FRAMESHIFT
ProgressRock Dolů...

BIOGRAFIE
DISKOGRAFIE
ČLENOVÉ
FOTOGALERIE
ODKAZY


biografie


Jak to vlastně začalo?
Henning vyrostl v Hirschhausen, Německo. Je to menší vesnička v předměstí.

Na jaře roku 2002, Henning Pauly objevil staré pásky s nahrávkami vytvořenými během zkoušek s jeho předchozí skupinou CHAIN. Se skupinou se rozešel o 8 let dříve poté, co napsal celé album hudby, která nikdy neopustila zkušební místnost. Nikdy nebyly nahrány správně: nemohli nalézt vhodného zpěváka a rozhodli se opustit tento projekt. Henning procházel nahrané pásky a objevil hudbu, která stojí za realizaci. Vynaložil zbytek roku na produkci alba "Reconstruct", které vydal sám a které bylo zamýšleno jako překvapení pro původní členy kapely usídlené v Německu. Během prosince nastal čas pro nahrávání zpěvu a Henning získal Matta Cashe pro tuto práci. Pracovali dohromady na Mattově vlastním materiálu a Henning nabyl přesvědčení, že Matt by byl tím nejlepším člověkem pro tento úkol. Dva dny předtím za Henningova letu domů byly nahrávky dokončeny a prezentoval je jako práci skupiny během kávy a vdolečků.
Neviděli se navzájem téměř 8 let a jejich setkání bylo velkým překvapením pro všechny. Henning jim řekl, že jim udělal něco, čímž jim děkuje za všechno, co se od nich naučil v minulých dnech. Bez jejich vlivu by nebyl schopen dneska pracovat v hudebním průmyslu dnes a rozhodně by nebyl schopen napsat "Unweaving the rainbow".

Pak jim předal dárek a spustil nahrané album. A díval se ty tři lidi, kteří nemohli uvěřit, že hudba o které přemýšleli léta, byla konečně na CD. A tohle byl předpoklad produkovat album"Reconstruct".

Henning nikdy neposlal záměrně žádné kopie vydavatelství, pokud nebyly označené. Poslal jednu kopii internovanému rádiu - a tímto se začal řetěz událostí, které nikdo nemohl předvídat.

Tato stanice jej označila chybně, a to názvem Chain. Recenze začaly brzy chodit a odezva byla ohromující. Lidé z vydavatelství byli v těsném kontaktu s Jamesem LaBrie, který se jich často ptal, jestli nevědí o nějakém projektu, který by jej zajímal. Zkontaktovali proto Jamese LaBrie a Henninga a za několik měsíců později se zrodil projekt Frameshift.

Prezident Progrock Records Shawn Gordon, který nahrál klávesové sólo v "Nice Guys Finish First", řekl že k nahrání vokálů pro "Unweaving Rainbow" došlo během dvou týdnů. "Hudba trvala asi šest měsíců, ale rekordně vokály nahráli za dva týdny v kuse - 18 skladeb za 13 dní s jedním dnem volna, James zpíval osm až 10 hodin denně, byl úžasný" říká Gordon. Tři z písní vyšly na 2CD albu rockové opery s názvem "BabySteps" v březnu 2004, na níž se představila řadu dalších skvělých zpěváků kromě Jamese.

Henningvou prvotní myšlenkou pro případný projekt bylo přepsat nějaký hudební materiál z minulých let, ale po několikerém poslechu se rozhodl, že zpracuje materiál mnohem přístupněji. Tak použil již jednou odložený projekt.

Pouze o pár dnů později se Henning rozhodl a zavolal Jodymu Ashworthovi, který byl sólovým zpěvákem na Trans-Siberian Orchestra's Beethoven's Last Night. Henningův musikal Babysteps byl napsán ve stylu Savatage a TSO, jakoby pro Joda Ashwortha. Od udivující shody okolností, on byl spojnicí, tak Henning sepsal Babysteps jemu - a on miloval to. Paralelně, když pracoval na Frameshift, Henning začínal produkovat i projekt Babysteps, který vydá na dvojitém CD počátkem roku 2004.

Henning byl rád, a využil toho, aby za tuto příležitost mohl poděkovat Shawnu Gordonovi a Jerry Georgeovi z Progrock Records za jejich úplnou podporu a důvěru v projekt. Bylo mnoho věcí, které se staly, a Henning se cítil velmi šťasten, že splupracoval s týmem profesionálů z Progrock Records.

