Anima Mundi


Zpět
Anima Mundi je symfonická prog-rocková kapela z Kuby, která byla založena v roce 1996, a to navzdory tomu se tak "Ostrov Svobody" nestal výjimkou vzhledem k překážkám politického a administratívního charakteru. Kapela ve své hudbě kombinuje symphonic rock, new age, space, keltské vlivy a tradiční kubánský hudební styl. Její osobitý zvuk připomíná ozvěny velkých progresivních rockových dinosaurů ze 70. let a zdaleka jejich nejsilnější inspirací je však britská kapela Yes a jejich hudební produkce se tím ani nijak netají. Zároveň však kapela přináší své vlastní představy a perspektivy progresivního rocku směrem k novému tisíciletí. Texty jejich skladeb jsou stejně fascinující mix mysticismu, duchovna a fantazie, a píše je především kapelník, kytarista a skladatel Roberto Díaz. Ostrov Kuba rozhodně není zemí, ve které by se hrál odjakživa progresívní rock a napříč tomu se títo muzikanti svoji kvalitou vyrovnají evropským či britským prog-rockovým kapelám.
Kapela vznikla na jaře v roce 1996 z podnětu kytaristy a zpěváka Roberto Diaze a jejími členy se dála stali klávesistka Virginia Peraza, bubeník Ariel Valdés, basista Gustavo Camptis a zpěvák a kytarista Abel Gonzalés, všechno byli společní přátelé, kteří studovali na specializaci jako učitelé hudby. Nadšení britským artrockem ze 70. let se projevilo postupně na vzniku tří demonahrávek "Eterno Cauce" (1997), "Tierra Invisible" (1998) a "Más Allá" (1999). Skupina přizvala další dva hudebníky hrající na keltské dudy a flautu spolu s dalšími keltskými folkovými nástroji jako Tin Whistle. Dochází také k výměně baskytaristy, když místo Gustavo Camptise zaujal jeho post Ariel Angel a zpěváka Abela Gonzalese nahradil Andremil Oropeza. Anima Mundi si rychle získala důležité jméno na alternativní kubánské scéně poté, co nabídla první živá vystoupení a objevila se na specializovaných rozhlasových stanicích, neustále vyvíjené aktivity netrvalo dlouho, aby se stala hlavní progresivní rockovou národní kapelou k překvapení a potěšení mnoha fanoušků.

Vzhledem k úspěchu, kterého dosáhli na národním půdě, Anima Mundi začala v roce 1999 plánovat vydíní svého prvního plnohodnotného studiového alba. Pozměněná sedmičlenná kapela vydala v roce 2001 album "Septentrión" nejdříve na domácí značce Egrem, jež se věnuje tradiční lokální a populární hudbě. Album se však dostalo i mimo Kubu a přineslo tak velmi pozitívní ohlasy od recenzentů a rádiových posluchačů. Debutový album přitom měl nějaké neduhy hlavne z hlediska zvukové kvality. V dalším roce upravené a remastrované album vydal italský kultovní label Mellow Records a povědomí o Anima Mundi se dále rozšiřovalo po Evropě a kapela začala koncertovat na progfestivalech konaných na americkém kontinentu.

Kapela pak začala nahrávat v srpnu 2002 instrumentální party na své druhé album. Tvrdé roky dřiny se vyznačovaly potížemi při výrobě alba, ale také spěchem, neboť bubeník Ariel Valdés se rozhodl natrvalo usídlit v Kanadě, ale stihl zaznamenat téměř všechny skladby z nového alba. Tyto roky byly charakterizovány neustálými změnami v sestavě kapely i kvůli problému s nalezením zkušených hudebníků, kteří by byli připraveni přijmout jejich hudební směr. V letech 2003-2004 Anima Mundi koncertovala celkem málo, když mino základní trojice R. Diaz, V. Peraza a A. Valdés vystupovali s hostujícími hráči na baskytaru a bicí, když jejich původní rytmická sekce z kapely odešla. Baskytarista Ariel Ángel po více než tří rocích v sestavě, také opustil kapelu, avy se věnoval hraní kubánské tradiční hudby. Na konci roku 2004 se členem Anima Mundi stává basista Yaroski Corredera a druhý bubeník a perkusista Osvaldo (Osvi) Vieites.

V roce 2006 přišel nový, mladý zpěvák Carlos Sosa, který kromě kvalitního zpěvu přinesl i anglicky psané texty (kromě dříve napsaných původních španělských). U největšího evropského progresívního labelu francouzské Musea Records pak v roce 2008 vydali druhé album nazvané "Jagannath Orbit", které přineslo kvalitní kompozice a instrumentaci a mělo celkem slušnou odezvu. Potom ale odcházejí oba dva bubeníci A. Valdés a O. Vieites a na jejich místo přichází veterán kubánské rockové scény s obrovským potenciálem José Manuel (Manolo) Govín.

