Presto Ballet

Presto Ballet je progresivní rocková kapela, kterou založil kytarista Metal Church Kurdt Vanderhoof. Jejich zvuk velmi připomíná prog rock 70. let, kapela vznikla především jako pocta klasickým progresivním kapelám jako jsou Yes, Genesis a Kansas. Hudba Presto Ballet je řazena do Neo Classic Progressive Rock.

Debutové album Presto Ballet "Peace Among the Ruins" vyšlo v roce 2005 za všeobecné chvály a značného zájmu tisku. Natáčení se zůčastnil Scott Albright, zpěvák na prvním albu Vanderhoof a Brian Cokeley, hráč na klávesové nástroje ze stejné nahrávky, který mimo jiné spolupracoval s Earth, Wind & Fire, Quiet Riot a Vanilla Fudge. Kapelu doplnili bubeník Jeff Wade a basák Brian Lake, se kterými se Vanderhoof setkal, když se k němu připojil při turné "Masterpeace" kapely Metal Church. "Když jsme šli při nahrávání do studia, cítili jsme, že jsme všichni měli stejný hudební vkus a hudební touhy, všichni jsme chtěli udělat něco více progresivního a více experimentálního". Všechny skladby z alba byly nahrávány pomocí analogového páskového zařízení, díky čemuž na nás dýchá zvuk sedmdesátých let. Kritici neustále komentovali teplý a organický zvuk alba, pocity vytvořené pomocí analogových rekordérů a vintage nástroje, to vše odehráno s velkou zručností a přesností. Kapela nepoužila žádné bicí automaty, digitální rekordéry nebo sekvencery ve studiu.

Druhé album kapely "The Lost Art of Time Travel" se objevilo v červnu 2008 nahrané v rozšířené sestavě a bylo celosvětově distribuováno prostřednictvím ProgRock Records.

Třetí album Presto Ballet "Invisible Places" vyšlo 4. února 2011 pod Saol/H'Art/Zebralution. V této sestavě se k zakladateli Kurdtu Vanderhoofovi připojil jeho kolega z Metal Church zpěvák Ronny Munroe, klávesistu Kerry Shacklett a basista Bobby Ferkovich (Powertrain, ex-Heir Apparent). Bicí na novém albu nahrál studiový bubeník Henry Ellwood.

Na konci listopadu 2011 Presto Ballet oznámili na Facebooku, že našli nového bubeníka jménem Larry Crowe, a že jej pozvali do studia. K nahrávání s ním ale nedošlo. V květniu 2011 Presto Ballet oznámili, že jejich nový bubeník bude Jeffrey McCormack, dlouholetý veterán hudební scény v Seattlu, který hrál s místními oblíbenými kapelami jako Nightshade, Heir Apparent, Powertrain a Fifth Angel. Bohužel, vzhledem k závazkům na turné s Trans-Siberian Orchestra, musel ale kapelu opustit Ronny Munroe počátkem ledna 2012. Nicméně na konci března 2012 Presto Ballet oznámili na svém blogu, že mají nového zpěváka Chuck Campbella a těší se na novou spolupráci v kapele. Kurdt Vanderhoof natáčel ve studiu s PRESTO BALLET, kde se k mikrofonu postavil již Chuck Campbell a vydali v roce 2012 desku "Relic Of The Modern World". Trable s bubeníky ale neskončily, neboť na albu se objevilo jméno bubeníka Chris "G" Gorczyca, na albu jen krátce Chris "G". Se zpěvákem Ronny Munroe se později Kurdt Vanderhoof opět sešel v obnovené kapele Metal Church, která v roce 2013 vydala nové album.


Členové:
Kurdt Vanderhoof - Guitar, Mellotron, Chamberlin, Synthesizer, Hammond Organ, Bass Pedals, Electric Piano
Bobby Ferkovich - Bass, Backing vocals
Kerry Shacklett - Piano, Keyboards, Hammond Organ, Backing Vocals
Chuck Campbell - Vocals
Chris "G" Gorczyca - Drums, Percussion
Bývalí členové:
Ronny Munroe - Lead vocals, Acoustic Guitar
Brian Cokeley - Piano, Hammond Organ, Synthesizer, Electric Piano, Lead and Backing Vocals
Ryan McPherson - Piano, Keyboards, Hammond Organ
Brian Lake - Bass
Izzy Rehaume - Bass
Scott Albright - Lead Vocals, Acoustic Guitar
Jeff Wade - Drums, Percussion
Bill Raymond - Drums
Larry Crowe - Drums

Členové Kurdt Vanderhoof

(Narozen 28. června 1961, Aberdeen, Washington)
Je americký kytarista, nejznámější jako kytarista a zakládající člen americké heavy metalové kapely Metal Church.

