ENOCHIAN THEORY

   
     
      
               

ZpětENOCHIAN THEORY je moderní progresivní rock/metalová kapela, která se zrodila v roce 2004 v Portsmouth, Hampshire, Velká Británie. Kapela hrála původně ve čtyřčlenné sestavě, v níž působili bubeník SAM STREET, basista SHAUN RAYMENT, kytarista SCOTT WARE a zpěvák, kytarista a hráč na klávesy BEN HARRIS HAYES.

Zakladající členové Enochian Theory bubeník Sam Street, basista Shaun Rayment a kytarista Scott Ware se potkávali již ve školních lavicích. Byli to hudebníci svázáni s místní hudební scénou na jižním pobřeží Anglie. Nejdříve bubeník Sam Street, basový kytarista Shaun Rayment a kytarista Scott Ware společně vytvořili projekt. Začali spolu hrát a rychle si vytvořili charakteristický zvuk, ještě dříve, než začal konkurz na zpěváka. V září 2004 přišel na konkurz kapely BEN HARRIS HAYES poté, co mu leták s konkurzem dala jeho sestra. Dojem z jeho zpěvu a jeho skladatelské schopnosti vedly k tomu, že se záhy stal stálým členem kapely. A tak vznikla první sestava kapely ENOCHIAN THEORY.

V této již stálejší sestavě kapela začala psát a nahrávat demo hudbu a dokončila svou první nahrávku v březnu 2005. Bylo to demo s názvem "Our Lengthening Shadows". Tento debut byl částečně nahrán jako EP ve vlastní režii, které se prodávalo pouze na prvních vystoupeních kapely a prostřednictvím svých internetových stránek. Kapela toto demo využívala jako formu, jak jim pomoci zajistit koncerty a vejít ve známost po celé zemi. Jiskřivý zvuk nahrávky byla v podstatě směs grunge a metalu, i když některé ze zaznamenaných nápadů ukazovaly známky toho, jak by se zvuk kapely mohl vyvíjet do budoucna.

Dvě z těchto písní "For Those With Conscience" a "A Countermeasure In Hindsight" byly přepracovány kapelou, aby mohly být zařazeny na jejich EP "Our Lengthening Shadows". Ve své přepracované podobě se tempo písní zpomalilo a bylo přidáno více klávesových partů.

Kapela napsala několik nových písní od vydání EP "Our Lengthening Shadows" a rozhodla se kompletně přepracovat dvě písně z tohoto EP pro zařazení na nové nahrávce. V červnu 2006 skupina vstoupila do studií The Old Blacksmith v Portsmouthu s Emmy nominovaným producentem a zvukovým inženýrem Richem Tamblynem, aby nahráli pět nových skladeb, které by měly přijít na druhou desku. Poté, co zdlouhavé zkoušky a na poslední chvíli provedné změny byly hotovy, pět skladeb na EP bylo nahráno, smícháno a vyprodukováno kapelou během čtyř dnů. Pak začaly práce na přebalu alba pro CD s koncepcí a realizací, která byla provedena podle kapely. To vše bylo dokončeno v srpnu a EP byla připravena k vydání v srpnu téhož roku. Ta byla nazvána "A Monument To The Death of an Idea" a představila progresivní, hard rock/metal spolu s atmosférickým stylem, který se rozvinul u kapely v průběhu posledních dvou let. Kapele ENOCHIAN THEORY se pak podařilo zajistit koncertování spolu s několika dalšími skupinami jako TWIN ZERO, RED SPAROWES a EPHEL DUATH.

Nahrávání a vydání EP skupina financovala z vlastních zdrojů a s cílem podpořit vydání desky v širším měřítku, se skupina rozhodla vytvořit partnerství pod názvem Anomalousz Music Records Ltd, která fungovala jako vlastní vydavatelská značka, aby album "A Monument To The Death of an Idea" bylo přístupné po celém světě. Kapela podepsala distribuční smlouvu s obchodní společností CODE 7/Plastic Head Distribution, která zajistila, že CD bylo k dispozici ve všech významných hudebních prodejnách.

