SOUND OF CONTACT
               

Nahoru
Simon Collins "Sound of Contact" je nově založená britská progresivní rocková kapela v roce 2009, v níž se sešli: Simon Collins (zpěv, bicí), Dave Kerzner (klávesy) a Matt Dorsey (kytara, basa).

Po svých vlastních třech sólových albech se Simon Collins, syn legendárního hudebníka Phila Collinse, rozhodl zkusit něco, co vždycky chtěl dělat. Při jeho dospívání po turné s Genesis, měl Simon vzácnou a jedinečnou perspektivu, která jej inspirovala k tomu, aby si nakonec začal budovat svou vlastní hudební kariéru. Během deseti let psaní, nahrávání a podporování svého sólového materiál, Simon byl stále v kontaktu s několika hudebníky, se kterými měl silné souznění a vzácnou chemii. Díky sdílené vize a silné hudební pouto se objali, co bylo jasně organické evoluce a rozhodla se podat své tvůrčí síly dohromady. Hudební vlivy Simona jsou široké od The Beatles až po Pink Floyd, Genesis, Yes, Tears for Fears, The Police, Coldplay, Radiohead a mnoho jiných.

Simon poprvé vstoupil na hudební scénu v roce 2000 svým debutovým albem "All Who You Are" s písněmi jako "Pride" ovládl žebříčky celé východní a západní Evropy. Album také představilo píseň "Shine Through", kterou napsal společně s Howardem Jonesem. V roce 2005 Simon přidal další album "Time For Truth", na kterém představil více svého organické přístrojového vybavení a moderní rockové vlivy. Album přineslo také setkání Simona s kytaristou Kelly Nordstromem, s nimiž Simon bude spolupracovat i nadále.

V roce 2006 se Simon Collins seznámil s Dave Kerznerem, majitelem firmy na hudební software Sonic Reality Dave Squids Kerzner a bývalým členem kapely Kevina Gilberta "Thud and Giraffe". Oba dva byli v New Yorku na zkouškách Genesis v New Yorku pro jejich závěrečné turné "Turn It On Again Tour". Zjistili, že oba mají podobný hudební vkus a společný zájem o sci-fi, a tak zatímco Genesis vyrazili na turné v roce 2007, Collins a Kerzner, spolu s Kelly Nordstrom nahráli coververzi písně Genesis z roku 1981 "Keep It Dark" z alba Genesis “Abacab” jako poctu otci Simona Collinse, kterým není nikdo jiný než zpěvák a bubeník Phil Collins. Píseň byla předvedena před jedním z posledních koncertů turné Genesis turné v Hollywood Bowl v Los Angeles.

Simon, Dave a Kelly Nordstrom pak společně pracovali na třetím Simonově sólovém albu "U-Catastrophe" v roce 2008. V tu dobu pracoval s vítězem Grammy, producentem Kevinem Churko, který získal ocenění Juno za album. Představil se také jako hostující hudebník ex-kytaristy Genesis Steve Hacketta v písni "Fast Forward The Future", stejně jako při vzrušujícím "bubenickém duetu" mezi Simonem a svým otcem Philem Collinsem v písni "The Big Bang".

Když Simon vyrazil předvést "U-Catastrophe" naživo, setkal se s baskytaristou a multi-instrumentalistou Mattem Dorsey. Po vydání alba se v roce 2009 Collins a Kerzner sblížili natolik, že začali uvažovat v roce 2009 o vytvoření kapely. Takže Simon v roce 2010 s pomoci kolegů Dave Kerznera, Matta Dorseye a Kelly Nordstroma zahájili práce na jejich prvním společném projektu v Miami na Floridě. V letech 2010 až 2012 pak zatím nepojmenovaná skupina tvořila a posléze i nahrávalala své první studiové album.

