SYLVAN - progressrock.cz
    
    
    
    
    

Zpět


SYLVAN je německá neo prog rocková kapela s důrazem na vokály a silný zvuk tvořený především klávesami a kytarou. Zpěvák kapely, s titulem doktora fyziky, se obklopil čtveřicí skvělých hudebníků. Takhle lze v telegrafické zkratce představit německou kapelu Sylvan. Je to prog rock, který lze zařadit do neo-prog nebo i do prog metalu. Dominantním stylem Sylvan je mix symphonic progresivního rocku, neo progressive a klasického rocku, včetně prvků progresivního metalu, to vše smícháno dohromady novým a zajímavým způsobem, navíc vyšperkované spoustou složitých kláves, kytarových zvuků a velkolepých hudebních pasážích ve všech skladbách. Kapela je často srovnávána se skupinami jako Marillion či IQ. SYLVAN úspěšně přidá nový aspekt do devadesátých let neo progresivní.

Zjara 1990 trojice spolužáků kytarista Kay Söhl, klávesista Volker Söhl a bubeník Matthias Harder založila v Hamburku kapelu nazvanou Temporal Temptation. Do léta téhož roku kapela stihla odehrát již svůj první koncert - první živé představení jádra zakládajících členů kapely. V této době kapela hrála tvrdou rockovou hudbu a zpívali německy. Pouze malá část jejich hudby by se dala označit za progresivní rock.

Na podzim 1990 ale kapela změnila svůj název na Chameleon, což mělo symbolizovat proměnlivost, která se objevovala v dlouhých instrumentálních pasážích jejich skladeb. Obálky alb raných se podobaly na prvním deskám Marillion, ale bohužel nikdy nevyšly. V létě 1991 se ke stávající sestavě Chameleon připojil Marko Heisig jako sólový zpěvák a hráč na basovou kytaru. V letech 1992 a 1994 skupina produkovala pochmurné a agresivní tóny, které byly zároveň velmi odlišné od dřívějšího více rockovějšího soundu v předchozích letech. V roce 1992 vydala kapela Chameleon první oficiální demo nahrávku. Se zpěvákem Matthiasem Koopsem pak nahráli i druhou oficiální demo kazetu. Nazývala se "Slaves" a objevily se na ní skladby "Time", "Slaves", "Mirror Of A Lifetime" a "Childhood Dreams".

V zimě 1995 se splnilo jedno přání kapely, když se Marco Glühmann, jejich dlouhodobý přítel, který hrával před mnoha lety v sestavě Chameleon, připojil znovu ke skupině. Ve stejném roce vydali třetí a poslední oficiální demo kazetu. nacházely se na ni skladby "Beren And Luthien", "Golden Cage" a "Outro". Všechny tyto písně se pak objevily na prvním nebo na některém dalším studiovém albu Sylvan.

V roce 1997 kapela odehrála poslední živý koncert pod názvem Chameleon. Pak změnila název na Sylvan, který byl odvozen od jména "Sylvanus", což je římské jméno pro boha lesů. Své první studiové CD nahrávali v roce 1998 a vyšlo pod názvem "Deliverance" v roce 1999. Pět z osmi skladeb má délku okolo deseti minut, a tak se už od prvního alba ukazuje záliba skupiny v dlouhých epických skladbách. V roku 2010 vyšla deska v reedici na CD doplněná o bonusovou téměř třináctiminutovou skladbu "The Lie". Druhé album "Encounters" pak vydávají už v květnu 2000 povzbuzení pozitivními kritikami. Zvuk na druhém albu je značně vyzrálejší a tvrdší než u jejího předchůdce. Kromě dvou samostatných skladeb se album skládá pouze z titulní skladby 40 minutové skladby rozdělené na 10 částí, které se zabývají koloběhem života. Obě dvě pod labelem Angular Records.

Hudbu kapely bylo možno označit za progresivní rock s několika hard rockovými momenty, obsahovala i některé melodické pop-rockové prvky, pravděpodobně přetrvávající z dřívější kariéry. Jiné zjevné vlivy zahrnují psychedelický rock, trochu Pink Floyd se space prvky, ale také Marillion a Genesis.