Toto koncepční album je obsahově založené na práci vědce a spisovatele Richarda Dawkinse.


Druhé koncepční album "An Absence of Empathy" nazpíval zpěvák Sebastian Bach.

23. 8. 2008
Henning Pauly pracuje na třetím albu projektu Frameshift, ale z důvodu jeho velkého pracovního vytížení postupují práce velmi pomalu. Už je ale znám i název "The God Delusion" podle stejnojmenné knihy Richarda Dawkinse. A kdo bude zpívat? Zatímco první desku nazpíval James LaBrie a druhou Sebastian Bach, na novince se o vokální party podělí belgická zpěvačka Magali Luyten (Virus IV, Beautiful Sin, Ayreon) a Švéd Dan Swano (Nightingale, Edge Of Sanity, Ayreon). V jaké fázi je nahrávaní nyní, to ví asi jenom Pauly.

29. 3. 2009
Jsem si jist, že mnoho z vás se ptá, kde je další Frameshift album. Oznámil jsem zpěváky, oznámil jsem jméno. Dokonce jsem již více než polovinu hudby napsal a nahrál. Zpěváci sedí připraveni jít, ale já jsem prostě neměl pocit, že by materiál byl připraven, a protože "The God Delusion" je velmi důležité album pro mě, chci se ujistit, že kytarové zvuky a bicí jsou na úrovni, kterou si představuji. Pracoval jsem pro dosažení této úrovně poslední dva roky a jeden krok k tomuto cíli bylo začít projekt s mým dobrým přítelem Alexem Froese, zpěvákem a kapelníkem "Kockdown Industries". V průběhu práce to začalo znít více a více jak Frameshift. Zdá se, že se vše sešlo a já jsem se přistihl při psaní a nahrávání písní, že zněly úplně stejně jako hudba, kterou jsem si představoval jako Frameshif... jsem našel zvuk, našel jsem hudbu za kterou stojí Frameshift. Teď už vím, že se můžujvrítit k "The God Delusion" materiálu a nakonec nahrít toto album ... ALE: mám další album s úžasně talentovaným a velmi flexibilním zpěvákem, který nyní zní jako Frameshift a proto Takže můžu tímto oznámit, že třetí posunové album vyjde v tomto roce.

Předtím než album bude dokončeno, vyjde ještě album s názvem "Loading Oakfield" představující zpěváka Knockdown Industries Alexandra Froese v prosinci 2010. Pauly říkal, že tohle album nebude koncepční album.

I když obě alba měla vyjít v roce 2010, na počátku roku 2014 stále zůstávají nevydané.


diskografieSebastian Bach - Vocal
Eddie Marvin - Drums
Henning Pauly - Guitars, Bass, Synthesizer,Piano, B3, Warr Guitar, Banjo, Hand percussion
Steve Katsikas - Saxophone

An Absence Of Empathy
Vyšlo duben 2005

Seznam skladeb:
01. Human Grain, Part I: An Absence of Empathy [04:41]
02. Just One More [05:49]
03. Miseducation [05:41]
04. I Killed You [09:01]
05. This Is Gonna Hurt [04:34]
06. Push The Button [06:09]
07. In an Empty Room [05:51]
08. Outcast [05:32]
09. Blade [09:22]
10. How Long Can I Resist [06:05]
11. When I Look Into My Eyes [05:12]
12. Human Grain, Part II: What Kind Of Animal [05:56]
Total Time: (73:58)


Sebastian Bach zpívá všechny skladby.
Napsal a produkoval: Henning Pauly
Základní myšlenku na námět alba přinesl Shawn Gordon, prezident ProgRock Records. Před několika lety, když hrál na klávesy v kapele Zircadian, měli částečně napsané koncepční album pod názvem "Prophet Savant", což jej přivedlo k nápadu "An Absence of Empathy". V původním příběhu člověk prožívá různé formy násilí, protože se stává jakýmsi prorokem. Napsali píseň pro epické bitvy a dvě scény mučení.

