AISLES


Zpět
Aisles je progresivní rocková kapela ze Santiago, Chile. Jsou považováni za jeden z nejzajímavějších projektů v posledních letech. Doposud vydali tři alba, široce uznávané "The Yearning" (2005), "In Sudden Walks" (2009) a "4:45AM", které byly vřele přijaty nejprestižnějšími magazíny progresivního rocku.

Jejich oduševněle vytvořená kombinace rocku, progresivního rocku, art rocku, fusion, world music a dalších stylů ilustruje unikátní liberální a eklektickou hudební vizi kapely. Hudba Aisles je zařazována mezi Prog Rock, ale jejich přístup k hudbě jde daleko nad tento rámec, který zároveň vytváří velmi silný a jedinečný styl hudby a zvuku. Aisles byly zformování, aby sloužil jako neustále se vyvíjející vozidla projevu zachování neomylně jedinečnou identitu. Uvolněná kreativita vítězí nade vším a více než cokoliv jiného je hnací silou kapely při tvorbě.

Kapelu Aisles založili v roce 2001 Germán Vergara (guitar, vocals), jeho bratr Luis (keyboards) a přítel z dětství Rodrigo Sepúlveda (guitar, vocals). Alejandro Meléndez, původem z Brazílie, se ke kapele připojil v roce 2002. Když se poohlíželi po sólovém zpěvákovi, oslovila kapela mladšího bratra od Germána a Luise, Sebastiana, aby s kapelou nahrál demo se záměrem představit hudbu před konkurzem potenciálním sólovým zpěvákům, ale překvapila je jeho hlasová dovednost, a tak jej požádali, aby se stal jejich trvalým zpěvákem. První sestava kapely byla kompletní.

Na název kapely přišli spoklečně bratři Sebastian, Luis a Germán při pobytu na velmi krásném místě na severu Chile. Diskutovali o názvu kapely a všem se zalíbil. Aisles (Ulička) označuje dlouhý průchod mezi řadami sedadel v divadle. Germán říká: "Pro nás to byla cesta se dostat na vyšší místo, nebo výslovně na "jeviště". Uličky jsou mnohé cesty a jejich procházením se dostaneme k lepšímu nebo více nadpřirozenému místu pro nás; také se nám velmi líbilo jako narážka na divadlo."

Po odehrání série koncertů v místních klubech a barech kapela vstoupila do studia v roce 2003 s cílem nahrát své první demo s cílem předvést svoji hudbu veřejnosti. Když ale ve studiu dosáhli tak vysoké kvality zvuku a napsali tak silné skladby, rozhodli se je využít pro jejich první dlouhohrající desku. Album "The Yearning" bylo smícháno a masterováno během deseti týdnů, aby následně v roce 2005 vyšlo a bylo distribuováno v Jižní Americe, poté i v Evropě, Spojených státech a v Japonsku. Deska sklidila všeobecně pozitivní recenze v odborném tisku. Françoise Couture z Allmusic napsal:
"Album "The Yearning", první vizitka chilské kapely Aisles, je přesvědčivý disk z Jižní Ameriky s příchutí neo-progresivního rocku. Není zde nic již objeveného. Ale kluci dobře vědí, co dělají". Další recenzent Conor Fines z Prog Sphere uvedl "postavené na jejich vlastních přednostech, album Aisles "The Yearning" je velmi dobrý debut. Melodické, silné písničky, obdivuhodné výkony a dostatek detailů v hudbě, aby stálo za to, znovu se k němu několikrát vrátit a označit album za víceméně zdařilé".