V kapele Sylvan se vystřídalo několik různých basistů až do jara roku 2000, kdy se brzy po vydání druhé desky natrvalo usadil ve složení hamburské kapely basista Michael Harnack. Přišel právě včas, aby se připojil k Encounters-Tour, které skončilo až na jaře 2002. Pět hudebníků okouzlilo své publikum nejen v Německu, ale také na několika festivalech v různých evropských zemích, ale také v Mexiku. Dalším vrcholem bylo přdstavení "Encounters – Das Rockballet" splečně se souborem "New Dance Project". Jejich třetí album "Artifcial Paradise" vyšlo v říjnu 2002. Titulová závěreřná dvacetiminutová skladba se stala u fanoušků dosavadním absolutním favoritem. Německé publikum potvrdilo, že se zajímá o jejich hudbu spojující v sobě prvky z metalu a art-rocku. I když album "Artificial Paradise" není koncepční album v prvém významu tohoto slova, přesto spojujícím tématem všech textů jsou chamtivost, klamstvo a povrchnost života v současné společnosti.

V dubnu 2004 představili publiku Sylvan ve vlastní režii vydané album "X-Rayed" opět s jedním spúolečným námětem, kterým byly především příběhy lidí, kteří se snažili vyrovnat s extrémně obtížnými osudovými problémy, kde pojítkem byla beznadějnost lidského života. Album i vzhledem ktématu zní surověji a temněji než všechny předešlé nahrávky. Po křtu alba v dubnu 2004 následovalo rozsáhlé turné po celém Německu a Evropě, které se protáhlo až do zimy 2005. Zahrnovalo i dvě vynikajícími akce, a to vystoupení na festivalu Rites of Spring Festival ve Phoenixville, USA, a doprovázeli Marillion při jejich koncetě v Kolíně nad Rýnem. Ještě v roce 2004 se ozval šéf "ProgRock Records" Shawn Gordon a navázal kontakt s kapelou. Navrhl jim spolupráci a od té doby trvá jejich spolupráce. ProgRock Records se zabývá hlavně propagací kapely na americkém trhu. Po delším turné se kapela rozhodla realizovat největší výzvu své dosavadní kariéry.

V roce 2005 během přípravy na páté album se objevily ve skupině rozdílné názory na to, kterým hudebním směrem se má kapela Sylvan v budoucnu zaměřit. Jedni chtěli album s jednoduššími písněmi, které by byly dostupnější širšímu publiku, druzí toužili natočit konečně první plně koncepční album skupiny. K dohodě však nedošlo a tak se hudebníci rozhodli nahrát dvě alba najednou, což se ukázalo jako nejvíce stresující období v jejich historii a rok 2005 se tak stal nejvytíženějším v historii Sylvan.

Prvním z nich bylo velmi vřele přijaté koncepční album "Posthumous Silence", které vyšlo v dubnu 2006 jako první jejich nahrávka u labelu Progrock Records. Jedná se o zdaleka nejlepší album v aktuální diskografiii kapely a stupěň nadšení fanoušků i kritiků byl překvapivý i pro samotnou skupinu, která předpokládala, že takové komplexní dílo musí zpočátku mnoho posluchačů spíše odradit. Vzhledem ke spletitosti příběhu a složitosti použitého aranžmá v hudbě mohli mít posluchači obavu z nového alba, ale místo toho, hudba, stejně jako příběh dokázaly okouzlit publikum okamžitě a dotkly se každého jedinečným způsobem, a to nejen posluchačů, ale i kritiky. Příběh alba líčí tragický příběh otce, který si pročítá deník své zdánlivě zemřelé dcery a učí se poprvé překonávat své zoufalství. Na prvních čtyřech nahrávkách byl autorem obalů desek Marko Heisig. U "Posthumous Silence" jeho roli poprvé převzal bratr Sebastiana Harnacka - Tobias Harnack.