V dubnu 2007 kapela podepsala distribuční smlouvu s Plastic Head Distribution pro vydání singlu "Namyamka". Ten se pak objevil na rockových a internetových rozhlasových stanicích a byl doprovázen odborně setříhaným propagačním videem k písni. Pro další podporu vydaného EP a singlu "Namyamka", kapela ohlásila a vyrazila na jejich první turné po Velké Británii s názvem "Theory In Practice".

Dne 21. prosince 2007 bylo oznámeno prostřednictvím oficiálních stránek kapely, že kytarista a zakládající člen SCOTT WARE opustil kapelu. Zbývající členové mu popřáli vše nejlepší k jeho budoucímu úsilí, ale museli kompletně přehodnotit své plány pro rok 2008. Vzhledem k vnějším problémům a vlivům kapela potřebovala napsat a nahrát nové album ve velmi krátkém čase. Proto zpěvák a skladatel BEN HARRIS HAYES začal skládat nové písně v lednu 2008 a pokračoval až do března, když si kapela byla jistá, že má dostatek materiálu pro další nahrávku. Poté, co byli jisti, že písně budou fungovat i ve tříčlenné sestavě kapely, BEN pak začal pracovat s "The Lost Orchestra", skládat a nahrávat orchestrální části alba. S třinácti napsanými skladbami byli připraveni opět vstoupit do studia.

Nahrávání nového alba se tak začalo počátkem července. Bubny byly zaznamenány v The Old Blacksmiths Studio v Portsmouth opět producentem Richem Tamblynem. Kytary, basa a vokály byly zazname Joshem Eavesem a Rossem Gillem v Rossgill Studios ve městě a orchestrální aranžmá a dokončení nahrávek v Benově domácím "Ethereal Tantrum studio". Nahrávání alba bylo dokončeno 12. října 2008. Hotový záznam byl pak ssmíchán ve Švédsku Davidem Castillo, který měl koprodukoval album KATATONIA "The Great Cold Distance" u labelu Peaceville stejně jako míchal album OPETH "Watershed" pro Roadrunner Records.

Mixáž alba byla provedena v právě dokončeném novém nejmodernějším nahrávacím zařízení Ghostward a tohle album bylo prvním projektem, který tam vznikl. Přebal alba nazvaného "Evolution: creatio Ex Nihilio" koncipoval a realizoval švédský umělec ROBIN PORTNOFF, kterého skupině představil David Castillo. Ačkoli album nebylo mělo být vydáno v srpnu 2009, začaly se objevovat uniklé kopie a působit rozruch organizátorům festivalu ProgPower Europe, na kterém se měli objevit v roce 2009. Blabbermouth.net citoval festivalové organizátory, Robin Portnoff kteří říkali: "asi těžko někdo někdy slyšel o této kapely, ale to bude určitě změní, když se vydá své nové album v srpnu 2009" nebo také "Enochian Theory určitě překvapí mnoho z vás". Skupina jej opět vydala vlastním nákladem a podpisuje jen distribuční smlouvu.

Kapela vystoupila ještě před vydáním desky jako hlavní hvězda show v Enska Club v Portsmouthu dne 2. května a podpořila i čelní žebříčkové australské rockery - The Butterfly Effect na jejich show v Hamptons v Southamptonu ve čtvrtek 14. května 2009. Distribuce CD a stahování z netu opět byly svěřeny CODE 7/Plastic Head Distribution, známé již z jejich předchozí spolupráce. Skladby z nového alba se dostaly do rotaci na Kerrang Radio a Rock Show Bruce Dickinsona v BBC 6 Music. Po vydání se album setkalo s vynikajícími recenzemi v hudebních magazínech po celé Evropě, včetně anglického, německého a polského vydání Metal Hammer, Classic Rock Magazine, Terrorizer, Zero Tolerance Magazine, Power Play, německé a řecké edice Rock Hard, magazínu Big Cheese, španělského 'This Is Rock', italského 'Metal Mayhem', norského 'Helvete', finského 'Inferno' a rumunského rock a metal magazínu 'Maximum Rock'. Odezvu si získalo na více než 70 webových stránkách po celé Evropě.