Po vydání svého debutového alba kapela strávila většinu roku 2006 na turné po svém kraji, když hráli v místech, jako je House of Rock, Subterráneo a v řadě divadel po celé zemi. V roce 2006 se během živých vystoupení ke kapele připojil hráč na baskytaru Felipe González a koncem roku 2007 se mezi členy skupiny zařadil Felipe Candia na bicí, když začínali pracovat na druhém albu Aisles. Práce na druhém albu kapely "In Sudden Walks" se protáhly na více než rok, čehož kapela využila zdokonalením své hudby a zvuku spolu s mezinárodně uznávanou technikou. Tentokrát skupina zvolila temnější, více vizuální přístup, ve kterém se mísily prvky hudby a dramatu, jak je patrné z úvodní skladby "Mariachi". Rozšířený zvuk, zahrnutí žánrů jako je latinská hudba, a vysoce kvalitní zvuk a produkce, takže mnozí považují album za krok vpřed. Album si kapela sama produkovala a vydala je v lednu 2009. Album svoji kvalitní hudbou a produkcí opět upoutalo pozornost hudebního tisku, fanoušků i kritiků. Cesar Inca z Prog Archives napsal: "In Sudden Walks" se může stát jedním z 5 nejdokonalejších neo-prog alb roku 2009. Je to krásná sbírka vynalézavých kompozic a odvážných aranžmá...", zatímco David Dashifen Kees z USA Progressive Music uvedl: "Od prvního okamžiku album ukazuje jedinečné složení zvuků, které zobrazují porozumění hudbě a hloubce tématu a kreativity, které mnoha dalším kapelám schází."

V roce 2009 byla skupina jako jediná jihoamerická kapela pozvána, aby ve Francii v srpnu zahajovala 11. Progressive Rock Festival Crescendo v Saint-Palais sur Mer, kde se pro publikum stali obrovským hitem, což jim umožnilo získat si své místo na mezinárodní hudební scéně. Později byli nominováni na Prog Awards (Itálie) v kategorii Nejlepší zahraniční nahrávka (Best Foreign Record), což je velký úspěch s přihlédnutím k tomu, že toho bylo dosaženo v zemi se silnou historickou tradicí progresivní hudby. Po turné v Evropě, kapela strávila zbytek roku 2010 koncertováním ve své domovské zemi, v místech, jako je Sala SCD, Sala Master, Teatro Nemesio Antúnez a Café del Teatro, mezi jinými. Koncem roku 2010 ale klávesista Luis Vergara opustil kapelu kvůli rozdílným hudebním názorům.

V druhé polovině roku 2011 se ke kapele připojil Daniel Baird-Kerr na plný úvazek jako basista a zůčastnil se tak již zkoušek kapely pro připravované další album. S novou sestavou a silnou touhu uspět na mezinárodní úrovni, Aisles začali pracovat na svém třetím albu. Album "4:45 AM" bylo nahráváno v několika studiích v Santiagu v období mezi červencem 2012 a srpnem 2013. Producentských povinností se ujal kytarista Germán Vergara. Album má ještě větší důraz na vizuální estetiku, na prvky dramatu a jiných uměleckých forem. Třetí album skupiny Aisles "4:45 AM" oficiálně vyšlo 29. října 2013 u labelu Presagio Records.

Album "4:45 AM" je koncepční album v tom, že všechny písně jsou spojeny s určitou denní dobou a většina z nich je zasazena do městského prostředí. Proč je již někdo vzhůru v 04:45 ráno? Co jej nutí opustit postel a vede k tomu, aby bloudil po ulicích sám, když všichni ostatní spí? Co to znamená, že události ve skladbách "Shallow" a "Daft" se staly v 8:00? Spojení mezi hudbou, texty, kresbou a denní dobou je to, co dělá "04:45" koncepčním albem. Album je o temnotě a světle, je to čas na okraji noci před svítáním. Na jedné straně je bolest, osamělost a utrpení lidské kondice a na druhé straně síla, že některé ušlechtilé vlastnosti musejí překonat nepřízeň osudu a najít důvod, proč bojovat za něco, co je skutečně osobní a smysluplné. Video ke skladbě "04:45" je o tanečnici, která překonala nepřízeň osudu v dětství a trénuje v prázdném divadle ve 4:45 ráno.