Druhé album pak vyšlo na jaře následujícího roku s názvem "Presets" a skládalo se naproti předchozí nahrávce z volných neprovázaných písní. Sylvan se hudbu snažili přiblížit širší škále rockových fanoušků. Natáčelo se ve stejné době jako předchozí deska, ale "Presets" se představuje především kratšími a chytlavějšími písněmi, které tak vytvořily dokonalý protějšek předchozímu koncepčnímu albu. Tato těžká zkouška kapely a tvrdá práce se vyplatila, neboť obě alba zaujala publikum, ale i kritiky. Dne 10. listpadu 2006 se Sylvan objevili v polské Poznani na 1. Art Rock festivalu. Vedle Němců na jevišti objevili také polští Believe a The After.

Krátce po ukončení práce na posledních dvou albech se odehrála významá změna v kapele, když zakládající člen Kay Söhl, který byl kytaristou skupiny po mnoho let, se rozhodl opustit kapelu. Tato zpráva začátkem léta 2007, když se kapela chystala na koncertní šnúru k albu "Presets", překvapila fanoušky kapely. Náhradou byl hamburský studiový kytarista Guido Budenstock. Ještě bez stálého kytaristy došlo 1. září 2007 k první živé nahrávce koncertu Sylvan. Pro tento účel se skupina představila s mnoha hostujícími hudebníky, aby mohla pódiově uvést jejich koncepční album "Posthumous Silence - Live Show". Tento koncert vyšel na DVD a 2CD v roce 2008. Nicméně hledání kytaristy se natáhlo až do konce roku 2007, kdy již Sylvan mohli představit nového člena kapely veřejnosti. Stal se jim Jan Petersen, který již s kapelou hrál na DVD "Posthumous Silence - Live Show" jako hostující kytarista. S novým kytaristou Sylvan natočili své sedmé studiové album s názvem "Force Of Gravidity". Někteří o něm říkají, že je to nejsložitější album Sylvan, jiní zase říkají, že se jedná prostě o nejuniverzálnější a nejúžasnější album kapely. Nový kytarista přinesl do zvuku kapely tvrdší tóny hlavně ve skladbách "Follow Me" nebo "God Of Rubbish". Ty se střídají s jemnými a citlivými skladbami jako je např. "Midnight Sun". Album zakončuje epická čtrnáct a půl minutová skladba "Vapour Trial", která od té doby bývá jedním z vrcholů koncertů kapely.

Dvojité album "Sceneries" je osmým studiovým albem progresivní rockové kapely Sylvan z Hamburgu, které vyšlo v roce 2012 opět u ProgRock Records. Kapela uvedla, že "Sceneries" je jejich nejdelší a největší autorské dílo vůbec. 2CD přinášejí koncepční album orientované a rozdělené do pěti kapitol, které se zabývají vzestupy a pády v životě a úsilím o dosažení dokonalého štěstí. I když bylo plánováno jako koncepčně, nejedná se o koncepční album v klasickém významu. Neexistuje zde žádný souvislý příběh, vyprávěný podobně jako v jejich mistrovském díle "Posthumous Silence". Je to spíše příběh, včetně pěti samostatných epizod, které mají všechny společný tematický námět: pátrají po těch samých věcech, které tvoří náš život a stojí pro ně žít. Aby bylo možné osobně rozlišit toto album, rozhodla se kapela prospojit jednotlivé kapitoly vždy jedním členem kapely jako kmotrem zodpovědným za dokončení hudby. Takže obsah a konečný zvuk každé kapitoly režíroval jeden člen kapely. Album "Sceneries" je jedno z nejosobnějších alb kapely vůbec.

