Beyond The Labyrinth
  
    
      
    

Zpět

BEYOND THE LABYRINYH je skupina pocházející z Ninove (jinde se uvádí Dilbeek), East Flanders, Belgie.

Od roku 1996, kdy se datuje jejich vznik, BTL vydali 3 alba, 7 videoklipů a 10 singlů a nevypadá to že by jevili nějaké známky stagnace. První singl "Shine" se objevil v květnu 1997. I když kapela existuje od roku 1996, získala Geert Wieuw skupina tvalejší tvar až v květnu 2004. Mezi roky 1996 až 2004 skupina byla pouze studiovým projektem (1996-1998), skupinou (1999-2000) a znovu studiovým projektem (2001-2003). Sestava se měnila kolem hlavního skladatele a kytaristy Geerta Fieuwe, většina současných členů kapely BEYOND THE LABYRINYH již byla zapojena do BTL od okamžiku vzniku prvního studiového projektu. V roce 2001 se 2/3 současné kapely představily již naživo na koncertě vrámci Progpower festivalu (NL) již pod názvem BEYOND THE LABYRINTH.

Od roku 2004 má kapela již docela stabilní složení, vedle zakladatele Geerta Fieuwe v ní je Jo De Boeck (zpěv), Gerry Verstreken Frederic Ost (kytary), Bart Rokegem (basa), Danny Focke (klávesy) a Filip Vinck (bicí), všechno jsou to již ostřílení veteráni. Hudebně se kapela pohybuje na pomezí Classic Rock, Prog, Sympho, s některými metalovými vlivy, ale její hudba je vždy velmi přístupná. V krátkém časovém období let 2004 až 2005 se BEYOND THE LABYRINYH stali volnějšími a zařadili se tak více vedle renomovaných kapel jako Pain of Salvation a Riverside.

Geert začal pracovat na albu "Castles in the Sand" snad již v roce 1996, nejprve jako studiový projekt - vydán byl pouze sólový singl "Shine" pod hlavičkou "Beyond The Labyrinth" v roce 1997, a vydání přesouvá proto kvůli koncertování kapely na začátek roku 1999, ale nakonec jen viděl, jak se skupina rozpadla ke konci roku 2000. Když Jo De Boeck vstoupil do Geertova studia, oba dva okamžitě ucítili, že bylo něco zvláštního na tomto spoluhráči, když promluvil. A Geert v tom viděl osud a udělal s Jo pěvecké zkoušky a zjistil, že se mu opravdu líbil hlas tohoto chlapa i jeho osobnost. Jo, bývalý bubeník se rychle vžil do role zpěváka a cítil, že je to v pohodě pracovat společně s Geertem, i to jak sdílet společné hudební vize a vkus. Více uvolněnější a diplomatická osobnost Joa od té chvíle vystupovala v roli Geertova oponenta během působení u Beyond The Labyrinth, a tak některé kousky skládanky začaly do sebe zapadat. Jako studiový projekt spolu Jo De Boeck pracovali tak, aby tohonahráli co nejvíce, nikdy nebyli zcela spokojeni s výsledky, a to co z toho vešlo ještě zušlechťobvali a přepracovávali, pokud to bylo možné. Nakonec první (dlouho očekávané) album "Signs" jim vyšlo v říjnu 2005.

Do konce roku 2006 si ale nepříliš zdárný růst skupiny vybral svou daň a kapela ztratila vývojovou dynamiku. Několik hudebníků, včetně zpěváka Jo, opustilo kapelu a rok 2007 viděl Geert nejprve ve snaze udržet BTL pohromadě, třebas v pozměněné sestavě, takže na nějaký čas opustil koncepci koncertující kapely. Vzhledem k tomu nově příchozímu Dave Varletovi (vocals) a Gerry Verstrekenovi (basss) ke konci roku 2006, se hudba skupiny přece jen vyvinula o něco více k současnému zvuku.

Až do srpna 2007 to bylo na "pováženou"... ale pak se najednou zbytky skládanky začaly projevovat. Jo byl najednou zpátky na palubě a pomáhá vytvořit pracovní demo - Geert na kytary, klávesy, piano a bicí a basa programované - pro svěžejší koncept nového alba. Na jaře 2008 se přidal baskytarista Gerry Verstreken (který hrál i v předchozích dvou sestavách BTL) a nováček bubeník Bruno Goedhuys. Když Geert nenašel vhodné řešení jak jinak spojit kytaru a hru na klávesy naživo, stejně tak i na zkoušce, byl přizván i veterán BTL sestavy, hráč na klávesy Danny Focke, který s nimi nahrál album "Signs" a také koncertoval.

