Lifesigns

Zpět
Pondělí 28. ledna 2013 začal slibně další ročník sklizně pro prog fanoušky. Toho dne byla náročná posluchačská komunita obdařena první vlnou tsunami v podobě nové nahrávky brilantní nové britské prog rockové kapely Lifesigns. Je to další prog-ject, následovník nahrávky Kompendium "Beneath the Waves" a Genesis Revisited II, když na obou hostovali ti nejlepší hudebníci z okruhu prog rocku. Také tři z hlavních hráčů na těchto albech, Steve Hackett, Nick Beggs a Jakko Jakszyk se objevili jako hosté na desce Lifesigns.

Duchovním otcem tohoto alba a vlastně i Lifesigns je John Young, klasicky vyškolený skladatel, klávesový hráč a zpěvák, jehož životopis tvoří vystupování s kapelami Asia, Strawbs, Greenslade, Fish, Uli Jon Roth či jeho vlastní skupinou John Young Band. Také koncertoval s Bonnie Tyrer na její "Total Eclipse Of The Heart". Po takové slavné kariéře se John rozhodl, že by měl napsat prog album, které by shromáždilo všechny hudební vlivy v jeho životě, včetně klasických kapel 70. let, jako jsou Yes a Focus. O projektu začal uvažovat někdy před 8 léty, ještě v roce 2008, a jeho společníkem se v té době stal jeho přítel a producent Steve Rispin. Young k tomu uvedl: "Uvědomil jsem si, že jsem vlastně nikdy nenahrál progresivní album, a rozhodl jsem se nechat ze sebe všechen ten nashromažděný prog - abych tak řekl - vytrysknout...". John se tehdy v roce 2010 přestěhoval do nádherně pojmenovaného města Leighton Buzzard v domovské Anglii, kde se jeho sousedem stal hudební producent Steve Rispin, kterým začal hrát některé ze svých hudebních nápadů, obvykle pozdě v noci. Nick Beggs bydlel také v tomto městě a John jej pozval jej, aby se stal hlavním spolupracovníkem nově se rodivšího projektu Lifesigns. Frosty Beedle, bubeník Cutting Crew, kteří měli obrovský hit "(I Just) Died In Your Arms Tonight", se stal třetím členem hudebního jádra skupiny Lifesigns spolu s Johnem a Nickem.

V lednu 2012 John a Nick pozvali Martina Reijmana, svého prog společníka, aby přišel a poslechl si ranou verzi alba. Martin se seznámil s Johnem, a to jak prostřednictvím Facebooku, tak i na koncertě, takže to pro něj byla skutečná čest být mezi prvními, kdo si poslechne úsilí Lifesigns. Osmdesát pět procent z alba byla dokončena a bylo plně v klasickém britském prog stylu, plném povznášejících melodií, harmonie a instrumentace. Do té doby také přispěl Steve Hackett několik jeho charakteristických kytarových příspěvků. Nakonec John využil služby jednoho ze svých hrdinů, legendárního Thijs van Leer z Focus, který nahrál některé krásné flétnové melodie, a připojili se kytaristé Jakko Jakszyk, nyní v King Crimson, a Robin Boult, který koncertuje s Fishem.

Uplynuly měsíce a John se vrátil, aby oznámil, že album bylo dokončeno, zda by jej Esoteric Records nevydala. Pozval je tedy zpátky k projednání dokončeného díla, ale bohužel Martin byl nemocný na daný den a je stále slyšet. Tak se vrátil jen Alisons Column do studia Steva Rispina v krásné části venkovského Buckinghamshire, aby vyslechl album a setkal se s Frostym a Johnem.

Výsledná nahrávka byla senzační. Bylo to docela ohromující opřemýšlet o různých procesech a míchání hudby až do dosažení konečného zvuku. Lifesigns je jedním z těch ryze klasických britských prog alb, jen s troškou nizozemské příměsi, která vás zavede na dlouhou a nezapomenutelnou cestu přes některé velmi speciální zvukové krajiny. Všichni tři pak skončili na místním baru v sousední vesnici, kde John vyprávěl neobyčejný příběh o setkání, které měl s dalšími ze svých hrdinů, brilantním Patrickem Morazem z Regugee, Yes a Moody Blues v baru v Los Angeles nazvaném "Hilton Hotel".

Bezejmenné album "Lifesigns" vyšlo 5. února 2013. Ohlasy na album se začaly šířit ještě dříve, než první výlisky alba byly oficiálně dodány do prodeje. Na vrchol japonského rockového žebříčku Amazon se album dostalo jen na základě předběžných objednávek. Každá skladba na albu vyzařuje jasnou, atmosférickou instrumentaci a přináší mezi zemi a vesmírem v mnoha různých partech důkaz schopnosti každého hudebníka. Tento projekt, kterému trvalo pět let ve stavu zrodu, přináší klasický vzorec velkých progresivních kapel, produkovaný některou z velkých progresivních kapel a přemalovává jej do novosti živými barvami, určitě potěšil staré i nové fanoušky. "Lifesigns" má charakteristické znaky a je jedním z nejlepších progresivních rockových alb roku 2013.

Debutové album se prodávalo velmi dobře a dostalo i skvělé recenze. Když John Young chtěl začít turné, Nick mu odpověděl: "Jsem se Stevenem Wilsonem, Kim Wilde a Steve Hackettem v tuto chvíli. Začínáš zbrusu novou kapelu a musíš mít členy, kteří se mohou zavázat k takové úrovni jako já. Nakonec jsem doporučil dalšího basistu jménem Jon Poole, který je fantastický. John a já jsme přátelé a cítil jsem, že je důležité, aby tomu tak bylo i nadále. Já jsem jednou šel a viděl je hrát naživo. Kapela teď kapela hraje na turné beze mě. Ale budu se vždy cítit součásti toho nějakým způsobem z důvodu, že jsem pomohl s první deskou."

