Southern Empire
        

Zpět
Southern Empire je nová progressivní rocková kapela z Austrálie, kterou zformoval bývalý člen rozešlé kapely Unitopia, Sean Timms. Southern Empire ohromí posluchače skvělými skladbami, úžasným muzikantstvím a tvrdším, ostřejším zvukem dokonale se hodícím pro dnešní generaci. Pro ty, kteří mají v oblibě Dream Theater, Transatlantic a Porcupine Tree je tahle kapela přímo tím, na kterou čekali.

Po 17 letech práce v kapele Unitopia, která skončila v roce 2013, zůstalo Seanu Timmsovi album jím napsaných hodnotných písní, ale nebyla žádná kapela, která by je nahrála. Sean se dohodl se zpěvákem Dannym Lopresto na zformování kapel, která by hrála tento materiál, nakonec nahrála i album a vydala se na turné. Oba dva se znali již mnoho let a spolupracovali ve studiu, ale nikdy neuvažovali o společném skládání písní nebo vystupování v živé aréně. Danny byl nesmírně nadšen touto vyhlídkou a přidal svůj silně emotivní vokál k demo písním. Oba pak vyzkoušeli kytaristy, baskytaristy a bubeníky, aby dokončili sestavu kapely. Nakonec se k nim připojili Cam Blokland, Jez Martin a Brody Green.

Brzy poté kapela začala nacvičovat materiál, což vzhledem k tvůrčímu úsilí všech členů rychle postupovalo vpřed. V dubnu 2015 skupina nahrála základ skladeb naživo v mezinárodně uznávaném nahrávacím studiu Chapel Lane. V průběhu několika následujících měsíců byly nahrány i další skladby v Seanově studiu Timms Tunes a album nakonec zmixoval Gabs Agostino v Chapel Lane. Svým talentem na album nakonec přispěli i Tim Irrgang, perkusista kapel Unitopia a UPF, mezinárodně proslulý skladatel a multi-instrumentalista Adam Page na saxofon a flétnu a frontman kapely Samurai of Prog Steve Unruh na housle a flétnu. Téměř každá část procesu nahrávání byla rovněž zaznamenána a videoklipy budou k dispozici jako bonus disk k albu.

Southern Empire se pak sehrávali a zkoušeli, aby mohli podpořit vydání jejich bezejmenného alba "Southern Empire" k 22. února 2016 koncertní šňůrou. Zároveň začali skládat nový materiál na jejich druhou desku. mají naplánováno vyrazit na turné po Velké Británii a Evropě ke konci roku 2017.

Na turné si pořídili živý záznam, který vydali v ještě v roce 2017 pod názvem "Live At HQ May 22ND 2016".

Australští prog rockeři Southern Empire oznámili detaily svého druhého alba. Nahrávka s názvem "Civilisation" vyšlo prostřednictvím GEP Records 20. července 2018. "Je to vzrušující vydávat nové album a toto je obzvláště zvláštní, jelikož se na něm poprvé představili i další členové kapely (kromě sebe), kteří napsal jednu z písní," řekl programátor Seam Timms pro Prog. "Otevírák "Goliath's Moon" napsal náš kytarista Cam Blokland a je to bláznivé!"

"Existuje také přepracovaná a prodloužená verze skladby, kterou jsem napsal s Markem Trueackem na nevydané album kapely Unitopia s názvem "Crossroads", dílo, na kterém jsem spolupracoval se Stevem Unruhem ze Samuray Of Prog nazvaného "Innocence & Fortune" a další 'epickou'... "Cries For The Lonely", u níž bubeník Brody Green měl obrovskou ruku při vytváření, stejně jako všichni kluci, je to skutečně kapelové úsilí a nemůžeme se dočkat, než nás všichni slyšíte!"

Kapela pak vyráží do Spojeného království a Evropy na živé koncerty v listopadu, kde se zúčastní turné s projektem Damanek, se kterým také hraje Timms.