Tato obnovená sestava, která byla oficiálně vyhlášena počátkem června 2008, již začala nahrávat nové album. Pokud to bylo možné, materiál (zejména mnoho částí Geertových kláves) a konstrukce z dema byly zachovány a jemně vyladěny a hrubé nahrávky byly připraveny do konce srpna. Do té doby se skládání kvalitních hudebníků proměnilo v těsně spojenou kapelu se společnou vizí, s více rockovějším přístupem a odhodlání oddat se hudbě BTL.

Kapela už začala hledat vydavatelství s pomocí pracovních demonahrávek na začátku dubna 2008 a s touto novou drsnou směsici skladeb pak absolvovali ještě další kolo jednání. Mnoho nahrávacích společností projevilo zájem, ale konečný výsledek byl často "To je opravdu dobrá hudba, ale potřebovali bychom příliš mnoho času při snaze ji dostat na trh a podporovat ji". Takže se tu projevilo změněné klima, kdy se lidé snaží stahovat hudbu zdarma místo kupování CD a gramofonové firmy chtějí ijnvestovat pouze do osvědčených hudebních vzorců.

Na konci října 2008 bylo rozhodnuto vydat album "Castles In The Sand" v limitované edici na vlastním "samostatném" labelu skupiny "Incommunicado” pouze s podporou celosvětové sítě iTunes, Napster, eMusic a Rhapsody, s tím, že první singl alba "Time To Fly" vyšel o dva týdny dříve.

Jejich zatím poslední album "Kapitola III - Stories" bylo velmi pozitivně přijato, celosvětově s průměrným hodnocením 81/100. Skupina ji nahrála v sestavě Jo De Boeck - Vocals, Geert Fieuw - Guitar, Keyboards, Gerry Verstreken - Bass, Vocals a Michel Lodder - Drums.

Když skupina realizovala singl "Wings", který se objevil 30. října 2012, bylo složení kapely již následující: Wim Nees (Lead Vocals, Guitars, Keyboards, Song Writing), Geert Fieuw (Guitars, Keyboards, Backing Vocals, Song Writing), Sjoerd Bruyneel (Keyboards, Backing Vocals, Song Writing, Guitars), Gerry Verstreken (Bass) a Michel Lodder (Drums).

Beyond The Labyrinth (BTL) musí být snad jediná kapela na světě, která uvádí:
"Snažíme se spojit psaní písní skupiny ABBA se sílou a řízností AC/DC".

V souladu s tímto prohlášením, není divu, že hudba BTL hudba je celkem přístupný melodický rock!

Hudba Beyond the Labyrinth ve skutečnosti zní jako, kdyby se spojili skladatel filmové hudby Hans Zimmer, kytarista AC/DC Angus Young a skladatelé skupiny ABBA Bjorn a Benny, když by se rozhodli založit kapelu...

"Beyond The Labyrinth je skupina, která si zaslouží trošku více dlouho očekávaného uznání za své umění, své řemeslo a jejich hudební cestu."

Za svým si stojí Beyond the Labyrinth podle jejich loga a kréda "Pochopit, věřit, dosáhnout" uvedeného pod ním, což lze uskutečnit pouze tehdy, když se nejedná o obyčejnou rockovou kapelu.

Jejich píseň "For Eternity” byla přepracována americkou hudebnicí Lisa Larue pod hlavičkou na album "2k9" ve spolupráci s (bývalý zpěvákem Asie) Johnem Paynem.

Začátkem roku 2012 kapela upoutala hlavní pozornost médií tím, že vydala tvrdou rockovou verzi místního kultovního hitu od Noordkaap "Ik Hou Van U" (původně to byl spíše dechovkový popěvek!!!, nicméně klip pojali s humorem...).

Dne 15. července 2012 se objevil jejich videoklip s písní "Unlock The Dream", kterou pohostinsky nazpívala Ayos Tokie, která se narodila a vyrůstala na Filipínách a přestěhovala se do Belgie před několika lety. Většinu času zpívá cover verze písní, ale pro "Beyond The Labyrinth" ráda udělala výjimku. Skupina ji objevilaprostřednictvím manželky Barbory od Michela Loddera - jsou totiž kolegyně ve stejném obchodě.