Kapela začala svá živá vystoupení v roce 2014. Protože Nick Beggs byl zaneprázdněn jinými hudebními aktivitami (zejména turné se Steve Hackettem), byl přizván Jon Poole jako basista a zpěvák, zatímco Niko Tsonev si vzal na starost kytaru. V roce 2014 kapelu na turné tvořili členové John Young (keysboards, vocals), Jon Poole (bass, vocals), Martin "Frosty" Beedle (drums, percussion), Niko Tsonev (guitars, vocals) a nehrající člen Steve Rispin (engineering and production).

Soubor vystupoval na progresivním "Cruise To The Edge" na jaře roku 2014, stejně jako vystupoval v Anglii a v kontinentální Evropě. Kromě celého debutového alba "Lifesigns" zahráli i další písně, které pocházely z repertoáru kapely John Young Band, ale i úplně nový materiál.

Z koncertů kapela vydala live DVD "Under The Bridge - Live in London", které bylo zaznamenáno během dvou večerů v lednu 2015 v londýně právě v sále zvaném Under The Bridge. DVD vyšlo v říjnu 2015. V současné době kapela připravuje materiál pro následovníka studiového alba, které by mělo vyjít někdy v roce 2016. Kapela se znovu vrátila na "Cruise To The Edge" na podzim 2015, hráli také v Nizozemí na Marillion convention. Další živá vystoupení jsou plánovaná na rok 2016.

V srpnu 2016 Lifesigns oficiálně oznámili, že kytarista Niko Tsonev zahrál svoje finální představení s kapelou na festivalu Cropredy. V krátkém prohlášení na své stránce Facebook skupina komentovala:
"Víme, že někteří z vás už to budou vědět, ale jenom připomínáme, že Cropredy je poslední vystoupení Nika s kapelou. Rozhodl se, že je čas přestěhovat se na nové kolniště a tak mu přejeme hodně štěstí a štěstí ve všech budoucích hudebních snahách. Zamilovali jsme si práci s Nikem v posledních třech a půl letech. Byla to úžasná doba a máme skvělé vzpomínky na práci s ním, ale jako Lifesigns pokračujeme v cestě dopředu."

V červnu 2017 kapela Lifesigns oznámila s potěšením, že Dave Bainbridge (Iona, Strawbs, Celestial Fire) se připojil ke kapela jako hráč na kytaru a klávesy na CTTE a budoucí živá vystoupení.

Po úsúěchu první nahrávky a následujícího DVD Lifesigns oznámili, že vydávají v srpnu 2017 své druhé album nazvané "Cardington". Na albu se představí John Young na klávesy a zpěv, Frosty Beedle na bicí, basista Jon Poole a Steve Rispin přispěl všemi ostatními zvuky. jako hosté se na albu objevili kytaristé Dave Bainbridge (Iona, Strawbs, Celestial Fire), Menno Gootjes (Focus), Robin Boult (Fish) a bývaký člen Niko Tsonev (Steven Wilson, Lifesigns). Titulní skladba "Cardington" představuje příběh dvou kardingtonských "hal" a vzducholodi R101.

K živým vystoupením se kapela vrátí na začátku roku 2018 a Dave Bainbridge nahradí Niko Tsoneva. Kapela Nikovi poděkovala za jeho vynikající práci s kapelou v posledních několika letech a popřála mu to nejlepší v jeho budoucím hudebním úsilí. Kapela pránuje vystoupení v Londýně, Birminghamu, Manchesteru a Glasgowě, stejně jako na Cruise To The Edge v USA a Progdreams v Holandsku.

Po devíti letech úzkého zapojení a spolupráce s kapelou The Lifesigns oznámil Martin Beedle 9. června 2020, že kapelu opouští. Uvedl: "Mám pocit, že už nemůžu dát kapele úroveň odhodlání a odhodlání, které si zaslouží, aby mohla úspěšně postupovat vpřed. Proto jsem se rozhodl odejít a umožnit někomu jinému příležitost zazářit v této kapele skvělých hudebníků. Přeji všem v kapele hodně úspěchů do budoucna a rád bych poděkoval všem fanouškům za to, že se jim líbí veškerá dosud produkovaná hudba, a děkuji jim za jejich trvalou podporu v následujících letech. Děkuji všem. Nejlepší Frosty. X" Ale již 12. června 2020 kapela oznámila jméno nového bubeníka, kterým se stal ostřílený maďarský hudebník Zoltan Csörsz.

Skupina Lifesigns s potěšením oznámila zahájení crowdfundingové kampaně pro přípravu nového alba "Altitude". Bude to třetí studiové album kapely a následovník "Cardington" z roku 2017. Zakládající zpěvák a klávesista John Young prohlásil: "Ačkoli jsme finančně vyhořeli zánikem PledgeMusic, cítili jsme, že myšlenka kampaně Pledge byla nakonec dobrá, jak dokazují Marillion v průběhu let. Jak víte, ethos skupiny The Lifesigns je o tom, že je velmi nezávislá (vlastní label, vlastní studio atd.), takže se nám zdálo zcela zřejmé, že by měla fungovat interní ručiterlská kampaň. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří podporují naši nezávislost na každodenním základě, a doufáme, že můžeme tuto důvěru splatit hudbou, která vydrží po mnoho dalších let". Na albu se budou podílet John Young (Asia, The Scorpions, Greenslade, Bonnie Tyler), Dave Bainbridge (Iona, Strawbs), Jon Poole (Cardiacs, Dowling-Poole) a Zoltan Csörsz (Flower Kings, Karmakanic, The Tangent). Album má vyjít 1. prosince 2020.

Britští proggeři Lifesigns oznámili, že jejich třetí album "Altitude" bude vydáno až počátkem roku 2021,s největší pravděpodobností dorazí koncem ledna až začátkem února příštího roku. Přestože byla dokončena nahrávka navazující na "Cardington" z roku 2017, proces výroby byl zpožděn kvůli komplikacím vyplývajícím z lockdownu.