Třetí album připravila kapela k vydání v roce 2010 pod názvem "The Way". Jednalo se opět o vyrovnané dílo a jeho kvalita byla oceněná rovněž pozitivními recenzemi. Album obsahovalo pouhopouhé 4 skladby, z nichž jedna má trvání přes 26 minut, jedná se o čtyřdílný epos nazvaný "Spring Knocks on the Door Of Men" (hezký název "Jaro klepající na dveře mužů"). Album tentokrát nahrála nová sestava s Virginií Perazou (klávesy), Roberto Díazem (kytara a zpěv), Yaroski Correderou (basová kytara), Manuelem Govinem (bicí) a Carlosem Sosauem (také zpěv). jako hosté se na albu uvedli Mónica Acosta (fagot), Yailin Martinez (flétna) a Javier Mauri (bicí). Základní pětku v sestavě tak tvoří hudebníci, kteří všichni pocházejí z hlavního města Havana City. Třetí album Anima Mundi se stalo vůbec jejich nejúspěšnějším. Získalo uznání po celém světě a přineslo kapele i umístění na prvních místech progresivních žebříčků roku 2010.

V roce 2012 kapela také vydala svoji první živou nahrávku DVD a 2CD nazvané "Live in Europe", které zachycuje jejich první vystoupení v Helmondu, Nizozemí, během jejich evropského turné v roce 2011.

V roce 2013 se ale vysoce uznávaný zpěvák Carlos Sousa rozhodl opustit sestavu kapely Anima Mundi pro osobní a rodinné důvody. Kapela plně respektovala jeho rozhodnutí, poděkovali mu za jeho přínos a do budoucna popřáli mnoho lásky a štěstí. Zároveň kapela uvedla Emmanuela Pírko-Farratha jako jejich nového zpěváka, který je zkušeným profesionálem, kapelu Anima Mundi znal po téměř 10 let jejich historie a byl velmi dobře obeznámen se členy kapely i s jejich hudbou. Jako zpěvák má velmi charismatický a magnetický hlas a jeho zabarvení se hodilo velmi dobře pro nové chystané album, které vyšlo 15. června 2013 pod názvem "The Lamplighter" a nacházely se na něm 2 členité vícedílné suity "The Lamplighter", "Tales From Endless Star" a závěrečný "Epilogue" v celkovém trvání přes 53 minut. Kapela ji nahrála již v novém složení s Emmanuel Pírko-Farrathem jako zpěvákem, Roberto Díaz na kytary, Virginie Peraza na klávesy, Yaroski Corredera na basu a bubeník José Manuel Govin. Nahrávka "The Lamplighter" představuje koncepční album a kapela k tématu uvedla: "Toto je cesta ve světě legendy a magie, po planetě nazývanou Země, lidské dítě, o matce hvězdě zvané Slunce, smyslu existence a o "Lampě Jeho Veličenstva Lásky", světu, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a přicházejí k nám v každodenním životě získávají magickou a udivující esenci, že pouze osvícené srdce je schopno je vidět."

V roce 2013 kapela informovala, že jejich zpěvák Emmanuel Pírko-Farrath se neobjeví na příštím albu Anima Mundi a následně i na turné v roce 2016 z důvodu, že nyní žije dlouhodobě v USA. Vztah mezi Anima Mundi a Emmanuelem zůstává stejně dobrý jako vždy a kapela i zpěvák nepřivírají oči před budoucí spolupráci. Po dlouhém období konkurzů vzhledem k přihlédnutí na hudební nároky Anima Mundi, kdy hledali nového sólistu, skupina představila jako nového zpěváka Michela Bermudeze. Michel Bermudez bude s kapelou nahrávat nové album a absolvuje i následné turné v létě příštího roku.

Nové album přišlo o něco později, a sice až 28. dubna 2016 právě během 20. výročí založení a po téměř dvou letech intenzivní a tvrdé práce. Dostalo název "I Me Myself". Zdá se, že album je nejeklektičtějším albem a úspěšně navazuje na cestu, kterou vytýčili ceněným albemm z roku 2010 "The Way". "I Me Myself" je znovu koncepční album o některých z hlavních lidských odezev a výzev, kterým musíme čelit během naší existence v současném světě. Ve frázi: "Já sám sobě" je ukryt hudební a koncepční nástěn lidských konfliktů. Témata jako je naše podřízení se průmyslu a technologiím a primitivní a divoká praxe války, hledání přechodové reality na stvol na tuto hustou a zneklidňující hmotný život, nebezpečí utváření ideologií a víry s ostatními, otroctví k nereálnému modernímu vnímání času, který společnost zabíjí v každodenním životě, naše nejhlubší pociti existenciální samoty a naše odpovědnost při naší cestě do budoucnosti v hledání lepšího světa, to jsou základní témata alba. Na albu se uvedl jako nový člen kapely hráč na saxofon, bicí a percussion Marco Alonso.