V letech 2009 až 2011 koncertují na některých festivaloch napr. ProgPower Europe v Holandsku a Metalcamp v Slovinsku. Absolvují turné po Velké Británii a v roce 2010 jako doprovod Spock’s Beard navštěvují i východní Evropu – Slovinsko, Polsko, Maďarsko a také Slovensko a Bratislavský Majestic Music Club.

Na podporu vydání nového alba i jejich vystoupení na festivalu ProgPower Europe potvrdilo, že kapela je schopna řádně koncertovat a začali spolupracovat s agenty ve Velké Británii a po celé Evropě, aby zajistili jejich turné. To začalo 21. září a trvalo až do konce roku. Spatřit kapelu bylo možné ve Velké Británii, ale také na jejich prvních výjezdech do Skotska, Holandska a Belgie.

Enochian Theory začali skládat skladby pro své třetí album, když se vrátili z turné na konci roku 2010 a v srpnu 2011 skupina vstoupila do "Aubitt Studios" (UK), aby zahájila naplno natáčení nového alba. Až do konce roku 2011 se věnují nahrávání druhého alba, které vyšlo v květnu 2012 pod názvem "Life...And All It Entails". Nové album s nimi nahrával a produkoval engineer/tech guru Rob Aubrey, který už spolupracoval s Transatlantic, IQ, Spocks Beard a jinými. Skladba "Inversions" má i živě hrané video a ke skladbě "The Fire Around The Lotus" je připravován klip s jejich dvorním výtvarníkem Robinem Portnoffem. V červenci 2012 koncertují na festivalu Night Of The Prog v Německu, kde se řadí vedle kapel jako Katatonia, Arena, Spock’s Beard, The Flower Kings nebo koncertní sestavy Steve Hacketta.

Poslední potěšitelnou novinkou od skupiny je, že připravují novou desku k vydání v roce 2015!

Zpět
Členové:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards (2004-present) ex-In This Defiance
Shaun Rayment - Bass (2004-present)
Sam Street - Drums (2004-present)
Bývalí členové:
Scott Ware - Guitars (2004-2008)

Členové
Vocals, Guitars, Keyboards (2004-present)

Narodil se v roce 1979 v nejhlubším a nejtemnějším Cornwallu, na jižním cípu Britských
ostrovů. Svoji hudební kariéru začal
velmi brzy. Už v útlém věku osmi let se
začal učit hrát na bicí na základní škole.

Ve 14 už spoluzakládal svoji první opravdovou
kapelu "Mentaporta" během studií hudební výchovy na střední škole. Hrál na bicí a obstarával doprovodné vokály, které se ukázaly na třech
celkem dobře přijatých domácích demech kapely,
které se prodávaly jen lokálně.

V té samé době se chopil také kytary jako prostředku k tomu, aby začal psát vlastní hudbu.
Střední školu Camborne Science and Community College ukončil v roce 1996. Byl celkem plodný s akustickou kytarou, experimentoval s různými hudebními styly, protože jeho vlastní hudební vkus se rozšiřoval a diverzifikoval.

V roce 1999 však skončil jeho pobyt v Cornwall a odstěhoval se do Portsmouth, Hampshire. Jakmile se tam usadil, připojil se k místní cover kapele, aby vyšel s penězi v době, kdy studoval na Higher National, místní vysoké škole, aby získal diplom v hudbě. O něco později si zajistil vysokoškolské vzdělání v oboru "Music & Sound Technology" na University of Portsmouth, které později ukončil v roce 2010. Mezitím se ale rychle se stal součástí města se vzkvétající hudební scénou a přemístil se k tech-metalové kapele "In This Defiance" v roce 2002. ITD odehráli několik krátkých představení ve Velké Británii, při jednom z jejich posledních vystoupení hráli jako předkapela kapely Devina Townsenda "Strapping Young Lad".

Nikdy se necítil jako někam zaškatulkovaný hudebník a tak se připojil k devítičlenné jazz/drum 'n'bassové skupině "Endo Santos", když se setkal s dobrými přáteli Paulem Barrettem a Garethem Chelleym. Tato skupina se objevovala v místních sálech, kde hrála naživo při tanečních akcích nebo spolu s DJ, naposledy hrála na docela vyprodaném vystoupení ve Wedgewood Rooms v Portsmouthu.