Zvuk hudebních kořenů skupiny "Sound of Contact" odráží různé pozadí členů kapely. Kerzner v předchozích projektech pracoval se Steve Hackettem a se svoji vlastní hudební softwarovou firmou Sonic Reality, kde spolupracoval s Alanem Parsonsem, Keith Emersonem, Nick Masonem kromě jiných. Prvotní hudební vlivy Simona Collinse pocházejí od jeho otce a kapely Genesis. Podobně jako Kerzner, Collins také pracoval se Steve Hackettem. Kelly Nordstrom byl zapojen do živoucí scény electronické hudby koncem 90 let, ale pozdějí byl ovlivněn i styly pop, rock a akustickými žánry, když hrával se Sass Jordanem a Toni Childs. Od roku 2007 do roku 2010 Dorsey byl členem punkové kapely Dead Mechanical, stejně jako členem doprovodné kapely Simona Collinse.

V roce 2012 Simon Collins a Dave Kerzner opět pracovali na písni Genesis, ale tentokrát to bylo na pozvání Steve Hacketta, který se dával dohromady své album "Genesis Revisited 2". Na albu se představili i Simon a Dave se s vokály a klávesami při eposu Genesis "Supper’s Ready".

Poté, co skupina veřejně oznámila název společného projektu jako kapelu s názvem "Sound of Contact" v prosinci 2012, bylo zároveň vydán i online video teaser alba. Kapela podepsala svoji první nahrávací smlouvu s Inside Out Music v březnu 2013. Album "Dimensionaut" vyšlo celosvětově na konci května 2013 a skladba "Not Coming Down" byla vydána zároveň jako první singl kapely. Nahrávalo se natřikrát ve Vancouveru v British Columbia's Greenhouse Studios, pak se přemístili k práci na albu do Anglie, stejně jako Kerznerova Sonic Reality Studios v Miami. Do mixu alba se zapojil i zvukový veterán Nick Davis (Genesis, XTC, It Bites), který přiletěl z Anglie do Kanady mixovat do The Warehouse ve Vancouveru a Chris Holmes. Se zpěvem vypomohl v doprovodných vokálech jako host i Hannah Stobart (Rocket Moth, Wishing Tree). Album masterovali Gavin Lurssen a Rueben Cohen z Lurssen Mastering. Jedná se o 73 minutové koncepční album, na kterém se textově i hudbou podíleli Simon, Dave, Matt a Kelly.

Po podpisu nahrávací smlouvy s Inside Out Music bylo rozhodnuto i o turné a byly naplánovány koncerty s Marillion a Spock Beard, což jsou také skupiny ze stáje Inside Out. Koncertní debut "Sound of Contact" se odehrál 24. března 2013 v Montrealu, Quebek jako předkapela skupiny Marillion při jejich Marillion Weekend Event. Setlist obsahoval následující skladby - Cosmic Distance Ladder, Pale Blue Dot, Remote View, Not Coming Down, Closer To You, Omega Point a Möbius Slip Part 1: In The Difference Engine. Po Montrealu se skupina se vydala i na krátké evropské turné společně se skupinami Spock Beard a Beardfish v rámci Inside Out 20th Anniversary tour, které začalo v květnu 2013 v Sheffieldu, Anglie a končilo v německém Hamburku. 13. července 2013 se "Sound of Contact" objevili mezi vystupujícími na festivalu "The Night of the Prog" v Loreley, Německo ve stejný den jako Steven Wilson, Opeth a další umělci. Dne 1. září 2013 byli hlavními vystupujícími na ProgDay festival v Chapel Hill, NC.

Severoamerické turné "Sound of Contact" pod názvem "Bring The Prog Back" bylo ohlášeno s začátkem v létě 2013. Skupina je ale později odložila až na jaro 2014, když uváděla problémy související s nízkým prodejem vstupenek a povolováním pracovních víz. "Sound of Contact" naplánovali také vystoupení na výletních akcích "Cruise to the Edge" a "Moody Blues Cruise" v dubnu 2014.