V poslední době skupina skládá a píše rockovou operu podle životopisu vynálezce Nikoly Tesly - Nikola Tesla - The Rock Opera. Skupina již skládá písně, libreto je již připraveno. kapela při něm spolupracuje s několika hostujícími zpěváky a hudebníky. Kapela uvádí:
Jsme přesvědčení, že Nikola Tesla byl velmi podnětný objevitel, časem pozapomenutý časem pro úspěchy jiných, a že je ta správná chvíle jej připomenout. Toto album se bude jevit o něco temnější, více symfoničtější stranou Beyond The Labyrinth. Nyní hledáme podporu a pomoc při financování tohoto ambiciózního projektu. Pokud by to bylo možné, rádi bychom připravili i pódiovou show této rockové opery.

Dne 14. prosince 2012 BTL uvedli na svých stránkách, že se zaměřují na nahrávání svého nového již 4. album, u kterého se plánuje, že vyjde na podzim roku 2013. Do té doby omezí své koncertní akvivity, aby byli schopni předvést nové živé představení někdy v říjnu 2013!

Práce na albu se poněkud protáhly, ale čtvrtá deska BTL se objevila konečně na pultech obchodů. Dostalo název "The Art Of Resillience" a vyšlo 17. března 2017 pod labelem Spinal Records. Na albu se podílela sestava Geert Fieuw (Guitar, Keyboards, Vocals), Michel Lodder (Drums and Percussion), Sjoerd Bruyneel (Keyboards, Vocals) a nový člen sestavy, basista Dominic Heynderickx, který předtím působil v kapele Everglow.

Zpět
Geert Fieuw - Guitars, Keyboards
Michel Lodder - Drums, Percussion
Sjoerd Bruyneel - Keyboards, Backing Vocals, Guitars
Dominic Heynderickx - BassSložení kapely se měnilo mnohokrát a není jednoduché pochopit, jak a kdy se změny vždy odehrály. Navíc k tomu chybí dostupné informace...
Gerry "Krenryg" Verstreken - Bass
John "Drumazoid" Van Tongelen - Drums
Wim Nees - Vocals, Guitars
Jo De Boeck
Danny Focke - Keyboard (1. album)
Geert Baevegems - Vocals
Bruno Drumaholic Goedhuys - Drums & Percussion(ex-Sengir) (2. album)
Frédéric Ost - Guitars, Cello (1. album)
Bart Rokegem - Bass (1. album)
Filip Vinck - Drums (ex-Sengir)(1. album)
Mark Wenkin - Guitar
Kris Roman - Keyboard
Alain Dekegel - Keyboard
Dirk Ruys - Bass (Hellfire (Bel))
Yann Deceukelaire - Bass (Io (Bel))
Rik Wullaert - Vocals (Stranglehold (Bel), Sentinel (Bel))

Členové Geert Fieuw
(narozen v Dilbeeku, žije v Anderlechtu, Belgie)
Guitars, Keyboards, Song Writing

Je ženatý.


Dříve: Enforcer (BEL), Gate Seven

Je obdarován bystrým uchem pro melodii, Geert rychle zjistil, že je mnohem zábavnější a snadnější skládat svou vlastní hudbu a stal se hnací silou kapely BTL.

Snaha kombinovat naprosto syrovou sílu AC/DC s písňovou melodikou skupiny ABBA a metaforou z filmových soundtracků může pocházet pouze od někoho, kdo přesahuje hudební hranice - což Beyond the Labyrinth jsou svým unikátním soundem a přístupem.
Členové Michel Lodder
(narozen v Rotterdamu, v roce 1977)
Drums


Už ve 3 letech objevil některé věci - třeba modré Lego kolejnice a měl z nich paličky spolu s kbelíky od mámy. V 6 letech se učil v pochodové kapele se skutečnými paličkami. V 8 už měl své první opravdové bicí Remo PTS, se kterými hrál v ochestru. Hrával na bicí v gospelovém sboru Vaya con Dios. Později na věku 17 učil na bicí v Drumschool Cleuver u Oscara Kraal (Anouk, Candy Dulfer), Hans Cleuver (Focus) a Peter van Middelkoop ((Drum) Studio 106 Breda Holland) a nejvíce na dvojitý basový buben u bubeníka Ernst van Ee (Helloise , Ayreon, Lana Lane).Hru na bicí také vyučuje.

