FISH
Zpět
 Zpět
 Zpět
 Zpět


Derek William Dick, více znám jako Fish
Skotský progressivní rockový zpěvák, textař a příležitostný herec
(narozen 25. dubna 1958 v Dalkeith, Midlothian, Skotsko)
Místo narození: Edinburgh, Scotland (koupili malý domek v městečku Dalkeith - vých. od Edinburgha a blízko Haddingtonu)
Rodina: rodiče - Robert (Bert) a Isabella (Isa), sestra Laura, o 3 roky mladší
ženatý: manželka Tamara od 25. července 1987, rozvedeni 6. července 2001
dcera Tara Rowena, 1. ledna 1991
Vzdělání: King's Park primary school, Dalkeith. Dalkeith High school.
Kvalifikace: 7 GCSE 'O' levels - History, Chemistry, English, Maths, Biology (stupeň A), German, English Lit (stupeň B).
Hudební začátky tohoto, svými názory, sociálně smýšlejícího Skota jsou spojeny se skupinou Marillion, se kterou v osmdesátých létech minulého století dobýval koncertní pódia celého světa. Skladby skupiny Marillion okupovaly přední příčky různých hitparád a i komerční radiové a televizní stanice pouštěly do svého vysílání tento rockový drahokam. Někdy býval srovnáván s Peterem Gabrielem, sólovým zpěvákem skupiny Genesis ze 70. let. Mnohé z pozdějších Fishových skladeb obsahují úseky recitovaných textů, kratší příklady takových textů jsou i na dřívějších albech Marillion.

Fish se narodil ve skotském Edinburgu, ale vyrůstal v nedalekém Dalkeithu, kde také navštěvoval Dalkeith High School. Rodiče v Dalkeithu spravovali benzínku spojenou s malou opravnou aut, což stačilo rodině tak akorát na uživení. Se syna Dereka chtěli mít lesního inženýra, proto začal taky studovat na lesnickém institutu poblíž Penrithu. A jako lesní dělník se Derek Dick nějaký čas i živil. Bydlel tehdy v podnájmu u jedné „spořivé“ majitelky domu, která mu dovolovala koupání v teplé vodě jen jednou týdně, a to v sobotu. Za koupání v jiné dny si musel Derek připlácet (skotská krev se nezapře). A Derek tuto „laskavost“ paní domácí využíval naplno. Každou sobotu trávil celé dopoledne ve vaně. A když pro něj přišli kamarádi, našli jej právě tam. A tak v roce 1978 si zvykl místo svého trochu posměšného jména (Dick = penis, ptáček) používat přezdívku Fish, která mu už zůstala.

V roce 1978 zakládají Doug Irvine (baskytara, zpěv) a Mick Pointer (bicí) spolu s Brianem Jellimanem a Steve Rotherym skupinu "Silmarillion", což byl název podle drahokamu z knih J.R.R.Tolkiena. Později si skupina zkracuje název na Marillion (kvůli autorským právům). Prvotní nahrávky skupiny, přesněji řečeno několik málo demosnímků a instrumentálních nahrávek jen tak do šuplíku, mají pramílo společného s pozdějším stylem Marillion. V roce 1980 vyhlašují konkurz na post zpěváka, tehdy se přihlásí i Fish, ale není přijat pro nedostatek zkušeností. A tak „nezkušený“ Fish zakotví ve skupině Blewitt, kde hrál na kytaru Frank Usher (dnes člen jeho doprovodné skupiny). Ještě v témže roce zkouší Fish štěstí ve skupinách Stranger a Stone Dome Band, ale neúspěšně.

V lednu roku 1981 se ale nadobro přidává Fish společně se svým přítelem basákem Dizem Minnittem k Marillion. Fish odpověděl tehdy na náhodný inzerát v novinách. Ten oznamoval, že skupina Silmarillion hledá textaře a zpěváka (v jedné osobě), a nového baskytaristu, kterým měl být právě Minnett. Fish tedy zavolal za poslední, pracně vydělaný centík a to změnilo celý jeho život... 15. března s nimi odehraje v Red Lion pubu první živý koncert. A od tohoto data šla hudební kariéra Fishe strmě nahoru. V září 1982 podepisují Marillion smlouvu s labelem EMI a 25. října téhož roku vydávají první singl, vlastně EP "Market Square Heroes". B-strana singlu obsahovala skladbu "Three Boats Down from the Candy". Na 12 palcovém vinilu se objevila ještě rozsáhlá přes dvacet minut trvající nahrávka Grendel (part 2).

V březnu 1983 vydávají Marillion své první dlouhohrající album "Script For a Jester's Tear". Deska se stává platinovou a na hitparádovém žebříčku na Ostrovech dosáhne 7. pozice. Tituly jako "He Knows You Know" nebo "Garden Party (The Great Cucumber Massacre)" velice slušně bodují nejen v rádiích. B-strana singlu Garden Party obsahovala skladbu Margaret, kterou si 28.prosince 1986 na benefičním koncertě v Aylesburské nemocnici zazpíval s Marillion i Bruce Dickinson (Iron Maiden). Marillion jsou taky dle čtenářů hudebního časopisu Sound zvoleni nejlepší britskou skupinou za rok 1982.

V březnu 1984 vypouštějí Marillion do světa další úspěšné album "Fugazi". A 5. místo na britském albovém žebříčků je toho důkazem. Deska obsahuje singlové tituly jako "Punch and Judy" nebo "Assassing". Kritici vyčítají skupině Marillion přílišnou podobnost s velikány Genesis z gabrielovského období. Ne však pro jejích kopírování, ale pro podobnost ve členitosti a harmoniích jednotlivých skladeb. Komerčně nejúspěšnější album v historii Marillion vychází 17. června 1985 a má název "Misplaced Childhood". Dosáhne absolutního vrcholu v britské Top Ten hitparádě a působivá singlová píseň "Kayleigh" (videoklip byl točen ve východním Berlíně) se stane ostrovní dvojkou a celosvětově nejhranější skladbou od Marillion. Taktéž skladby "Lavender" a "Heart of Lothian" bodují na britské scéně. Misplaced Childhood lze označit za „nejjednodušší“ album ze všech čtyř, ne jednoduchost jako nepropracovanost či snad odbytí, spíše lepší pochopitelnost a líbivost - „lepkavost“, jak by mohl i někdo říci... Důkazem toho je i fakt, že skladba "Kayleigh" se dlouhou dobu držela na druhé pozici britského singlového žebříčku a "Lavender" zdobila pátou příčku. Prakticky to byly tyto dvě balady, které v osmdesátých letech Marillion proslavily. Byla to ale zároveň největší chyba, kterou Marillion udělali. Nikdy se neměli stát, ani na okamžik, popovou kapelou. Právě to se teď stalo a výrazně se to podepsalo na dalším vývoji, zejména na Fishovi, který přestával kontrolovat svou vlastní osobnost. Nedokázal se vyrovnat se svou vzrůstající popularitou. Protože podle něj se vnější svět choval nepřátelsky, ignoroval ho a zaměřil se na svou vlastní osobnost. Z okolí si bral jen to, co potřeboval... Správně, drogy. Jeho závislost se stále více stupňovala, do toho se ještě přidal dřívější návyk na alkohol, a v mnoha očích se tak z hvězdy stala pouhá troska.

Ještě štěstí, že si včas uvědomil situaci a dokázal se vrátit na hudební scénu. Na další album Marillion si tak fanoušci museli počkat 2 roky. Bohužel však už to nebyl původní Fish. Tenhle chtěl mít totální kontrolu nad skupinou a pobírat polovinu jejího příjmu. Nebyl vůbec spokojen s orientací kapely, vyvíjel neustálý nátlak na zbylou čtveřici a i při psaní lyriky k poslednímu albu, která je zaměřena z velké části právě na problém alkoholismu a s ním spojeného nebezpečí, docházelo k četným neshodám ohledně vhodnosti právě takových písní. Je te z velké části ovlivněno jak jeho samotnou soukromou situací tak i nechutí kapely Fishe znovu brát jako osobu, která je prakticky proslavila. Album dostává název "Clutching at Straws" a vychází 22. června 1987 a celé zní tak nějak temněji než ony tři předchozí. Album předznamenané hitovým singlem "Incommunicado" se v britské albové hitparádě vyšplhá až na druhou pozici a dokazuje stále prominentní postavení Marillion jako takových. V kapele to však začíná stále více jiskřit. Vztah mezi Fishem a zbylými členy Marillion je na bodu mrazu.

Nicméně rok 1986 je ve znamení celosvětového turné. V únoru 1986 předskakují Marillion slavné kanaďany Rush v Buffalu v Memorial Auditorium Hall. 19. července na Mungersdorfer Stadion v Cologne (NSR), kde Marillion předskakovali slavným Queen, se ke skupině připojil i Brian May (Queen), aby si s nimi střihl skladbu Market Square Heroes. Na závěr koncertu skupiny Queen si zase Fish dal duet s Freddie Mercurym ve skladbě Tutti Frutti.

Fish od počátku psal veškeré texty písní a stal se klíčovým členem kapely. Jeho texty plné malebných obratů, dramatické lyriky a intimních metafor byly ovlivněny "písáním" Petera Hammilla, leadera kapely Van Der Graaf Generator. Fish na jevišti zaujal svým charismatickým projevem a make-upem ve stylu frontmana Genesis Petera Gabriela, kterému se velmi přiblížil i po stránce svého zpěvu. Celkový zvuk Marillion v té době připomínal hudbu raných Genesis. Po dalších velice dobrých studiových albech "Fugazi", "Misplaced Childhood" a "Cluthing at Straws" se však stále více projevovaly neshody mezi ním a demokraticky smýšlejícím zbytkem kapely. Na rozdíl od spoluhráčů měl zcela odlišný pohled na svůj další hudební vývoj. Identifikoval se s obdobím progresivního rocku z poloviny sedmdesátých let avšak zbytek kapely chtěl směřovat k mnohem modernějšímu pojetí hudby. Fish byl zastáncem spíše písňové tvorby v duchu titulů "Sugar Mice" či "Incommunicado", ostatní však dávali přednost rozsáhleji a moderněji pojatým skladbám a nebránili se ani využití moderních technologií. Fish tehdy vinil kapelu i z nedostatku nových nápadů, kapela zase Fishe z chamtivosti. Ten všem členům bandu doručí ultimativní dopis, ve kterém stojí, že chce mít naprostou kontrolu nad kapelou a polovinu veškerých příjmů k tomu, jinak prosperující „firmu“ opustí. A tak jej nechají jít.

Rok 1988 - pro fanoušky Marillion nejstrašnější rok v dějinách. V listopadu Fish opouští zbylou čtveřici a dává se na sólovou dráhu. Údajným důvodem měla být nespokojenost se směrem a stylem, kterým se kapela ubírala. Fish vycítil, že vztahy uvnitř souboru se zostřují, což se pochopitelně projeví i v hudbě samotné. Nechtěl tedy pokračovat. Nechtěl dělat špatnou hudbu. Sliboval si, že sólová kariéra ho proslaví minimálně stejně tak, jako Marillion éra. Opak je pravdou. Fish bez Marillion je ryba na suchu. A Marillion bez Fishe? To nejlépe vystihl britský tisk, když napsal: „...Marillion without Fish would be like… well, like chips without fish...“

Fishův hlas se tedy po vzájemné dohodě naposledy objevil na koncertním dvojalbu "The Thieving Magpie" obsahující skladby z období let 1982 až 1988. Poslední vystoupení Fishe s Marillion proběhlo 23. července 1988 v Craigtoun Country Park, St. Andrews ve Skotsku na "Fife Aid". Ještě před tím se ale stihl Fish předvést na stadioně ve Wembley, kde 11. června odehrál skladbu Kayleigh k 70. narozeninám Nelsona Mandely. Na bicí zde hrál Phil Collins a na kytaru Midge Ure (ex-Visage, Ultravox, Thin Lizzy). Dne 6. září 1988 pak Fish po 7 letech opustil Marillion a zahájil svoji sólovou kariéru.

Marillion si najali nového zpěváka, Steva Hogartha. Tím končí éra Marillion a začíná éra mar-ill-ion, která svou značně prostoduší hudbou jen utvrzuje v přesvědčení, že nemůže konkurovat raným Marillion. Odchod Fishe od Marillion proběhl zpočátku korektně, nicméně o nějaký čas později si obě znepřátelené strany vyměnily několik bolestných ran.

A tak začíná pro Fishe nová hudební etapa. Čerstvě ženatý se usazuje se svoji novomanželkou Tamarou ve Skotsku, kde začíná budovat svou usedlost Funny Farm, ve které také postupně roste jeho vlastní nahrávací studio. Šest měsíců poté co Fish opustil Marillion se tento charismatický Skot vrátil 21. března 1989 na jeviště při benefičním vystoupení ve prospěch obětí letecké katastrofy ve skotském Lockerbie. (21. prosince 1988 teroristé odpálili nálož v letícím Jumbo Jet, následkem čehož přišlo o život 270 nevinných obětí.) Během roku 1989 zakládá doprovodnou kapelu vedenou klávesistou Mickey Simmonsem. V říjnu 1989 se Fish přihlásil se svým prvním sólovým singlem "State of Mind", který vyšel u EMI. S Fishem i nadále spolupracoval Mark Wilkinson, který se již předtím podílel na zajímavých obalech vytvořených pro Marillion. 15. října 1989 Fish zahájil ve Skotsku své první sólo-turné, jež zahrnovalo dvaadvacet britských koncertů, z čehož ten poslední proběhl 12. listopadu téhož roku v londýnském Town and Country klubu. Po druhém singlu "Big Wedge" se na trh 29. ledna 1990 dostalo Fishovo debutové album s názvem "Vigil in a Wilderness of Mirrors". Album je v mnohém podobné deskám Marillion, na kterých zpíval, a kteréžto skladby i psal. První album s prvky folku a s využitím dechové sekce bylo v anglické hitparádě velice úspěšné. Na desce s ním spolupracovali např. Hal Lindes (ex-Dire Straits), již výše jmenovaný Frank Usher, Mickey Simmonds (Mike Oldfield, Camel) nebo Janick Gers (Iron Maiden). Kytaru Janicka Gerse je možno slyšet ve skladbě View From The Hill. O dva měsíce později se Fish vydal na "on the road". Po Skotsku a Anglii pokračoval v evropském turné ve Švýcarsku, Itálii, Holandsku, Belgii, Lucembursku, Francii, Dánsku a Německu. V roce 1989 rovněž spolupracoval s Peterem Hamillem na jeho opeře The Fall Of The House Of Usher.

Fish navázal také spolupráci s klávesistou Genesis, Tonym Banksem, kdy na jeho sólové album "Still" vydaném 31. března 1991 nazpíval dvě skladby "Another Murder of the Day" a "Angel Face". Navázal tak na dřívější spolupráce z roku 1986, když nazpíval singl "Shortcut to Somewhere" z Banksova alba "Soundtracks" (1986).

