OH. - Olivia Hadjiioannou

  


Zpět
OH. - celým jménem Olivia Hadjiioannou je symphonic progressivní rocková zpěvačka a skladatelka, hudebnice a multi-instrumentalistka. Žije v New Yorku, Spojené Státy a ve městě Atény, Řecko.

Dětství OH. byl izolovaný mix mimo vlivu hlavního proudu hudby, přesto byla stále obklopena umělci a hudebníky. Její otec byl učitel chemie a řecký a latinský kytarista a zpěvák, její matka spisovatelka a grafička z New Yorku. Oliviin domácí život se odehrával pobytem v New Yorku a na vzdálených ostrovech v Řecku, na hudební scéně se pak zpočátku pohybovala v Aténách. V té době sdílela podium s otcem na občasných vystoupeních v malých klubech, poslouchala živou hudbu jako neustálý tok rocku, latiny a řeckých lidových umělců, se kterými jamovala během dětství v obývacím pokoji, ale hudební nástroj uchopila, až když jí bylo 14 let.

Na hudební konzervatoři v okolí pak dostala k houslím a elektrické i akustické kytaře. Krátce dostala jako dárek nástroj Yamaha AW 1600 Audio Workstation, opustila konzervatoř a začala experimentovat na vlastní pěst se skládáním a nahráváním krátkých skladeb.

Začala poslouchat tradiční hudbu různých žánrů poté, když dostala počítač k 17-nám, a to z progresivních rockových kapel Pink Floyd a Beatles, rockové umělce - Eric Clapton, Jimi Hendrix a Queen, metalové umělce - Judas Priest, Black Sabbath, Metallica, Iron Maiden, Scorpions a Rush, pop umělce - Michael Jackson a Beegees, avantgardní umělci - David Bowie a Tom Waits, bluesové umělce - John Lee Hooker, Ray Charles, Stevie Ray Vaughan, soulové umělce - Stevie Wonder, Arethra Franklin a James Brown, jazzové umělce - Luis Armstrong, John Coltrane a Wes Montgomery, jazz fusion umělce - John McLaughlin a Herbie Hancock, klasickou hudbu - Beethoven, Vivaldi a Samuel Barber, latinské umělce - Santana a latinský jazz jako Al Di Meola, operní jako Maria Callas, Luciano Pavarotti a Andrea Bocelli, a dokonce i Deana Martina, Franka Sinatru a Sammy Davise Jr.

V říjnu roku 2008 jako amatérská houslistka a kytaristka odešla z Atén do New Yorku na pokraji nejhlubší hospodářské krize v obou zemích. Díky frustraci a z nedostatku příležitostí a masové frustrace její "ztracené generace", se sama začala učit hrát na bicí, basu a klávesy, experimentovala se zvukovou techniku na Logic Pro a Cubase, nahrávala, mixovala a komonovala své vlastní písně.

Své první debutové EP album "Sleeping World" vydala v únoru 2013 na iTunes a bylo k dostání prostřednictvím digitálních distribučních kanálů. Titulní skladba "Trials - A Song For a Lost Generation" s textem a hudbu, které vyjadřují hněv, úzkost, a marnost, která v ní rezonovala spolu s její generaci celkově uvědomělé o marnosti rychlé nápravy (pracovních míst bez budoucnosti) a falešných idolů (Media zobrazující úspěch a pop kulturu). Spolu s deskou se objevil i videoklip "Trials", který vyhrál mezinárodní soutěž videí. Album "Sleeping World" vstoupilo do prog archívu v kategorii 'crossover prog' a píseň "Trials" je považována za jedny z top 50 vlivných události, které zazamenalo Řecko v roce 2013, přestože je odkazem na hospodářskou krizi.

Po jejím debutovém EP recenzenti srovnávali zabarvení jejího hlasu se Sharon Den Adel a Anneke Van Giesbergen, jiní zase k Happy Rhodos nebo jako kříženec mezi Kate Bush a Tori Amos. Zdůraznili však zcela její jedinečný styl, jak jeden z nich prohlásil, "že se vzepřela analýze poněkud jako Queensryche" svým vlastním výrazným zvukem.

Její druhé album "SynEmotion" vyšlo 24. dubna 2015 jako limitovaná edice Edition Double 12” Gatefold vinyl a digitální album. Na této desce OH. skočila naplno do progresivního metalu, když opoustila její důraz na vokální stránku a přenesla se na zkoumání jejich dovedností jako multi-instrumentalistky, když hrála na baskytaru, kytary (elektrickou i akustickou), klavír, bicí a perkuse. Z této nové desky vydala zatím dva digitální videosingly "Run Away" a "Synemotion". Zvláště ten první určitě stojí za poslech. Celé album je pak k dispozici k poslechu na bandcamp.