V roce 1978 se připojil Vanderhoof k hardcore punkové kapele The Lewd ze Seattlu, kde hrál pod přezdívkou Blobbo na basovou kytaru. The Lewd přesídlil ze Seattlu do San Francisca v roce 1980. Po Vanderhoofově odchodu z The Lewd založil Metal Church, pojmenovanou po přezdívce jeho bytu v San Franciscu. Vanderhoof se vrátil do svého rodného města, Aberdeen, Washington.

V roce 1981 založil kapelu s názvem Shrapnel. Hráli v ní Kirk Arrington na bicí, Mike Murphy (Muff) zpěv a Craig Wells obsluhoval kytary. Vanderhoof přivedl přítele, Duke Ericksona, který hrál na basu a doplnil sestavu Shrapnel. Když Mike Murphy opustil kapelu, angažovali Davida Wayne jako zpěváka. Roku 1983 se Shrapnel přejmenoval na Vanderhoof, což bylo původní jméno kapely Metal Church.

Po druhém albu Metal Church "The Dark" v roce 1986 Vanderhoof ale opustil kapelu a byl dočasně nahrazen Markem Bakerem, později Johnem Marshallem jako stálý kytarista. Vanderhoof zůstal i nadále zapojen jako autor u Metal Church, nicméně. Jeho první sólová kapela byla Hall Aflame, které pouze vydala jedno album před ukončením činnosti v roce 1994. Metal Church se rozpadli ve stejném roce.

Vanderhoof vytvořil další sólovou kapelu Vanderhoof. Kapela vydala alba "Vanderhoof" (1997) a "A Blur in Time" (2002). V roce 2005 pak Kurdt Vanderhoof a několik členů z jeho sólové kapely vytvořili Presto Ballet, skupinu věnovanou obnovování progresivní rockové hudby z poloviny 70. let.
Členové Bobby Ferkovich
Bobby Ferkovich piloval své dovednosti hraní na basu během svého působení v Coloradu a Washingtonu na klubové scéně, než se připojil k Heir Apparent v roce 2001. Bobby je členem uznávaného progressive rockové skupiny Presto Ballet, a spolu s Op Sakiya Bobby nahrával a vydal desku s uznávaným kytaristou John Jaunese v John Jaunese Group.

Spolu s bubeníkem Jeffrey McCormackem, klávesistou Op Sakiyaou a zpěvákem/kytaristou Kendall Bechtelem (FIFTH ANGEL) je členem kapely Powertrain, která přebírá různé vlivy svých členů, aby vytvořili svůj unikátní směs melodického metalu, klasického rock a energického popu. Hudba vyvolává vzpomínky na klasickou kytaru a rock s Hammondkami jako Deep Purple a Uriah Heep, vzletný prog Pink Floyd, 80. power metal od Dio a Iron Maiden nebo moderní pocitoví a náladoví Alice In Chains. Kapela vydala dvě alba "Off the Rails" (2012), "Tracks" (2010) a jedno EP "Will To Power" (2009).

Bobby spolupracoval i s bývalým kytaristou WASP Randy Piperem na svém novém sólovém projektu a koncertoval s světově proslulou power-zpěvačkou Pamelou Moore (známá jako "Sister Mary" na desce Queensryche) po vydání jejího nového alba "Resurrect Me". V březnu 2013 byl Ferkovich ve studiu s kytarovým virtuózem Gabriele Palermo (z německých TRAGEDIAN) spolu s Bobbyho bývalým kamarádem a členem Heir Apparent bubeníkem Jeffrey McCormackem. Projekt prostě nazvaný M.P.F. vyšel v roce 2013 vydání.
Členové Kerry Shacklett
(Narozen ***, Ridgecrest, California)

Je americký hráč na klávesové nástroje. Je členem kapely Presto Ballet.