Britští progeři Lifesigns právě uzavřeli sérii jarních živých schůzek po celé zemi a následně zveřejnili obrázek přebalu nové živé nahrávky, které vyjde v srpnu 2023. Britští progrockeři škádlili nadcházejícím živým vydáním na svých kanálech sociálních médií a odhalili obal pro připravované živé CD a DVD "Live At De Boerdreij - Zoetermeer". Na webu kapely se objevilo i několik dalších podrobností. "Představení v De Boerderij loni v létě bylo nahráno a bude vydáno jako živé CD, přičemž DVD verze bude následovat. Zatím nemáme datum vydání ani u jednoho, ale doufáme, že CD vyjde včas na červnové turné." Britští progeři Lifesigns nakonec oznámili nové živé album s konečným názvem "Live In The Netherlands“, které vychází 3. července 2023. 2CD set obsahuje skladby z jejich nedávného turné "Altitude" nahrané v De Boerderij, Zoetermeer v srpnu 2022. Zároveň si kapela naplánovala pro rok 2023 letní turné po Velké Británii, které začímá 10. června v Craufurd Arms v Milton Keyens a končí 30. září v Limelight Theatre v Aylesbury a s Johnem Youngem sólově.

Zpět
Členové:
John Young - Keyboards, Lead Vocals (John Young Band)
Dave Bainbridge - Guitars, Keyboards (Iona, Strawbs, Celestial Fire)
Jon Poole - Bass, Guitars, Keyboards, Drums (ex-Cardiacs, Wildhearts, Dowling Poole)
Zoltan Csörsz - Drums, Percussion (The Flower Kings, Karmakanic)
Steve Rispin - Engineer and Producer (Asia)

Bývalí členové:
Martin 'Frosty' Beedle - Drums, Percussion (ex-Cutting Crew)
Niko Tsonev - Guitars, Vocals (ex-Steven Wilson Band)

Hosté na CD:
Nick Beggs - Bass, Chapman Stick, Backing Vocals
Steve Hackett - Guitars
Jakko Jakszyk - Guitars
Thijs Van Leer - Flutes

Členové John Young
(Narozen 31. května 1956, Liverpool, England)
Keyboards, Lead Vocals


John Young je britský progresivní rockový klávesista a zpěvák pocházející z Liverpoolu. John strávil své dřívější léta v Liverpool Cathedral Choir, kde byl klasicky vyškolen na varhany a ve zpěvu.

Hrával převážně v polo-profesionální jazz-rockové kapele až do poloviny 80. let, jeho první hlavní zlom přišel až v roce 1985, když si vyzkoušel, jaké to je stát se součástí kapely Uli Jon Rotha (ex-Scorpions). Po World Tour John strávil nějaký čas ve studiu a spolupracoval přitom s různorodými umělci jako jsou Steeleye Span a Bon Jovi. John pak šel hrát s MTV band v Londýně, kde se seznámil s Johnem Wettonem, který jej požádal, aby se připojil ke kapele Asia na její dvě evropské turné. Krátce poté se spojil s Paul Rodgersem a Kenney Jonesem v krátkodobě trvající kapele s názvem The Law. Stihli odehrát jeden koncert v The National Bowl v Milton Keynes společně s Bryanem Adamsem a ZZ Top.

John se připojil k Bonnie Tyler v polovině 90. let a od té doby s ní procestoval celý svět. V roce 2001 se přidal ke Scorpions při jejich světovém turné na podporu alba "Acoustica". Ve stejném roce byl spoluautorem na Fishově albu "Fellini Days" společně s Johnem Wesleym a také se objevil na následném live albu "Fellini Nights". John se také stal členem zregenerovaných Greenslade a podílel se na albech "Large Afternoon" a "Live 2001".

V roce 2002 John založil vlastní kapelu John Young Band a vydal s ní alba "Life Underground" a "Significance". The John Young Band vystupoval i nadále, ale měl velmi proměnlivou sestavu v závislosti na dostupnosti jejich jednotlivých členů.

John spolupracoval také s Jonem Andersonem z Yes a první výsledek tohoto spojení byl ke slyšení na Jonově turné po Evropě, když Jon uvedl jejich společnou skladbu "Sooner (Than Later)". Jeho další práce jej přivedla jako klávesového hráče ke Strawbs na jejich turné v Kanadě a UK během listopadu až prosince 2010 po boku Dave Cousinse, Dave Lamberta, Chase Cronka a Tony Fernandezem.

I když věci byly relativně v klidu, co se týče John Young Band, uskutečnil se již omezený počet koncertů v průběhu roku 2013 a budou pokračovat v blízké budoucnosti. Mezitím pokračují práce na novém John Young Band album a je pravděpodobné, že bude obsahovat několik skladeb poprvé zahraných během nedávných koncertů. Nové album je plánováno vydat někdy v roce 2013.

John také realizoval mnoho alb instrumentální hudby, to poslední "Financial Meltdown" je polo-klasické album ve stylu "Political Agenda" a "Scientific Breakthrough". Hudba z těchto alb se liší od semi-classical k jazzu a ambientu a je často slyšet v televizních pořadech jako je CNN o válce v Iráku, BBC program Coast, The Jay Leno Show a Obamova volební kampaň!
Členové Dave Bainbridge
Guitars, Keyboards

Dave je spoluzakladatel keltské progressive / folk / rockové kapely IONA, s níž cestoval po celém světě a vydal 13 kritikou uznávaných alb. Dave má také mnohovrstevnou kariéru jako sólistka, klávesista, kytarista, hráč na bouzouki, skladatel, improvizátor, producent. Jako aranžér a zvukový inženýr se pustil do mnoha hudebních žánrů a spolupracoval s mnoha umělci jako Troy Donockley, Jack Bruce, Buddy Guy, Nick Beggs, Gloria Gaynor, Moya Brennan, Robert Fripp, Phil Keaggy, Paul Jones, Damian Wilson, Nick Fletcher, 'Snake' Davis, Strawbs, Adrian Snell, PP Arnold, Mollie Marriott a mnoho dalších.

