10cc - britská legenda
   
       
         
           


10cc je významná britská art rocková a pop kapela, která ve své tvorbě klade především důraz na novátorský zvuk a aranžmá. Její zakládající členové Graham Gouldman, Eric Stewart, Kevin Godley a Lol Creme byli a dodnes jsou žádanými studiovými hráči a producenty. Kritikové viděli 10cc jako skupinu dvou tváří. Zatímco Graham Gouldman a Eric Stewart skládali hlavně výrazné popové hity a více přístupné písně, Kevin Godley a Lol Creme skupinu táhli k více uměleckému vyjádření, byli experimentátorskou polovinou 10cc, která neměla za cíl žebříčkové hity. Všichni jsou zkušení multi-instrumentalisté, zpěváci, spisovatelé, a výrobci, a každý mohl vykonávat přesvědčivě jako hlavní zpěváky, což vede k příznivým srovnání s The Beatles. Kapela dosáhla největšího komerčního úspěchu v roce 1970.

V roce 1995 člen skupiny Eric Stewart prohlásil v rozhovoru pro BBC:
"Na jméno přišel Jonathan King. jednou prohlásil, že měl sen noc předtím, než přišel do Manchesteru poslouchat Donnu. A uviděl dav před Wembley Stadium nebo Hammersmith Odeon, nebo něco podobného, že a řekl, "10cc nejlepší skupina na světě". A my na to... dobře, to zní skvěle, budeme si říkat 10cc. Takže tak nějak to přišlo."

Tři ze zakládajících členů 10cc byli přátelé z dětství z oblasti Manchesteru. Jako chlapci se Godley a Creme znali, Gouldman a Godley pak navštěvovali stejnou střední školu, a jejich hudební nadšení je přivedlo k hraní pro místní pobočku Jewish Lads' Brigade (národní mládežnická židovská organizace).

Během roku 1963 všichni čtyři byli členy některých skupin rozmáhající se manchesterské beatové scény. Creme a Gouldman pravidelně cvičili se svými kapelami THE SABRES (Creme) a THE WHIRLWINDS (Gouldman). Brian Franks, člen SABRES, představil svého bratrance Godleye Cremeovi, který se s ním okamžitě spřátelí. Skupina THE SABRES debutovala v rove 1960 v manchesterském mládežnickém klubu v Heaton Park. Stewart působí ve skupině JERRY LEE & THE STAGGERLEES.

Wayne Fontana & The Mindbenders V roce 1964 Eric Stewart nastupuje k Wayneovi Fontanovi do skupiny THE MINDBENDERS, která dosáhne v UK i v USA úspěchu s hity jako "The Game Of Love" a "Um Um Um Um Um Um". Když Fontana opustil kapelu v říjnu 1965, ze skupiny se stali jednoduše jen Mindbenders a Stewart se stal jejich hlavním vokalistou. Kapela zaznamenal hit "A Groovy Kind of Love" (vyšel v prosinci 1965) a v roce 1967 se mihli ve filmu "To Sir, With Love" s písněmi "It's Getting Harder All the Time" a "Off and Running." V říjnu 1967 napsal Gouldman píseň "Schoolgirl" pro LP desku skupiny The Mindbenders - With Woman In Mind, která vyšla také na singlu, ale britská stanice BBC zakázala pro její dvojsmyslný text. V březnu 1968 se pak Gouldman načas připojil ke Stewartovi v Mindbenders, kde nahradil basistu Boba Langa a zahrál si i na na některých turné. Gouldman napsal v podstatě tři poslední singly kapely kromě "Schoolgirl" (listopad 1967) také "Uncle Joe the Ice Cream Man" (srpen 1968). Ale singy se neumístily v žebříčku a Mindbenders se rozpadli po krátkém turné po Anglii v listopadu.

Godley a Creme začínají na umělecké škole studovat grafický design. Jejich první zaznamenaná spolupráce se odehrála v roce 1964, když Gouldmanova kapela THE WHIRLWINDS podepisuje smlouvu se značkou HMV a vydává neúspěšnou cover verzi písně Buddyho Hollyho "Look At Me" spolu s Cremeovou skladbou "Baby Not Like Me" na B-straně singlu. THE WHIRLWINDS pak měnili členy a jméno, až v roce 1965 zpěvák a kytarista Gouldman zakládá skupinu THE MOCKINGBIRDS s Kevinem Godleyem za bicími, basistou Bernardem Basso. Podepisují smlouvu se značkou Columbia a začínají pravidelně vystupovat jako zahřívací kapela v TV programu britské společnosti BBC "Top Of The Pops", vysílaného z Manchesteru. Gouldmanovu první skladbu pro skupinu "For Your Love", kterou napsal v době přestávky na oběd, když pracoval v obchodě s pánskými oděvy Bargains Unlimited v Salfordu, Columbia odmítne, ale píseň se později stane hitem v podání skupiny YARDBIRDS. THE MOCKINGBIRDS vydávají v letech 1965-1966 sérii pěti propadákových singlů. Kytarista v obou sestavách The Whirlwinds a The Mockingbirds byl třebas Stephen Jacobson, bratr známého spisovatele Howarda Jacobsona.

V únoru 1966 se Gouldman opět pokouší o sólovou kariéru. Podepisuje smlouvu s firmou Decca a bez úspěchu vydává singl "Stop Or Honey I'll Be Gone". Debutuje u značky Decca se skladbou "Stop! Stop! Stop!" a s Conií Francis píše píseň do filmu "When The Boys Meets The Girls". Pro Wayneho Fontanu zkomponuje skladbu "Pamela Pamela", založenou na myšlence jevištní realizace, v produkci dvojice Godley & Creme.

V červnu 1967 se Godley a Creme sešli a nahráli ojedinělý singl ("Seeing Things Green" b/w "Easy Life" u britské CBS) pod názvem "The Yellow Bellow Room Boom". Další Gouldmanův singl z roku 1967 "Bony Maronie At The Hop" v podání studiového seskupení MANCHESTER MOD propadne. V roce 1968 Gouldman podepisuje novou smlouvu s labelem RCA, ale ani tři singly, ani album THE GRAHAM GOULDMAN THING, nahrané ve společné produkci s Johnem Paulem Jonesem (pozdějším členem LED ZEPPELIN), se do žebříčku neprobojují. Gouldman načas nahradil Boba Langa ve skupině THE MINDBENDERS a v srpnu pro ně píše poslední singl "Uncle Joe, The Ice Cream Man".

Ještě v posledních dnech Mindbenders Stewart začal nahrávání nového materiálu na domesnímek v Inner City Studios ve Stockportu, které tehdy vlastnil Peter Tattersall, bývalý tour manažer pro skupinu Billy J. Kramer and the Dakotas. V červenci 1968 nastoupil Stewart u Tattersalla jako partner ve studiu, kde mohl nadále zdokonalovat své dovednosti zvukového technika. V říjnu 1968 se pak studio přestěhovalo do větších prostor a přejmenovalo se na Strawberry Studios podle písně THE BEATLES "Strawberry Fields Forever". V roce 1969 Gouldman, který byl stále více poptáván jako skladatel, než jako umělec, začal také využívat Strawberry Studios k nahrávání dema písní, které napsal pro Marmalade. Ke konci roku se ale už i stal finančním partnerem ve studiu.

Vlivem popsaných události výše se stalo, že v roce 1969 všichni čtyři budoucí zakládající členové 10cc spolupracovali pravidelně ve Strawberry Studios. Během roku 1969 Godley a Creme, kteří pro nakladatelství Pan Books navrhovali vystřihovánky podle filmů jako "The Railway Children" a "The Charge Of The Light Brigade", podepisují v tomto roce novou smlouvu na studiové nahrávání s teprve krátce trvající značkou Marmalade Records patřící bývalému manažerovi skupiny YARDBIRDS Giorgiovi Gomelskému. Na šéfa Giorgio Gomelskeho zapůsobil falsettový hlas Godleyho a nabídl jim rovnou nahrávací smlouvu. Gomelsky plánoval uvést na trh tuhle dvojici Godley & Creme jako duo ve stylu Simon & Garfunkel. A tak pod jménem FRABJOY AND THE RUNCIBLE SPOON v září 1969 Godley & Creme nahráli některé skladby ve Strawberry Studios se Stewartem na kytaru a Gouldmanem na basu - poprvé se tak střetávají budoucí členové 10cc. Píseň "I'm Beside Myself" b/w "Animal Song" byla vydána jako singl pod hlavičkou Frabjoy and Runcible Spoon, ale plány na budoucí album téhle formace trochu vzaly za své, když Marmalade došly finanční prostředky. Sólové skladby od Godley a Gouldmana, ale (včetně účasti Stewarta a Creme) vyšly v roce 1969 u Marmalade Records na výběrovém albu 100 Proof. Gouldmanova skladba byla "The Late Late Mr.", o rok později se Godleyho píseň "To Fly Away" objevila jako "Fly Away" na debutové albu Hotlegs "Thinks: School Stinks".

Gouldman si mezitím udělal jméno jako úspěšný skladatel, když napsal pro YARDBIRDS písně "Heart Full of Soul", "Evil Hearted You" a "For Your Love", které sklízejí úspěch. HOLLIES udělají hity z jeho skladeb "Bus Stop" a "Look Through And Window" a HERMAN'S HERMITS jsou slavní s vícero Gouldmanovými kompozicemi včetně "No Milk Today", "East West" a "Listen People".

