STARCASTLE


Zpět
StarCastle je dobře známá americká progresivní rocková kapela, z Champaign, Illinois, ale bohužel jsou spíše známí jako klon kapely Yes, což je opravdu škoda, protože to byli talentovaní hudebníci, kteří by mohli snadno dělat alba s jejich vlastními nápady a stylu.

Historie kapely StarCastle začíná už někdy v roce 1969 na University of Illinois v Champaign. Tehdy studenti Steve Hagler (kytara), Mike Castlehorn (bicí) a Paul Tassler (basová kytara) zformovali skupinu ST. JAMES, což byla cover kapela, která zaznamenala dočasný úspěch nějaký úspěch hraním v místních hospodách a barech či studenstkých klubech. Steve Hagler byl zběhlý kromě kytary i ve hře na saxofon a flétnu, což jim umožnilo hrát více zajímavé věci, jako rané Traffic, Jethro Tull, Crosby Stills a Nash, King Crimson, Emerson Lake a Palmer nebo Moody Blues, tedy hudbu, která by byla považována v té době za více "progresivní", ale v době, kdy se termín "progresivní" nevyskytoval v rockovém žánru. Brzy poté, co se k sestavě připojil klávesista Herb Schildt, byli připraveni na větší věci. Ale tehdy kapelu zasáhla tragédie, když Mike Castlehorn zemřel při autonehodě. Na bubenické stoličce jej nahradil Steve Tassler, Paulův bratr, který v té době hrál přecházel z jedné skupiny do druhé. Paul se začal více zájímat o obchodní stránku kapely a opustil svoji pozici basisty, aby mohl řídit skupinu. Steve Tassler se připojil ke kapele v červnu 1972. Den po maturitě odešel za svým bratrem do Champaign, aby hrál na bubny během léta v jeho aktuální kapele. Měli i nového basistu Boba Allena, který byl v první řadě jazzovým basistou, hrál brilantně na svůj fretless Fender. Sestavu kapely toho léta tvořili Steve Hagler, Herb Schildt, Bob Allen, další kytarista se jmenoval Steve Bozsanic, a Steve Tassler. Gary Strater, který se setkal se St. James při mnoha příležitostech, neboť vlastnil dodávkový vůz a vozil jim nástroje a bedny, se stal jejich novým baskytaristou.

S novou sestavou pod Paulovým vedením a s novým jménem kapely Mad John Fever, byli připraveni dělat něco více, než být jen Mad John Fever cover kapelou. Byli výrazně ovlivněni tehdejším britským progresivním rockem. Mad John Fever začali skládat materiál, který se nakonec objevil na jejich prvním albu. Skupina měla naplánovaný přísný harmonogram koncertů včetně vystoupení se Styx, Mike Bloomfieldem, Blue Oyster Cult, Stories a Captain Beyond, jakož i po klubech po celém středozápadě Spojených Států. Skupina začala zdokonalovat své jevištní show, když úváděla svůj původní materiál spolu s covery od Allman Brothers, Deep Purple, Wishbone Ash nebo Jethro Tull. Přes relativní úspěch a vydání (nyní docela vzácného) singlu, to stále ještě nebylo to pravé.

V té době působila v Champaign i kapela pojmenovaná Sea Daddy, v níž působili Terry Luttrell jako zpěvák a Matt Stewart na kytaru. Terry byl dříve hlavní a originální zakládající člen REO Speedwagon, ale kapelu opustil po jejich první bezejmenné nahrávce. Měl rozsah velkého zpěváka a Matt byl vynikající kytarista a zpěvák. A ti dva prácvě rozšířili setvavu kapely. Terryho měkký tenor a předchozí zkušenosti v "Biz" byly přesně to, co kapela potřebovala. Matt si získal postupně reputaci v oblastních klubech a už v mladém věku jammoval s kým se dalo. Jeho styl hraní se ukázal být vhodným doplněním Haglerova stylu a nová doplněná sestava Mad John Fever se pustila do práce.

V roce 1974 skupina vycítila, že název kapely prostě nesedí k jejich hudbě nebo k image, kterou se chtěli prezentovat. Zvolili si jméno Pegasus, pod kterým pak vystoupili v pár klubech, stejně jako zahajovali vystoupení Strawbs v St. Louis, ale ani to jim nevyšlo. Po vynikajících recenzích koncertu Strawbs v hudebním tisku v St. Louis, se ozvala jiná illinoiská kapela se stejným názvem a hrozila právními kroky k zastavení používání tohoto názvu, na než měli autorská práva. Aby kapela předešla problémům, rozhodla se najít jiný název. Řada možných jmen byla vhozena do klobouku (doslova) a bylo vytaženo slovo StarCastle. Jména Mad John Fever a Pegasus byla zapomenuta, pod novým názvem StarCastle se kapela vydala vpřed a nahrávací průmysl si jich začal všímat.

StarCastle i nadále v průběhu příštího roku tvrdě pracovali. Nahrávali a koncertovali hodně s Guess Who, Elvinem Bishopem, Montrose, Sha Na Na, Roxy Music a pravidelně hráli po místních klubech. Větší známost jim pomohlo vygenerovat několik rozhlasových stanic, včetně diskžokeje Ashera Midwest Benrubiho a jeho pořadu "The Mighty Atom Smasher" v Indianapolis, který uváděl kapely a hrál také jejich raná dema. To jim pomohlo upoutat pozornost společností Mercury a CBS, ale smlouvu uzavřeli, až když zástupce CBS A & R Steve Popvitch uviděl kapelu hrát v klubu v Edwardsville. Ve studiu v Pekin, Illinois, pak začali pracovat na jejich prvním LP, které po letech cvičení a psaní nového původního materiálu bylo vydáno jako eponymní debut "StarCastle" v roce 1976. Odezva na hudbu StarCastle byla ohromující, přestože je recenzenti zařadili jako klon kapely YES, skupina byla celkem dobře přijata v USA a i v Kanadě. Jejich první album "StarCastle" se i docela dobře prodávalo, dostali se do povědomí rozsáhlým vysíláním v FM rádiích po celých Spojených státech a Kanadě a častým vystupováním v oblasti St. Louis. Kapela ještě více rozšířila koncertní plán včetně některých z největších show jejich kariéry. Koncert v Central Parku v New Yorku odehráli s Gentle Giant, zahráli pro více více než 100 tisíc diváků během dvou dnů v Los Angeles a San Diegu na turné Jethro Tull a mnoha dalších.