Rok 2012 pak znamenal pro kapelu nekonečnou šňůru koncertů na podporu nového alba. Jedenácti zastávkové koncertní turné po Německu se dvěma zastávkami v Holandsku se začalo v květnu a s končilo v prosinci již tradičním vánočním koncertem v Hamburgu. Dne 8. července 2013 skupina ohlásila překvapivý odchod kytaristy Jana Petersena, který se rozhodl opustit z osobních důvodů kapelu. Byl zrušený na září plánovaný koncert v německém Reichenbachu. Dne 30. července se na oficiální internetové stránce Sylvan objevil "dopis na rozloučenou", ve kterém Jan vysvětluje důvody svého odchodu. V tomto prohlášení Jan píše, že profesionálně působící skupina vyžaduje mnoho času, energie a plné nasazení. Od vydání "Sceneries" ale na sobě pozoroval, že nemá dost sil, aby se věnoval skupině natolik, aby splnil své vlastní požadavky. Proto z respektu k ostatním členům, s ohledem na své hranice zatížitelnosti a z respektu k umělecké úrovni skupiny uvolnil své místo pro nový kreativní potenciál. Nicméně, sám Jan se postaral o dobrou, v té době dočasnou náhradu, neboť Jonathan Beck byl ochoten odehrát oba dva koncerty koncem roku 2013 v Anglii a v Nizozemsku. Všechny kytarové dovednosti Jonathana naučil Petersen osobně. Jonathanovi bylo pouze sedmnáct let, takže jednou z otázek bylo, zda se mu podaří naučit se hudbu Sylvan během několika málo měsíců! To se ale podařilo a koncert na festivalu Summers End v anglickém Lydney i tradiční vánoční koncert Sylvan, tentokrát v nizozemském městě Uden, mohl odehrát. Podle odezvy a recenzí těchto dvou koncertů zvládl Jonathan svoji úlohu precizně.

Nové album "Home" kapely je po dlouhé době od kritikou ceněného alba "Posthumous Silence" z roku 2006 opět plně koncepční album. Vyšlo 17. února 2015 u labelu Gentle Art of Music a hlavní předváděcí koncert k novému albu Sylvan se konal 14. března 2015 v klubu "Terrace Hill" v centru Hamburgu. Sylvan vypracovali lyrický koncept, který vypráví příběh o znovuobjevení dávno zapomenutých vzpomínek z dětství zaznamenaných protagonistou příběhu a jakým způsobem se nepřátelský svět okolo odhaluje jejich kousek po kousku - svět bez veškeré naděje a bez domova. Podobně jako se minulost srazí s budoucností v dnešním světě, což nevyhnutelně vyvolává otázku: lze doopravdy najít zvláštní místo, které je schopné přinášet pocit bezpečí? V důsledku bludiště složeného z obav, pochybností a strachu se objevuje a vytváří zmatek, který opravdu nutí protagonistu jít a hledat pravdu. Poté, co ji objevil, ale nový objev ohrožuje pilíře jeho pohledu na svět kolapsu. Jaké rozhodnutí bude muset udělat? Album nahrála čtveřice Marco Glühmann (zpěv), Matthias Harder (bicí), Sebastian Harnack (basa) a Volker Sohl (klávesy), které ale na postu kytaristy podpořil nováček kytarista Jonathan Beck spolupracující s kapelou koncertně již od roku 2013, který svým citlivým stylem hraní přidal ještě další komplikovanější prvek preciznosti alba "Home". "Home" představuje naprosto ohromující hudbu, která kombinuje hudební virtuozitu s mentální odvahou a uměleckým nadšením členů kapely.

Desáté album německé progresivní kapely Sylvan vyjde 28. května 2021. Nástupcem alba "Home" vydaného už v roce 2015 bude koncepční album s názvem "One To Zero". Skupina také zveřejnila ukázku alba trvající méně než minutu. Desáté album Sylvan vás vezme na cestu stvoření a destrukce, nadějí a podvodů s hudbou vyvíjející se stejně jako evoluci, kterou popisuje, kousek po kousku odvíjející hudební intenzitu, melodickou rozmanitost a emocionalitu, které tak dobře známe z předchozí alb Sylvan, ale zároveň mnohem vyspělejší a bohatší - "One To Zero" jsou Sylvan v tom nejlepším! Prvním singlem z nového alba byla skladba "Go Viral".