Koncertní sestava "Sound of Contact" na turné Dimensionaut Tour byla následující:

Simon Collins - Vocals, Drums
Matt Dorsey - Bass, Vocals
John Wesley - Guitar, Vocals
Dave Kerzner - Keyboards, Vocals
Jonathan Schang - Additional Drums & Keys

A jak skupina hraje ??


Nahoru
Členové kapely
Simon Collins - Lead Vocals, Drums, Co-producer
Dave Kerzner - Keyboards, Acoustic Guitar, Backing Vocals, Co-producer
Matt Dorsey - Guitars, Bass, Backing Vocals

Studioví spolupracovníci
Kelly Nordstrom - Guitars, Bass
Hannah Stobart - Guest vocals v "Beyond Illumination"
Koncertně spolupracující hudebníci
John Wesley - Guitars, Vocals (First Contact: Montreal, May 2013 European Tour)
Randy McStine - Guitar (current)
Ronen Gordon - Drums (May 2013 European Tour and current)
Jonathan Schang - Additional Drums & Keys (First Contact: Montreal)

Členové Narodil se 14. září 1976 v Hammersmith, Anglie, žije v Kanadě. Hraje na bicí, ale i na kytaru a klávesy. Je synem Phila Collinse (Genesis).

Když mu bylo 8 let, odstěhovali se do Vancouveru (Kanada), kde žije dodnes. Stejně jako jeho slavný otec, i on se obeznámil s hudbou v útlém věku, na bicí hraje od svých 14 let v některých skupinách po celém Vancouveru. Také studoval hru na klavír a kytaru a vlastní hudbu skládá od 16 let. Po několika letech intenzivních domácích nahrávek, kdy některými získával své hudební zkušenosti, rozhodl se budovat vlastní hudební kariéru.

V roce 1999 odešel Vancouveru do Německa, kde vydal své debutové album "All Of Who You Are", které je ale spíše ve stylu pop. Album je k dispozici ve více než 30 zemích a prodalo se jej 100 tis. kopií a vyšly z něj 3 singly "Pride", "Shine Through" a "Money Maker". Singlu "Pride" se podařilo zabodovat ve východní i západní Evropě. Simon spolupracoval na singlu "Shine Through" s Howardem Jonesem.

Pak se věnoval nějaký čas hudbě jako DJ pod názvem Spacehead. Většinu té doby se pohyboval v módních klubech ve Vancouveru a v Berlíně.

V roce 2005 Simon vydal své druhé abum "Time For Truth". Na tomto albu hraje na řadu nástrojů, včetně bicích a kláves a zároveň zajišťuje zpěv. Album prokazuje povědomí o životním prostředí a rozvoji osobnosti. Simon popsal album: "Je to jasně odrážející stav dnešního světa z hlediska ekologické, politické a dokonce i duchovní perspektivy."

Po seznámení v roce 2006 s Dave Kerznerem v New Yorku pak oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Jeho třetí album, první vydané ve Spojených státech, se jmenovalo "U-Catastrophe" a vyšlo v srpnu 2008 na iTunes a v obchodech pak další měsíc. Simon kráčí ve šlépějích svého otce, když se první singl "Unconditional" umístil v Billboard Hot Adult Contemporary Tracks (#12 v listopadu 2008) a také v kanadském Hot 100. Na desce s ním již spolupracoval i Dave Kerzner. A od této spolupráce už byl jenom krůček z založení společné skupiny. V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru.
Členové Dave Kerzner
David Nathaniel Kerzner je americký hudebník, skladatel, producent a zvukový designer. Nyní je členem kapely Sound of Contact jako autor, klávesista a co-producnt se Simonem Collinsem.

Kerzner spolupracoval s umělci a skupinami jako Alan Parsons, Genesis, Francis Dunnery, Neil Peart, Keith Emerson, Tom Waits a Smashing Pumpkins.

Poprvé začal hrát na syntezátory, když mu bylo 14, a než se dostal k britským kapelám jako je YES, Led Zeppelin, Pink Floyd a Genesis, poslouchal severoamerické kapely jako Boston, Journey, Triumph, Rush...