Druhé album vydává Fish pod názvem "Internal Exile" vydané v říjnu/listopadu 1991 a je výrazně ovlivněno folkovou muzikou, zejména keltským folkem s hlavním důrazem na kytaru. Na singlu "Just Good Friends" se podílela britská zpěvačka Sam Brown. Album se dostalo na 17. pozici žebříčku ve Velké Británii. Desku nahráli stejní muzikanti, jako předešlý vinyl, jen baskytary se chopil ostřílený David Paton (ex-Bay City Rollers, Alan Parsons Project, Camel). Nosič obsahuje i skladbu "Just Good Friends (Close)", kterou Fish nahrál později znovu a zpěv přenechal zpěvačce Sam Brown. Takto přepracovaná skladba se pak objevila na výběru Yin (1995). 10. října 1994 Fish poprvé koncertoval v Česku. 4. září 1995 vyšla současně dvě alba "Yin & Yang", což je v podstatě kolekce 26 již nahraných skladeb, z nichž 13 bylo natočených znovu. Skladby byly vybrány jak z období Fishova působení v kapele Marillion, tak také z éry jeho sólové kariéry. Obaly obou alb tvoří čínský taoistický symbol, znázorňující rovnováhu mezi tmavým (Yin) a světlým (Yang). Na podporu alb Fish vyrazil na rozsáhlou "Yin & Yang Promotion Tour" v rámci které 10. října 1995 podruhé vystoupil v ostravské hale Tatran. O dva dny později se tento uhrančivý a urostlý chlápek oděný do skotského "kiltu", představil pražskému publiku v kulturním domě Eden.

Na konci roku 1992 se pouští Fish do nahrávání dalšího alba, které vychází 20.ledna 1993 pod názvem "Songs from the Mirror". Na vinylu se objeví skladby jako Question od Moody Blues, Fearless od Pink Floyd nebo I Know What I Like (In Your Wardrobe) od Genesis. Toto studiové album je ve skutečnosti kompilací cover verzí songů britských kapel ze 70. let a Fish si tak splnil svůj dlouholetý sen a tímto albem dal hold všem svým oblíbencům. Bohužel u fanoušků nebyla tato deska přijata s nadšením a obal alba dokonce nenáviděli. Ten vybrala vydavatelská firma Polydor, s kterou měl Fish podepsanou smlouvu. Bohužel ani Fish nebyl z obálky dvakrát nadšený.

Osamostatňující se Fish se vzápětí poměrně naivně pustil do boje s "větrnými mlýny", tedy do soudního sporu s gramofonovým gigantem EMI. Když tuto předem prohranou bitvu s neskonale "prachatějším" protivníkem prohrál, načež musel zaplatit takovou částku, že mu byl kvůli ní zabaven i jeho dům, podepsal smlouvu s Polydorem, která nebyla právě nejšťastnější, a až teprve pak se mu podařilo založit si své vlastní nahrávací studio Funny Farm a ještě později v roce 1993 i vlastní nezávislý label The Dick Bros Record Company. Kanceláře má na své Funny Farm. Prvním albem vydaným pod touto hlavičkou byl živák "Sushi", jenž vyšel v březnu 1994. A pod hlavičkou DBRC vydává Fish i své další hudební počiny "Suits" (1994) a "Sunsets on Empire" (19. května 1997). Fishova prohra při soudní při s EMI se částečně odrazila na jeho čtvrtém albu "Suits", které naznačuje, co Fishovi udělaly "obleky", tedy vlastně lidé bez citového vztahu k hudbě, 'ziskuchtivci' kteří parazitují v hudebním businesu. Od alba "Sunsets on Empire" naplno spolupracuje Fish se Stevenem Wilsonem (Purcipune Tree). Steven se skladatelsky podílel na polovině skladeb z tohoto nosičea a na některých skladbách si zahrál i na kytaru. A tak skladby jako The Perception of Johnny Punter (part 2) nebo What Colour is God? Jsou společným dílem dvojce Fish/Wilson.

V roce 1994 si Fish poprvé zahrál hlavní roli ve filmu "Chasing the Deer" (Hon na jelena), který se stal v Británii, mezi filmy vyrobenými v roce 1994, 9. nejúspěšnějším. Fishe v té době již podporovala síť jeho fanklubů v různých zemích světa, kterým se říká Fishheads. Většina z nich (kromě zaniklého českého) existuje dodnes. Jejich název je odvozen od songu "The Company" z alba "Vigil in a Wilderness of Mirrors" a doplněn zemí, ze které fanklub pochází. Mnozí z nich se zúčastňují online diskuzí a cestují přes celý svět, aby se každé dva roky zúčastnili klubového shromáždění. Fish se také v roce 1998 podílel na nahrávání dvojalba "Into the Electric Castle" - vesmírné opery skupiny Ayreon pod vedením A. A. Lucassena. Na tomto dvojalbu, vydaném 5. září 1998, propůjčil Fish svůj hlas roli Highlandera a objevil se na něm ve 3 skladbách.

V roce 1999 Fish prodává firmu Dick Bros Record Company, jelikož se časově nestíhá věnovat zároveň vydavatelské společnosti a koncertním a nahrávacím aktivitám. Proto taky album "Raingods With Zippos" z dubna roku 1999 vychází již pod labelem Roadrunner Records. Na této desce je i skladba Incomplete, kterou s Fishem nazpívala zpěvačka Elisabeth Troy-Antwi a 20 minutový epos "Plague of Ghosts". Tato zpěvačka jej pak doprovázela na celoevropském turné. Elisabeth Troy-Antwi se objevila na soundracku k filmu Mars útočí (1996) se skladbou Headstrong. V této akční komedii hrál hlavní roli Jack Nicholson.

V roce 2001 se v životě Fishe udály velké změny. 2. května (13. července) vydává svůj další počin "Fellini Days", jejíž skladby jsou propojeny autentickým záznamem Felliniho hlasu. Kytary na albu nahrává skvělý kytarista John Wesley, který mimo jiné spolupracuje s progres legendou Porcupine Tree. To ale není nejdůležitější změna tohoto roku ve Fishově životě. 6.července se po 13 létech manželství rozvádí se svou ženou Tamarou. A tak končí i zlaté časy Funny Farm. Zakládá v roce 2001 další značku Chocolate Frog Records. Kromě hudby a businessu se Fish věnuje i filmovým rolím. Zahrál si např. ve valečném dramatu Chasing the Deer (1994), v TV seriálu Poldové (The Bill) nebo v komedii 9 Dead Gay Guys (2002).

Fish vydal 1. prosince 2003 album "Field of Crows". V maloobchodní síti se však tato deska objeví až 25. května 2004. Ještě před jeho natočením odešel z doprovodné sestavy bubeník Jim Drummond a klávesista Irvin Duguid. Kapelu vedle Fishe tvořil kytarista Bruce Watson, bubeník Mark Brzezicki, baskytarista Steve Vantsis a hudebníci Frank Usher a Tony Turrell. Na tomto albu bubnoval vynikající bicmen Mark Brzezicki (ex-Procol Harum, Big Country, The Cult, Ultravox). Deska obsahuje i skvělou kompozici Moving Targets.

V roce 2005 Fish podepsal smlouvu se značkou Snapper Music. 26. září 2005 bylo Fishovi vydáno kompilační dvojCD "Bouillabaisse", na jehož prvním disku jsou obsaženy balady, zatímco disk druhý má rockovější charakter. V prosinci 2005 získal Fish dokonce cenu „Classic Rock Society“ za svůj nepřehlednutelný přínos hudebnímu světu za 25 let svého působení. Od roku 1990 se Fish také aktivně zapojil do filmového průmyslu a ztvárnil množství filmových a TV postav, což jen dokazuje jeho všestrannost a nezapomenutelný charakter.

Během roku 2005 projel Fish Evropu a jižní Ameriku (včetně festivalového vystoupení před 200 tisíci diváky v Den Haagu) se svým vzpomínkovým projektem připomínajícím dvacet let od vydání marillionovského alba "Misplaced Childhood". Scéna byla během celého výročního turné vyzdobena
návrhy Marka Wilkinsona. Z vystoupení vyšlo koncertní 2CD "Return To Childhood" a 21. srpna 2006 se do distribuce dostalo také stejnojmenné DVD. Fishova skupina na koncertování v letech 2005 - 2006 měla složení - Frank Usher - kytara, Andy Trill - kytara, Steve Vantsis - bass, Tony Turrell - keyb, Dave Innes - drums.

Jeho zatím poslední studiové album "13th Star" bylo vydáno 12. září 2007 jako speciálně balené předprodejní album, které bylo možné objednat přímo z jeho webové stránky. Deska je hodně emotivní, zčásti ovlivněna jeho rozchodem se snoubenkou Heather Findlay (zpěvačka skupiny Mostly Autumn), zčásti sebepoznáním. Deska obsahuje mimo jiné skvělé skladby Circle Line nebo Zoë 25. Britské turné k tomuto albu, podporované skupinou Glyder, následovalo v březnu 2008, v červnu zahájil své první severoamerické turné po 11 letech (ačkoliv měl za sebou už 6 vystoupení na "východním pobřeží" v roce 2000). 26. srpna 2007 se k Fishovi, který byl v anglickém městě Aylesbury hlavní hvězdou free koncertu Hobble on the Cobbles, při závěrečné skladbě "Market Square Heroes" z roku 1982 k přidali někdejší spoluhráči z Marillion - kytarista Steve Rothery, klávesista Mark Kelly, basák Pete Trewavas a bicák Ian Mosly. Naposledy tato pětice společně vystoupila před 19. lety. Podle Fishe šlo opravdu jen o jednorázovou záležitost. Toto společné vystoupení prý neznamená obnovení kapely v původní sestavě. Mimo jiné i proto, že Fish oceňuje současného zpěváka Steva Hogartha, který Fishe v kapele nahradil po jeho odchodu. "Dělá s kapelou skvělou práci," řekl Fish BBC News. Fish sám míní, že sám nyní dělá jinou hudbu než Marillion. "Mám nyní nové album a kdokoliv si jej poslechne, pochopí, že jsem už jinde než Marillion a to, co dělají," uvedl. 29. října 2007 Fish vystoupil v pražském Rock Café. Stalo se tak v závěru jeho 'Clutching At Stars' turné, uspořádaného ke dvacátému výročí vydání podobně nazvaného alba "Clutching At Straws", natočeného ještě s Marillion, a jeho nové sólovce "Thirteenth Star".

Ještě malý dovětek - týká se Fishova zdravotního stavu a odehrál se v roce 2008.
17. prosince 2008 se na oficiálním webu www.the-company.com objevil Fishův "Latest Email" (poslední email), ve kterém bývalý frontman kapely Marillion smutně přiznává, že se obává propuknutí rakoviny, kterou signalizují některá vyšetření, a že nebude nejméně šest měsíců vystupovat a zpívat. V roce 2009 se Fish, podle svých vlastních slov, možná zúčastní několika letních festivalů, každopádně však až do roku 2010 neabsolvuje žádné turné. Padesátiletému zpěvákovi, který žije v Haddingtonu, byly diagnostikovány nepravidelné výrůstky ("irregular cell growth") na hlasivkách. Fish podotkl, že kouřil, opíjel se, žil divokým způsobem života ("have a 'colourful' history") a za posledních 27 let odzpíval téměř 1.700 vystoupení. Je to jako postávání na M1 a očekávání, že nelze být sražen autem" ("It is like standing on the M1 and expecting not to be hit by a car."), dodal Fish. Nyní se tedy progresrocková ikona, vlastním jménem Derek Dick, stahuje do ústraní svého domu, kde bude v péči své přítelkyně a manažerky Katie Webb.

A nyní dobrá zpráva: Fish se vrací na rockovou scénu!
Posledního dne starého roku 2008 Fish na svém webu překvapivě vyvěsil svůj další, tentokrát radostný dopis. Píše v něm, že mu jeho doktor zavolal a potěšil ho výtečnou zprávou, ve kterou Fish po celý čas doufal, tedy zprávou o tom, že odebrané vzorky z jeho hlasivek jsou negativní na jakékoli rakovinotvorné testy. Podle Fishových slov to vypadá, že za všechny problémy, které dříve s hlasem měl mohla cysta, jenž byla při posledním zákroku odoperovaná. Fish se v poslední době cítí stále lépe a jeho hlasivky se po chirurgickém zákroku zlepšily, čehož si prostřednictvím telefonu všiml i jeho lékař.

Fish přiznal, že jeho předchozí "Latest Email" (poslední email) ze 17. prosince minulého roku jej velmi sebral, protože si v té době myslel, že skončil jako zpěvák. Nyní se vše zdá být zase OK! Na počátku tohoto roku bude Fish pracovat na své novele a pak zřejmě bude spolupracovat s nezávislou filmovou společností na sérií dílů o skotské rockové muzice 60. a 70. let. Na léto tohoto roku Fish radostně potvrdil svoji účast na festivalech. Zdá se, že 'velká skotská ryba' má zase hodně plánů... a to je více než dobře!

Fish rovněž uváděl páteční ranní radiovou show "Fish on Friday" pro digitální rozhlasovou stanici Planet Rock. Když této stanici hrozilo zavření, Malcolm Bluemel s pomocí Fishe, Tony Iommiho, Iana Andersona a Gary Moorea pomohli tuto stanici zachránit tím, že ji koupili. V květnu 2008 dostala Fishova Planet Rock show Stříbrnou cenu 'Music Broadcaster of the Year' v UK Sony Radio Academy Awards 2008. Společně s Gary Mooreem dostal v červnu 2008 cenu Festivals Radio Broadcasting Awards Gold World Medal v New Yorku v kategorii "Pravidelně vysílané hudební pořady" za jejich představení na Planet Rock.

Nová studiová deska, jejíž pracovní název je "A Feast of Consequences", byla ohlášená již v roce 2011, ale připravuje se k vydání až v květnu 2013. K němu samozřejmě bude následovat opět turné a koncertování. První zastávkou nového turné "The Moveable Feast Tour" v roce 2013 je Aberdeen 17. května, následuje Glasgow, Gateshead a mnoho měst, na které se nedostanou velká rocková jména příliš často, jako Stamford, Warrington a, konečná zastávka, Tavistock. Představení v Londýně se odehraje v Islington Academy.

A ještě jedna odbočka na závěr:

KONCERT FISHE V ČESKÉ REPUBLICE, 29. 10. 2007 - Rock Café, Praha
(Dovoluji si zde citovat jednoho fanoušky-účastníky koncertu...)
4. 11. 2007 11:41, Nori/chalupa.n@seznam.cz

Tak jsem se koncertu zúčastnil. Viděl jsem toho opravdu už hodně (Floydy, Gabriela atd.), ale tento koncert patří mezi ty nejlepší. Jeho nové album "13TH STAR" je úžasně propracované. Skladby tam zazněly hned v úvodu, opravdu strhující. Potom šly staré pecky. Kapela hrála poctivé 2 hodiny. Přemýšlím nad tím, jestli by nevyprodal větší sál nebo halu? Samozřejmě, že to přináší další problémy, scéna, aparatura, lidi. I tak v tom komornějším prostředí to bylo vynikající, opravdu silný zážitek.