Zpět
Současní členové:
Marco Glühmann - Vocals (1995-Present)
Matthias Harder - Drums (1990-Present)
Sebastian Harnack - Bass (2000-Present)
Volker Söhl - Keyboard (1990-Present)

Spolupracující:
Jonathan Beck - Guitars (2013-Present)
Bývalí členové:
Jan Petersen - Guitar (2007-2013)
Kay Söhl - Guitar (1990-2007)
Marko Heisig - Vocals (1991)
Matthias Koops - Vocals (1992)

Členové Marco Glühmann
(Narozen 9.února 1972)
Vocals (1995-Present)


Předtím působil v kapele "Mirrors off".

Žije v Kielu, Německo.
Je vystudovaným fyzikem a pracuje ve finančních institucích jako vedoucí Risikocontrolling Modelle a NPNM.

Vystudoval: University of Oxford (Mathematical Finance, Master of Science), Fernuniversität Hagen (doplňkové studium BWL, Diplom Wirtschaftsphysiker), Universität Hamburg (Physik, Doktor der Naturwissenschaften), Université de Toulouse (Physik, Maitrise de physique), Universität Hamburg (Physik, Diplom Physiker)

Dívější zaměstnání: DG Hyp (Leiter Kreditrisiko-Controlling), DG Hyp (Senior Marktrisiko-Controller), d-fine GmbH (Senior Consultant), Arthur Andersen (Consultant), Max-Planck Institut (Wissenschaftl. Mitarbeiter)

Koníčky: hudba, kultura a dobré jídlo

Členové Matthias Harder
(Narozen 18. dubna 1972)
Drums (1990-Present)


Matthias pracuje jako hudebník a skladatel.

Jeho druhá kapela se jmenuje "Rain For A Day" Spolu s ním tam vystupuje i zpěvačka Miriam Schell, která hostovala i na deskách Sylvan. Pro kapelu skládá a produkuje písně už od roku 1994.

Více informací:
http://www.rainforaday.de/home.html
http://www.hardermusic.de/Hardermusic/home.html

Členové Sebastian Harnack
(Narozen 21. února 1979, Hamburk, Německo)
Bass (2000-Present)


Sebastian je německý hudebník a působí jako baskytarista němnecké progresivní kapely Sylvan. Sebastian pracuje jako media designer ve společnosti Vantage Global Event Production GmbH.

Na basu si zahrál se svým přítelem Kalle Wallnerem v kapele nazvané Blind'Ego, se kterou nahrál album "Numb" a vystupoval s nimi i naživo.

Členové Volker Söhl
(narozen 25. srpna 1971, Hamburg)
Keyboard (1990-Present)


Volker vyučuje hru na piáno a klávesy. Již v 9 letech absolvoval klavírní lekce. Po dokončení studia a následných civilních studiích pracoval jako učitel hudby na univerzitě Hochschule für Musik und Darstellende Kunst v Hamburku. Studia ukončil státní zkouškou jako učitel hudby.

Je zakládajícím členem art-rockové kapela Sylvan.

Po dobu 7 let působil jako nezávislý učitel klavíru s rozsáhlými zkušenostmi z oblasti klasické klavírní literatury, pop-rocku, filmové hudby, improvizace a skládání.
Více informací:
http://volkersoehl.de/index.html

Členové Jonathan Beck
Guitars (2014-Present)

V době jeho příchodu ke kapele mu bylo teprve 17 let a kytarové party kapely jej naučil jeho předchůdce jan Petersen.

Členové Jan Petersen
(Narozen 6. června 1970)
Guitar (2007-2013)


"Beyond the Blue" je nová kapela Jana Petersena, kterou spoluzaložil jako progresivní studiový projekt spolu se zpěvákem klasiky Frankem Wollenburgem.


Členové Kay Söhl
Guitar (1990-2007)

Kay pracuje v internetové firmě.