Stal se vítězem BBC Radio 2 (nejlepší klavír) a Sam Hood Rosebowl za vynikající výkon během své doby na Leeds College of Music, kterou absolvoval s hodnocením First Class Pass. V roce 1989 spoluzakládal kapelu IONA společně s Davidem Fitzgeraldem. Daveova rozsáhlá kariéra jako hudebník, skladatel, aranžér, improvizátor, producent a inženýr jej přivedla do mnoha hudebních žánrů a ke spolupráci s mnoha umělci včetně Strawbs, Lifesigns, Troy Donockley, Jack Bruce, Buddy Guy, Gloria Gaynor, Mae McKenna, Moya Brennan, 'Snake' Davis, Paul Jones, Pete Brown, Phil Keaggy, Bryn Haworth, Graham Kendrick, Fenton Robinson, Lurrie Bell, Louisiana Red , The All Soul's Orchestra, The Emperor String Quartet, The St Edmundsbury Boys Choir, Sheila Walsh, Adrian Snell, Emiko Shiratori, Robert Fripp, Nick Beggs, Martin Smith a Stuart Garrard (z Delirious), PP Arnold, Mollie Marriott, Chris Eaton a mnoha dalšími.

Dave také složil soundtrack pro mnoho krátkých filmů, televizních a multimediálních produkcí a spoluvytvářel kytarový koncert s oblíbeným oblíbeným fanouškem společnosti Classic FM Nickem Fletcherem.

Dave v poslední době vystupuje se svoji kapelou Celestial Fire, což je koncertní duo se zpěvačkou a multiinstrualistkou Sally Minnear a s příležitostnou virtuózní kytarovou skupinou GB3 s Paulem Bielatowiczem a Simonem Fitzpatrickem (oba dva z Carl Palmer Legacy Band) a Dave Brons. Dave je také vedoucím aranžérem a kapelníkem pro Adriana Snella, který pořádá živá představení v Nizozemí s díly "The Passion", "Light Of The World" a "Alpha and Omega". Dave je také klávesistou legendární kapely The Strawbs na jejich turné a bude s nimi nahrávat ve svém novém studiu.

Dave vydal tři sólová alba "Veil Of Gossamer" (2004), "Celestial Fire" (2014) a "The Remembering" (2016 - první sólové klavírní album). Spolupracoval také na albech a DVD s Troy Donockleyem (Nightwish) a Davidem Fitzgeraldem (spoluzakladatel Iona). Živé DVD/2CD skupiny Celestial Fire "Live In The UK" vyšlo 3. dubna 2017.

Když právě nekoncertuje, pracuje ve svém studiu Open Sky, nahrává, produkuje, mixuje a skládá. Vydal celkem 13 alb s kapelou Iona, z toho 12 jich produkoval Dave, stejně jako produkoval všechny své vlastní sólové desky a na mnoha spolupracoval, zůčastnil se projektů s několika dalšími umělci v žánrech od akustického jazzu přes klasickou kytaru až k progresivnímu rocku.
Více na: http://opensky121.wixsite.com/davebainbridge
Členové Jon Poole
Bass, Guitars, Keys and Drums

Jon Poole (známý jako Random Jon Poole) je multiinstrumentalista (basa, kytara, klávesy a bicí) a "primitivní producent" z hudební rodiny, ze které také vzešel studiový basista Ed Poole, se kterým John Young spolupracoval v kapele Bonnie Tyler.

Jon začal hrát na kytaru, když mu bylo 11 let a od té doby si udržuje jako hudební fanoušek nebo patron přístup ke všem formám hudby, nefavorizuje žádný zvláštní styl, přičemž sám je ovlivňován různými styly z jeho četného seznamu.

"I když mě vadí skutečnost, že žánry jsou neustále brány v úvahu, když "posuzujeme hudbu", chápu to a přijímám jen proto, že se to dělá pro hodnotící účely... v každém případě to byl John Young, který připojil "prog" v reklamě - to je důvod, proč jsem přizpůsobivý!"

První významnější živá nahrávka, kterou Jon odehrál a odezpíval (se zpěvákem / bubeníkem Bobem Leithem) byla "Ad Nauseam", což byla směs stylů prog, punk, jazz-rockový styl byl velmi poplatný tomu ze scény z let 90/91, ale díky které se mu podařilo upoutat pozornost leadera Cardiacs, Tima Smithe. Jon se poté připojil ke Cardiacs (později následoval Boba Leithe do jeho Nauseam) a zůstal s nimi na plný úvazek po dobu 12 let. V té době se podílel ve hře na kytaru, baskytaru, klávesy i ve skládání.

Jon pak pokračoval jako člen legendární britské rockové skupiny The Wildhearts a různých dalších projektů s leaderem Gingerem Wildheartem včetně supergroup všech druhů známých jako Mutation představující příspěvky od The Fall Marka E. Smithe, album Napalm Death "Shane Embury" a jedinečné album "Error 500", které získalo mnoho vřelých recenzí pro své rytmicky složitější a zvukově útočné podivnosti.

Z druhé strany spektra Jon byl MD, baskytarista a kytarista kapely liverpoolské scény 80. let The Lotus Eaters, která měla v roce 1983 hit "The First Picture Of You", která zanechala hluboký dojem na tehdy dospívajícího Jona Poole v roce 1980.

Jon pokračoval v nahrávání sólových alb včetně hold alba Franka Zappy na Fostex 4-skladbové kazetě, když mu bylo 24. Přitom pracuval i na svém vlastním materiálu, který spojoval psychedelické letní popové písně s hudebním zázračným dítětem Willie Dowlingem (The Grip, Honeycrack, Jackdaw 4), také přispěl hrou na klávesy na druhé album Wyatta, což byl inspirující psychedelický místní guru, s názvem "Crayola Lectern".