A jiná recenze:
Jako korálek ke korálku, perlu k perle "navlékám"letošní vynikající koncerty v Praze. Dalším skvostem bylo 29.10.2007 vystoupení charizmatického zpěváka známého pod jménem Fish. Dříve zpíval se známou kapelou Marillion, dnes má svou vlastní. Po strop plný sál klubu Rock Café na Národní třídě si získal okamžitě po prvních tónech. Svou energií a humorem zářil celý večer, pódium patřilo z větší části jemu - tančil, skákal, vyprávěl - moře tleskajících rukou mu bylo odpovědí. Dvakrát musel přidávat a ani poté jej fanoušci nechtěli pustit z pódia...

Složení kapely:
Fish (Derek William Dick) - zpěv
Frank Usher - kytara
Chris Johnson - kytara, klávesy, doprovodný zpěv
Foss Paterson - klávesy, doprovodný zpěv
Steve Vantsis - baskytara
Gavin John Griffiths - bicí

A na závěr zde uvedu jednu ukázku, a to rovnou chuťovku, spolupráce Fishe a Tony Bankse ze skupiny Genesis, a to píseň "Shortcut To Somewhere" z roku 1986. Škoda, že ti dva se dostali velmi málo ke spolupráci, šlape jim to spolu výborně....

Zdroje:
http://rucka.blog.idnes.cz/c/188755/Fish-osamely-plavec-v-progres-rockovych-vodach.html
http://www.abysszine.com/reporty/2007110004-fish/


Zpět
Studiová alba
Koncertní alba
Singles
2013 A Feast Of Consequences
2007 13th Star
2004 Field of Crows
2001 Fellini Days
1999 Raingods with Zippos
1997 Sunsets on Empire
1994 Suits
1993 Songs from the Mirror
1991 Internal Exile
1990 Vigil in a Wilderness of Mirrors

2011 Live In Polish Radio Three
2007 Communion
2006 Return to Childhood
2005 Scattering Crows
2004 Curtain Call - A Live Archive 1983 - 1988
2002 Mixed Company
2002 Fellini Nights
2001 Sashimi
2000 Candlelight in Fog
2000 Issue 30 CD
1999 The Complete BBC Sessions
1998 Haddington Convention
1998 Tales from the Big Bus
1998 Fortunes Of War
1996 Krakow
1996 Fish Head Curry
1994 Sushi
1993 Toiling in the Reeperbahn
1993 For Whom the Bells Toll
1993 Uncle Fish and the Crypt Creepers
1993 Derek Dick and his Amazing Electric Bear
1993 Pigpen's Birthday
2008 Zoe 25
2008 Arc of the Curve
1999 Incomplete (feat. Liz Antwi)
1997 Change of Heart
1997 Brother 52
1995 Just Good Friends (feat. Sam Brown)
1994 Fortunes of War
1994 Lady Let It Lie
1992 Never Mind The Bullocks feat. Hold Your Head Up
1992 Something In The Air
1991 Credo
1991 Internal Exile
1990 The Company (Pouze v Německu)
1990 A Gentleman's Excuse Me
1989 Big Wedge
1989 State of Mind
1986 Shortcut To Somewhere (Fish & Tony Banks)
Kompilace
Desky s Marillion
DVD
2005 Bouillabaisse
1998 Kettle of Fish (88-98)
1995 Yang
1995 Yin
1991 There's a Guy Works Down the Chip Shop Swears
2009 The Singles '82-88'
2009 Live From Loreley
2009 Recital of the Script
2007 The Early Stages
2003 Warm Wet Circles
1998 Kayleigh - The Essential Collection
1997 The Best Of Both Worlds
1992 A Singles Collection
1988 The Thieving Magpie
1988 B'Sides Themselves
1987 Clutching at Straws
1986 Brief Encounter
1985 Misplaced Childhood
1984 Real to Reel (live)
1984 Fugazi
1983 Script for a Jester's Tear
2009 NEARFest DVD
2005 Krakow Electric Set, DVD
2005 Krakow Acoustic Set, DVD
2005 Scattering Crows Live
2003 Fool's Company, DVD
2003 Sunsets on Empire, DVD
2002 Kettle of Fish, DVD
2000 Masque, kniha
1997 Przemysl
1998 Duisburg
1998 Kettle of Fish, video
1996 Krakow Acoustic Set
1996 Krakow Electric Set
1994 Songs For The CompanyStudiové nahrávky:


Lineup:
Fish - Vocals
Robin Boult - Guitar
Foss Paterson - Keyboards
Steve Vantsis - Bass
Gavin Griffiths - Drums
Hosté:
Liz Antwi - Backing Vocals
Aidan O'Rourke - Violin, String and Brass Sections
Diskografie A Feast Of Consequences
Vyšlo 6. září 2013, The Chocolate Frog

Skladby:
01. Perfume River (10:58)
02. All Loved Up (5:07)
03. Blind To The Beautiful (5:12)
04. A Feast Of Consequences (4:29)
05. High Wood Suite
* High Wood (5:26)
* Crucifix Corner (7:25)
* The Gathering (4:30)
* Thistle Alley (6:08
* The Leaving (4:59)
06. The Other Side Of Me (6:09)
07. The Great Unravelling (6:32)
Total Time: (66:53)

Writen: Fish, Steve Vantsis, Foss Paterson a Robin Boult
Produced: Calum Malcolm


Lineup:
Fish - Voice
Steve Vantsis - Bass, drum loop a programming, samples, upright bass (3), el.guitar (2/4/6/7/8), acous.guitar (1/4/10), keys (1/2/4/6/8/9/10), clavinet (2)
Frank Usher - El.guitars, acous.guitar (3/4/5/9/10), loop guitar (1), lap steel (5)
Foss Paterson - Piano (1/3/4/5), keybs (1/2/3/4/6/7/8/9), organ (1/2/3/4/6/7/8/9/10), strings (1/2/3/4/5/8/9/10) music box (4), dulcimer a accordian, samples (10)
Gavin Griffiths - Drums (Panic Room, Karnataka, Mostly Autumn)
Chris Johnson - El.guitars, acous.guitars (4/5/9)(Mostly Autumn)
Lorna Bannon - Backing vocals (3/4/5/6/9/10)
Dave Haswell - Percussion (1/3/4/5/10)
Diskografie 13 star
Vyšlo 2007

Skladby:

01. Circle Line [Dick/Vantsis] (6:04)
02. Square Go [Dick/Vantsis] (5:31)
03. Miles de Besos [Dick/Paterson] (4:22)
04. Zöe 25 [Dick/Vantsis] (5:19)
05. Arc of the Curve [Dick/Vantsis] (4:29)
06. Manchmal [Dick/Vantsis] (5:42)
07. Openwater [Dick/Usher] (5:07)
08. Dark Star [Dick/Vantsis] (6:48)
09. Where in the World? [Dick/Vantsis] (6:05)
10. 13th Star [Dick/Vantsis] (5:41)

Doprovodné klávesy v 'Circle Line' a 'Arc of the Curve' nahrál Max Hunt

Nahráno v The Studio, Haddington, East Lothian, Scotland

Řídil: Steve Vantsis
Mastered: Calum Malcolm
Řízení, mixáž a produkce: Calum Malcolm


Lineup:
Fish - lead vocals
Bruce Watson - guitars and e-bow
Frank Usher - guitars, slide guitar,
Steve Vantsis - bass (now in Tilt '09)
Mark Brzezicki - drums and percussion
Tony Turrell - keyboards
Dave Haswell - percussion
Danny Gillan - backing vocals
Richard Sidwell - trumpet and flugel horn
Steve Hamilton - saxophone
Yatta, Lars K. Lande - "crowd" vocal
Irvin Duguid - clavinet
Diskografie Field Of Crows, 2004

Skladby:

01. The Field (8:42) [Dick/Watson]
02. Moving Targets (5.46) [Dick/Watson/Duguid]
03. The Rookie (5:35) [Dick/Watson]
04. Zoo Class (5:23) [Dick/Watson/Duguid]
05. The Lost Plot (5:10) [Dick/Turrell]
06. Old Crow (5:20) [Dick/Watson/Duguid]
07. Numbers (5:36) [Dick/Watson/Usher]
08. Exit Wound (5:55) [Dick/Watson]
09. Innocent Party (7:37) [Dick/Watson/Duguid]
10. Shot The Craw (6:00) [Dick/Watson/Duguid]
11. Scattering Crows (Still Time) (5:05) [Dick/Watson/Turrell/Duguid]


Lineup:
Diskografie Fellini Days, 2001

Skladby:

01. 3D (09:11) [Dick/Wesley/Young]
02. So Fellini (04:06) [Dick/Wesley]
03. Tiki 4 (07:32) [Dick/Wesley/Young]
04. Our Smile (05:25) [Dick/Wesley/Young]
05. Long Cold Day (05:33) [Dick/Wesley/Young]
06. Dancing In Fog (05:30) [Dick/Wesley/Young]
07. Obligatory Ballad (05:15) [Dick/Wesley]
08. The Pilgrim's Address (07:18) [Dick/Wesley]
09. Clock Moves Sideways (07:17) [Dick/Wesley]


Lineup:
Robin Boult,
Steve Wilson,
Til Paulman,
Bruce Watson all guitars en mandolins
Mickey Simmonds
Tony Turrel - keyboard, piano en harmonica (hraje nyní v The Positive Light)
Steve Vantsis - bass (nyní v Tilt '09)
Dave Stewart - drums (vlastní obchod s... tomtom's)
Elisabeth Antwi, Nicola & Tony King - vocals
Dave Haswell - percussion
Dave Crichton - fiddle, violins en strings, Pierre Meier en Mo Warden - spoken words
Diskografie Raingods with Zippos, 1999

Skladby:

01. Tumbledown (5:52) [Dick/Simmonds]
02. Mission Statement (4:00) [Dick/Astley/Thorn]
03. Incomplete (3:44) [Dick/Antwi/Millett]
04. Tilted Cross (4:19) [Dick/Jackson/Johnson]
05. Faith Healer (5:01) [Harvey/McKenna/Cleminson]
06. Rites of Passage (7:42) [Dick/Simmonds]
07. Plague of Ghosts [Dick/Turrell/Daghorn]
     (i) Old Haunts (3:13)
    (ii) Digging Deep (6:49)
   (iii) Chocolate Frogs (4:04)
    (iv) Waving At Stars (3:12)
     (v) Raingods Dancing (4:16)
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen) (3:32)

Elliot Ness - producer


Lineup:

Diskografie Sunsets On Empire, 1997

Skladby:

01. The Perception of Johnny Punter (08:36) [Dick/Wilson]
02. Goldfish & Clowns (06:36) [Dick/Wilson]
03. Change of Heart (03:41) [Dick/Boult]
04. What Colour is God? (05:50) [Dick/Wilson]
05. Tara (05:11) [Dick/Patterson]
06. Jungle Ride (07:33) [Dick/Boult]
07. Worm in a Bottle (06:23) [Dick/Boult]
08. Brother 52 (06:05) [Dick/Wilson]
09. Sunsets on Empire (06:54) [Dick/Wilson]
10. Say it with Flowers (04:15) [Dick/Wilson/Bowness]


Lineup:

Diskografie Suits, 1994

Skladby:

01. Mr 1470 [Dick/Paterson/Boult]
02. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
03. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
04. Fortunes Of War [Dick/Cassidy/Boult]
05. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
06. No Dummy [Dick/Cassidy/Boult]
07. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
08. Jumpsuit City [Dick/Cassidy/Boult]
09. Bandwagon [Dick/Paton/Boult/Paterson/Wilkinson]
10. Raw Meat [Dick/Paterson]


Lineup:
Derek Dick W. - Vocals
Robin Boult - Guitar (nyní v Tilt '09)
David Paton - bass, background voc
Foss Paterson - keyb, background voc
Frank Usher - Guitar (nyní v Tilt '09)
Kevin Wilkinson - drums
Mick Wall - voices
Lorna Bannon - background voc
Jackie Bird - background voc
James Cassidy - keys

Diskografie Songs from the Mirror, 1993

Skladby:

01. Question (6:40) (Justin Hayward) (The Moody Blues, A Question of Balance, 1970)
02. Boston Tea Party (4:22) (Alex Harvey, Hugh McKenna, Zal Cleminson) (Sensational Alex Harvey Band, from SAHB Stories, 1976)
03. Fearless (6:15) (Gilmour/Waters) (Pink Floyd, Meddle, 1971)
04. Apeman (5:56) (Ray Davies) (The Kinks, Lola Versus Powerman and the Moneygoround, Part One, 1970)
05. Hold Your Head Up (3:46) (Rod Argent, Chris White) (Argent, All Together Now, 1972)
06. Solo (4:06) (Denny) (Sandy Denny, Like an Old Fashioned Waltz, 1974)
07. I Know What I Like (4:17) (Banks/Collins/Gabriel/Hackett/Rutherford) (Genesis, Selling England by the Pound, 1973)
08. Time and a Word (4:10) (Marc Bolan) (T-Rex, Electric Warrior, 1971) not included on the remastered edition
09. Five Years (5:19) (David Bowie) (David Bowie, The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars, 1972)
Total time: (44:53)


Lineup:
Derek W. Dick - Lead Vocal
Mickey Simmonds - Keyboards
Robin Boult, Frank Usher - Guitars
David Paton - Bass Guitar
Ethan Johns except Tongues & Internal Exile Ted McKenna - Drums and percussion
David Paton, Mr Crimson, Robin Boult - Male Backing Vocals
Maryen Cairns - Female Backing Vocals
Charlie McKerron - Fiddle on Internal Exile
Marc Duff - Whistles
Donald Shaw - Box Accordion
Diskografie Internal Exile, 1991

Skladby:

01. Shadowplay (6:25)
02. Credo (6:40)
03. Just Good Friends (close) (6:00)
04. Favourite Stranger (5:59)
05. Lucky (4:50)
06. Dear Friend (4:07)
07. Tongues (6:23)
08. Internal Exile (4:42)
09. Something In The Air (5:07)Lineup:
Fish (Derek W. Dick) - All Vocals
Frank Usher - Guitars (Tracks 1,2,3,4,6,7,9, 10,11,12,14)
Hal Lindes - Guitars (1,2,3,4,5,7 a 11)
Janick Gers - Guitars (8)
John Giblin - Bass Guitars (1,2,3,4,6,7,8,9,11)
Mickey Simmonds - Keyboards (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,14); Piano (13); Drum Programming (10,12)
Davy Spillane - Pipes (1); Whistles (1)
Phil Cunningham - Whistles (1,4,11); Accordion (4,11); Bodhrán (4)
Aly Bain - Violin (4,11)
Gavyn Wright - Violin (4)
Alison Jones - Violin (12)
Mark Brzezicki - Drums (1,2,4,6,7,8,9,11)
John Keeble - Drums (3)
Luis Jardim - Percussion (2,3,4,9)
Carol Kenyon - Backing Vocals (2,3,7,9)
Tessa Niles - Backing Vocals (2,7,9)
Diskografie Virgil in a Wilderness of Mirrors
29. 1. 1990, EMI