Kapela Aisles oznámila titul a termín vydání jejich čtvrtého studiového alba, které vyjde pod názvem "Hawaii" dne 29. července 2016 pod hlavičkou Presagio Records na CD a digitálně, zatímco vinylové vydání bude k dispozici v průběhu listopadu. "Hawaii" je 2CD koncepční album o lidských koloniích se sídlem ve vesmíru po zničení Země. Jeho dvanáct skladeb prozkoumává dilemata a problémy, kterým individuální a lidský duch bude čelit v tomto futuristickém scénáři.

Pokud jde o téma a zvuk alba, kytarista a producent Germán Vergara prozradil: "... Bezpochyby je to naše dosud nejzásadnější dílo. Pro "Hawaii" jsme předlouho hledali koncepci, která by nám opravdu vyhovovala. Naším cílem bylo napsat hudbu, která by nás pocitově a psychologicky zavedla na místo, kde došlo k událostem z alba - Vesmír. Veškerá hudba na albu pochází z našich srdcí a s vložením se do mysli těchto lidských kolonií, malé skupinky lidí, kteří jsou schopni uchovat některé z dědictví lidstva poté, co Země byla zničena. Hudebně řečeno, nikdy jsme tolik neriskovali, snažili jsme se uplatnit tolik různých přístupů a ponechat si i určitou úroveň svobody k improvizaci a experimentování. Jsem opravdu hrdý na to, čeho jsme dosáhli během tohoto období."

Kapela také oznámila, že podnikne v nových termínech jejich dříve odložené evropského turné, které se uskutečnilo v dubnu 2016 a proběhlo se zastávkami ve Velké Británii, Německu, Nizozemí a Belgii. Koncerty ale byla kapela nucena zrušit turné kvůli teroristickým útokům v Belgii a odložili evropské turné na říjen a listopad. Mezitím kapela pracuje na nových skladbách...


Zpět
Členové:
Germán Vergara - Guitars, Vocals and Keyboards
Felipe Candia - Drums and Percussion
Rodrigo Sepúlveda - Guitars and Vocals
Sebastián Vergara - Lead vocals
Alejandro Meléndez - Keyboards
Daniel Baird-Kerr - Bass
Bývalí členové:
Luis Vergara (2001-2010)
Felipe González (2001-2007)
Marco Prado (2005-2006)
Constanza Maulén - Vocals

Členové Germán Vergara

Členové Sebastián VergaraČlenové Daniel Baird-Kerr

Členové Felipe David González Fuentes

Členové Constanza Maulén
Vocals - host na poslední desce

Zpět
2016 Hawaii
2013 4:45AM
2009 In Sudden Walks
2005 The Yearning


Skupina:
Germán Vergara - Guitars, Vocals and Keyboards
Felipe Candia - Drums and Percussion
Rodrigo Sepúlveda - Guitars and Vocals
Sebastian Vergara - Lead vocals
Alejandro Meléndez - Keyboards
Daniel Baird-Kerr - Bass
Hosté:
Constanza Maulén - Vocals
Diskografie Hawaii
2CD, vyšlo 29. července 2016, Presagio Records

Seznam skladeb:
Disc 1
01. The Poet Part I - Dusk ()
02. The Poet Part II - New World ()
03. Year Zero ()
04. Upside Down ()
05. CH-7 ()
Disc 2
01. Terra ()
02. Pale Blue Dot ()
03. Still Alive ()
04. Nostalgia ()
05. Club Hawaiiv 06. Falling ()
07. In the Probe ()
Total time (00:00)

Recorded and engineered: Rodrigo Martinez
Mixing: Angelo Marini
Mastering: Adam Ayan (Rush, Pearl Jam, Foo Fighters)
Album "Hawaii" je 2CD koncepční album o lidských koloniích se sídlem ve vesmíru po zničení Země. Jeho dvanáct skladeb prozkoumává dilemata a problémy, kterým individuální a lidský duch bude čelit v tomto futuristickém scénáři.