Gouldman pak tráví nějakou dobu v New Yorku jako skladatel pro producentský tým Kasenatz-Katz, který tvořili Jerry Kasenetz a Jeff Katz jako Super K Productions, specializující se na "bubblegum music" pro teenagery. Mnohé skladby pro tyto producenty byly zaznamenány ve Strawberry Studios a byly většinou nahrány rozličnými kombinacemi budoucími členy 10cc. Pod jménem OHIO EXPRES složil a nazpíval skladbu "Sausalito (Is The Place To Go)", která vyšla v červenci 1969 a stala se č. 86 v US hitparádě. Tahle skladba představovala vlastně Gouldmana jako sólistu při zpěvu i v nástrojovém obsazení bez podpory ostatních tří budoucích členů 10cc. V prosinci 1969 Kasenetz a Katz souhlasili s Gouldmanovým návrhem, aby pracovali výhradně ve Strawberry Studios, než aby trávili většinu času cestováním mezi Stockportem, Londýnem a New Yorkem. Gouldman a Stewart zavolali pro výpomoc na nahrávání i Godleye a Cremea. Gouldman přesvědčil producentský pár, aby všechny tyto dvou minutové songy napsali, nahráli a vyprodukovali on a jeho tři kolegové, Stewart, Godley a Creme, a to za zlomek nákladů bez pronájmu dalších studiových hudebníků. Kasenetz a Katz si pak objednali studio na celé tři měsíce. A budoucí členové 10cc tak rozbíhají maratón skládání, produkování a nahrávání desek, které vycházejí po celém světě pod rozličnými jmény. Kevin Godley vzpomíná:
"Udělali jsme spoustu skladeb ve velmi krátké době - byli jsme opravdu jako stroj. Dvacet písní během asi dvou týdnů - spousta blbostí skutečně - opravdu odpad. Použili jsme k tomu i vokály, všechno - to štřilo naše peníze. Dokonce jsme dělali i ženské vokály.
Toto tříměsíční experimentování pak přineslo řadu písní, které se objevily pod různými jmény kapel ve vlastnictví dua Kasenetz-Katz, včetně "There Ain't No Umbopo" pod CRAZY ELEPHANT, "When He Comes" pro Fighter Squadron a "Come On Plane" od Silver Fleet (kde všechny tři hlasy nazpával Godley), "Susan's Tuba" jako FREDDIE & THE DREAMERS (který se stal monstrózním hitem ve Francii a představoval vokály od Garrity Freddie, navzdory některým tvrzením, že to nazpíval Gouldman). Napsali také píseň "Have You Ever Been To Georgia", která se stala hitem v podání mnoha interpretů.

Když tříměsíční produkce pro Kasenetz-Katz skončila, Gouldman se vrátil na čas do New Yorku pracovat jako autor pro Super K Productions a zbývající tři budoucí členové pokračovali v pracích na studiu. Peníze, které získali od producentského týmu Kasenatz-Katz, skupina Hotlegs v roce 1970 využila na dobudování studií Strawberry. Bez Gouldmana pak Godley, Creme a Stewart pokračovali v nahrávání singlů a supermoderní zařízení otestovali na nové, rytmické skladbě "Neanderthal Man" v africkém stylu. Když si zkušební pásku poslechne Dick Leahy z firmy Philips Records, nabídli skupině zálohu 500 liber. Singl vyšel pod hlavičkou souboru HOTLEGS u Fontana Records v červenci 1970 a v celosvětovém měřítku se jej prodalo více než 2 miliony kusů, přičemž v UK vystoupil až na 2.místo a v USA na 22. místo hitparády. V téže době trojice vydala "Umbopo" pod hlavičkou Doctor Father. Jednalo se o pomalejší, delší a melancholičtější verzi skladby dříve vydané pod názvem Crazy Elephant, skladba ale nazaujala. Vrátili se proto k úspěšnému názvu kapely Hotlegs a zkraje roku 1971 Godley, Creme a Stewart nahráli album si THINKS: SCHOOL STINKS, které obsahovalo i singl "Neanderthal Man". Oni pak přizvali Gouldmana na krátké turné při doprovodu turné skupiny THE MOODY BLUES, když protože John Lodge z MOODY BLUES onemocněl. ještě předtím ale stihli vydat singl "Lady Sadie" b/w "The Loser". Label Philips pak přepracoval jejich jediné album, vypustili "Neanderthal Man" a přidali "Today" a vydal je jako Songs. Stewart, Creme a Godley vydali následující singl v únoru 1971 pod dalším jménem, New Wave Band, tentokrát se členem Herman's Hermits Derek "Lek" Leckenbym na kytaru. Píseň, cover verze "Cecilia" od Paula Simona, byla jedna z mála vydaných skladeb, které nenapsal někdo z pozdější trojice či čtveřice. Také tato píseň ale v žebříčcích propadla. Čtveřice se proto v roce 1971 soustředila na skládání, produkci a hraní na různých sessions ve studiích Strawberry, kde mimo jiné spolupracovali s Davem Berrym, Wayne Fontanou, Peter Cowapem a Herman's Hermits, napsali také originální skladby pro různé britské fotbalové týmy (podíleli se i na deskách fotbalových mužstev Manchester City a Leeds United), hitu Johna Paula Jonese "The Man From Nazareth". V roce 1971 produkovali a hráli na albu Space Hymns pro hudebníka New Age Ramasese ze Sheffieldu, který věří,že je převtělením egyptského boha. V roce 1972 - 1973 koprodukovali a hráli na dvou albech Neila Sedaky "Solitaire" a "The Tra-La Days Are Over" a na singlech "That's When The Music Takes Me", "Standing On The Inside", "Dimbo Man" a "Our Last Song Together" přispěli tak k jeho návratu na hudební scénu.


Gouldman, který byl v roce 1972 zpátky ve Strawberry Studios, řekl později:
"Byl to úspěch Neila Sedaky, který to způsobil, myslím. Právě tím, že jsme přijímali jakoukoliv práci, kterou nám nabídli, nás přivádělo k frustraci. Věděli jsme, že máme na víc než jen toto, ale potřeboval nějaký popud, abychom se k tomu postavili čelem. Byli jsme trochu přidušeni myšlenkou, když jsme udělali celé první Neilovo album s ním jen kvůli paušálním studiovým poplatkům, když jsme mohli nahrávát vlastní materiál.

Eric Stewart uvedl, že rozhodnutí padlo v průběhu jídla v Čínské restauraci:
"Zeptali jsme se sami sebe, zda bychom neměli spojit naše tvůrčí nadání a pokusit se udělat něco s písněmi, na kterých každý z nás pracoval v té době."

10cc v roce 1973 Počátkem roku 1972 opět všichni čtyři nahrávali demo snímky písně od dvojice Stewart/Gouldman "Donna" a "Waterfall", když Jonathan King, Stewartův dávný přítel, jim nabídl smlouvu pro label Apple Records. Čekali ale několik měsíců, než obdrželi oznámení ze společnosti, že píseň není dost komerční, aby byla vydána jako singl. Odrazeni odmítnutím Apple, se skupina rozhodla připojit další píseň, která byla napsána jako možná B-strana singlu "Waterfall", a to skladbu od dvojice Godley/Creme s názvem "Donna". Píseň byla Frankem Zappou ovlivněná parodie na americký pop padesátých let, jednalo se o ostrý mix komerčního popu a ironie se sborem zpívaným falsetem. Stewart říká: "Věděli jsme, že to mělo něco do sebe. Znali jsme však pouze jednoho člověka, který byl dost šílený na to, aby to vydal, a tím byl Jonathan King...". Stewart proto zavolal Kingovi, extravagantnímu podnikateli, producent a nahrávajícímu umělci, který přijel do Strawberry Studios, poslouchal skladbu a "propadl se do smíchu", když prohlašoval: "Je to nádherné, je to hit". King podepsal se skupinou smlouvu pro své vydavatelství UK Records v červenci 1972 a vymyslel jim dokonce i jméno "10cc" ("10 kubických centimetrů") prý podle průměrné mužské ejakulace 9 kubických centimetrů, přidaný 1 kubický centimetr naznačuje, že jsou nadprůměrní. Ale podle poznámky v úvodu název vznikl opravdu jinak. "Donna" vydaná jako první singl 10cc, byla vybrána diskžokejem radia BBC Radio 1 Tonym Blackburn do jeho pořadu "Record of the Week" (nahrávky týdne) a pomohl ji tak do Top 30. Píseň nakonec dosáhla vrcholu jako č. 2 ve Velké Británii v říjnu 1972. Skupina debutuje v programu britské televize "Top Of The Pops".

V roce 1973 jim vychází i jejich první LP u UK Records pojmenované jen názvem skupiny. Následující singl "Johnny Don't Do It", další parodie na padesátá léta, ale tentokrát o smrti teenagera, zapadl beze stopy. První hitparádovou jedničkou skupiny v UK se v roce 1973 stává "Rubber Bullets", satirický odkaz na "Jailhouse Rock", i navzdory tomu, že ji v rádiu hrají málo v souvislosti se sporným použitím gumových kulek britskou armádou v Severním Irsku. Singl "Rubber Bullets" byl úspěšný i na mezinárodní úrovni a přinesl 10cc jejich první britskou č.1 singlového žebříčku v červnu 1973 a je i prvním singlem v US žebříčku, kde se vyšplhá na 73. příčku. Svůj úspěch si upevnili o několik měsíců později s hitem "The Dean And I", který vdosáhl č.10 v září a LP se zastaví na pozici č. 36. Vydali dva singly "Headline Hustler" (v USA) a sebeironický "The Worst Band In The World" (ve Velké Británii). 26. srpna 1973 začínají 10cc britské koncertní turné v Douglas Palace na Isle Of Man, ke kterému se k nim připojil druhý bubeník Paul Burgess.

Po návratu do Strawberry Studios v listopadu 1973 donahrávali i zbytek svého druhého LP "Sheet Music" (1973), které obsahovalo i dříve vydaný singl "The Worst Band In The World" spolu s dalšími hity "The Wall Street Shuffle" (č.10, 1974) a "Silly Love" (č.24, 1974). "Sheet Music" se stala pro skupinu přelomovým albem, které zůstalo na britských hitparádách po dobu šesti měsíců a pomohlo jim připravit se na první americké turné, které začalo 21. února 1974 v Club Richard v Atlantě v Georgii. Deska "SHEET MUSIC", pokračující v novátorském skladatelském stylu s tematikou sahající od mluvící bomby až k magii, se v britském žebříčku vyšplhá na 9.příčku a v USA se zastaví na 81.místě. Vybraná skladba "Wall Street Shuffle" se v UK propracuje na č.10. 23. srpna 1974 10cc hrají na festivalu v Readingu. Další singl "Silly Love" obsazuje v UK hitparádě 24. pozici.