V nesčetných e-mailech a setkáních (jedno včetně Stephan Kernbach od Chain), Shawn a Henning Pauly rozvinuli tuto myšlenku do příběhu a konceptu, který je nyní základem nového alba Frameshift. Nejprve se zabředli do mystického přístupu, a pak tím, že se vzdalovali od konceptu, příběhu kolem osoby, místo toho se zaměřili na to, co, že člověk prožívá, příběh vypráví realističtější situace. V tomto ohledu, stejně jako Unweaving Rainbow, album vlastně nemá skutečný příběh. Místo toho, to je série písní, které se točí kolem stejného tématu.

James LaBrie - Vocal
Henning Pauly - Guitars, Bass, Synthesizer,Piano,B3, Warr Guitar, Banjo, Hand percussion
Nik Guadagnoli - Guitars, Bass, Chapman Stick
Eddie Marvin - Drums
Matt Cash - Vocals, Lyricist
Shawn Gordon - Keyboard
Jerry George - Keyboard
Steve Katsikas - Saxophone
Unweaving The Rainbow
(Rozplétání duhy)

Vyšlo 23. listopadu 2003, ProgRock Records (USA)

Seznam skladeb:
01. Above The Grass - Part I
02. The Gene Machine
03. Spiders
04. River Out of Eden
05. Message From The Mountain
06. Your Eyes
07. La Mer
8. Nice Guys Finish First
09. Arms Races
10. Origins And Miracles
11. Off the Ground
12. Walking Through Genetic Space
13. Cultural Genetics
14. Bats
15. Above The Grass - Part II
Total Time: (79:24)


James LaBrie zpívá všechny skladby.
Napsal a produkoval: Henning Pauly
"Frameshift" je vzrušující nový progressivně rockový projekt stvořený a produkovaný Henningem Pauly z Chain pro Jamese LaBrie, zpěváka legendarní progmetalové skupiny Dream Theater. "Unweaving the rainbow" je znamená více než 80 minut moderního progressivního rocku vytvořeného podle knih Richarda Dawkinse. Každá píseň zachází s úplně odlišným vývojovým konceptem. Způsob pro napsání hudby byl trochu odlišbější, než u většiny progressivních rockových projektů do té doby.

Skladatel Henning Pauly pracoval se širokým rejstříkem stylů. Krátce před tím, než začal pracovat na Frameshift, psal filmovou hudbu a neočekávaně se mu to zdařilo. Moderní filmová hudba kombinuje prvky z mnoha různorodých stylů. Zkombinovali metal, ambientní hudbu, techno, orchestralní, rockovou, pop a mnoho hudebních dotáček ze samplů. Způsob spojení těchto prvků dohromady ve filmovém zápisu mu posloužil perfektně v žánru progressivního rocku, takže se Henning rozhodl použít tento přístup i pro Frameshift. Nepřál si omezovat hudbu na tomto albu, tak jak je běžné se sestavou rockové skupiny, ale pracoval tak, jak je to možné s nástroji filmové kompozice, kterou měl k dispozici. To ovšem neznamenalo, že by zapoměl na všechny momenty, které umožňuje progressivní rockaa a o který se jedná, ale pouze použil odlišný způsob aranžování skladeb.

Všimněme si, že James LaBrie nazpíval album jako celek, přál si ale dát tuto šanci i ostatním zpěvákům, aby ji nazpívali jinak než pracovali předtím. James je neochvějná králem fanoušků a Henning často užívá rozsáhlé vokální aranžmá ve svých skladbách. Záměr byl jednoduchý: ponechat mnoho prostoru pro zpěv, vytvořit jim důležité součásti alba. Takže písně byly napsány v několika sborových partech a dokonce některé pozoruhodné pasáže v provedení jako od Gentle Giant a Spock's Beard, jejichž obou Henning a James jsou velcí fanoušci.

Na albu byly použity moderní studiové nahrávací techniky, spojené se svěží orchestrací a různorodou instrumentací jak například Warr Guitar a Chapman Stick. "Unweaving the Rainbow" od Frameshift bude vydána veřejně počátjem listopadu 2003. Audio samply, obrázky a více informací o projektu naleznete na progrockrecords.com.