Kapela téma glosovala: "Carl Sagan ve své knize a seriálu "Cosmos", kde položil otázku "Kdo hovoří o Zemi?, upozorňuje lidstvo na nebezpečí, kterým čelíme při našem technologickém dospívání. Možná, že toto album je naše "Kdo hovoří o Zemi? a naše odpověď zní "Já sám sobě." Budoucnost je v našich rukou."

Bezprostředně po vydání alba jej kapela představila na Kubě dne 28. dubna v Teatro del Museo de Bellas Artes v Havaně. Pak se přesunuli i s novým zpěvákem do Evropy, kde vyrazili na turné se zastávkami Nizozemí, Velké Británii a v Německu.

Zpět
Členové:
Roberto Díaz - Guitars and Vocal
Virginia Peraza - Keyboards and Vocal
Yarosky Corredera - Bass
José Manuel Govín - Drums
Marco Alonso - Drums and Saxophone
Michel Bermudez - Lead Vocals, Keyboards, Guitars and Percussion
Bývalí členové:
Emmanuel Pirko-Farrath - Lead Vocals
Carlos Sousa - Lead Vocal
Osvaldo Vieites - Drums and Percussion
Ariel Valdés - Drums and Percussion
Gustavo Comptis - Bass
Abel González - Guitars, Vocals

Členové
(Narozen 29. ledna 1971, Havana City, Cuba)
Guitars and Vocal


Je příliš těžké mluvit o něm, aniž bychom se zmínili o Anima Mundi, protože se zdá, že je to jedno a totéž. Ještě v době dospívání objevil báječný svět symfonické hudby se zvláštním zájmem pro ruskou školu (Čajkovskij, Stravinský a Prokofjev). Když mu bylo čtrnáct, začal se jako samouk učit hrát na kytaru. Během té doby hrál a zpíval se skupinou přátel v místní rockové kapele, o rok později založil jeden svůj vlastní projekt, který hrál hlavně cover skladby. Kapela se jmenovala Oda a spolu s ní Roberto se vůbec poprvé prezentoval veřejně. Ovlivněn byl v té době psychedelickým rocku z konce šedesátých let - The Beatles, Pink Floyd, Procol Harum, až v roce 1989 usoudil, že se přikloní k tomuto směřování a zformoval kapelu S.U.H., která hrála již jeho vlastní kompozice.

Ve stejném roce začal studovat obor hudební výchovy a klasickou kytaru a věnoval tomu všechen svůj čas. Pak ale objevil magickou hudbu kapel Yes, Ricka Wakemana, Emerson Lake & Palmer, King Crimson a Genesis, což od tohoto okamžiku naprosto změnilo jeho zájem a myšlenka na zrození Anima Mundi se mu začala honit v hlavě.

V roce 1994 donončil studia ve svém oboru a o dva roky později se jeho sen se stal skutečností, když vytvořil kapelu se skupinou spolužáků. V Anima Mundi hrál Roberto na kytaru a ukázal se také jako skutečně nadaný skladatel, díky čemuž se stal leaderem a duší kapely. Anima Mundi velmi rychle prorazili na kubánskou alternativní hudební scénu a formace stala jednou z nejprestižnějších kapel na ostrově. A od té doby je jeho hudební život navždy pevně svázán s touto kapelou.

Dodnes Anima Mundi vystupuje jako jediný fungující exponent progresivního a symfonického rocku na Kubě. Roberto Díaz téměř produkuje vše, co souvisí s tímto stylem rockové hudby. Díky hudebním zkušenostem Roberta je Anima Mundi je jako most, který přesahuje daleko za hranice.

V kapele mu dlouhodobě dělá společnost hráčka na klávesy Virginia Peraza, když společně vystupovali s různými autory a kapelami, a to nejen ve studiu, ale také naživo. Mezi nimi najdeme Raúla Ciro (ex-Superavit) v letech 1998 ažo1999, Miguel Ulises (ex-Cetro) na albu "Trampas De La Belleza" (1999) a Tesis De Menta (2004 a 2005).

Je také členem vedlejšího projektu hudebníků Anima Mundi nazvaného Nimbo. Jeho členy jsou Anaisy Gómez, Virginia Peraza a právě Roberto. V tomto projektu se věnují spojování keltské a symfonické hudby, New Age a rocku a s jejich hudbou seznámili velké množství lidí po celé délce ostrova. Nimbo nahrála zatím jednu studiovou desku s názvem "Sobre Las Brumas" (2005).

