An Endless Sporadic

Zpět
Zach Kamins a Andy Gentile se setkali v Houstonu, TX, na Bellaire High School a absolvovali společně spoustu náhodného jamování a improvovizačních setkání ve studiu. Andy se přestěhoval do Los Angeles, aby mohl začít pracovat pro Neversoft jako vývojář v divizi divize Activision. Zach se po ukončení High School přestěhoval do Bostonu, aby absolvoval Berklee College of Music v oborech Film Scoring a Music Synthesis.

Spolu budou i nadále psali hudbu pomocí internetu, jak jen to bylo možné. Jedním z jejich cílů bylo získat dostatečnou podporu k tomu, aby se mohli AES věnovaz na plný úvazek.

Skladba "Sun Pearl" se představila v Tony Hawk American Wasteland. Skladba "Impulse" se objevila jako bonusová píseň v Guitar Hero 3. "Anything" se také objevila v Guitar Hero: World Tour, ale byla volně ke stažení v Neversoft Track Pack.

EP "Ameliorate" je debutní nahrávka progresivního rockového dua, An Endless Sporadic. Po úspěšných hudebních představeních ve videohrách "Tony Hawk American Wasteland" a "Guitar Hero III: Legends of Rock", tato mini nahrávka obsahuje tři studiové nahrávky a jednu živou nahrávku. Duo se skládá ze Zacha Kaminse na kytary, basa a klávesy, a Andyho Gentile na bicí. Po světovém úspěchu tohoto EP se skupina předvedla živě v pátek 30. července 2010 na Rusty’s Surf Ranch, který se nachází v legendární a historické Santa Monica Pier. Klávesista Dream Theater Jordan Rudess nazval An Endless Sporadic, "divokou progresivní zvukovou jízdou".

Po koncertě v Rusty Surf Ranch přišla i série živých vystoupení v legendárních hollywoodských místech jako Viper Room a Roxy Theatre, kde hráli pro stále více a více fanoušků, které jejich hudba zaujala. Po úspěchu nahrávky "Ameliorate" Zach a Andy pobývali nějaký čas v Los Angeles, aby se připravili na 3 týdenní cestu do Švédska nahrát své první album.

V listopadu 2009 pak An Endless Sporadic vydali své první bezejmenné CD "An Endless Sporadic", které je hudebně stahovatelné se skladbami pro Guitar Hero. An Endless Sporadic studiové úsilí produkoval přední progressive rockový kytarista Roine Stolt a pod vedením basisty Jonase Reingolda z legendárních Flower Kings. Roine, který je také kytarista progresivní rockové supergroup Transatlantic, představil An Endless Sporadic ex bubeníkovi Dream Theater Mike Portnoyovi, který prohlásil: "Dva mladí kluci s mladistvou energií a silnou vůli vytvořili dílo bez hranic."

Je to vzrušující poslouchat tento progresivní rock, který je svěží a inspirující. Tihle kluci jsou samozřejmě velmi zruční a jejich hudba je překypující mladistvou kreativitou a vitalitou. Je to škoda, že jsme je neslyšeli v roce 2009, jinak by se určitě dostali snadno náš "Best of the Year" seznamu." - Sea of Tranquility

An Endless Sporadic vydali v roce 2014 nový singl "Spaceship Factory" na podporu jejich vystoupení na Progressive Nation at Sea 2014 jako hosté Mike Portoye z Transatlantic. Skupinu v současné době tvoří Zach Kamins (guitars, keyboards), Andy Gentile (drums), Tony Solis (guitar) a Eloy Palacios (bass), který nahradil předchozího spolupracujícího basistu Kfira Melameda (zakladatel Red Elvises).

Jedna z ve světě nejnepolapitelnějších, ale přesto neuvěřitelně podmanivá progresivní rocková kapela An Endless Sporadic se rozhodla vrátit na hudební kolbiště dne 16. září 2016 s novým albem "Magic Machine". "Magie Machine" je výkladní skříní v myšlenkách lámanného muzikantství a bohatého výraziva až k avantgardním podnětům filmové hudby. V abstraktní cestě přes různé hudební styly a prostředí nabízí album strhující kaleidoskop barev a radosti, záblesky stylistické inovace uvádějící kolektivní dílo, které je překvapivě plné dramatu, ale přesto smysluplné z kompozičního hlediska. Jedná se o foneticky náročné album s experimentálně širokou zvukovou paletou, ale jako celek je jistě přijatelnější, fascinující a nesrovnatelné snad ničím.