První album se dobře prodávalo a tak label Epic vyslal kapelu do Le Studio v Morin Heights, Quebec, s Roy Thomasem Bakerem, aby nahrála své druhé album. Roy byl dobře znám pro jeho úspěch s Queen, ačkoliv kapela si nebyla úplně jistá, jestli to byl dobrý tah nebo ne, protože Roy nepochopil vokály StarCastle a další aspekty zvuku. Nové album s názvem "Fountains Of Light" vyšlo pak v roce 1977. Zatímco atmosféra a okolí Le Studio byla idylická, konečný výsledek v podobě nového alba, i když byl považován za nejlepší od skupiny, se zdá se stal něčím jiným, než si kapela představovala. Po jeho vydání více více koncertovali tentokrát i jako hlavní hvězdy show v malých sálech a vysokých školách s Journey a Foreigner, kteří podporovali StarCastle na některých vystoupeních. Album "Fountains Of Light" bylo v recenzích chváleno, i když se vydaný singl "Diamond Song (Deep Is The Light)" propadl v žebříčcích, nahrávka se slušně prodávala, ale znovu label požadoval od StarCastle více a časy se změnily.

Po obrovském úspěchu alb od Petera Framptona "Comes Alive" a bezejmenného debutu Boston, stejně jako po nástupu Punk Rocku a Disco hudby, rozhlasové formáty se odklonily od progresivního rocku. Již déle redaktoři nejevili zájem o osmi minutové písně nebo koncepty, vyžadovali pouze kratší stručné písně, které by se vešly do rádia a prodávaly se. Přes problémy s Roy Bakerovým stylem, label poslal StarCastle do Anglie nahrát další album "Citadela" znovu s Bakerem jako producentem. Tlak byl mimořádný, ale StarCastle se drželi svých progresivních rockových kořenů. Menší úspěch v rádiích zaznamenaly skladby "Can't Think Twice" a "Could This Be Love", ale ne tolik, aby podpořily prodeje tak, jak si CBS přála. Opět následovala řada koncertů, ale trhliny se v kapele začaly projevovat.

Další nahrávka "Real To Reel" bylo album z roku 1978, u nějž skupina cítila, že nemělo nikdy vyjít, a to i přes to, že obsahovalo několik nejlepších skladeb StarCastle jako "Song For Alaya" a "When the Sun Shines at Midnight". Některé více "progresivní" studiové dema vytořené pro desku byly zamítnuty CBS a skupina si přestala věřit v to, co dělají. Album tak vyšlo, ale vůbec neuspělo. Během turné na podporu nového alba, se Herb rozhodl, že je čas odejít, aby se oddal své vášně pro počítače, a s ním i Terry, který se zaměřil na produkci. Oba dva opustili StarCastle po posledním vystoupení kapely s Aerosmith v Cincinnati, Ohio. Kapela si přála pokračovat i nadále s pomocí jiného zpěváka, ale neuspokojivé prodeje a odchod Terryho způsobily, že jejich ambice u CBS okamžitě klesly a StarCastle vyškrtla ze svého seznamu. Nutno podotknou, že StarCastle nikdy obdrželi ani cent z licenčních poplatků od CBS. Na druhou stranu je management společnosti Artistic Visions ponechal kapelu pokračovat, Paul Tassler tak znovu začal řídit podnikání StarCastle.

To ale neodradilo StarCastle od činnosti. Přeskupili se do Champaign a na počátku roku 1979 skupina začala znovu koncertovat, tentokrát se zpěvákem Stevem Haglerem a bez nahrávací smlouvy. I když tato sestava trvala jen chvíli, Matt nezapoměl na zpěváka, s nímž se seznámil a stali se přáteli během dřívějších let - Ralphem Goldhiem. Ralph měl koncertovat po Midwest s jinou skupinou ze stáje CBS/Epic nazvanou Timberline. I když zvuk Timberline byl více podobný tomu, co dělali Eagles a Poco, přimělo to Ralpha zkusit to, co chtěl doopravdy dělat. Přestěhoval se do Los Angeles dočasně zapojen do projektu s bývalým zpěvákem kapel Trapeze a Deep Purple Glenn Hughesem, zkoušeli záznamy pro budoucí album, které ale nikdy nevyšlo. V této době Matt požádal Ralpha o vstupu do StarCastle jako zpěváka.

S Ralphem v sestavě pak v červenci 1979 nový StarCastle získali svoji podobu. Nový materiál si získal tvrdší hrany, zatímco ještě stále držel ochrannou známku zvuku StarCastle. Pro potřebu změny prostředí se StarCastle přesunuli z Champaign do Atlanty ve státě Georgia. Smlouvu podepsali s producentem Jeffem Glixman v Atlantě, který byl v té době nejznámější pro jeho práci s Kansas. Prostřednictvím spolupráce s Glixmanem na prvním demu bylo cílem managementu podepsat smlouvu s bývalým managerem Queen Jackem Nelsonem. Nelson byl více "nespolehlivý" manažer, ale přivedl člena Arista a A & M Johna Kolandera pro případné řešení. Nic se nestalo, ale kapela stále držela naději, že se něco pohne k lepšímu. Kapela uvažovala v jedné chvíli o změně názvu, dokonce zahráli vystoupení jako "The Pack" v Atlanta Agora Ballroom, ale stále to ještě byli StarCastle, a lidé přišli poslouchat StarCastle. V roce 1980 ale Steve Hagler a Steve Tassler opustili skupinu. Tasslerovou náhradou za bicími se stal Mauro Magellan. Zkoušeli sice s Magellanen, ale i on odešel krátce poté, aby se připojil k The Georgia Satellites - ke kapele, jejíž multi-prodejní debutové album neprodukoval nikdo jiný než Jeff Glixman. Steve se vrátil do školy, aby se soustředil na dokončení studia na univerzitě. Gary a Matt se nakonec odstěhovali do San Francisca, kde doopravdy pracovali a hráli každý v různých kapelách. Matt Stewart se po odjezdu do Kalifornie později připojil ke kapele Head East jako kytarista v polovině 80. let. Gary našel několik zajímavých lidí, se kterými pracoval, a založil kapelu využívající název StarCastle, ačkoliv on byl jediným původním členem v této skupině. Skládali hudbu více ve stylu progresivního rocku a hráli jejich repertoár s nadějí na vzkříšení názvu StarCastle. Tam se také Gary seznámil s Bruce Bottsem, jedním ze spoluskladatelů mnoha písní z nové desky, který byl nápomocný při pokračování ságy StarCastle a pomohl přenést pochodeň přes osmdesátá a devadesátá léta. Strater udržoval jméno skupiny pro obnovené konfigurace v 80. letech a i když tyto sestavy produkovaly nějakou hudbu, která překonala dlouhý stín na věrohodnost kapely v progresivních kruzích. Bohužel, žádná alba nebyla nikdy v tomto období vydána. Když StarCastle obnovili svoji aktivitu v polovině 90. let, hovořilo se mezi členy kapely o vydání nového alba, možnost ještě narostla díky reedici jejich titulů v katalogu v roce 1998.

Gary a Ralph pokračovali ve skádání společně, ale nakonec se Gary vrátil do Champaign. "California StarCastle" se tak rozešli po Garyho návratu do Champaign, jeho rodného města. Matt Stewart se tam také vrátil poté, co strávil nějaký čas ve skupině Head East.