V poslední době je možné Robertovu kariéru objevit i ve spolupráci s kubánskou legendární klasickou rockovou kapelou Los Kents, která byla založena již v roce 1965. Repertoár Los Kents je sestaven z klasických písní z několika známých kapel, jako jsou například Deep Purple, Rolling Stones, Beatles, Iron Butterfly, CCR, Procol Harum, Cream a dalších ze šedesátých a sedmdesátých let.

Roberto také skládal a hrál hudbu pro televizi, kde jej vždy doprovázela neoddělitelná Virginie. Někdy také pracoval jako hudební producent. Svůj muzikantský život na pódiu i ve studiu doplňuje i svoji práci jako učitel výuky na kytaru od roku 1995 až dodnes. Stál v čele Guitar Class na Instituto Superior Pedagógico Enrique José Varona, Havana City. Ke svým kytarovým vlivům řadí hudebníky jako jsou Steve Howe, Steve Hackett a Roine Stolt
Členové
(Narozena 7. května 1972, Havana City, Cuba)
Keyboards and Vocal


Virginia je zakládající a trvalou členkou kapely Anima Mundi, kde je hráčkou na klávesy, ale také působí jako autorka, zvukařka a koproducentka. Dává kapele ženský nádech, který se stal pro kapelu nepostradatelným.

Virginia vystudovala v roce 1995 Instituto Superior Pedagógico Enrique José Varona (ISPEJV), kde se specializovala na hudební výchovu hlavně ve výuce na klavír. Miluje také hru na kytaru, pro její výraznost, a obdívuje atmosféru se symfonickými zvuky, hlavně těmi se smyčci a dřevěnými dechovými nástroji.

Nemůže to být vlastně ani jinak, protože každý, kdo poslouchá její interpretace zjistí, že snad pocházejí ze světa elfů.

To je také důvod, proč je zvyklá na jiné umění, které spočívá ve výuce a sdílení. Virginie byla učitelkou dětských sborů v Centro Vocacional de Arte Dominika del Amo, v Ciudad Libertad, zúčastnila se také různých kulturních aktivit, jako členka sboru Orfeón Plaza, který patřil ke Casa de Cultura de Plaza v Havaně (1992 -1994) a do projektů se zpěváky jako Miguel Ulises a Raúl Ciro. V roce 1996 pomáhala Robertu Díazovi zformovat prog-rockovou kapelu, která vešla ve známost o rok později jako Anima Mundi. Od té doby je její hudební kariéra těsně spjata s práci v kapelei, pouze s občasnou paralelní spolupráci s jinými projekty. Mezi ty nejdůležitější patří např. projekt Nimbo.

Projekt Nimbo tvoří tří hudebníci, hrářka na dudy Anaisy Gomez, kytarista Roberto Díaz a konečně Virginia, která hraje na klávesy. Ve tvorbě Nimbo se odráží keltský vliv, který kdysi Anima Mundi využila rovněž na albu "Septentrión".

V poslední době je součástí rovněž jiného projektu Los Kents. Je to legendární rocková skupina založená v roce 1965. Práce s nimi není jen skvělý a zdravý koníček, ale také způsob, jak si hudbou přivydělávat. Občas můžeme číst její jméno v hudebních titulech některého televizního pořadu kvůli jejímu zaměření skládání hudby pro tento komunikační prostředek.

Ve svém volném čase, kterého moc nemá, dává přednost poslechu klasické hudby umělců jako Debussy, Chopin... nebo dokonce rockové Ricka Wakemana a Keitha Emersona. Má ráda také paradigmatické prog-rockové kapely, jako například King Crimson a Yes.
Členové
(Narozen 17. ledna 1971, Havana City, Cuba)
Bass


Yarosky je velmi podobný Govinovi, pokud se jedná o míchání různých pracovních míst, přeste je jeho velkou předností vytrvalost. Jako hudebník začínal velmi mladý samovýukou hry na elektrickou kytaru.

Koncem 80. let minulého stolení nastoupil do místní heavy metalové kapely Sacramento. Počátkem následující dekády se přihlásil ke studiu klasické kytary v Conservatorio Ignacio Cervantes, nicméně během krize v 90. letech na Kubě, musel začít pracovat, aby uživil svoji vlastní rodinu a studia byl nucen ukončit. Navštěvoval tehdy i rekvalifikaci pro techniky k údržbě a opravám automobilů. Stal se také učeň při dílenské výrobě hudebních nástrojů, hlavně pak kytar. Zde se vyučil také jako houslař pod vedením mexického učitele Abel García. Od tohoto přelomu až do současnosti se neusále věnuje výrobě nástrojů jako jsou kytary, tres (typické kubánská malá kytara) a loutny, všechny z nich jsou označeny jeho jménem.