Zpět

    Studiové desky:
    2021 One To Zero
    2015 Home
    2012 Sceneries
    2009 Force of Gravity
    2007 Presets
    2006 Posthumous Silence
    2004 X-Rayed
    2002 Artificial Paradise
    2000 Encounters
    1999 Deliverance

Živé a ostatní nahrávky:
2008 Posthumous Silence-The Show
2008 Leaving Backstage (Live 2CD)


Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Volker Söhl - Keyboards, Grand Piano,
Hosté:
Nonathan Beck - Guitars
Bine Heller - Backing Vocals
Katja Flintsch - Violin, Viola
Nils Rieke - Voice
Diskografie One To Zero
Vyšlo 28. května 2021, Gentle Art Of Music, GAOM 070 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Bit by Bit (6:18)
02. Encoded at Heart (6:42)
03. Start of Your Life (3:14)
04. Unleashed Power (7:31)
05. Trust in Yourself (5:32)
06. On My Odyssey (6:26)
07. Part of Me (9:16)
08. Worlds Apart (3:57)
09. Go Viral (6:41)
10. Not a Goodbye (10:14)
Total Time: (65:51)

Lyrics, Concept, Music: Marco Glühmann
Producer: Volker Söhl, Jonathan Beck
Recorded: Karlheinz Wallner, Jens Lück, Florian Oestreicher
Mixed, Recorded: Yogi Lang
Mastered: Ludwig Maier
Illustration, Artwork, Layout: Tobias C. Harnack
Photography: Franz Schepers

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Nonathan Beck - Guitars
Diskografie Home
Vyšlo 17. února 2015, Gentle Art of Music

Seznam skladeb:
01. Not Far From the Sky (6:30)
02. Shaped Out of Clouds (6:02)
03. In Between (10:50)
04. With the Eyes of a Child (4:19)
05. Black and White (7:14)
06. The Sound of Her World (9:23)
07. Sleep Tight (5:31)
08. Off Her Hands (3:42)
09. Shine (6:18)
10. Point of No Return (5:25)
11. All These Years (5:40)
12. Home (6:05)
Total Time: (76:59)

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Jan Petersen - Guitars
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Diskografie Sceneries
Vyšlo 2012, SYL-010-008

Seznam skladeb:
Chapter 1: The Fountain Of Glow
Part 1 (3:59)
Part 2 (5:08)
Part 3 (5:48)
Chapter 2: Share The World With Me
Part 1 (2:32)
Part 2 (3:46)
Part 3 (4:22)
Part 4 (4:30)
Chapter 3: The Words You Hide
Part 1 (6:49)
Part 2 (3:53)
Part 3 (4:24)
Part 4 (5:05)
Chapter 4: The Waters I Traveled
Part 1 (3:09)
Part 2 (5:45)
Part 3 (6:35)
Part 4 (4:34)
Chapter 5: Farewell To Old Friends
Part 1 (4:58)
Part 2 (5:25)
Part 3 (5:10)
Part 4 (5:02)
Total Time: (90:37)

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Jan Petersen - Guitars
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Diskografie Force of Gravity
Vyšlo 25. září 2009, ProgRock Records

Seznam skladeb:
01. Force of Gravity (5:12)
02. Follow Me (4:39)
03. Isle in Me (6:00)
04. Embedded (3:30)
05. Turn of the Tide (6:53)
06. From the Silence (5:43)
07. Midnight Sun (5:12)
08. King Porn (7:31)
09. Episode 609 (6:00)
10. God of Rubbish (4:01)
11.Vapour Trail (14:30)
Total Time: (69:35)

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Kay Söhl - Guitars
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Guido Bungenstock - Guitar (12)
Stefanie Richter - Cello (03)
Lena Euler - Clarinet (12)
Miriam Schell - Vocals (12)
Diskografie Presets
Vyšlo 2007, Point Music, 10313

Seznam skladeb:
01. One step beyond (7:14)
02. Signed away (4:27)
03. For one day (3:47)
04. Former life (7:11)
05. On the verge of tears (3:26)
06. When the leaves fall down (4:54)
07. Words from another day (2:20)
08. Cold suns (4:24)
09. Hypnotized (3:49)
10. Heal (3:22)
11. Transitory times (4:07)
12. Presets (12:42)
Total Time: (62:30)