Southern Empire oznámili v lednu 2022 nového zpěváka po přátelském odchodu Dannyho Lopresta koncem minulého roku. Southern Empire přivítali sedmatřicetiletého Shauna Holtona jako nového frontmana kapely, hlavního zpěváka, kytaristu, skladatele a producenta. Southern Empire v současné době dokončují své třetí album se Shaunem jako hlavním vokálem. Pod názvem "Another World" by mělo vyjít v polovině roku 2023 prostřednictvím GEP Records. Jejich první stejnojmenné album je nyní k dispozici na vinylu také prostřednictvím GEP. Sean Timms k příchodu nového člena uvedl: "Jsem neuvěřitelně nadšený, že mám Shauna na palubě pro další fázi hudby Southern Empire. Jeho rozsah, tonální barvy a psaní písní jsou dokonalé a mají moderní smysl, který kapelu posune dále, než jsem si kdy myslel, že je možné". "Album zohledňuje vše, co planeta vytrpěla za posledních 18 měsíců... od utápění se v hlubinách zoufalství až po překonání největších překážek. Dívá se dovnitř i ven, uvědomuje si, jak jsme nekonečně malí, a přesto máme nesmírnou sílu ducha, která přesahuje naše okolnosti a pozvedává nás na vrchol naší existence." Nové album se bude skládat ze 7 skladeb v rozsahu od něco málo přes 4 minuty až po 20-minutový epos "White Shadows".

Australští progrockeři Southern Empire konečně oznámili, že 4. září 2023 prostřednictvím GEP records vydají své nejnovější album "Another World". Na novém albu, prvním po pěti letech , debutuje nový zpěvák Shaun Holton, který nahradil bývalého zpěváka Dannyho Lopresta, který kapelu v roce 2022 přátelsky opustil. Nový člen, zpěvák Holton k albu řekl: "Vytváření mých předchozích alb mě přimělo najít samé hranice svého potenciálu jako producenta a multiinstrumentalisty... a i když jsem neuvěřitelně hrdý na tuto práci a kladné přijetí, které se jí dostalo, věděl jsem, že chci něco víc. Southern Empire je rozhodně vítaná příležitost, na kterou jsem čekal celý život. Toto je muzikálnost na úrovni, o které jsem dříve jen snil, ale nikdy jsem nebyl připravenější!"

Zpět
Členové:
Cam Blokland - Guitar, Vocals
Jez Martin - Bass, Vocals
Brody Thomas Green - Drums, Vocals
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Saxophone
Shaun Holton - Vocals (2022-dosud)
Bývalí členové:
Danny Lopresto - Lead Vocals, Guitar

Členové Cam Blokland
(Narozen ***, Adelaide, Jižní Austrálie)
Guitar, Vocals


Cam je oceňován na národní úrovni jako jeden z předních australských kytaristů... a to natolik, že byl jednou z hlavních tváří Adelaide International Guitar Festival v roce 2014 a sdílel pódium s některými z nejlepších kytaristů na světě, včetně Guthrie Govana. Je schopen hrát v nesčetných různorodých stylech od jazz fusion až po metalovou řežbu, což musíte sami slyšet, abyste uvěřili! Je také úžasným zpěvákem. Skutečně je jedním z nejpozoruhodnějších hráčů, které kdy uslyšíte...

Cam pochází z Adelaide, Jižní Austrálie. Na kytaru začal hrát a zpívat již v útlém věku. Využíval přitom rekordní sbírku svých rodičů, zpočátku inspirován rockovými a bluesovými kapelami 70., 80. a 90. let. Cam studoval klasickou kytaru na střední škole, ale nakonec jej uchvátili kytaristé z konce 80. let. Pokračoval dále ve studiu jazzového hraní na Adelaide University. Tam našel novou inspiraci v podobě jazz-rock (fusion) a nakonec zakončil studia akademickým diplomem v roce 2009.