Již v raném mládí v roce 1990 Kerzner začal sbírat vzácné hudební nástroje. Když se stala 16-bitová stereo digitální samplovací technologie dostupná, Kerzner samploval vzorky těchto nástrojů na licenci od těch nejhlavnějších digitálních výrobců hudebních nástrojů jako Alesis, Roland a Yamaha. Pak přesunul své úsilí do průmyslu hudebního softwaru, kde Kerzner pracoval s takovými interprety, jako je Madonna, Ringo Starr a Moog Cookbook v roli hudebníka i zvukaře.

V roce 1994 spolupracoval s Kevinem Gilbertem na jeho sólovém albu "Thud", objevil se rovněž na CD "Kevin Gilbert Live at the Troubadour". Kerzner se připojil k souboru Giraffe jako klávesista pro jednorázové představení vzdávající hold kapele Genesis a jejich albu "The Lamb Lies Down On Broadway" na Progfest '94 v Los Angeles.

V roce 2005 hrál s Kerzner Jonem Andersonem z Yes přispěl spolu s Nickem D'Virgilio, Stan Cotey, a Mark Hornsby pod jménem kapely "Sonik Elementz" pro jednorázové představení "Long Distance Runaround" během zimní NAMM konference v kalifornském Anaheimu. V letech 2007 až 2010 Kerzner hudebně spolupracoval s Simonem Collinsem. Po prvním setkání v roce 2006 Kerznera se Simonem Collinsem v New Yorku, oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Kerzner s Collinsem hrál na klávesy i na jeho albu "U-Catastrophe", objevil se ve skladbě "The Big Bang".

V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru.
Členové Matt Dorsey
Hraje na kytaru, basu a také zpívá.
Členové Kelly Nordstrom
Hraje na kytaru, basu, je producentem.

Kelly Nordstrom pochází ze západního pobřeží Kanady a je dobře znám jako nadaný hudebník a producent. Narodil se a vyrůstal na ostrově, kde se zdokonaloval ve hře na kytaru a v moto-crossových dovednostech. Kelly se vrátil do Victorie jako absolvent Kootenay School of Music. Rychle se etabloval jako nedílná součást ve vývoji mnoha progresivních projektů v hudební oblasti. Kromě studia a hraním hudby Flamenco, se Kelly stal členem "Flingo Safari", Art Rock powerové trio udávající nový směr na kanadské hudební scéně nebo působil ve skupině PsychEbilly Funksion.

Nadaný rockový kytarista se nedávno objevoval s umělci jako Sass Jordan na SXSS 2010, Toni Childs. Kelly také propagoval živou elektronikou scénu koncem 90. let s Victoria's Velvet, později to byli Kuba Ohms a the Velvet Revolution či Fungkus. Díky dlouhodobému pracovnímu vztahu se Simonem Collinsem získal zkušenosti s velko rozpočtovým nahráváním a produkci představení jako projektový manažer několika turnech. Byl také členem skupiny "Speed to Kill" ve složení Wes Regan (Bass/Synth/Vox), Rob Chursinoff (Drummer) a Kelly Nordstrom (Guitar/Vox).

Kelly a Hayden Cyr pracovali společně na různých nahrávacích projektech v posledním desetiletí a založili spolu produkční společnost MYM Studios (www.mymstudios.com/index.php). Nedávno složili a produkovali hudbu pro film s názvem "Sync" v roce 2010, který se představil na mezinárodních filmových festivalech včetně Bumbershoot 2011.

Ve všem co Kelly dělá, je velká rozmanitost. Ačkoliv jej původně inspiroval k hraní na kytaru zájem o klasický thrash metal, mezi Kellyho zájmy patří tradiční i akustický styl, pop a rock.
Členové John Wesley
(také Wes Dearth, narozen v červnu 1962, jako John Wesley Dearth, III)
Je americký zpěvák a kytarista, občasný (koncertní) člen kapely Porcupine Tree.