Zatímco se učil tomuto smému novému povolání, vrhl se také na svoji hudební dráhu, když v roce 1994 vstoupil do jedné z nejvlivnějších kapel metalové scény Agonizer. Toto seskupení vyznávalo styl death trash a Yaroski začal v té době hrát na sólovou kytaru. Během působení v této kapele složil velice důležité písně a nahrál album "Bless The Innocence" (2004), pustil se na turné po celém ostrově, když se účastnil různých festivalů a společných koncertů.

O jedenáct let později, když jeho přítel Osvi Vieites opustil kapelu, také řekl sbohem kapele Agonizer, a v roce 2005 se oba dva připojili k Anima Mundi. S touto kapelou se už podíleli na nahrávání druhého alba kapely "Jagannath Orbit", při kterém se Yaroski jasně projevil také jako skvělý baskytarista.
Členové
(Narozen 21. září 1969, Havana City, Cuba)
Drums


José je univerzální, praktický a také snílek. Je vždy připraven zapojit se do věcí se stejnou vibrací a kuráží jakou má on sám. Od konce osmdesátých a začátkem devadesátých let se věnoval především oboru biologie, jeho zájem o rockovou hudbu jej ale přiměl k tomu, aby se připojil k místní kapele jako bubeník.

Až do roku 2000 byl členem Nu Metalové kapely Amnesia, do níž jej přivítali pro jeho silnou a těžkou formou hry na bicí.

Od té chvíle hrával na všech rockových festivalech na ostrově, ať již jako člen jeho první kapely, nebo později jako člen melodické death gothic kapely Teufel.

V roce 2006 nastoupil do heavy metalové formace nazvané Rainfall a v dubnu 2007 se nakonec stal členem Anima Mundi. Při své hudební profesi Govín pracuje i na částečný úvazek jako úředník.

Mezi jeho největší vzory patří především hard rockoví hudebníci jako John Bonham, Ian Paice, Neil Peart, Peter Criss a Dave Lombardo.
Členové
(Narozen 28. září 1990, Pinar Del Rio, Cuba)
Drums and Saxophone


Na albu z roku 2016 se uvedl jako nový člen kapely hráč na saxofon, bicí a percussion Marco Alonso, který od té doby s nimi vystuje i koncertně.

Členové
(Narozen 28. listopadu 1990, Holguin, Cuba)
Lead Vocals, Keyboards, Guitars and Percussion


Když kapela Anima Mundi nemohla po vydání alba "The Lamplighter" počítat nadále se zpěvákem Emmanuelem Pirko-Farrathem, začala hledat nového zpěváka. Po dlouhém období konkurzů vzhledem k přihlédnutí na hudební nároky Anima Mundi, kdy hledali nového sólistu, skupina představila jako nového zpěváka Michela Bermudeze. Michel Bermudez bude s kapelou nahral nové album "I My Myself" a absolval i následná turné v létě 2016.
Členové
Lead Vocals

Emmanuel v roce 2013 nahradil v sestavě kapely odcházejícího zpěváka Carlose Sousu. S kapelou nahrál album "The Lamplighter" z roku 2013. Poté ale přesídlil do Spojených Států a kapela s ním nadále nemohla počítat.
Členové
Lead Vocals

Carlos se stal členem Anima Mundi v roce 2006, který kromě kvalitního zpěvu přinesl i anglicky psané texty. Nahrál s kapelou její druhé a třetí album "Jagannath Orbit", resp "The Way".

V roce 2013 se uznávaný zpěvák Carlos Sousa rozhodl opustit sestavu kapely Anima Mundi pro osobní a rodinné důvody. Kapela plně respektovala jeho rozhodnutí, poděkovali mu za jeho přínos a do budoucna popřáli mnoho lásky a štěstí.
Členové
(celým jménem Osvaldo Vieites Bailo)
Drums and Percussion


Osvaldo Vieites Bailo byl dříve členem thrash-death metalové kapely Agonizer (Drums, 1993-2003).
Na konci roku 2004 se členem Anima Mundi společně s basistou Yaroski Correderou a působil v ní až do roku 2006. S kapelou stihl natočit jejich druhé album "Jagannath Orbit" (2008). Nahradil jej bubeník José Manuel Govín.Pak nejspíše emigroval, neboť se objevuje v kapelách na Floridě.