RECENZE SPARK 4/2004, str. 46
"Rozplétání duhy" (Unweaving of Rainbow),
Lámu si hlavu nad tím, proč většina "bokovek" členů skupiny DREAM THEATER dýchá na paty řadovým deskám. Odpověď nenalézám v ničem jiném než ve "značkovitosti" velké kapely ukotvené v přístavu velké gramofirmy. Aktuální, nikoli však horká novinka zpěváka LaBrieho je adaptací knihy o evoluci. Každá skladba desky pojednává o jednom z aspektů evoluce. Hudební zpracování pro LaBrieho připravil australský skladatel Henning Pauly (CHAIN), který využil naplno svých zkušeností skladatele filmové hudby. Deska byla natočena ve třech lidech a vokál je zde po většinu času dominantním nástrojem. Kdo by čekal klasické operně-metalové árie na způsob DREAM THEATER, skoro by se nedočkal.

Paulyho hudební koncepce totiž otevírá prostor pro tak široké polohy - mnohdy na hranici experimentu - že by LaBrie musel být hluchý, aby toho nevyužil. K hudbě si troufám říct, že je to od "Remedy Lane" PAIN OF SALVATION asi nejzajímavější a nejprogresivnější deska. Je to jízda po časové přímce vývoje nejen rockové hudby. Poměrně velké množství elektroniky organicky splývá s "živou" kapelou a album tak svým zvukem na dotek "nestudí ", i když by vzhledem k žánru a tématu mohlo. Deska obsahuje pasáže nazvučené docela starým způsobem v kombinaci s efekty a zvuky současnosti a možná i budoucnosti. Tím se vymaňuje ze závislosti na konkrétním datu vzniku. Najde se zde opravdu vše, ale pečlivě zkombinováno tak, aby to nepůsobilo dojmem instrumentální a muzikologické onanie. Může za to i na poměry progresivního rocku značná "písničkovost". Nenechme se ale mýlit, kvalita v tomto případě plně vyvažuje chybějící kvantitu. Další s tím související vlastnost je důvěryhodnost sdělení, kterou možná zajišťuje právě literární předloha. Tím měl Pauly v podstatě ulehčenou práci, jelikož je zvyklý skládat podle předlohy. Na druhou stranu mu ke cti slouží fakt, že za sebe neseřadil obvyklé filmové a rockové klišé. Šikovně s LaBriem pracují s emocemi, které člověk pociťuje ve vztahu ke světu kolem spíš než směrem do svého nitra.

Určitým minusem je druhá třetina, jež odkazuje na YES příliš přímočaře v hudbě, potažmo i ve zpěvu. Ne, že by Jon Anderson nebyl LaBriemu blízký už na deskách DT, tady je však přítomen mnohem výrazněji. Nutno ale podotknout, že nový výraz je příjemnou alternativou již poněkud kostnatějšího pístupu v DT ke vzniku. LaBrie zde odhaluje množství dosud neznámých poloh, které mnohdy znějí důvěryhodněji než jeho "plný pracovní úvazek". Z jeho projevu, ale i velice rozpustilé dramaturgie desky předpokládám, že si to všichni zůčastnění pěkně užili.

Kdo by to byl o LaBriem řekl? Vlastně proč ne, když mu někdo vytvořil víc než důstojný podklad. Škoda jen, že se zde až příliš opatrně zachází s hitovým potenciálem některých písniček.

Petr Sládeček.

Magali Luyten (Virus IV, Beautiful Sin, Ayreon) - Vocal
Dan Swano (Nightingale, Edge of Sanity) - Vocal
The God Delusion
Vyšlo 2010

Seznam skladeb:
Napsal a produkoval: Henning Pauly

Alexander Froese (Knockdown Industries) - Vocal

Loading Oakfield
Vyšlo 2009

Seznam skladeb:
Napsal a produkoval: Henning Pauly


členové

Členové
JAMES LABRIE

Pokud jste fanoušek progresivního rocku, je šance, že víte, kdo to je James LaBrie. Již více než deset let je sólovým zpěvákem jedné z nejvýznamnější progresivní rockové skupiny všech dob: DREAM THEATER.

Jejich zvuk představuje definici žánru a mnoho skupin se snaží dosáhnout úrovně perfecionismu Dream Theater, který definují málem jako standard. Ale James má spoustu aktivit i mimo Dream Theater. Vydal dvě sólová alba pod jménem skupiny "Mullmuzzler" s Mike Keneally hrajícím na kytary a Mike Manginim na bicí. Zpíval v projektu Trent Gardnera Explorers Club, představujícím Billyho Sheehana, Terry Bozzia a celou řadu dalších skvělých hudebníků. Zpíval také sólový part projektu rockové opery Leonardo od Trenta Gardnera, který zobrazuje život Leonarda da Vinci.