V únoru 1975 skupina oznámila, že podepsala smlouvu s Mercury Records, patřící pod Phonogram, pro USA za 1 milión dolarů. Katalyzátorem pro dohodu byla jediná píseň "I'm Not in Love". Kapele navíc písnička přinesla i jistou budoucnost, jak vzpomínal opět Eric Stewart, 10cc končila smlouva s jejich společností a budoucnost byla nejistá:
Stále jsme byli ještě na etiketě Jonathana King, ale ta se potýkala s problémy. Byli jsme naprosto švorc, mnozí z nás, jsme to brali opravdu vážně, a Philips, výrobce zvukových záznamů, s námi chtěl udělat dohodu. Chtěli koupit od Jonathana Kinga kontrakt. Tak jsem jim zavolal a řekl, ať se přijdou podívat do studia a poslechnout si, co zrovna děláme, ať si jdou poslechnout tuhle písničku. Přišli a byli z toho naprosto hotoví, hned říkali: "Tohle je trhák! Kolik chcete peněz? Jakou smlouvu chcete? Uděláme cokoliv, abyste podepsali". Jen na základě této jediné písně jsme s nimi udělali pětiletý kontrakt na pět alb a zaplatili nám vážně mnoho peněz.

Jejich třetí album a první pro nový label, THE ORIGINAL SOUNDTRACK, který byl již dokončen, pak vyšel o několik měsíců později. Byl to jak umělecký tak i komerční úspěch a deska předvedla i výraznou obálku vytvořenou studiem Hipgnosis týmem a zpracovanou hudebníkem a umělcem jménem Humphrey Ocean. Za pozornost stojí také úvodní skladba od Godley & Creme "Une Nuit A Paris (One Night In Paris)", osmi minutová, mini-opereta skládající se z více části, jako by byla ovlivněna skladbou "Bohemian Rhapsody" od Queen. Její melodie lze také slyšet v předehře k muzikálu Andrew Lloyda Webbera Fantom Opery z roku 1986. Ačkoliv to nezní moc pravděpodobně, píseň (vybraná přes rozhlasový pořad), veselý singl "Life Is Minestrone" (1975) přinesl další umístění v britském Top UK 10 dosažením 7. příčky žebříčku. Album vystoupí v UK na 3. místo a ve Spojených státech na 15. místo. Dne 5. dubna 1975 skupina odstartuje na Leeds University ve West Yorkshire další britské turné, které se končí 26. dubna v Liverpool Empire v Merseyside.

Jejich největší úspěch ale přišel se singlem "I'm Not In Love", který se stal jedničkou v UK hitparádě a dvojkou v US hitparádě. Skupina se zdráhala vydat tuto smutnou baladu v Stewartově podání a s playbacky doprovodných vokálů, ale její neustále přehrávání v britském rozhlase si vyžádalo vydání singlu a v následujících létech ji budou rozhlasoví posluchači vytrvale volit do žebříčku TOP 10 všech dob. Napsali ji Stewart s Gouldmanem, ale výsledek je spíše dílem celé skupiny. Původně se rytmus nesl v duchu bossa novy a kapela na ní pracovala nějakou dobu, než Godley s Cremem usoudili, že jde o „kravinu“ a nechtěli na ní dál pracovat. 10cc se tedy pustili do jiné písně (One Night In Paris), ale jak později vzpomínal Eric Stewart, po chvíli zjistili, že si technici ve studiu pořád zpívají melodii I’m Not In Love: „Podíval jsem se na Erika (Stewarta) a povídám, že ten song je hit, že bychom se k němu měli vrátit. A najednou mě dostal Kevin (Godley), řekl: ‚Pojďme to udělat úplně jinak, pojďme zkusit udělat celý doprovod jen z hlasů." Všichni čtyři členové nazpívali vokální stopu, kterou následně studiově několikrát znásobili na šestnáctistopém nahrávacím zařízení, až základní hlasy tvořily doslova chorál o 256 stopách. Do střední části potom natočili pozpátku větu „Be quiet, big boys don’t cry“ (Tiše, velcí kluci nepláčou), což byla parafráze známého hitu Big Girls Don’t Cry. Do nahrávky ji namluvila Kathy Warren, recepční jejich Strawberry Studios, kde píseň natáčeli. Když potom singl v květnu 1975 vyšel, bylo jasné, že se práce vyplatila, protože se probojoval až na vrchol britského žebříčku, kde jej po dvou týdnech vystřídala balada Tears On My Pillow od Johnnyho Nashe. V Americe hit na vrchol nepustily jen písně One Of These Nights od Eagles a vzápětí Jive Talkin’ od Bee Gees.

10cc také pokračovali v produkční práci, konkrétně pro Justin Haywarda na singlu "Blue Guitar" jeho projektu "Blue Jays" s Johnem Lodgem. V červenci skupina hraje v Cardiff Castle ve Walesu a předskokany jsou jim THIN LIZZY a STEELEYE SPAN.

Jejich čtvrté LP "How Dare You!" (1976) představilo další obálku od Hipgnosis, kolekci více hitů UK Top Ten vtipný "Art for Art's Sake" (č.5 v lednu 1976), v USA uvízne pouze na 83.místě, a singl "I'm Mandy, Fly Me" (č.6 duben 1976), v USA opět jen 60. místo. Ale v té době se kdysi úzké osobní i pracovní vztahy mezi čtyřmi členy začaly štěpit a tak se stalo, že to bylo poslední album s původním obsazením kapely.

Úspěch 10cc je přiměl v roce 1976 ke znovuvydání alba Hotlegs "You Didn't Like It Because You Didn't Think of It" se dvěma nově přidanými skladbami. Titulní skladbou byla epická B-strana "Neanderthal Man", jejíž část byla přepracována jako "Fresh Air For My Mama" pro album 10cc. 21. srpna 1976 se skupina zúčastňuje festivalu v Knebworthu v Hertfordshire společně s THE ROLLING STONES.
ROZCHOD
Při třenicích mezi dvěma kreativními týmy během nahrávání "How Dare You!" si každý pár uvědomil, jak daleko se od sebe jejich myšlenky dostaly. Když konečmně studiové práce spěly k dokončení, v říjnu Godley & Creme oznamují, že odcházejí ze skupiny a chystají se vyvinout nový hudební nástroj "Gizmo", přídavné zařízení ke kytaře, schopné dlouho udržet tón a vytvářet orchestrální zvuky. Efekt chtějí vyzkoušet na novém singlu jejich nové projektu, které nakonec vyústí do vydání trojalba "Consequences" (1976), rozsáhlého koncepčního alba, které představilo příspěvky od satirika Petera Cooka a jazzové legendy Sarah Vaughan. Tím začala i dlouhodobá kariéra tohoto dua.

O mnoho let později v roce 2007 v rozhovoru pro ProGGnosis—Progressive Rock & Fusion website Godley vysvětlil: "My jsme skupinu opustili, protože se nám už dlouho nelíbilo, co Gouldman a Stewart psali. Odešli jsme, protože 10cc se stali bezrizikoví a předvídatelní a cítili jsme se v pasti." První ze série alb, které pak vznikaly pod hlavičkou dua Godley & Creme, "Consequences" začíná jako demonstrační nahrávka pro "Gizmotron", což je elektrický kytarový efekt, který spolu vymysleli. Ale to už je jiná kapitola mimo dění skupiny 10cc.

Po odchodu dvojice Godley & Creme se Stewart a Gouldman rozhodli pokračovat jako 10cc za spolupráce s bubeníkem Paulem Burgessem, který až do té doby byl jejich koncertním bubeníkem. V bývalém kině v Dorkingu v Surrey otevřeli nové Strawberry South Studio. Jejich první album jako tříčlenné kapely bylo "Deceptive Bends" v roce 1977, pojmenované podle značek v zatáčkách Micklehamu na A24 mezi Leatherhead a Dorking v hrabství Surrey. Album nahrané v nově dokončeném Strawberry South Studio v Dorking, Surrey a dosáhlo č. 3 ve Velké Británii a č. 31 v USA a také přineslo tři hitové singly "The Things We Do For Love" (v UK dosáhl č. 6, US pak č. 5), "Good Morning Judge" (UK č. 5, US č. 69) a "People In Love" (US č. 40). Stewart později prohlásil, že on a Gouldman se cítili zadostiučinění jeho úspěchem: "Byl jsem z toho nesvůj, zda bychom dokázali také napsat hitové album bez Kevina a Lola ...my to dokázali!"

V roce 1977 skupina začíná britské a poté i mezinárodní turné s posilami - Stuart Tosh (ex-Pilot) na bicí, Rick Fenn (kytary) a Tony O'Malley (klávesy). Výsledkem turné bylo nahrání živého dvojalba "LIVE AND LET LIVE" z květnového koncertu, jehož vrcholy jsou "Deceptive Bends" a kompozice dvojice Stewart/Gouldman z klasické éry 10cc na předchozích albech skupiny. Album dosahuje v UK 14. místo a v USA pak jen 146. místo.

V roce 1978 do skupiny nastupuje klávesista Duncan Mackay. Od tohoto data se Fenn, Tosh, Burgess a klávesista Duncan Mackay, který ještě v roce 1977 stihl udělal sólové album s názvem "Score", stávají plnoprávnými členy kapely. V tomto roce stihnou nahrát album "Bloody Tourists", které přineslo kapele jejich třetí singl na pozici č. 1 v UK, skladbu v reggae stylu "Dreadlock Holiday", která inspirovaná Haywardovým (THE MOODY BLUES) zážitkem z dovolené na Karibských ostrovech. Byl to jejich poslední hit, s druhým singlem "Reds In My Bed", který přinesl vokál Stuarta Toshe, se nedostal ani do hitparády. LP "BLOODY TOURISTS" obsazuje v UK 3. místo a v USA se dostává pouze na 69. pozici. "Dreadlock Holiday" je v US hitparádě na č. 44.