Cam si získal pozornost v letech 2009-2012 na Adelaide Fringe festivalech s pořady "album cover" - tj. živým předváděním alb Joe Satrianiho, kapel Dream Theater a Metallica a Steve Vaie. Své dovednosti také věnoval vystupováním s růzmnými originálními kapelami (od R'n'B až k heavy metalu), stejně jako vyučoval.

Cam byl také vždycky zanícený skladatel instrumentální-rock a fusion hudby. Toužil sdílet své melodie s celým světem, což několikrát předvedl pod svým jménem nebo ve spolupráci s uznávaným adelaidským bubeníkem Benem Toddem. Rok 2014 byl nejvíce úspěšný v jeho kariéře, když sdílel pódium s některými ze svých hrdinů na Adelaide International Guitar Festival v červenci, v září vydal své debutové rockové instrumentální album a následně koncertoval po celé Austrálii.

http://www.camblokland.com
Členové Jez Martin
Bass, Vocals

Jez je velmi žádaný basový hráč, jehož talent můžete vidět a slyšet v Bill Parton Trio, Lather (The Frank Zappa Tribute Band), The Dream Theater Tribute Show a v mnoha dalších hudebních divadelních představeních. Snadno přechází z punku do rocku, od divadla k folku a od jazzu k metalu, což z něj dělá jednoho z nejvšestrannějších baskytaristů a hudebníků v zemi. Je také dokonalým zpěvákem a hráčem na flugel horn.

Začinal hraním na klavír ve věku 6 let. Udělal AMEB zkoušky dokud nezačal hrát na bassu a lesní roh ve věku 12. pak se věnoval studiu basy v Adelaide na konzervatoři, kterou absolvoval v roce 2008. Svůj první skutečný koncert byl pravděpodobně v Jacques Loussier Trio v divadle Her Majesty's v roce 2004. Jeho je jedou shlédl, když byl Jez mladý, takže usodili, že by bylo dobré se k nim přidat.

V současné době je členem kapel IBIS, Bill Parton Trio, Undermine a Läther (Adelaide's Frank Zappa Tribute Band). Undermine je mladá energická rocková kapela, v níž hrají Matheau Fragomeli (guitar/lead vocals), Scott Gummow (guitar/vocals), Jez Martin (bass/vocals) a Ben Robins (drums/vocals).

Mezi jeho největší vzory patří Jaco Pastorius poté, co si přečetl knihu "Jaco" od Billa Millkowski a byl absolutně uchvácen jeho životem a historií. To jej také přivedlo k jazzu.
Členové Brody Thomas Green
(Narozen 2. dubna 1990, Adelaide)
Drums, Vocals


Brody je jedním z toho vzácného rodu bubeníků, který neumí jen skvěle bouchat paličkamií, ale je také úžasný zpěvák s nadzvukovou rychlostí, kytarista, klávesista a skladatel. Jeho hudební vkus se pohybuje od symfonického metalu až k hudebnímu divadlu a všechno mezi tím. Bývá také pravidelně se účastňujícím bubeníkem pro mezinárodní celtic folk/world přehlídku The Borderers. Je vynalézavý a vášnivý, Brody je opravodový muzikální hudebník.

Začal hrát 4/4 rock and rollový rytmus, jamoval s tátou sotva udržel paličky, ale absolvoval tehle svoje první lekce už v 6 letech. Vystudoval školu TAFE SA - Salisbury Campus, předtím ještě Trinity College, v Gawleru.

Působí v kapele Progressive Gothic Metal s názvem "Black Orchid" (2012-dosud) a Manifesto (2012-present). Také nahrával ve studiu, hlavně s hard rock a metalovými kapelami, včetně Truth Corroded, Art In Exile, Beyond The Oblivion, This Side Of The Massacre, Saeturnum, "We, The Sentinel", Asphyxia (2008), Kathexus, Perpetual Dawn a Spaces Between Days. Ale také spolupracuje s ostatními kapelami a hudebníky z jiných žánrů včetně The BordererS, The Fridays, Candice & Nadine (dříve známi jako Double Vision), Jayne West, Take Five, Ziggi Diagne, Peaches 'n Gin Burlesque. Vystupoval také v mnoha divadelních představení, včetně Tommy, All Shook Up, Leader Of The Pack, Buddy (the Buddy Holly story) a Chorus Line.