James zpíval na Broadway a spolupracoval v množství projektů včetně několika vzpomínkových alb. Všichni zůčastnění projektu Frameshift jsou doopravdy potěšení, že se James LaBrie rozhodl pro práci nad tímto albem.

Členové
PAUL HENNING

(Narozen 25. července 1975)

Henning, který vyrůstal v Německu až do svých 22 let, vystudoval na Berklee College of Music v Bostonu. Jako hlavní obor si zvolil "Současná tvorba a produkce" a "Hudební sysntézy". Studia ukončil v květnu 2000. Přesídlil do Los Angeles, kde pracoval v reklamní společnosti. Spolu se svými zaměstnavateli, zformoval jinglegroup, firmy hudební produkce specializující se na hudbu pro reklamy. Henning psal, aranžoval a produkoval hudbu v širokém rozpětí stylů od ambientní hudby, jazz, big bandový sound, orchestrální, sola na klavír, pop, rock, metal, progresivní rock, sborový zpěv, minimální hudba, muzikálová a filmová hudba. Je rovněž člověkem stojícím v pozadí skupiny Chain, která je rovněž evidována pod značkou Progrock Records.

Hudební vlivy:
Kytara: Joe Satriani, Steve Vai, Steve Morse, Abi von Reininghaus, Chris Oliva, Mike Stern
Piáno: Keith Jarrett, Claude Debussy, Jim Steinman, Jon Oliva
Bassovka: Neil Stubenhaus, Stu Hamm, Billy Sheehan
Klávesy: Stephan Kernbach, Kevin Moore, Ryo Okomotu, Rick Wakeman, Neil Morse
Aranžmá: John Williams, Jim Steinman, Rick Wakeman, Edward Shearmur, Graeme Revell

Jeho role ve Frameshift:
Kytary, basa, synthesizer, piáno, B3, Warr Guitar, banjo, ruční perkuse, hudební programování, instrumentace, produkce a mixáž.

Henning hrál v celé řadě skupin, ale nedával tomu v té době velký význam a koncentroval se hlavně na studiovou práci. V současné době produkuje několik dalších progresivních rockových projektů, zahrnujícím prog-operu Babysteps, představovaným Jody Ashworthem z Trans Siberian Orchestra a následně další projekt skupiny Chain nazvaný "chain.exe", plánovaný k vydání během roku 2004.

Henning je Steinberg endorser a používá Steinberg software exklusivně.

Henning používá dva Mackie UAD-1 karty ke spouštění většiny plug-inů, a rád by poděkoval Mackie za jejich podporu.

Členové
NIK GUADAGNOLI

(Narozen 9. října 1976)

Nik Guadagnoli se přímo narodil jako muzikant. Mohl by být šťasten za tento způsob - když ještě byl v děloze nenarozen, Nikův otec mu hrál na kytaru a zpíval. Dokud byl dítětem, objevoval mnoho žánrů hudby od funku k progresivnímu rocku až po klasiku.

Guadagnoli hraje na basu, velmi dobře také na kytaru a Chapman Stick. Ve svém volném čase mohl objevovat druhou stranu čočky kamery nebo zkoušel řešit problemy světa meditováním u kávy, jídla a neobvyklého humoru. Odmítal jakoukoliv censuru v konverzaci. Nik Guadagnoli splupracoval přes Southern California hudební scénu s umělci jako např. 4 Feet Deep, Spiketooth Harrow a Mirazh.

Nik byl zahrnut do práce na Frameshift od samého začátku a nahrál basu v několika skladbách, ale také jako diprovodný kytarista v River out of Eden a The Gene Machine. nahrál překrásné kytarové sólo v Message from the Mountain, a rovněž hraje také v Origins and Miracles na Chapman Stick.

Guadagnoli je kromě toho odborný aranžér a přispěl některými aranžmá do několika písní.

Vlivy/vzory:
Cry of Love, Dream Theater, Peter Gabriel, Kansas, King Crimson, Tony Levin, Meshuggah, Radiohead, Rush, Sting, Tool, Toy Matinee, Tony Verderosa, Trip Wamsley, Victor Wooten, Yes a mnoho jiných.