V roce 1979 skupinu postihla nemilá událost, když se Eric Stewart vážně zranil při autonehodě. Poškodil si levé ucho a nemohl poslouchat a skádat hudbu, musel se jí dokonce po dobu šesti měsíců vyhýbat. A na hudební scéně se právě v tu dobu zabydlel punk. Sex Pistols, The Clash, spousta nových věcí. A tak se stalo, že než se Eric uzdravil, jim ujel "ujel autobus" v hudebním světě. Zatímco se Stewart léčil, Gouldman nahrál titulní skladbu k filmu "Sunburn", který se stal menším britským hitem v roce 1979 se Farrah Fawcet v hlavní roli. V červenci se Gouldman dostává na 52. místo britské hitparády s titulní písní z filmu "Sunburn". Kapela také vydala kompilaci největších hitů ke konci roku 1979 "Greatest Hits 1972-1978" a rovněž vydala společný singl "I'm Not in Love" a "For You and I", který ale v hitparádě propadl. Kompilační album se v UK propracuje na č. 5, ale v USA se zastaví už na č. 188.

Oba dva vyprodukovali soundtracková alba v roce 1980 s pomocí některých členů kapely - Gouldman zaznamenal zvukový doprovod k animovanému filmu "Animalympics", zatímco Stewart produkoval soundtrack k francouzskému filmu Girls. Skupina podepsala smlouvu s Warner Bros Records a poté přinesla novou albovou nabídku s názvem "Look Hear?", která přinesla singlový hit "One Two Five". Na všech třech albech se představili muzikanti zúčastnění na albu "Bloody Tourists" a všechna vyšla v období mezi únorem a dubnem 1980. Jen "Look Hear?" se objevil v žebříčcích ve Velké Británii nebo v USA. Album vystoupilo v Británii na 35. místo a v US hitparádě opět jen na 180. místě. Duncan Mackay je nahrazen klávesistou Vicem Emersonem.

Gouldman a Stewart následně rozpustili zbytek před návratem na label Mercury, kde pak nahráli "Ten Out of 10" (1981). Žádný singl z alba, "Les Nouveaux Riches" a "Don't Turn Me Away", nezabodoval v žebříčcích. Ve snaze vdechnout americkou příchuť do alba, přizval Warner Bros zpěváka a skladatele Andrew Golda, ale on nabídku připojit se ke skupině odmítl z důvodu jiných závazků. Na začátku roku 1982 se skupina vydala na turné k 10. výročí kapely, s Fennem, Burgessem a Toshem se k tomu účelu spojili Stewart a Gouldman spolu s novým klávesistou Vicem Emersonem. Vydali desku "The Power of Love", na které spolupracoval Andrew Gold, jako album bez siglových ambicí. Pouze "Run Away" vydali jako singl v červnu 1982 a ten dosáhl č. 50 ve Velké Británii, další singl "We've Heard it all Before" (říjen 1982) se vůbec neumístil.

Stewart ještě vydal v roce 1982 své sólové album "Frooty Rooties" s účasti Gouldmana na jedné písni. 10cc začali turné po Velké Británii v březnu 1983 shodně s vydáním singlu "24 Hours". Píseň byla k dispozici i jako 7" a 10" singl spolu s živými verzemi "Dreadlock Holiday" a "I'm Not in Love" na B-straně. Ani jeden se ale v žebříčcích neumístil, stejně jako singl "Feel The Love"/"She Gives Me Pain" vydaný v červenci 1983. Duo vydalo další album 10cc "Windows in the Jungle" (říjen 1983), ale využili při něm služeb profesionálních hudebníků včetně bubeníka Steve Gadda, ale album bylo převážně dílem Stewarta, Gouldman nahrál pouze dílčí vokály k jedné písni. Album dosáhlo č.70 na britských žebříčcích. Skupina pak ještě cestovala po Velké Británii v říjnu s bubeníkem Lane Jamie místo Paula Burgess, který už pracoval s Jethro Tull. To se ukázalo nakonec jako jejich poslední turné až do doby jejich reuionu o osm let později.

Skupina 10cc se v tuto chvíli rozpadá.Po roce 1983, když skupina upadla do nicnedělání, Stewart produkoval nahrávky skupiny SAD CAFÉ a Gouldman spolupracoval jako producent se skupinou THE RAMONES WAX a se zpěvákem Gilbertem O'Sullivanem před tím, než se spojil s Andrew Goldem, když vytvořili duet Common Knowledge. Ale po dvou neúspěšných singlech název změnili na WAX. V tomto synth-popovém duu dosáhli jistý úspěch - natočili 3 alba Magnetic Heaven (1986), American English (1987) a "A Hundred Thousand In Fresh Notes" (1989). Singl skupiny WAX "Right Between The Eyes", se v britském žebříčku v roce 1986 dostává na 60. příčku a v USA vystoupí na 43. příčku. Jejich další singl "Bridge To Your Heart" se v UK vyšplhá na č. 12 v roce 1987. Následující singl WAX "American English" končí v UK až na 59. místě. Gouldman také sestavil a produkoval charitativní singl "You'll Never Walk Alone" od The Crowd na pomoc ohněm zničenému stadionu Bradford City. Byl vydán v roce 1985 a mez singly dosáhl č.1 v britských žebříčcích.

Stewart pokračoval ve své spolupráci s Paulem McCartney. Už se objevil na jeho albu "Tug of War" v roce 1982 a "Pipes of Peace" v roce 1983. Během 1984 se objevil ve videu pro USA singl "So Bad", který také uvedl Ringo Starra, a na soundtracku k filmu "Give My Regards to Broad Street". Hodně také spolupracoval u alba "Press to Play" (1986). Produkoval mimo jiné i album "Eyes of a Woman" (1985)bývalé zpěvačky skupiny ABBA Agnethy Fältskog.

Kompilační album "Changing Faces – The Very Best of 10cc and Godley & Creme" bylo vydáno v roce 1987 a dostaly se na něj největší hity z alb od roku 1978. Kompilace zaznamenala celke úspěch, když se v britském žebříčku probojovala na 4. příčku. Čtyř CD box set "Greatest Songs and More (Great Box)" byl vydán v Japonsku v roce 1991 a obsahoval mnoho b-stran singlů, které byly poprvé k dispozici na CD disku.


V roce 1991 se původní čtyři členové opět sešli v klasické sestavě, aby nahráli album "...Meanwhile" (vyšlo 1992), které ale produkoval Gary Katz ze slavných Steely Dan. Katz navrhl labelu Polydor, který chtěl využít úspěchu 10cc v Americe a z podobného znění Steely Dan jako skupiny ze 70. let. Nicméně album se nestalo "reunionem" v pravém slova smyslu. Všechny písně alba napsali Stewart a Gouldman (s výjimkou jedné skladby, která byla společným dílem Stewarta a Paul McCartneyho v pozdních 80. letech s přídavkem napsaným Gouldmanem). Creme a Godley souhlasili s hostováním na albu, aby splnili svoji povinnost vůči Polydoru, neboť jim dlužili ještě jedno z doby, než se rozešli v pozdních 80. letech. Godley a Creme nazpívali doprovodné vokály u několika skladeb na albu. Godley se také ujal zpěvu v písni "The Stars Didn't Show". Gramofonová firma dělala všechno pro to, aby to vypadalo, že se jedná o skutečné reunionové album vytvářením patřičné publicity ...ale s malým úspěchem. Plný comeback skupiny se už neuskutečnil.

Album neovsahovalo žádné průbojové hity, ale bylo poměrně dobře přijato v Japonsku a v Evropě. Pomohli k tomu i prominentně studioví hudebníci jako Jeff Porcaro z ToTo na bicí, Freddie Washington na basu, Michael Landau na sólovou a doprovodnou kytaru, Bashiri Johnson na bicí. Na albu se objevil také Dr. John (Mac Rebennack) na klavír, David Paich (také ze slavných Toto) na klávesy, dlouholetý spolupracovník 10cc Andrew Gold na kytaru a mnoho dalších renomovaných studiových hudebníků a zpěváků. "...Meanwhile" je považovaáno za poslední Porcarovou studiovou nahrávku předtím, než zemřel na infarkt způsobený reakci na insekticid. Dr. John doporučil tehdy producentu Gary Katzemu, aby byli spolu přizváni na natáčení. Album následovalo turné během roku 1993 s bývalými členy Rick Fennem a Stuartem Toshem, kteří se vrátili po boku nových hráčů Steve Piggota (klávesy, syntezátory) a Gary Wallise (bicí, perkuse). Toto turné bylo zachyceno na živém albu a live DVD.

V roce 1995 skupina ještě vydala desku "Mirror Mirror", kterou produkoval Gouldman, Stewart a Adrian Lee z Mike and The Mechanics, ale bez účasti Godley nebo Creme. Přes počáteční Gouldmanovy námitky se na album dostala i akustická verze "I'm Not in Love", která se dostala na pozici č. 29 UK singlů, ale celkově album nedopadlo nijak zvlášťdobře. Gouldman popsal "Mirror Mirror" jako "skoro jako dvě rozdílné poloviny alba" převážně v důsledku skutečnosti, že on a Stewart n ahrávali v jiných zemích. "Nejsem rád, že jsme oklamali lidi, ale dalo by se říct, že to není přesně tak, jak to vypadá, a každý, kdo trošku vnímá, který zhodnotí vklady, by to mohl odhalit" uvedl pro magazín Goldmine. Jejich zaznamenané aranžmá také poskytlo další důkazy o nalomeném vztahu mezi Stewartem a Gouldmanem: kromě "I'm Not in Love" se Stewarta neobjevil na žádné skladbě, kterou hrál či zpíval Gouldman, přičemž i Gouldman se neobjevil na žádné Stewartově skladbě.