Recorded At The Sylvan Manor
Recorded At Art of Music Studio
Engineer: Jens Lück
Layout: Marko Heisig
Mixed: Jens Lück, Matthias Harder
Artwork: Marko Heisig
Photography: Uli Paschek
Written-By: Sylvan

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Sebastian Harnack - Bass
Kay Söhl - Guitars
Matthias Harder - Drums, Loop Programming, Sound Effects
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Stefanie Richter - Cello
Guido Bungenstock - Additional Guitars
Ensemble Vokalkolorit - Background Vocals
Diskografie Posthumous Silence
Vyšlo duben 2006, Progrock Records

Seznam skladeb:
01. Eternity Ends (2:03)
02. (I) Bequest Of Tears (3:19)
03. In Chains (8:38)
04. (II) Bitter Symphony (1:20)
05. Pane Of Truth (9:06)
06. (III) No Earthly Reason (1:57)
07. Forgotten Virtue (6:43)
08. The Colors Changed (5:58)
09. (IV) A Sad Sympathy (1:42)
10. Questions (6:59)
11. Answer To Life (5:56)
12. (V) Message From The Past (3:00)
13. The Last Embrace (3:27)
14. A Kind Of Eden (4:55)
15. Posthumous Silence (4:59)
Total Time: (70:02)
Pokud by bylo nutné přesněji označit hudbu kapely, snad by vyhovovalo označení doom-post-prog. Až se přenesete přes dvojité intro v podobě lehkých instrumentálních a sentimentálních kousků v podobě "Eternity EndsŮ a "Bequest Of Tears", plynule přejdete do tragédie příběhu otce čtoucího deník své mrtvé dcery. Příslušnost k rocku dávají tušit kytary a občasné tvrdší naléhavé riffy, ale velmi rychlo lze postřehnout, že se tahle hudba nebude striktně držet nějakého stylu. Rozpoznat to je možné hned při třetí, málem desetiminutové "In Chains". Množství podbarvení v podobě kláves, samplů a jemných hudebních vychytávek sice působí nenápadně, ale ne samoúčelně. Tato kapele vlastní nenápadnost se táhne celou náhravkou, která mnohdy exceluje, ale bez ponoření se do celkové nálady a konceptu alba si nahrávku nelze plně vychutnat. Tu a tam probleskmou fantastická sóla, emotivní vypjaté pasáže, to vše korunované vynikajícím zpěvem. I když názvy a členění "Posthumous Silence" na skladby je jen formalitou, tento dojem nenápadnosti až jednobarevnosti se více umocňuje. To je sice hlavní problém, z druhé strany i plus. Nejedná se v řádném případě o album na první nebo jediný poslech.

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums & Percussions
Sebastian Harnack - Bass
Kay Söhl - Guitars
Volker Söhl - Keyboards
Hosté:
Jens Lück - Additional Programming, Backing Vocals
Diskografie X-Rayed
Vyšlo 2004, Point Music, 10296-Ger-2004

Seznam skladeb:
01. So Easy (8:19)
02. So much More (3:07)
03. Lost (7:16)
04. You are (5:30)
05. Fearless (9:10)
06. Belated Gift (4:07)
07. Today (3:09)
08. Through my Eyes (6:49)
09. Given-Used-Forgotten (12:55)
10. This World is Not for Me (8:20)
Total Time: (68:42)


Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass Guitars
Volker Söhl - Keyboards
Kay Söhl - Guitars
Hosté:
Diskografie Artificial Paradise
Vyšlo říjen 2002
CD Point Music (Germany)
CD Prog Rock Records PRR 210 (UK)

Seznam skladeb:
01. Deep Inside (9:14)
02. That's Why it Hurts (7:08)
03. Strange Emotion (4:19)
04. Human Apologies (8:29)
05. Timeless Traces (8:12)
06. I Still Believe (3:06)
07. Around the World (6:25)
08. Souvenirs (2:09)
09. Artificial Paradise (20:16)
Total Time: (69:18)

Recorded November - December 2001

Skupina:
Kay Sohl - Guitars
Volker Sohl - Keyboards
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Hosté:
Lars Koster - Bass
Soren Grimme - Saxophone
Diskografie Encounters
Vyšlo květen 2000, Angular Records SKAN 8225.AR, Germany