Skladby:

01. Vigil [Dick/Simmonds] (8:43)
02. Big Wedge [Dick/Simmonds] (5:19)
03. State of Mind [Dick/Lindes/Simmonds] (4:42)
04. The Company [Dick/Simmonds] (4:04)
05. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:15)
06. The Voyeur (I Like To Watch) (Dick/Simmonds] (4:42) (Not on LP)
07. Family Business [Dick/Lindes/Simmonds] (5:14)
08. View From The Hill [Dick/Gers] (6:38)
09. Cliché [Dick/Lindes/Simmonds] (7:01)

Bonusy na remasterované verzi:
10. Jack And Jill [Dick/Simmonds] (4:28)
(B-side z Big Wedge)
11. Internal Exile [1989 Version] [Dick/Simmonds] (4:51)
12. The Company [Demo] [Dick/Simmonds] (4:30)
13. A Gentleman's Excuse Me [Demo] [Dick/Simmonds] (3:54)
14. Whiplash [Dick/Simmonds] (4:25)
(B-side z A Gentleman's Excuse Me)

John Giblin hrával s Brand X, Peter Gabriel, Kate Bush, Phil Collins, Simple Minds, aj.
Luis Jardim hrával s Peter Gabriel, Mike Rutherford, Tony Banks, David Gilmour aj.
Mark Brzezicki hrál s The Cult, Big Country

Album se nahrávalo v Townhouse Studios, London, během první poloviny roku 1989
Producent: Jon Kelly


Živé nahrávky:
Lineup:

Diskografie Live In Polish Radio Three, 2011, live

Skladby:
01. Introduction by Piotr Kaczkowski
02. Chocolate Frogs
03. State of Mind
04. Somebody Special
05. Brother 52
06. Jigsaw
07. Incubus
08. Vigil
09. A Gentelment Excuse Me
10. Family Business
11. Kayleigh


Lineup:
Fish - lead vocals
Frank Usher - guitar
Andy Trill - guitar
Steve Vantsis - bass
Tony Turrell - keyboards
Gavin Griffiths - drums
Dave Haswell - percussion
Heather Findlay - backing vocals, bodhran, low whistle
Angela Gordon - backing vocals, flute, penny whistle
Anne Marie Helder - backing vocals
Tara Dick - backing vocals

Nahrávání, mixáž a masterování: Calum Malcolm
Výrovní manager: Kelvin "Yatta" Boys Yates
Pomocný koordinátor a Fishův osobní asistent: Elspeth Laidlaw
Zvukař: Steve Rispin (Out front), Paul Kennedy (Monitors)
Osvětlení: Chris Brown, Andy "Tosh" McIntosh video projekce
Diskografie Communion, 2007, live

Skladby:
CD1
01. The Field [Dick/Watson] (8:19)
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy] (5:30)
03. Favourite Stranger [Dick/Usher] (5:50)
04. Shot the Craw [Dick/Watson/Duguid] (5:28)
05. State of Mind [Dick/Simmonds/Lindes] (7:32)
06. Tilted Cross [Dick/Jackson/Johnson] (4:22)
07. Fortunes of War [Dick/Cassidy/Boult] (6:37)
08. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds] (6.03)
09. Incomplete [Dick/Antwi/Milett] (4:06)
10. Change of Heart [Dick/Boult] (3:44)
11. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy] (5:55)
12. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:19)
CD2
13. Rites of Passage [Dick/Simmonds] (6:00)
14. The Lost Plot [Dick/Turrell] (4:53)
15. Slainthe Mhath [Dick/Rothery/Mosley/Kelly/Trewavas] (5:13)
16. Chelsea Monday [Dick/Kelly/Pointer/Rothery/Trewavas] (6:11)
17. Scattering Crows [Dick/Watson/Turrell/Duguid] (5:22)
18. Tara [Dick/Paterson] (5:29)
19. Raw Meat [Dick/Paterson] (7:01)

Všechny písně publikovány Fishy Music Ltd/ EMI (Music) Publishing Ltd.
S výjimkou skladeb 15 a 16 Charisma Music Publishing Ltd/EMI (Music) Publishing Ltd.
Cover design: Mark Wilkinson podle Fishova konceptu
Asistent výr.managera: Gregor Millar
Správa web site a technická koordinace: Mo Warden a Pete Oram (Grafixation)


Lineup:
Fish - lead vocals
Frank Usher - lead guitar
Andy Thrill - guitar
Tony Turrell - keyboards
Steve Vantsis - bass
John Tonks - drums
Deborah French - backing vocals
Diskografie Return To Childhood, 2006, live

Skladby:
CD1
01. Big Wedge
02. Moving targets
03. Brother 52
04. Goldfish & clowns
05. Raingods dancing
06. Wake up call (Make it happen)
07. Innocent party
08. Long cold day
09. Credo
10. Pseudo Silk Kimono
11. Kayleigh
12. Lavender
13. Bitter Suite
    (i) Brief Encounter
   (ii) Lost Weekend
  (iii) Blue Angel
   (iv) Misplaced Rendezvous
14. Heart of Lothian
    (i) Wide Boy
   (ii) Curtain Call
15. Waterhole (Expresso Bongo)
16. Lords of the Backstage
17. Blind Curve
    (i) Vocal under a Bloodlight
   (ii) Passing Strangers
  (iii) Mylo
   (iv) Perimeter Walk
    (v) Threshold
18. Childhoods End ?
19. White Feather
20. Incommunicado
21. Market Square Heroes
22. Fugazi
Playtime: 02:14:39
V květnu 2006 vydané DVD zachycuje koncertní vystoupení artrockové ikony 80. a 90. let, populárního britského zpěváka a dříve leadra slavných Marillion Derecka Dicka alias Fishe. Zaznamenaný koncert se uskutečnil 13. listopadu 2005 v nizozemském Tilburgu.


Lineup:

Diskografie Scattering Crows,
duben 2005, live


Skladby:
CD1
01. The Rookie (Dick/Watson)
02. Moving Targets (Dick/Watson/Duguid)
03. Jungle Ride (Dick/Boult)
04. The Perception Of Johnny Punter (Dick/Wilson)
05. Lost Plot (Dick/Turrell)
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
06. Numbers (Dick/Watson/Usher)
07. Zoo Class (Dick/Watson/Duguid)
08. Old Crow (Dick/Watson/Duguid)
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
09. Tiki 4 (Dick/Wesley/Young)
CD2:
01. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
02. Innocent Party (Dick/Watson/Duguid)
03. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (Dick/Simmonds)
04. Plague of Ghosts (Dick/Turrell/Daghorn)
    (i) Old Haunts
   (ii) Digging Deep
  (iii) Chocolate Frogs
   (iv) Waving at Stars
(Recorded at Robin 2 Bilston UK, Feb 18th 2004)
05. (v) Raingods Dancing
     (vi) Wake Up Call (Make It Happen)
06. Medley:
    (i) So Fellini (Dick/Wesley)
   (ii) Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
  (iii) Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
   (iv) Market Square Heroes (Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Pointer/Minnitt) 07. The Company (Dick/Simmonds)

Nahráno živě v Bradfordu, England, 6. dubna 2004.
CD katalogové číslo: CFVP018CD


Lineup:
Fish - vocals
Pete Trewavas - bass, backing vocals
Mark Kelly - keyboards, backing vocals
Steve Rothery - guitars
Ian Mosley - drums & percussion
Diskografie Curtain Call - A Live Archive 1983-1988, live, 2004

Skladby:
CD1
Volume A Disc 1 & 2 (76:47)
Rundsporthalle, Baunatal, Germany (1 October 1983)
Volume A Disc 1 (39:21)
01. Intro (0:45)
02. He Knows You Know (6:20)
03. Garden Party (7:51)
04. Script for a Jester's Tear (11:05)
05. Three Boats Down from the Candy (5:33)
06. Assassing (7:47)
Volume A Disc 2
01. Chelsea Monday (9:59)
02. Forgotten Sons (13:10)
03. Market Square Heroes (8:06)
04. Charting the Single (9:11)

Volume B Disc 1 & 2 (112:18)
Hammersmith Odeon, London, England (3 February 1986)
Volume B Disc 1 (62:25)
01. Intro (Emerald Lies) (0:56)
02. Script for a Jester's Tear (9:17)
03. Incubus (11:07)
04. Jigsaw (10:02)
05. The Web (8:40)
06. Pseudo Silk Kimono (2:14)
07. Kayleigh (4:11)
08. Lavender (2:31)
09. Bitter Suite (6:42)
10. Heart of Lothian (7:15)
Volume B Disc 2 (49:13)
01. Heart of Lothian (outro) (0:48)
02. Waterhole (Expresso Bongo) (2:06)03. Lords of the Backstage (1:50)
04. Blind Curve (10:00)
05. Childhoods End? (2:53)
06. White Feather (5:50)
07. Fugazi (13:46)
08. Punch and Judy (3:03)
09. Market Square Heroes (8:57)

Volume C Disc 1 & 2 (97:07)
Palatrussardi, Milan, Italy (26 January 1988)
Volume C Disc 1 (42:51)
01. Intro (0:36)
02. Slainte Mhath (5:20)
03. Assassing (7:38)
04. White Russian (8:04)
05. Sugar Mice (7:27)
06. Fugazi (8:54)
07. Hotel Hobbies (4:25)
08. Warm Wet Circles (4:22)
09. That Time of the Night (6:05)
Volume C Disc 2 (54:16)
01. Intro (0:38)
02. Waterhole (Expresso Bongo) (2:05)
03. Lords of the Backstage (1:51)
04. Blind Curve (9:31)
05. Childhoods End? (2:50)
06. White Feather (4:08)
07. Kayleigh (3:55)
08. Lavender (2:38)
09. Heart of Lothian (4:55)
10. Incommunicado (5:05)
11. Garden Party (7:10)
Total Time: 286:12


Lineup:

Diskografie Mixed Company, duben 2003

Skladby:
CD1
01. Script For A Jesters Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
04. Misplaced Childhood [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
     (i) Pseudo Silk Kimono
    (ii) Kayleigh
   (iii) Lavender
    (iv) Bitter Suite
     (v) Heart Of Lothian
    (vi) Waterhole (Expresso Bongo)
   (vii) Lords Of The Backstage
  (viii) Blind Curve
    (ix) Childhood's End?
      (x) White Feather
CD 2
05. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
06. Shadowplay [Dick/Simmonds]
07. Just Good Friends [Dick/Usher/Simmonds]
08. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Garden Party [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer/Minnett/Jelliman]
10. Market Square Heroes [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer/Minnett]

Chocolate Frog Records, vydáno v dubnu 2003
Katalogové číslo: CFVP016CD
Nahráno živě v Muziekcentrum, Enschede, Holland, 28. a 29. června 2002 (Company Europe convention).


Lineup:

Diskografie Fellini Nights, 2002, live

Skladby:
CD1
01. 3D [Dick/Wesley/Young] (8.43)
02. So Fellini [Dick/Wesley] (4.00)
03. Brother 52 [Dick/Wilson] (6.01)
04. Tumbledown [Dick/Simmonds] (5.56)
05. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young] (5.42)
06. Tiki 4 [Dick/Wesley/Young] (7.52)
07. Our Smile [Dick/Wesley/Young] (5.05)
CD 2
01. Perception of Johnny Punter [Dick/Wilson] (11.29)
02. Pilgrim's Address [Dick/Wesley] (8.16)
03. Medley - (13.23)
Lucky [Dick/Simmonds/Boult]
Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
04. Clock Moves Sideways [Dick/Wesley] (7.27)
05. The Company [Dick/Simmonds] (4.53)
06. Flower of Scotland [Roy Williamson] (2.15)

Chocolate Frog Records, vydáno březen/duben 2002.
Katalogové číslo: CFVP014CD
Nahráváno živě v Paradiso, Amsterdam, Holland on 11. května 2001.


Lineup:
Lead voice: Fish
Backing Vocals: Elizabeth Troy Antwi
Lead and acoustic guitars: John Wesley
Bass: Steve Vantsis
Drums: Dave Stewart
Keyboards: Tony Turrell


Chocolate Frog Records, released 3rd May 2001
2CD, nahráno živě v the Zamek Centre of Culture, Poznan, Poland, 3. října 1999
vysíláno živě v Radio Merkury, Poznan.
Katalogové číslo: CVFP008CD
Diskografie Sashimi, 1999, live

Skladby:
CD1
01. Faith Healer (05:09) [Harvey/McKenna/Cleminson]
02. Lucky (04:33) [Dick/Boult/Simmonds]
03. Just Good Friends (06:18) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
04. Brother 52 (06:32) [Dick/Wilson]
05. Goldfish & Clowns (08:13) [Dick/Wilson]
06. Hotel Hobbies (04:22) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Warm Wet Circles (04:19) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. That Time Of The Night (06:18) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
09. Tumbledown (05:49) [Dick/Simmonds]
10. Intro: Riff-Raff the wine waiter! (01:37)
Total Time 54:48
CD2
01. Plague of Ghosts (28:42) [Dick/Turrell/Daghorn]
     (i) Old Haunts
    (ii) Digging Deep
   (iii) Chocolate Frogs
    (iv) Waving at Stars
     (v) Raingods Dancing
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen)
02. Cliché (07:04) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. Perception of Johnny Punter (03:21) [Dick/Wilson]
04. Sunsets on Empire (10:11) [Dick/Wilson]
05. The Company (05:35) [Dick/Simmonds]
Total Time 54:58


Lineup:

Battleside Ltd, vydáno v červnu 1993
Re-released by Chocolate Frog Records, CFVP001CD, 6th Nov 2000
UK: FIS 001
Nahráno v Hamburg Grosse Freiheit, 23. čerfvna 1992
Diskografie Toiling in the Reeperbahn, 1993, live

Skladby:
CD1 (53:37):
01. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
02. The Voyeur (I Like to Watch) [Dick/Simmonds]
03. Punch And Judy [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas]
04. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
05. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
06. Out Of My Life [Dick/Boult]
07. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. Raw Meat [Dick/Paterson]
CD2 (57:27):
09. Something In The Air [Keen]
10. Lady Nina [Dick/Kelly/Mosley/Rothery/Trewavas]
11. The Company [Dick/Simmonds]
12. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
13. Big Wedge [Dick/Simmonds]
14. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
15. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
16. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
17. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
18. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
19. Roadhouse Blues [Densmore/Morrison/Krieger/Manzarek]


Lineup:

limitovaná edice, pouze 3.000 kopií, živé 2CD
Nahráno ve Philadelphii a New York City na The USA mini-tour, leden 2000
Vydáné červen 2000
Nemá katalogové číslo