Zde v historii kapely sehrál internet velkou roli neboť aktivity púomocí něj byly hodně sledovány. Gary Strater se setkal s hudebníky v Kalifornii, dával dohromady pěkný výběr hudby a rozhodl se pomoci nové nahrávce projektu. Cítil, že získání původních členů by bylo atraktivní pro posluchače, a tak se obrátil ke všem a fungoval v té bobě jako organizátor a producent. Založil label Sunsinger a vydal v roce 2001 archívní nahrávky StarCastle pod názvem "Chronos I" v . Kromě toho na tomtéž labelu vydal i Stevovo sólové CD "Alive Beyond Recognition" a jeho vlastní sólové CD "Eleven to the Fourth Twice". Trvalo ale velmi dlouho, než Gary nakonec dokončil nové nahrávky se skladbami s mnoha hudebníky, případně včetně všech původních členů v jedné nebo více skladbách.

Nakonec až v roce 2004 se skupina rozhodla nahrát tribut pro Garyho Strattera, který trpěl od roku 2003 rakovinou slinivky břišní. Nahrávali společně s Garym, což bylo i jeho poslední účinkování s kapelou, neboť Gary o rok později zemřel. Zemřel pouhé dva týdny po nahrání vokálních linek zpěvákem Al Lewisem a Stevem Tasslerem. Ale stihli předtím nahrát ještě dostatek materiálu, aby mohli vydat jejich poslední album s názvem "Song Of Times", které bylo vydáno v roce 2007. Album se podařilo vydat díky řadě riskantních kroků a přes obětavou práci skupiny, kterou tvořili zpěvák Al Lewis (předtím Alaska), kytarista StarCastle Bruce Botts, Gary, Matt, Herb, Steve Tassler, Mark Rubel z Pogo Studio a různí přátelé a kolegové. Deska "Song of Times" představuje vystoupení všech původních členů StarCastle a nové hudby StarCastle. Mark Rubel byl koproducentem alba. Vlastní a provozuje Pogo Studio v Champaign, Illinois, což je nádherné studio, kde byly nahrávky většinou zaznamenány. Nakonec díky jeho zapojení byla nahrávka zdárně realizována.

Jejich pozdější alba "Fountain Of Life" a "Citadel" se už neprodávala stejně dobře jako jejich debut. Byli často kritizováni za jejich styl hudby, který byl snad příliš podobný kapele Yes. Ale oni sami byli ovlivněni takovým kapelám jako Jethro Tull, Gentle Giant, Fleetwood Mac, Kansas, Boston, Rush, Journey a dalšími.

V roce 2018 Starcastle představila nové členy, kteří budou pokračovat ve odkazu kapely, která začala v 70. a 80. letech. Členové kapely nyní jsou George Harp, Bruce Botts, oba dva hráči a skladatelé z 80. let, a nyní také Jim Questa, Matt Wiles a Tim Baker, všichni velmi talentovaní hudebníci s různorodým zázemím, kteří nyní skládají nový materiál naplánovaný k vydání v roce 2019.

Starcastle oznámili vydání nové archivní sbírky nazvané "Alchemy". Tato kompilace obsahuje pět písní, které nebyly nikdy dříve vydány, stejně jako původní verze šesti písní předtím vydané na posledním studiovém albu "Song Of Times". Kompilace "Alchemy" byla sestavena z dema, kazet ze zkoušek a živých vystoupení zaznamenaných od založení skupiny v San Francisku v 80. letech.

StarCastle (spolu se Styx, Fireballet, Kansas) byli součástí opožděné americké reakce na britský progresivní rock. S melodickými basovými linkami Garyho Stratera, vyhrávkami na Moog od Herba Schildt a někdy i precizní zpěv Terryho Luttrella, byla skupina jasně modelována jako klon Yes, a to zejména na svých prvních dvou albech. Zatímco StarCastle obvykle vyšli hůře z těchto srovnání, objevovaly se tam i skutečné okamžiky jemného složitého muzikantství. Album "Citadel" (1977) ukázalo i hudební růst od jejich "Yes-fáze" fáze, ale skupina dopadla po roce 1978 zhruba stejně špatně jako jejich britská inspirace (ale ti se později přetvořili k novému obrazu a působili až dodnes) a rozpadli se umělecky i finančně po katastrofálním albu "Reel To Real".

Zpět
Současní členové:
Bruce Botts - Guitar (1982-1985, 1997-2006,2018-)
George Harp - Vocals (1982-1987,2018-), Composer, Lyricist
Jim Questa - Keyboards, Backing Vocals, Composer (2018-)
Matt Wiles - Bass, Backing Vocals, Composer (2018-)
Tim Baker - Drums, Percussion, Backing Vocals, Composer (2018-)

Bývalí členové:
Gary Strater - Bass (1969-1987, 1997-2004 R.I.P)
Al Lewis - Lead Vocals (2007)
Matt Stewart - Guitar (1969-1981, 1997-2006)
Steve Hagler - Guitar (1969-1980, 2004)
Steve Tassler - Drums (1969-1980, 2004)
Herb Schildt - Keyboards (1969-1978, 1997-2006)
Terry Luttrell - Vocals (1973-1978, 2004)
Ralph Goldhiem - Vocals, Keyboards (1979-1981) (ex-Timberline)
Mauro Magellan - Drums (1980-1981) (The Georgia Satellites)
Scott McKenzie - Drums (1982-1987) (Luvplanet)
Mark McGee - Guitar (1985-1986)
StarCastle Founding Members:
Gary Strater - Bass
Matt Stewart - Guitar
Steve Hagler - Guitars
Steve Tassler - Drums
Herb Schildt- Keyboards
Terry Luttrel - Vocals
StarCastle Original California Lineup (11/83 - 8/85)
Gary Strater - Bass
Bruce Botts- Guitar
George Harp - Vocals
Scott McKenzie - Drums
Later Version California Lineup (8/85)
Gary Strater - Bass
George Harp - Vocals
Scott McKenzie - Drums
Mark McGee - Guitar
Jimmy Wagner - Keyboards

Členové Bruce Botts
(Narozen ***, Cincinnati, Ohio, USA)
Guitar (1982-1985, 1997-2006)


Bruce Botts je znám ze svého působení v kapele StarCastle. Vystudoval University Of Cincinnati.

Bruce působil i jako profesionální hudebník a skladatel po mnoho let, v letech 1982-2011 působil jako skladatel a kytarista v progresivní rockové kapele Starcastle. Starcastle vydali své páté studiové album "Song Of Times" v roce 2007, který získalp ohlas u kritiků a bylo nominováno za Progresivní Album roku 2007. Starcastle hrávali s Van Halen, Jethro Tull, Peterem Framptonem a mnoha dalšími na společných pódiích.