V současné době působí jako Drum Teacher ve společnosti ARMI - Australian Rock & Metal Institute.
Členové Sean Timms
Keyboards, Vocals, Saxaphone

Sean Timms vlastní a provozuje TIMMS Tunes, jedno z austrálských nejrespektovanějších post produkčního audio/hudebního studia. Je hudebním inženýrem, skladatelem, aranžérem a producentem celé řady nahrávek pro film a reklamu.

Když absolvoval lekce na klavír v 10 letech, uvědomil si, že kariéra v hudebním průmyslu byla jediná věc, která je pro ěj určena. Svědomitě studoval klasický klavír s nejlepšími učiteli ve státě, brzy projevil také zájem o varhany a syntezátory, když mu jeho otec koupil desku Ricka Wakemana "Journey To The Centre Of The Earth" - to mu bylo 14 let. V 16 letech si již koupil svůj první syntezátor. Byl ale jen jeho prvním z mnoha! Pak se připojil ke kapele s některými svými spolužáky a přivydělával si hraním v kabaretech.

V jeho 20 letech byl Sean porvé vyhledán jako studiový hudebník. Byl už schopen hrát v jakémkoliv stylu, jeho klasická technika, jemně vyladěný hudební sluch a multi funkční klávesy mu umožnily dostat se na vrcholek svého zvoleného oboru. V tomto období hrával až 6 večerů týdně a zároveň studoval jazz na Adelaide College, kde se setkal s Monty Ruggierem. Toto náhodné setkání s místním producentem ukázalo Seanovi zázraky v nahrávacím studiu. Brzy opustil své první odhodlání stát se studiovým hráčem a rychle se přeorientoval na in-house aranžéra, skladatele a programátora.

V roce 1989 byl Sean požádán, aby hrál s Ross Wilsonem na podporu jeho alba "Dark Side of The Man". To následně vedlo k účinkování na "Mondo Rock", představil se i na jeho nejnovější nejnovější nahrávce "Why Fight It", protože si velmi oblíbil jejich dřívejší nahrávky. Vrcholem byla živě vysílana akce Oz Music 90 v Sydney Entertainment Centre, kde hráli před 19000 lidmi podobně jako Crowded House a Kate Ceberano.

Od roku 1995 spolupracoval i s jinými produkčními studii, strávil tak bezmála 4 roky rozvíjením své dovednosti tvorbou pro reklamní průmysl. Během této doby se také seznámil s Markem Trueackem. Z nedostatku seberealizace ve společných podnicích se Sean rozhodl otevřít si vlastní produkční společnost, pojmenovanou TIMMS Tunes, která si rychle našla své místo pro vysoce kvalitní reklamy a filmovou hudbu. Během této doby Sean nahrál hudbu ke 2 celovečerním filmům. V roce 1999 se TIMMS Tunes přestěhovala do osobitě laděného bývalého kostela. Pokud to čas dovolil, Sean a Mark tvořili spolu. Jejich společná chemie a spolupráce pak vyvrcholila vydáním alba "More Than A Dream" v roce 2005.

Sean nadále vynikal v oblasti produkce audio/hudebních nahrávek, komponoval pro mnoho národních a mezinárodních společností jako Bakers Delight, Mitsubishi, Mazda, BMW, Home Hardware a Wendy's. Pracoval tak0 jako skladatel pro studio Disney a nahrál hudbu pro mnoho filmových projektů včetně "The Book Keeper" a "Gargoyle", dva vysoce oceněňované animované filmy produkované pro Anifex.