Svou hudební kariéru začal v 80. letech na Floridě, s producentem a bubeníkem Markem Pratorem. V roce 1998 se po bodu Mikea Trampa objevil jako předskokan na turné Petera Framptona / Lynyrd Skynyrd. Později hrál také na několika koncertech bývalého zpěváka skupiny Marillion - Fishe.

Se skupinou Porcupine Tree se objevuje na koncertech, zpívá doprovodné sbory, hraje na kytaru. S Porcupine Tree také natáčel poslední alba (od In Absentia po současnost).

John Wesley vydal zatím 5 sólových desek:
1993 - Under the red and white sky
1995 - The closing of the pale blue eyes
1997 - The emperor falls
2001 - Chasing monsters
2007 - Shiver
http://www.john-wesley.com/about/biography
Členové Randy McStine
Randy McStine se narodil ve městě Johnson City, NY, USA.

Randy McStine (přejmenován také Randy Rhoads) hraje na kytaru od věku pěti let, kterou dostal od svých rodičů. Byla to USA Fender Lead II, kterou má dodnes. O devět měsíců později už mladý kytarista začal brát lekce, a tehdy se začala jeho hudební dráha.

V deseti letech jej jeho učitel hudby mu dal impulz, aby si zahrál s jeho kapelou, načež si McStine založil kapelu vlastní. Stejně jako mnoho dalších hudebníků, i on se snažil najít si cestu tím, že hráli covery kapel, ale psaní a nahrávání vlastních skladeb bylo to, co chtěl dělat.

Když mu bylo 15, hrál McStine ve své původní kapele RMB (Randy McShine Band), v New Yorku, a myslel si, že tato zkušenost by mu mohla stačit na dlouhou dobu, ale to se nestalo. Skupině vyšly desky "Shredding Skin", "Second Shot" a "Guitarizm", jehož polovinu složil již, když mu bylo teprve 12 let! RMB se rozešli po jeho 18. narozeninách a on odešel z domova v Triple Cities dočasně, aby si vyhledal nějaké projekty, ale brzy se vrátil domů. Někdy v té době začal psát nahrávat vlastní hudbu, kde si nahrával i party kytary, bicích, kláves, basové kytary a dokonce zpíval.

Ke konci roku 2009 založil projekt nazvaný "Lo-Fi Resistance", který vydal i jeho první album "A Deep Breath" vyšlo 6. dubna 2010. Na této nahrávce se podílel i např. Doug Pinnick, který je znám především jako oduševnělý zpěvák a basista Kings X. Po tomto projektu si McStine uvědomil, že chce dělat více. V roce 2012 vydal druhou desku tohoto projektu "Chalk Lines", na kterém se objevili také Colin Edwin a John Wesley (Porcupine Tree), Dug Pinnick (King’s X), John Giblin (Kate Bush), a Dave Kerzner (Kevin Gilbert, Steve Hackett). Živě se Lo-Fi Resistance představuje ve složení Randy McStine (zpěv, kytara, klávesy), Todd Evans (kytara, zpěv), John Kanazawich (klávesy, kytara, zpěv), Michael Wu (basa, zpěv) a Jim Rosati (bicí, zpěv).

Kromě svých projektů se představoval i turné a na festivalech s jinými hudebníky, např. Sting, Clarence Clemons, Phil Collins, Brian Eno, Sheryl Crow, Billy Joel, Enrique Iglesias, Megadeth, Tears For Fears a mnoho dalšími.