Jeho hudební úspěch však přišel až po obdržení letáku od kapely hledající zpěváka, který mu přinesla jeho sestra v roce 2004. Tou kapelou byla budoucí Enochian Theory.

V současné době žije v Brightonu, kde je obklopen svým stále rostoucím inventářem zařízení a čtyřmi stěnami...
Členové
Bass (2004-present)
Členové
Drums (2004-present)

Narodil se v roce 1987. Sam se setkal s perkusemi díky svému spolužákovi v kapele Marching Band. "Zmínil se mi, že potřebují více lidí tou dobou, aby mohli každý nástroj využít, ale ten pro mě nejlepší byl ten nejhlasitější, "14x14 snare".

Bicí se pro něj staly rychle vášní poté, co uviděl místní dechovou kapelu, která používá celou sestavu bicích. "Moc mě to vzalo... když jsem spatřil set z 5 části, hned jsem věděl, že tohle jsem chtěl dělat."

Po pár letech si Sam uvědomil, že si bude moci dovolit jen levnější značkové činely a že jedině smluvní partnerství s firmou je jediný způsob, jak se snáze dostat k profesionálním. "Vždycky jsem chtěl spolehlivou high-end sadu činelů získat, a když jsem zjistil, že Danny Carey z Tool hrál na Paiste, musel jsem vědět víc..."
Členové
Guitars (2004-2008)

Zpět

Skupina:
Ben Hayes - Guitars, Keyboards, Vocals
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Hosté:
The Lost Orchestra – Synthesizers, Extra Sounds and Orchestral Performance
Life ...And All It Entails
vyšlo 12. března 2012, Mascot Records

Seznam skladeb:
01. This Aching Isolation (4:44)
02. Hz (6:32)
03: Non Sum Qualis Eram (3:37)
04. Distances (4:12)
05. Inversions (3:54)
06. Creatio Ex Nihilo (1:37)
07. In Times of Silence (4:12)
08. For Your Glory, Great Deceiver (4:06)
09. Nisi Credideritis, Non Intelligetes (4:44)
10. The Motives Of The Machine (4:05)
11. Singularities (5:04)
12. Loves (4:13)
Bonus track:
13. The Fire Around The Lotus (7:21) (Remastered)
Total Time: (58:17)Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Evolution: Creatio Ex Nihilio
vyšlo 3. srpna 2009, Anomalous Music Group

Seznam skladeb:
01. Every Ending Has A Beginning... (1:07)
02. Tedium (i) (2:20)
03. The Dimensionless Monologue (ii) (2:58)
04. T.D.M. (iii) (1:35)
05. A Great Odds With... (5:07)
06. Apathia (3:57)
07. Triumvirate (2:35)
08. Movement (5:13)
09. After the Movement (2:35)
10. Waves Of Ascension (6:57)
11. The Fire Around The Lotus (7:15)
12. The Living Continuum (2:21)
13. A Monument To The Death Of An Idea (4:35)
Total Time: (48:35)

Recorded at Ross Gill Studios, The Old Blacksmiths Studios & Ethereal Tantrum Studios
Produced: Enochian Theory

Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Scott Ware - Guitars
A Monument To The Death Of An Idea
vyšlo 1. srpna 2007, Anomalousz Music Records

Seznam skladeb:
01. A Countermeasure In Hindsight (8:41)
02. For Those With Conscience (5:35)
03. Our Lengthening Shadows (6:36)
04. Traversing The Edge Of Dawn (7:12)
05. Namyamka (5:08)
Total Time: (38:20)Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Scott Ware - Guitars
Our Lengthening Shadows
EP, vyšlo březen 2005, vlastní produkce

Seznam skladeb:
01. Tienanmen Square Dance (04:49)
02. Better For It (03:39)
03. A Grande Movement (04:36)
04. A Countermeasure In Hindsight (07:21)
05. This Chemistry Of Forgetfulness (03:33)
06. Upon Reflection (04:49)
07. For Those With Conscience (05:09)
Total Time: (33:56)

Zpět
Robin Portnoff

Zpět

Stránky o kapele:
http://www.enochiantheory.co.uk/

Facebook:
https://www.facebook.com/enochiantheoryband
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  10.5.2014 
Menu
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©