:35)
07. Moonscape (12:05)
     i. The Frontline
    ii. Fool’s Mate
   iii. Outer Light Inner Darkness
08. Bathed In Moonlight (7:27)
Bonus Tracks:
09. Your Arms Hold Them To The Dark (acoustic) (3:40)
10. Kissed By The Sun (single version) (3:59)
Total Time: (63:42)

Bonus tracks (Deluxe editions):
11. Your Arms Hold Them to the Dark (acoustic version)
12. Kissed by the Sun (single version)

Lyrics: Clift
Music: Clift/Gutierrez, except 03, 06: music by Clift/Gutierrez/North
String arrangements: Clift/Gutierrez/North
Recorded in May - June 2015 at Orb Recording Studios - Austin, Texas
Production: Matt Noveskey
Recording and mixing: Kevin Butler
Mastering: Jerry Tubb at Terra Nova Digital Audio, Inc. - Austin, Texas
Additional production: Don Weiss
Art Design: Topher Sipes
Photography: Thamica Photography
"Outer Light Inner Darkness" je 10 skladbové album, které navíc obsahuje 2 bonusové skladby. Nejkratší skladbou je "Your Arms Hold Them to The Dark (acoustic version)" se 3:40 minutami a nejdelší pak 3 dílná suita "Moonscape" s částmi "The Frontline", "Fool’s Mate" a "Outer Light Inner Darkness" se 12:04 minutami délky.

Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Jim Ragland - Guitars
Joe Green - Bass
Joe Resnick - Drums
Hosté:
Leila Henley - Flute
Kevin Butler
Matt Noveskey
Diskografie Lonely Hills
Vyšlo 1. června 2012

Seznam skladeb:
01. Seven (3:23)
02. Arsonist Games (3:21)
03. Lonely Hills (3:52)
04. My Andalusian Love (4:46)
The Castaway Saga:
    i. Shipwrecked (6:35)
   ii. The Shell (6:24)
  iii. a. Low Tide (2:54)
        b. Staring at Fruit Out of Reach (9:38)
        c. High Tide (3:25)
10. Eye of the Storm (6:16)
Total Time: (50:37)

Recorded at Test Tube Audio, South Austin, February 2012
Producer: Matt Noveskey
Recording Engineer: Kevin Butler
Mixed: Kevin Butler
Graphic design: Danielle Powers
Debutové album kapely The Aaron Clift Experiment se skladbami "Arsonist Games", "Lonely Hills" a "Shipwrecked".

Zpět

Devin North, Aaron Clift, Eric Gutierrez, Tim Smith


Devin North, Aaron Clift, Tim Smith, Eric Gutierrez


From left to right: Joe Resnick, Eric Gutierrez, Aaron Clift, Devin North


From left to right: Aaron Clift, Jim Ragland, Joe Green, Joe Resnick


Zpět

Oficiální stránky:
http://aaronclift.com/
https://www.facebook.com/AaronCliftMusic/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.8.2016
Menu Poslední aktualizace: 14.3.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©