Nahoru


Sestava:
Simon Collins - vocals, drums
Dave Kerzner - keyboards, backing vocals
Kelly Nordstrom - guitar, bass
Matt Dorsey - guitar, bass, backing vocals
Hosté:
Hannah Stobart - vocals
Wells Cunningham - cello

Produkce: Simon Collins a Dave Kerzner
Nahrávky: Chris "Hollywood" Holmes
Mixáž: Nick Davis
Masterování: Gavin Lurssen a Reuben Cohen

Nahráno v roce 2010 v Greenhouse Studios, Vancouver, Canada
Dimensionaut
Vyšlo 20. května 2013 (Europe), 28. května 2013 (North America), Inside Out

Seznam skladeb:
01. Sound of Contact (2:05)
    (Simon Collins, Dave Kerzner)
02. Cosmic Distance Ladder (Instrumental) (4:44)
    (Matt Dorsey, Kelly Nordstrom, Collins, Kerzner)
03. Pale Blue Dot (4:44)
(Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
04. I Am (Dimensionaut) (6:25)
    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
05. Not Coming Down (6:25)
    (Gene Barnett Siegel, Collins, Kerzner)
06. Remote View (3:54)
    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
07. Beyond Illumination (5:53)
    (Hannah Stobart, Collins, Kerzner, Nordstrom)
08. Only Breathing Out (5:57)
    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
09. Realm of In-Organic Beings (Instrumental) (2:53)
    (Collins, Kerzner)
10. Closer To You (5:05)
    (Collins, Dorsey, Kerzner)
11. Omega Point (6:30)
    (Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
12. Möbius Slip (19:36)
    (Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
   Part One: In The Difference Engine (Instrumental)
   Part Two: Perihelion Continuum
   Part Three: Salvation Found
   Part Four: All Worlds All Times"
Total length: (73:46)
"Dimensionaut" je koncepční album o dimenzionálním cestovateli v čase a prostoru, který je na misi, aby rozšířil hranice lidského poznání. Jeho děj sleduje odcizeného, anonymního člověka, který je unaven lidstvem a pojímá svůj osud jako cestující mezi rozměry, časem a galaxiemi po příjezdu na "Cosmic Distance Ladder." I když nejmenovaný hrdina přebírá roli "Dimensionauta" nebo "Dimo", které ohlásil v písni "I Am (Dimensionaut).", v celém příběhu dimensionaut vlastně utíká od reality, když si uvědomil nové zkušenosti a setkání s láskou v tomto procesu. Uvědomil si, chce být se svoji novou partnerkou v "Closer To You", ale že s ní nemůže cestovat, protagonista pomáhá své cestě zpět do reality v "Bod Omega." Závěr alba ale zůstává otevřený, protože dimensionaut jej může buď jen následovat zpátky do reality nebo zůstat věčným cestovatelem, vzdát se objevování.

Album nabízí širokou škálu stylů a dynamiky od temného a tajemného progresivního rocku k nostalgickému klasickému rocku až po vysokou energetickou alternativu k sci-fi filmu nějakého "space rocku".

   SÓLOVÉ DESKY

Sestava:
Simon Collins - vocals, guitar, piano, keyboards, drums, drum programming, sampler
Kevin Churko - guitar, strings, keyboards, drums, drum programming, background vocals
Steve Hackett - guitar
Phil Collins - drums

Engineer - Kevin Churko
Producer - Simon Collins, Kevin Churko
Audio Mixer - Kevin Churko
Photographer - Joseph Cultice
Keyboards - Dave "Squids" Kerzner* (01,02,04-06,08)
Sound Designer - Simon Collins
U-Catastrophe
Vyšlo 2008, Razor & Tie 7930182988-2

Seznam skladeb:
01. U-Catastrophe (5:24)
02. All I've Left to Lose (3:07)
03. Disappearing (4:20)
04. Powerless (3:38)
05. Go (Only One I Know) (4:26)
06. The Good Son (4:54)
07. Unconditional (3:39)
08. The Big Bang (5:54)
09. Eco (5:11)
10. Us (Love Transcends) (4:21)
11. Between I & E (5:02)
12. Fast Forward the Future (6:34)
Total length: (56:30)

Producer: Kevin Churko & Simon Collins

Barcode: 7 93018 29882 7

Recorded at Kung Fu Studios, Las Vegas, NV & MAP Studios, Twickenham, England
V roce 2007 Collins nahrával cover písně Genesis z roku 1981 "Keep It Dark". Při práci se seznámil s Kevinem Churko. Výsledkem bylo, dvojice Collins & Churko se rozhodla prodikovat příští album společně.