V dubnu 2007 se Sean oženil s láskou svého života Amandou a v listopadu 2009 se jim narodil první potomek. Pokud si najde volnou chvíli, trénuje a učí karate a sbírá komiksy.
Členové Shaun Holton
(narozen 1986, Australia)
Lead Vocals, Guitar


Shaun je australský hudebník, zpěvák, hráč na kytaru a producent. Dlouho vystupoval pod jménem Projected Twin, pod kterým vydal tři desky. Od roku 2013, kdy vydal plnohodnotné album, veřejně mluvil o odchodu od hudby na několik let. Ale jeho srdce bylo vždy stále v umění a vrátil se s odvetou. Dokonce se přistihl, že předvádí duet s Keithem Urbanem v The Voice, čímž se jeho moment dostal do centra pozornosti celosvětového publika.

Shaun není ve světě prog hudby žádným nováčkem, protože během posledních zhruba tuctu let vydal několik alb pod jménem Projected Twin, "Earth To World" (201), "Earth Vs World" (2013), "Earth Meet World" (2021), a následně pod svým vlastním jménem. Shaun, který se v roce 2021 objevil v australském The Voice, dokázal australskému publiku, že jeho jméno by se mělo stát pojmem. Vítěz Australian Idol Guy Sebastian prohlásil, že Shaun je "...skvělý umělec, který si poradí se vším, co na něj hodíte".

Australská hudební legenda Keith Urban souhlasil a okamžitě poté, co v show zažil svůj talent, se pustil do duetu "Til Summer Comes Around". Duet se objevil v publikacích, jako je Daily Mail (UK), The Morning Show (AUS) na Channel 7 a v místním, národním a mezinárodním zpravodajství v tisku.

Krátce nato Shaun vydal své debutové album pod svým vlastním jménem s názvem "Earth Meet World". Je to závěr trilogie zahájené pod Projected Twin nom de plume o více než deset let dříve. Shaun Holton se k tomu vyjádřil: "Vytváření těchto alb mě přimělo najít samé hranice svého potenciálu jako producenta a multiinstrumentalisty... a i když jsem neuvěřitelně hrdý na tuto práci a kladné přijetí, které se jí dostalo, věděl jsem, že chci něco víc. Southern Empire je rozhodně vítaná příležitost, na kterou jsem čekal celý život. To je muzikálnost na úrovni, o které jsem dříve jen snil, ale nikdy jsem nebyl připravenější!".

Členové Danny Lopresto
(Pochází z Adelaide, Austrálie)
Lead Vocals/Guitar


Danny je zkušený umělec s dlouholetými koncertními i studiovými zkušenostmi. Svým obrovským hlasovým rozsahem a šílenými kytarovými dovednostmi je ztělesněným rock and rollový frontman.

Jeho práce s celostátně proslulou kapelou Clearway a velmi úspěšné vyprodané Queen/Zeppelin Show mu umožnila pravidelně hrát před plným hledištěm. Jeho vokální zdatnosti a infekční nadšení pro skladby je úplným závanem čerstvého vzduchu.

Daniell je také členem kapely Clearway, která vznikla v Adelaide v roce 1987 z podnětů bratři Loprestů, a od té doby hraje nepřetržitě nadšeným divákům po celé Austrálii. Hrají v ní Daniell, Max Lopresto (lead guitar, backing vocals) a nově zapojený synovec Kristian ‘The K-Man’ Lopresto na bicí.

V roce 2005 byl vybrán jako reprezentant jižní austrálie na konkurz zpěváka kapely INXS. V roce 2010 přijal a pak uchvátil v roli Jidáše v divadelní provedení Jesus Christ Superstar před vyprodanými davy.