Je talentovaný a všestranný bubeník, který ovládá i klasiku a nebojí se je použít - nebo experimentovat s ní, když na to přijde.

Dříve:
1984-1989: Drum band
1989-1994: Orchestra
1994-2001: Vaya Con Dios (Gospel)
1997-2000: Capricorn Season (Rock)
2000-2003: Fusz (Grungerock)
2003-2004: Frontiers (Progressive Rock/jazz/fusion)
2004-2005: Djenky (pop/rock)
2006-2010: Helluray (Rock)
2010-2100: Beyond The Labyrinth (classic,melodic,Progressive Rock,Hardrock)

Web: http://www.michellodder.weebly.com
Členové Sjoerd CAP Bruyneel
Keyboards, Backing Vocals, Song Writing, Guitars

Dříve působil: Neo Prophet, HeartAttack, Elected Babies

S hudbou začínal již při narození, neboť se narodil den po koncertě Rhoda Scott v Antverpách. Jeho otec byl také hudebník, miloval Hammonda a zbožňoval Rhodu Scottovou. Vychováván byl na klasické hudbě. Když mu bylo 16 let, koupil si elektrickou kytaru a zesilovač, ale jeho otci se to nelíbilo. Zvláště pak thrash metal.

V BTL už hraje čtyři a půl roku, díky modelu Gloster Gladiator, který byl použit ve videu Wings. Najednou se objevil v nahrávacím studiu a tak se stal členem kapely. S Michelem mají dokonce stejné datum narození, ale je to Holanďan, a Sjoerd v žertu říká, že je to on, kdo má holandské jméno.

Jako nástroje používá Kurzweil K-series, Nord Stage 2 EX, Nord C2D, který je s mnoha efekty, hlavně pak Electro-Harmonix a Minimoog.
Členové Dominic Heynderickx
Bass

Dominic je profesionální hudebník a seriózní světový IT profesionál. Je vytetovaným super otcem dvou kluků, milující partner mého GF a "přející", neegoistický a emocionální baskytarista, který hrál v Everglow, nyní v The Labyrinth Beyond, Goosething a dalších projektech.

Jeho emoce ovlivňují i jeho basové hraní, doslova se rozpláče, když hraje srdceryvnou baladu, ale klidně se napumpuje i do hraní v přímém 4/4 basovém taktu v dobrém metalu, popu nebo rocku. Jeho životní motto je Carpe Diem. Využijte den. Snaž se být pozitivní i v nejtemnější době. Opravdově věří v Karmu; Dělej dobru, přijímej dobro.

Geert Fieuw jej asi před dvěma lety požádal, aby se připojil k BTL, poté, co se necítil ve své tehdejší hlavní kapele Everglow. Stále více a více se chtěl zaměřit na hudbu Pink Floyd (opět) a Marillion a chtěl hrát podobnou hudbu. Takže se obrátil na Geerta a další hudebníky a ptált se, zda neznají vhodnou kapelu. A nakonec se stal členem BTL.
Členové Gerry "Krenryg" Verstreken
(narozen 31.srpna 1970)
Bass


Má sestru, která již zemřela, není ženatý, má jednu dceru.
Na basovou kytaru začal hrát v roce 1985. Jeho soused hrál v kapele s názvem "Strangle The Parrot" a byl jsem jejich příznivec, a tehdy moje vášeň pro hudbu začala.

Plány do budoucna: rozvíjet sám sebe ve hře na basu a vokálech!
Jeho slogan: Dokažte, jak daleko chcete dojít a zbytek přijde sám od sebe!

Dříve: Angel (NL), Imperia, Cryi, Chemical Breath, Manic Movement, Excess Of Cruelty

Je nenapodobitelný chlapík, který žije pro svou hudbu a přináší do Beyond the Labyrinth zkušenosti hloubku, drive a herectví. Pokud je zde někdo, kdo je plně oddán skupině, aby i nadále rostla, tak je to právě Gerry.
Členové John "Drumazoid" Van Tongelen
(narozen 30. 8. 1975, Langdorp, Vlaams-Brabant, Belgie)
Drums


Dříve: Epycenter, Knudde, Infinunity, In-digo
Má klasické hudební vzděání od základů hudební teorie a základy hraní. Pak ale dostal skutečné bubenické lekce, ale většinou se vše naučil sám jen z poslechu dalších bubeníků. Hrával několik žánrů/stylů hudby, aby získat větší arzenál beatů a výplní. Od blues, reggae, alternativního rocku, punk, jazz, metal, trash. Kromě bubnování v kapele také skládá a příležitostně píše texty.