Na jaře roku 1995 se kapela ještě vydala na turné po Japonsku v sestavě Stewart, Gouldman, Fenn, Tosh, Alan Park (klávesy, syntezátory) a Geoff Dunn (bicí, perkuse). Stewart to tenkrát okomentoval: "10cc rozhodně a doopravdy skončili, pokud se jedná o mě". Navzdory tomuto tvrzení však sestava Gouldman, Fenn a Burgess pokračovala v turné.

Sestava 10cc, v níž se nacházeli Gouldman, Fenn, Paul Burgess, Mick Wilson a Mike Stevens se v roce 1999 vydala na turné s občasným hostováním Godleye. Skupina uskutečnila několik turné po Spojeném království, jakož i různé koncerty v zámoří, kde hrála hity 10cc hity, plus sekci hitů napsaných Gouldmanem pro jiné. Jejich první koncert se odehrál v Jazz Clubu Ronnie Scotta v Birminghamu. Další aktivity původních členů 10cc se odehrávaly většinou jen jako sólové s občasnou účastí některého bývylého kolegy. Pouze v lednu 2004 se spojili Godley a Gouldman, aby spolu natočili několik písní. Žádné další studiové album 10cc se už ale neobjevilo.

Mike, 3.4.2013

Leenda 10cc a Godley & Creme a renomovaný video režisér Kevin Godley spustil v srpnu 2016 oficiální webové stránky, které obsahují vzácný a nevydaný video a audio obsah. Webové stránky přicházejí jako doplněk vydání jeho kritiky uznávané autobiografie "Spacecake...". Mezi nevydaným obsahem, který najdete na webu, je fascinující nové video klasické desky 10cc "Somewhere In Hollywood", zbrusu nová nahrávka s francouzským producentem EDM Lukem Mornayem s názvem "Expecting A Message" a "Fashion Aid" - příspěvek módního průmyslu k nezpochybnitelné kampani Boba Geldofa z roku 1985. Kevin o novém webu říká: "Tvořivý jsem byl kdekoliv, ale nynějška je to na jednom místě. Stránka www.kevin-godley.com není muzeum, je to meseum. Hudba, filmové klipy, kresby, fakta, postavy, historie a budoucnost."


10cc (1972-1976)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Lol Creme - Guitars, Keyboards, Vocals
Kevin Godley - Drums, Vocals
Paul Burgess - Drums
10cc (1976-1977)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
10cc (1977-1978)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Tony O'Malley - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Stuart Tosh - Drums, Vocals
10cc (1978–1981)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Duncan Mackay - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Stuart Tosh - Drums, Vocals
10cc (1981–1983)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Paul Burgess - Drums
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Vic Emerson - Keyboards
10cc (1983)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Jamie Lane - Drums
Vic Emerson - Keyboards
(1983–1991) Band split

10cc (1991–1993)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Lol Creme - Vocals
Kevin Godley - Vocals
10cc (1993–1995)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Steve Piggot - Keyboards
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Gary Wallis - Drums
10cc (1995)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Eric Stewart - Guitars, Keyboards, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Alan Park - Keyboards
Stuart Tosh - Drums, Vocals
Geoff Dunn - Drums
(1995–1999) Band split

10cc (1999–2006)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, Vocals
10cc (2006–2011)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Keith Hayman - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, Vocals
10cc (2011–2012)
Graham Gouldman - Bass, Vocals
Rick Fenn - Guitars, Vocals
Mike Stevens - Keyboards, Vocals
Paul Burgess - Drums
Mick Wilson - Percussion, Vocals

ERIC STEWART
(1. 1. 1945, Manchester, UK)
Guitars, Vocals, Keyboards

LAURENCE "LOL" CREME
(19. 9. 1947, Prestwich, UK)
(narozen jako Laurence Neil Creme)
Vocals, Guitars, Perc, Keyboards

KEVIN MICHAEL GODLEY
(7. 10. 1945, Prestwich, UK)
Drums, Vocals


GRAHAM GOULDMAN
(10. 5. 1945, Manchester, UK)
Vocals, Bass, Guitars, Keyboards
PAUL BURGESS
Drums

DUNCAN MACKAY
Keyboards

RICK FENN
Guitars

VIC EMERSON
Keyboards

STUART TOSH
Stuart MacIntosh
(26. 9. 1951, Aberdeen, Scotland)
Drums

TONY O'MALLEY
(15. 7. 1948, Bushey, Hertfordshire)
Keyboards, Vocals

Studiové desky Živé nahrávky Kompilace
1995 Mirror Mirror
1992 ...Meanwhile
1983 Windows In The Jungle
1981 Ten Out of 10
1980 Look Hear? Are You Normal
1978 Bloody Tourists
1977 Deceptive Bends
1976 How Dare You?
1975 The Original Soundtrack
1974 Sheet Music
1973 10cc
2007 The Best of 10cc Live
2002 Alive: The Classic Hits Tour
2000 Live
1998 Live in London
1996 King Biscuit Flower Hour
1993 Alive - Live In Tokyo
1982 10cc In Concert
1977 Live And Let Live (2LP)
2006 Greatest Hits... And More
2003 Strawberry Bubblegum
1997 The Very Best of 10cc
1991 The Very Best Of 10cc (And Godley & Creme)
1987 Changing Faces – The Very Best of 10cc and Godley & Creme
1979 Greatest Hits 1972-1978
1975 100cc: The Greatest Hits of 10cc
Jiné kompilace Dřívější nahrávky Kompilace
2007 UK Records Singles Collection
2004 Complete UK Recordings 1972-1974
2003 Ultimate Collection
2002 20th Century Masters: The Best of 10cc
2002 Dressed to Kill
2002 Best Of The Early Years
2002 Singles
2001 Good News: An Introduction to 10cc
2001 Two From Ten
2000 Best of the Seventies
1998 The Singles
1993 Food For Thought
1993 The Early Years
1990 Hits
1990 A Decade of Hits
1987 The Collection
1980 Best of 10cc
1979 Tropical and Love Songs
THE MINDBENDERS
1966 The Mindbenders
1967 With Woman In Mind

GRAHAM GOULDMAN sólově:
1968 The Graham Gouldman Things
1980 Animalymphics

HOTLEGS
1970 Thinks: School Stinks - Philips

10. THINGS WE DO FOR LOVE - Mercury 1979
11. GREATEST HITS 1971-78 - Mercury 1979
14. DOUBLE EXPOSURE - Mercury 1981
16. MOTIVE - Mercury 1982
18. WORST BAND IN THE WORLD (Kompilace) - Mercury 1987
19. THE COLLECTION 1973-74 - Castle 1989
20. THE VERY BEST OF - Mercury 1991
21. HITS 1973-74 - Disky 1992
25. FOOD FOR THOUGHT (Kompilace) - Spectrum 1993
26. GREATEST HITS - BR Music 1994
28. THE BEST OF EARLY YEARS - BR Music 1996
29. VERY BEST OF - Polygram 1997


Sestava:
Eric Stewart - lead and backing vocals, lead guitar, keyboards, percussion
Graham Gouldman - lead and backing vocals, guitars, bass guitar, percussion, mandolin
Rick Fenn - lead guitar (02)
Steve Pigott - keyboard, drum programming
Gary Wallis - drums, percussion
Hosté:
Paul McCartney - rhythm guitar (05), strings, electric piano, frogs, crickets, percussion (03)
Adrian Lee - bass, programming, arrangements, keyboard, backing vocals, brass section, percussion, accordion, vibes, acoustic guitar
Andrew Gold - lead vocal (08), backing vocals (12)
Ian Thomas - drums
Gary Barnacle - saxophone
Peter Thoms - trombone
Lise Aferiat and Nicola Burton — violin
Chris Goldscheider - viola
Andrew Hines and Patrick Jones - cello
Diskografie Mirror Mirror,
Studio Album, 1995, Avex UK, ZYX

Seznam skladeb:
01. I'm Not in Love (Rework of Art Mix) (Eric Stewart/Graham Gouldman) (5:51)
02. Peace in Our Time (Gouldman, Steve Pigott) (4:03)
03. Code of Silence (Stewart) (5:39)
04. Take This Woman (Stewart, Gouldman) (3:51)
05. Yvonne's the One (Paul McCartney, Eric Stewart) (4:26)*
06. The Monkey and the Onion (Gouldman, Tim Rice) (3:17)
07. Margo Wants the Mustard (Stewart) (3:54)*
08. Ready To Go Home (Andrew Gold, Gouldman) (4:37)
09. Everything is Not Enough (Stewart) (4:28)
10. Blue Bird (Graham Gouldman) (4:04)*
11. Age of Consent (Stewart) (5:24)
12. Grow Old With Me (Gouldman) (3:22)
13. Why Did I Break Your Heart (Stewart, Gouldman) (5:18)
14. Now You're Gone (Gouldman) (3:01)*
15. I'm Not in Love (Acoustic Session '95)" (Stewart, Gouldman) (3:30)*
Total time: (58:01) (14 track version)
Total time:(65:22) (15-track version)

(*) písně nejsou zahrnuty na standardní 10-písňové verzi alba.

Produkce: Eric Stewart, Graham Gouldman, Adrian Lee, Rod Gammons
Album opět představilo jen dva členy 10cc původní kapely, Graham Gouldman a Eric Stewart, znovu účast Paula McCartneyho na dvou skladbách, pak Andrew Gold také ve dvou skladbách a Rick Fenn v jedné písni.