Mezi význačné Jonovy hudební momenty (kromě spojení s Lifesigns!) patří vystoupení na jevišti při koncertu Gingera Wildhearta, když hráli cover "Pretty Vacant" od Sex Pistol s Paul Cookem na bicí.
Členové Zoltan Csörsz
(Narozen 4. července 1976, Miskolc, Hungary)
Drums


Zoltán Csörsz je maďarský bubeník, který je nejznámější jako bývalý bubeník progresivní rockové kapely The Flower Kings.

Zoltan Csörsz se narodil 4. července 1976 v Maďarsku. Začal hrát na bicí ve věku pěti let. V začátcích kopíroval vzory jako Stevie Wonder, George Benson, The Policie a další. Jeho zájem se ale rychle obrátil na umělce jako Billy Cobham, Steve Gadd, Philly Joe Jones, Roy Haynes, Vinnie Colaiuta a Steve Gadd z těch nejdůležitějších.

Když mu bylo devět let, vyhrál v roce 1986 mezinárodní soutěž talentů v Maďarsku, což jej přivedlo k vystoupení spolu se slavným maďarským jazzovým klavíristou Szakcsi Lakatosem Belou. Csörsz získal řadu dalších ocenění v Maďarsku a časem se zapojil do formální hudební výchovy v Maďarsku a nakonec na Jazz Institute v Malmö ve Švédsku, kde hrál v řadě různých kapel. V květnu 2001, když bubeník The Flower Kings Jaime Salazar opustil kapelu, klávesista Tomáš Bodin navrhl Csörsze, protože byl ohromen bubeníkovými dovednostmi, protože s ním hrál v předchozích projektech a také jej viděl v různých kapelách ve Švédsku. Csörsz zůstal u The Flower Kings až do roku 2005, kdy ji opustil. Vrátil se ke kapele ještě v roce 2007, aby zaznamenat jejich desáté album "Sum Of No Evil". V současné době hraje ve vlastní kapele The Zoltan Csörsz Trio.

V roce 2011 hrál Csörsz bicí na albu Kee Marcella "Redux: Europe". V roce 2012 se Zoltan spojil s hudebníky jako Blake Carpenter (The Minstrel's Ghost), Marco Chiappini (Gandalf's Project), Troy James Martin (LeeAnne Savage) a Colin Tench (Corvus Stone and Bunchakeze), aby nahráli album "The Road To Avalon", které vyšlo koncem roku 2012. Jedná se o první progresivní rockové album Zoltana po mnoha letech a bylo označeno za jedno z nejlepších alb roku.

Mezi umělci, s nimiž koncertoval, jsou LaGaylia Frazier a Jan Lundgren, se kterými spolu s Mattiasem Svenssonem (bass) je členem Trio Jan Lundgren.
Členové Steve Rispin
Engineer and Producer

Steve Rispin byl zapojen profesionálně do hudebního průmyslu od roku 1981, kdy se rozběhl PA Systems for students. Po dokončení studia Steve pracoval ve Village Way Recording v Harrow a následně v Tin Pan Alley Studio v Soho. Během té doby nahrál s Paulem Stewartem mnoho nyní klasických rockabilly alb pro Nervous Records.

Po odchodu z Tin Pan Alley Studio v roce 1986 Steve pracoval na volné noze a dostal se k několika progressive a metalovým projektům, včetně dvou alb Sabbat pro Noise Records, což vedlo k zabydlení se na rok ve Skytrak Studio v Berlíně. Do Velké Británie se vrátil v roce 1989 a více se zapojil do živé produkce, když spolupracoval s Kingmaker pro Chrysalis, Pendragon pro Toff Records a Threshold pro InsideOut Records mezi mnoha dalšími. Nabídka pomoci rozběhnout The Bottom Line Club v Londýně je přivedla na několik let k práci s mezinárodně uznávanými bluesovými umělci, ale akcionáři nakonec podnik prodali.

Sensible Music mu nabídli možnost pracovat u Clair Brothers Audio Systems s umělci jasko Tina Turner, Elton John, Sly & Robbie, Mick Taylor a Snowy White.

Po návratu k nahrávání v roce 2002 Steve přijal příležitost vybudovat Liscombe Park Studio na venkově, na hranici mezi Bedfordshire a Buckinghamshire. Mezi klienty studia patřili Asia, Martin Turner a jeho Wishbone Ash a Roger Chapman, ELP, Snakecharmer, Uriah Heep, Paradise 9, Dave Kilminster a Damian Wilson, stejně jako nahrávky zpěváka Johna Wettona pro District 97 a Billy Sherwooda, a Damiánovy vokály pro Headspace. Pracuje také s mnoha nově vzniklými kapelami jako Virgil and the Accelerators, Mitch Laddie a Silverbox.

Rovněž pokračoval při koncertní spolupráci, když mezi jeho klienty patřili The Carl Palmer Band, Greg Lake, Family (s Rogerem Chapmanem), Fish, Asia a Harley-Davidson a další, se kterými Steve pracoval na velkých evropských akcích, které představí mnoho kapel v průběhu pěti dnů. Steve také spolupracoval s Alvinem Lee po dobu 12 let, až do Alvinovy předčasné smrti v březnu 2013.

Více na: http://steverispin.wordpress.com/
Členové Martin 'Frosty' Beedle
(Narozen 18. září 1961, North Ferriby, Yorkshire, England)
Drums and Percussion


Martin je britský hudebník a hráč na bicí, programátor kláves a samplerů, skladatel a producent. Je nejznámější jako bubeník rockové kapely Cutting Crew (1986-1993) a progrockové kapely Lifesigns (2010-2020).

Bubeník a perkusista Martin 'Frosty' Beedle se pohyboval v Hull, Východní Yorkshire a získal si bubenické ostruhy hraním na zakázku po místních hospodách a klubech od již od svých 11 let...