Web: www.freewebs.com/drumazoid/
Členové Wim Nees
(Mechelen, Belgie, dříve: Anaphonic)
Guitar, Keyboard, Piano, Vocals, Songwriter


Wim se narodil v dubnu, někdy na konci šedesátých let. Již od raného věku bylo zřejmé, že hudba je jeho vášeň. Wim je multi-instrumentalista, hraje na kytaru, piano, basu, bicí a perkuse. V posledním období je Wim také zpěvákem, textařem a skladatelem.

Patří mu produkční studio "Djinn", kde vytváří skladby pokrývající různé styly, taneční, reggae, pop a dokonce i big-band, i když jeho vlastním oblíbeným stylem je pop-rock.

Nahrál se skupinou singl "Wings" jako a vystupuje rovněž ve videoklupu k němu.
Členové Jo De Boeck
(Bydlí ve městě Geraardsbergen)
Vocals


Nejsou o něm téměř žádné informace.

Členové Danny Focke
Keyboards

Členem BTL byl od října 2000 do května 2007 a se skupinou nahrál první album, ale i nadále vystupuje se skupinou na kobcertech jako občasný host.

Nyní se věnuje fotografování pro Prog-Nose jako recenzent a rockový fotograf.
Členové Geert Baevegems
Vocals

Členové Fréderic Ost
Guitar

U BTL působil snad v letech 2004-2006.

Členové Geert Baevegems
Bass, Background Vocals

K BTL se připojil na konci roku 2004.
Jo, Fre a Bart opustili kapelu po vystoupení 03/11 a 17/12.
PG Haggerty (zpěv) - ostřílený veterán s širokým rejstříkem a obsáhlým hlasovým rozsahem, hostoval na koncertním turné

Přehled zůčastněných muzikantů:
Geert Fieuw - vocals, guitar, keyboards, bass
Gerry Verstreken - bass (2006-2007)
Rik Wullaert - vocals (1999-2000)
Kris Roman - keyboards (1999)
Dirk Ruys - bass (1999-2000)
Martial Bonnetain - drums (1999-2000)
Alain Dekegel - keyboards (1999-2000)
Danny Focke - keyboards (2000-2007)
Jo De Boeck - vocals (2000-2006)
Yann De Ceukelaire - bass (2000-2004)
Filip Vinck - drums (2004-2007)
Fréderic Ost - guitar (2004-2006)
Bart Rokegem - bass (2004-06)
Dave Varlet - vocals, guitar (2006-2007)
POZN. Některé roky nemusí být přesné - jen převzato...

Zpět

Studiové desky:
2017 The Art of Resillience
2011 Chapter III - Stories
2008 Castles In The Sand
2005 Signs
2004 Demo 2004-2005 (demo)
Singly:
2009 Saturation Point
2008 Time to Fly
2006 Tomorrow Is Gone
2005 In Flanders Fields
1997 Shine


Sestava:
Geert Fieuw - Guitar, Song Writing, Orchestration and Additional Keyboards, Backing Vocals
Michel Lodder - Drums and Percussion
Sjoerd Bruyneel - Keyboards, Song Writing, Backing Vocals
Dominic Heynderickx - Bass
Hosté:
Josey Hindrix, Wizz Beauprez, Geert Annys, Erwin Suetens, Louise Fieuw, Oliver Wright, Tara Lynch, Colin Flynn, Nox String Quartet, Geoffrey Tarallo, Tony Carlino, Chitral Somapala, David Reed Watson, Bob Goo, Tommi Manninen, Elena Fieuw, Filip “Flype” Lemmens, Dushan Petrossi, John Ferreira, Brian Copp
Diskografie The Art of Resillience
Studio Album, 17. března 2017, Spinal Records, SPINAL013

Seznam skladeb:
01. The Set Up (Innocence Presumed) (5:57)
02. Carry On (3:48)
03. Someone Watching Over You (3:36)
04. Prince of Darkness (5:21)
05. Liberation Day (3:25)
06. Shape Shifter (6:59)
07. Can’t Get Over You (3:59)
08. If You Believe (5:07)
09. Salve Mater (5:42)
10. Fall of the Raven (5:27)
11. Waiting for the Dawn (5:30)
12. Virtual Connection (4:58)
Total Time: (59:49)