Sestava:
Eric Stewart - vocals, guitars, Rhodes piano, grand piano, slide guitar, strings
Graham Gouldman - guitars, vocals
Lol Creme - backing vocals
Kevin Godley - lead vocals ("The Stars Didn't Show"), backing vocals
Diskografie ...Meanwhile,
Studio Album, 1992, Polydor

Seznam skladeb:
01. Woman in Love (6:11)
02. Wonderland (4:53)
03. Fill Her Up (4:08)
04. Something Special (3:23)
05. Welcome to Paradise (6:14)
06. The Stars Didn't Show (4:51)
07. Green Eyed Monster (4:44)
08. Charity Begins at Home (4:55)
09. Shine a Light in the Dark (5:42)
10. Don't Break the Promises (Stewart, Paul McCartney, Gouldman) (6:22)
Total time: (51:25)

Produkce: Gary Katz, 10cc
"...Meanwhile" je desáté studiové album britské popové kapely 10cc. Nahrávalo se v Bearsville Studios v Woodstock, New York, The Hit Factory, New York, River Sound Studios, New York, Bill Schnee Studio, Los Angeles a Village rekordérů, Los Angeles a vydána v roce 1992. Album skupina vydala po dlouhých devíti letech a zaznamenalo krátký návrat původních 10cc členů Kevina Godleye a Lol Creme. Godley nazpíval vokály na "The Stars Didn't Show" a doprovodné vokály u dvou písní, zatímco Creme dodává doprovodné vokály na šesti skladbách. Album take představilo zpěvačku Andrew Gold, bluesového pianistu Dr. Johna a několik vysněných studiových hudebníků, včetně Michaela Landaua a Jeffa Porcaro, kteří byli najati producentem Katzem. Album uzavírá píseň "Don't Break the Promises", pod kterou je spolupodepsán Paul McCartney.

Sestava:
Eric Stewart — lead vocals, guitars, keyboards, percussion
Graham Gouldman — vocals, bass, guitars, percussion
Rick Fenn — vocals, lead guitar, acoustic guitar
Vick Emerson — keyboards
Stuart Tosh — vocals, percussion, marimba, drums (on "Food For Thought")
Diskografie Windows in the Jungle,
Studio Album, září 1983, Mercury

Seznam skladeb:
01. 24 Hours (8:09)
02. Feel The Love (Oomachasaooma) (5:10)
03. Yes, I Am (6:03)
04. Americana Panorama (3:45)
05. City Lights (3:34)
06. Food For Thought (3:34)
07. Working Girls (4:26)
08. Taxi! Taxi! (7:39)
Total time: (42:20)

Hosté:
Steve Gadd — drums, percussion
Simon Phillips — drums
Mike Timony — keyboards
Mel Collins — saxophones
"Windows in the Jungle" je deváté studiové album britské popové kapely 10cc. Bylo vydáno v říjnu 1983 a bylo to poslední album kapely na dlouhých devět let.

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, synthesiser, guitars, bass, slide guitar, pianos, percussion, synthesiser strings, rock snare
Graham Gouldman - lead vocals, bass, guitars, percussion, double bass, sitar
Rick Fenn - guitars, fretless bass, backing vocals ("Don't Ask", "Action Man in Motown Suit")
Vic Emerson - synclavier, string synthesiser, piano, electric piano, bass
Paul Burgess - drums, percussion
Diskografie Ten Out of 10,
Studio Album, 27. listopadu 1981, Warner Bros./Mercury Records

Seznam skladeb:
Side one:
01. Don't Ask (Graham Gouldman) (4:02)
02. Overdraft in Overdrive (Eric Stewart, Gouldman) (3:24)
03. Don't Turn Me Away (Stewart) (5:03)
04. Memories (Stewart, Gouldman) (4:31)
05. Notell Hotel (Stewart, Gouldman) (4:56)
Side two:
06. Les Nouveaux Riches (Stewart) (5:11)
07. Action Man in a Motown Suit (Stewart, Gouldman) (4:45)
08. Listen with Your Eyes (Stewart, Gouldman) (3:10)
09. Lying Here with You (Gouldman) (3:22)
10. Survivor (Gouldman, Stewart) (5:46)
Total time: (44:32)

Hosté:
Marc Jordan - organ, piano, backing vocals, electric piano
Lenni Crookes - sax on "Don't Turn Me Away"
Simon Phillips - drums on "Survivor" and "Tomorrow's World Today"
Keith Bessey - maracas on "Survivor"
Andrew Gold - vocals, bass, guitar, piano, electric piano, synthesiser, vocoder, percussion

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, guitars, electric piano, vocoder, slide lead guitar, marraca, percussion
Graham Gouldman - lead vocals, bass, guitars, congas
Rick Fenn - vocals, guitars, lead vocals (04)
Duncan Mackay - Yamaha CS80, organ, clavinet duo, harpsichord, vocoder, tubular bells, electric piano
Paul Burgess - drums, percussion, marimba, timpani
Stuart Tosh - backing vocals, percussion, timpani
Diskografie Look Hear!,
Studio Album, 28. března 1980, Mercury

Seznam skladeb:
Side One:
01. One Two Five (Graham Gouldman, Eric Stewart) (5:21)
02. Welcome to the World (Rick Fenn, Duncan Mackay) (3:43)
03. How'm I Ever Gonna Say Goodbye (Fenn, Gouldman) (3:38)
04. Don't Send We Back (Fenn) (3:20)
05. I Took You Home (Stewart) (5:18)
Side Two:
06. It Doesn't Matter At All (Gouldman, Stewart) (4:01)
07. Dressed To Kill (Gouldman, Stewart) (3:26)
08. Lovers Anonymous (Gouldman, Stewart) (5:06)
09. I Hate To Eat Alone (Gouldman) (2:57)
10. Strange Lover (Gouldman, Stewart) (3:44)
11. L.A. Inflatable (Gouldman, Stewart) (4:32)

Total time: (49:57)

Sestava:
Eric Stewart - lead vocal, guitars, piano, Moog synthesiser, organ
Graham Gouldman - lead vocals, bass, guitar, percussion
Rick Fenn - guitar, organ, Moog, vocals
Duncan Mackay - synthesiser, piano, violin, keyboards, electric piano, backing vocals
Paul Burgess - percussion, congas, drums, glockenspiel, marimba, tambourine, timbales, triangle, bells, drums, vibraphone
Stuart Tosh - drums, percussion, tambourine, bells, vocals, lead vocal (07)
Diskografie Bloody Tourists,
Studio Album, 1. září 1978, Mercury

Seznam skladeb:
Side One:
01. Dreadlock Holiday (Graham Gouldman, Eric Stewart) (4:31)
02. For You and I (Gouldman, Stewart) (5:25)
03. Take These Chains (Gouldman, Stewart) (2:36)
04. Shock on the Tube (Don't Want Love) (Stewart) (3:48)
05. Last Night (Gouldman, Rick Fenn) (3:20)
06. Anonymous Alcoholic (Gouldman, Stewart) (5:51)
Side Two:
07. Reds in My Bed (Stewart, Stuart Tosh) (4:08)
08. Lifeline (Gouldman) (3:30)
09. Tokyo (Stewart) (4:33)
10. Old Mister Time (Duncan Mackay, Stewart) (4:36)
11. From Rochdale to Ocho Rios (Gouldman) (3:48)
12. Everything You've Wanted to Know About!!! (Exclamation Marks)" (Stewart) (4:31)
1997 German Remastered - CD including one bonus track
13. Nothing Can Move Me
2008 Japanese Reissue SHM-CD includes three bonus tracks
14. Dreadlock Holiday (Long Version)
15. Nothing Can Move Me
16. For You And I (DJ Edit)
Total time: (49:57)

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, organ, guitars, piano, keyboards, slide guitar, moog synthesiser, electric piano, maracas
Graham Gouldman - lead vocals, organ, guitars, dobro, fuzz bass, harmony vocals, handclapping, triangle, tambourine, autoharp, bass
Paul Burgess - drums, percussion, triangle, tambourine, conga, claves, vibraphone, cabassa, bell tree, wood block, handclapping, bells, gong, piano
Hosté:
Del Newman - string arrangement
Jean Roussel - organ, keyboards, electric piano
Tony Spath - piano, oboe
Terry Bozzio - drums
Diskografie Deceptive Bends,
Studio Album, květen 1977, Mercury

Seznam skladeb:
Side one:
01. Good Morning Judge (2:55)
02. The Things We Do for Love (3:29)
03. Marriage Bureau Rendezvous (4:04)
04. People in Love (3:48)
05. Modern Man Blues (5:35)
Side two:
06. Honeymoon with B Troop (2:46)
07. I Bought a Flat Guitar Tutor (1:48)
08. You've Got a Cold (3:36)
09. Feel the Benefit, Pt. 1–3 (11:31)

1997 remastered version bonus
10. Hot to Trot (4:30)
11. Don't Squeeze Me Like Toothpaste (3:39)
12. I'm So Laid Back, I'm Laid Out (3:46)
Total time: (39:32)

All songs written by Eric Stewart and Graham Gouldman.
The departure of Kevin Godley and Lol Creme in 1976 to form Godley & Creme almost ended 10cc. However Eric Stewart and Graham Gouldman kept the group alive as a duo (with the assistance of percussionist Paul Burgess). The cover design was provided by Hipgnosis.

Sestava:
Eric Stewart - Lead vocal, Steel & lead guitar, six string bass
Kevin Godley - Drums, congas, cow bell, bongos, triangle, backup vocals
Graham Gouldman - Bass, rizo-rizo, Acoustic guitars, tambourine, backup vocals
Lol Creme - Rhythm guitars, 12 string, lead guitar, clavinet, moog, marracas, sleigh bells, Piano, tambourine, backup vocals
Diskografie How Dare You!,
Studio Album, leden 1976, Mercury

Seznam skladeb:
Side One:
01. How Dare You (Kevin Godley, Lol Creme) (4:14)
02. Lazy Ways" (Creme, Eric Stewart) (4:20)
03. I Wanna Rule The World" (Godley, Creme, Graham Gouldman) (3:57)
04. I'm Mandy Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) (5:24)
05. Iceberg (Gouldman, Godley) (3:43)
Side Two
06. Art for Art's Sake" (Stewart, Gouldman) (5:59)
07. Rock 'n' Roll Lullaby" (Gouldman, Stewart) (3:58)
08. Head Room (Godley, Creme) (4:21)
09. Don't Hang Up (Godley, Creme) (6:16)
1997 Reissue bonus track
10. Get It While You Can (Gouldman, Stewart) (2:53)
Japan Bonus Tracks
10. Art for Arts Sake (Single Edit)
11. Get It While You Can
12. I'm Mandy Fly Me (Single Edit)
Total time: (42:53)
It was also the last 10cc album to feature the classic line-up of Eric Stewart, Graham Gouldman, Kevin Godley, and Lol Creme, with the latter two departing to work on their own musical projects, and eventually becoming music video pioneers. The album was the band's second to feature cover artwork by the Hipgnosis creative team.