Nevermade je rocková kapela z Miami, Florida, která vznikla v roce 2012. Jejími členy jsou Roberto (Tico) a Luis (Luiso) Ramirez ny kytary, Osvaldo Vieites (Osvy) na bicí, basista Jorge Luis Barba a zpěvák Frank Sanchez. Od března 2014 je členem cover kapely NFI, působící na Floridě, jejímiž členy jsou Luiso Ramirez (guitar), Bruce Cantrell (bass) a Osvaldo Vieites (drums).

Zpět
Studiové desky:
2016 I Me Myself
2013 The Lamplighter
2012 Septentrion (remastered)
2010 The Way
2008 Jagannath Orbit
2002 Septentrión
Živé nahrávky:
2012 Live in Europe
2012 Live in Europe (DVD)

Demo nahrávky:
1999 Más Allá
1998 Tierra Invisible
1997 Eterno Cauce


Skupina:
Michel Bermudez - Lead Vocals
Roberto Díaz - Electric, Steel, Acoustic & Spanish Guitars, Fx, Vocals
Virginia Peraza - Piano, Fender Rhodes, Hammond, Mellotron, Synth, Fx
Yaroski Corredera - Bass
Marco Alonso - Drums, Percussion, Saxophone
Hosté:
David Blanco - Trumpet
Diskografie I Me Myself
Vyšlo 28. dubna 2016, Anima Mundi Music, AMMUS006 (2016, Cuba)

Seznam skladeb:
01. The Chimney, The Wheel And The War (18:02)
   Act    I - Lullaby
   Act   II - Round And Around
   Act  III - Acid Skies
   Act  IV - Wolf Affairs
02. Somewhere (10:48)
   Act    I - Toccata
   Act   II - Where Chaos Sleeps
03. Flowers (6:01)
04. Clockwork Heart (4:08)
05. Train To Future (15:11)
   Act    I - Mindnight Express
   Act   II - Bridge To The Unknown
   Act  III - I Was The One
06. Lone Rider (7:22)
Total Time (61:32)

Co-producer: Roberto Díaz, Virginia Peraza
Artwork: Douwe Fledderus
Album "I Me Myself" je koncepční album o některých z hlavních lidských odezev a výzev, kterým musíme čelit během naší existence v současném světě. Ve frázi: "Já sám sobě" je ukryt hudební a koncepční nástěn lidských konfliktů. Tématy jsou např. naše podřízení se průmyslu a technologiím a primitivní a divoká praxe války, hledání přechodové reality na stvol na tuto hustou a zneklidňující hmotný život, nebezpečí utváření ideologií a víry s ostatními, otroctví k nereálnému modernímu vnímání času, který společnost zabíjí v každodenním životě, naše nejhlubší pociti existenciální samoty a naše odpovědnost při naší cestě do budoucnosti v hledání lepšího světa, to jsou základní témata alba. Na albu se uvedl jako nový člen kapely hráč na saxofon, bicí a percussion Marco Alonso.

Skupina:
Emmanuel Pirko-Farrath - Vocals
Roberto Díaz - Electric & Acoustic Guitars, Percussion, Fx, Vocals, Orchestrations
Virginia Peraza - Keyboards, Percussion, Fx, Vocals, Orchestrations
Yaroski Corredera - Bass
José Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gómez - Clarinet
Diskografie The Lamplighter
Vyšlo 17. června 2013, Anima Mundi Music, AMMUS005 (2013, Cuba)

Seznam skladeb:
Suite The Lamplighter
01. On Earth Beneath The Stars (4.24)
02. The Call And Farewell Song (6.20)
03. Light The Lantern Of Your Heart (6.09)
04. The Human House (3.57)
Suite Tales From Endless Star
05. The Dream Child Behind The Mask (9.05)
06. The Return - Part I (3.29)
07. Endless Star (10.38)
08. The Return - Part II (3.24)
Epilogue
09. His Majesty Love (6.58)
Total Time (53:04)

Produced: Roberto Díaz and Virginia Peraza
Mixing: Virginia Peraza
Mastered: Maykel Bárzagas
Photography: Nacho Vázquez
Artcover: Ed Unitsky

Nahrávka "The Lamplighter" představuje koncepční album a kapela k tématu uvedla: "Toto je cesta ve světě legendy a magie, po planetě nazývanou Země, lidské dítě, o matce hvězdě zvané Slunce, smyslu existence a o "Lampě Jeho Veličenstva Lásky", světu, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a přicházejí k nám v každodenním životě získávají magickou a udivující esenci, že pouze osvícené srdce je schopno je vidět."