Ve věku 17 se připojil k QE2 a strávil tři roky hraním a koncertováním po světě. "Frosty" (nebo "Fro", jak se mu s oblibou přezdívalo), pak zakotvil v Londýně a nakonec se setkal s Colinem Farleyem, který jej představil v roce 1985 kapele Cutting Crew. písně "(I Just) Died In Your Arms" se stala hitem #1 v 18 zemích. N8sledovala Řada koncertů a druhé album "The Scattering" vyšlo v roce 1989. Cutting Crew se rozpadli v roce 1991.

Od počátku 90. let až do dneška Frosty spolupracoval s umělci jako Kiki Dee, Dame Kiri Te Kanawa, Sarah Brightman, Madeline Bell, Billy Connolly, Sinead O 'Connor, Zucchero, Russell Watson, Never The Bride, Boy George, Marie Claire D’Ubaldo, The Wombles, Clannad, The Three Degrees, Harold Melvyn and The Blue Notes, The Tramps, Jimmy Ruffin, The Supremes, Kim Wilde, ABC, Steve Coogan, Hannah Jones, Brian Conley, Bradley Walsh, Jimmy Somerville, Precious Wilson, John Wilson, Gloria Gaynor, Mary Wilson, The Chi-Lites, The Miracles, The Atlanta Symphony Orchestra, The English National Orchestra, The Bournemouth Symphony Orchestra a John Young Band.

Martin se také objevil v několika muzikálech pod West End Musicals, včetně Tommy, Hair, Saturday Night Fever, Smokey Joe’s Cafe a obsadil bubenické křeslo v původní produkci Mama Mia od srpna 1999.
Členové Niko Tsonev
Guitars, Vocals

Niko Tsonev pocházející z Bulharska je hudebník, producent, skladatel, zvukový inženýr a aranžer žijící v Londýně, Anglie.

Již ve čtyřech letech Tsonev hrál na harmoniku, později začal hrát i na kytaru. Ale už v jeho raném dospívání se Tsonev začal formálně zajímat o hudební teorii a kytarové lekce. V devadesátých letech Niko využil nabídky hudební univerzity ve Spojených státech, když dostal stipendium, avšak v roce 1996 se Tsonev přestěhoval do Anglie studovat hudební produkci na Lewisham College. V té době se Niko také připojil k agentuře studiových hudebníků a dělal studiové kytarové nahrávky.

V mladších letech Niko nasával hudební inspiraci od umělců jako Steve Vai, Jimmy Herring a Scott Henderson. Nikovo debutové album "Black Feather" vyšlo v roce 2008, což má za následek spolupráce s kolegy s Guitar Hero, jako je pan Fastfinger (známý jako Mika Tyysk), Christophe Godin (Mrglbl) a Mathias IA Eklundh (Freak Kitchen).

Stylisticky flexibilní a rozmanité v rámci městské a světové hudby Tsonevovy kytarové instrumentálky zahrnují různé hudební formy, od instrumentální fúze jazzu a blues, až po Americký, Shred a progresivní rock. Niko je také filmový a televizní skladatel, známý pro jeho práci při The Mortician (2011), režie Gareth Maxwell Roberts, The Bridge (2005) v režii Richarda Raymond, nebo se Stevenem Wilsonem "Get All You Deserve" (2012), režie Lasse Hoile. Tsonev vystupoval v různých zemích a místech po celém světě, projel Spojené státy na turné se Stevenem Wilsonem, hrál koncerty s Lifesigns po celé Evropě, nahrával DVD album Lifesigns - "Live In London - Under The Bridge". Niko používá různé nástroje, jak ve studiu i na pódiu, včetně Suhr kytar, kytarových strun Elixir, TC Electronic, Wampler, Source Audio, Hughes & Kettner.

Niko Tsonev je současné době členem britské progresivní rockové kapely Lifesigns, jejichž je členem od roku 2013. V roce 2015 byl vyhlášen jako #4 Nejlepší kytarista podle čtenář; Prog Rock Magazine UK a ve stejněm roce také #8 Nejlepší kytarista od Classic Rocku Society.

Niko Tsonev je kytarista, nadaný skladatel a producent, který opravdu stojí za pozornost spolu s novými podobnými umělci s jedinečným osobním stylem a drzými okraji. Jeho hra na kytaru je roztavený kotel progresivního rocku, djentu, jazz fusion a klasického impresionismu připomínající temný, moderní a podrážděný Treznorův styl filmového soundtrack. Niko již vystupoval a nahrával s umělci a producenty z velmi různorodých stylistických prostředí: Steven Wilson (Porcupine Tree), JJ Grey (Mofro), Youth (Paul McCartney, Joy Division), Die So Fluid, Digitonal, Aquilina a Fabrice Quentin, zahrnující žánry od progresivního rocku, jazzu, blues, Urban až po world music. Jeho stylistická flexibilita je vystavená v jeho sólové tvorbě stejně jako při jeho práci jako filmový a televizní skladatel.

V roce 2011 vyšla nahrávka "Nix Hydra", která přispěla k tomu, že Tsonev byl vyzván, aby se připojil ke kapele Stevena Wilsona jako kytarista pro jeho turné 2012 Grace for Drowning World Tour. Kapela se skládala ze Stevena Wilsona, Adama Holzman, Marco Minnemann, Theo Travis, Nick Beggs a Niko Tsoneva a natočili živé koncertní DVD "Get All You Deserve" v Mexico City (2012). Niko také přispěl kytarovými sóly a doprovodnou kytarou na album Stevena Wilsona z roku 2013 "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)".

Jeho další sólové album z roku 2013 "Banshees and Harpsichords" přibližuje zvukově rozbitou krajinu dezolátní krystalické krásy, inkarnace temné, okázalé, zkreslené a záměrně "ošklivě" znějící kytary, jakož i lyrický a téměř hlasový projev objevující se v Nikových kytarových melodiích.