Sestava:
Eric Stewart - vocals, guitar, piano, organ, percussion
Graham Gouldman - vocals, bass, guitar, mandolin, autoharp, percussion
Lol Creme – vocals, piano, percussion, guitar, mandolin, autoharp, gizmo, organ, Moog, vibes, violin
Kevin Godley – vocals, drums, percussion, timpani, Moog, bongos, marimba, cello
Diskografie The Original Soundtrack,
Studio Album, březen 1975, Mercury

Seznam skladeb:
Side one:
01. Une Nuit A Paris [Kevin Godley, Lol Creme] (8:40)
02. I'm Not in Love [Eric Stewart, Graham Gouldman] (6:08)
03. Blackmail [Gouldman, Stewart] (4:28)
Side two:
04. The Second Sitting for the Last Supper" (Stewart, Creme, Gouldman, Godley) (4:25)
05. Brand New Day (Godley, Creme) (4:04)
06. Flying Junk (Gouldman, Stewart) (4:10)
07. Life Is a Minestrone (Creme, Stewart) (4:42)
08. The Film of My Love" (Godley, Creme) (5:07)
Japan bonus tracks
09. Life Is A Minestrone (Single Edit)
10. Channel Swimmer
11. I'm Not In Love (Single Edit)
12. Good News
Total time: (41:46)

Sestava:
Eric Stewart – guitars, keyboards, vocals
Graham Gouldman – bass guitar, guitar, percussion, vocals
Lol Creme – guitar, keyboards, percussion, vocals
Kevin Godley – drums, percussion, vocals
Diskografie Sheet Music,
Studio Album, květen 1974

Seznam skladeb:
Side One:
01. The Wall Street Shuffle [Stewart, Gouldman] (3:54)
02. The Worst Band in the World [Gouldman, Creme] (2:49)
03. Hotel [Godley, Creme] (4:54)
04. Old Wild Men [Godley, Creme] (3:21)
05. Clockwork Creep [Godley, Creme] (2:46)
Side Two
01. Silly Love [Stewart, Creme] (4:01)
02. Somewhere in Hollywood [Godley, Creme] (6:39)
03. Baron Samedi [Stewart, Gouldman] (3:46)
04. The Sacro-Iliac [Godley, Gouldman] (2:33)
05. Oh Effendi [Stewart, Godley] (2:49)
Total time: (37:12)
Album produkovali 10cc, řídil a mixoval Eric Stewart.

Sestava:
Graham Gouldman - baskytara, akustická kytara, dobro kytara, elektrická kytara, tamburína, zpěv
Kevin Godley - bicí, perkuse, zpěv
Eric Stewart - sólová elektrická kytara, slide kytara, syntezátor, zpěv
Lol Creme - akustická kytara, elektrická kytara, křídlo, syntezátor, mellotron, perkuse, zpěv
Diskografie 10cc,
Studio Album, červenec 1973, UK Records

Seznam skladeb:
Strana 1:
01. Johnny, Don't Do It [Kevin Godley, Lol Creme, Graham Gouldman] (3:36)
02. Sand in My Face [Kevin Godley, Lol Creme, Graham Gouldman] (3:36)
03. Donna [Godley, Creme) (2:53)
04. The Dean and I [Godley, Creme] (3:03)
05. Headline Hustler [Gouldman, Eric Stewart] (3:31)
Strana 2
01. Speed Kills [Stewart, Godley, Creme, Gouldman] (3:47)
02. Rubber Bullets [Godley, Creme, Gouldman] (5:15)
03. The Hospital Song [Godley, Creme] (2:41)
04. Ships Don't Disappear in the Night (Do They?) [Gouldman, Stewart] (3:04)
05. Fresh Air for My Mama [Godley, Creme, Stewart] (3:04)
Total time: (24:28)

Diskografie The Best of 10cc Live ,
Live Album, 3. června 2007

Seznam skladeb:
01. I'm Not in Love
02. Dreadlock Holiday
03. I'm Mandy Fly Me
04. Art for Art's Sake
05. The Things We Do For Love
06. Good Morning Judge
07. The Wall Street Shuffle
08. Welcome to Paradise
09. Rubber Bullets
10. Silly Love
11. Life Is a Minestrone
The Best of 10cc Live je 2007 živé kompilační album kapely 10cc. Album bylo k dostání zdarma spolu s britským deníkem The Mail on Sunday v červnu 2007 na podporu turné kapely v červnu/červenci 2007 po Velké Británii a doprovázela ja kompilace hitů "Greatest Hits ... And More".
Diskografie Alive - The Classic Hits Tour,
Live Album, 10. 10. 2011

Seznam skladeb:
01. Wall Street Shuffle (3:52)
0 02. I'm Mandy Fly Me See (5:20)
03. Good Morning Judge (2:53)
04. Welcome To Paradise
05. Things We Do For Love (3:31)
06. Across The Universe
07. Stars Didn't Show
08. Art For Art's Sake (4:20)
09. Feel the Benefit (11:32)
10. Dreadlock Holiday (4:59)
11. I'm Not In Love (6:05)
12. Rubber Bullets Medley: Rubber Bullets/Silly Love/Life Is a Milestone
Diskografie Live,
Live Album, 2002, EMI-Capitol Music

Seznam skladeb:
01. Intro
02. Silly Love
03. Baron Samedi
04. Old Wild Men
05. The Sacro Illiac
06. Somewhere In Hollywood
07. Donna
08. Ships Don't Disappear In The Night, Do They?
09. Worst Band In The World
10. Wall Street Shuffle
11. Rubber Bullets

Diskografie Live In London,
Live Album, 10. 10. 1998

Seznam skladeb:
01. Art For Art's Sake [08:55]
02. Lying Here With You [03:19]
03. The Power Of Love [04:05]
04. I'm Mandy Fly Me [05:27]
05. The Things We Do For Love [03:34]
06. The Wall Street Shuffle [04:08]
07. Dreadlock Holiday [04:47]
08. I'm Not In Love [06:28]
09. Feel The Benefit [13:53]
10. Feel The Love (bonus) [05:08]
11. Waterfall (bonus) [03:40]
12. Hot Sun Rock (bonus) [03:01]
13. Bee In My Bonnet (bonus) [02:02]

Diskografie King Biscuit Flower Hour,
Live album, 10. 10. 1995

Seznam skladeb:
01. Intro (1:33)
02. Silly Love (4:27)
03. Baron Samedi (8:59)
04. Old Wild Men (5:03)
05. Sacro Iliac (2:44)
06. Somewhere in Hollywood (7:06)
07. Donna (3:37)
08. Ships Don't Disappear in the Night, Do They? (5:15)
09. Worst Band in the World (3:37)
10. Wall Street Shuffle (3:58)
11. Rubber Bullets (12:09)

Sestava:
Eric Stewart - vocals, guitars, keyboards
Graham Gouldman - vocals, bass, guitars
Rick Fenn - vocals, guitars, bass
Stewart Tosh - vocals, percussion
Stephen Pigott - keyboards
Gary Williams - drums
Diskografie Alive - Live In Tokyo,
Studio Album, 1993

Seznam skladeb:
Disc 1 (JADE 2CD 1993):
01. The Wall Street Shuffle
02. I'm Mandy, Fly Me
03. Good Morning Judge
04. Welcome To Paradise
05. The Things We Do For Love
06. Across The Universe
07. The Stars Didn't Show
08. Art For Art's Sake
09. Paperback Writer
10. Shine A Light In The Dark
Disc 2 (JADE 2CD 1993):
01. Feel The Benefit
02. Dreadlock Holiday
03. I'm Not In Love
04. The Bullets Medley
    a. Rubber Bullets
    b. Silly Love
    c. Life Is A Minestrone
05. Slow Down
CD Jade Music, Ltd (Double CD) (1993)
CD Creative Man 10 (Single CD, few omitted tracks) (1995)

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, guitar, grand piano, electric piano
Graham Gouldman - lead vocals, bass guitar, guitar
Rick Fenn - lead guitar
Tony O’Malley - vocals, keyboards
Paul Burgess - drums
Stuart Tosh - backing vocals, drums
Diskografie 10cc In Concert,
Studio Album, 1977, Pickwick

Seznam skladeb:
01. Second Sitting for the Last Supper (The Original...)
02. You’ve Got a Cold (Deceptive...)
03. The Things We Do for Love (Deceptive...)
04. Art for Art’s Sake (How Dare You)
05. People in Love (Deceptive...)
06. The Wall Street Shuffle (Sheet Music)
07. I’m Mandy, Fly Me (How Dare You)
08. Marriage Bureau Rendezvous (Deceptive...)
09. Good Morning Judge (Deceptive...)
10. Honeymoon With B Troop (Deceptive...)
11. Waterfall (B side - Rubber Bullets SP)
12. I’m Not in Love (The Original...)

This was issued by Pickwick Records originally in 1977.

Sestava:
Eric Stewart - lead vocals, guitar, grand piano, electric piano
Graham Gouldman - lead vocals, bass guitar, guitar
Rick Fenn - backing vocals, bass guitar, guitar
Tony O'Malley - vocals, grand piano, organ, Clavoline, Minimoog, Polymoog
Paul Burgess - drums, percussion, electric piano
Stuart Tosh - backing vocals, drums, percussion
Diskografie Live And Let Live,
Živé album 2LP, podzim 1977, Mercury

Seznam skladeb:
Side One
01. The Second Sitting for the Last Supper (Stewart, Gouldman, Kevin Godley, Lol Creme) (5:22)
02. You've Got a Cold (3:57)
03. Honeymoon with B Troop (3:56)
04. Art for Art's Sake (7:14)
05. People in Love (4:11)
Side Two
01. The Wall Street Shuffle (4:12)
02. Ships Don't Disappear in the Night (Do They?) (7:33)
03. I'm Mandy, Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) (6:03)
04. Marriage Bureau Rendezvous (4:20)
Side Three
01. Good Morning Judge (3:11)
02. Feel the Benefit (13:35)
03. The Things We Do for Love (3:49(
Side Four
01. Waterfall (7:48)
02. I'm Not in Love (6:59)
03. Modern Man Blues (8:05)
Album se nahrávalo v Odeon Theatre, Londýn mezi 18. a 20. červnem 1977 a v Apollo Theatre, Manchester ve dnech 16. a 17. července 1977.