Diskografie Candlelight In Fog, 2000, live

Skladby:
CD1
01. Faithhealer (06:19) [Harvey/McKenna]
02. Lucky (05:21) [Dick/Boult/Simmonds]
03. intro - American Football and Jason's story (03:40)
04. Just Good Friends (06:29) [Dick/Usher/Simmonds/Boult]
05. intro - Happy Birthday and Doc's memorial (04:23)
06. Brother 52 (06:18) [Dick/Wilson]
07. intro - Air conditioning and the Fog (04:18)
08. Hotel Hobbies (04:37) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Warm Wet Circles (06:20) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. That Time Of The Night (04:48) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
11. Tumbledown (06:15) [Dick/Simmonds]
12. intro - Gas cooker rap (07:23)
CD2
01. Plague of Ghosts
     (i) Old Haunts
    (ii) Digging Deep
   (iii) Chocolate Frogs
    (iv) Waving At Stars
     (v) Raingods Dancing
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen) (35.36) [Dick/Turrell/Daghorn]
02. Cliché (06:39) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. The Perception of Johnny Punter (03:40) [Dick/Wilson]
04. intro - Company address (06:42)
05. The Company (05:39) [Dick/Simmonds]
The New York City Show
06. Hotel Hobbies (04:37) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
07. Warm Wet Circles (04:19) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. That Time Of The Night (06:17) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]


Lineup:

Chocolate Frog Records, vydáno srpen 2000
Nahráno živě v The Haddington Corn Exchange v 29. srpna 1999
CFVP007CD, limitovaná edice, dostupná pouze pro členy fan klubu.
Diskografie Issue 30 CD, 2000, live

Skladby:
01. Medley
     (i) Emperor's Song [Dick/Boult/Cassidy]
    (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
   (iii) What Colour is God? [Dick/Wilson]
    (iv) Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
02. Plague of Ghosts [Dick/Turrell/Daghorn]
     (i) Old haunts
    (ii) Digging Deep
   (iii) Chocolate Frogs
    (iv) Waving at Stars
     (v) Raingods dancing
    (vi) Wake-up Call (Make It Happen)
03. Medley
     (i) Cliché
    (ii) Perception of Johnny Punter [Dick/Simmonds]
04. Incomplete [Dick/Antwi/Millett]
05. Sunsets on Empire [Dick/Wilson]
06. The Company [Dick/Simmonds]


Lineup:
Fish - vocals
Mickey Simmonds - keybs
Mark Brzezicki - drums (záznam z roku 1989)
Kevin Wilkinson - drums (záznam z roku 1991)
Robin Boult - guitars
Frank Usher - guitars
David Paton - bass

Blueprint, vydáno v červnu 1999, 2CD
UK: BP297CD
Nahráno živě v London Town and Country Club (11. listopadu 1989) a Nottingham Royal Concert Hall (15. listopadu 1991)
Diskografie The Complete BBC Sessions,
1999, 2CD live


Skladby:
CD 1:
01. Faithhealer [Harvey/McKenna]
02. The Voyeur (I Like To Watch) [Dick/Simmonds]
03. Punch And Judy [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
04. The Company [Dick/Simmonds]
05. Script For A Jester's Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
06. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
07. Warm Wet Circles [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Slainthe Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
10. Big Wedge [Dick/Simmonds]
11. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
CD 2:
01. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
02. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
03. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
04. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
05. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
06. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
07. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. The Company [Dick/Simmonds]
09. Big Wedge [Dick/Simmonds]
10. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
11. Market Square Heroes [Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Minnit]
12. Heart of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]


Lineup:

Vydáno 29. března 1999, 2CD
Jedná se o oficiální Company Scotland bootleg.
Nahrávalo se živě v Haddington Convention, 1998.
Diskografie Haddington Convention, 1998, live

Skladby:
CD1:
01. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
02. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
03. Family Business [Dick/Simmonds]
04. Medley [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
(a) Hotel Hobbies
(b) Warm Wet Circles
(c) That Time Of The Night
05. What Colour is God? [Dick/Wilson]
06. Brother 52 [Dick/Wilson]
07. Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
09. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
CD2:
10. Cliché [Dick/Simmonds]
11. Perception of Johnny Punter [Dick/Wilson]
12. Medley
(a) Kayleigh
(b) Lavender
(c) Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. Giz A Bun (traditional)
14. Worm in a Bottle [Dick/Boult]


Lineup:
Dick Bros Record Co, released July 1998
2CD, UK: DDICK29CD (5 034349 000051)
Eur: (Roadrunner re-release 28th Oct '98) RR 8688-2 (016861868826)
Nahráno živě v Kolíně n/R, 20. listopadu 1997
Diskografie Tales from the Big Bus, 1998, live

Skladby:
CD1: (64:05)
01. Perception of Johnny Punter (11:41) [Dick/Wilson]
02. What Colour is God? (07:21) [Dick/Wilson]
03. Family Business (06:24) [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Mr. 1470 (05:32) [Dick/Paterson/Boult]
05. Jungle Ride (08:15) [Dick/Boult]
06. Medley (20:25):
    (i) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
   (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
  (iii) Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
   (iv) Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
    (v) White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
CD2: (50:17)
07. Cliché (08:35) [Dick/Simmonds/Lindes]
08. Brother 52 (06:08) [Dick/Wilson]
09. Lucky (20:14) [Dick/Simmonds/Boult]
10. Internal Exile [Dick/Simmonds/Boult]
11. The Company (08:48) [Dick/Simmonds]


Lineup:

Dick Brothers Record Company, vydáno květen 1998
Re-released by Roadrunner, 28. září 1998
UK: (Dick Bros) DDick30CD (5 034349 000068)
EEC: (Roadrunner) RR 8689 2 (016861868925)
Diskografie Fortunes Of War, 1998, live

Skladby:

01. Somebody Special (04:46) [Dick/Boult/Paton]
02. State Of Mind (07:15) [Dick/Simmonds/Lindes]
03. Fortunes Of War (06:29) [Dick/Cassidy/Boult]
04. Warm Wet Circles (06:04) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Jumpsuit City (05:48) [Dick/Boult/Cassidy]
06. The Company (04:12) [Dick/Simmonds]
07. Kayleigh (04:29) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. Internal Exile (04:48) [Dick/Boult/Simmonds]
09. Just Good Friends (06:10) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
10. Sugar Mice (06:58) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Dear Friend (04:02) [Dick/Boult/Simmonds]
12. Lady Let It Lie (05:54) [Dick/Paton/Cassidy]
13. Lucky (06:08) [Dick/Boult/Simmonds]
Total Time: (73:03)Lineup:

Dick Bros Record Co, vydáno v srpnu 1996
2CD, UK: DDICK19CD
USA: Renaissance Records RMED00166-2 (Released 10th Sept 1996)
Re-released 26th October 1998, Roadrunner Records
RR 8681 2 (016861868123)
Živě - Polsko, Krakow P1 Studios, 11. října 1995
Diskografie Krakow, 1996, live

Skladby:
CD 1 (53:03):
01. Black Canal (07:04) [Dick/Paterson]
02. Jumpsuit City (04:59) [Dick/Boult/Cassidy]
03. Big Wedge (06:07) [Dick/Simmonds]
04. Emperor's Song (07:06) [Dick/Cassidy/Boult]
05. Lady Let It Lie (06:18) [Dick/Paton/Cassidy]
06. Vigil in a Wilderness of Mirrors (09:10) [Dick/Simmonds]
07. Shadowplay (Medley) (04:03) [Dick/Simmonds]
08. Fugazi (03:21) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
09. Slainte Mhath (04:54) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
CD 2 (60:53)
01. Credo (10:23) [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
02. Kayleigh (04:43) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
03. Pipeline (07:17) [Dick/Paton/Boult]
04. Incommunicado (04:24) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Internal Exile (05:29) [Dick/Boult/Simmonds]
06. Lucky (15:48) [Dick/Boult/Simmonds]
07. Lavender (07:00) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Boston Tea Party (05:49) [A. Harvey/H McKenna/A. Cleminson]
Total time (1:00:53)


Lineup:
Fish (Gareth Evans, sub)- Vocals
Ewan 'Vermin' Vernal (wicketkeeper)- Bass
Foster 'Gump' Paterson (jambo) - Keyboards, vocals
Robin 'Itchy' Boult (stage right wing) - Guitars, vocals
Dave 'Squeaky' Stewart (jambo) - Drums
Frank 'the Hat' Usher - Guitar

Fish Head Curry je kempletně nahráno během koncertu Yin and Yang tour (12/11/96) na malé farmě v Luzernu, Švýcarsko.
Diskografie Fish Head Curry, 1996, live

Skladby:
CD 1 (66:09):
01. Black Canal [Dick/Paterson]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Big Wedge [Dick/Simmonds]
04. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
05. Intro - "See Rome & Die"
06. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
07. Intro - "The Observer"
08. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
09. Shadowplay (medley) [Dick/Simmonds]
10. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Slainte Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
CD 2 (47:52):
01. Intro - "Where's The Wine From"
02. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
03. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
04. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
06. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
07. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Dick Bros Record Co, vydáno v červnu 1996, 2CD
Live in Luzern, 12th November 1995
UK : DDICK18CD
limitovaná edice, pouze 5.000 kopií
Outfront sound engineer: Andy 'Hairbear' Williamson
Production manager: Kelvin Boys 'Yatta' Yates (the heroic vodka twins)


Lineup:

The Dick Bros Record Company, vydáno 15. března 1994
Nahráno živě v Utrecht Vredenburg Hall, 18. března 1993
2CD, UK: DDick2CD-(UK)
Europe: DDick2CD-(GAS)
Belgium, The Netherlands
Luxemburg: DDick2CD-(BEN)
Japan: PCCY-01118 (Pony Canyon)
US : RMED00135-2 (Renaissance Records, vydáno 24. zářá 1996)

Diskografie Sushi, 1996, live

Skladby:
CD 1 (60:08):
01. Fearless (6:49) [Gilmour/Mason/Waters/Wright]
02. Big Wedge (5:33) [Dick/Simmonds]
03. Boston Tea Party (4:14) [Harvey/McKenna/Cleminson]
04. Credo (7:29) [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
05. Family Business (5:43) [Dick/Simmonds/Lindes]
06. View From The Hill (3:01) [Dick/Gers]
07. He Knows You Know (2:43) [Dick/Pointer/Rothery/Trewavas/Kelly/Jelliman/Minnitt]
08. She Chameleon (3:59) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. Kayleigh (4:12) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. White Russian (9:19) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
11. The Company (7:10) [Dick/Simmonds]
CD 2 (54:39)
12. Just Good Friends (8:11) [Dick/Usher/Boult/Simmonds]
13. Jeepster (3:54) [Bolan]
14. Hold Your Head Up (3:08) [Argent/White]
15. Lucky (5:04) [Dick/Boult/Simmonds]
16. Internal Exile (7:33) [Dick/Boult/Simmonds]
17. Cliché (7:04) [Dick/Simmonds/Lindes]
18. The Last Straw (7:39) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
19. Poet's Moon (4:13) [Dick/Simmonds/Boult]
20. Five Years (7:58) [Bowie]

Remastered 2CD:
Eur: RR 8680-2 (016861868024) (Roadrunner Records, vydáno 28. října 1998)
2 Cassette:
UK : DDick2Cass
Poland: PROG005/006 - vydáno na Metal Mind Records (Licenced od Dick Bros Record Company) 2CD Promo
Europe: DDick2CD-(Promo). Normální edice s bílou plochou a poznámkou "promo not for sale"


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitar
Robin Boult - Guitar, backing vocals
David Paton - Bass
Mickey Simmondsc - Keyboards, backing vocals
Kevin Wilkinson - Drums
Battleside Ltd, vydáno červen 1993
Re-released by Voiceprint (Chocolate Frogs Record Co) duben 2001, CFVP002.
nahráno živě v Edinburgh Playhouse, 31. prosince 1991 (mimo 14 a 15)
Diskografie For Whom The Bells Toll, 1993, live

Skladby:
CD 1 (62:24):
01. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
04. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. The Company [Dick/Simmonds]
07. Shadowplay [Dick/Simmonds]
CD 2 (62:12):
08. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
09. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
Is the singer slurring?
10. Big Wedge [Dick/Simmonds]
11. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
13. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds] (nahráno v Paris Olympia, 9. prosince 1991)
15. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
(nahráno v Paris Olympia, 9. peosince 1991)


Lineup:
Fish - vocals
Frank Usher -guitar
Robin Boult - guitar
David Paton - bass
Mickey Simmonds - keyboads
Kevin Wilkinson (Waterboys, China Crisis) - drums

Remastered 2CD (vydáno 28. října 1998)
Eur: (Roadrunner) RR 8685-2 (016861868529)
Nahráno živě v Dusseldorf Philipshalle, 7. prosince 1991
Battleside Ltd, vydáno červen 1993
Diskografie Uncle Fish And The Crypt Creepers, 1993, live

Skladby:
CD 1 (56:54):
01. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
04. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. Shadowplay [Dick/Simmonds]
07. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
CD 2 (54:23):
01. The Company [Dick/Simmonds]
02. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
03. Big Wedge [Dick/Simmonds]
04. Windswept Thumb (Bitter Suite) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
05. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
06. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
08. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
09. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (nahráno v Paris Olympia, 9. prosince 1991)


Lineup:
Fish - vocals
Frank Usher - Guitar
Robin Boult - Guitar
David Paton - Bass
Mickey Simmonds - keyboards
Kevin Wilkinson - drums
Diskografie Derek Dick And His Amazing Electric Bear, 1993, live

Skladby:
CD 1 (57:51):
01. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
03. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Tongues [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
05. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Incubus [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
07. Shadowplay [Dick/Simmonds]
CD 2 (62:42):
08. Dear Friend [Dick/Boult/Simmonds]
09. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
10. Big Wedge [Dick/Simmonds]
11. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
12. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. The Company [Dick/Simmonds]
14. Forgotten Sons
[Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Jelliman/Minnit]
15. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
16. Market Square Heroes [Dick/Pointer/Rothery/Kelly/Trewavas/Minnit]

Battleside Ltd, vydáno červen 1993, 2CD
Re-released by Voiceprint (Chocolate Frogs Record Co) April 2001, CFVP003
UK : FIS 003
USA: Griffin GN 1031-2
Haddington Corn Exchange, 3. prosince 1991 (1st Company Scotland convention)


Lineup:
Fish - Vocals
Frank Usher - Guitar
Robin Boult - Guitar, backing vocals
Steve Brzezicki - Bass, backing vocals
Mickey Simmonds - Keyboards, backing vocals
Mark Brzezicki - Drums

Battleside Ltd, vydáno červen 1993, 2CD
UK : DDICK16CD
USA: Griffin GN 0831-2
USA: Renaissance Records RMED00159-2 (vydáno 24. září 1996) Re-released 28. řájna 1998 - Roadrunner Records
Eur: RR 8684-2 (016861868420)
USA: Griffin FI103 (250 copies in a walnut wooden box)

Vahráno živě v London Hammersmith Odeon, 2. dubna 1990 (2. noc)
Diskografie Pigpen's Birthday, 1993, live

Skladby:
CD 1 (54:56):
01. The Voyeur (I Like to Watch) (06:31) [Dick/Simmonds]
02. Punch And Judy (05:17) [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas]
03. State Of Mind (06:17) [Dick/Simmonds/Lindes]
04. Family Business (05:50) [Dick/Simmonds/Lindes]
05. Assassing (06:41) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
06. The Company (07:06) [Dick/Simmonds]
07. Script For A Jesters Tear (07:13) [Dick/Kelly/Pointer/Rothery/Trewavas]
08. A Gentleman's Excuse Me (04:24) [Dick/Simmonds]
CD 2 (50:23):
"Pigpens Birthday Song"
09. Sugar Mice (08:53) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
10. Vigil in a Wilderness of Mirrors (09:43) [Dick/Simmonds]
11. Kayleigh (04:04) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Lavender (02:22) [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. Heart Of Lothian (04:58) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Cliché (07:20) [Dick/Simmonds/Lindes]
15. Big Wedge (06:24) [Dick/Simmonds]
16. Internal Exile (06:34) [Dick/Boult/Simmonds]
(nahráno v Edinburgh Playhouse, 27. března 1990)


Kompilace:


Lineup:

Bouillabaisse je kompilační 2CD, které bylo vydáno v roce 2005. To je třetí "best-of" kolekce po "Yin and Yang" (1995) a "Kettle of Fish" (1998). Písně jsou rozděleny do dvou skupin: Disk 1, nazvaný "Balladeer", a disk 2, nazvané "Rocketeer". Obsahuje take jedinečné úpravy písní z éry Marillion "Kayleigh", "Lavender" (1985) a "Incommunicado" (1987). Na rozdíl od Yin and Yang, se jedná spíše o původní verze než předělávky.