Členové
EDDIE MARVIN

(Narozen: 30. December 1973)

Eddie Marvin (a.k.a. Eduard Pauly) je Henningův starší bratr. Eddie vystudoval Berklee College of Music v květnu 2003 s množstvím bubenických představení. Po absolvování právě v době letu do Los Angeles a nahrával velmi náročné party bicích pro Frameshift. Eddie žije v Německu, blízko Frankfurtu a je zaznamenán v několika skupinách, které se jej snaží uhájit ve svých seskupeních. Udělal výjimku pro svého bratra - kdo zná Eddieho, ví, že byl mužem na svém místě. Henning by nepřijala nikoho jiného. Eddie hraje v "Blue Dot" bicí.

Eddie se vrátí do studia s Henning, aby nahrál Babysteps a chain.exe jako mnohé jiné projekty pro Progrock Records.

Hudební vlivy:
Dennis Chambers, Nick DiVirgilio, Mike Portnoy, John Cuniberti, Terry Bozzio, Klaus Tropp a Thorsten Hannig

Členové
MATT CASH

Matt je básníkem a textařem Frameshift. On a Henning pracovali spolu na albu Chain "Reconstruct", která se zabývá podobným tématem a získala mnohačetné recenze. Henning se vrátil spolu s Mattem, aby zpracovali lyrický rámec pro Frameshift.

Matt je také dokonalý zpěvák a propůjčil svůj hlas i projektu Chain. Jeho vlastní materiál je úžasná sbírka pop orientovaného rocku a jeho melodie vás budou vždy pronásledovat. Tato pop citlivost je to, co bylo potřeba, aby FRAMESHIFT nenechali unést příliš daleko do temnoty a abstrakce. Matt byl opět zpátky ve studiu s Chain, kde nahrál album "chain.exe".

Vlivy a vzory:
Matchbox 20, Third Eye Blind, Spock's Beard, atd.

Členové
SHAWN GORDON

Shawn Gordon je president Progrock Records a zůčastnil se nahrávání klávesového sóla ve skladbě "Nice Guys Finish First". On také přispěl k tomu, že spojil Jamese LaBrie a Henninga dohromady a projekt se tak mohl uskutečnit.

Členové
JERRY GEORGE

Jerry George byl další člověk, který pomáhal přivést projekt k životu. Jerry provozuje internetovou rozhlasovou stanici Shawn, ProgRock.com, která přináší progresivní rock posluchačům na celém světě 24 hodin denně.

Členové
STEVE KATSIKAS

Steve Katsikas nahrál skvělé sólo na saxofon ve skladbě "Bats", jedné z nejtěžších skladeb na albu.

Členové
SEBASTIAN BACH

Celé jméno: Sebastian Philip Bierk, narozen: 1968. Přejmenoval se z příjmení Bierk na Bach, aby byl z uměleckého hlediska blíže slavnému skladateli Johannu Sebastianu Bachovi. S tím jménem měl v plánu přijít s něčím originálním... ale na to neměl, jak sám přiznává, dostatek kreativity. Zpíval ve skupině SKID ROW a v roce 1989 natočil se SKID ROW první album s jednoduchým názvem.... "Skid Row" ... Zde nesměly chbět powermetalové balady jako třeba "18 And Life" nebo "I remember You". Přestože hlas Sebastiana Bacha dovedl SKID ROW k úspěchu, tak ho kapela vykopla, kvůli přílišné egoistice, protože se to nedalo vydržet. Poté se rozhodl vytvořit nový projekt s názvem THE LAST HARD MEN, který tvořila sestava:
Jimmy Flemion - The Frogs
Kelley Deal - The Breeders
Jimmy Chablerlin - Smashing Pumpkins
Kapela byla na rozdíl Bachovy orientace úlet jako prase xD jak sám říká... "když úlet, tak pořádný". Rokem 1999 začal svou sólovou kariéru albem "Bring, Em Bach Alive!". V roce 2005 to zkusil s novou formací FRAMESHIFT. Jeho poslední počin je sólové album "Angel Down".


fotogalerie

odkazy
A oficiální stránky skupiny je: frameshift.progrockrecords.com
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  2004-2009 
Menu Poslední aktualizace: 13.7.2017
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!