Skvělý multi instrumentalista Zach Kamins se na tomto albu spojil s hvězdnou sestavou virtuozních hudebníků (..více než 30 nástrojů!!!,. to vše včetně ručně vkládaných Lasagne Trays). A navíc se objevili i speciální hosté včetně Jordana Rudessa (Dream Theater, Liquid Tension Experiment), Roine Stolta a Jonasa Reingold (The Flower Kings), Michael Iago Mellender (Sleepytime Gorilla Museum) a Naven K (Animals as Leaders, Entheos) z těch několika nejdůležitějších.

Zpět
Členové:
Zach Kamins - Guitar, Bass, Keys, toys
Andy Gentile - Drums, toys, noise
Tony Solis - Guitar
Eloy Palacios - Bass

Spolupracovali:
Kfir Melamed - Bass

Členové Zach Kamins
Guitar, Bass, Keys, toys

Zach Kamins nejznámější jako frontman, marnotratný multi-instrumentalista, hlavní skladatel a spoluzakladatel instrumentálního progresivního rockového dua An Endless Sporadic s letitým přítelem bubeníkem Andy Gentilem.

Kapela si udělala jméno v roce 2007 když jim byla nabídnuta možnost přispívat skladbou "Sun of Pearl" jako součást soundtracku k Neversoft velmi populární Tony Hawk American Wasteland. Skladba se okamžitě stala kultovní mezi hráči a prodalo se jí přes 50.000 stáhnutí z MPulse. Když jsem byl vyslán do MySpace stránku a iTunes od An Endless Sporadic, kapela se odhodlala přispět dalšími skladbami na Neversoft hry Guitar Hero ® III : Legends of Rock, Guitar Hero ® World Tour a Guitar Hero ® 5.

Nejzajímavějším aspektem toho byla skutečnost, že Zach navštěvoval čtvrtý ročník Berklee College of Music, když se jeho An Endless Sporadic stali slavnými.

Zach Kamins pocházející z hudební rodiny je přirozeně nadaným talentem, který začal přehrávat filmová témata, jako jsou Star Wars, Indiana Jones a Phantom of the Opera podle poslechu ve 4 letech na rodinný klavír. Ve 20 letech měl za sebou již lekce na bicí, klavír a kytaru a díky vlivu svého otce se stal nadšeným progresivním rockovým fanouškem. Zach se dále rozvyvíjel jako inovační a plodný skladatel, stejně jako profesionál pohybující se v hudebním průmyslu.

Poté, když si vzal roční pauzu na Berklee College of Music v roce 2010, aby mohl experimentovat s An Endless Sporadic jako s živou koncertující kapelou v hlavních klubových místech a vybudovat průmyslu spojení v Los Angeles , Zach se vrátil do Berklee v roce 2011, aby dokončil své dvojí studijní zaměření v oborech "Electronic Production" a "Design and Film Scoring".
Členové Andy Gentile
Drums, Toys, Noise
Členové Tony Solis
Guitar
Členové Eloy Palacios
Bass
Členové Kfir Melamed
Bass


Zpět
2016 Magic Machine
2015 The Adventures of Jabubu II SP
2014 Spaceship Factory SP
2013 Derpulous SP
2009 An Endless Sporadic
2008 Ameliorate EP


Skupina:
Zach Kamins - Guitars, Piano, Synths, Organ, Wurlitzer, Auxiliary Percussion, Banjo, Tuba, Conference Recorder
Jonas Reingold - Bass
Navene-K - Drums
Chris Bleth - Piccolo, Flute, Oboe, Clarinet, English Horn, Recorders
Michael Iago Mellender - Percussion Guitar, Marimba, Glockenspiel, Hand­Hammered Lasagna Warming Trays, Metals, Trumpet, Auxiliary Percussion
Amparo Edo Biol - French Horn
Aija Mattson - French Horn
Paul Cartwright - Lead Violin, Viola
Mischa Lefkowitz - Violin
Matt Cooker - Cello
Bradley Dujmovic - Erhu
Special Guests:
Jordan Rudess ­ Piano (07,08) Synth (07,08)
Roine Stolt - Lead Guitar (09)
Diskografie Magic Machine
Vyšlo 16. září 2016, only digital

Seznam skladeb:
01. The Departure (5:54)
02. Magic Machine (5:04)
03. Galactic Tactic (3:06)
04. Finding The Falls (5:35)
05. The Assembly (5:14)
06. Agile Descent (4:15)
07. Sky Run (8:54)
08. Through The Fog (4:19)
09. Sea Voyage (2:54)
10. Impulse II (4:27)
Total Time: (47:42)