Mezi jeho největší vlivy patří hudba kapely Emerson, Lake & Palmer.
Členové Chuck Campbell
Je rockový hudebník a zpěvák, člen kapely Presto Ballet.

Ovlivnilo jej bjevování klasického progresivního rocku. Chuck Campbell kombinuje melodické a staré školní vokály s neo progresivním rockem. Jeho vokální vlivy lze vysledovat přes širokou škálu umělců, od prog rockové kapely jako například Kansas a Rush až ke klasickému rocku soulových kořenů Led Zeppelin.
Členové Chris "G" Gorczyca
Je původně rodák z východního pobřeží od Marylandu. Hrál v některých kapelách od raného věku a nahrál také mnoho dema a CD. Po studiu s několika univerzitními lektory se přestěhoval na západní pobřeží a zapsal do Percussion Institute of Technology, který absolvoval s vyznamenáním v roce 1992.

Hraje a studoval bicí a hudbu více než třicet let. Tak, jak se zdononaloval s nástoji, ovlivňovali jej více umělci spojení s progresivním rockem. Kapely jako jsou Rush, Yes, Genesis mu dávaly nepřeberné množství inspirace. Později, když rostla jeho úroveň vzdělání, elektrický jazzový styl Chick Corea se ukázal jako další významný faktor v jeho hudebním vývoji.

Ačkoli primárně hraje na bicí, některé dřívější experimenty s perkusemi jej přivedly k prozkoumání hudební kompozice. Za použití kláves a sekvencerů začal psát písně v různých stylech. I nadále se věnuje tomuto nekonečném úkolu.
Členové Ronny Munroe
(Narozen 22. listopadu 1965, Tacoma, Washington)

Je americky heavy metalový zpěvák, nejznámější jako zpěvák metalové kapely Metal Church, dokud se kapela nerozpadla v roce 2009. Nastoupil k ní v roce 2004, když nahradil David Wayne a Mike Howe. Krátce také vystupoval jako zpěvák Lillian Axe. Byl také zpěvákem progressive rockové kapely Presto Ballet. V říjnu 2011 Munroe se připojil k Trans-Siberian Orchestra jako zpěvák.

Munroe začal svou hudební kariéru jako bubeník skupiny Madhouse. První úlohu Munroe v roli zpěváka si odbyl v kapele Moxi. Byl sólovým zpěvákem kapely Paladin ze Seattlu v letech 1986 - 1988, poté zpěvákem kapely Far Cry v roku 1990, s níž vyšlo i CD až v roce 2007 u Retrospect Records. Pak by Munroe v kapele Rottweiller, když byl pozván na konkurz k projektu Kurdta Vanderhoofa. Byl to konkurz, kterým se Kurdt rozhodl vzkřísit Metal Church s Munroe jako jejich zpěvákem. Ronny nahrál tři alba s Metal Church, než se kapela rozpadla v roce 2009. V roce 2010 se Ronny připojil ke Kurdtově progresivní rockové kapele Presto Ballet, s níž nahrál album "Invisible Places" a následující EP "Love What You've Done With The Place".

V říjnu 2011 se Ronny připojil k Trans-Siberian Orchestra jako zpěvák pro jejich turné Fall/Winter.

Munroe také vydával sólové nahrávky, první EP "Internal Quest" v roce 2007, pak albový debut "The Fire Within" dne 20. dubna 2009. Svoji třetí sólovou nahrávku "Lords of the Edge" vydal 11. října 2011. Jsou na ní příspěvky od kytaristy Chrise Cafferyho, který také napsal skladbu "Rock in a Hard Place" pro album. na desce dále hrají kytaristé Rick Van Zandt, Stu Marshall a Michael Wilton, Rick Ward na bicí a Jeff Baker na basu.