Produced: Geert Fieuw and Beyond The Labyrinth
Mixed and mastered: Marc De Keyzer, Atomika Studios


Sestava:
Jo De Boeck - Vocals
Geert Fieuw - Guitar, Keyboards
Gerry Verstreken - Bass, Vocals
Michel Lodder - Drums
Chapter III - Stories
Studio Album, 13. května 2011, Incommunicado Records

Seznam skladeb:
01. The Girl With the X-Ray Eyes
02. Where Kindred Spirits Meet
30. Hidden Agenda
40. Oceans Apart
50. Fear's the Killer
06. The Darkest Page
07. Saturation Point
08. Stories Waiting to Be Told
09. Raise the Horns
10. Hypersensitive
11. The Peter Principle
12. Strength
Total Time: (59:43)

Label: Incommunicado Records
"Chapter III - Stories" masteroval Pieter De Wagter z Equus, známější ze spolupráce s DJ Tiesto, Stromae, dEUS, Soulwax a.j.
Pro třetí album Beyond The Labyrinth BTL zvolili zcela jiný přístup. Předchozí album bylo koncepční, což nutilo poslochat je celé najednou, přičemž každá z písní by mohla zaujmout i samostatně. "Chapter III - Stories"" je více jako v kniha povídek, které lze číst samostatně, znovu a znovu. Někdo by řekl, že se 80. léta vrátila... k Beyond The Labyrinth, ale oni je nikdy neopustili... Kombinace drtivé kytary s klasický napsanými písněmi a filmovým aranžmá, přineslo od Beyond the Labyrinth klasický melodický hard rock ovlivněný širokou škálou hudebních stylů, od skutečného 70 je klasického rocku a popu ze 70. let, přes AOR, metal z 80. let až po symfonický, progresivní, gothický rock... Každá píseň má svůj příběh čeká na své objevení, každá píseň má svou vlastní hodnotu a význam, aby u posluchačů obstála. Všechny příběhy jsou reálné - některé jsou sladké a romantické, některé jsou drsné, ponuré a chladné... Fanoušky oblíbené skladby jsou "Hidden Agenda", "Oceans Apart" a "The Peter Principle".

Sestava:
Jo De Boeck - Vocals
Geert Fieuw - Guitars, Song Writing, Keyboards & Midi Programming
Danny Focke - Keyboards
Gerry "Krenryg" Verstreken - Bass
Bruno Drumaholic Goedhuys - Drums & Percussion
Hosté:
Henry "Medea" Meeuws - 2nd guitar solo 03
Fredéric "Fré" Ost - 2nd guitar solo 12
Kirill Pokrovsky - Piano 07
Kirsten "The Spanish Inquisition" Fernandez Suarez - Backing vocals and Oh's and Ah's on most of the songs
Castles In The Sand
Studio Album, 30. listopadu 2008

Seznam skladeb:
01. The Curtain Falls (01:18)
02. Solitary Dancer (05:40)
03. Pure Sabotage (03:47)
04. The Enemy Within (04:49)
05. Draining My Energy (03:22)
06. Beyond The Labyrinth (04:26)
07. Castles in the Sand (06:59)
08. For Eternity (04:25)
09. Caught in the Game (04:39)
10. Caged (04:50)
11. Time To Fly (04:02)
12. No Place For A Dreamer (05:24)
Total Time: (53:45)

Album bylo nahráno a mixováno v červen až srpen 2008.
Produkce: Geert Fieuw & Beyond The Labyrinth
Label: Incommunicado B & M
Barcode: 54250109111415
Distributed: Suburban (Benelux) & Musea (France)
Geert Fieuwovi trvalo (tvůrčí duše Beyond The Labyrinth) 11 let, aby napsal koncepční album "Castles In The Sand", dalších 10 měsíců příprav, 9 hudebníků a 3 měsíce opravdového nahrávání. Toto hudební dílo je intenzivní horská jízda plán emocí, pocitů, rozmanitostí, představivosti a vzrušení, které trvá 53:45 minut pro poslech... ale celý život pro povaneí a objevování!