Bruce založil v roce 1991 firmu K2 Communications / Botts Media Services, společnost zabývající se video produkcí. BMS/K2 vyrobila videa pro širokou oblast - pro vysílání, firemní videa, průmyslová, pro bezpečnost a školení, vzdělávací, propagační, reklamní a zaměstnaneckou komunikaci. BMS / K2 byla klíčovým dodavatelem pro společnost Procter & Gamble od roku 1993 a poskytuje kvalitní video produkci a kreativní služby pro mnoho P v G klientů v posledních letech. V současné době pracuje v Botts Media Services jako výkonný producent, kreativní konzultant, režisér, střihač a skladatel a pracoval na mnoha inscenacích pro společnost Fortune 500, a produkoval i oceněné dokumentární filmy.
Členové George Harp
Vocals (1982-1987)


Členové Jim Questa
Keyboards, Backing Vocals, Composer

Členové Matt Wiles
Bass, Backing Vocals, Composer

Členové Tim Baker
Drums, Percussion, Backing Vocals, Composer

Členové Gary Strater
(Narozen 14. ledna 1953,
zemřel 19. září 2004)
Bass (1969-1987, 1997-2004 R.I.P)


Gary je zakládající člen a basista kapely StarCastle. V 9 letech začínal ve hře na trumpetu. Ve 14 letech poprvé uchopil baskytaru a doslova za 3 hodiny si ji podmanil, neboť byl hudebně vyškolený a všechno bylo tak melodické. Dokonce i poslech Beatles ještě jako dítě, všechny jejich věci byly tak melodické, všechny jejich skladby byly melodické.
Členové Al Lewis
Lead Vocals, Drums, Percussion, MemoryMoog (2007) (ex-Alaska)

Al je americký zpěvák a multiinstrumentalista, když hrál i na kytaru a bicí. Později se stal zpěvákem americké ledendární kapely Starcastle, se kterou natočil album "Song Of Times" Z ROKU 2007.

Hru na bicí studoval s bubeníky Joe Morrello nebo Rodem Morgensteinem. Lekce ve zpěvu absolvoval s mezinárodně uznávaným sopran tenoristou Niki Cukorem. Také publikoval články v národních publikacích o perkusích.

Získal 1 místo jako Best Rock Drummer v soutěži Southern Tier New York State, podporované firmou Zildjian Cymbals. Používání jeho čtyř nožního pedálu, který Al Lewis používá, mu přineslo právě toto ocenění.

Je také autorem nástroje pro bicí nástroje Chatterstick. Nahrával s kytaristou kapely Heart, autorem skladby "Barracuda", Rogerem Fisherem.
Členové Matt Stewart
Guitar (1969-1981, 1997-2006) (ex-Head East)

Členové Steve Hagler
Guitars (1969-1980, 2004)


Členové Steve Tassler
Drums (1969-1980, 2004)

Vyrůstal v malém městečku Circleville, Ohio. Bicí jej okouzlily v jenom obchodním domě už ve dvou letech. Mezi jeho vlivy patřili hudebníci jako Sandy Nelson, Earl Palmer, Jerry Allison a Murray Harman Jr., o něco později, Dave Clark, Ringo, Charlie, Keith Moon, Mitch Mitchell (možná můj všech dob osobní favorit), Ginger Baker, pak přešel k obdivování Iana Paice a Carla Palmera, který se v té době stal jeho bubeníkem bubeníků.

Při studiích ve městě Champaign-Urbana, Chicago, Illinois, od roku 1972 na University of Illinois se seznámil s budoucími kolegy kapely StarCastle. Steve Hagler je profesionální hudebník, nahrávající umělec a skladatel, letech 1974-1980 člen progresivní rockové skupiny StarCastle. S kapelou nahrál 4 alba na labelu CBS Epic a cestoval po celých Spojených státech a Kanadě. Steve byl členem neziskové křesťanské skupiny Circle Of Friends v posledních 14 letech, se kterou vydával i nějaké nahrávky. Nyní dokončuje své třetí CD. Steve také natočil CD s originální hudbou s manželkou Carol pod názvem "Echoes Of Light".
Členové
(Narozen 28. února 1951, Chicago, Illinois, USA)
Keyboards (1969-1978, 1997-2006)


Herb byl zakládající člen progresivní rockové kapely StarCastle. Později je mnohem známější jako americký autor knih o výpočetní technice, programátor a hudebník. Je autorem řady knihy o programovacích jazycích C a Java.

Schildt absolvoval a získal vysokoškolský titul na University Of Illinois v Urbana-Champaign (UIUC). Byl členem původního ANSI výboru, který standardizoval programovací jazyk C v roce 1989 a ISO výboru ANSI, který aktualizoval tuto normu v roce 1999, a standardizoval jako C++ v roce 1998. Další členové ANSI C výboru přesto jeho úsilí zpochybňují.

Nicméně Schildt napsal knihy o DOS, C, C++, C# a jiných počítačových jazycích. Jeho první knihy byly vydávány kolem roku 1985 a 1986. Kniha Advanced Modula-2 z roku 1987 na přebali dokonce tvrdí, že je to jeho šestá kniha. Jeho knihy byly původně publikovány pod Osborne, raným počítačovým knižním nakladatelstvím, která se soustředila na tituly vztahující se k osobním počítačům. Po akvizici Osborne nakladatelstvím McGraw-Hill, byly tištěny a i nadále vydávány Schildtovy práce. Jeho knih se prodalo více než 3 milionů kopií po celém světě a byly přeloženy do "všech hlavních cizích jazyků".

Jeden z nejtrvalejších projektů Schildta je Little C interpreter, což je dlouhý příklad ručně napsaného rekurzivního zpětného parseru, který interpretuje podmnožinu jazyka C. Program byl původně publikován v Dr. Dobb Journal v srpnu 1989 s názvem "Building your own C interpreter". Tento příklad byl zahrnut do knih jako "Born to Code In C" (Osborne, 1989), "The Craft of C" (Osborne, 1992) a v pozdějším vydání C: The Complete Reference. Schildtova kniha "The Art of C++" podobně vybavena interpretrem jazyka s názvem Mini-C++. (Mini-C ++ nepodporuje klíčové slovo "class", i když byla přidána minimální a umělá podpora pro cin a cout). K dispozici je také BASIC interpret s názvem Small Basic v Turbo C: The Complete Reference, první vydání, napsaný v jazyce C a další v The Art of Java (2003) napsaný v Javě. Jeho web najdete na adrese www.HerbSchildt.com.