Diskografie Live,
Kompilace, 6. listopadu 2006, Universal Music Group

Seznam skladeb:
Disc One:
01. Donna (10cc, 1973)
02. Rubber Bullets (from 10cc, 1973)
03. The Dean and I (10cc, 1973)
04. The Wall Street Shuffle (Sheet..., 1974)
05. Silly Love (Sheet..., 1974)
06. Life Is a Minestrone (Original..., 1975)
07. I'm Not in Love (Original..., 1975)
08. Art for Art's Sake (How Dare..., 1976)
09. I'm Mandy Fly Me (How Dare..., 1976)
10. Things We Do for Love (Deceptive..., 1977)
11. Good Morning Judge (Deceptive..., 1977)
12. Dreadlock Holiday (Bloody..., 1978)
13. Ready to Go Home (Mirror..., 1995)
14. Cry – Godley & Creme (The History Mix Volume 1, 1985)
15. Neanderthal Man – Hotlegs (Thinks: School Stinks, 1971)
16. Bridge to Your Heart – Wax (American English, 1987)
Disc Two:
01. Johnny Don't Do It (10cc, 1973)
02. Old Wild Men (Sheet..., 1974)
03. Worst Band in the World (Sheet..., 1974)
04. People in Love (Deceptive..., 1977)
05. Feel the Benefit (Pt. 1: Reminisce and Speculate/Pt. 2: A Latin Break) (Deceptive..., 1977)
06. Don't Hang Up (How Dare You!, 1976)
07. Second Sitting for the Last Supper (Original..., 1975)
08. Une Nuit A Paris (Original..., 1975)
09. Under Your Thumb – Godley & Creme (Ismism, 1981)
10. Wedding Bells – Godley & Creme (Ismism, 1981)
11. A Groovy Kind of Love – The Mindbenders (A Groovy Kind of Love, 1966)
12. No Milk Today – Graham Gouldman (The Graham Gouldman Thing, 1968)
13. Bus Stop – Graham Gouldman/The Holliles (non-album single, 1966)
14. For Your Love – Graham Gouldman/The Yardbirds (non-album single, 1965)
15. Heart Full of Soul – Graham Gouldman (Having a Rave Up, 1965)
16. Beautifulloser.com – GG06 (dříve nevydáno, 2006)
17. Son of Man – GG06 (dříve nevydáno, 2006)

Compilation of songs recorded at Strawberry Studios in Stockport, England, by the four musicians – Graham Gouldman, Eric Stewart, Kevin Godley and Lol Creme – who in 1972 would form the British pop band 10cc, along with occasional guest vocalists.

Most of these songs were done for the American bubblegum production team of Super K Productions, by whom Gouldman was employed as a writer during this time,[2] but others were recorded with friends (such as Gouldman's former bandmate Peter Cowap) or as potential novelty hits (following the foursome's success as Hotlegs with "Neanderthal Man").
Diskografie Strawberry Bubblegum,
Kompilace, 2003, EMI-Capitol Music

Seznam skladeb:
01. Sausalito (Is The Place To Go) (Graham Gouldman) (2:13) Ohio Express, 1969
02. Come on Plane (Gouldman, Jerry Kasenetz, Jeff Katz) (2:31) Silver Fleet, 1971
03. Tampa, Florida (Peter Cowap, Gouldman) (2:29) Peter Cowap, 1971
04. Have You Ever Been to Georgia? (Gouldman) (3:20) Garden Odyssey, 1972
05. Travellin Man (Gouldman) (2:14) Tristar Airbus, 1972
06. Crickets (Cowap, Hillary) (3:13) Peter Cowap, 1970
07. Susan's Tuba (Ritchie Cordell, Gouldman) (2:17) Freddie and the Dreamers, 1971
08. Today (Godley, Lol Creme) (4:18) Festival, 1972
09. Umbopo (Godley, Creme) (5:30) Doctor Father, 1970
10. Safari (Gouldman, Cowap) (2:18) Peter Cowap, 1971
11. Da Doo Ron Ron (Ellie Greenwich, Jeff Barry, Phil Spector) (3:04) Grumble, 1973
12. The Joker (Gouldman, Greenfield) (2:35) Garden Odyssey, 1972
13. Funky City (Godley, Creme, Gouldman) (2:26) Manchester City FC, 1972
14. Man With The Golden Gun (Cowap, Gouldman) (2:39) Peter Cowap, 1971
15. When He Comes (Gouldman, Katz, Kasenetz) (3:37) Fighter Squadron, 1971
16. Roll On (Godley, Eric Stewart, Creme) (4:43) Doctor Father, 1970
17. Wicked Melinda (Cowap, Hillary) (3:29) Peter Cowap, 1970
18. Willie Morgan (Smith, Gouldman) (2:49) Tristar Airbus, 1972
19. Pig Bin An' Gone (Stewart, Creme, Gouldman, Godley) (4:01) Grumble, 1973
20. Warm Me (Stewart, Gouldman) (2:01) Festival, 1972
21. Oh Solomon (Gouldman, Cowap) (2:53) Peter Cowap, 1971
22. Boys In Blue (Godley, Creme, Gouldman) (2:34) Manchester City FC, 1972
23. There Ain't No Umbopo (Godley, Creme) (3:00) Crazy Elephant, 1970
(hidden track: Santa Claus by Leslie Crowther)
Diskografie The Very Best of 10cc,
Kompilace, 17. 6. 1997, Mercury Records

Seznam skladeb:
01. Donna
02. Rubber Bullets
03. The Dean and I
04. The Wall Street Shuffle
05. Silly Love
06. Life Is A Minestrone
07. Une Nuit A Paris
08. I'm Not In Love
09. Art For Art's Sake
10. I'm Mandy Fly Me
11. The Things We Do For Love
12. Good Morning Judge
13. Dreadlock Holiday
14. People In Love
15. Under Your Thumb *
16. Wedding Bells *
17. Cry *
18. Neanderthal Man **
Total time: (77:01) UK
Songs marked with * are performed by Godley & Creme.
Songs marked with ** are performed by Hotlegs.
Diskografie The Very Best of 10cc,
Live Album, 2002, EMI-Capitol Music

Seznam skladeb:

Diskografie Changing Faces – The Very Best of 10cc and Godley & Creme,
Kompilace, 1987, PolygramTV

Seznam skladeb:
01. 10cc - Dreadlock Holiday (Stewart, Gouldman) 1978
02. 10cc - The Wall Street Shuffle (Stewart, Gouldman) 1974
03. Godley & Creme - Under Your Thumb (Godley, Creme) 1981
04. 10cc - Life is a Minestrone (Creme, Stewart) 1975
05. Godley & Creme - An Englishman in New York (Godley, Creme) 1979
06. 10cc - Art For Art's Sake (Stewart, Gouldman) 1975
07. 10cc - Donna" (Godley, Creme) 1972
08. Godley & Creme - Snack Attack (Remix) 1987 (Original Version 1981)
09. Godley & Creme - Cry (Godley, Creme) 1985
10. 10cc - The Things We Do For Love (Stewart, Gouldman) 1976
11. Godley & Creme - Wedding Bells (Godley, Creme) 1981
12. 10cc - I'm Mandy, Fly Me (Stewart, Gouldman, Godley) 1976
13. 10cc - Good Morning Judge (Stewart, Gouldman) 1977
14. 10cc - Rubber Bullets (Godley, Creme) 1973
15. Godley & Creme - Save a Mountain for Me (Godley, Creme) 1982
16. 10cc - I'm Not in Love (Stewart, Gouldman) 1975
Diskografie Greatest Hits 1972-1978,
Kompilace, 1979, Mercury

Seznam skladeb:
01. Rubber Bullets (Godley/Creme/Gouldman) (4:43)
02. Donna (Godley/Creme) (2:56)
03. Silly Love (Stewart/Creme) (3:15)
04. The Dean and I (Godley/Creme) (2:52)
05. Life Is A Minestrone (Creme/Stewart) (4:27)
06. The Wall Street Shuffle (Stewart/Gouldman) (3:52)
07. Art For Art's Sake (Stewart/Gouldman) (4:21)
08. I'm Mandy, Fly Me (Stewart/Gouldman/Godley) (5:21)
09. Good Morning Judge (Stewart/Gouldman) (2:54)
10. The Things We Do For Love (Stewart/Gouldman) (3:22)
11. Dreadlock Holiday (Stewart/Gouldman) (5:01)
12. I'm Not In Love (Stewart/Gouldman) (6:06)
Diskografie 100cc: The Greatest Hits of 10cc,
Kompilace, 1975, UK Records

Seznam skladeb:
Side 1:
01. Rubber Bullets (4:42)
02. Donna (2:56)
03. The Dean And I (2:51)
04. The Wall Street Shuffle (3:51)
05. Silly Love (3:58)
Side 2:
06. Waterfall (3:39)
07. 4% Of Something... (3:57)
08. Gismo My Way (3:41)
09. Hot Sun Rock (2:58)
10. Bee In My Bonnet (2:01)
11. 18 Carat Man Of Means (3:27)
Running time: (38:01)


10cc at the height of their fame, in 1976 (left to right): Graham Gouldman, Eric Stewart, Lol Creme, Kevin Godley

http://www.10ccworld.com/index.html
http://www.last.fm/music/10cc/+wiki
http://www.the10ccfanclub.com/collectors/disc001.htm

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 27.7.2017
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©