Sestava:
Jo De Boeck - Vocals, Backing Vocals
Geert Fieuw - Guitars, Backing vocals, Adding Keyboards
Frédéric Ost - Guitars, Cello
Bart Rokegem - Bass, Backing Vocals
Danny Focke - Keyboards, Accordeon
Filip Vinck - Drums, Percussion
Hosté:
Daniel Flores (a.o. Mind’s Eye, X-Saviour) - Drums *,**
Marcel Coenen (a.o. Sun Caged) - 1st Guitar solo after bridge **
Richard West (Threshold) - Keyboard solo **
Rogue Marechal (ex-Shadowkeep) - Vocals 2nd half 1st and 2nd verse **
Frank de Groot (aRabesque) - Bass **
Signs
Studio Album, 15. října 2005

Seznam skladeb:
01. Media Vision (6:52)
02. In Flanders Fields (5:37)*
03. (Tearing Down The) Icons (6:54)
04. Tomorrow is Gone
    (aka A Hole In The Sky) (4:40)
05. Unholy War (4:53)
06. Digital World (6:20)
07. The Visionary (8:17)
08. Freak Show (4:39)
09. Welcome To Paradise (6:06)
10. Prophet Of Doom (5:51)
11. Morning Rendezvous (3:51)
12. In Perpetual Motion (6:01)**
Total Time: 70:26

Label: Incommunicado, Ref: Symph-02
Barcode Number: 5425010910814
Distributed in the Benelux By Rock Inc.
"Signs" je první studiové album skupiny a vyšlo v říjnu 2005. Mezi fanoušky oblíbené skladby patří "In Flanders Fields" - skutečná BTL klasika a skladba zabíhající ke stylu AOR "Tomorrow Is Gone". Toto album okamžitě nastavilo typický Beyond The Labyrinth sound a prvky, nejvyšší zapojení členů kapely, široké zapojení hostujících hudebníků - některé spolupráce se datují již od studiovém projektu z roku 2001!

Demo 2004-2005
Studio Album, released in 2005

Seznam skladeb:
01. In Flanders Fields
02. Prophet of Doom
03. For Eternity

Total Time:
SINGLY
November 2010 - The Peter Principle / Fear’s The Killer
May 2010 - Oceans Apart / Where Kindred Spirits Meet
December 2009 - Hidden Agenda / Stories Waiting To Be Told
September 2009 - Saturation Point / Hypersensitive
Wings
SP, 30. října 2012

Seznam skladeb:
01. Wings (5:56)

Sestava:
Geert Fieuw - Guitars
Gerry "Krenryg" Verstreken - Bass
John "Drumazoid" Van Tongelen
Wim Nees - Vocals, Guitars
Sjoerd Bruyneel - Keyboards, Backing Vocals, Song Writing, Guitars
Shine
SP, 15. května 1997

Seznam skladeb:
01. Shine (Radio edit)
02. Dare!
03. (Who Holds) The Key

Beyond The Labyrinth Stories 1996-2012
photobook (+ Bonus DVD)

Zpět

Left To Right: Gerry Verstreken - Bass, Wim Nees - Lead Vocals, Lead Guitar,
Geert Fieuw - Lead Guitar, Sjoerd Bruyneel - Keyboards, Michel Lodder - DrumsLeft to Right: Gerry Verstreken - Bass, Jo De Boeck - Vocals, Michel Lodder - Drums, Geert Fieuw - Guitars/Keyboards


Left to Right: Jo De Boeck - Vocals, Michel Lodder - Drums, Gerry Verstreken - Bass, Geert Fieuw - Guitars, Keyboards


Gerry Verstreken, Michel Lodder, Tony Max Pie, Geert Fieuw


Mark Venkin, Geert Fieuw, Jo De Boeck, Gerry Verstreken


Michel Lodder, Jo De Boeck, Van Tongelen John, Gerry Verstreken, Geert Fieuw


Beyond The Labyrinth May 2008 - May 2009:
Bruno Goedhuys, Geert Fieuw, Jo De Boeck, Danny Focke, Gerry Verstreken


Beyond The Labyrinth 2005-2006:
Frédéric Ost, Danny Focke, Filip Vinck, Jo De Boeck, Michel Lodder, Geert FieuwBeyond The Labyrinth 2015-2017 - Dominic Heynderickx, Michel Lodder, Geert Fieuw, Sjoerd Bruyneel


Zpět
   OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
   http://www.beyond-the-labyrinth.com

   FACEBOOK:
   http://www.facebook.com/Beyond.The.Labyrinth?v=info#!/Beyond.The.Labyrinth
   MYSPACE:
   http://www.myspace.com/beyondthelabyrinth

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu
mbrezny@centrum.cz  
...a vzkaz autorovi!