V písni "The Big Bang" se jako host představil Simonův otec Phil. Ex-kytarista Genesis Steve Hackett zase odehrál part v písni "Fast Forward the Future".

Sestava:
Simon Collins - vocals, drums
Drums - Simon Collins (01-06,08,10-12)
Guitar - Markus Deml (02,03,05,07,08,12), Simon Collins (01,04-06,08,10)
Keyboards, Lyrics By – Simon Collins (01-08,10-12)
Producer [Additional Vocal] - Peter Steiber
Producer [Additional] - Gareth Jones
Artwork By [Design] - Art & Werbeteam
Co-producer, Engineer - Paul Alexander Schulte*
Time For Truth
Vyšlo 2005, Lightyears Music Ltd. LYM001

Seznam skladeb:
01. Time for Truth (6:39)
02. Use Your Imagination (3:47)
03. Reason (4:38)
04. Hold On (4:15)
05. Man on TV (4:59)
06. Out on the Playa (3:07)
07. Sunburn (5:16)
08. Home (4:47)
09. Mirror (4:31)
10. One Nation (5:23)
11. Super Cell (4:45)
12. Awesome Machinery (4:18)

Nahrané skladby, ale neuvedené na albu:
01. Heal in Time (4:04)
02. Belong (Here I Am) (5:18)

Recorded at Fusion Music, Elektrovolt, Schallbau Productions (Frankfurt, Germany), Gismo 7 (Motrill, Spain), Lightyears, Beatty Lane and Desolation Sound (Vancouver, Canada)
Mixed at Soundgarten (Hamburg, Germany), Lightyears and Schallbau Productions

Sestava:
Simon Collins - vocals, drums
Backing Vocals - Nena Gerhard (01)
Guitar - Jörg Dudys* (01,04,07,10)
Guitar - Tripe Pillowmint (02)
Guitar - John Wooloff (06,08)
Guitar - A.C. Boutsen (11)
Bagpipes - Sheldon Clare (02)
Drums [Boran Drum] - Alan O'Reilly (02)
Flute - Fart Goodwun (02)
Timbales - Fart Goodwun (03)
Vocals [Chant] - Pops (02)
Bass Guitar - John Bertorelli (05)
Bass Guitar - Bob Harrison (06)
Backing Vocals - Tara MacLean (06)
Backing Vocals - Sandie Wollasch (04,07,09,11)
Backing Vocals - Linda Carriere (08)
Backing Vocals - Nena Gerhard (10)
All Who You Are
Vyšlo 20. září 1999, Warner Music

Seznam skladeb:
01. All of Who You Are (4:58)
02. Pride (5:36)
03. Money Maker (5:16)
04. Anymore (4:31)
05. Coast (5:49)
06. Ocean Deep Inside (5:36)
07. Shine Through (3:35)
08. Sphere (5:45)
09. In My Life (5:45)
10. Jaded (4:44)
11. These Dreams (4:45)
12. Light Years Away (6:27)

Skladba "Shine Through" byla přidána v reedici.
WEA 3984 28994-2

Artwork - Achim Karstens, Art & Werbeteam
Lyrics By - Mike Callewaert (05), Simon Collins (01-04, 06-11)

Mixed By:
Stevie B-Zet* (10)
Joe Gibb (01,02,04-07,11)
Ralf Hildenbeutel (03,05,08,09)

Producer - Schallbau
Producer [Additional] - Mike Callewaert
Producer, Artwork By, Music By - Simon Collins

Nahoru

Dave Kerzner, Simon Collins, Matt DorseyNahoru
OFICIÁLNÍ STRÁNKA SIMONA:
http://www.simoncollins.com

OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
http://www.soundofcontact.com

http://www.sonicreality.com
http://squidstravels.blogspot.cz/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©