Producer, Composer, Arranger, Orchestrator, Engineer, Mixing Engineer, Photography, Video Editing: Zach Kamins
Engineer, Mixing Engineer, Photography, Video Editing: Bradley Dujmovic
Drums, percussion, mallets, trumpet and percussion guitar sessions engineered: Zach Ohren at Sharkbite Studios in Oakland, CA
Woodwinds, brass, strings, timpani, and guitar sessions engineered: Rich Mouser at The Mouse House in Altadena, CA
Bass sessions engineered by Jonas Reingold at Reingold Records in Vienna, Austria
Piano sessions engineered: John “J.T.” Thomas in Reseda, CA
Additional Engineering/Mixing: Matt Graff
Mastered: Bernie Grundman at Bernie Grundman Mastering in Los Angeles, CA
Photography: Chaney Crabb, Carla Judson
Artwork/Animation: Costin Chioreanu

Skupina:
Zach Kamins - Guitars, Bass, Keyboards
Matt Graff - Drums
Diskografie The Adventures of Jabubu II
SP, vyšlo 30. března 2015

Seznam skladeb:
01. The Adventures of Jabubu II (4:00)
Total Time: (4:00)

Producer: Zach Kamins
Mixing Engineer: Matt Graff
Jedná se o nejnovější verzi skladby "The Adventures Of Jabubu" z EP "Ameliorate". Všechny nástroje byly znovu nahrané s některým novým vylepšeným aranžmá.

Skupina:
Zach Kamins - Guitars and Keyboards
Andy Gentile - Drums
Eloy Palacios - Bass
Tony Solís - Additional Guitars
Diskografie Spaceship Factory
SP, vyšlo 4. února 2014, only digital

Seznam skladeb:
01. Spaceship Factory (7:00)
Total Time: (7:00)

Music Composed and Produced: Zach Kamins
Produced: Zach Kamins
Recorded at Total Access Recording Studios (Redondo Beach, CA)
Mixed and Engineered: Wyn Davis
Assistant Engineer: Adam Arnold
Mastered: Robert Hadley of The Mastering Lab (Ojai, CA)
Manager: Eric Latour
Cover Art by Nate Butt
Publicity by Billy James of Glass Onyon PR (Asheville, NC)
Skupina:
Zach Kamins - Guitars and Keyboards
Andy Gentile - Drums
Eloy Palacios - Bass
Tony Solís - Additional Guitars
Diskografie Derpulous
SP, vyšlo 14. dubna 2014

Seznam skladeb:
01. Derpulous (3:25)
Total Time: (3:25)

All music composed by Zach Kamins
Recorded at Total Access Recording Studios, Redondo Beach, CA Produced: Zach Kamins
Mixed and Engineered: Wyn Davis
Assistant Engineer: Adam Arnold
Mastered: Robert Hadley of The Mastering Lab, Ojai, CA
Cover Art: Nate Butt

Jedná se o singl s písně nazvanou "Derpulous". Vpravo je cover demo nahrávky singlu.

Skupina:
Zach Kamins - Guitar, Bass, Keyboards, Toys
Andy Gentile - Drums, Toys, Noise
Diskografie An Endless Sporadic
Vyšlo 26. října 2009,

Seznam skladeb:
01. Waking Hours (2:22)
02. From The Blue (2:55)
03. Point Of No Return (2:16)
04. Shell (3:05)
05. Treading Water (4:00)
06. The Triangular Race Through Space (4:58)
07. Eternal Bloom (6:22)
08. Subliminal Effect (3:43)
09. Beyond The Horizon (3:19)
Total Time: (33:04)

Produced: Roine Stolt

Skupina:
Zach Kamins - Guitar, Bass, Keyboards, Toys
Andy Gentile - Drums, Toys, Noise
Diskografie Ameliorate
EP, Vyšlo 8. července 2008

Seznam skladeb:
01. Anything (4:48)
02. Impulse (4:25)
03. Sun of Pearl (5:06)
04. The Adventures of Jabubu (3:48)
Total Time: (18:14)

All music composed by Zach Kamins


ZpětTony Solis - guitarist/keyboardist, Zach Kamins, Eloy Palacios - Bass
Chaney Crabb, Zack Orhen, Zach Kamins, Michael Mellender, Navene-KZpět
Oficiální stránky:
http://www.anendlesssporadic.com
http://zachkamins.com/

Další zdroje:
http://www.facebook.com/anendlesssporadic
http://www.myspace.com/anendlesssporadic
http://www.thesixtyone.com/#/AnEndlessSp...
http://www.twitter.com/AESband
http://www.youtube.com/AnEndlessSporadicTV

https://www.facebook.com/anendlesssporadic#!/anendlesssporadic
http://www.prthatrocks.com/pressrel/aesrustyssurf_pr.htm
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  28.3.2014 
Menu Poslední aktualizace: 23.10.2016
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!