Seznam skladeb:
01. No way out (5:40)
02. Essence of life (8:05)
Encounters (40:02)
03. Overture (3:27)
04. About to leave (4:16)
05. Your source (3:19)
06. Tremendously different (2:11)
07. Long ago (2:16)
08. All of it (4:27)
09. Presentiments (3:20)
10. Would you feel better (6:09)
11. In vain (7:49)
12. Encounters (2:50)
Total Time: (53:47)

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Patrick Münster - Bass
Kay Sühl - Guitars
Volker Sühl - Keyboards
Hosté:
Diskografie Deliverance
Vyšlo 1999, Angular Records SKAN 8213.AR, Germany

Seznam skladeb:
01. Seeking Nights (10:50)
02. Golden Cage (4:50)
03. Unconsciously (10:00)
04. Safe (4:10)
05. Those Defiant Ways (9:15)
06. Deliverance (10:20)
07. Childhood Dreams (3:50)
08. A Fairytale Ending (16:45)
Total Time: (70:00)



Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Jan Petersen - Guitars
Volker Sühl - Keyboards
Hosté:
Guido Bungenstock - Guitars
Stefanie Richter - Cello
Stephanie Hundertmark - Choir
Petra Schechter - Choir
Miriam Schell - Choir
Diskografie Posthumous Silence-The Show
DVD, vyšlo 2008, Progrock Records

Seznam skladeb:
01. Eternity Ends
02. Bequest Of Tears
03. In Chains
04. Bitter Symphony
05. Pain Of Truth
06. No Earthly Reason
07. Forgotten Virtue
08. The Colors Changed
09. A Sad Sympathy
10. Questions
11. Answers To Life
12. Message From The Past
13. The Last Embrace
14. A Kind Of Eden
15. Posthumous Silence
Total Time: (2:55:00)

Skupina:
Marco Glühmann - Vocals
Matthias Harder - Drums
Sebastian Harnack - Bass
Jan Petersen - Guitars
Volker Sühl - Keyboards
Hosté:
Guido Bungenstock - Guitars
Stefanie Richter - Cello
Stephanie Hundertmark - Choir
Petra Schechter - Choir
Miriam Schell - Choir
Diskografie Leaving Backstage
Live 2CD, vyšlo 2008, SPV Recordings, SPV 452542,
Progrock Records, PRR 216

Seznam skladeb:
CD1:
01. Eternity Ends (2:54)
02. Bequest of Tears (3:05)
03. In Chains (8:55)
04. Bitter Symphony (1:25)
05. Pane of Truth (9:14)
06. No Earthly Reason (1:54)
07. Forgotten Virtue (7:06)
08. The Colors Changed (6:48)
09. A Sad Sympathy (1:42)
10. Questions (6:58)
11. Answer to Life (6:09)
12. Message From the Past (2:58)
13. The Last Embrace (3:29)
14. A Kind of Eden (4:48)
15. Posthumous Silence (5:38)
CD2:
01. Lost (7:32)
02. That's Why It Hurts (7:10)
03. So Easy (8:19)
04. Encounters (4:13)
05. One Step Beyond (7:46)
06. This World Is Not for Me (7:31)
07. Deep Inside (9:18)
08. When the Leaves Fall Down (5:10)
09. Artificial Paradise (18:54)
Total Time: (148:46)

Zpět



Sylvan (left to right): Jan Petersen - Guitars, Backing Vocals, Marco Glühmann - Lead Vocals, Acoustic Guitars, Volker Söhl - Keyboards, Matthias Harder - Drums, Sebastian Harnack - Bass







Gluhmann

Harder

Harnack

Volker Sohl

Beck

Petersen



Zpět

    Oficiální stránky:
    www.sylvan.de

    Další zdroje:
    http://artrock.pl/artykuly/197/sylvan_biografia_zespolu.html

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  22.3.2015 
Menu Poslední aktualizace: 24.11.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!