Kromě jeho práci jako počítačový vědec, byl Schildt původní multi-klávesista progresivní rockové kapely StarCastle, který se objevil se na všech albech skupiny, z nichž většina byla nahrána v letech 1976-1978. Jeho styl se vyznačuje intenzivním využíváním Oberheim analogového sekvenceru k vytvoření éterické myriády zvukových barev, průkopnická technika, která tvořila poměrně ostrý předěl ve hře na syntezátoru v předdigitálním období. Je také uveden na posledním albu kapely z roku 2007 "Song Of Times".
Členové Terry Luttrell
(Narozen 1947, Champaign, Illinois, USA)
Vocals (1973-1978, 2004) (ex-REO Speedwagon)


Terry Luttrell je americký rockový zpěvák a hudebník nejznámější jako původní zpěvák kapely REO Speedwagon (1968-1972) a později člen StarCastle (1973-1979).

Luttrell začínal hraním na kytaru v místní Champaignské kapele Terry Cook and The Majestics v první polovině 60. let V roce 1968 se Terry připojil k REO Speedwagon, když nahradil Mike Blaira u mikrofonu na University of Illinois. Nahrál s nimi jejich bezejmenné debutové album, které vyšlo v říjnu 1971 u Epic Records. Osobní rozpory mezi Luttrellem a kytaristou REO Gary Richrathem vedly k Luttrellově odchodu z kapely v roce 1972. V kapele jej nahradil Kevin Cronin ještě před pořízením nahrávky druhého alba "R.E.O./T.W.O".

Luttrell pak pokračoval jako zpěvák progresivní kapely StarCastle na albech "StarCastle", "Fountains Of Light", "Citadel" a "Reel To Real" až do rozchodu kapely koncem 70. let. Pak se z něj stal pravověrný křesťan, přesto přetrval Luttrellův zájem o rock and roll, neboť i po jeho duchovní konverzi se podílel okrajově na některých nedávných projektech reunionu StarCastle a lze jej slyšet na několika skladbách z jejich alba z roku 2007 "Song Of Times".

V poslední době pomohl produkovat některé písně na albu pro country kapelu nazvanou South Of Georgia. V současné době pracuje na některých osobních projektech pro sebe, svoji dceru, Kristin Van Wynen. Kristin a její manžel Dylan tvoří country duo Dry Creek Station.

Po skoro 10-15 leté době nečinnosti během níž se stal i řidičem FedEx, se Luttrell nakonec v roce 2013 vrátil k hudbě jako zpěvák kapely Tons O' Fun pocházející z Champaign-Urbana, Illinois. již 67 letý zpěvák k tomu podotkl: "Nezpíval jsem docela dlouhou dobu. Byl jsem zapojen do některých činností, ale nebyl to zpěv," řekl. I"A nyní jsem byl požádán, aby nazpíval vánoční píseň skupiny na desce".
Členové Mauro Magellan
Drums (1980-1981) (The Georgia Satellites)

The Georgia Satellites nebyla Maurova první kapela, ale určitě byla nejúspěšnější. V dřívějších letech, když jeho skupina nezaznamenala žádný pokrok na jejich hudební cestě, odjela k jejich anglickému manažeru spolu s demem k malé nahrávací společnosti z Yorkshire, Making Waves, které se materiál líbil a vydala demo jako EP "Keep The Faith" v roce 1985 (Kerrang #113). Reakce hudebního tisku na EP byla pozitivní a přiměla kapelu kapelu přeskupit se ve Spojených státech. Baird hrálal s Woodpeckers v Severní Karolíně, zatímco Richards zůstal v Atlantě s Hell Hounds, v nichž hráli jak Mauro Magellan (bicí) i Rick Cena (bass). S Bairdovým příchodem do Hell Hounds se v podstatě zrodili Satellites a americké labely začaly brát na vědomí tuto kapelu.

Kolem roku 1986 byla pouze Elektra Records ochotna podepsat smlouvu s kapelou, načež se pak setkali s Glixmanem při nahráváni jejich debutového alba v Cheshire Sound Studios v Atlantě. Album The Georgia Satellites bylo jejich nejúspěšnějším albem, na němž se představila skladba "Keep Your Hands To Yourself." Píseň se dostala až na #2 žebříčku Billboard, když ji překonali pouze Bon Jovi a jejich "Livin' On A Prayer", skladba pak kralovala i na MTV. Další menší hity představovala skladby "Battleship Chains" (#86) a "Can't Stand The Pain".

V roce 1988 kapela nahrála cover kapely The Swinging Blue Jean's z roku 1964, hit "Hippie Hippie Shake" pro filmový koktejl. Vydali ji i jako singl a píseň vystoupala na #45 na žebříčku Billboard. V průběhu roku kapela vydala své druhé album "Open All Night", které obsahovalo další cover od Ringo Starra "Do Not Pass Me By". Album ale neslavilo úspěch jako jejich debut. Singl "Open All Night" doprovázený "Dunk 'N' Dine" ale nikam nevystoupal. Třetí studiové album "In The Land Of Salvation And Sin" vyšlo v roce 1989 a obsahovalo předělávky "Six Years Gone" a "Crazy" z jejich EP z roku 1985. Ačkoli album získalo velmi pozitivní recenze, ale nedokázalo se prosadit komerčně a Baird posléze opustil kapelu v roce 1990, když odešel na sólovou dráhu.

Kompilační výběr skupiny z roku 1993 "Let It Rock: The Georgia Satellites" obsahoval výběr těch nejlepších skladeb ze tří studiových alb a bonusový materiál, který vyšel na EP "Another Chance" (1989) - "Saddle Up," "That Woman" a "I'm Waiting For The Man". Také obsahovalo živou verzi písně Chuck Berryho "Let It Rock".

V roce 1994 vyšlo album U.S. Blues od Grateful Dead. "Dedicated album" od The Harshed Mellows se účastnili Mike Campbell, Benmont Tench, Stan Lynch (od Tom Petty And The Heartbreakers), Dan Baird a Rick Cenaz The Georgia Satellites. V letech 1994 a 1995 Mauro nahrál dvě alba s Danem Bairdem “Love Songs for the Hearing Impaired” a “Buffalo Nickel".

V letech 1995-2002 Mauro hrával především v oblasti Madison Wisconsin a nahrál několik rozhlasových a televizních spotů, jeden dokonce získal ocenění ADDY (obchodní ocenění) za New Balance Shoes. V roce 2004 Mauro hrál a skládal pro The Crashers, kteří vydali své debutové album “Love School". S kapelou The Rowdy Prairie Dogs pocházející z Madison, Wisconsin, Mauro nahrál jejich album. Robert J. je leaderem kapely a píseň z alba byla uvedena i ve filnu nazvaném "Madison". Zahrál si také u většiny skladeb na albu "Beautiful Blur" od Roberta J.