   
Olivia ani dále nezahálí a už vydala postupně další singly. První vyšel 24. srpna 2015 pod názvem "Love Will Heal". Jedná se o její vlastní milostnou píseň. Její podstatou je připomínka toho, že všichni "víme, co je láska" a není to věc víry, ale nejdříve to cítíme v sobě a až pak ji zažíváme s ostatními. Dalším singlem byl "Love Of Avalanches", který vyšel 7. dubna 2016. Třetí pod názvem "I’m in Love" byl zveřejněn 28. července 2017. Zatím poslední singl "Deserted Eyes" vyšel 19. ledna 2018. Všechny singly se objeví na připravovaném novém albu "Love Will Heal".

Tenhle klip určitě stojí za poslech i shlédnutí...
Zpět


Progressivní rocková zpěvačka, skladatelka,
hudebnice a multi-instrumentalistka.
Žije střídavě v New Yorku a v Aténách v Řecku.


Zpět

Skupina:
OH. - Acoustic and Electric Guitars, Bass, Drums, Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie SynEmotion
Vyšlo 24. dubna 2015, Limited Edition Double 12" Vinyl Album

Seznam skladeb:
Disc One
Side A
01. Run Away (3:05)
02. Rumpus (3:18)
03. Subterfuge (3:54)
Side B
04. Elegy (4:01)
05. Deception (3:51)
Disc Two
Side A
01. Reception (4:21)
02. World of Warcraft (3:43
Side B
03. Beckoning (3:33)
04. Synemotion (3:55)
Total Time: (33:41)

Composed, performed, recorded and mixed: OH.
Mastered: Hlias Lakkas at Odeon Studios in Athens, Greece
Music, lyrics, recording and mix: OH.
Video concept, production and editing: OH.
Toto koncepční album cestuje přes emocionální stavy z prožitých obav a strachů - únikových pocitů v písni "Run Away", hněvu a frustrace v "Rumpus", přání přikrčit se a schovat ve "Subterfuge", touhu a nostaglii v "Elegy" a zkušenost zklamání a uvadání v písni "Deception". A nakonec chce opouštět a přijímat pocity v písni "Reception", obavy a pocit ironie, když ví, že se všechno musí začít znovu ve "World of Warcraft", skladba "Kyne" předznamenává světlo informovanosti. Titulní skladba "Synemotion" s epicko symfonickým metalovým doprovodem vyjadřuje slovy celou tuto cestu od bolesti a strachu až k uvolnění a naději. Ale co je nejdůležitější, píseň odhaluje, jak se vyrovnat s bolestí, strachem, zklamáním, depresí, jak zahnat rozpaky a marnost, odhaluje, co se s námi vlastně děje, když jsme ohromeni těmi zkušenostmi a s podivnou hříčkou vnímání, nabízí posluchačům cestu ze tmy a ze zoufalství, do ještě více přesvědčivější a komplexníější palety emocí a pocitů. Píseň dodává naději a sílu na procházku životem se zraněními a znetvořením, což budeme prožívat mnohem více, než dříve.

Skupina:
OH. - Acoustic and Electric Guitars, Bass, Drums, Keyboard
Hosté:
Diskografie Synemotion
SP, Vyšlo 2. května 2015, pouze elektronicky

Seznam skladeb:
01. Synemotiokon (03:54)
Total Time: (03:54)

Composed, performed, recorded and mixed by OH
Mastered by Hlias Lakkas at Odeon Studios in Athens, Greece
Music, lyrics, recording and mix – OH

Skupina:
OH. - Acoustic and Electric Guitars, Bass, Drums, Keyboard, Vocals
Hosté:
Diskografie Sleeping World
Vyšlo 22. února 2013, oliTunes

Seznam skladeb:
01. Trials (3:40)
02. Have You Ever (4:01)
03. Banned by the Deep (4:18)
04. Non-Existent Myth (4:27)
05. I Am the Pleasure (3:54)
06. Forget It (3:42)
Total Time (24:02)
Polapena mezi hlubokou hospodářskou krizi jak v Aténách v Řecku i v New Yorku, přesto skladatelka OH. vydala progresivní rockové album "Sleeping World" v březnu 2013 spolu s videoklipem k písni "Trials".
Album svými neodbytně upřímnými texty a hudbou jsou vědomě vedeny jako přímý budíček k frustraci našich krizí zatížených duší v těchto těžkých časech úsporných opatření, nedostatku pracovních příležitostí, promarněného talentu a falešných slibů. V jejím provedení ironie a sarkasmus odhaluje své celkově "ztracené generaci" povědomí o prázdnotě rychlé nápravy a marnosti při honbě za falešnými modlami.

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://music.olitunes.com/
https://www.facebook.com/olitunes/
http://www.prog-sphere.com/news/oh-releases-new-progressive-rock-album-synemotion/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  29.6.2015 
Poslední aktualizace: 22.2.2018
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!