Obsahuje také upravenou verzi "Goldfish and Clowns" z Sunsets on Empire (1997), která nebyla nikdy vydána z plánovaného důvodu vydat jej jako singl, což bylo nakonec zrušeno.

Jediná nová skladba je Fishova verze skotské lidové písně "Caledonia", která byla poprvé vydána v roce 2002 tributním albu Frankie Millera.
/* ...zkrácené názvy desek, na nichž píseň vyšla
Diskografie Bouillabaisse, 2005

Skladby:
Disc One: Balladeer
01. Just Good Friends [Dick/Usher/Boult/Simmonds] (4:02) Yin/Yang, 1995
02. Shot the Craw [Dick/Watson/Duguid] (3:59) From Field of Crows, 2004
03. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds] (4:16) Vigil*, 1989
04. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (3:36) Misplaced*, 1985
05. Solo [Sandy Denny] (4:11) Songs from*, 1993
06. Incomplete [Dick/Antwi/Millett] (3:44) Raingods*, 1999
07. The Company [Dick/Simmonds] (4:04) Vigil*, 1989
08. Fortunes of War [Dick/Cassidy/Boult] (5:06) Suits, 1994
09. Our Smile [Dick/Wesley/Young] (4:15) Fellini Days, 2001
10. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley] (3:43) Misplaced*, 1985
11. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy] (4:09) Suits, 1994
12. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes] (7:05) Vigil*, 1989
13. Scattering Crows [Dick/Watson/Turrell/Duguid] (5:08) Field of Crows, 2004
14. Tara [Dick/Paterson] (4:03) Sunsets*, 1997
15. Caledonia [MacLean] (4:21) A Tribute to Frankie Miller, 2002
16. Raw Meat [Dick/Paterson] (5:15) Suits, 1994
Disc Two: Rocketeer
01. Big Wedge [Dick/Simmonds] (4:37) Vigil*, 1989
02. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher] (4:03) Internal Exile, 1991
03. Incommunicado [Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Mosley] (3:56) Clutching*, 1987
04. Goldfish and Clowns [Dick/Wilson] (4:11) Sunsets*, 1997
05. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young] (5:33) Fellini Days, 2001
06. Brother 52 [Dick/Wilson] (3:57) Sunsets*, 1997
07. Clock Moves Sideways [Dick/Wesley] (7:02) Fellini Days, 2001
08. The Perception of Johnny Punter [Dick/Wilson] (8:39) Sunsets*, 1997
09. Moving Targets [Dick/Watson/Duguid] (5:45) Field of Crows, 2004
10. Plague of Ghosts [Dick/Turrell/Doghorn] Raingods*, 1999
   1. Old Haunts (3:14)
   2. Digging Deep (6:48)
   3. Chocolate Frogs (4:04)
   4. Waving at Stars (3:12)
   5. Raingods Dancing (4:16)
   6. Wake Up Call (Make It Happen)" (3:32)


Lineup:

Jedná se o kompilační album vydané v roce 1998, které je výběrem z jeho sólových desek a navíc ibsahuje i dvě nové písně 04. "Chasing Miss Pretty" a 11. "Mr. Buttons".
Diskografie Kettle of Fish (88-98), 1998

Skladby:
01. Big Wedge (5:19)
02. Just Good Friends (with Sam Brown) (5:48)
03. Brother 52 (6:06)
04. Chasing Miss Pretty (4:53)
05. Credo (6:41)
06. A Gentleman's Excuse Me (4:19)
07. Goldfish and Clowns (6:38)
08. Lady Let It Lie (4:12)
09. Lucky (4:58)
10. State of Mind (4:46)
11. Mr Buttons (4:36)
12. Fortunes of War (7:54)
13. Internal Exile (4:41)
Total Time: (68:11)

Kettle of Fish je první deskou vydanou pod labelem Roadrunner Records.


Lineup:

Fish - vocals
Frank Usher - guitar
Foss Paterson - keyboards
David Paton - bass
Robin Boult - guitar
Dave Stewart - drums
Hosté:
Mickey Simmonds - keyboards
Hal Lindes - guitar
John Giblin - bass
Mark Brzezicki - drums
Kevin Wilkinson - drums

Diskografie Yang, 1995

Skladby:
01. Lucky (4:55)
02. Big Wedge (5:49)
03. Lady Let It Lie (6:56)
04. Lavender (4:59)
05. Credo (6:46)
06. A Gentleman`s Excuse Me (4:16)
07. Kayleigh (4:10)
08. State Of Mind (6:50)
09. Somebody Special (4:23)
10. Sugar Mice (6:19)
11. Punch & Judy (3:28)
12. Fortunes Of War (8:08)
13. Internal Exile (4:48)
Total Time: (73:31)Lineup:
Fish - vocals
Frank Usher - guitar
Foss Paterson - keyboards
David Paton - bass
Robin Boult - guitar
Dave Stewart - drums
Hosté:
Sam Brown - vocals on "Just Good Friends & Favourite Stranger"
Mickey Simmonds - keyboards
Hal Lindes - guitar
John Giblin - bass
Mark Brzezicki - drums
Ted Mckenna - drums
Steve Howe - guitar
Kevin Wilkinson - drums
Diskografie Yin, 1995

Skladby:
01. Incommunicado (5:08)
02. Family Business (5:14)
03. Just Good Friends (5:46)
04. Pipeline (6:55)
05. Institution Waltz (4:03)
06. Tongues (6:17)
07. Time & A Word (4:22)
08. The Company (4:05)
09. Incubus (9:40)
10. Solo (4:10)
11. Favourite Stranger (6:03)
12. Boston Tea Party (4:58)
13. Raw Meat (6:52)
Total Time: (73:31)
Lineup:

Diskografie There's A Guy Works Down The Chip Shop Swears He's Fish, 1991

Skladby:
01. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (10:07)
02. Credo (7:57)
03. Tongues (7:03)
04. Incubus (9:48)
05. The Company (4:16)
06. Big Wedge (6:49)
07. Internal Exile / Market Square Heroes (10:32)
08. Heart Of Lothian (4:00)
Total Time: (60:32)Nahrávky s Marillion:


Lineup:
Fish - Vocals
Steve Rothery - Guitars
Ian Mosley - Drums
Pete Trewavas - Bass
Mark Kelly - Keyboards)
Mick Pointer - Drums for Market Square Heroes / He Knows You Know / Garden Party)

Marillion: The Singles '82-88'
Released by EMI on 19th October 2009
3 CD jewel case boxset with an 8 page booklet.
Diskografie The Singles '82-88', 2009

Skladby:
CD 1
01. Market Square Heroes
02. Three Boats Down From The Candy (1997 Digital Remaster)
03. Grendel
04. He Knows You Know (Edited 7" Version)
05. Charting The Single
06. He Knows You Know (Edited 12" Version)
07. Garden Party (Edited Version)
08. Margaret (Live) (Edit)
09. Garden Party
10. Charting The Single (Live At The Hammersmith Odeon 18/4/83)
11. Margaret (Live)
12. Punch And Judy (7" Version)
CD 2
01. Market Square Heroes (Re-recorded Version) (Edit)
02. Three Boats Down From The Candy (Re-recorded Version)
03. Market Square Heroes (Re-recorded Version)
04. Assassing (7" Version)
05. Cinderella Search (7" Version)
06. Assassing
07. Cinderella Search (12" Version)
08. Kayleigh (Single Edit)
09. Lady Nina (Single Edit)
10. Kayleigh (Alternative Mix)
11. Kayleigh
12. Lady Nina
13. Lavender
14. Freaks
15. Lavender Blue
16. Heart Of Lothian
17. Chelsea Monday (Live In The Netherlands)
CD 3
01. Heart Of Lothian (Extended Mix)
02. Incommunicado (Edit)
03. Going Under
04. Incommunicado
05. Incommunicado (Alternative Version)
06. Sugar Mice
07. Tux On
08. Sugar Mice (Radio Edit)
09. Sugar Mice (Extended Version)
10. Warm Wet Circles (7" Remix)
11. White Russians (Live In Germany)
12. Incommunicado (Live In Germany)
13. Freaks (Live In Germany)
14. Kayleigh (Live In London)
15. Childhood's End? (Live In London)
16. White Feather (Live In London)


Lineup:

Vydáno 13. července 2009
Marillion - "Live From Loreley" (2009 digital remaster) 2CD nahráno ve Freilichtbuhne, Loreley 1987
Diskografie Live From Loreley, 2009

Skladby:
CD1
01. Slainte Mhath
02. Assassing
03. Script For A Jester's Tear
04. White Russian
05. Incubus
06. Sugar Mice
07. Fugazi
CD2
01. Hotel Hobbies
02. Warm Wet Circles
03. That Time Of The Night (The Short Straw)
04. Kayleigh
05. Lavender
06. Bitter Suite (Medley)
07. Heart Of Lothian
08. The Last Straw
09. Incommunicado
10. Garden Party
11. Market Square Heroes


Lineup:

Fish / vocals (1 to 7, 10)
Steve Hogarth / vocals (8-9, 11 to 16)
Mark Kelly / keyboards
Ian Mosley / drums
Steve Rothery / guitars
Pete Trewavas / basses
Diskografie Kettle of Fish (88-98), 1998

Skladby:
1. Kayleigh (single) (3:34)
2. Lavender (single) (3:40)
3. He knows you know (5:24)
4. Garden Party ('92 Remix) (7:11)
5. Punch and Judy (single) (3:19)
6. Market Square heroes (Rerecorded edit) (3:57)
7. Cinderella search (full version) (5:30)
8. Cover my eyes (3:56)
9. No one can (4:39)
10. Freaks (single) (4:00)
11. Sympathy (single) (3:28)
12. Hooks in you (2:56)
13. Dry land (4:42)
14. 100 nights (7:03)
15. Cannibal surf babe (5:19)
16. Afraid of sunlight (6:49)
Total Time: (75:37)Lineup:

Released July 13th 2009
Marillion - "Recital of the Script" (2009 digital remaster) double CD recorded live at the Hammersmith Odeon 18/4/83.
Diskografie Recital of the Script, 1988

Skladby:
CD1
01. Script For A Jester's Tear
02. Garden Party
03. Three Boats Down From The Candy
04. The Web
05. Charting The Single
06. Chelsea Monday
CD2
01. He Knows You Know
02. Forgotten Sons
03. Market Square Heroes
04. Grendel
První kompletní koncertní vydání bylo v audio formátu. Obsahuje předtím dosud nevydané nahrávky: 'Three Boats Down From The Candy'. Verze 'Charting The Single' se objevila předtím pouze jako B-strana 'Garden Party' 12", ale nebyla zahrnuta na originální DVD verzi. Skupina nahrála tuto skladbu nově přepsanou speciálně pro toto vydání Fishem.


Lineup:
CD 1:
Fish - vocals
Guitars - Steve Rothery
Bass and vocals - Pete Trewavas
Keyboards - Mark Kelly
Drums - Mick Pointer

CD 2 a 3:
Fish - vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
Mick Pointer - Drums

CD 4:
Fish - vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
John Martyr - Drums
Andy Ward - Percussion

CD 5:
Fish - vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
Ian Mosley - Drums and percussion

CD 6:
Fish - vocals
Steve Rothery - Guitars
Pete Trewavas - Bass and vocals
Mark Kelly - Keyboards
Ian Mosley - Drums and percussion
Corie Josias - Backing vocals

6 CD box set, released by EMI Records Ltd., vyšlo 17. listopadu 2008, dříve nevydáno.
Diskografie The Early Stages, 1988

Skladby:
Nahráno živě v The Mayfair, Glasgow 13. září 1982 a odvysíláno v Radio Clyde.
CD 1: Live At The Mayfair, Glasgow 13/9/1982
01. Garden Party (8.18) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. The Web (10.28) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. He Knows You Know (5.22) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
04. She Chameleon (5.38) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
05. Three Boats Down From The Candy (5.18) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
06. Market Square Heroes (6.19) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
07. Forgotten Sons (10.24) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]

Nahráno živě v The Marquee Club, London, 30. prosince 1982
CD 2: Live At The Marquee, 30/12/1982 (part 1)
01. Garden Party (8.28) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. Three Boats Down From The Candy (6.49) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
03. Grendel (19.54) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
04. Chelsea Monday (9.20) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]

CD 3: Live At The Marquee, 30/12/1982 (part 2)
05. He Knows You Know (8.22) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
06. The Web (11.49) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
07. Script For A Jester's Tear (10.20) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
08. Forgotten Sons (12.03) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
09. Market Square Heroes (7.39) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
10. Margaret (11.15) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]

Nahráno živě pro BBC Radio 1's Friday Rock Show na Reading Rock Festival, The Thames Side Arena, Reading, 27. srpen 1983.
CD 4: Live At The Reading Festival 27/8/1983
01. Grendel (18.07)[Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
02. Garden Party (6.46)[Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. Script For A Jester's Tear (9.00) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
04. Assassing (7.45) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
05. Charting The Single (5.21) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer]
06. Forgotten Sons (11.41) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
07. He Knows You Know (5.42) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
08. Market Square Heroes (10.21) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Minnett]
(incorporates - 0.13 of The Jean Genie [David Bowie]

Nahráno živě pro BBC Radio International v Hammersmith Odeon 14. prosince 1984.
CD 5: Live At Hammersmith Odeon 14/12/1984
01. Assassing (6.50) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
02. Garden Party (6.52) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
03. Cinderella Search (6.16) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
04. Punch And Judy (3.30) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mover]
05. Jigsaw (7.02) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
06. Chelsea Monday (8.13) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Pointer/Jelliman/Minnett]
(Misplaced Childhood part 1:)
07. Pseudo Silk Kimono (2.53) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
08. Kayleigh (3.53) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
09. Bitter Suite (6.02) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
10. Heart Of Lothian (4.24) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]
11. Incubus (9.08) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas]
12. Fugazi (10.32) [Dick/Kelly/Rothery/Trewavas/Mosley]

Nahráno živě pro BBC Radio 1's In Concert ve Wembley Arena, London, 15. listopadu 1987. Poprvé vysíláno 7. listopadu 1987
CD 6: Live At Wembley Arena 5/11/1987
01. Slainte Mhath (5.03)
02. White Russian (6.01)
03. Incubus (8.56)
04. Sugar Mice (7.03)
05. Fugazi (8.15)
06. Hotel Hobbies (4.07)
07. Warm Wet Circles (4.30)
08. That Time Of The Night (The Short Straw) (5.53)
09. The Last Straw (6.13)
10. Kayleigh (4.28)
11. Lavender (2.23)
12. Bitter Suite (8.08)
13. Heart Of Lothian (3.56)


Lineup:

EMI Records Ltd, vydáno únor 1997
Diskografie The Best Of Both Worlds, 1997, 2CD

Skladby:
The Fish Years (CD 1 ze 2)
01. Script For A Jester's Tear (8:44)
02. Market Square Heroes ("B-Sides" Version) (3:57)
03. He Knows You Know (Album Version) (5:22)
04. Forgotten Sons (8:19)
05. Garden Party (7:15)
06. Assassing (7" Version) (3:37)
07. Punch And Judy (3:18)
08. Kayleigh (7" Version) (3:33)
09. Lavender (7" Version) (3:41)
10. Heart Of Lothian (7" Version) (3:37)
11. Incommunicado (5:16)
12. Warm Wet Circles (7" Version) (4:24)
13. That Time Of The Night (The Short Straw) (5:57)
14. Sugar Mice (5:45)

CD 2 obsahuje2 skladby Marillion se Steve Hogarthem.