"Acid Tears" přináší úžasně nadaný Grog z britské alternativní kapely Die So Fluid na vokálech (také znám pro jeho spolupráci s Ozzy Osbournem, Kylie, Goldfrapp a mnoha dalšími). Ve skladbě "Banshees and Harpsichords" odhaluje Nikova kytara vliv stoupající jazzové houslové práce se Samy Bishai (Natacha Atlas, Tom Jones, Basement Jaxx a Shakira).
Členové Nick Beggs
(Narozen 15. prosince 1961, Winslow, hrabství Buckinghamshire, Anglie)
(celým jménem Nicholas Leighton Beggs)
Bass, Chapman Stick, Backing Vocals


Nick Beggs se narodil jako Nicholas Beggs ve Winslow, Buckinghamshire. Nick je anglický hudebník, hráč na basovou kytaru a Chapman Stick.

Je znám ze svého působení kdysi v kapele Kajagoogoo, nyní je nejznámější v prog lokalitě, když vystupuje v kapele Steve Wilsona, Steve Hacketta nebo v dalších projektech jako TheMuteGods nebo právě Lifesigns, ale také Fish On Friday z Belgie. Připojil se také k nahrávání desky sólového projektu Johna Mitchella s názvem Lonely Robot, kterému vyšla deska "Please Come Home" v únoru 2015.

Více onformací o něm na: The Mute Gods

Zpět
Studiové desky:
2021 Altitude
2017 Cardington

Ostatní nahrávky:
2023 Live In The Netherlands
2015 Under The Bridge - Live In London


Skupina:
John Young - Keyboard, Vocals
Dave Bainbridge - Guitars, Keyboards, Backing Vocals
Jon Poole - Bass, Pedalboard [Bass Pedals], Backing Vocals
Zoltan Csörsz - Drums, Percussion
Hosté:
Juliet Wolff - Cello (01)
Peter Knight - Violin (01)
Sir Robin Boult - Acoustic Guitar (03)
Lynsey Ward - Backing Vocals
Steve Rispin - Keyboards
Diskografie Altitude
Vyšlo 8. března 2021, Lifesigns Music Ltd.,

Seznam skladeb:
01. Altitude (15:17)
02. Gregarious (4:34)
03. Ivory Tower (7:45)
04. Shoreline (7:39)
05. Fortitude (10:08)
06. Arkhangelsk (0:57)
07. Last One Home (6:15)
08. Altitude Reprise (1:43)
Total Time: (54:18)

Bonus Tracks:
01. Shoreline (Instrumental) (7:38)
02. Fortitude (Instrumental) (10:07)
03. Gregarious (Single Edit) (3:40)

Written, Composed: John Young
Producer: John Young, Steve Rispin
Engineered and mixed: Steve Rispin at Lifesigns Studio 2
Sound Designer [Sound Engineering]: Steve Rispin
Mastered: Robbie Bronnimann at Recognizer Studios, Bristol
All instruments and vocals recorded at our home studios in accordance with 2020 lockdown procedures
Dedicated to Gilly - Forever at home in the dunes of Shell Island

Artwork, Design: Be Wilde
Photography [Band Photos Except Zoltan]: Martin Reijman
Photography [Cover Photo]: Be Wilde

Skupina:
John Young - Keyboard, Lead Vocals
Frosty Beedle - Drums
Jon Poole - Bass Guitar, Vocals
Hosté:
Niko Tsonev - Guitars, Vocals (Lifesigns, Steven Wilson)
Dave Bainbridge - Guitars (Iona, Strawbs, Celestial Fire)
Menno Gootjes - Guitars (Focus)
Sir Robin Boult - Guitars (Fish)
Chris Taylor - Backing Vocals [Extra B.V.'s]
Diskografie Cardington
Vyšlo říjen 2017, Lifesigns Music Ltd., LML003

Seznam skladeb:
01. N (10:57)*
02. Voice In My Head (5:35)**
03. Chasing Rainbows (3:40)*
04. Different (9:19)*
05. Impossible (5:25)*
06. Touch (4:00)***
07. Cardington (10:40)*
Total Time: (85:35)

Written, Composed: * John Young
Written, Composed: ** John Young, Frosty Beedle
Written, Composed: *** John Young, Frosty Beedle, Steve Rispin

Engineered and mixed at Lifesigns Studios
Mastered at Close To The Edge
Vocals, Bass and Menno's guitars recorded at Lifesigns Studios by Steve Rispin
Keyboards recorded at the Lock Cottage by John Young
Drums recorded at Lifesigns Studios by Frosty Beedle
Dave's guitars recorded at Open Sky Studios by Dave Bainbridge
Rob's guitars recorded at The Bolt Hole by Robin Boult
Engineered At Lifesigns Studios
Mixed At Lifesigns Studios
Mastered At Close To The Edge
Executive Producer: Alexander Wooldridge Smith, Chris Taylor, Clive Hancocks, Daniel Hatty, Darren Lacey, David Dadian, John Blangero, Julie Crowe, Mark McCormac, Massimo Sposaro, Renee Mantkowski, Robert 'Brainmusic' Wolf, Robert Harris, Rosamund (Pandarosa) Tomlins, Steve Darby, Ton Vermeij
Sound: Steve Rispin
Produced: John Young, Frosty Beedle, Steve Rispin
Mastered: Jon Astley
Artwork: Brett Wilde
Photography: Barbara Ann May, Tony Crowe [Page 10,11], Geoff Paddock [Page 02,03]
Historie Cardingtona a R101 je vyprávěn v titulní skladbě. Cardingtonské přístřešky lze stále vidět u Bedfordu v USA, jsou památkou budoucnosti a minulosti. V devadesátých letech to byla idea, že vzducholodě by převzaly světové cestování, ale nestalo se tak. Je to pomník slavného selhání a místo, které ještě obsahuje ducha minulého věku. Dvě kůlny v Cardingtonu jsou stále používány. Jedna jako filmový soubor a pro zkoušky velkých turnajových kapel. Druhá je stále v plném provozu se vzdušným člunem s mohutným Airlanderem.