Někde existují lampy, které osvěcují nejhlubší prostory vesmíru, zatímco jiné rozsvěcují oblohu našeho srdce. Srdce nebo Hvězdy, Láska se také rozsvítí a spolu s nimi osvětlí magický svět, který nás obklopuje. Od těchto lamp dostáváme příležitost na cestu přes tento kouzelný svět, který dýcháme každý den. Tato stará a tajemná postava s lampou se zjeví, aby nás odvedla daleko do zázraku života. To je cesta světem legendy a magie, a to prostřednictvím planety zvané Země, lidstva, matky hvězdy nazývané Slunce,zajišťující smysl existence a Lampa Jeho Veličenstva lásky, svět, kde zdánlivě nejjednodušší věci, které nás obklopují a provázejí nás v každodenním životě, získávají magický a udivující význam, že pouze osvětlené srdce je schopen je spatřit vidět. Tak zavřete oči, protože Anima Mundi a symfonický orchestr začíná hrát v koncertním sále melodií, které vás dovedou s nestárnoucím časem do příběhů ze světla lampy, která osvětluje svět: The Lamplighter.

Skupina:
Roberto Díaz - electric and acoustic guitars, vocal
Virginia Peraza - keyboards and vocal
Ariel Valdes - drums and percussion
Ariel Angel - bass guitar
Andremil Oropeza - lead vocal
Regis Rodrígues - galician bagpipe, recorder, & tin whistle
Anaisy Gómez - galician bagpipe, recorder, & clarinet
Hosté:
Diskografie Septentrion
Vyšlo srpen 2012,
10th Anniversary Remastered Edition

Seznam skladeb:
01. Horizonte (2:00) (instr.)
02. Por Siempre (3:44) (instr.)
03. Centinela (5:16)
04. Caleidoscopio (2:22)
05. Peregrino Del Tiempo (11:31)
    a. La Partida
    b. En Faena De Hombre
    c. Cabalgando El Reino
06. Más Allá (5:13)
07. La Montana Del Vigía (4:25) (instr.)
08. Las Praderas Del Corazón (6:33)
09. Tierra Invisible (3:51)
10. El Hallazgo (5:45)
11. El Umbral (8:41) (instr.)
    a. Vuelo De Libertad
    b. Encuentro
12. Septentrión (11:16)
    a. Vision Ý Anhelo
    b. Recuerdos Del Aliento
    c. Sin Regreso
    d. Oculto Firmamento
    e. Océano De Abismos
Total Time: (55:11)


Skupina:
Roberto Díaz - Guitars and vocal
Virginia Peraza - Keyboards and vocal
Yarosky Corredera - Bass guitar
Carlos Sosa - Lead vocal
José Manuel Govín - Drums
Hosté:
Javier Mauri - Percussion
Mónica Acosta - Basson
Yailín Martinez: Flute
Diskografie The Way
Vyšlo 2010, Musea, FGBG 4405 (2010, France)

Seznam skladeb:
01. Time To Understand (13:59)
02. Spring Knocks On The Door Of Men (26:32)
   Act 1. Spring Arrives From Her Celestial Dwelling - The Ordinance
   Act 2. Revelation - Apotheoses At Infinitum
   Act 3. Heading For eternity - The Last Journey
   Act 4. Seasons For An Alchemist - A Game Beyond Nature
   Act 5. Mother Spring-The Way.
03. Flying To The Sun (9:33)
04. Cosmic Man (8:18)
Total Time: (55:11)

Recorded: Gustavo Dushene, Reinier López
Engineer: Virginia Peraza
Mastered: Maykel Bárzagas
Photography: Alejandro Garcia-Mayorca, Jorge Torres
Artwork, Cover, Illustration: Javier Mauri with Virginia Peraza

Skupina:
Roberto Díaz: Electric and acoustic guitars, bass (02), vocal
Virginia Peraza: Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Ariel Valdés - Drums, bongo, batá
Osvaldo Vieites: Drums
Carlos Sosa: Lead vocal
Hosté:
Anaisy Gómez: Clarinet, galician bagpipe, recorder
Javier Mauri: Percussion, recorder
Donna Betancourt: Basson
Jacobo García: Didgeridoo
Diskografie Jagannath Orbit
Vyšlo 2008, Musea, FGBG 4747.AR (France), reedice 2009
2013, Anima Mundi Music, AMMCD 004 (Europe)

Seznam skladeb:
01. We Are The Light (17:43)
02. The Awaken Dreamer In The Soul Garden Dreams The Flower Planets (4:39) (instr.)
03. Toward The Adventure (6:20)
04. There’s A Place Not Faraway (5:20)
05. Jagannath Orbit (In The Orbit Of Love) (11:46)
06. Rhythm Of The Spheres (16:31) (instr.)
07. Sanctuary (5:21)
Total Time: (67:40)