2012 Relic of The Modern World
2011 Love What You've Done To The Place EP
2011 Invisible Places
2008 The Lost Art of Time Travel
2006 Peace Among the Ruins Outtakes (komp.)
2005 Peace Among The Ruins


Skupina:
Kurdt Vanderhoof - Guitars, additional Keys
Chuck Campbell - Vocals
Kerry Shacklett - Keyboards, backing vocals
Bobby Ferkovich - Bass, backing vocals
Chris G - Drums
Diskografie Relic of The Modern World
Vyšlo 12. října 2012, Body Of Work

Seznam skladeb:
01. The Chemical Age (6:31)
02. Watching The Radio (8:41)
03. Broken Toys (5:55)
04. Prelude To Farewell (1:36)
05. Relic Of The Modern World (19:10)
     I. Questions Overture
    II. The Decision
   III. The DIsconnect
   IV. A New Life
    V. Strange Changes
   VI. Fading
  VII. At Peace
 VIII. A Grand Farewell
Total Time: (:)


Skupina:
Kurdt Vanderhoof - Guitars, additional keys
Ronny Munroe - Vocals
Kerry Shacklett - Keyboards, backing vocals
Bobby Ferkovich - Bass, backing vocals
Jeffrey McCormack - Drums
Diskografie Love What You've Done To The Place
Vyšlo 2. července 2011, EP, Body Of Work Recordings BOW EP 1004

Seznam skladeb:
01. King of the Stars (9:55)
02. The Clock (8:00)
03. A Distant Heart (5:40)
04. Deep Black Blue (5:25)
05. Looking Glass (4:33)
06. The Faith Healer (7:08)
Total Time: (40:41)

Producer: Kurdt Vanderhoof

Skupina:
Kurdt Vanderhoof - Guitar
Ronny Munroe - Vocals
Bill Raymond - Drums & percussion
Kerry Shacklett - Keyboard
Bobby Ferkovich - Bass
(Brian Cokeley - Keyboards (Vanderhoof))
(Brian Lake - Bass (Vanderhoof))
(Jeff Wade - Drums (Vanderhoof))
Diskografie Invisible Places
Vyšlo 4. února 2011, SAOL/H'Art/Zebralution

Seznam skladeb:
01. Between the Lines (7:15)
02. The Puzzle (7:52)
03. Sundancer (8:45)
04. Of Grand Design (12:04)
05. One Perfect Moment (5:17)
06. All in All (8:10)
07. No End to Begin (12:27)
Total Time: (61:50)


Skupina:
Scott Albright - Lead Vocals, Acoustic Guitar
Kurdt Vanderhoof - Guitars, Mellotron, Chamberlin, Organ, Bass Pedals, Synthesizers, Electric Pianos
Ryan McPherson - Organ, piano, Synthesizers, Lead & Backing Vocals
Bill Raymond - Drums, Percussion
Izzy Rehaume - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Brian Cokeley - Backing Vocal
Caitlin Moats - Flute
Shelby Moats - Vocals
Diskografie The Lost Art of Time Travel
Vyšlo (2)2. února 2008, Progrock Records PRR560 SPV 452612

Seznam skladeb:
01. The Mind Machine (10:50)
02. Thieves (9:04)
03. You're Alive (4:24)
04. One Tragedy at a Time (14:00)
05. I'm Not Blind (6:16)
06. Easy Tomorrow (6:30)
07. Haze (9:28)
Total Time: (60:32)


Skupina:
Scott Albright - Lead vocals, Acoustic Guitar
Kurdt Vanderhoof - Guitars, Mellotron, Chamberlin, Hammond organ, Synths, Bass Pedals, Electric Pianos
Brian Cokeley - Piano, Hammond Organ, Synthesizers, Electric Pianos, Lead and Backing Vocals
Jeff Wade - Drums and Percussion
Brian Lake - Bass
Diskografie Peace Among The Ruins
Vyšlo 2005, InsideOutMusic IOMCD 210

Seznam skladeb:
01. Peace Among The Ruins (5:47)
02. The Fringes (7:34)
03. Seasons (3:39)
04. Find The Time (7:18)
05. Speed Of Time (5:50)
06. Sunshine (4:51)
07. Slave (6:33)
08. Bringin' It On (6:43)
Total Time: (46:26)

Oficiální stránky:
http://www.prestoballet.com/index.asp

Další zdroje:
http://www.ronnymunroe.com/
http://www.chris-g.com/index.htm
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  8.3.2014 
Menu
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©