Skupina:
John Young - Vocals, Keyboards
Nick Beggs - Bass, Chapman Stick, Vocals
Frosty Beedle - Drums, Percussion
Hosté:
Steve Hackett - Lead & Acoustic Guitars
Jakko Jakszyk - Lead & Acoustic Guitars
Robin Boult - Lead & Acoustic Guitars
Thijs Van Leer - Flutes
Diskografie Lifesigns
Vyšlo 5. února 2013, Esoteric Antenna

Seznam skladeb:
01. Lighthouse (12:50)
02. Telephone (9:15)
03. Fridge Full Of Stars (11:17)
04. At The End Of The World (8:23)
05. Carousel (11:46)
Total Time: (53:33)

Engineering, Production: Steve Rispin
Artwork and Flyers: Brett Wilde
Trojice gentlemanů – John Young, Nick Beggs a Frosty Beedle předkládá labužníkům progrocku svůj lahůdkový debut pod jednoduchým názvem Lifesigns. Pozorný cenzor a oddaný fanoušek zprvu ocení kvality tohto pšti skaldbového opusu a poté si všimne i značnného posunu jejich instrumentace a tvorby proti jejich dosavadním aktivitám. Na tomto albu trio nahrálo pět delších kompozic, které jsou první vlnou nového britského progrocku v roce 2013. John Young v minulosti působil s Bonnie Tyler, Fishem nebo Uli Jon Rothom, nebo jako člen The Law či Asia a patří mezi současnou evropskou klávesovou elitu. Jeho typický klávesový sound je úplně skvělým partnerem pro hostujícího kytaristu Steve Hacketta, Jakko Jakszyka a spolupracovníka Robin Boulta, za neunavného, dvojhlavového motoru rytmiky Nick Beggs/Frosty Beedle. Progrockové trio je seskupení muzikantů, kteří velmi rychlo mohou sklouznout do určitého stereotypu, protože zvukových možností mají poměrně málo. To ale u Lifesigns nehrozí už jen kvůli přítomností tří úplně odlišných kytaristů, ale i účastí ještě jednoho podstatného člena a tím je flauta Thijs van Leera z holandskej legendy Focus. Zajímavé tvorbě Lifesigns napomáhá také velká invence a preciznost ve hře samotného tria. Tento debut jen dokazuje, že se jim to náramně daří a jsou na to i patřičně hrdí. Trio sice spolu hraje pouze dva roky, ale jejich sehranost je perfektní, navíc v každé z nabídnutých skladeb se dá najít něco progresivního, nového a zaujímavého, i když někdy jen v drobnostech, či rytmických nebo harmonických detailech. Stále je co poslouchat a co objevovat.

Kapela má navíc jedno obrovské plus, a tou je skvělá hra na baskytaru Nicka Beggsa, který patří mezi ty instrumentalisty, kterým učaroval Chapman stick. V progrockových vodách se tomuto nástroji věnují možná jen průkopník Tony Levin, sem tam jej využije John Myung z DT nebo další basisté z King Crimson. Je to nástroj odvozený z kytary a baskytary, je charakteristický rozsáhlou škálou tónů neboť obsahuje 12ť samostatně naladěných strun. Nick na něm někdy hraje současně basové linky, melodické linky, akordy nebo textury. Je to funkční polyfonický nástroj a Beggs jej excelentně ovládá a dokáže jej ve skladbách nenapodobitelným spůsobom i využít. Základy celého tria drží ve svých rukách a nohách bicmen Frosty Beedle, ktorý umí citlivě reagovat na spoluhráče a přitom na sebe vůbec nestrhává pozornost svoji bezchybnou hrou.


Skupina:
John Young - Keyboard, Lead Vocals
Frosty Beedle - Drums
Jon Poole - Bass Guitar, Vocals
Niko Tsonev - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Live In The Netherlands
Vyšlo 3. července 2023,

Seznam skladeb:
01. N (11:12)
02. Open Skies (4:09)
03. Different 9:32)
04. At The End Of The World (8:36)
05. Impossible (5:36)
06. Altitude (15:49)
07. Gregarious (6:01)
08. Ivory Tower 7:53)
09. Shoreline (8:04)
10. Fortitude (10:48)
11. Last One Home (6:03)
12. Kings (4:50)
Total Time: (00:00)

Skupina:
John Young - Keyboard, Lead Vocals
Frosty Beedle - Drums
Jon Poole - Bass Guitar, Vocals
Niko Tsonev - Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Under The Bridge - Live In London
2CD/DVD, Vyšlo říjen 2015, Lifesigns Music Ltd.

Seznam skladeb:
DVD
01. Lighthouse
02. Telephone
03. Voice In My Head
04. Different
05. Impossible
06. Open Skies
07. Fridge Full Of Stars
08. At The End Of The World
09. Kings
10. Carousel
CD 1
01. Lighthouse (12:32)
02. Telephone (10:14)
03. Voice In My Head (05:41)
04. Different (09:14)
CD 2
05. Impossible (5:21)
06. Open Skies (4:14)
07. Fridge Full Of Stars (12:02)
08. At The End Of The World (9:00)
09. Kings (5:05)
10. Carousel (12:12)
Total Time: (85:35)
36:58/ 47:59/ 100 min.
Lifesigns nahráli své živé DVD "Live In London- Under The Bridge" na známém pódiu pod Chelsea Football Stadium v Londýně.

ZpětSteve Rispin, John Young, Niko Tsonev, Jon Poole a Frosty Beedle před vystoupením "Under the Bridge"


Martin FrostyBeedle, John Young a Jon Poole a Niko TsonevZpět

  Oficiální stránky:
  http://www.lifesigns.me/

  www.nikotsonev.com
  https://nikotsonev.bandcamp.com/
  http://steverispin.wordpress.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  25.1.2017 
Menu Poslední aktualizace: 8.6.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!