V letech 2007-2008 bylo možno Maura vidět ve spojení se zpěvačkou Tinou Lie, pocházející z Norska. Polovina jejího alba byla zaznamenána v Chicagu v roce 2007. V roce 2009 vyšlo první Magellanovo sólové album "My Groovy Road", které bylo distribuováno do celého světa, ale nejvíce uspělo v Japonsku. Druhé album "Gimme The Jimmys" vyšlo v roce 2010 a při nahrávání mu vypomohli Dan Baird a Bun E. Carlos z Cheap Trick. Album bylo hodně vychvalované ve Spojených státech i v Evropě. V roce 2014 pak vyšlo album "Corners of Sweet Hell", jež nahráli Mauro Magellan a Brian Hardyman. Toto album obsahuje i skladbu "Drum Fight" nahranou Magellanem a Bunem E. V současné době Mauro hraje v Homemade Sin and The Jimmys a nahrál "Children’s Album" s Brianem Hardymanem.
Členové
Drums (1982-1987) (Luvplanet)


Členové
Guitar (1985-1986) (Vicious Rumors, Luvplanet)

Někdy v 11 letech Markova láska pro kytaru přerostla ve vizi po celou dobu. Jeho vášeň pro hudbu ej popoháněla dopředu. Už ve věku 15 let se představoval v nejlepších klubech v San Francisco Bay Area v jeho raných kapelách Overdrive (1980-1983) a Now (1984-1985), když předsjakovali pro kapely jako Metallica, Ratt, Y&T, Randy Hansen, Loudness a Quiet Riot.

V letech 1985-1986 se Mark stal kytaristou prog rockové kapely StarCastle. V sedmdesátých létech StarCastle hráli v arénách během turné s Jethro Tull, Rush, Boston a mnoha dalšími. StarCastle byl experimentální ve svém přístupu k vytváření hudby, s uměleckým přístupem dneska v hudbě zřídka slyšeným. Pod vedením zakládajícího člena Garyho Stratera (1953-2004) StarCastle hráli hudbu ve stylu fúze rocku a klasického stylu s vrstveným sborovým zpěvem. Pod vlivem této velké vokální síly Mark začal vyvíjet své vlastní silné stránky jako zpěvák a byl brzy přijat ke studiu k respektované učitelce zpěvu Judy Davis (Barbra Streisand, John Waite, Steve Perry). Vášeň, písně a melodie byly vždy největší Markovou inspirací a měly přímý vliv na to, jak ovládat struny a dělat kytarový doprovod. Jeho melodický a citově řízený styl se stal základem i mnoha jiných kytaristů.

V dalším desetiletí 1986-1995 byl Mark vytížen nahráváním a na turné jako kytarista kapely Vicious Rumors opět z Bay Area. Vicious Rumors koncertovali ve 20 zemích a měli úspěch rotaci videa na MTV Headbanger's Ball (USA a Evropa). Jejich nahrávka z roku 1991 u Atlantic Records "Welcome To The Ball" byla dokonce nominována za "význačné metalové album" v 1992 Bay Area Music Awards. Nejzajímavějšímu vystupování s Vicious Rumors patří účinkování na Hammersmith Odeon a v klubu Marquee v Londýně, stejně jako headlineři vyprodaném turné po Japonsku. Vicious Rumors předváděli show po celém světě před davy bezmála 30 000 lidí a hráli s akty jako je Paul Stanley (Kiss), Blue Oyster Cult, Badlands, Paul Dianno (Iron Maiden), Savatage, Testament, Danzig, Zakk Wylde, Metal Church a mnoha dalšími. Mark opustil VR v roce 1995, ale hostoval u nich na jejich albech "Sadistic Symphony" a "Razorback Killers". V dubnu 2011 se Mark sešel s kapelou na speciálním koncertu během "Keep It True" festivalu v Německu.

V roce 1995 Mark byl přizván hrát na kytaru v Alameda All Stars. Členové All Stars byli rovněž členy kapely Gregga Allman, Gregg Allman and Friends. Když Gregg měl problém s kytaristou, Mark byl požádán, aby přišel na konkurz a poté s nimi odjel na turné. Mark je nejdéle působící kytarista v Greggově 30. leté sólové kariéře. V letech 1995-2004 a v roce 2007 Mark cestoval po celých Spojených státech, Evropě, Kanadě a Japonsku s touto ikonou jižanského rocku a Rock & Rollové síně slávy. Ohnivý styl a okouzlující slide styl Markova hraní přdidal vzrušující hranu a intenzitu zvuku skupiny. Prostřednictvím Gregga přišla příležitost pracovat i po boku legendárního producenta Toma Dowda (Eric Clapton, Aretha Franklin) při Greggově nahrávce "Searching For Simplicity" v roce 1997. Jeho jméno se objevilo i na Greggově desce z roku 2001 pod názvem "No Stranger To The Dark/The Best of". Gregg Allman & Friends sdíleli podium s umělci jako Jeff Beck, Derek Trucks, Govt. Mule, The Spinners, Wilson Pickett, David Crosby, Bad Co., REO Speedwagon, Ted Nugent, Joan Jett, Kansas a Cyndi Lauper.

V roce 1999 byl Mark najat jako studiový hudebník pro nahrání kytarové skladby na demo zpěváka a skladatele Nicole Suttona z Detroitu. Dalšími hudebníky na demu byli baskytarista Stu Hamm, bubeník Jeff Campitelli a Katie Schuch. Mark a Nicole měli mnoho společného, a to jak hudebně, tak charakterově a oba dva si brzy uvědomili, že zkřížení jejich cesty nebyla nehoda, ale osud. Mark ad Nicole pojmenovali kapelu na Luvplanet a zkoušky pokračovaly po celý rok 1999, než byli všichni připraveni jít do studia. Role Marka jako producent vyšla najevo, když začal jemně ladďt aranžmá skladeb a vokální harmonie. Celkem dobře přijatý debut Luvplanet vyšel v roce 2003. Závazky Stu a Jeffa k Joe Satrianimu jim však neumožnily stát se členy kapely, ale společná chemie Marka a Nicole i nadále rostla. Spolu s basistou Tommy Sisco a dřívějším bubeníkem Scottem McKenzie skupina vydala 3 následující alba "State Of Mind" (2005), "Lucky One" (2008) a "Luvolution" (2010). Skupina také nahrála píseň "Do Not Take Me For A Loser" pro Tribute album Gary Moorea "Give Us Moore".

Mark a Nicole i nadále skládali svěží, originální rockovou hudbu se zapamovatelnými, smysluplnými písněmi, velké melodické upoutávky a hvězdné kytarová díla. Mark má skladb nahrané pro jeho debutové sólové CD předběžně s názvem "Gem", které vyzdvihuje jeho různorodou hudební paletu a hostují na něm basista Tony Franklin (Jimmy Page), Stu Hamm (Steve Vai), bubeníci Jamie Van De Bogert (Gregg Allman) a Jeff Campitelli (Joe Satriani), jakož i další speciální hosté.

Mark hrál na kytaru i v Disney soundtracku "Sky High" a na vychvalované instrumentální verzi "Guitar Farm". Hostoval také na deskách Stu Hamma "Outbound" a "Just Outside Of Normal", Brada Gillise (Night Ranger) "Alligator" a albu vokální legendy Mickey Thomasova (Starship, Elvin Bishop) roce 2011 "Marauder".

Zpět
Studiová alba:
2007 Song Of Times
2002 Shine On Brightly
2001 Chronos I
1978 Real To Reel
1977 Citadel
1977 Fountains Of Light
1976 StarCastle
Živé nahrávky:
2006 Alive In America

Ostatní nahrávky:
2018 Alchemy (kompilace)
2007 Song Of Annie
1999 Concert Classics


Skupina:
Terry Luttrell - Vocals (08), Background Vocals (07)
Mark McGee - Guitars
Scott McKenzie - Drums (01,04,07)
John O'Hara - Keyboards (03,04,09)
Neal Robinson - Keyboards (05,06,08)
Gary Strater - Acoustic (03) & Electric Bass, Bass Pedals (all except 03), Keyboards, Background Vocals (01,02,05-08)
Matt Stewart - Sitar, Acoustic & Electric Guitars, Background Vocals (01,06-08)
Bruce Botts - Guitars (01,02,04,05,07,09), Background Vocals (05)
Herb Schildt - Keyboards
Steve Tassler - Drums (06,08), Percussions (01,04,05), Synthetizer (04), Vocals (01,02,06,08)
Al Lewis - Vocals (all except 08), Background Vocals (all except 08), Drums (09), Percussions (all except 08), MemoryMoog (09)
Herb Schildt - Keyboards (01,02,06,07,08)
Steve Hagler - Guitars (06), Background Vocals (01,04,07)
Mark McGee - Guitars (01,04,07)
Jeff Koehnke - Drums (02,05)
Hosté:
Diskografie Song Of Times
Vyšlo 13. března 2007, Prog Rock Records, PRR380

Seznam skladeb:
01. Red Season (5:29)
02. Babylon (9:36)
03. Song Of Times (6:05)
04. Islands (5:00)
05. Faces Of Change (4:58)
06. Love Is The Only Place (4:17)
07. Master Machine (4:26)
08. All For The Thunder (6:14)
09. Children Believe (6:34)
10. Babylon (Edited) (4:38)
Total Time (57:13)

Engineer, Producer: Gary Strater
Mastering: Emily Lazar
Assistant: Carl Lund
Engineer, Mixing, Producer, Production Supervisor: Mark Rubel
Artwork: Annie Haslam

Skupina:
Stephen Hagler - Guitars, Vocals
Terry Luttrell - Vocals
Herb Schildt - Organ, Piano, Synthesizer
Matt Stewart - Guitars, Vocals
Gary Strater - Bass (Vocal)
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Shine On Brightly
Vyšlo 22. ledna 2002, Renaissance Records 705

Seznam skladeb:
01. Shine on Brightly (5:31)
02. Forces (5:58)
03. Can't Think Twice (3:51)
04. Could This Be Love (3:42)
05. Change in Time (4:36)
06. Lady of the Lake (10:57)
07. Breath and Thunder (6:16)
08. Fountains of Light (9:50)
Total Time: (50:41)

Recording Date August 12, 1979
Project Coordinator: Carlton P. Sandercock
Sleeve Notes: Jon Kirkman


Skupina:
Terry Luttrell - lead vocals
Herb Schildt - keyboards
Gary Strater - bass guitar, bass synthesizers, vocals
Steve Hagler - guitars, vocals
Steve Tassler - percussion, vocals
Matt Stewart - guitars, vocals
Hosté:
Diskografie Chronos I
Vyšlo 2001,

Seznam skladeb:
01. Lady of The Lake (9:55)
02. Forces (5:21)
03. To The Fire Wind (7:10)
04. Fountains (10:18)
05. True to The Light (6:29)
06. Morning Fall (5:02)
07. A Fall of Diamonds (5:38)
08. Where Caverns Wind (3:09)
09. Portraits (5:09)
10. Dance of The Physotrons (5:08)
11. Breath and Thunder (3:51)
Total Time: (67:10)
Archivní vydání představující některá dema a nevydané skladby.

Skupina:
Terry Luttrell - Lead vocals
Stephen Hagler - Guitars, Piano, Electric Piano, Vocals (05)
Matthew Stewart - Guitars, Slide Guitars, Electric Sitar, Vocals
Herb Schildt - Organ, Synthesizers, Electric Piano
Gary Strater - Bass, Clavinet, Vocals
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Real To Reel
Vyšlo 1978, Epic, EPC 82916

Seznam skladeb:
Side 1
01. Half a Mind to Leave Ya (4:46)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
02. Whatcha Gonna Do (When It All Comes Down On You) (3:31)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
03. We Did It (3:51)
(H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
04. Nobody's Fool (3:58)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
05. Song For Alaya (3:04)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
Side 2
01. So Here We Are (3:55)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
02. She (3:41)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
03. The Stars Are Out Tonight (3:52)
(H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
04. When The Sun Shines At Midnight (6:15)
(T.Luttrel / S.Hagler / M.Stewart / H.Schildt / G.Strater / S.Tassler)
Total Time (36:53)

Recording Date April 1978 - May 1978
Producer: Jeffrey Lesser
Engineer, Mixing: Jeffrey Lesser, Tom Flye
Assistant Engineer: Rick Sanchez
Mastering: Bernie Grundman
Design: Tony Lane
Photography: Bob Seidemann
Photo Manipulation: Howard Carriker

Skupina:
Terry Luttrell - Lead Vocals
Stephen Hagler - Guitars, Vocals
Matthew Stewart - Guitars, Mandolin, Vocals
Herb Schildt - Organ, Synthesizer, Piano, Oberheim Synthesizer, Mellotron
Gary Strater - Bass Guitars, Moog Pedals, Vocals
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie Citadel
Vyšlo říjen 1977, Epic, PE 34935
Reissued in 1998, Renaissance Records, Inc

Seznam skladeb:
Side 1
01. Shine On Brightly (5:14)
02. Shadows Of Song (5:08)
03. Can't Think Twice (3:51)
04. Wings Of White (4:48)
Side 2
05. Evening Wind (5:27)
06. Change In Time (4:31)
07. Could This Be Love (3:23)
08. Why Have They Gone (6:53)
Total Time: (78:24)

Producer: Roy Thomas Baker
Cover Art: Brothers Hildebrandt
"Citadel" je třetí studiové album americké progressivní rockové kapely StarCastle. Je pozoruhodné tím, že je druhým ze dvou StarCastle, které produkoval Roy Thomas Baker, jinak producent mnoha alb kapely Queen.

Skupina:
Terry Luttrell - Lead vocals
Stephen Hagler - Guitar, vocals
Matthew Stewart - Guitar, vocals
Herb Schildt - Organ, synthesizers, piano, oberheim squencer
Gary Strater - Bass guitar, vocals
Stephen Tassler - Drums, percussion, vocals
Hosté:
Diskografie Fountains Of Light
Vyšlo leden 1977, Epic, PE 34375
Reissued 1998, Renaissance Records, RMED-0128

Seznam skladeb:
Side 1
01. Fountains (10:25)
02. Dawning Of The Day (3:46)
03. Silver Winds (4:57)
Side 2
04. True To The Light (6:27)
05. Portraits (5:03)
06. Diamond Song (Deep Is The Light) (5:36)
Total Time: (36:14)

Producer: Roy Thomas Baker
"Fountains Of Light" je druhé studiové album americké progressiv rock kapely StarCastle. To zajímavé tím, že je prvním ze dvou alb StarCastle alb, které produkoval Roy Thomas Baker, známý z produkce mnoha alb kapely Queen.

Skupina:
Terry Luttrell - Lead Vocals
Stephen Hagler - Guitars, Vocals
Matthew Stewart - Guitars, Vocals
Herb Schildt - Organ, Synthesizers, Piano
Gary Strater - Bass, Bass Pedals, Vocals
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Hosté:
Diskografie StarCastle
Vyšlo únor 1976, Epic, PE 33914

Seznam skladeb:
Side 1
01. Lady of the Lake (10:26)
02. Elliptical Seasons (4:26)
03. Forces (6:24)
Side 2
04. Stargate (2:54)
05. Sunfield (7:35)
06. To the Fire Wind (5:15)
07. Nova (2:35)
Total Time: (39:35)

Producer: Tommy Vicari
Artwork: Alex Ebel
Paul Collins z portálu AllMusic dal albu tři hvězdičky z pěti s poznámkou, že album bylo "dost slušný debut", ale také řekl, že pozdější nahrávky ukazují, že skupina toho umí mnohem více. Collins také vyzdvihl za nejlepší skladby alba "Lady of the Lake", "A Wonderfully Sprawling Song" a "Epic".


Skupina:
Stephen Tassler - Vocals, Drums, Percussion
Matthew Stewart - Vocals, Guitars
Stephen Hagler - Vocals, Guitars
Gary Strater - Vocals, Bass
Terry Luttrell - Vocals
Herb Schildt - Piano, Organ, Synthesizer
Hosté:
Diskografie Alive In America
Vyšlo 2006, Renaissance Records, RMED00705 US

Seznam skladeb:
01. Shine On Brightly (5:10)
02. Forces (5:51)
03. Can't Think Twice (3:43)
04. Could This Be Love (3:37)
05. Change In Time (4:31)
06. Lady Of The Lake (10:42)
07. Breath And Thunder (6:02)
08. Fountains Of Light (9:50)
Total Time (69:22)


Skupina:
Gary Strater - Bass Guitar, Bass Pedals, Keyboards, Background Vocals
George Harp - Lead & Background Vocals
Bruce Botts - Guitar, Keyboards, Background Vocals
Scott McKenzie - Drums, Percussion, Background Vocals
Hosté:
Diskografie Alchemy
Vyšlo 11. listopadu 2018, Archangel 7 Music, BMI 2018

Seznam skladeb:
01. Red Season (3:56) (August Wolf Studios, Walnut Creek, CA)
02. Master Machine (4:57) (Oakland Warehouse Recording, Oakland, CA)
03. The Tube (3:36) (Live at The Cabaret, San Jose, CA)
04. Deep In The Night (3:25) (Oakland WarehouseRecording, Oakland, CA)
05. Hearts Pounding (3:21) (August Wolf Studios, Walnut Creek, CA)
06. Children Believe (5:38) (Live at The Cabaret, San Jose, CA)
07. Islands (4:38) (Oakland Warehouse Recording, Oakland, CA)
08. Faces Of Change* (5:14) (Oakland Warehouse Rehearsal)
09. Bass & Drum Solo — and — The Dash (6:37) (Live at The Stone, San Francisco, CA)
10. Parade Of Fools (4:09) (August Wolf Studios, Walnut Creek, CA)
11. Babylon (8:20) (Live at The Cabaret, San Jose CA)
Total Time: (53:51)

* Introduction to Faces of Change – Gary Strater, Live at the Cabaret, San Jose, CA
Produced: Bruce Botts 2018
Mastered: Justin Newton of Justin Newton Audio
All Artwork: Ed Unitsky - www.facebook.com/Ed.Unitsky.fanpage

Skupina:
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Gary Strater - Bass, Vocals
Al Lewis - Vocals
Woody Lingle
Mark Rubel - Bass
Bruce Botts - Guitars, Background Vocals
Matt Stewart - Sitar, Acoustic & Electric Guitars, Background Vocals
Hosté:
Annie Haslam - Vocals
Oliver Wakeman - Keyboards
Diskografie Song Of Annie
2CD, vyšlo 2007, Blue Cafe-252A/B

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Intro ()
02. Red Season ()
03. Shine on Brightly ()
04. Children Believe ()
05. Love Is The Only Place ()
06. Band Introducing ()
07. Forces ()
08. Faces Of Change ()
09. Dedication To Gary S / Intro Of Annie Haslam ()
10. Song Of Times ()
11. Portraits ()
CD 2:
12. All For The Thunder ()
13. Diamond Song ()
14. Babylon ()
15. Master Machine ()
16. Lady Of The Lake ()
17. Fountains ()
Total Time (00:00)
Záznam živého vystoupení na Rite Of Spring Festival v Colonial Theater, Phoenixville, PA ze dne 27. dubna 2007, kde s kapelou jako host vystupovala Annie Haslam.

Skupina:
Terry Luttrell - Lead Vocals
Gary Strater - Bass, Vocals
Stephen Tassler - Drums, Percussion, Vocals
Herb Schildt - Organ, Synthesizers, Piano
Matthew Stewart - Guitars, Vocals
Stephen Hagler - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Concert Classics
Vyšlo 1999,

Seznam skladeb:
01. Shine On Brightly (5:10)
02. Forces (5:51)
03. Can't Think Twice (3:43)
04. Could This Be Love (3:37)
05. Change in Time (4:31)
06. Lady of the Lake (10:42)
07. Breath and Thunder (6:02)
08. Fountains (9:50)
Total Time (50:39)
Tato nahrávka byla provedena jako rozhlasové promo v Trod Nossel studiu v Connecticutu pro asi 30 osob. Ohlasy publika byly přidány později.

Zpět
Gary


StarCastle at the Chi Chi Club in San Francisco - 1985


Gary, George & Scott at the Chi Chi Club in San Francisco - 1985


StarCastle live at The Stone in San Francisco, CA, 1985
Gary, George Harp - vocals, Mark McGee - guitars/vocals, Scott McKenzie - drums/vocals
Al Lewis

The 80s
Bruce Botts, Scott McKenzie, George Harp, Gary Strater

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.starcastlerocks.com/

http://www.lordsofmetal.nl/en/interviews/view/id/1739

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.1.2017 
Menu Poslední aktualizace: 7.2.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©