Skupina:
Roberto Díaz - electric and acoustic guitars, vocal
Virginia Peraza - keyboards and vocal
Ariel Valdes - drums and percussion
Ariel Angel - bass guitar
Andremil Oropeza - lead vocal
Regis Rodrígues - galician bagpipe, recorder, & tin whistle
Anaisy Gómez - galician bagpipe, recorder, & clarinet
Hosté:
Diskografie Septentrión
Vyšlo 30. července 2002, MC EGREM (2001)
Mellow Records, MMP 432 (2002, Italy)
Anima Mundi Music, AMMUS 003 (2012, Cuba) Remastered, with new cover art

Seznam skladeb:
01. Horizonte (2:00) (instr.)
02. Por Siempre (3:44) (instr.)
03. Centinela (5:16)
04. Caleidoscopio (2:22)
05. Peregrino Del Tiempo (11:31)
    a. La Partida
    b. En Faena De Hombre
    c. Cabalgando El Reino
06. Mas Allá (5:13)
07. La Montana Del Vigia (4:25) (instr.)
08. Las Praderas del Corazón (6:33)
09. Tierra Invisible (3:51) (instr.)
10. El Hallazgo (5:45)
11. El Umbral (8:41) (instr.)
    a. Vuelo De Libertad
    b. Encuentro
12. Septentrión (11:16)
    a. Vision Ý Anhelo
    b. Recuerdos Del Aliento
    c. Sin Regreso
    d. Oculto Firmamento
    e. Océano De Abismos
Total Time (71:03)


Skupina:
Carlos Sosa - Vocals, Keyboards, Percussion
Roberto Diaz - Guitars, Backing Vocals
Virginia Peraza - Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gomez / bagpipes
Diskografie Live In Europe
2CD, vyšlo 2012, Anima Mundi Music, AMMUS 002 (2012)

Seznam skladeb:
CD 1
01. Time To Understand (14:57)
02. Rhythm Of The Spheres (18:08)
03. Sanctuary (10:33)
04. La Montana Del Vigía (4:24)
Total Time: (48:02)
CD 2
05. Spring Knocks On The Door Of Men (26:15)
06. Flying To The Sun (09:37)
07. Cosmic Man (09:37)
08. The Return (3:56)
09. Firth Of Fifth (fragment) (5:29)
Total Time: (54:54)

Recording At Lakei in Helmond The Netherlands June 18th 2011.

Skupina:
Carlos Sosa - Vocals, Keyboards, Percussion
Roberto Diaz - Guitars, Backing Vocals
Virginia Peraza - Keyboards
Yaroski Corredera - Bass
Manuel Govin - Drums
Hosté:
Anaisy Gomez / bagpipes
Diskografie Live In Europe
DVD, vyšlo 2012,

Seznam skladeb:
01. Time To Understand (14:57)
02. Rhythm Of The Spheres (18:08)
03. Sanctuary (10:33)
04. La Montana Del Vigía (4:24)
05. Spring Knocks On The Door Of Men (26:15)
06. Flying To The Sun (9:37)
07. Cosmic Man (9:37)
08. The Return (3:56)
09. Firth Of Fifth (fragment) (5:29)
Total Time: (1:42:56)Diskografie Más Allá
Vyšlo 1999

Seznam skladeb:
01. Por Siempre
02. Mas Allá
03. Las Praderas del Corazón
04. Tierra Invisible

Diskografie Tierra Invisible
Live, vyšlo 1998

Seznam skladeb:
01. Tierra Invisible
02. Estrella sin Fin

Diskografie Eterno Cauce
Vyšlo 1997

Seznam skladeb:
01. El llamado del Universo
02. Sendero
03. Las Praderas del Corazón
04. Signos
05. Eterno Cauce

ZpětSestava kapely při nahrávání alba "Septentrion"


Zleva doprava: Virginia, Manuel, Roberto, Yarosky and Emmanuel


Sestava Anima Mundi: (zleva) Manuel Govin, Roberto Díaz, Virginia Peraza, Hein van den Broek: (Lead and Backing Vocals), Emmanuel Pirko-Farrath, Remco Engels (Percussion and Keyboards), Yaroski Corredera, Anaisy Gomez Fernandez (Bagpipes and Clarinet)
Anima Mundi 2016: (left to right) Virginia Peraza, Roberto Díaz, Michel Bermudez, Marco Alonso, Yaroski Corredera


Mě se prostě malby Ed Unitského líbí....


From L to R: Yaroski Corredera, Virginia Peraza, Roberto Diaz, Marco Alonso, Job Roodenburg, Michel BermudezZpět
Oficiální stránky:
http://www.animamundimusic.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  18.11.2016 
Menu Poslední aktualizace: 18.11.2016
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©