Lineup:

Vydáno EMI v červenci 1992 u příležitosti 10. výročí kapely
Vyšlo v severní Americe jako "Six of One, Half-Dozen of the Other"
Diskografie 1982-1992 - A Singles Collection, 1992

Skladby:
Unlisted tracks are by Marillion after Fish's departure
02. Kayleigh (3:32)
04. Warm Wet Circles (4:22)
06. Assassing (7:39)
08. Garden Party (7:09)
10. Incommunicado (5:14)
12. Lavender (3:40)
(CD) EMI, TOCP-7262, Japan, 1992
(CD) EMI Records 0777 7 99370 2 8, UK, 1992
(Cass) EMI Records, EMI Records, TC-EMCD 1033, 799370-4, 0 7777 99370 4 2, UK, 1992
(LP) EMI Records, EMI Records, EMD 1033, 0777 7 99370 1 1, UK, 1992
(LP) EMI Records, EMI Records, 0777 7 99370 1 1, 79 9370 1, Europe, 1992
(LP) MJM Music, EMI Records, MJM 141, Poland, 1992


Lineup:

Original 1988 release track listing:
01. La Gazza Ladra
02. Slainte Mhath
03. He Knows You Know
04. Chelsea Monday
05. Pseudo Silk Kimono
06. Kayleigh
07. Lavender
08. Bitter Suite
09. Heart Of Lothian
10. Jigsaw
11. Punch And Judy
12. Sugar Mice
13. Fugazi
14. Script For A Jester's Tear
15. Incommunicado
16. White Russian
(2xLP, Album) EMI Records, MARL 1, UK, 1988
Diskografie The Thieving Magpie, 1988, 2CD live

Skladby:
CD1:
01. La Gazza Ladra
02. Slainte Mhath
03. He Knows You Know
04. Chelsea Monday
05. Freaks
06. Jigsaw
07. Punch And Judy
08. Sugar Mice
09. Fugazi
10. Script For A Jester's Tear
11. Incommunicado
12. White Russian
CD2:
01. Pseudo Silk Kimono
02. Kayleigh
03. Lavender
04. Bitter Suite
05. Heart Of Lothian
06. Waterhole (Expresso Bongo)
07. Lords Of The Backstage
08. Blind Curve
09. Childhood's End?
10. White Feather

Originally released November 1988
Remaster double CD released July 13th 2009
(UK sales 100,000 Gold)

(2xCD, RM) EMI Records, 695 6292, 50999 6 95629 2 1, Europe, 2009


Lineup:

EMI Records Ltd, vydáno leden 1988
(LP) EMI Records EMS 1295, UK, 1988
(CD, Comp, RM) EMI Records, EMI Records CDP 7 48807 2, CZ 39, UK, 1988
(LP, Comp, RM) EMI Electrola, EMI Electrola, Fame 038-1 57734 1, 1C 038 1 57734 1, Germany, 1988
Diskografie B'Sides Themselves, 1988

Skladby:
01. Grendel (17:15)
02. Charting The Single (4:48)
03. Market Square Heroes (3:56)
04. Three Boats Down From The Candy (4:01)
05. Cinderella Search (4:21)
06. Lady Nina (3:43)
07. Freaks (4:04)
08. Tux On (5:12)
09. Margaret (Live) (12:17)


Lineup:

Originální vydání: EMI Records, 22. června 1987
Remastered 2CD, vydala EMI Records, 7243 4 98611 2 1 (UK), 22. března 1999
Diskografie Clutching at Straws, 1987

Skladby:
CD1:
01. Hotel Hobbies (03:35)
02. Warm Wet Circles (04:25)
03. That Time of The Night (The Short Straw) (05:57)
04. Going Under (02:46)
05. Just For The Record (03:09)
06. White Russian (06:26)
07. Incommunicado (05:16)
08. Torch Song (04:04)
09. Slainte Mhath (04:42)
10. Sugar Mice (05:45)
11. The Last Straw (05:58)
Total Time: (52:21)
CD2:
01. Incommunicado (05:57) (Alternative version)
02. Tux on (05:13) (Single version)
03. Going Under (02:48) (Extended version)
04. Beaujolais Day (04:51) (Previously unreleased)
05. Story from a Thin Wall (06:47) (Previously unreleased)
06. Shadows on the Barley (02:07) (Previously unreleased)
07. Sunset Hill (04:21) (Previously unreleased)
08. Tic-Tac-Toe (02:59) (Previously unreleased)
09. Voice in the Crowd (03:29) (Previously unreleased)
10. Exile on Princes Street (05:29) (Previously unreleased)
11. White Russian (06:15) (Previously unreleased demo)
12. Sugar Mice in the Rain (05:56) (Previously unreleased)
13. Warm Wet Circles (02:20)
(Hidden track, enhanced Multimedia section. This part also contains a presentation of all released remasters and a Quicktime movie with a slide-show of some B&W photos.)

(UK sales 100,000 Gold, Germany 100,000+ Gold)


Lineup:


Diskografie Brief Encounter, 1986, mini CD

Skladby:
Side 1:
01. Lady Nina (5:45)
02. Freaks (4:05)
03. Kayleigh (3:52)
Side 2:
01. Fugazi (8:14)
02. Script For A Jester's Tear (8:20)

Recorded March/July 1984
Released by Capitol Records, July 1986
US release: 12" vinyl mini-album, 12" picture disc, cassette
Japan CD release (2005)
Contains 2 extra live tracks: 'Charting the Single' and 'Margaret' from the 1983 'Garden Party' single. 'Fugazi' and 'Script for a Jester's Tear' are printed on the label but are not on the CD.


Lineup:

Originální vydání: EMI Records, 17. června 1985
Remastered 2CD, vydala EMI Records, 7243 4 97034 2 1 (UK), 17. října 1998
Diskografie Misplaced Childhood, 1985

Skladby:
CD1:
01. Pseudo Silk Kimono (02:13)
02. Kayleigh (04:03)
03. Lavender (02:27)
04. Bitter Suite (05:53)
05. Heart Of Lothian (06:02)
06. Waterhole (Expresso Bongo) (02:12)
07. Lords Of The Backstage (01:52)
08. Blind Curve (09:29)
09. Childhood's End? (04:32)
10. White Feather (02:23)
Total Time: (41:17)
CD2:
01. Lady Nina (05:50)
(Extended 12" Version)
02. Freaks (04:03) (Single version)
03. Kayleigh (04:03) (Alternative Mix)
04. Lavender Blue (04:22) (Lavender Remix)
05. Heart of Lothian (05:54) (Extended Mix)
Misplaced Childhood album demos, recorded February 1985:
06. Pseudo Silk Kimono (02:11)
07. Kayleigh (04:06)
08. Lavender (02:37)
09. Bitter Suite (02:54)
10. Lords of the Backstage (01:46)
11. Blue Angel (01:46)
12. Misplaced Randezvous (01:56)
13. Heart of Lothian (03:49)
14. Waterhole (Expresso Bongo) (02:00)
15. Passing Strangers (09:17)
16. Childhood's End? (02:23)
17. White Feather (02:18)
Total Time: 61:20

(UK sales 300,000 Platinum, Germany 200,000+Platinum)


Lineup:


Diskografie Real To Reel, 1984, live

Skladby:
01. Assassing (7:18)
02. Incubus (8:31)
03. Cinderella Search (5:24)
04. Emerald Lies
05. Forgotten Sons (10:11)
06. Garden Party (6:30)
07. Market Square Heroes (6:49)

Nahráno březen/červen 1984 v Montreal Spectrum a Leicester De Montfort Hall
Releases:
(LP) EMI Records, EG 2603031 JEST 1, UK, November 1984
(LP) EMI Electrola, 1C 038-15 7623 1, Europe, November 1984
(LP) EMI Electrola, 1C 038-26 0303 1, Netherlands, November 1984
(LP) EMI ITALIANA S.p.A., 54 2603031, Italy, November 1984
(CD) EMI Records, CD-FA 3142, UK, November 1984
(2xCD) Box set with Brief Encounter, EMI Records Ltd. 1997
(CD) Toshiba EMI Ltd, TOCP-67792, Japan, 2005

(UK sales 100,000 Gold)


Lineup:

Originální vydání: EMI Records, 12. března 1984
Remastered 2CD, vydala EMI Records, 7243 4 93369 6 (UK), 23. února 1998
Diskografie Fugazi, 1984

Skladby:
CD1:
01. Assassing (07:01)
02. Punch And Judy (03:18)
03. Jigsaw (06:46)
04. Emerald Lies (05:08)
05. She Chameleon (06:53)
06. Incubus (08:30)
07. Fugazi (08:02)
Total Time: (45:58)
CD2:
01. Cinderella Search
(05:32) (12" version)
02. Assassing (07:41)
(1992 Alternative Mix)
03. Three Boats Down From The Candy
(04:01) (1984 Re-recorded version)
04. Punch And Judy (03:50)
(Demo, previously unreleased)
05. She Chameleon (06:34)
(Demo, previously unreleased)
06. Emerald Lies (05:32)
(Demo, previously unreleased)
07. Incubus (08:10)
(Demo, previously unreleased)
Total Time: 41:16

(UK sales 100,000 Gold)


Lineup:

Original vydání: EMI Records, 14. března 1983
Remastered 2CD, vydáno EMI Records, 7243 8 57865 2 5 (UK), 29. září 1997

Diskografie Script for a Jester's Tear, 1984

Skladby:
CD1:
01. Script For A Jesters Tear (08:39)
02. He Knows You Know (05:22)
03. The Web (08:48)
04. Garden Party (07:15)
05. Chelsea Monday (08:16)
06. Forgotten Sons (08:21)
Total Time: (46:47)
CD2:
01. Market Square Heroes (04:18)
(Single version, 'Battlepriest' edit)
02. Three Boats Down From The Candy (04:31)
(Single version)
03. Grendel (19:10)
(Fair Deal Studios Demo)
04. Chelsea Monday (06:55)
(Manchester Square Demo)
05. He Knows You Know (04:29)
(Manchester Square Demo)
06. Charting The Single (04:52)
(Single version)
07. Market Square Heroes (04:48)
(Re-recorded version)
Total Time: (49:03)

(UK sales 300,000 Platinum)


Lineup:

Pouze čelní strana obálky, tištěná v různých barvách.
Skladby na straně A: "Summer Demo", The Enid's Studios, Hertford, UK, 06-Jun-1980 .
Skladby B1, B2: Village Hall, Aston Clinton, UK, Nov-1981.
Skladby B3, B4: Roxon Studios, Watlington, Oxfordshire, UK, 18/19-Jul-1981.
Diskografie Forgotten Songs - Early demos 80-82, 1984

Skladby:
CD1:
A1. Close 9:40
A2. Lady Fantasy 6:37
A3. Alice 5:50
B1. Institution Walz 3:59
B2. I Know What I Like (In Your Wardrobe) 6:48
B3. He Knows You Know 3:24
B4. Garden Party 6:35


Diskografie SINGLY (zde jsou uvedeny jen obálky jednotlivých vydání)
Singly ze sólové kariéry:

Singly z éry Marillion:

DVD, knihy:


Lineup:
Fish - Lead vocals
Frank Usher - Guitars
Foss Paterson - Keyboards, backing vocals
Chris Johnson - Guitars, backing vocals
Steve Vantsis - Bass, backing vocals
Gavin Griffiths - Drums
Production manager Kelvin Boys Yates (Yatta)
Diskografie NEARFest DVD, 2008

Skladby:
01. Slainth Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
02. Circle Line [Dick/Vantsis]
03. Square Go [Dick/Vantsis]
04. Openwater [Dick/Usher]
05. So Fellini [Dick/Wesley]
06. Manchmal [Dick/Vantsis]
07. Hotel Hobbies [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
08. Warm Wet Circles [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
09. That Time of the Night [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
10. Zoe 25 [Dick/Vantsis]
11. Arc of the Curve [Dick/Vantsis]
12. Dark Star [Dick/Vantsis]
13. Faithhealer [Harvey/Cleminson/Mckenna/Mckenna/Glenn]
14. White Russian [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
15. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
16. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
17. Sugar Mice [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
18. Last Straw [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Includes bonus interview disc.
Publishing on tracks 1/7/8/9/14/15/16/17/18 EMI Music Publishing Ltd.
All others Fishy Music Ltd/Copyright control except track 13 Mountain Music Ltd.