Zpět
Studiové nahrávky:
2023 Another World
2018 Civilization
2016 Southern Empire
Živé desky:
2017 Live @ HQ 22nd May 2016


Skupina:
Shaun Holton - Lead & Backing Vocals, Electric & Acoustic Guitars
Cam Blokland - Electric & Acoustic Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Sean Timms - Keyboards, Electric & Lap Steel Guitars, Percussion, Backing Vocals
Jez Martin - Bass, Flugelhorn, Backing Vocals
Brody Green - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Zpět Another World
Vyšlo 4. září 2023, Giant Electric Pea, GEPCD1058 (UK)

Seznam skladeb:
01. Reaching Out ()
02. Face The Dawn ()
03. Hold On To Me ()
04. When You Return ()
05. Moving Through Tomorrow ()
06. White Shadows ()
07. Butterfly ()
Total Time (00:00)Skupina:
Danny Lopresto - Lead & Backing Vocals, Electric & Acoustic Guitars
Cam Blokland - Electric & Acoustic Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Sean Timms - Keyboards, Electric & Lap Steel Guitars, Percussion, Backing Vocals
Jez Martin - Bass, Flugelhorn, Backing Vocals
Brody Green - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Steve Unruh - Violin, Flute
Marek Arnold - Soprano Saxophone
James Capatch - Tenor & Soprano Saxophones, Flute
Zpět Civilization
Vyšlo 29. června 2018, Giant Electric Pea, GEPCD1058 (UK)

Seznam skladeb:
01. Goliath's Moon (9:12)
02. Cries For The Lonely (19:13)
03. Crossroads (29:15)
04. Innocence & Fortune (10:22)
Total Time (68:02)Skupina:
Danny Lopresto - Lead Vocals, Guitar, Mandolin
Cam Blokland - Guitar, Vocals, Banjo
Jez Martin - Bass, Vocals, Flugelhorn, French Horn, Melophone
Sean Timms - Keyboards, Vocals, Saxaphone, Lap Steel Guitar, Melodica
Brody Green - Drums, Vocals
Hosté:
Tim Irrgang - Congas, Darbukka, Tambourine, African Drums
Adam Page - Saxophone, Flute
Steve Unruh - Violin, Flute
Oliver Timms - Cowbell
Zpět Southern Empire
Vyšlo 22. února 2016, GEP, GEPCDDVD2003

Seznam skladeb:
01. Show Me The Way (0:49)
02. Forest Fire (7:32)
03. Hold (11:42)
04. How Long (11:28)
05. The Bridge That Binds (28:22)
       i. Don’t Look Down ()
      ii. The Bridge That Binds ()
     iii. Before You Know It ()
      iv. Turbulence ()
       v. Show Me A Sign ()
      vi. Undercurrents ()
     vii. Let The River Run Red ()
   viii. It All Depends ()
      ix. The End Of My Days ()
06. Dreams & Machines (5:10)
Total Time (65:03)

Bonus DVD:
01. Forest Fire (7:32)
02. Hold (11:42)
03. How Long (11:28)
04. The Bridge That Binds (28:22)
Total Time (59:04)Skupina:
Danny Lopresto - Lead & Backing Vocals, Electric & Acoustic Guitars
Cam Blokland - Electric & Acoustic Guitars, Mandolin, Backing Vocals
Sean Timms - Keyboards, Electric & Lap Steel Guitars, Percussion, Backing Vocals
Jeremy "Jez" Martin - Bass, Flugelhorn, Backing Vocals
Brody Green - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Zpět Live @ HQ 22nd May 2016
Live, vyšlo 2017, Southern Empire/Southern Empire (191061782674)

Seznam skladeb:
01. Show Me the Way / Forest Fire (12:12)
02. Hold (11:54)
03. The Crossroads (28:54)
04. How Long (12:50)
05. Hey You (8:37)
06. The Bridge That Binds (28:57)
07. Dreams & Machines (5:28)
08. Roundabout (10:33)
Total Time (68:02)


Zpět

Brody Thomas Green, Daniel Lopresto, Jez Martin, Cam Blokland a Sean Timms


Brody Thomas Green, Daniel Lopresto, Sean Timms, Jez Martin, Cam Blokland a Cam Blokland v Chapel Lane Studios

Southern Empire 2023

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.southernempireband.com
https://projectedtwin.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  10.4.2016 
Menu Poslední aktualizace: 15.6.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©