Skupina:
Germán Vergara - Guitars, Vocals and Keyboards
Felipe Candia - Drums and Percussion
Rodrigo Sepúlveda - Guitars and Vocals
Sebastian Vergara - Lead vocals
Alejandro Meléndez - Keyboards
Daniel Baird-Kerr - Bass
Hosté:
Constanza Maulén - Vocals
Diskografie 4:45AM
Vyšlo 29. října 2013, Presagio Records

Seznam skladeb:
01. 4:45am (4:06)
02. Gallarda Yarura (4:32)
03. Shallow and Daft (4:52)
04. Back my Strength (4:54)
05. The Sacrifice (5:08)
06. The Ship (0:57)
07. Intermission (5:02)
08. Sorrow (6:57)
09. Hero (8:11)
10. Melancholia (10:41)
Total time (55:19)

Recorded and engineered: Rodrigo Martinez
Mixing: Angelo Marini
Mastering: Adam Ayan (Rush, Pearl Jam, Foo Fighters)
Album "04:45 AM" je o bolesti, krvi, odolnosti a síle. Nejextrémnější hodina dne, čas, ve kterém buď vstanete nebo se úplně ztratíte, hodina, v níž duše sdílí pokles a je připravována, aby se pozvedla.

Skupina:
Alejandro Melendez - Keyboards & Vocals
Rodrigo Sepúlveda - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Germán Vergara - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Felipe González - Bass
Sebastián Vergara - Lead & Background Vocals, Flute
Felipe Candia - Drums & Percussion
Hosté:
Diskografie In Sudden Walks
Vyšlo 10. května 2009

Seznam skladeb:
01. Mariachi (9:59)
02. Revolution Of Light (4:41)
03. Summer Fall (9:56)
04. The Maiden (9:28)
05. Smile Of Tears (4:00)
06. Hawaii (14:58)
Total Time: (53:02)

Mastered: Adam Ayan at Gateway Mastering Studios, Portland, U.S.
"Toto album se zrodilo z našich zkušeností, aspirace, úzkosti a boje; z naší potřeby doufat a chápat naše obavy, ambice, sny a touhy jít svou vlastní cestou, a pokud jsme k tomu objevili nějaký způsob, zde máme opět šanci podělit se o to s vámi".

Skupina:
Sebastian Vergara - Lead & Backing Vocals, Flute
German Vergara - Electric & Acoustic Guitars, Bass Guitars, Backing vocals
Luis Vergara - Piano, Keyboards
Alejandro Melendez - Keyboards, Piano, Drum Programming
Rodrigo Sepulveda - Electric & Acoustic Guitars, Bass Guitars, Backing vocals, Drum Programming
Hosté:
Diskografie The Yearning
Vyšlo 20. října 2005, Mylodon Records MyloCD031

Seznam skladeb:
01. The Wharf That Holds His Vessel (11:21)
02. Uncertain Lights (4:05)
03. Clouds Motion (7:07)
04. The Rise Of White Sun (4:57)
05. The Shrill Voice (4:59)
06. The Scarce Light Birth (7:34)
07. Grey (16:37)
     i. The Yearning
    ii. Unit Land
   iii. Path Of Gleams
Total time: (56:10)

Plni estetického a zvukového hledání Aisles vydali v roce 2005 své první album "The Yearning", které je plné emocionálních explozí a různých hudebních představ. Komplikovaný, složitý, emotivní a silný progressive-fusion rock se zajímavými texty a nápady.

Zpět

AISLES 2009 - Sebastian Vergara, Felipe David González Fuentes, Gollum, Rodrigo Martinez, German Vergara, Rodrigo Sepúlveda a Alejandro Melendez MendezZpět
Official website:
http://www.aislesproject.com
http://www.aisles.cl
http://aisles.bandcamp.com/
Facebook:
http://www.facebook.com/aislesproject
Další zdroje:
https://soundcloud.com/aislesproject/
http://twitter.com/aislesproject
http://www.youtube.com/aislesproject
http://www.reverbnation.com/aisles
http://www.myspace.com/aislesproject
http://www.cdbaby.com/aisles

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  19.6.2014 
Menu Poslední aktualizace: 5.7.2016
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!