Lineup: 20th anniversary tour of Misplaced Childhood.
Released in August 2006 by Chocolate Frog Record Company Ltd under exclusive licence to Snapper Music
SMADVD047
Live in concert 15/11/05 and 18/11/05 at The Paradiso, Amsterdam.
Diskografie Return To Childhood, 2006, DVD

Skladby:
01. Big Wedge [Dick/Simmonds]
02. Moving Targets [Dick/Watson/Duguid]
03. Brother 52 [Dick/Wilson]
04. Goldfish & Clowns [Dick/Wilson]
05. Raingods Dancing [Dick/Turrell/Daghorn]
06. Wake Up Call (Make it Happen) [Dick/Turrell/Daghorn]
07. Innocent Party [Dick/Watson/Duguid]
08. Long Cold Day [Dick/Wesley/Young]
09. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
10. Pseudo Silk Kimono [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
13. Bitter Suite [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
    (i) Brief Encounter
   (ii) Lost Weekend
  (iii) Blue Angel
14. Heart of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
    (i) Wide Boy
   (ii) Curtain Call
15. Waterhole (Expresso Bongo) [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
16. Lords of the Backstage [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
17. Blind Curve [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] -
    (i) Vocal Under a Bloodlight
   (ii) Passing Strangers
  (iii) Mylo
   (iv) Perimeter Walk
    (v) Threshold
18. Childhoods End? [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
19. White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
20. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
21. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
22. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
Bonus feature: Exclusive backstage interview with Fish


Lineup:
Diskografie Krakow Acoustic Set, 2005, DVD

Skladby:
01. Black Canal (Dick/Patterson)
02. Jumpsuit City (Dick/Boult, Cassidy)
03. Big Wedge (Dick/Simmonds)
04. Emperor's Song (Dick/Boult/Cassidy)
05. Lady Let it Lie (Dick/Cassidy/Paton)
06. Vigil in a Wilderness of Mirrors (Dick/Simmonds)
07. Shadowplay (Dick/Simmonds)
08. Fugazi (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
09. Slainthe Mhath (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
10. Credo (Dick, Simmonds)
11. Kayleigh (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
12. Pipeline (Dick/Boult/Cassidy)
13. Incommunicado (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
14. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
15. Lucky (Dick/Boult/Simmonds)
16. Lavender (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
17. Boston Tea Party (Harvey/McKenna/Cleminson)

Chocolate Frog Video, release date April 2005, DVD
Nahráno živě v Hall of TV in Krakow, Poland, 11. října 1995


Lineup:
Diskografie Krakow Acoustic Set, 2005, DVD

Skladby:
01. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
04. Out Of My Life [Dick/Boult]
05. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Solo [Sandy Denny]
08. The Company [Dick/Simmonds]
09. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Included within the DVD packaging is also a CD of the concert.
Chocolate Frog Video, vydáno duben 2005, DVD
Nahráno živě v Bucklein Theatre, Krakow, Poland, 14. října 1995.


Lineup:

Release date April 2005
Live recordings from Bradford England April 6th 2004, and Malta July 31st 2004.
DVD, catalogue number CFVPDVD9
Diskografie Scattering Crows Live, 2005, DVD

Skladby:
Disc 1 - In Concert
01. The Rookie (Dick/Watson)
02. Moving Targets (Dick/Watson/Duguid)
03. Jungle Ride (Dick/Boult)
04. The Perception Of Johnny Punter (Dick/Wilson)
05. Numbers (Dick/Watson/Usher)
06. Zoo Class (Dick/Watson/Duguid)
07. Tiki 4 (Dick/Wesley/Young)
08. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
09. Innocent Party (Dick/Watson/Duguid)
10. Vigil In A Wilderness Of Mirrors (Dick/Simmonds)
11. Raingods Dancing/Wake Up Call (Make It Happen) (Dick/Turrell/Daghorn)
12. Medley:
    (i) So Fellini (Dick/Wesley)
   (ii) Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
  (iii) Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
   (iv) Market Square Heroes (Dick/Rothery/Trewavas/Kelly/Pointer/Minnitt)
    (v) The Company (Dick/Simmonds)
Extras:
Interview footage shot backstage in Malta.
Plus: Numbers, The Rookie, Tiki 4 and medley.


Lineup:

Released April 2003
Recorded live at Muziekcentrum, Enschede, Holland on June 28th/29th 2002.
Diskografie Fool's Company, 2003, DVD

Skladby:
DVD 1
01. Script For A Jesters Tear [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Pointer]
02. Misplaced Childhood [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]:
   Pseudo Silk Kimono
   Kayleigh
   Lavender
   Bitter Suite
   Heart Of Lothian
   Waterhole (Expresso Bongo)
   Lords Of The Backstage
   Blind Curve
   Childhood's End?
   White Feather
03. Torch Song/Slainte Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
04. Forgotten Sons [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
05. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
Approx running time 93 minutes
Extras: interview part 1, 30 minutes
DVD 2
01. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
02. Just Good Friends [Dick/Usher/Simmonds]
03. 3D [Dick/Wesley/Young]
04. Rites of Passage [Dick/Simmonds]
05. State Of Mind (featuring Jan Ackerman) [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Shadowplay [Dick/Simmonds]
07. Raw Meat [Dick/Paterson]

Approx running time 61 minutes
Extras: Interview part 2, 19 minutes
The Company
Yatta's Birthday
Trailer
Backstage footage
Photo gallery


Lineup:

Released February 2003
DVD, catalogue number VPDVD2

Diskografie Sunsets on Empire, 2003, DVD

Skladby:
Disc 1 - In Concert
01. Perception of Johnny Punter (Dick/Wilson)
02. What Colour is God? (Dick/Wilson)
03. Goldfish and Clowns (Dick/Wilson)
04. Mr. 1470 (Dick/Patterson/Boult)
05. Brother 52 (Dick/Wilson)
06. Jungle Ride (Dick/Boult)
07. Medley:
    (i) Assassing (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
   (ii) Credo (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
  (iii) Tongues (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
   (iv) Fugazi (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
    (v) White Feather (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)
08. Family Business (Dick/Simmonds/Lindes)
09. Cliché (Dick/Simmonds/Lindes)
10. Lucky (Dick/Simmonds/Boult)
11. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
12. The Company (Dick/Simmonds)
13. A Gentleman's Excuse Me (Dick/Simmonds)
14. Lavender (Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley)

Disc 2 - Extras
'A Badger's Day'
Filmed backstage Nov 20th 1997 in Koln, Germany by Joerg Buschka and Sascha Koeth for Bewegtbild und Kommunikation


Lineup: Released September 2002
DVD, catalogue number VPDVD1
Extras: Running Commentary by Fish, Short Interview with Fish, Photo Gallery.
Diskografie Kettle of Fish, DVD, 2002

Skladby:
01. State Of Mind (Dick, Simmonds, Boult)
02. Big Wedge (Dick, Simmonds)
03. A Gentleman's Excuse Me (Dick/Simmonds)
04. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
05. Credo (Dick, Simmonds/Boult/Usher)
06. Hold Your Head Up (R. Argent/C. White)
07. Lady Let It Lie (Dick/Cassidy/Paton)
08. Fortunes Of War (Dick/Cassidy/Boult)
09. Just Good Friends (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
10. Brother 52 (Dick/Wilson)
11. Shortcut to Somewhere (Banks/Dick)

Vydáno prosinec 1998
Video, bez katalogového čísla

Approximate running time: 45 minutes
Cover illustration: Mo Warden
Sleeve design: Mark Wilkinson


Babel Books, issued December 2000
Available by mail order only.
ISBN 0 9539 5510 9
Diskografie Masque, 2000, kniha

Kapitoly:
Introduction
01. Beginnings
02. The Script
03. Club Fugazi
04. Drowning in Real
05. Childhood's End
06. Like Roman Candles...
07. Holding up the Mirror...
Interlude - 'Vigil' - Step-by-Step
08. Eye of the Storm
09. Celtic Illumination
10. The Emperor's New Clothes
11. Negative/Positive
12. 7 Pillars of Wisdom
13. Lighting a Flame
14. Fellini - The Brief
15. Post Script

The Graphic World of Mark Wilkinson, Fish & Marillion.
The text of the book consists of transcripts of a series of conversations between Fish and Mark.


Lineup:

Przemysl, Poland, 10. října 1997
Diskografie Przemysl, 1997

Skladby:
01. The Perception of Johnny Punter [Dick/Wilson]
02. What Colour is God? [Dick/Wilson]
03. Goldfish & Clowns [Dick/Wilson]
04. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
05. Brother 52 [Dick/Wilson]
06. Jungle Ride [Dick/Boult]
07. Medley:
    (i) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
   (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
  (iii) Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
   (iv) Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
    (v) White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
09. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
10. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
11. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
12. The Company [Dick/Simmonds]
13. A Gentleman's Excuse Me [Dick/Simmonds]
14. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]


Lineup:

Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Mickey Simmonds - Keyboards
Dave Stewart - Drums
Frank Usher - Guitars, special guest
Artwork: Jürgen Neuhaus

The 4th Company Germany Convention - Duisburg, Homberg Glückaufhalle - 29th August 1998
Diskografie Duisburg VHS, 1998

Skladby:
CD1:
01. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
02. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
03. Family Business [Dick/Simmonds/Lindes]
04. What Colour is God? [Dick/Wilson]
06. Brother 52 [Dick/Wilson]
07. Medley:
    (i) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
   (ii) Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
  (iii) Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
   (iv) Assassing [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/ Mosley/Mover/Pointer/Minnett]
    (v) Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
08. White Feather [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas] (Credo, Fugazi)
09. Cliché [Dick/Simmonds/Lindes]
10. Chasing Miss Pretty [Dick/Braide/Bassett]
11. Mr. Buttons [Dick/Gardiner/Sharp]
12. Hotel Hobbies/Warm Wet Circles/That Time Of The Night [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
13. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
15. Heart Of Lothian [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
16. Worm in a Bottle [Dick/Boult]
17. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
18. The Company [Dick/Simmonds]
Running time: cca 145 minutes

Released September 1998
Video, numbered limited edition (signed)
Company Scotland official bootleg


Lineup:
Diskografie Kettle of Fish, VHS, 1998

Skladby:
01. State Of Mind (Dick, Simmonds, Boult)
02. Big Wedge (Dick, Simmonds)
03. A Gentleman's Excuse Me (Dick/Simmonds)
04. Internal Exile (Dick/Simmonds/Boult)
05. Credo (Dick, Simmonds/Boult/Usher)
06. Hold Your Head Up (R. Argent/C. White)
07. Lady Let It Lie (Dick/Cassidy/Paton)
08. Fortunes Of War (Dick/Cassidy/Boult)
09. Just Good Friends (Dick/Simmonds/Boult/Usher)
10. Brother 52 (Dick/Wilson)
11. Shortcut to Somewhere (Banks/Dick)

Vydáno prosinec 1998
Video, bez katalogového čísla

Approximate running time: 45 minutes
Cover illustration: Mo Warden
Sleeve design: Mark Wilkinson


Lineup:

TV Production: P1TV, Krakow, Poland.
Sound re-mixed at Funny Farm Studios.
Mastered by Chris Thorpe at Serendipity.
Programme compiled by Duncan Malcolm at Picardy Sudios, Edinburgh.
Diskografie Krakow Acoustic Set, 1996

Skladby:
01. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
04. Out Of My Life [Dick/Boult]
05. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
06. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
07. Solo [Sandy Denny]
08. The Company [Dick/Simmonds]
09. Giz A Bun (traditional)
10. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]

Dick Bros Record Co, released August 1996
Video Europe: DDICK22VID (04388 40310)
Live in concert 27.10.95 Acoustic set Yin & Yang World tour


Lineup:

TV Production: P1TV, Krakow, Poland.
Sound re-mixed at Funny Farm Studios.
Mastered by Chris Thorpe at Serendipity.
Programme compiled by Duncan Malcolm at Picardy Sudios, Edinburgh.
Diskografie Krakow Electric Set, 1996

Skladby:
01. Black Canal [Dick/Paterson]
02. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
03. Big Wedge [Dick/Simmonds]
04. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
05. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
06. Vigil in a Wilderness of Mirrors [Dick/Simmonds]
07. Shadowplay [Dick/Simmonds]
08. Fugazi [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
09. Slainte Mhath [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
10. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
11. Kayleigh [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
12. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
13. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
14. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
15. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
16. Lavender [Dick/Rothery/Kelly/Trewavas/Mosley]
17. Boston Tea Party [A. Harvey/H McKenna/A. Cleminson]

Dick Bros Record Co, released August 1996
Video Europe: DDICK21VID (04388 40300)
Live in concert 24.10.95 Electric set Yin & Yang World tour
Recorded in Krakow at P1TV Studios. 24 October 1995


Lineup:

Fish - Vocals
Robin Boult - Guitars
Foss Paterson - Keyboards
David Paton - Bass
Frank Usher - Guitars
Kevin Wilkinson - Drums
Director: Fish
Producers: Joerg Sticker, Juergen Neuhaus

Toto video bylo nafilmováno v the Company Germany convention.
Obsahuje exclusivní představení ze 'Suits' a některé skladby uvedené jako B-Sides z 4CD single 'Fortunes of War'.
Diskografie Songs For The Company, 1994

Skladby:
CD1:
01. Mr. 1470 [Dick/Paterson/Boult]
02. Somebody Special [Dick/Boult/Paton]
03. Jumpsuit City [Dick/Boult/Cassidy]
04. Emperor's Song [Dick/Cassidy/Boult]
05. Lady Let It Lie [Dick/Paton/Cassidy]
06. State Of Mind [Dick/Simmonds/Lindes]
07. Out Of My Life [Dick/Boult]
08. Tongues [Dick/Simmonds/Usher/Boult]
09. Fortunes Of War [Dick/Cassidy/Boult]
10. Incommunicado [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
11. Punch And Judy [Dick/Kelly/Mover/Rothery/Trewavas]
12. Pipeline [Dick/Paton/Boult]
13. Credo [Dick/Simmonds/Boult/Usher]
14. Hold Your Head Up [R. Argent/C. White]
15. Lucky [Dick/Boult/Simmonds]
16. Raw Meat [Dick/Paterson]
17. The Company [Dick/Simmonds]
18. Market Square Heroes [Dick/Kelly/Minnett/Pointer/Rothery/Trewavas]
(including Roadhouse Blues [Densmore/Morrison/Krieger/Manzarek])
19. Boston Tea Party [A. Harvey/H McKenna/A. Cleminson]
20. Internal Exile [Dick/Boult/Simmonds]
21. Sugar Mice [Dick/Rothery/Kelly/Mosley/Trewavas]
Total time: (140 min)

Vydáno 1994
Nahráno živě v Stadthaus, Rheinberg, Germany, 30. října 1993


Zde je pár fotografií z bohatého Fishova životopisu...


Fish a Tony Banks
A nemohu si neodpustit zde uvést skvělé malby od Marka Wilkinsona, který vlastně provází celou kariéru od Fishe...
OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
fish-thecompany.com


STRÁNKA FISHHEADS KLUBU:
www.fishheadsclub.com

Vynikající stránky famózního autora cover přebalů desek Marillion a Fishe Marka Wiliamsona:
www.the-masque.com

FAN STRÁNKA:
users.telenet.be/alex.michelet/FISH.htm

A další stránky, ze kterých jsem čerpal informace:

http://www.morain.de/Marillion/11Photos-and-Scans.html
http://www.highendforum.cz/index.php
http://musicpages.webz.cz/data/main.htm
http://love.torbenskott.dk/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4098


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2013 
Menu
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !